laikymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laikymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laikymas“.
Salotos šaldytuve išsilaikys kur kas ilgiau: štai, ką reikia daryti
Salotos turi labai trumpą galiojimo laiką ir greitai suvysta, tačiau tinkamai jas laikant šaldytuve, galite salotas ilgiau išlaikyti šviežias – štai, ką reikia daryti.
Gali atrodyti, kad nusipirktas salotas ir kitas lapines daržoves pakanka paprasčiausiai įdėti į šaldytuvą, tačiau yra paprastas būdas ilgiau išlaikyti salotas šviežias, rašo express.co.uk.
Išlaikykite pelargonijas per žiemą: štai, ką reikia žinoti
Lietuvių pamiltos gėlės pelargonijos nežiemoja lauke, tad svarbu užtikrinti joms tinkamas sąlygas, kad kitais metais vėl galėtumėte jas sodinti ir džiaugtis žiedai. Ekspertė papasakojo, kaip išsaugoti pelargonijas per žiemą – įsiminkite jos patarimus.
Pelargonijos yra nuostabūs augalai, žydintys iki pat šalnų ir nereikalaujantys per daug priežiūros. Tačiau rudenį jas reikėtų iškasti, jei norite sulaukti žiedų kitąmet.
Atsakė į amžiną klausimą: kiaušinius laikyti šaldytuve ar spintelėje?
Kiaušiniai yra populiarus produktas – apskaičiuota, kad per metus vienas žmogus suvartoja maždaug 202 kiaušinius. Tačiau ne vienam vis dar kyla klausimas, kur laikyti kiaušinius: šaldytuve ar spintelėje?
Pasak ekspertų, geriausia kiaušinius laikyti šaldytuve, tačiau svarbu juos ištraukti ir palaikyti kambario temperatūroje bent 30 minučių iki naudojimo.
Pasakė, kur geriausia laikyti bulves: išliks skanios daug ilgiau
Iš Pietų Amerikos kilusios bulvės buvo pradėtos auginti maistui jau prieš tūkstančius metų. Jas mėgo vietinės indėnų tautos, o vėliau ne ką mažiau įsimylėjo europiečiai. Mūsų laikais bulvių populiarumas taip pat neslopsta, ši daržovė labai plačiai naudojama kulinarijoje.
Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, bulvės yra vienas pagrindinių maisto produktų, vertinamas kaip puikus sudėtinių angliavandenių šaltinis.
Atskleidė, kaip laikyti česnakus: išliks skanūs daug ilgiau
Česnakai yra mėgstami dėl stipraus kvapo ir intensyvaus skonio, tačiau kai jie ima gesti, tampa nevertingu ingredientu. Tačiau česnakų galvutes kuo puikiausiai naudosite iki šešių mėnesių, jei tinkamai jas laikysite
Česnakų galvutės gali atrodyti tvirtos, tačiau jų trapios skiltelės yra labiau pažeidžiamos. Iš tiesų, netinkamai laikant jos gali greitai suminkštėti ir išdžiūti, net jei laikote vėsioje ir tamsioje spintelėje.
Atsakė į amžiną klausimą: štai, kur reikia laikyti kiaušinius namuose
Kur reikėtų laikyti kiaušinius – daug diskusijų kelianti tema. Nors kai kurie juos laiko virtuvės spintelėje, kiti saugumo sumetimais – tik šaldytuve.
Kiaušiniai yra vienas iš pagrindinių maisto produktų, tačiau kur juos laikyti – vis dar dažnai diskutuojama tema.
Kai kurie žmonės juos laiko spintelėje, teigdami, kad prekybos centruose jie taip pat nėra laikomi šaltai, kiti visada juos laiko šaldytuve.
Laive netikėtai mirė vyras: žmona pakraupo, kur darbuotojai laikė jo kūną
Teigiama, kad mirusio kruizinio laivo keleivio iš JAV kūnas buvo rastas jau yrantis ir „daug dienų buvo paliktas gėrimų šaldytuve“.
79 metų Robertas L. Jonesas iš Floridos (JAV) kartu su 78-erių žmona Marilyn buvo 320 metrų ilgio kruiziniame laive „Celebrity Equinox“, kai rugpjūčio 15 d. mirė nuo širdies veiklos sutrikimų.
Nelaikykite patalynės šioje vietoje: ekspertė įspėja visus
Švaros ekspertė atskleidė, kad netinkamoje vietoje laikant patalynę gali atsirasti pelėsio kvapas ar net pats pelėsis.
Nors gali atrodyti, kad po skalbimo patalynė visiškai sausa, dažnai joje lieka drėgmės, todėl laikant patalynę netinkamoje vietoje arba netinkamai ją sulanksčius dėl drėgmės gali atsirasti nemalonus kvapas.
Niekas nenori miegoti su nemalonų kvapą skleidžiančiais patalynės užvalkalais, nes miegas gaivioje aplinkoje yra svarbus kokybiškam poilsiui.
Atsakė, kur geriausia laikyti bulves: nesuges daug ilgiau
Jei laikote bulves spintelėje, nes manote, kad jas laikant šaldytuve kyla pavojus sveikatai, pasirodė naujas patarimas, kuriame teigiama, kad jas galima saugiai laikyti žemesnėje temperatūroje.
Anksčiau buvo manoma, kad žalias bulves laikant žemoje temperatūroje, kyla pavojus sveikatai, nes susidaro papildomas cukrus, kuris virsta akrilamidu – chemine medžiaga, kuri, kaip manoma, sukelia vėžį.
Avokadą išlaikysite daug ilgiau: štai, ką reikia padaryti
Galima drąsiai teigti, kad mes visi labai mėgstame avokadus. Nesvarbu, ar tepame jį ant skrudintos duonos su keptu kiaušiniu, ar dedame į salotas, jis puikiai papildo įvairius patiekalus.
Vienintelis šio kreminio vaisiaus trūkumas (taip, tai vaisius!) yra tai, kad jis labai greitai genda. Nėra nieko labiau nuviliančio, kaip perpjauti avokadą ir pamatyti jo parudavusį vidų, ypač atsižvelgiant į jų didelę kainą.
REKLAMA
REKLAMA
Nelaikykite šių augalų vonios kambaryje: jiems tik pakenksite
Drėgna aplinka reiškia, kad vonios kambarys gali būti ideali vieta augalui, nes čia sąlygos primena atogrąžų mišką, tačiau daugelis klysta manydami, kad tokiomis sąlygomis klestės visi kambariniai augalai.
Nors yra daug kambarinių augalų, kuriuos būtų naudinga laikyti vonios kambariuose, ekspertai pasidalijo, kad šioje patalpoje galima laikyti tris augalus. Sara Empey iš internetinės svetainės BackyardBoss.com sakė:
„Kambariniai augalai paprastai yra puikus vonios kambario akcentas.
Atsakė į amžiną klausimą: ar kiaušinius privaloma laikyti šaldytuve?
Kiaušiniai yra pats universaliausias ir rūpesčių nekeliantis maistas ‒ tereikia juos iškepti ar išvirti. Bet ar kada susimąstėte, kaip reikėtų teisingai laikyti kiaušinius?
Kai kuriose šalyse manoma, kad niekada neturėtumėte laikyti kiaušinių šaldytuve, nes gali pakisti jų skonis, kitose tikima, kad tinkamiausias būdas prailginti kiaušinių galiojimo laiką yra laikyti juos šaldytuve.
Štai viskas, ką turite žinoti, kaip kuo ilgiau išlaikyti kiaušinius šviežius, rašo timesofindia.
Pelargonijas išlaikykite per žiemą: atskleidė naudingus patarimus
Šiemet mūsų darželiuose, terasose iki dabar žydi gėlės. Net rožės niekaip nepasiduoda rudeniui – jos vis dar apsipylusios žiedais. Argi nesinori darželio ar terasos, balkono gėles išsaugoti kitiems metams?
Kurias gėles šaltajam metų sezonui tiesiog privaloma „apgyvendinti“ šiltai, kad pavasarį nereikėtų pirkti naujų ir galėtume vėl džiaugtis savų gėlių žiedais?
Pelargonijos
Tai per žiemą patalpoje lengviausiai išlaikomos gėlės.
Bananai neparuduos kur kas ilgiau: štai, ką reikia padaryti
Bananai atsiranda daugelio pirkinių krepšelyje, tačiau daugybė žmonių juos vis dar laiko netinkamomis sąlygomis. Štai, kaip ilgiau išlaikyti bananus tinkamus valgymui.
Ne vieną apima apmaudas, kai paima bananą ir pamato, kad jis supelijęs ir lipnus. „BBC Good Food“ pasidalijo patarimais, kur ir kaip laikyti bananus, kad jais galėtumėte mėgautis daug ilgiau.
Dauguma mūsų laiko bananus dubenyje su kitais vaisiais, tačiau, pasak ekspertų, tai ne pats geriausias būdas, rašo express.co.uk.
Šiukštu nelaikykite kavos šioje vietoje: sugadinsite jos skonį
Gali atrodyti, kad geriausias būdas užtikrinti, kad maisto produktai ilgiau išliktų tinkami vartojimui, yra viską sudėti į šaldytuvą, tačiau ekspertai perspėjo, kad kavą visada reikėtų laikyti spintelėje.
Kavos, nesvarbu, ar ji malta, ar nemaltos kavos pupelės, niekada nelaikykite šaldytuve, nes tai gali sugadinti jos skonį, rašo dailymail.co.uk.
Obuolius namuose išlaikykite iki pavasario: štai, ką reikia daryti
Šiemet obuoliai sunoko keliomis savaitėmis vėliau nei įprastai. Vieni sodininkai atsargas žiemai jau susikrovė į sandėlius, rūsius, kiti tam dar tik ruošiasi. Tačiau sveikus obuolius išlaikyti iki pavasario pavyksta toli gražu ne visiems. Viską lemia ne tik laikymo sąlygos, bet ir tai, kokius obuolius sudėsite žiemojimui.
Išlaikyti obuolius per žiemą nėra taip paprasta, kaip daugeliui gali pasirodyti.
Namuose pelargonijas išsaugokite per žiemą: štai, ką reikia padaryti
„Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą? Porą vazonėlių parnešiau į verandą, ten temperatūra teigiama. Nelaisčiau, lapai pradėjo gelsti ir tada visus nuskabiau, apkarpiau iki sumedėjusių šakelių, truputį palaisčiau. Kitos kuo puikiausiai jaučiasi kieme, žydi, nors visai neprižiūrimos. Kaip jas išsaugoti per žiemą, o pavasarį užsiauginti naujų daigelių?“ – klausia Jadvyga iš Molėtų rajono.
Pelargonijos – daugiamečiai augalai, galintys žiemoti vėsioje šviesioje patalpoje.
Pasakė, kada geriausias laikas skinti obuolius: kiti to nežino
Obelys yra dažniausiai augantys medžiai soduose ir gali duoti gausybę vaisių per metus. Dabar, rugsėjį, obelų augintojai stebi, kaip vaisiai sunoksta ir nukrenta. Pagrindinis „Gardeners‘ World“ vedėjas Monty Donas papasakojo, kokius darbus sodininkai turėtų atlikti rugsėjo mėnesį savo naujausiame internetinio puslapio įraše.
Pasakė, kaip geriausia laikyti bulves: nesudygs ir nesuges
Vasaros pabaigoje ateina bulvių derliaus nuėmimo metas, todėl ilgalaikio sandėliavimo klausimas tampa kaip niekada aktualus.
Tautiečiai kaupia bulvių atsargas ne tik todėl, kad mėgsta šią daržovę, bet ir norėdami papildyti atsargas žiemai ir pavasariui
Šiaip ar taip, bulvės tinka visur ir visada; kiekvienas svajoja apie skanų patiekalą – porciją cepelinų, ar silkę su svogūnais ir keptomis bulvėmis.
Nuskintas braškes pamirkykite šiame mišinyje: gailėsitės nežinoję anksčiau
Vasara – geriausias metas mėgautis šviežiomis braškėmis. Visgi, neretai parsinešus namo dėžutę šviežių sodo gėrybių šios greitai suvysta. Visgi, yra gudrybių, kurias verta žinoti tam, braškes kokybiškas išlaikytumėte kuo ilgesnį laiką.
Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežio derliaus lietuviškos braškės pirkėjų kasmet yra labai laukiamos ir vos pasirodžiusios patenka į jų krepšelius.
„Braškės – vienos mėgstamiausių lietuvių uogų.
Pasakė, kur reikia laikyti pomidorus ir agurkus: daugelis to nežino
Pomidorai bei agurkai – populiariausios daržovės, kurias ne tik skanu, bet ir sveika valgyti kaip salotas, dėti ant sumuštinių ar rinktis kaip užkandžius tarp pagrindinių valgymų.
Anot mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, tai mažai kalorijų turinčios daržovės, kurias drąsiai galime skanauti kasdien ir net po kelis kartus per dieną.
Pasakė, kur namuose laikyti grikius: bus daug skanesni
Grikiai – greitai paruošiamos, o svarbiausia – sveikatai ypač naudingos kruopos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, grikiuose gausu geležies ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų bei vitaminų, todėl juos drąsiai galima valgyti kasdien. Nors grikių košė puikus pasirinkimas tiek pusryčiams, tiek garnyrui prie daržovių ar mėsos patiekalų, iš jų galima pasigaminti ir įvairius troškinius, gaivias salotas ar net desertus.
Vyras nebegali tylėti: „Žmona neduoda man palaikyti mūsų dukros“
Tėvas suprato, kad priverstas imtis kraštutinių priemonių, kad galėtų ant rankų palaikyti savo ką tik gimusią dukrą, nes žmona to neleido. Aplinkiniai labai susirūpinę dėl jos psichinės sveikatos Nėra nieko puikesnio už ryšį su naujagimiu, nes kiekvienas prisilietimas suartina jus su mažutėliu kūdikiu.
Šiukštu nelaikykite duonos šioje vietoje – suges daug greičiau
Duona būtina kiekvienam stalui, bet ji turi vieną esminį trūkumą – trumpą galiojimo laiką. Nuolat tenka nerimauti, kad mėgstamiausios duonos kepalas arba apaugs pelėsiais, arba sukietės į akmenį.
Tiek parduotuvinė, tiek šviežia duona iš kepyklos, tiek namuose kepta duona genda lėčiau, jei ją laikote uždaroje aplinkoje, nes oro cirkuliacija pagreitina džiūvimo procesą, sako virtuvės šefė iš Atlantos, JAV, Jennifer Hill Booker.
Nelaikykite duonos šioje vietoje: suges daug greičiau
Duona – vienas pagrindinių lietuvių maisto produktų, tačiau karšta ir drėgna vasara – nemenkas iššūkis jos šviežumui. 30-35 laipsnių aplinkos temperatūra ir didelė drėgmė – tobulos sąlygos veistis pelėsiui, todėl gamintojai pastebi, kad vis daugiau vartotojų ši problema tampa aktuali.
Atskleidė, kur geriausia laikyti duoną: išliks minkšta kur kas ilgiau
Duona – vienas pagrindinių lietuvių maisto produktų, tačiau karšta ir drėgna vasara – nemenkas iššūkis jos šviežumui. 30-35 laipsnių aplinkos temperatūra ir didelė drėgmė – tobulos sąlygos veistis pelėsiui, todėl gamintojai pastebi, kad vis daugiau vartotojų ši problema tampa aktuali.
9 šaldytuvo tvarkymo patarimai: sumažės išmetamo maisto kiekis
Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
Štai Lietuvoje vidutiniškai kiekvienas gyventojas per metus išmeta apie 60 kg maisto, kuris dar galėtų būti suvartotas.
Bulves laikote šalia svogūnų? Pasakė, kodėl geriau taip nedaryti
Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves, tačiau kartais parsinešus iš parduotuvės nespėjame jų suvalgyti, jos ima gesti ir galiausiai atsiduria šiukšliadėžėje.
Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad to priežastis dažnai būna ir netinkamas daržovių bei vaisių laikymas.
Bulvių traškučius laikykite šaldiklyje: štai, kodėl tai naudinga
Bulvių traškučiai – užkandis, kuriuo bent retkarčiais pasimėgauja ne vienas. Tačiau dažnai nutinka taip, kad visų pakuotėje esančių traškučių suvalgyti, pavyzdžiui, per vieną vakarą nepavyksta ir tenka pasukti galvą, kaip ir kur juos laikyti, kad jie ilgiau išliktų švieži?
Daugelis greičiausiai yra susidūrę su tuo, kad po filmų vakaro likę bulvių traškučiai sudžiūva ir jų valgyti vėliau nebesinori, nors išmesti ir taip švaistyti maistą, taip pat nėra geriausia išeitis.
Atskleidė, kaip išsirinkti skaniausius vaisius parduotuvėje
Žiema ir su ja atkeliavęs šaltis – išbandymas kiekvieno organizmui, todėl reikia nepamiršti jo aprūpinti vitaminais, o vienas iš natūraliausių ir skaniausių šaltinių, kuriuose gausu vitaminų – vaisiai. Tačiau kaip išrinkti vaisius ir tinkamai juos laikyti namuose?
Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ produktų kokybės vadovė, atskleidžia kelis paprastus patarimus, į ką atkreipti dėmesį renkantis vaisius ir kaip juos kokybiškus išlaikyti kuo ilgesnį laiką.
Norite puansetijomis džiaugtis ilgą laiką? Pasakė, ką reikia padaryti
Ar jūsų puansetija greitai pradžiugins dailiais žiedais, priklauso nuo keleto dalykų. Augalo brandos, kada jį įsigijote ir kaip jį prižiūrite. Jei tinkamai jomis rūpinsitės, puansetijos džiugins keletą savaičių, o kai kurios jų rūšys – net kelis mėnesius.
Išsirinkę savo puansetiją, būtinai prieš nešdamiesi namo gerai ją suvyniokite, nes kontaktas su žema temperatūra net ir kelioms minutėms gali pažeisti pažiedes ir lapus.
Pasakė, kaip daug ilgiau išlaikyti obuolius: veikia 100 proc.
Jei norite kuo ilgiau išlaikyti obuolius, pirmiausia reikia juos tinkami nuskinti, nes nuoto priklauso, kiek obuoliai išbus žiemą.
Obuoliai skinami tada, kai pradeda kristi nuo obels. Vaisiai skinami tik sausu oru. Nenuskinkite kotelio, nenutrinkite natūralaus vaškinio sluoksnio, kuris apsaugo vaisių nuo puvimo ir pelėsio. Nuskintus obuolius gražiai sudėkite į jiems skirtus krepšius ar dėžes.
Nepatyrę sodininkai nuskina obuolius, sudeda juos į dėžes ir tą pačią dieną suneša į rūsį žiemai.
Atskleidė, kaip išsirinkti geriausią mėsą: verta žinoti šiuos patarimus
Kasdienis apsipirkimas atrodo ypač paprastas – tereikia susidaryti sąrašą ir iš prekių gausos parduotuvių lentynose išsirinkti norimas ar patinkančias.
Bet ar tikrai visada mokame atsirinkti aukščiausios kokybės produktus, ypač kai kalbame apie šviežią maistą, pavyzdžiui, mėsą. Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ produktų kokybės vadovė, atskleidžia kelis paprastus patarimus, kaip išsirinkti mėsą ir išlaikyti ją kokybišką iki gaminimo.
Sukaupėte užkandžių atsargų? Štai, kaip jas geriausia laikyti
Ne vienas žmogus namuose turi įvairių užkandžių atsargų. Tačiau kai kurios dažnai daromos klaidos gali sutrumpinti jų galiojimo laiką. Virėjai ir maisto saugojimo ekspertai dalijasi patarimais, kaip tinkamai laikyti užkandžius.
Kulinarijos mokymo instituto šefas Palakas Patelis teigia, kad dažniausiai pasitaikanti klaida yra pradėti naudoti pakuotės netinkamas uždarymas. Joje lieka oro ir taip užkandžiai greičiau sugenda.
Policija ėmėsi tikrinti, kaip Lietuviai laiko ginklus: pažeidimų – apstu
Šalies policija tris mėnesius tikrino, kaip lietuviai laiko ginklus. Juos privalu laikyti seife ir namuose, tačiau kai kurie ginklų turėtojai su jais elgiasi kaip su žaisliniais šautuvėliais. Laiko bet kur, neįvertindami grėsmės, kad ginklas gali būti bet kam pasiekiamas. Tokiems policija skiria baudas ir net pradeda baudžiamąsias bylas. Beje, po patikrinimo paaiškėjo, kad neatsakingiausiai su ginklais elgiasi medžiotojai. Ir ne tik tai nustebino pareigūnus.
Dėl gyvūnų laikymo Kretingos, Širvintų ir Tauragės rajonuose tarnyba pradėjo tyrimus
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimus dėl gyvūnų laikymo sąlygų Kretingos, Širvintų ir Tauragės rajonuose.
„Visais šiais atvejais pradėtas patikrinimas. Tyrimas prasideda patikrinimu, o toliau priklausys nuo to, kokia bus surinkta medžiaga“, – BNS sekmadienį sakė Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.
Jo teigimu, iš galimai nelegalių gyvūnų veisyklų Kretingos ir Tauragės rajonuose globos įstaigoms perduotos kelios dešimtys šuniukų.
Norite ilgiau išlaikyti daržoves šviežias? Pasinaudokite šiais triukais
Kai apsiperkame maisto prekių parduotuvėje, paprastai esame linkę įsigyti daugiau produktų, nei mums iš tiesų reikia. Galiausiai dažnai nutinka taip, kad juos tenka išmesti, kad ir kaip nesinori to daryti. Laimė, yra keletas būdų, padedančių daržoves ilgiau išlaikyti šviežias.
Turbūt ne vienas žino rekomendaciją apvynioti bananų galus maistine plėvele ar atokiau nuo kitų vaisių ir daržovių laikyti obuolius.
Braškes namuose išlaikysite daug ilgiau: štai, ką reikia daryti
Kone kiekvienam sunku atsispirti saldžioms prisirpusioms braškėms. Jas galima naudoti desertams, kokteiliams, uogienėms, valgyti vos nuskintas. Tačiau šviežios braškės yra pakankamai greit gendantis produktas. Šis patarimas padės jas išsaugoti ir mėgautis ilgesnį laiką.
Vienas iš būdų ilgiau išlaikyti braškes – panaudoti actą, kuris naikina kenksmingas bakterijas. Nereikėtų jaudintis ir dėl to, kad pasikeis braškių skonis – jas nuplovus, acto skonio nesijaus, rašoma berries.com.
Šią orchidėjų priežiūros klaidą daro dažnas: nekartokite jos
Orchidėją galbūt neseniai įsigijote artimiausiame prekybos centre, pamanę, kad ji puikiai atrodys ant palangės ar staliuko, o galbūt ją gavote dovanų? Praėjo kiek laiko ir dabar orchidėja nebeatrodo taip pat puikiai? Viena iš dažniausiai daromų orchidėjų priežiūros klaidų – nukerpamas susidaręs mazgelis ant stiebo ir taip užkertamas kelias naujiems žiedams.
Užteks pasirūpinti vos keletu dalykų ir orchidėją prižiūrėti bus visai nesudėtinga.
Naminius paukščius vėl leidžiama laikyti lauke
Baigiantis laukinių vandens paukščių migracijai, nuo šeštadienio naminius paukščius vėl leidžiama laikyti lauke. Toks draudimas buvo įvestas vasarį.
Maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, Lietuvoje paukščių gripo protrūkio šiemet išvengta, tačiau rizika išlieka, juolab kad sulaukiama vis naujų Vengrijos pranešimų apie ligą paukščių ūkiuose.
Prisipirkote per daug duonos? Specialistas patarė, kaip išlaikyti ją ilgiau
Baimindamiesi koronaviruso Lietuvos gyventojai tuština maisto lentynas, ne išimtis – ir duona. Tačiau, priešingai nei kruopų ar makaronų, duonos gaminių galiojimo laikas – itin trumpas, todėl atsargų ilgam neprikaupsite. Kepyklų atstovai skatina atsakingai vartoti ir pataria – kaip duoną laikyti ir kokią rinktis, kad šios nereikėtų išmesti.
„Gardėsio“ duonos produktų vystymo vadovas Tadas Aleknavičius tikina, kad šiuo metu kepyklai – tikras darbymetis, mat duonos paklausa žymiai išaugo.
Pasakė, kuriose šaldytuvo lentynose laikyti maistą: nuo šiol darysite tik taip
Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173 kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto.
Kodėl jo išmetama tiek daug? Viena iš priežasčių – netinkamas šių produktų laikymas ir netvarkingas šaldytuvas. Dalinamės taisyklėmis, kurios padės palaikyti tvarką šaldytuve ir sumažinti švaistomo maisto kiekį.
Uogos nesupus daug ilgiau: tereikia padaryti šį veiksmą
Šviežios uogos vasarą – vienas skaniausių dalykų, todėl pats laikas jomis mėgautis! Bet uogos yra vienas iš greičiausiai gendančių produktų, todėl verta žinoti, kaip jas laikyti. Šviežias uogas išimkite iš dėžutės ar maišelio ir kaip įmanoma greičiau jas perrinkite. Iškart suvalgykite bent kiek pažeistas uogas – jos yra labiausiai prisirpusios ir skaniausios. Jei pastebite keletą gesti pradėjusių uogų, išmeskite jas į kompostą. Uogų neplaukite tol, kol nesiruošiate jų valgyti.
Šios gudrybės gėda nežinoti: braškes laikysite tik taip
Dažnas iš mūsų, nusipirkęs braškių, jas laiko lėkštėje arba plastmasiniame indelyje, į kuriuos, pastaruoju metu, prekybos cenrtuose pakuojamos braškės. Vis dėlto, ekspertai sako, kad braškės išliks ilgesnį laiką puikiai atrodančios, nesuminkštės ir nepajuoduos, jeigu jas atskirsite vieną nuo kitos. Jums tereikia nuplautas braškes su nuimtais kotukais sudėti į kiaušiniams skirtą kartotinę dėžutę ir tokiu būdu atskirti jas vieną nuo kitos.
Susukite rožes į popierių tokiu būdu: žydės žymiai ilgiau
Visada malonu gauti gėlių. Deja, pamerktos jos ilgai neišbūna ir nuvysta po poros dienų. „Valstiečių laikraštis“ siūlo keletą priemonių, kad gėlės išsilaikytų ilgiau. Rožės Rožės patalpoje vysta gana greitai. Jei norite ilgiau gėrėtis skintomis rožėmis, geriausia skinti vakare. Rožės kotelį reikėtų nupjauti įstrižai, po to iki pat žiedelio panardinti į šaltą vandenį ir palikti per naktį vėsioje patalpoje.
Jokiu būdu nelaikykite šių daržovių šaldytuve – supus iš karto!
Norėdami rudens derliaus gėrybėmis džiaugtis kuo ilgiau, skubame jas konservuoti, džiovinti ar šaldyti. Tokie būdai tinka toli gražu ne kiekvienai rudens gėrybei. Kaip išsaugoti geriausias bulvių, morkų, svogūnų, moliūgų savybes? Būtina išdžiovinti Bulves, morkas, burokėlius tinkamiausia laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje. Geriausiai tam tinka rūsys, tačiau ne bet koks. Prieš paliekant jame daržoves, reikia įvertinti rūsio temperatūrą ir drėgmę.
Moliūgas nesupus ilgą laiką – tereikia žinoti 1 gudrybę
Moliūgas – viena vertingiausių rudens daržovių, todėl įsibėgėjant vėsiajam metų laikui jų valgyti reikėtų kuo dažniau. Moliūgai turi labai nedaug kalorijų ir visiškai neturi sočiųjų riebalų bei cholesterolio. Juose gausu maistinių skaidulų, antioksidantų, mineralų ir vitaminų. Karotino moliūguose yra dvigubai daugiau nei morkose. Juose gausu vitaminų C, B, B2, PP, E. D, taip pat reto vitamino T, kuris pagreitina medžiagų apykaitos procesus organizme.
Kaip laikote savo rankinę? Nepatikėsite, kiek daug tai atskleidžia apie jus
Rankinė – geriausia moters draugė. Jose nešiojamės svarbiausius daiktus ir taip pat papildome savo stilių. Bet ar rankinė reikalinga tik tam? Pasirodo, ne. Pasak kūno kalbos ekspertų, tai, kaip nešiojate rankinę, apie jus išduoda daug daugiau, nei manėte, rašoma tinklapyje jacarandafm.com Per petį "Moteris, kuri rankine nesinaudoja tam, kad pridengtų priekinę savo kūno dalį, paprastai labai pasitiki savimi, kadangi tokiu būdu jos saulės rezginys yra atviras.
Kaip laikote savo mobilųjį telefoną? Štai, ką tai išduoda apie jūsų charakterį
Ar kada nors susimąstėte, ką atskleidžia jūsų tam tikri kasdieniniai įpročiai? Pavyzdžiui, net telefono laikymas gali išduoti tam tikras žmogaus charakterio savybes. Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir pasirinkite, kaip jūs laikote savo mobilųjį telefoną. ATSAKYMAI A. Jeigu telefoną laikote vienoje rankoje, o rašote su tos pačios rankos nykščiu, tai atskleidžia, kad pasižymite itin stipria atmintimi ir vidine jėga.
Kaip laikote savo telefoną? Tai atskleis jūsų charakterį
Ar kada nors susimąstėte, ką apie jus atskleidžia paprastas mobilusis telefonas? Pasirodo, tai, kaip jūs laikote savo mobilųjį, neretai išduoda ir jūsų asmenines savybes. Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir pasirinkite savo mobiliojo telefono laikymo būdą. A rašymo būdas – tai kūrybingos ir kupinos idėjų asmenybės. Jų idėjos niekada nebūna nuvertintos. Manoma, kad taip savo mobilųjį telefoną laiko logika besiremiančios asmenybės.