kompensacijos už elektrą
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kompensacijos už elektrą“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kompensacijos už elektrą“.
Kompensacijos už elektrą: paaiškino, kuriems gyventojams ir už ką išmokės iki 200 eurų
Liepos mėnesio gale praūžusi audra gyventojams sukėlė daug nuostolių: sugedo ne tik maistas, bet ir įvairūs elektros prietaisai, kai kuriems teko pirkti generatorių ar net laikinai gyventi kitur. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atskleidė, kiek daugiausia pinigų išmokės už nuostolius.
Pensininkė Aldona (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kad po audros ji liko be elektros 4 paroms.
Pasibaisėjo ESO elgesiu: per 4 paras – vos 4 minutės elektros, bet kompensacija nepriklauso?
Liepos mėnesio gale praūžusi audra Lietuvai atnešė milijonus eurų nuostolių. Kaip žinia, be elektros likę gyventojai gali kreiptis dėl kompensacijos. Tačiau vos kelioms minutėms atsiradusi elektra šiuos planus gali sugriauti.
Taip nutiko Vilniaus rajone gyvenančiai skaitytojai Evelinai (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi).
Naujienų portalui tv3.lt ji pasiskundė dėl esą nesąžiningo Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elgesio.
Už elektrą permokantys gyventojai sutarčių keisti neskuba: „Ką aš čia bėgiosiu iš vieno galo į kitą“
Šimtai tūkstančių Lietuvos elektros vartotojų gerokai už ją permoka, tačiau galvos jiems neskauda, kol Vyriausybė kompensuoja 28 centus viršijančią kainą. Tačiau jau po kelių mėnesių elektra šiems žmonėms gali pabrangti net dvigubai.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Alytiškės Aušros Petkevičienės namuose dedasi keisti dalykai. Nors galingų elektrinių aparatų neturi, elektros skaitiklis kas mėnesį prisuka kosmines sąskaitas.
„Prisukam apie 1100-1200 kilovatų.
Darbas iš namų ir elektros sąskaitos: jų apmokėti nenori nei darbdaviai, nei patys darbuotojai
Dalis darbuotojų net ir pasibaigus pandemijai dirba nuotoliu. Darbuotojų atstovai sako, kad prasidėjus šildymo sezonui tokių darbuotojų skaičius gali išaugti, nes darbdaviai taupys energetinius išteklius.
Jis primena, kad darbo priemones, taip pat padidėjusias komunalinių mokesčių išlaidas turi apmokėti darbdaviai. Jų atstovai sako, kad to apskaičiuoti neįmanoma, be to, dirbantys iš namų ir taip sutaupo, nes nereikia vykti į darbą ir valgyti kavinėse.
Kreivys ir Skaistė: ar bus subsidijos už elektrą ir dujas kitąmet, paaiškės rudenį
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog dar anksti kalbėti, ar Vyriausybės kompensacijos už elektrą ir gamtines dujas gyventojams bus mokamos ir kitais metais.
„Pirmiausiai bus įvertintos kainos, labai sunku prognozuoti, kokios jos bus metų pabaigoje, o tada bus sprendimai. Vyriausybė yra įsipareigojusi gyventojams, kad karo sukeltas sunkmetis būtų jaučiamas kuo mažiau“, – penktadienį po Vyriausybės pasitarimo Kaune žurnalistams sakė D. Kreivys.
Pasiūlė nepasiturintiems kompensuoti ir už elektrą
Bandoma dar labiau sumažinti finansinę naštą asmenims, gaunantiems mažas pajamas. Seime užregistruota įstatymo pataisa, pagal kurią numatoma galimybė kompensuoti dalį išlaidų ir už suvartotą elektros energiją.
Šiuo metu, pagal teisės aktus, nepasiturintiems asmenims gali būti kompensuojama už būsto šildymą, karštą ir šaltą vandenį. Tačiau gyventojams ne ką mažiau problemų kelia ir mokestis už elektrą.