kiekis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kiekis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kiekis“.
Šie produktai sukelia aukštą cholesterolį: išmeskite kuo greičiau
Ar žinojote, kad cholesterolis yra tarsi tylusis mūsų kūno draugas – jis reikalingas gerai savijautai, tačiau sukelia mums rūpesčių, kai jo pasidaro per daug? Daugeliui šis žodis asocijuojasi su rizika ir sveikatos problemomis, tačiau, iš tiesų, cholesterolis yra būtinas kiekvienai mūsų kūno ląstelei.
Tai lyg moneta su dviem pusėmis – viena jų padeda gaminti mums gyvybiškai svarbius hormonus, kita gali pakenkti sveikatai, jei prarandame kontrolę.
Aukštą cholesterolio kiekį išduoda 3 ženklai: pastebėkite laiku
Didelis cholesterolio kiekis yra rimtų sveikatos būklių, tokių kaip širdies smūgis ir insultas, pranašas. Taigi, jei pastebėjote kurį nors iš šių įspėjamųjų ženklų, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.
Pasak Amerikos dermatologų akademijos asociacijos (AAD), jei jūsų cholesterolio kiekis yra didelis, ant akių vokų gali atsirasti gelsvai oranžinių ataugų.
Ksanthelazma yra neskausmingi, matomi gabalėliai ant akių vokų, rodantys, kad po oda yra daug cholesterolio nuosėdų.
Šį gėrimą vadina aukso gysla organizmui: ragina išbandyti
Didelis cholesterolio kiekis gali būti mirtinas. Negydant padidėja daugybė pavojingų sveikatos būklių ir ekstremalių situacijų, tokių kaip širdies ligos, širdies smūgis ir insultas, rizika.
Aukštą cholesterolio kiekį galima sumažinti pakeitus gyvenimo būdą, pavyzdžiui, sumažinus sočiųjų riebalų vartojimą, rūkymą ir alkoholio vartojimą.
Tačiau viena ekspertė teigė, kad gali padėti ir unikalios arbatos rūšies įtraukimas į savo kasdienę mitybos rutiną, rašo express.co.uk.
1 simptomas gali išduoti aukštą cholesterolio kiekį: nenumokite ranka
Didelis cholesterolio kiekis nėra palankus širdžiai ir kraujagyslių sistemai, todėl padidėja širdies ligų ir insulto rizika. Su šia riebiąja medžiaga būtina kovoti, kol ji nesukelia rimtų sveikatos problemų.
Nors didelis cholesterolio kiekis nerodo jokių simptomų, kai tik jis pradeda kauptis arterijose, gali atsirasti įspėjamųjų ženklų. Vienas šio proceso signalinis ženklas gali smogti penkiose srityse, rašo express.co.uk.
Kankina aukštas cholesterolis? Išbandykite šį užkandį
Šventiniu laikotarpiu daugelis mėgausis sūriu, tačiau yra sveikesnių maisto produktų nei ši viena populiariausių rūšių.
Didelis cholesterolio kiekis yra dažnai siejamas su širdies ir kraujagyslių ligomis. Šios ligos atsiranda, kai riebalų-lipidų medžiagos, vadinamos cholesteroliu, kiekis organizme yra per didelis.
Profesionali šefė Lisa Marley papasakojo, kokį sūrį geriausia rinktis turintiems per didelį cholesterolio kiekį, rašo express.co.uk.
Štai, kiek mandarinų galima suvalgyti per dieną: kiti to nežino
Kasdien galite suvalgyti po keturis mandarinus, kad nepakenktumėte savo sveikatai. Vaisiai yra labai sveiki, jie gali padėti stiprinti imunitetą, iš organizmo pašalinti toksinus ir pagerinti nuotaiką, todėl tradicija per Kalėdas valgyti mandarinus yra labai gera, „RIA News“ teigė gydytojai.
„Vidutinė paros norma yra keturi mandarinai.
Per didelį cholesterolio kiekį išduoda 1 simptomas: pasitikrinkite, ar jo nejaučiate
Didelis cholesterolio kiekis dažnai vadinamas „tyliuoju žudiku“, nes jis retai nesukelia jokių simptomų. Tačiau taisyklėms visada yra išimčių. Cholesterolio kaupimasis gali sukelti rankų ir kojų arterijų sukietėjimą. Šis kietėjimo procesas vadinamas periferinių arterijų liga (PAD).
Pasak sveikatos organizacijos „Cardiovascular Labs of America“ (CLA), pirmasis PAD požymis yra skausmingi klubų, šlaunų ar blauzdų raumenų mėšlungiai po fizinės veiklos.
1 produktą vadina aukso gysla organizmui: padeda kovoti net su aukštu cholesteroliu
Didelis MTL cholesterolio kiekis, dar vadinamas „bloguoju“ cholesteroliu, gali būti pavojingas. Ši medžiaga, jei ji pradeda kauptis jūsų kraujagyslių viduje, padidina širdies ligų ir insulto riziką. Tačiau vis daugiau tyrimų rodo, kad blogąjį cholesterolį galima sumažinti keičiant mitybą, pavyzdžiui, vartojant avokadus.
Avokadai yra gerai žinomi dėl savo didelio riebalų kiekio, be to, šis maistas yra nepaprastai naudingas sveikatai, rašo express.co.uk.
Įspėja dėl šių 7 vaisių: juos valgykite atsargiai
Jungtinėje Karalystėje diabetu serga apie keturis milijonus žmonių. Tai rimta būklė, kuri gali turėti pasekmių visam gyvenimui. Tiek 1, tiek 2 tipo cukrinis diabetas sukelia per aukštą gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje.
2 tipo cukrinis diabetas pasitaiko daug dažniau, o dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje dažniausiai kaltas yra antsvoris arba nepakankamas fizinis aktyvumas.
Atsargiai valgykite 1 populiarų vaisių: žaibiškai didina cukraus kiekį kraujyje
Melionas – visais metų laikais skanaujamas, sultingas ir saldus vaisius. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, melionai ne tik suteikia žmogaus organizmui reikalingų mineralų ir vitaminų, bet ir atgaivina karštą vasaros dieną.
REKLAMA
REKLAMA
Italijos energetikos bendrovė penktadienį iš „Gazprom“ gaus tik 50 proc. užsakyto dujų kiekio
Italijos energetikos bendrovė „Eni“ pranešė, kad penktadienį „Gazprom“ jai tieks tik 50 proc. prašomo dujų kiekio, premjerui Mario Draghi melu pavadinus Rusijos gamtinių dujų eksporto monopolininkės paaiškinimus, kodėl mažinamas tiekimas Europai, taip pat ir Italijai.
„Gazprom“ paskelbė, kad tieks tik 50 proc. to, ko prašoma (faktinis pristatymo kiekis beveik nepakis, palyginti su ankstesnę dieną pristatytais kiekiais), o tiekimas mažinamas trečią dieną iš eilės, sakoma „Eni“ pranešime.
Zelenskis: iki rudens neišvežtų grūdų kiekis Ukrainoje gali išaugti tris kartus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį perspėjo, kad grūdų, kurių Ukraina negali eksportuoti dėl Rusijos blokados, kiekis iki rudens gali išaugti mažiausiai tris kartus.
„Dabar mes turime 20–25 mln. neišvežtų tonų. Rudenį šis skaičius gali siekti 70–75 mln. tonų“, – nurodė V. Zelenskis.
Ukraina iki karo buvo ketvirta didžiausia pasaulio grūdų eksportuotoja.
Pasakė, kiek kavos galima išgerti per dieną: kitaip rizikuosite pakenkti sau
Kava yra mėgstama dėl didelio kofeino kiekio, todėl ji yra puikus pasirinkimas po neramios nakties ar vidury ilgos dienos. Žinoma, kad šis stiprus gėrimas yra labai naudingas tinkamais kiekiais, tačiau kiek tiksliai galime saugiai išgerti kiekvieną dieną?
Štai kaip subalansuoti kavos suvartojimą ir mėgautis visais šių pupelių privalumais be nemalonaus šalutinio poveikio, rašo express.co.uk.
Sako, kad šis gėrimas gali sumažinti aukštą cholesterolį: išbandykite
Didelis cholesterolio kiekis yra tylus žudikas, nes padidina širdies ligų riziką, paprastai nesukeldamas simptomų. Nuo to, ką valgote ir geriate, priklauso, kaip efektyviai kontroliuojate cholesterolio kiekį.
Tyrimai rodo, kad įžengus į pavojingą sveikatai zoną, auksinių sulčių gėrimas gali būti itin naudingas, rašo express.co.uk.
Cholesterolis yra vaškinė medžiaga, randama kraujyje. Jis natūraliai gaminamas kepenyse.
Atsargiai su šiuo gėrimu: jame slepiasi didžiulis cukraus kiekis
Pasak Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos, suaugusieji per dieną neturėtų suvartoti daugiau nei 30 g cukraus. Būtent todėl privalu atkreipti dėmesį į maisto produktų etiketes. Bet ką daryti, jei jokia maistinė vertė etiketėje nenurodyta?
Taip dažniausiai būna su alkoholiniais gėrimais. Šį klausimą kelia „Alcohol Health Alliance“ organizacija – neseniai nauja apžvalga parodė šokiruojančius rezultatus, rašoma express.co.uk.
Nežaiskite su vitaminu D: įsidėmėkite, kiek jo galima suvartoti
Prekybos centruose šalia įprastų maisto produktų vartotojai pastebi ir gausų pasirinkimą maisto papildų, nemažą dalį savitarnos prekėms skirtų lentynų jie užima ir vaistinėse. Socialiniuose tinkluose, internetinėse parduotuvėse, žiniasklaidoje taip pat gausu informacijos apie maisto papildus, tokiu būdu vartotojai skatinami nuolat rūpintis savo sveikata.
Šias sultis vadina aukso gysla organizmui: paaiškino, kaip jos veikia
Jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu, cukraus kiekis kraujyje gali pakilti iki pavojingo lygio. Taip yra todėl, kad sutrinka pagrindinis cukraus kiekio kraujyje kontrolės mechanizmas. Paprastai insulino užduotis yra reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Laimei, galite rasti alternatyvių priemonių aukštam cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti.
Svarbiausia yra tai, ką dedate į savo burną.
Pasakė, kiek alkoholio galima išgerti per savaitę: pasitikrinkite, ar negeriate per daug
Gerai žinoma, kad per didelis alkoholio vartojimas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Tačiau daugumai mūsų nėra aišku, kiek alkoholio iš tikrųjų galime suvartoti, kol jis tampa pavojingas.
Anot NHS, reguliariai išgeriant daugiau nei 14 vienetų alkoholio per savaitę, kyla pavojus jūsų sveikatai. Tai prilygsta šešioms pintoms vidutinio stiprumo alaus arba 10 mažų taurių silpno stiprumo vyno.
1 pigus kalėdinis prieskonis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje: ragina išbandyti
Diabetas yra rimta lėtinė liga, sukelianti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Taip gali nutikti dėl to, kad jūsų organizmas negamina pakankamai insulino arba pagamintas insulinas nėra veiksmingas. Remiantis tyrimais, yra vienas kalėdinis prieskonis, dedamas į šventinius kepinius, kuris gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje.
Kadangi diabetas sukelia padidėjusį cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje, vienas iš svarbiausių būklės valdymo aspektų yra kontroliuoti jo lygį.
1 produktas gali sumažinti aukštą cukraus kiekį kraujyje: valgykite į sveikatą
Cukriniu diabetu suserga asmenys, kurių organizmas negali reaguoti arba gaminti insulino – hormono, kuris cukrų kraujyje paverčia energija. Galutinė to pasekmė yra aukštas cukraus kiekis kraujyje, kuris, jei nebus valdomas, gali pakenkti bendrai sveikatai.
Laimei, kai kurie maisto produktai gali padėti palengvinti šį procesą, nes labai sumažina gliukozės kiekį kraujyje, jei jie įtraukiami į dietą, rašo express.co.uk.
Keli ženklai tualete gali išduoti klastingą ligą: susirūpinkite laiku
Jei dažnai pakyla cukraus kiekis kraujyje, būtina pasitarti su gydytoju – tai gali reikšti diabetą. Hiperglikemija (aukštas cukraus kiekis kraujyje) pasireiškia sergantiems 1–ojo ir 2–ojo tipo diabetu, o taip pat nėščiosioms, sergančioms gestaciniu diabetu. Hiperglikemija gali būti pavojinga, jei cukraus kiekis kraujyje pakyla labai stipriai arba išlieka aukštas ilgą laiką. Cukraus kiekis kraujyje, dar vadinamas gliukozės lygiu kraujyje, yra rodmuo, kuriuo matuojama kraujyje esanti gliukozė.
Rinkitės nektarinus: padeda mažinti net cholesterolio kiekį
Parduotuvių lentynose jau pasirodęs šviežias persikų ir nektarinų derlius iš saulėtosios Ispanijos rodo viena – vasara jau visai netrukus prasidės.
Tačiau šiuos vasaros šauklius lietuviai mėgsta ne tik dėl žiemos sezono metu pasiilgto šviežio sultingo skonio. Jolanta Sabaitienė, daržovių ir vaisių ekspertė, teigia, kad persikų ir nektarinų populiarumą lemia ir kitos savybės: vitaminų gausa, šių vaisių nauda tiek virškinimui, tiek odai.
Įspėja susirūpinti padidėjusiu cholesteroliu: ne veltui vadinamas tyliuoju žudiku
Kasmet Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos nusineša daugiau nei 20 tūkst. gyvybių. Kardiologė Rasa Veisaitė gyventojus įspėja ne tik nuolatos stebėti savo organizmo siunčiamus ženklus, bet ir profilaktiškai atlikti rekomenduojamus tyrimus, kurie parodytų cholesterolio kiekį organizme.
Šis „tylusis žudikas“ gali nemenkai apkartinti gyvenimo kokybę bei sukelti pavojų gyvybei ne tik vyresniems, bet ir jauniems žmonėms.
Užkirskite kelia aukštam cholesterolio kiekiui: štai, ką reikia žinoti
Artėjant naujiems metams gyventojai tradiciškai pasižada sau įvairių dalykų, o bene dažniausiai tokie pažadai būna susiję su sveikata ir sveika gyvensena.
Ne tik pasižadėti, bet ir tokių pažadų laikytis yra itin svarbu sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis bei turintiems padidėjusio cholesterolio lygio problemą. Jiems, kaip ir visiems, norintiems gyventi ilgiau, ateinančiais 2021-aisiais verta sau duoti 3 svarbiausius pažadus ir sąžiningai jų laikytis.
Norite sumažinti cholesterolio kiekį? Atsisakykite šių produktų
Kalbant apie širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją ar gydymą, dažnai girdima rekomendacija – kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, kad šis pasiektų normą. Vis dėlto, ne visi žino, kad cholesterolio norma nėra visiems vienodas rodiklis, o priklauso nuo įvairių kriterijų ir sąlygų. Apie tai plačiau komentuoja Santaros klinikos prevencinės kardiologijos poskyrio vyresnioji gydytoja kardiologė docentė Jolita Badarienė.
Širdies ligas sukelia šis dažnas įprotis: ragina keisti pomėgius
Lietuvos širdies asociacijos teigimu, rūkymas yra viena iš trijų pagrindinių koronarinės širdies ligos rizikos veiksnių, tačiau vartotojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad tik 16 proc. lietuvių tiki, jog rūkymo atsisakymas padėtų sumažinti cholesterolio kiekio kraujyje ir širdies ligų riziką.
Tyrimo rezultatai kelia nerimą gydytojams, todėl, artėjant Pasaulinei širdies dienai, jie nusiteikę dar kartą priminti žmonėms tikrąją šio žalingo įpročio žalą.
Išgerkite tiek vandens per dieną: padės įveikti karščius
Žinome, kad net 70 proc. mūsų kūno sudaro vanduo. Vanduo svarbus visoms organizmo funkcijoms, todėl kasdien turime išgerti pakankamą kiekį vandens. Preliminari reikalingo vandens kiekio formulė yra: Kūno svoris (kg) x 0,03 = vandens kiekis (ml) Apskaičiavę šią formulę sužinosite kiek skysčių Jums reikia per parą. Tiesa, intensyviai sportuojant ar dirbant fizinį darbą, vandens gali reikėti daugiau. Ar organizmas aprūpintas reikiamu kiekiu skysčių galima suprasti ir pagal šlapimo spalvą.
Kasdien valgykite varškę: štai kaip pasikeis jūsų sveikata
Nuo pat vaikystės girdime, kad varškė – labai sveika, todėl ligi šiol ją perkame parduotuvėse ir valgome pusryčiams. Varškė ne tik stiprina kaulus – ji turi ir daugiau privalumų. Ar žinojote, kad ji gali pagerinti jūsų medžiagų apykaitą ir palaikyti tinkamą cukraus kiekį kraujyje? Visos varškės rūšys yra sveikos, nepriklausomai nuo riebumo. Sakoma, kad pati skaniausia yra ožkos pieno varškė. „Bright Side“ komanda šia tema perskaitė daugybę mokslinių straipsnių.
Girtumo „rekordai“ Lietuvoje: brėžiama nauja mirtinos dozės riba
Apie alkoholio vartojimo žalą ir sukeliamas mirtinas komplikacijas kalbama ne vienerius metus, bet dalis lietuvių nėra linkę mokytis iš svetimų klaidų. Kartais alkoholio suvartojama tiek, kad net „įsirašoma“ į neformalų rekordininkų sąrašą. Tik didžiuotis tokiu „rekordu“ nėra ko arba nebebūna kam, nes viršijus suvartojamo alkoholio galimybių ribą kartais viskas baigiasi net mirtimi. Bet šįkart apie tuos pavyzdžius, kai alkoholio stipriai padauginusiems žmonėms pavyko išgyventi.
Atsisakykite šio maisto pagardo – jis kenkia jūsų sveikatai
Per daug druskos kenkia sveikatai – ypač todėl, kad tai siejama su didesne širdies ligų rizika. Bet kiek yra per daug? Naujas tyrimas atskleidė, kokį druskos kiekį žmogus gali suvartoti per dieną, rašo medicalnewstoday.com. Valgomojoje druskoje, kurią taip dažnai naudojame maisto skaninimui, yra natrio. Dažnai ir dideliais kiekiais vartojamas natris gali sukelti daugelį širdies ir kraujagyslių sistemos problemų – pavyzdžiui, hipertenziją.
Lietuva skambina pavojaus varpais: sugrįžo mirtina liga
Pernai legioneliozės atvejų Lietuvoje registruota daugiausiai per dvylika metų, ketvirtadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Pernai šalyje registruota 15 šios ligos atvejų, užpernai – 11. Ankstesniais metais sergamumas buvo nepastovus, atvejų skaičius svyravo nuo nulio 2009-iais iki devynių 2012 metais.
Žurnalistų etikos inspektorė užversta skundais
Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pernai gavo daugiausiai skundų per pastarąjį dešimtmetį – daugiau kaip 250. „Akivaizdi tendencija – daugėja asmenų, įžvelgiančių savo teisių pažeidimus tiek tradicinėje, tiek socialinėje žiniasklaidoje, interneto portaluose“, – situaciją vertina žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė. Tarnybos metinėje ataskaitoje nurodoma, kad kaip ir 2016 metais asmenys daugiausiai siekė savo garbės ir orumo gynybos.
Norite sumažinti cholesterolio kiekį? Išbandykite šį būdą
Kiekvieną savaitę pasirodo vis nauja informacija apie sveikatai naudingas grožio ir kitokias procedūras. Akupunktūra, hipnozė ir kiti ne pigiai kainuojantys malonumai, teigiama, gerina gyvenimo kokybę. Šiuo metu natūralios medicinos propaguotojai ir jogos treneriai liepia prisiminti jau senai gyvuojantį dalyką – pirtis.
Dažnėja įmonių užgrobimai
Pagausėjus neteisėto įmonių užvaldymo atvejų, Registrų centras žada kruopščiau tikrinti teikiamus dokumentus, kad vietoj tikrųjų akcininkų ir vadovų registruose nebūtų įrašyti apsišaukėliai.
Studentams – ypatingai geros žinios iš ministerijos
Kitais metais daugės gaunančių socialines stipendijas studentų, šiek tiek kils stipendijų dydis, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. „Viena iš labai svarbių aukštojo mokslo pertvarkos darbų krypčių, tiesiogiai susijusi su studentais, kokybiškų studijų prieinamumo didinimas. Tai reiškia pirmiausiai socialinės paramos – socialinės stipendijos – didinimą tiems, kuriems jos reikia, kad iš viso galėtų studijuoti.
Muitininkų rankose – juodosios rinkos turtai
Šiemet Lietuvos muitininkai sulaikė daugiau nei 1,5 tonos įvairių narkotinių medžiagų. Jų vertė – juodojoje rinkoje gali siekti iki 60 mln. eurų. Daugiausia sulaikoma hašišo ir kokaino, antradienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba. Sausį-rugsėjį Lietuvos muitinėje pradėtas 181 ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų kontrabandos. Pernai per tą patį laikotarpį pradėti 199, o 2015 m. – 66 tyrimai.
Atslenkantys neregėti karščiai ir ilgasis savaitgalis jau užkimšo pajūrį
Geras oras, ilgasis savaitgalis ir atostogaujantys emigrantai pajūrį daro sausakimšą: Nidoje nakvynių vietų jau nebelikę. Palangiškiai antplūdžio dar laukia – bus svetingi visiems, kurie atvers pinigines. Nenutrūkstamu srautu į Palangą riedantys automobiliai išduoda: kurorte prasideda ilgasis savaitgalis. Rankomis trina būstų nuomotojai. Prie nuomotojų stabtelėjo ir ukmergiškis Viktoras su šeima – ieško kambario iki savaitės pabaigos.
Bitininkai: šiemet medaus derlius nedžiugins
Lietuvos bitininkų derlius šiais metais bus 30-40 proc. mažesnis negu pernai, Lietuvos radijui šeštadienį prognozavo Lietuvos bitininkų sąjungos viceprezidentas Algirdas Amšiejus. „Kokį 30-40 proc. bus medaus mažiau nei pernai. Šiemet yra grikiuose nuostabaus medaus. Grikiai išgelbės bitininkus, nors kai kurie Žemaitijos bitininkai šviežio medaus dar neėmė. Bet žinau, kurie bitininkai turi vežiojamus bitynus ir iš avilio prisuks apie 70 kg medaus“, - teigė A.Amšiejus.
Prastos žinios riešutų mėgėjams – ir derlius menkas, ir kainos didelės
Sausra šiemet išdžiovino ne tik bulves, morkas ar grybus. Ant lazdyno riešutų gal ir daug – bet viduje reikalai prasti. Branduoliai dėl drėgmės trūkumo gerokai mažesni negu įprastai. O turguose, mugėse ant prekystalių suberti riešutai dar ir brangesni negu pernai. Už kilogramą prašoma nuo pusketvirto euro. „O kainos lyginant, jeigu verčiant, eurais biški brangiau negu litais. Nes būdavo 10–11 litų tokiu laiku, o dabar jeigu eurais paverti, tai apie 12–13“, - pasakoja užkalbinta moteris.
Vitaminai – kodėl privalome gauti pakankamą jų kiekį?
Besidomint sveika mityba neišvengiamai susiduriame ir su vitaminų tema. Esame įpratę girdėti, kad vitaminai svarbūs žmogaus organizmui, be jų neturėsime stiprios sveikatos ir panašiai.
Lietuvoje siaučia anoniminiai grasintojai?
Pranešama, kad vyras, kuris trečiadienį grasino susisprogdinti prie Prezidentūros, yra psichiškai nestabilus ir jau ne kartą gydęsis dėl psichikos sutrikimų. Vadovybės apsaugos departamento direktorius pastebi, kad per beveik ketverius metus grasinančius laiškus siunčiančių ar anonimiškai skambinančių asmenų skaičius Lietuvoje išaugo nuo 66 iki beveik 300. Visus juos, esą, būtina nuolat stebėti, tačiau tam reikia lėšų, kurių departamentui trūksta.
Kiek skysčių gerti bėgiojant karštą dieną
LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Bėgiojantys žmonės treniruotės metu karštą dieną kas 10–15 minučių turėtų išgerti po 100–200 ml skysčių. Taip teigia ultramaratonininkas ir sporto medicinos gydytojas Andrius Ramonas. Jis vis dėlto atkreipia dėmesį, kad per didelis skysčių kiekis kai kuriems žmonėms gali net pakenkti. „Žmonėms, kurie turi problemų su širdies ir kraujagyslių sistema, tikrai gali pakenkti papildomi skysčiai, jei kūnas jais yra perpildomas.
Nesaugios pistacijos Lietuvos vartotojų nepasiekė
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, nustatė, kad bendrovė „Dipas“ importavo beveik 5,5 t sūdytų pistacijų, kuriose kancerogeninių medžiagų aflatoksinų koncentracija didžiausius leistinus kiekius viršijo net keturis kartus.
Aflatoksiną gamina pelėsiai, kurie randami dirvoje, pūvančioje augmenijoje, šiene, pūvančiuose grūduose, riešutuose.
Kaktomuša dėl pieno supirkimo kainų
Pieno perdirbėjai ragina ūkininkus pakentėti ir tikina, kad pieno supirkimo kainos po 2–3 mėnesių ar blogiausiu atveju po pusmečio tikrai pradės kilti. Albinas Čaplikas Šį pirmadienį premjeras prie diskusijų stalo susodino pieno gamintojų interesus ginančių organizacijų bei pieno perdirbimo įmonių atstovus aptarti susidariusios padėties nukritus pieno supirkimo kainoms. Abi pusės išsikalbėjo, nuleido garą, o konkrečius sprendimus bandys priimti artimiausiuose Pieno tarybos posėdžiuose.
Kodėl mokyklose gausu pergrūstų klasių?
Vytenis Radžiūnas, LRT.lt Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas klasėse turėtų sėdėti po 25 vaikus, tačiau daugelis mokyklų į klases sutalpina ir po 30 mokinių. Anot portalo LRT.lt kalbintų pašnekovų, dėl pergrūstų klasių atskiram mokiniui mokytojas skiria vos po minutę, tačiau mokykloms tokia situacija finansiškai naudinga. Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė portalui LRT.
Bus tikrinamas sunkvežimių degalų kiekis
Muitinės departamentas, prie LR Finansų ministerijos pradeda taikyti muitinės procedūrą, kuri leis tikrinti ir stebėti į Lietuvą įvažiuojančių ir išvažiuojančių krovininių automobilių degalų kiekį. Nuo 2014 m. vasario 14 d., 9 val., visuose pasienio tarptautiniuose autokelių muitinės postuose muitinės pareigūnai gali reikalauti iš krovininių transporto priemonių vairuotojų raštu deklaruoti įvežamus degalus, esančius transporto priemonės kuro talpyklose.
„Google” per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. JAV dolerių
Pirmą kartą per paskutiniu dvejus metus kompanijai Google pavyko sumažinti savo duomenų centrų išlaidas, tuo pačiu metu padidinus jų skaičiavimų galingumą ir apdorojamų duomenų kiekį. Kaip žinia, duomenų centrai suvartoja megavatus energijos. Jiems statomos atskiros elektrinės, kuriamos sudėtingos autonominio maitinimo sistemos. Mokesčiai už elektros energiją yra tik dalis duomenų centrų išlaidų.
Grūdų derlius pernai buvo kuklesnis
Praėjusiais metais, palyginti su 2012 metais, grūdų derlius Lietuvoje, preliminariais duomenimis, smuko 4 procentais. Statistikos departamentas pranešė, kad derlingumas sumažėjo 8 proc., nors nuimtas plotas padidėjo 4 proc. Žieminių javų derlius sumažėjo 7 proc. - nors 8 proc. padidėjo nuimtas plotas, tačiau 14 proc. smuko derlingumas. Vasarinių javų derlius sumažėjo 1 proc. - nuimtas plotas išaugo 1 proc., tačiau derlingumas smuko 2 procentais. Ankštinių augalų derlius padidėjo 14 proc.
Kova su šešėliu: vėl nori riboti degalų kiekį bakuose
Irma Janauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Vėl grįžtama prie idėjos riboti į Lietuvą įvažiuojančių vilkikų bakuose esantį degalų kiekį. Anot premjero, dėl tokios kontrabandos prarandami dideli pinigai galėtų būti panaudoti pensijoms kompensuoti. Bakuose įvežamo dyzelino klausimas svarstytas ir pernai, ir užpernai. Prekiautojų nafta atstovas tada aiškino, kad būtent tai galėtų sumažinti degalų šešėlį, nes vilkikai esą kerta sieną ir be krovinio vien tam, kad atsivežtų degalų.
Saldainiai, vaistai, gėrimai: kur galima rasti daugiausia kofeino
Yra vienas narkotikas, kurio vartojimas vis dar nemažėja. Jis stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir praėjusiais metais jo buvo išgabenta 136 mln. maišų. Kalbame apie kavą. Tačiau yra daugiau gėrimų, kuriuose galima rasti kofeino. Portalas „Business Insider“ lygina keletą kofeino šaltinių ir kaip jie padeda dorotis su svarbiomis užduotimis. 2 puodeliai arbatos = 1 puodeliui kavos Viename 100 gramų puodelyje arbatos yra maždaug 20 miligramų kofeino.