leonidas brežnevas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „leonidas brežnevas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „leonidas brežnevas“.

Tyrimas: Putinas savo žiaurumu jau dabar lenkia beveik visus SSRS lyderius, išskyrus vieną

Rusijos opozicijos žurnalistai, išanalizavę baudžiamąsias ir administracines bylas Rusijos teismuose 2018–2023 m., apskaičiavo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pagal represijų mastą jau seniai pranoko beveik visus sovietų vadovus, išskyrus vieną – Josifą Staliną. Apie tai praneša „Ukrinform“, remdamasi didelio masto tyrimu, paskelbtu Rusijos opozicinio leidinio „Projektas“ interneto svetainėje.
2024-02-22

Gėda net prisiminti: sovietų sportininko sukčiavimo olimpinėse istorija

Tai buvo vienas iš skambiausių skandalų šiuolaikinio sporto istorijoje. Inžinieriaus Boriso Oniščenkos noras nugalėti bet kokiais, net ir atvirai nešvariais, būdais pribloškė ne tik jo oponentus, tačiau ir Rusijos delegacijos narius. Pastarieji, sužinoję apie jo veiksmus, buvo pasiryžę sutepusį garbę kolegą išmesti pro viešbučio langą.
2019-10-19

Putinas svarsto galimybes 2018 metais siekti perrinkimo

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas svarsto galimybes 2018 metais siekti ketvirtos kadencijos Kremliuje, kuri reikštų, kad jis valdžioje liktų iki 2024-ųjų, sekmadienį pranešė naujienų agentūra TASS. „Taip, yra mano (kandidatūros) naujo iškėlimo galimybė. Ar ji bus išnaudota, kol kas nežinau“, – interviu sakė V.Putinas. Pasak jo, nors pagal konstituciją jis gali siekti dar vienos kadencijos, „tai visai nereiškia“, kad jis priims tokį sprendimą.
2014-11-23

Minimas Berlyno sienos griuvimas

 Penktadienį Vokietijos sostinėje prasideda renginiai skirti Berlyno sienos griuvimo 25 m. sukakčiai paminėti. Ryte įvyks specialus Vokietijos parlamento posėdis, o vakare – šviesų šou, kurio metu balti balionai parodys, kur stovėjo liūdnai pagarsėjusi Berlyno siena. Su šia siena susiję daug tragiškų, bet kartais ir gana smagių istorijų. Didžiausia išlikusi Berlyno sienos dalis dabar paversta įspūdingo ilgio meno galerija po atviru dangumi.
2014-11-07

Lietuvos žydas: HAMAS mažiau myli arabų vaikus, negu nekenčia Izraelio

„HAMAS teroristai mažiau myli arabų vaikus, negu nekenčia Izraelio“, - mano Lietuvos žydų bendruomenės tarybos narys, žurnalistas Vitalijus Karakorskis. - Vyksta dvi garsios ir didelės antiteroristinės operacijos – Ukrainos rytuose ir Palestinos Gazos ruože. Kokius matote panašumus ir kokius skirtumus? - Skirtumų yra nedaug. Vienas iš jų tas, kad Gazos ruože jau seniai negyveno žydai. Ten ne tik, prieš paskutiniuosius išpuolius nebuvo žydų karių.

Paviešinti R. Nixono ir L. Brežnevo šaltojo karo laikų pokalbiai: kaip du kaimynai prie tvoros

JAV paviešintos paskutiniai įslaptinti audio įrašai iš Baltųjų rūmų. Tai 1973-ųjų balandžio – liepos buvusio JAV prezidento pokalbiai. Būtent tuo laikotarpiu Watergate'o skandalo metu buvo sprendžiamas Richardo Nixono likimas, pasibaigęs jo atsistatydinimu. Į įrašus pakliuvo ir R. Nixono pokalbis su Sovietų Sąjungos generaliniu sekretoriumi Leonidu Brežnevu, praneša „The Los Angeles Times“. Tvirtinama, kad sovietų lyderis neįtarė apie įrašomą pokalbį.
2013-08-22

30 metų nuo L. Brežnevo mirties: Sovietų Sąjungos „sąstingio“ vadas

Lygiai prieš trisdešimt metų, 1982 metų lapkričio 10 dieną mirė tuometinės Sovietų Sąjungos lyderis, Sovietų sąjungos komunistų partijos generalinis sekretorius  Leonidas Iljičius Brežnevas. Jis poste išbuvo nuo 1964 metų, kai per rūmų perversmą buvo nušalintas jo pirmtakas Nikita Chruščiovas. Palyginimui – per jo valdymo laiką pasikeitė 4 JAV prezidentai.
2012-11-10

Istorinės automobilių technikos mėgėjai rinksis Pasvalyje

Šeštadienį, balandžio 28 dieną, Pasvalį sudrebins Antrojo pasaulinio karo mūšis ir aviacijos antpuolis – taip sezoną pradės istorinės auto ir moto technikos mėgėjai. Žadama, kad tarptautinį suvažiavimą „Mes važiuojame 2012“ atidarys pats Leonidas Brežnevas. Ketvirtus metus Pasvalyje organizuojamame renginyje paprastai demonstruojama daugiau kaip 100 senovininės technikos pavyzdžių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.
2012-04-25

KGB tinklai valiutos perpardavinėtojams (13)

Trys valiutos spekuliantai buvo sušaudyti. Šioje istorijoje KGB panoro išlikti įstatymų besilaikančia organizcija. Keičiami įstatymai Komunistų partijos paliepimu valiutos spekuliantų Jano Rokotovo-Žvairio bei Vladislavo Faibyšenkos-Vladiko bylą peržiūrėjo aukštesnės instancijos teismas ir paskyrė po 15 metų kalėjimo. Vis dėlto Komunistų partijos pirmajam sekretoriui N. Chruščiovui ir to nepakako.
2012-02-12

V. Putinas nenori būti lyginamas su L. Brežnevu

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, atsakydamas į trijų federalinių televizijos kanalų vadovų klausimus, atmetė prielaidas, jog jei jis vėl bus išrinktas prezidentu, tai į šalį grįš sąstingis, „Leonido Brežnevo laikai“, praneša „Lenta.
2011-10-17
REKLAMA
REKLAMA

L. Bielinis: D. Grybauskaitės kalbėjimas – kaip L. Brežnevo

„Teiginys, kad „ledai pajudėjo“ prokuratūros ar teismų sistemų reformose, labiau atspindi prezidentės Dalios Grybauskaitės lūkesčius, negu realijas“, – sakė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Lauras Bielinis, komentuodamas šalies vadovės metinį pranešimą. L. Bielinis portalui „Balsas.lt“ sakė, kad jei permainos ir prasidėjo, tai nebūtinai teigiamos. „Taip – įvyko kadrinių pakeitimų, dar priimti kai kurie sprendimai, kurių žalą ir naudą suvoksime tik po kelerių metų.

KGB generolas: kaip mes įsiveržėme į Afganistaną

Prieš 30 metų gruodžio mėnesį sovietų karinių oro pajėgų kariai parašiutais nusileido į Kabulą ir pradėjo lemtingą karą, kuris vėliau tapo Michailo Gorbačiovo Vietnamu. Buvęs KGB generolas Olegas Kaluginas dalyvavo planuojant invaziją ir dabar apie tai papasakojo „Foreign Policy“ skaitytojams. Pateikiame jo pasakojimą apie Afganistano karą. „Kai Sovietų Sąjunga 1979 metų gruodžio 24 dieną įsiveržė į Afganistaną, buvau KGB užsienio kontržvalgybos padalinio vadovas.
2009-12-15

Slaptai sudegintos imperijos paslaptys (II)

„Balsas.lt savaitė“ atskleidžia, kaip Aleksandro Lukašenkos valdomoje Baltarusijoje susidorojama su pasmerktaisiais. Vienas iš garbingiausių  svečių, neseniai Vilniuje sutiktų Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, buvo daugelyje Vakarų šalių paskutiniu diktatoriumi Europoje vadinamas Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka.
2009-11-02

Taikos ir stabilumo ženklų Afganistane įžvelgti sunku

Taikos ženklų Afganistane beveik nematyti, pažanga – tiek karinė, tiek politinė – labai lėta. Tačiau NATO ir Jungtinės Valstijos ieško naujų išeičių bei sprendimų. Lengviausias iš jų yra kariuomenės padidinimas: JAV faktiškai jau dvigubai padidino šį skaičių, lyginant su praėjusiais metais, bet rezultatų kol kas nematyti. JAV ir NATO tenka kovoti su partizaninius metodus taikančiais religiniais fanatikais, turinčiais bazes užsienyje – Pakistane.
2009-06-29

A.Valinskas Ispanijos politikui pasiūlė apsilankyti ir pasilikti KGB muziejuje

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas buvusiam Ispanijos premjerui Felipei Gonzalezui Marquezui (Felipei Gonsalesui Markesui) pasiūlė apsilankyti ir, jei patiks, pasilikti KGB muziejuje Vilniuje.

Kuo V. Putino Rusija primena L. Brežnevo Sovietų Sąjungą?

Sovietų Sąjunga nebeegzistuoja. Formaliai ji buvo panaikinta dar 1991 metais, kai sovietinė imperija pagaliau subyrėjo ir okupuotos šalys atgavo laisvę. Tačiau nuo 2000 metų, kai šalį valdyti ėmė dabartinis premjeras Vladimiras Putinas, Rusijos Federacijoje iš esmės vyksta sovietinės tvarkos atkūrimo procesas.
2008-12-10

V. Putinas geriausių Rusijos vadovų reitinge lenkia L. Brežnevą ir V. Leniną

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pirmauja reitinge politikų, kurių vadovavimo metu Rusija vystėsi geriausia linkme, skelbia „Unian.net“. Visos Rusijos centras viešajai nuomonei tirti nusprendė atlikti apklausą, kurioje būtų įvertinti visi Rusijos vadovai nuo pat caro Nikolajaus II iki dabartinio prezidento Dmitrijaus Medvedevo. Atlikus viešosios nuomonės apklausą, pareikšta, kad absoliutus reitingo lyderis yra V. Putinas. Net 80 proc.
2008-11-06

Kodėl Arnoldas atsisakė vesti milijonierę

Jis plepa visur su visais ir apie viską. Todėl būkite budrūs, nes Arnoldas Lukošius visada ieško „aukos” paplepėjimui. Vienas iš “Foje” įkūrėjų bene daugiausia visuomenės simpatijų sulaukė po sėkmingo “LT United” pasirodymo Atėnuose.
2008-09-04

D. Britanijos ir Rusijos lyderių santykiai primena šaltojo karo laikus

Pirmadienį laikraštis „Daily Mail“, remdamasis diplomatinių šaltinių statistine analize, parašė, kad Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas niekada nebendravo kaip valstybių vadovai. Vienintelis tiesioginis kontaktas įvyko 2007 metų birželio 27 dieną, kai V. Putinas paskambino G. Brownui ir pasveikino su išrinkimu į premjero postą.
2008-03-10

Rinkiminis siurprizas: kas tūno Putino „matrioškoje“?

Štai ir prasidėjo rinkiminė kampanija: mažiau nei 3 mėnesiai beliko iki tos dienos, kai sužinosime, kokios partijos pateko į Valstybės Dūmą, o kokios – ne, Rusijos dienraštyje „Moscow Times“ rašo politikos apžvalgininkas Jevgenijus Kiseliovas. Pasak jo, mažiau nei po pusmečio pagaliau sužinosime atsakymą ir į taip ilgai jaudinusį klausimą – kas taps kitu Rusijos prezidentu. Kai dėl partijų, tai visiškai aišku, kad „Vieningoji Rusija“ gaus daugiau nei 50 proc. vietų Dūmoje, teigia autorius.
2007-09-13

Būti ar nebūti belyčiu metafiziniu slieku?

Leidykla „Tyto alba“ tęsia Ričardo Gavelio kūrybos retrospektyvą. 2006 metais išleista rašytojo apsakymų rinktinė „Tylos angelas“, ką tik pasirodė romanas „Jauno žmogaus memuarai“.Dabar sunku pasakyti, kokią vietą šis kūrinys užima R. Gavelio kūrybos chronologijoje – kaip žinoma, pirmasis atskira knyga pasirodęs rašytojo romanas buvo 1989 metais išleistas garsusis „Vilniaus pokeris“, paties autoriaus liudijimu, rašytas gerokai anksčiau, „į stalčių“, slepiantis nuo represinių sovietinių struktūrų...
2007-04-27

Genrichas Puško: Aš myliu Pugačiovą

Aš myliu Pugačiovą. Įkvėpė “Omni laiko” straipsnių pavadinimai: aš myliu Rusiją, Ameriką, Ukrainą? Aš ne Kristoforas Kolumbas ir ne Amerigo Vespucci. O aš savo neatradau. Nesuradau. Ukraina stovės ir be mano meilės Kijevo Kreščiatikiui, o mylimų žydų “mamų” jau nebeliko… O Aločką myliu. Ir net tik kaip Rusijos simbolį. Ji kaip Edith Piaf prancūzams, Marilyn Monroe - amerikiečiams. Marlene Dietrich… Jie visi pasaulio. Tik ji - gyva.
2004-12-30

Indijoje įvyko iškilmingos Lenino, Stalino, Gagarino, Chruščiovo, Gorbačiovo ir Pravdos sutiktuvės

Pietų Indijoje įvyko iškilmingas renginys, į kurį susirinko garsių Rusijos veikėjų pavardes turintys indai. Iškilmingas sutiktuves pradėjo indas, pavarde Leninas, o visą renginį vedė Stalinas. Po to susirinkusius svečius pasveikino Chruščiovas. Savo padėką susirinkimo dalyviams vėliau išreiškė ir Gorbačiovas. Šį renginį Keralos valstijos Tiruvanantapuro mieste suorganizavo Rusų kultūros centras Indijoje.
2004-01-16

25 proc. rusų nesididžiuoja savo valstybe

Ketvirtis rusų nesididžiuoja savo valstybe, tačiau dauguma tiki jos galybe, parodė pasaulio ekonomikos forumo užsakyta apklausa, kurios rezultatai išspausdinti dienraštyje "The Moscow Times". Per grupės "ROMIR Monitoring" atliktą apklausą, kuriai lėšų skyrė Rusijos Socialinės reklamos kūrėjų sąjunga, buvo aiškinamasi, kaip rusai vertina save ir savo šalį šiandien.
2003-10-02
Į viršų