lehman brothers

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lehman brothers“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lehman brothers“.

Dešimtmetis po krizės: pasaulio ekonomikai kylanti rizika

Prieš dešimtmetį JAV finansų sistemos griūtį sukėlė blogos investicijos, vadintos paslaptingomis santrumpomis. Šiandien veiksniai, keliantys riziką pasaulio ekonomikos stabilumui, turi žinomus pavadinimus, kaip antai Kinija, galimas problemų išplitimas iš besivystančių rinkų, „Brexit“ ir ... Donaldas Trumpas.
2018-09-04

Atliko tyrimą, ar kriptovaliutos kelia grėsmę

Virtualiosios valiutos ir vadinamasis kriptoturtas nekelia sisteminės rizikos – kol kas, pareiškė rekomendacijas dėl finansų sistemos teikianti institucija sekmadienį paskelbtoje tyrimo ataskaitoje. „Pradinis Finansinio stabilumo tarybos įvertinimas rodo, kad kriptoturtas šiuo metu nekelia rizikos pasaulio finansiniam stabilumui“, – pareiškė taryba.
2018-03-19

10 finansinės krizės metų: pamokos, kurias galime išmokti

Niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Vokietijoje tai – bankų griūtis – gali pasikartoti. Paskutinis toks atvejis nutiko dar 1974-aisiais bankui „Herstatt“, kuris tapo savo paties valiutų spekuliacijų auka.
2017-08-06

Naftos šokas: kaip ir kodėl krito kainos XXI amžiuje

„Brent“ nafta atpigo nuo 115 dolerių už barelį šių metų birželį iki 71 dolerio gruodį, o tai reiškia, kad kritimas siekia jau 34 proc. Ekspertų teigimu, tai dar ne pabaiga, kiek dar kris naftos kaina, kol pasieks dugną, – galima tik nuspėti. Tačiau, anot „Bespoke Investment Group“ pateiktų duomenų, per pastaruosius penkerius metus naftos rinka nuosmukį patiria jau ketvirtą kartą. Nuo 2000-ųjų „meškos miego“ ciklų buvo jau keturiolika. Tačiau kiekvieną sykį naftos kaina sėkmingai atsigaudavo.
2014-12-09

Neramumai Ukrainoje persikelia į aplinkinių šalių finansų rinkas

Nestabili politinė padėtis Ukrainoje jau spėjo atsiliepti šios šalies viešiesiems finansams bei kaimyninių valstybių valiutų kursams. Rekordiškai išaugusi Ukrainos mokumo rizika pašokdino trumpiausio termino vyriausybės obligacijų, išperkamų šių metų birželį, pajamingumą iki 34 proc. Silpnėja ir Ukrainos grivina. Šalis gali susidurti su rimtomis finansinėmis bėdomis, jei Rusija sustabdys žadėtos 15 mlrd.
Lietuva 2014-02-21

Prisimenant „Lehman Brothers“ žlugimą: krizės katilas iš vidaus

Prieš penkerius metus pasaulį sukrėtusi investicinio banko „Lehman Brothers“ griūtis buvo privedusi JAV ir Jungtinės Karalystės (JK) bankus prie žlugimo ribos, BBC pasakojo tuo metu JK ekonomikos ir finansų kanclerio pareigas ėjęs Alistairas Darlingas. JAV purtėsi naštos Banko žlugimas laikomas didžiausios amžiaus finansų krizės flagmanu.
2013-09-16

Kaip gimė vartotojų visuomenė

Vos prieš šimtą metų žmonių apsipirkimo įpročiai buvo visai kitokie nei šiandien. Tuo metu daugelis pirko tik tuos daiktus, kurių jiems iš tiesų reikėjo. Padėtis iš esmės pasikeitė po pirmojo pasaulinio karo, kuomet atsirado masinė produkcija, o bendrovės ėmėsi apeliuoti į pirkėjų jausmus, bet ne protą, rašo „Business Insider“. Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje JAV išdygo gausybė galingų korporacijų, kurias apėmė nerimas dėl produkcijos pertekliaus.
2013-02-27

Kodėl katalikybė atsiliko nuo gyvenimo?

„Bažnyčios uždavinys – tai mąstymas apie gyvenimo prasmę, svarbiausius dalykus. Todėl mes niekada neturėsime 30-mečio Popiežiaus – roko žvaigždės“, interviu Prancūzijos portalui „Atlantiko“teigia Koz, tinklaraščio „koztoujours.fr“ autorius. „Atlantico“: Kai kurie atvejai rodo, kad Katalikų bažnyčia yra beviltiškai atsilikusi nuo gyvenimo: jos nesutikimas pripažinti kunigų santuokas, pozicija dėl kontracepcijos, nuomonė apie moters vietą.
2013-02-16

Kas nutiko krizės architektams?

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai „pasaulis pasikeitė“, rašo „The Guardian“. Tačiau kas nutiko ekonominio nuosmukio architektams? Ar pasikeitė jų pasaulis? Vadovas Adamas Applegarthas buvo priverstas 2007 metais palikti skęstanti JK banką „Northern Rock“. Per penkis metus iki banko bankroto pradžios jis gavo apie 10 mln. svarų sterlingų bei pardavė akcijas už 2,6 mln. svarų sterlingų. Jo pensija, kai jam sueis 55 metai bus verta 304 tūkst. svarų sterlingų per metus.
2012-08-07

Krizės šauklys „Lehman Brothers” keliasi iš pelenų

Per savo šlovingas dienas, prieš pat griausmingai žlungant 2008 metų spalį, „Lehman Brothers” buvo ketvirtas pagal dydį JAV investicinis bankas, vos sutilpęs į didžiulį 32 aukštų dangoraižį Manhatane.
2012-07-17
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzija atsikirto B. Obamai dėl komentarų apie skolų krizę

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas antradienį sukritikavo Jungtinių Valstijų prezidento Baracko Obamos komentarus dėl Europos skolų krizės keliamos grėsmės ir pabrėžė, kad krizė kilo ne Europoje, o JAV, informuoja AFP. „Krizė kilo ne Europoje. „Lehman Brothers“ nebuvo Europos bankas“, – antradienį Romoje žurnalistams sakė L. Fabiusas. „Neturėtume perleidinėti atsakomybės. Visi sėdime toje pačioje valtyje“, – pridūrė jis.
2012-06-05

V. Klyvienė: buvimas euro zonoje suteikia akivaizdžių privalumų

Ant bankroto slenksčio stovinti Graikija pasauliui parodė, kaip skirtingai pastaraisiais dešimtmečiais vystėsi Europos Sąjungos (ES) šalių ekonomikos: vienos kūrė naujas darbo vietas ir investavo į augimą, kai kitos bendrai ES rinkai statė barjerus ir toleravo korupciją. Šiandien be Graikijos, problematiškiausių ekonomikų sąraše atsidūrė ir Ispanija, kurios ankstesnė valdžia nuo gyventojų slėpė tikruosius skolos rodiklius.
2012-06-04

Penki skambiausi banko „Goldman Sachs“ skandalai

„The New York Times“ pasirodė banko „Goldman Sachs“ Europos padalinio skyriaus darbuotojo Grego Smitho laiškas, kuriame jis paaiškino savo atsistatydinimo priežastis. Viena iš svarbiausių priežasčių – „moralinis banko bankrotas“. G. Smithas teigia: „Goldman Sachs“ banke niekina klientus ir rūpinamasi tik savo pelnu. Po šios publikacijos „Goldman Sachs“ akcijų vertė ženkliai krito, ir bankas prarado daugiau nei 2 milijardus dolerių.
2012-03-16

„Lehman Brothers“ pasirengęs pradėti grąžinti kreditoriams skolas

Bankrutavęs JAV investicinis bankas „Lehman Brothers“, paženklinęs pasaulio ekonomikos krizės pradžią, pranešė apie pasitraukimą iš bankroto procedūros ir ketinimą pradėti mokėti kreditoriams skolas, teigiama oficialiajame banko pareiškime. Bendra išmokų suma, ekspertų vertinimu, siekia 65 mlrd. JAV dolerių.
2012-03-07

Moterys – į sekso industriją, vyrai – į Fukušimą

„Fukušimos elektrinėje pavojingiausius darbus atlieka vyrai, pasamdyti Japonijos mafijos – jakudzos“, – rašoma „Sueddeutsche Zeitung“, praneša „Inopressa“. Kai kuriuos tai daryti verčia, nes neva jie turi „rimtų skolų“ jakudzai. Apie tai kalba Tomoiro Sudzuki, žurnalistas, vasarą pats paslapčia dirbęs suniokotoje elektrinėje. Pasak jo, nusikalstamos grupuotės veikia kaip tarpininkai ir už tai gauna atlygį: kuo pavojingesnis darbas, tuo didesnis užmokestis.
2012-02-01

Kompanijos ruošiasi blogiausiam

Jau kelis mėnesius didieji Europos ir JAV verslai laiko paslaptį ir už akių tyliai dėlioja planus, kaip reikėtų elgtis ,,sugriuvus“ eurui. Užsitęsęs Europos Sąjungos (ES) lyderių trepsėjimas vietoje nesugebant išspręsti susidariusios keblios padėties verčia tarptautines kompanijas pradėti galvoti, apie ką iki šiol net galvoti buvo draudžiama – galimą euro žlugimą.
2011-12-14

„Ernst & Young“ reputacija kybo ant plauko

Bankrutavusio banko „Snoras“ auditoriams „Ernst & Young“ buvo ar yra iškelta ne viena byla dėl aplaidaus darbo ar net dokumentų klastojimo. Paskelbus bankrotą „Snorui“ ne vienam užkliuvo teigiamos banko auditorių „Ernst & Young Baltic“ ataskaitos apie praėjusių metų finansus. Panašu, kad „Snoras“ finansinėmis machinacijomis užsiimdavo ne tik šiemet, todėl kyla natūralus klausimas, kodėl pernai auditoriai nieko blogo banke nepastebėjo.
2011-12-01

„Dexia” – Europos krizės šauklys

Panašu, kad istorija kartojasi. Krizės pradžią 2008 metais žymėjo ,,Lehman Brothers”, dabar jo keliu gali pasukti europietiškasis ,,Dexia”. Parodydamas, kad euro zonos valstybių skolų krizė pereina į naują – finansų sektoriaus krizės etapą, jau netrukus gali žlugti Prancūzijos ir Belgijos bankas ,,Dexia”. Tokios praėjusią savaitę po reitingų agentūros ,,Moody’s” įspėjimo prasidėjusios kalbos stipriai nusmukdė banko akcijas.
2011-10-11

Žlugę ekonomikos mitai

Pasaulis įžengė į ketvirtuosius krizės metus. Prasidėjusi nuo investicinio banko „Lehman Brothers“ žlugimo per trejus metus krizė pakeitė pasaulio finansų veidą. Nacionalizacija yra blogis? Tik ne sunkmečiu. Prieš dešimtmetį nacionalizacija buvo laikoma pūliniu ant sveiko laisvosios rinkos ekonomikos kūno. Rinkos dalyvių bendra nuomone, efektyviausia turto valdymo forma buvo pripažinta privati nuosavybė.
2011-09-21

Krizių anatomija: kuo skiriasi 2008 m. ir 2011 m.

2008 metais finansinę griūtį sukėlęs „Lehman Brothers“ bankrotas ir jo pasekmės turi tiek panašumų, tiek skirtumų lyginant su šiandien besimezgančia naujos krizės pradžia. Anot SEB banko prezidento patarėjo Gitano Nausėdos, kilus 2007 metų nekilnojamojo turto krizei JAV, recesija prasidėjo neiškart – pirmiau sulėtėjo BVP augimo tempai. Šiandien turime panašią situaciją – analitikai vienas po kito mažina pasaulio ekonomikos augimo prognozes.
2011-09-20

3 krizės metai: įvykiai, sukrėtę finansų pasaulį

Krizė prasidėjo nuo investicinio banko „Lehman Brothers“ žlugimo. Per tris krizės metus buvome liudininkais beprecedentinių įvykių. Pristatome tuos, kurie labiausiai pakeitė pasaulio finansų veidą. 2008 metų rugsėjo 15 d. Tą dieną žlugo didžiausias investicinis bankas ir Volstrito legenda „Lehman Brothers“. Amerikos valdžia nusprendė jo negelbėti, nors prieš pusę metų bankui „Bear Stearns“ ji ištiesė pagalbos ranką.
2011-09-16

Ekonomistai: palūkanų normų mažinimas apsaugos ekonomiką

Vadinamoji Europos centrinio banko (ECB) šešėlinė taryba teigia, kad bankas turėtų atšaukti šių metų palūkanų normų didinimus ir taip apsaugoti euro zonos ekonomiką nuo recesijos. Anot tarybos, susitraukęs Europos pramonės sektorius ir smukęs vartotojų bei verslininkų pasitikėjimas rodo, kad didelis ekonomikos augimo sulėtėjimas antrąjį metų ketvirtį gali tęstis ir trečiąjį. ECB šešėlinę tarybą sudaro 15 ekonomistų ir vertybinių popierių vadybininkų grupė.
2011-09-02

S. Jakeliūnas: Lietuvoje – nuolatinė krizė

Ar Lietuvoje jau baigėsi krizė? Šis klausimas vis dažniau nuskamba viešoje erdvėje, tačiau atsakymo į jį pateikti nesiryžta niekas. Finansų analitikas Stasys Jakeliūnas tikina, kad Lietuvoje krizė nuolatinė ir daugialypė, todėl, kad ji baigiasi – tik iliuzija. Knygoje „Lietuvos krizės anatomija“ finansų analitikas įdėmiau pažvelgė į reiškinius, lėmusius finansų krizę Baltijos šalyse ir visame pasaulyje.
2011-02-25

„Lehman Brothers“ nepavyko prisiteisti 11 mlrd. dolerių iš „Barclays“

Subankrutavęs JAV bankas „Lehman Brothers“ pralaimėjo 11 mlrd. dolerių (28 mlrd. Lt) vertės ieškinį prieš britų banką „Barclays“, praneša BBC. „Lehman Brothers“ banko teisininkams nepavyko išieškoti iš britų banko kompensacijos už savo Šiaurės Amerikos finansų maklerių padalinį, kuris 2008 m. rugsėjį buvo parduotas bankui „Barclays“ už 1,85 mlrd. dolerių (4,7 mlrd.
2011-02-23

„Lehman Brothers“ išmokės kreditoriams 60 mlrd. JAV dolerių

Subankrutavęs JAV investicinis bankas „Lehman Brothers“ pažadėjo išmokėti savo kreditoriams apie 60 mlrd. JAV dolerių, praneša AFP. Tai kiek daugiau, nei buvo prognozuota anksčiau, tačiau vis dar šešis kartus mažiau už sumą, kurią bankas skolingas kreditoriams. Kompanijos „Alvarez & Marsal“ teisininkai, atsakingi už banko restruktūrizaciją, pareiškė, kad subankrutavusi kreditinė organizacija turi neblogų galimybių parduoti aktyvus per artimiausius metus.
2011-01-14

„Lehman“ skandalas įgauna groteskiškumo

„Lehman“ bylos tyrimo komisijai pateikus savo darbo rezultatus, kasdien atsiranda neįtikėtinų ir vis įdomesnių detalių, susijusių su investicinio banko žlugimu. Vis daugiau asmenų ir institucijų yra  įtraukiami į skandalą. Tyrimo komisija nustatė, kad „Lehman Brothers“ dar mėnesius prieš bankroto paskelbimą buvo praktiškai žlugęs. Žlugimą bankas bandė nuslėpti manipuliuodamas finansines ataskaitas. Balansavimo triukais bankas nuslėpė 50 mlrd. JAV dolerių rizikos pozicijas.
2010-03-20

„Lehman Brothers“ planuoja kurti naują kompaniją

„Lehman Brothers“ pirmadienį pateikė reorganizacijos planą siekiant likviduoti likusį turtą ir operacijas, ir užbaigti didžiausią bankroto bylą JAV istorijoje. Pagal pateiktą pasiūlymą, naujai sukurtas verslas vadintųsi LAMCO ir valdytų tai, kas liko iš „Lehman Brothers“ komercinio nekilnojamojo turto, pagrindinių investicijų, privataus kapitalo ir įmonių skolų.
2010-03-16

„Lehman Brothers“ veiklos vertinimas užtraukė nemalonumus „Ernst & Young“

Teismo atliktame kompanijos veiklos vertinime pateikti kaltinimai vyriausiesiems „Lehman Brothers“ vadovams bei jų auditoriui „Ernst & Young“, skelbia „bbc.co.uk“. Teigiama, jog „Lehman Brothers“ buvo nemoki jau keturias savaites prieš paskelbiant jos bankrotą 2008-aisiais. Vertinime kompanijos vadovai atvirai kaltinami manipuliavimu skaičiais bei sukčiavimu. Tuo tarpu „Ernst & Young“ atstovai tikina kruopščiai laikęsi visų taisyklių.
2010-03-12

Kiek 2009-aisiais uždirbo bankai ir bankininkai

2009 metų kovą, t.y. po pusmečio nuo „Lehman Brothers“ bankroto, akcijų rinkos staiga pasuko į viršų, o bankai, dar neseniai stovėję prie bedugnės krašto ir išgelbėti mokesčių mokėtojų pinigais, vėl pradėjo vienas po kito didžiuotis milijardiniais pelnais. Tuo šiomis dienomis, aukso maišo (bonusų puodo) dalyboms bevykstant, gali pasidžiaugti ir bankų darbuotojai. Tačiau šis džiaugsmas – skirtingas, priklausomai nuo banko ir šalies, kaip rodo portalo eFinancialCarriers paskaičiavimai.
2010-03-08

Krizės šauklys pardavė savo dailės kolekciją

Bankrutavusio investicinio banko "Lehman Brothers" meno kūrinių išpardavimas pelnė 1,35 milijonus dolerių, rašo "Bloomberg". Iš viso varžytuvėse buvo 283 lotai, o aukcioną rengė "Freeman's Auctioneers". Brangiausiu lotu aukcione tapo JAV pop-arto atstovo Roy'aus Lichtensteino šilkografija "Aš myliu laisvę", parduota už 49 000 dolerių. Taip pat pažymėtinas Roberto Indianos septynių darbų serijos kainos kilimas – kūrinius nupirko už 23 700 dolerių, nors laukiama kaina tebuvo šeši tūkstančiai.
2009-11-02

Pingantis JAV doleris toliau kelia žaliavų kainas

43 –oji šių metų savaitė pasaulinėje valiutų rinkoje prasidėjo JAV dolerio pigimu. Akcijų rinkų indeksai bei žaliavų kainos stiebėsi aukštyn. EUR/USD valiutų poros kursas pirmadienį pakilo 0.48% iki 1.4961. Europos prekybos sesijos metu svarbių naujienų nebuvo sulaukta. Investuotojai daugiau vadovavosi fondų rinkos indeksų kryptimi. Kurso priklausomybė nuo akcijų rinkos buvo pastebima ir Niujorko prekybos sesijos metu.
2009-10-20

Steigiamas specialus komitetas finansų krizei analizuoti

Atsižvelgęs į ekonomikos krizę įsiūbavusios finansų krizės mastus, Europos Parlamentas nutarė įsteigti specialų komitetą šiai krizei vertinti. Vienerių metų mandatą ir 45 narius turėsiančiam komitetui pirmininkausiantis Wolfas Klinzas supažindina su pagrindiniais komiteto tikslais.
2009-10-08

ES sieks, kad finansų griūtis nebepasikartotų

Naujais Europos Sąjungos (ES) teisės aktais siūloma griežčiau prižiūrėti finansinių paslaugų sektorių. Taip siunčiamas aiškus signalas šią savaitę susitiksiantiems Didžiojo dvidešimtuko šalių vadovams.
2009-09-24

Ar praėjus metams galima tikėtis posūkio pasaulio ekonomikos kelyje?

Ekonominės krizės niekada neatsitinka per naktį. Jos yra metų, netgi dešimtmečių globalinių ekonominių pokyčių, politinių klaidų ir investuotojų klaidingų apskaičiavimų rezultatas. Bet atrodo, kad visada yra būtent ta vienintelė akimirka – Wall Street žlugimas 1929 m., Tailando bato kurso kritimas 1997 m. – kuomet ilgai sruvenusios srovės susilieja, sukeldamos dramatišką pasitikėjimo praradimą.
2009-09-10

Valdantieji klysta ar neišmano?

„Norint mušti – pagalį visada „rasi“, – taip premjeras Andrius Kubilius reagavo į nuolatinę Vyriausybės kritiką. Viena vertus, sunku nesutikti su Ministru Pirmininku: tie, kurie klykia, kad tik Lietuvos valdžia kalta dėl krizės arba nelabai gaudosi, kas darosi pasaulyje, arba turi kitų, suktų užmačių.

„Lehman Brothers“ prekiauja meškiukais

Buvęs investicinis bankas Lehman Brothers užsiima reklaminių dovanėlių prekyba per eBay. Tokiu būdu preitą rudenį bankrutavęs bankas bando sumažinti savo skolų naštą. Po bankroto bankas pardavinėja ne akcijas, obligacijas ar kitas investicinės bankininkystės paslaugas, o pliušinius meškiukus, teniso kamuoliukus bei lietsargius su Lehman logo. Liūdnai pagarsėjęs Lehman tapo svarbiu pasaulio istorijos atveju, tad tokių dovanėlių su Lehman logo paklausa yra nemaža.
2009-07-26

Islandija toliau pumpuoja pinigus į savo bankus

Islandijos vyriausybė pirmadienį pranešė ketinanti suleisti nacionalizuotiems bankams 270 mlrd. Islandijos kronų, arba 1,5 mlrd. eurų injekciją. Pinigai bus skirti didžiausiems šalies bankams Islandsbanki, New Kaupthing bei New Landsbanki, kurie buvo nacionalizuoti praeitų metų rudenį po Lehman Brothers (ISIN US5249081002) žlugimo. Tokiu būdu vyriausybė siekia rekapitalizuoti vietinius bankus ir taip stabilizuoti Islandijos finansų sistemą.
2009-07-21

Ar biržoje greitai vėl išvysime bankrutavusį General Motors?

JAV vyriausybė tikisi, kad nemokia tapusi automobilių gamintoja General Motors (ISIN US3704421052) ateinančiais metais grįš į akcijų rinką, praneša n-tv. Pasak JAV valdžios atstovų, ko gero jau per pirmąjį 2010 m. pusmetį automobilių gamintoją išvysime vėl biržoje. „Amerikos valdžia sieks laikomas akcijas kaip įmanoma greičiau perleisti į privačias rankas“, - kalbėjo vyriausybės įgaliotinis automobilių industrijos klausimais Steven'as Rattner'is.
2009-07-08

Kodėl bankai neturi laiko?

Nuolat girdime, jog bankai susiduria su kapitalo pakankamumo problemomis. Kas tai yra? Kodėl tai yra problema? Ką reiškia blogi bankų balansai? Kodėl nesibaigia nuostoliai? Kodėl jie bankrutuoja dabar? „Orios Securities ASA“  kapitalo rinkų strategijos vadovas Aurelijus Burda pasakoja, jog bankų ir kitų draudimo įmonių balansas kaip ir kitų įmonių sudarytas iš dviejų dalių: turto ir įsipareigojimų. Lietuvoje beveik visą bankų turtą sudaro paskolų portfelis.
2009-06-26

Nuo pasaulinės ekoniminės krizės labiausiai kenčia vargingiausieji

Prabėgus 9 mėnesiams po „Lehman Brothers“ žlugimo, apie pasaulinę ekonominę krizęs diskutuojama taip tarsi ji susidėtų tik iš bankų balanso, krentančio eksporto ir bankrotų ar darbo vietų mažėjimo Vakaruose. Visiškai pamirštama, kad turtingose valstybėse prasidėjusi krizė labiausiai smogė vargingiausiai gyvenančių šalių piliečiams, rašo „The Economist“, kuris pristato Jungtinių Tautų mitybos nuolatinio komiteto atliktą studiją, atskleidžiančią krizės poveikį vargingiausiems.
2009-06-19

Vieningesnio pasaulio link

Jeigu pažiūrėti į tai, kas buvo prieš du dešimtmečius, tai globalaus bendradarbiavimo raida ir jos intensyvumas pralenkė didžiausius globalistų lūkesčius, ir nėra jokio pagrindo tikėtis, kad ši tendencija artimiausiu metu susilpnės. Ideologinės ir geopolitinės dvidešimto amžiaus skiriamosios linijos neaktualios.
2009-04-08

Amerika vėl meta šešėlį Lietuvai?

Vieninteliu lietuvišku investiciniu banku save vadinantis finansinių problemų turintis bankas „Finasta“ ieško pirkėjų. Ši žiniasklaidos paskleista informacija nieko nepribloškė, tačiau privertė suklusti – ar tik neprasideda šalyje bankų griūtis? Finansinis sektorius yra viena jautriausių ūkio šakų įvairiems gandams. Pavyzdžiui, Latvija dar ilgai prisimins vietinio banko „Parex banka“ griūtį.
2009-03-06

Finansų krizė - testas Europos Sąjungai

Dabartinė finansų krizė Europos Sąjungai (ES) gali tapti tikru išbandymu. Jos naujųjų narių padėtis gali būti daug blogesnė nei senųjų, nors būtent „senosios“ Europos bankininkai ir finansininkai turėtų prisiimti atsakomybę dėl kilusios krizės. „Naujai prisijungusios valstybės yra smarkiai prasiskolinusios. Didelė dalis tų skolų paimtos užsienio valiuta, vadinasi, jas perskaičiavus į nacionalinę valiutą tos skolos bus dar didesnės.
2009-02-27

G. Sorosas: Kaip į dugną lėksim

Milijardierius George‘as Sorosas įsitikinęs, kad pasaulis dar neišvydo krizės dugno. Jo teigimu, visų mūsų laukia ilgas smukimo etapas, kuris iš esmės pakeis supratimą apie tai, kaip turėtų funkcionuoti finansų rinka. Pasigedo reguliavimo.
2009-02-25

G.Sorosas: Pasaulis dar nesuvokia krizės padarinių

JAV milijardierius George`as Sorosas dabartinę finansų krizę palygino su Sovietų Sąjungos subyrėjimu. Pasak jo, pasaulinė finansų krizė panaši į Sovietų Sąjungos subyrėjimą pagal padarinių pasaulio bendrijai rimtumą.
2009-02-22

„Commerzbank“ patyrė 809 mln. eurų nuostolį

Antrasis pagal dydį Vokietijos bankas „Commerzbank“ per ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį patyrė 809 mln. eurų nuostolius, kai 2007 metų ketvirtąjį ketvirtį pelnas sudarė 201 mln. eurų. Nuo tolius nulėmė banto turto nurašymai bei atidėjimai blogoms paskoloms, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“. „Commerzbank“ rugsėjo pabaigoje buvo priverstas prašyti 18,2 mlrd. eurų paramos iš vyriausybės, kuomet bankrutavęs Lehman Brothers užšaldė kreditų rinkas.
2009-02-18

Urano kainos šiemet augs dvigubai

Šiais metais urano kainos gali išaugti du kartus. Žaliavos, skirtos branduolinių reaktorių kurui gaminti, kaina gali viršyti 80 USD už svarą. Šiuo metu uranas kainuoja 47 USD. Taip atsitiks, jei į rinką grįš ne tik energetikai, bet ir investuotojai. Apie tai rašo BFM.ruco portalas su nuoroda į „TradeTech“ kompanijos ekspertus.
2009-02-16

Kaip Lietuvą paversti elgeta?

Pateikdami „post factum“ sukurtas pasaulio skurdinimo schemas dauguma jų autorių būtinai pabrėžia, kad dabartinis sunkmetis atsirado dėl to, kad planeta jau senokai gyvena moderniame globaliame pasaulyje, tačiau jos administravimas taip ir liko iš archajinių laikų. Girdi, buvo būtina prižiūrėti po pasaulį klaidžiojančius pinigų ir prekių srautus, bet nebuvo kam.

Davosas: tolyn nuo realybės

Davose ar kokiam kitam sambūryje visi kalba gražiai ir atsakingai, o grįžę į savo kabinetus vėl imasi senų darbelių. Viešųjų ryšių triukai. Praėjusią savaitę Šveicarijos mieste Davose vykęs kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumas buvo skirtas aptarti bręstančius pokyčius pasaulinėje ūkio ir finansų sistemoje. Kaip gerų ketinimų patvirtinimas buvo numatytas kuklesnis renginio biudžetas.
2009-02-02

Kaltininkų sąrašas – aistroms nuraminti?

Savaitės pradžioje Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ paskelbė dvidešimt penkių pasaulio ekonomikoje žinomų veikėjų pavardes, kurie esą yra atsakingi už dabartinį pasaulį krečiantį ekonominį sunkmetį. Kita vertus, kyla abejonių, ar tai viso labo nėra „iešmininkai“, ant kurių galvų suverčiamos pasaulio bėdos. „The Guardian“ skelbiamo sąrašo pavardės paprastam lietuviui nedaug ką sako.
2009-01-29
Į viršų