kodeksas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kodeksas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kodeksas“.
Atliekomis atsikratėte bet kur? Perspėja, kad galite netekti net automobilio
Dar 2021 m. rudenį buvo priimtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, numatančios, kad už aplinkos teršimą asmenims gresia ne tik baudos, bet ir transporto priemonių, kuriomis buvo gabenamos atliekos, konfiskavimas.
Rinkimų sistemos pakeitimai: politikams riestainis, o kitiems – skylė?
Rinkimai Lietuvą užgrius dar po dviejų metų, bet rinkimų kodekso patobulinimai nagrinėjami jau dabar. Tiesa, naujovių rinkėjai sulauks nedaug, nemalonių žinių gali tikėtis tik rinkimų komitetų dalyviai. Politologai sako, kad šie kodekso tobulinimai buvo reikalingi, bet nėra esminiai. Svarbiausi darbai taip ir liko už borto, jie nejudinti, nes bijoma rinkėjų reakcijos.
Šnipus siūloma bausti griežčiau, o padėjusius teisėsaugai – atleisti nuo atsakomybės
Krašto apsaugos ministerija (KAM) parengė pataisas, kuriomis šnipus siūloma bausti griežčiau, o prisipažinusius dar iki įtarimų pateikimo ir padėjusius teisėsaugai, numatyti galimybę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.
Pataisomis būtų padidinama laisvės atėmimo bausmės apatinė riba: vietoje dabartinių 2–10 ir 3–15 metų už šnipinėjimą priklausimai nuo sunkumo siūloma nustatyti 4–10 ir 6–15 metų laisvės atėmimo bausmes.
Įsigalios naujas Pasaulinis antidopingo kodeksas: laukia svarbūs pokyčiai
Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigalioja nauji Pasaulinio antidopingo kodekso pakeitimai, kuriuos yra patvirtinusi Pasaulinė antidopingo agentūra (World Anti-Doping Agency, WADA). Atkreipiame dėmesį į svarbiausius pokyčius.
WADA antidopingo kodeksas yra taikomas visiems sportininkamas, sportininkų personalui bei kitiems asmenims ir organizacijoms, pvz., nacionalinėms ir tarptautinėms sporto federacijoms.
Paaiškėjo, kas gresia katiną mirtinai nukankinusiam kauniečiui
Nors Baudžiamajame kodekse nurodyta, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia iki vienerių metų nelaisvės, atvejų, kuomet smurto aukomis pasirenkami keturkojai – apstu. 2017-aisiais Lietuvoje užfiksuota 81 nusikalstamos veikos, kurių metu dėl patirtų sužalojimų neišgyveno arba buvo smarkiai sužaloti gyvūnai.
Naujasis Darbo kodeksas ne tik liūdina – bedarbiai jau džiaugiasi didesnėmis išmokomis
Vilnietis Linas pasidžiaugė „Darbo biržoje“ netikėtai gavęs dvigubai didesnę bedarbio pašalpą, nei tikėjosi. Vyras maloniai nustebo sužinojęs, kad pasikeitus Darbo kodekso nuostatoms, vietoje 300 eurų jam priklauso kasmėnesinės 600 eurų bedarbystės išmokos. Nuo liepos pirmosios įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, pasikeitė bedarbystės išmokų skaičiavimo tvarka. Dėl to išmokos didėja ir bus mokamos 9 mėnesius visiems, nepriklausomai nuo stažo.
Įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas: ką būtina žinoti kiekvienam
Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujas Darbo kodeksas – antrasis po nepriklausomybės atkūrimo. Patvirtinta pavyzdinė darbo sutarties forma, kuria gali vadovautis darbdaviai, taip pat įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui kartu įsigaliojo poįstatyminiai teisės aktai jam įgyvendinti.
Šio vyro namuose pareigūnai nesitikėjo išvysti tokio reginio
Kauno pareigūnai rado ir iš neteisėtos apyvartos išėmė tikrą šaunamųjų ginklų arsenalą. "Kratų metu pas anksčiau neteistą Prienų r., Šilavoto k., gyventoją (gimusį 1982 m.) rasti ir išimti išimti 3 CZ automatai su garso slopintuvais, 2 CZ pistoletai su garso slopintuvais, 1 C11 pistoletas. Sulaikytam vyrui birželio 16 d. paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 1 mėnesio laikotarpiui.
Darbo kodekso pataisų Seimas imsis kitą savaitę
Nuo liepos turinčio įsigalioti naujojo Darbo kodekso pataisų, suderintų su Trišale taryba, svarstymo Seimas imsis antradienį, BNS patvirtino Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės patarėja Ingrida Tamulevičiūtė. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas jau yra apsvarstęs „valstiečių“ - Tomo Tomilino, Ramūno Karbauskio ir Virginijaus Sinkevičiaus parengtas pataisas, kurios atspindi paskutinius Trišalės tarybos susitarimus.
Valstiečiai dėl Darbo kodekso trypčioja vietoje: iškėlė svarbią sąlygą
Be Trišalės tarybos išvados dėl naujojo Darbo kodekso pataisų, kurioms yra pritaręs parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas, svarstymas Seime neprasidės, žada „valstiečiai“. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nusiteikęs parlamentarams posėdyje antradienį pasiūlyti svarstyti tik tuos Darbo kodekso punktus, kurie suderinti su Trišale taryba.
REKLAMA
REKLAMA
Seimas: skundžiantiems viešuosius pirkimus – didesni mokesčiai
Viešųjų pirkimų dalyviai, skundžiantys perkančiųjų organizacijų sprendimus, nuo liepos turės mokėti iki 5 tūkst. eurų žyminį mokestį. Maksimalus mokestis būtų mokamas, jei teismui skundžiamasi jau paskelbus nugalėtoją. Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamas Civilinio kodekso pataisas: už balsavo 72, prieš - 6, o susilaikė 23 Seimo nariai. Audito komiteto vadovė Ingrida Šimonytė aiškino, kad yra svarbu išgryninti tuos atvejus, kai apskundžiamas nugalėtojo išaiškinimas.
Seimui pavyko laimėti prieš prezidentę – veto atmestas
Seimo nariai trečiadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl naujojo Darbo kodekso ir paliko birželį priimtą kodekso variantą, liberalizuojantį darbo santykius. Už tai balsavo 74 parlamentarai, 39 buvo prieš, 10 susilaikė. Prezidentė siūlo leisti terminuotas darbo sutartis nuolatinio pobūdžio darbui tik sutarus dėl jų kolektyvinėje sutartyje ir ne daugiau nei penktadaliui įmonės darbuotojų.
Ekonomistas atskleidė, kokio klausimo partijos siekia išvengti
Panagrinėjęs svarbiausių artėjančiuose Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų programas, SEB prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia, kad partijos stengiasi apeiti klausimą dėl darbo santykių liberalizavimo, rašo „Verslo žinios“. „Nors tai bus vienas svarbiausių klausimų pradėjusiame dirbti naujajame Seime, partijos savo rinkimų programose stengiasi apeiti klausimą dėl darbo santykių liberalizavimo. Tik liberalai ir „darbiečiai“ trumpai užsimena apie savo požiūrį į šią problemą.
Finansų ministrė tikina žinanti, kaip padėti skurstantiems
Socialdemokratų partijos deleguota finansų ministrė Rasa Budbergytė kartoja esanti prieš pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas. Ministrė sako nepritarianti bet kokiems valdančiosios koalicijos partnerių susitarimams, dėl PVM lengvatų maisto produktams - to reikalauja Darbo partija mainais į prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto naujojo Darbo kodekso priėmimą - jį „darbiečiai“ nori palikti apsispręsti naujajam Seimui.
Priminė malonią lengvatą mokinių tėvams: žino ne visi
Greičiausiai dar ne visi tėvai žino, kad jiems visiems prieinama lengvata savo vaikus palydint į mokyklą. Valstybinė darbo inspekcija primena vieną iš Darbo kodekso numatytų. Darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, pirmąją mokslo metų dieną suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį.
Valdantieji imsis svarbių klausimų: vienas jų – apsipręsti dėl kodekso
Valdančiųjų partijų lyderiai grįžta prie sprendimų dėl naujojo Darbo kodekso, kurį yra vetavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė – ketvirtadienį vyksiančioje politinėje taryboje bus aptariami paskutiniai šios kadencijos Seimo ir Vyriausybės darbai, o vienas jų – apsipręsti dėl kodekso. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas sakė BNS nežinąs, ar politinėje taryboje gali būti pasiektas pačių valdančiųjų partijų sutarimas dėl darbo kodekso.
Premjeras ragina nesibaiminti dėl darbuotojų apsaugos
Lietuvoje trūkstant darbo jėgos, nereikėtų baimintis dėl darbuotojų apsaugos, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Pasak jo, daugelis priimtų kodekso nuostatų buvo suderinta Trišalėje taryboje, apie jas aiškinta visuomenei, o, pavyzdžiui, „nulio valandų“ sutartys įteisins trumpalaikį darbą ir padės išvengti atlyginimų „vokeliuose“. „Baimėje mes neturime gyventi – tam bus vykdomas monitoringas, tam bus priežiūra, bet mes negalime taip sakyti, kad tą leidžiame, to nebeleidžiame.
Prezidentės patarėja: siūlomos pataisos nesikerta su esminiais Darbo kodekso principais
Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomos Darbo kodekso pataisos nekerta per esminius liberalumo principus, bet suteikia daugiau saugumo pažeidžiamoms darbuotojų grupėms, sako šalies vadovės patarėja. Pasak Linos Antanavičienės, Seimo priimtą įstatymą prezidentė grąžino ir kelias dešimtis pataisų pasiūlė, siekdama atstatyti balansą tarp darbdavių ir darbuotojų interesų. „Prezidentės vertinimu, tokio balanso pasiekta nebuvo.
Premjeras nusivylęs: prezidentės veto paliks Lietuvą prie sovietinio relikto
Prezidentės sprendimas vetuoti Darbo kodeksą paliks Lietuvą prie sovietinio relikto, jos apsisprendimą nulėmė profsąjungos ir „keliasdešimt protestuotojų“, teigia premjeras Algirdas Butkevičius. „Akivaizdu, kad valstybės vadovė neišgirdo mokslininkų, pažangaus verslo atstovų, tarptautinių institucijų, Lietuvos jaunimo organizacijų, darbdavių ir visoms politinėms jėgoms atstovaujančių parlamentarų argumentuoto balso“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Butkevičius.
Apžvalga: prezidentės siūlomi esminiai Darbo kodekso pakeitimai
Prezidentei Daliai Grybauskaitei vetavus Seimo birželį priimtą Darbo kodeksą, BNS pateikia esminius šalies vadovės siūlomus pakeitimus. Nulio valandų darbo sutartys: D.Grybauskaitė siūlo atsisakyti nenustatytos apimties sutarčių, kurios garantuoja mažiausiai aštuonių valandų per mėnesį darbą.
Investuotojų forumo vadovė: prezidentės veto Darbo kodeksui – trumparegiškas
Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas grąžinti Darbo kodeksą Seimui, kad šis pataisytų daugiausiai prieštaravimų sulaukusius sprendimus, yra trumparegiškas požiūris, tvirtina Investuotojų forumo vadovė Rūta Skyrienė. „Reikia keistis, nes mes nesulauksime investicijų, nes investuotojai visada lygina visas šalis, skaičiuoja kiek atostogų, kiek nedarbo dienų ir visą tai pamatuoja.
Ramūnas Karbauskis: dėl Darbo kodekso turi spręsti naujos sudėties Seimas
Prezidentei Daliai Grybauskaitei nusprendus vetuoti Darbo kodeksą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas siūlo, kad sprendimus dėl šio įstatymo priimtų naujos sudėties Seimas. „Norėčiau paraginti Seimo narius išgirsti ir suprasti šalies vadovės siunčiamą signalą, kad darbas nenusisekė ir jį reikėtų palikti parlamentarams, kuriuos žmonės išrinks rudenį“, - pranešime spaudai sakė Ramūnas Karbauskis.
Profesinės sąjungos džiūgauja dėl prezidentės sprendimo vetuoti Darbo kodeksą
Lietuvos profesinės sąjungos teigiamai vertina prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą vetuoti Darbo kodeksą, teigia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas. „Mes vertiname visiškai teigiam. Dar nagrinėsime, kas buvo paliesta, nes nežinome dėl darbo laiko ir suminės darbo laiko apskaitos, kas yra ganėtinai svarbus momentas.
Prezidentė ištarė „Ne!“: Darbo kodeksą teks tobulinti
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį vetavo darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas. Iš viso prezidentė siūlo 22 pataisas, lyginant su Seimo priimtu įstatymu.
Nenusileidžia: protestuojantys jaunuoliai grįžo prie Vyriausybės
Nauju Darbo kodeksu nepatenkinti maždaug pusšimtis jaunų žmonių pirmadienį atnaujino protesto akciją prie Vyriausybės rūmų, Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje. Jie vėl pastatė keletą palapinių ir žada siekti Darbo kodekso atšaukimo. Vyriausybės rūmus nuo protestuotojų saugo policijos pareigūnai, jie aptverti „stop“ juosta. Protesto akciją dėl darbo santykius liberalizuojančio Darbo kodekso apie pusšimtis jaunų žmonių pradėjo birželio 22 dieną. Birželio 23-iąją laikinai ją buvo nutraukę.
Įvardijo skandalingojo Darbo kodekso grėsmes: laukia bedarbių antplūdis
Seimui priimant Darbo kodekso naujoves, Darbo birža jau ruošiasi galimam bedarbių antplūdžiui. Birža diegia naujoves, kurios turėtų pagreitinti bedarbių aptarnavimą ir šie darbo pasiūlymą gautų jau per pirmąjį apsilankymą. Tiesa, iki šiol darbdaviai dažnai Darbo biržos vengdavo teigdami, kad gerų darbuotojų čia nesusiranda. Vilnietis Arūnas darbo biržos slenkstį mina jau trečius metus.
Darbo kodeksui iškilo nauja grėsmė
Iškilus grėsmei kitą antradienį nepradėti naujojo Darbo kodekso priėmimo procedūros, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pirmadienį rinksis į neeilinį posėdį, kuriame planuoja pabaigti kodekso svarstymą ir pateikti Seimui išvadą. „Kad nestabdyti proceso, Dagys (konservatorius Rimantas Jonas Dagys - BNS), Sysas (socialdemokratas Algirdas Sysas - BMS) ir Miškienienė (socialdemokratė Kristina Miškinienė - BMS) registravo pasiūlymą dėl ilgalaikių išmokų.
Rinkimų kodeksui parengti – visa kadencija
Seimo valdyba iki kadencijos pabaigos pratęsė terminą, per kurį darbo grupė turi baigti parengti Rinkimų kodeksą. Valdybos sprendimu, darbą balandžio viduryje turėjusi baigti grupė projektą turės parengti iki spalio 1 dienos. Pasak Seimo vicepirmininko Algirdo Syso, darbo grupė tiesiog nespėjo su terminu. „Pratęsėme iki kadencijos pabaigos. Jie nespėja, darbo grupė taip motyvavo“, – BNS sakė A.Sysas.
Darbdaviai privalės atsižvelgti į darbuotojų įsipareigojimus šeimai?
Darbdavius ketinama įpareigoti apsvarstyti ir raštu atsakyti į visus darbuotojų prašymus, susijusius su įsipareigojimais šeimai. Atitinkamas naujojo Darbo kodekso nuostatas šią savaitę apsvarstė Seimas. Įstatymo projekte numatytas įpareigojimas darbdaviui „imtis priemonių padėti darbuotojui vykdyti jo šeiminius įsipareigojimus“ gali suteikti tvirtesnį pagrindą darbuotojams prašyti lankstesnio darbo grafiko, nemokamų atostogų ar mokamų atostogų derinimo.
Sąmyšį sukėlusios BK pataisos: kas iš tiesų keičiasi?
Seimo priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos nieko nekeičia, nes baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą valstybės paslapties ar informacijos apie privatų gyvenimą atskleidimą buvo nustatyta ir iki šiol, teigia Teisingumo ministerija (TM). Kaip teigiama teisingumo viceministro Pauliaus Griciūno komentare BNS dėl Seimo priimtų pataisų, kurios numatė baudžiamąją atsakomybę už neviešų teismo posėdžių medžiagos atskleidimą ir viešą paskelbimą, tai yra „pavyzdys, kuomet pavienės kodeksų keitimo iniciatyvo...
Seimo pirmininkė įvertino prezidentės veto
Seimui atmetus prezidentės pasiūlytą Baudžiamojo kodekso pataisą, draudžiančią reorganizuoti arba likviduoti juridinius asmenis, kuriems pradėtas ikiteisminis tyrimas, „darbietė“ Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad negalima dėl vienetinių atvejų griauti visos sistemos. „Seimas turėjo argumentų ir aš pati balsuodama susilaikiau. Pagrindinis mano argumentas – negalime dėl vienetinių atvejų griauti visos sistemos, – trečiadienį Žinių radijui Seimo sprendimą komentavo L.Graužinienė.
Seimūnų akibrokštas: prezidentės pasiūlyta pataisa griežtai atmesta
Parlamentarai antradienį nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai Baudžiamojo proceso kodekso pataisai, turėjusiai užkirsti kelią reorganizuoti arba likviduoti juridinius asmenis, kuriems pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Tūkstantis LLRA palaikomų mitinguotojų protestavo dėl švietimo ir Darbo kodekso pakeitimų
Apie tūkstantis protestuotojų, remiamų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), penktadienį surengė mitingą dėl švietimo situacijos Lietuvoje ir Seime svarstomų Darbo kodekso pakeitimų. LLRA ir mitingo organizatoriai skelbia, kad demonstracijoje dalyvavo mokytojai, socialiniai darbuotojai, kultūros srities darbuotojai. Mitinge buvo matyti nemažai jaunimo.
Trišalėje taryboje sutarta dėl atleidimo iš darbo terminų
Trišalei tarybai antradienį svarstant Darbo kodekso pakeitimus, Lietuvos profsąjungų konfederacijos vadovas Artūras Černiauskas teigia, kad jau pasiektas sutarimas dėl vieno svarbiausių klausimų – prieš kiek laiko turi būti įspėtas darbuotojas prieš jį atleidžiant. „Mes sutarėme būtent dėl įspėjimo terminų, kad pagrindinis įspėjimo terminas yra mėnesis, kai kurioms grupėms tas terminas yra dvigubinamas ir trigubinamas. Vyksta diskusijos dėl išeitinių kompensacijų.
Darbo kodekso pakeitimai: lengvesnis darbuotojų atleidimas, mažesnės išeitinės išmokos
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei teikia Darbo kodekso pakeitimus, kuriuose lieka pagrindiniai anksčiau siūlyti principai - lengvesnis ir greitesnis darbuotojų atleidimas bei mažesnės išeitinės išmokos. Be kitų pakeitimų, apmokamas atostogas siūloma skaičiuoti ne kalendorinėmis, o darbo dienomis. Ne mažiau kaip 20 darbo dienų per metus galėtų atostogauti 5 dienas per savaitę dirbantys žmonės, o 24 - šešias dienas.
R. Skyrienė: šešėlinį verslą Lietuvoje mažintų darbo kodekso pakeitimai
Ketvirtus metus Lietuvoje vyksta visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“. Įvairiais skaičiavimais, „šešėlyje“ šiuo metu sukasi apie ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Europos Komisijos duomenimis, 2014 m. Lietuvos šešėlinė ekonomika siekė net 28 proc. šalies bendrdojo vidaus produkto arba daugiau nei 33 milijardus litų.
Pora klausimų apie Darbo kodeksą: kur rasti ir kaip suprasti?
Kylant vis daugiau aistrų dėl naujojo Darbo kodekso projekto, pradėjau girdėti naują kūrėjų ir valdininkų argumentą - pasakojama, kad naująjį dokumentą bet kas gali pasiskaityt, nes jis skelbiamas viešai. Aš jį radau ir nagrinėju. Nes žinojau, kokiuose labirintuose ieškoti naujojo kodekso. Tačiau ar tikrai tai gali padaryti kiekvienas mirtingasis? Tai vienas paprastas klausimas. Antras - o kiek žmonių, radę „viešai skelbiamą“ kodeksą, jį supras? Nes aš matau daug labai protingų sąvokų.
Darbo kodekso keitimas: ar darbdaviai sutiktų atsidurti darbuotojų vietoje?
Nieko keisto, kad darbuotojai priešinasi liberalesnius darbo santykius įteisinti turinčiam Darbo kodeksui, o darbdaviai jį palaiko. Nuostaba kiltų, jei būtų atvirkščiai. Tačiau didžiausia bėda ta, kad nė viena pusė nenori savęs įsivaizduoti kitos vietoje. Antradienį posėdžiavusi Trišalė taryba bene pirmą kartą rado kompromisą svarstomame naujo Darbo kodekso projekte. Sutarimas pasiektas dėl išeitinių išmokų atleistiems darbuotojams mokėjimo iš specialaus fondo, kurį kauptų visi darbdaviai.
Antstoliai: dirba ar savivaliauja?
Finansinių įsiskolinimų turintys asmenys ar įmonės vieną dieną prie durų gali sulaukti antstolių. Tačiau, gindami vienos pusės interesus, teismo sprendimus vykdantys antstoliai neretai nepaiso kitų vykdymo proceso dalyvių teisių bei teisėtų interesų ir jaučiasi padėties šeimininkais bei leidžia sau daugiau nei numato įstatymai ir jiems skirti įgaliojimai.
Baltarusijoje brangsta degalai
Nuo sausio 1-osios Baltarusijoje brangsta gamtinės dujos, naudojamos gyvenamuosiuose būstuose, benzinas, alkoholis bei cigaretės, taip pat ryšių paslaugos. Akcizas benzinui bei dyzelinui didėja 20 proc. Tokį sprendimą įteisina Baltarusijos Mokesčių kodekso pataisas reglamentuojantis įstatymas.
Vyriausybė pritarė siūlymams duoti įgaliojimus elektroniniu būdu
Vyriausybė pritarė teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymui sudaryti galimybes įgaliojimus duoti elektroniniu būdu.
Pagal pasiūlytas Civilinio kodekso pataisas, elektroniniu būdu fiziniai asmenys galės duoti įgaliojimus gauti korespondenciją, darbo užmokestį, pensijas, pašalpas, stipendijas ar viešąsias ir administracines paslaugas.
Kodekso pataisa labiau apsaugotų nepilnamečius vaikus išlaikančių skolininkų interesus
Siūloma numatyti didesnę neišieškomą pinigų sumą tiems skolininkams, kurie išlaiko nepilnamečius vaikus.
Tai numatančias Civilinio proceso kodekso (CPK) pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narė Agnė Zuokienė.
Vyriausybė ragina Darbo kodeksą liberalizuoti kuo greičiau
Premjeras Andrius Kubilius tikisi, jog šis, o ne išrinktas naujas Seimas pritars pasiūlymų dėl Darbo kodekso liberalizavimo paketui.
„Jeigu Seimui taip kaip Vyriausybei rūpės naujų darbo vietų kūrimas ir kova su dideliu nedarbu, Seimas neatidėliodamas turėtų pritarti šiam paketui“, – trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė Ministras Pirmininkas.
Algos pakėlimo nenori sieti su darbo santykių liberalizavimu
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sako mananti, kad jau atėjo laikas didinti minimalią mėnesinę algą (MMA). Ji, priešingai negu Premjeras Andrius Kubilius, nesutinka, kad minimalios mėnesinės algos ir darbo rinkos santykių liberalizavimo klausimai turėtų būti svarstomi kartu.
Siūloma griežtinti motociklininkų kontrolę
Seimo narys Saulius Stoma užregistravo Administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis siekiama griežčiau kontroliuoti motociklų vairuotojus ir taip gerinti saugumą keliuose.
Pavasario sesijoje S. Stoma siūlo sugriežtinti motociklų vairuotojų atsakomybę už pažeidimus taikant alternatyvias ir pasiteisinančias nuobaudas.
Kontrabandos karaliaus sūnus teismui apskundė Baudžiamąjį kodeksą
Kaltinamas neteisėtu praturtėjimu Viliaus Karaliaus atžala Edgaras Karalius prašo išaiškinti, ar Baudžiamajame kodekse numatoma atsakomybė už neteisėtą praturtėjimą neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui – Konstitucijai.
Ketvirtadienį Vilniaus pirmosios apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje E. Karalius kaltinamas neteisėtu praturtėjimu.
R. Baškienė: kandidatai į Seimą privalo perskaityti politikų elgesio kodeksą
Oficialiai Seimo rinkimų politinė kampanija dar neprasidėjusi. Pagal LR Seimo rinkimų įstatymą rinkimų politinė kampanija prasideda kai LR Prezidentė paskelbia Seimo rinkimų datą. Įstatymas nustato draudimą tiesiogiai ar netiesiogiai papirkinėti rinkėjus dovanomis ar kitokiu atlygiu. Tačiau jau dabar vykstančios rinkiminės „kovos“ tarp būsimų kandidatų verčia visiems priminti pagrindines politikų elgesio nuostatas.
Siūloma griežtinti atsakomybę už svetimo turto sunaikinimą
Siūloma griežtinti teisinę atsakomybę už didelės vertės svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu.
Tai numatantį Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Petras Luomanas.
VRM pateikė siūlymus, kaip stiprinti kovą su prekyba žmonėmis
Baudžiamojo kodekso pataisas, praplečiančias galimybes traukti į baudžiamąją atsakomybę prekiautojus žmonėmis, Vidaus reikalų ministerija pateikė svarstyti Vyriausybei.
Jei šiems pasiūlymams bus pritarta, Lietuva ne tik užtikrins įstatymų veiksmingumą kovoje su prekyba žmonėmis, bet ir užbaigs Europos Tarybos konvencijos dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis, priimtos 2005 m. Varšuvoje, ratifikavimo procesą. Lietuva šią konvenciją pasirašė 2008 metais.
Teisės studentų konferencijoje – dėmesys LR civilianiam kodeksui
Lapkričio pabaigoje Vilniaus Universiteto Teisės fakultete įvyko Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės Vilniaus filialo (ELSA Vilnius) organizuota konferencija „Dešimt Lietuvos Respublikos civilinio kodekso taikymo metų: prisiminimai, patirtis ir perspektyvos“.
Ekrane pasirodė keisti hieroglifai.