lėtinė liga
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lėtinė liga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lėtinė liga“.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų plaučiai pažeisti: pajutę skubėkite pas gydytoją
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) yra viena dažniausių patologijų, su kuria kasdienėje praktikoje susiduria stacionaruose dirbantys ar ambulatorinį gydymą skiriantys gydytojai.
„Diabeto IQ“ stovykla: bendruomenės susibūrimas ir mokymasis gyventi su cukriniu diabetu
Šių metų birželio 16–21 d. ir 24–29 d. pajūryje įvyko kasmetinės „Diabeto IQ“ stovyklos, subūrusios šeimas ir jaunuolius iš visos Lietuvos, siekiant padėti jiems gyventi kokybiškai, net ir su cukrinio diabeto diagnoze. Ši unikali stovykla, organizuota „Diabeto IQ“ klubo, vadovaujamo Dovilės Byčienės, yra vieta, kur sergantieji cukriniu diabetu gali dalintis patirtimi, mokytis valdyti ligą, gauti emocinę ir psichologinę pagalbą bei stiprinti tarpusavio ryšius.
Paaiškėjo lėtinės COVID-19 ligos rizikos veiksniai: jau kuriamos naujos vakcinos
Išanalizavus 4,7 tūkst. žmonių, pasveikusių nuo COVID-19 viruso, duomenis, paaiškėjo daugiau įžvalgų apie tai, kam gali grėsti didžiausia rizika susirgti ilgai trunkančia lėtine COVID-19 liga. Mokslininkai vis dar tiksliai nežino, kas sukelia alinančius simptomus, – galimybių yra šimtai, – tačiau naujas tyrimas atskleidžia, kas gali būti šios ligos aukomis.
Lėtinė COVID-19 liga pasireiškia mažiausiai tris mėnesius po užsikrėtimo SARS-CoV-2 virusu.
Šie ženklai išduoda, kad žmogus yra arti mirties: dažnai to nepastebime
Kiekvienas jaučia, kuomet artimas žmogus, sergantis tam tikra sunkia liga, ketina palikti šį pasaulį. Tačiau mirtis gali būti ne tik nujaučiama, bet ir pastebima. „Kauno hospiso namuose“ dirbanti gydytoja Dovilė Tikniūtė pasidalino, kokie ženklai rodo, kad artinasi mirtis.
Gydytoja papasakojo, iš kokių ženklų ji ir jos kolegos supranta, kad tuoj neteks paciento.
Sąmonės pokyčiai
Vienas iš labiausiai atpažįstamų ženklų, kurį įvardijo D. Tikniūtė – sąmonės pokyčiai.
Naujas COVID-19 netikėtumas – dalis užsikrėtusiųjų serga net mėnesį
COVID-19 yra klastinga liga. Per koronaviruso pandemiją paaiškėjo vienas dalykas – kai kuriems užsikrėtusiems, pirminė infekcija išnyksta tik po ilgo laiko, kartais net po mėnesio. Dabar nauja Oksfordo universiteto atlikta analizė rodo, kad po COVID-19 susirgimo, pasikartojančios infekcijos gali būti dažnesnės, nei tikėtasi.
Klastinga plaučių liga smogia iš pasalų: įsidėmėkite simptomus
Tuberkuliozė – tai lėtinė, infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Sergamumas plaučių tuberkulioze yra labai didelis. Manoma, kad tuberkuliozės mikobakterijomis yra infekuota daugiau kaip trečdalis pasaulio gyventojų, iš jų net 8-10 milijonų serga aktyvia tuberkulioze.
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras savo socialinio tinklo paskyroje išvardijo, kokie yra tuberkuliozės simptomai ir kaip apsisaugoti šios klastingos ligos.
Milijonai serga lėtine COVID-19 liga: simptomai dažnai lieka nepastebėti
Milijonai žmonių su COVID-19 simptomais susiduria dar ilgai po pirminio užsikrėtimo. Du nauji tyrimai – vienas jų skirtas nėščiosioms, kitas – vaikams – leidžia geriau suprasti, kokią naštą sukelia ši sveikatos problema, kuri, pasak gydytojų, dažnai lieka nepastebėta, skelbia CNN.
Pirmajame tyrime teigiama, kad vienai iš 10 moterų, kurios nėštumo metu buvo užsikrėtusios COVID-19, pasireiškė ilgalaikiai simptomai.
Ši būklė paverčia įkaitu visam gyvenimui: štai kokie simptomai išduoda ligą
Lėtinis autoimuninis tiroiditas (LAT), dar vadinamas Hašimoto tiroiditu arba lėtiniu limfocitiniu tiroiditu, yra autoimuninis skydliaukės susirgimas, kurio metu paciento imuninė sistema pradeda atakuoti ir naikinti skydliaukės ląsteles, taip sukeldama skydliaukės veiklos sumažėjimą – hipotirozę ir yra dažniausia šios ligos atsiradimo priežastis.
Nenumokite ranka į varginantį dusulį: gali išduoti klastingą ligą
Kol vieni mėgaujasi besikeičiančiais orais ir krentančiais lapais, kitiems, sergantiems astma, šis vėstantis ir prastėjantis oras – sudėtingas laikas dėl didesnės tikimybės susirgti virusinėmis ligomis, kurios lemia ligos paūmėjimą.
Bronchinė astma – lėtinė bronchų gleivinės liga, kuriai būdingi dusulio priepuoliai, sukeliami alergenų, virusų ir kitų aplinkos veiksnių, taip pat fizinio krūvio ir streso.
Naujoje „Sveikata.lt“ laidoje – patarimai, kaip pastebėti pavojingą venų ligą: tai gali išgelbėti gyvybę
Nuo lėtinio venų nepakankamumo kenčia 64 proc. žmonių. Ši liga gali išsivystyti dėl daugybės įvairių priežasčių, tačiau medicinos mokslų daktarė, gydytoja angiochirurgė Birutė Vaišnytė teigia, jog dažniausiai lėtinis veninis nepakankamumas išsivysto dėl venų varikozės.
Apie lėtinio venų nepakankamumo simptomus, šios ligos komplikacijas, kurios gali baigtis net mirtimi, išsamiau bus kalbama rugsėjo 6-ąją 9 valandą ryte TV3 eteryje startuosiančioje naujoje laidoje „Sveikata.
REKLAMA
REKLAMA
Paskelbė, kokiomis lėtinėmis ligomis sergama dažniausiai – nuo jų miršta 74 proc. šalies gyventojų
Pernai lietuviai labiausiai sirgo aštuoniomis lėtinėmis ligomis, antradienį pranešė Higienos institutas.
Tai – piktybiniai navikai, cukrinis diabetas, psichikos ir elgesio sutrikimai, kraujotakos sistemos ligos, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, astma, artropatijos ir nugaros skausmas.
Skelbiama, kad bent viena iš šių ligų sirgo 1,1 mln. arba 39,3 proc. šalies gyventojų, o 400 tūkst. – bent dviem iš šių ligų. Nuo šių ligų miršta 74 proc. šalies gyventojų.
Pasvalietė – apie penktą nekviestą šeimos narį
Pasvaliečiai Gryta ir Mindaugas Šedžiai bei jų dukra Kotryna dažnai vienas kito klausia: koks tavo cukrus? Ir taip klausdami vienas kitam pasako daugiau negu kartoję „myliu“. Tėvas, mama ir dukra serga cukriniu diabetu, šios ligos neturi tik įsūnis Eligijus.
Pablogėjus sveikatai, senolei vietos ligoninėje nerado
Į naujienų portalą tv3.lt laišką atsiuntusi moteris skundėsi, jog Kelmės ligoninėje, jos senyvo amžiaus močiutei nebuvo suteikta tinkama pagalba. Neva sutrikus senolės sveikatai, gydytojai jos į ligoninę neguldė dėl vietų trūkumo. Tuo tarpu medikai, atkerta, jog ligoninėje vietų netrūksta, tačiau pacientės gydyti ligoninėje nebuvo poreikio. Anot gydytojų, artimieji močiutė palikti ligoninėje norėjo dėl kitų, asmeninių priežasčių.
Medikai: Lietuvai reikia hepatito C prevencijos programos
Virginija Motiejūnienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Medikų teigimu, Lietuvoje hepatito C virusu yra užsikrėtę maždaug 2 proc., t.y. apie 50 tūkst. gyventojų. Pagal kovos su šia infekcija efektyvumą užimame paskutinę vietą tarp 30-ties tirtų Europos valstybių. Tad medikai sako, kad Lietuvoje būtina sukurti nacionalines hepatito C prevencijos ir gydymo programas ir numatyti nacionalinę ligos valdymo strategiją.