kibernetiniai nusikaltėliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kibernetiniai nusikaltėliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kibernetiniai nusikaltėliai“.
Lietuvoje sparčiai plinta sukčių afera: ragina neapsigauti
Kibernetiniai sukčiai, internetiniai vagys ir aferistai, bendrai tariant – nusikaltėliai, kurie taiko socialinės inžinerijos metodus, siekdami išvilioti asmeninius ar įmonių duomenis savo naudai.
Tiek pavienės, tiek masinės jų atakos tampa vis aktyvesnės, todėl „Baltimax“ kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET specialistas Lukas Apynis kviečia skaitytojus suprasti, su kuo galime turėti reikalų, ir kaip atpažinti, kai mus bando paveikti aferistai.
Skelbia populiariausius slaptažodžius: radę savo – nedelsiant pasikeiskite
Visiems, besinaudojantiems įvairiomis paslaugomis internete, vertėtų pasitikrinti savo slaptažodžius ir atlikti keletą paprastų pakeitimų. Programišius atskleidė lengviausiai „nulaužiamus“ slaptažodžius – jei tokius naudojate, kuo skubiau pakeiskite.
„Etišku programišiumi“ prisistatantis vyras pasidalino patarimais, kaip užtikrinti didesnį internetinių paskyrų saugumą – jų tikrai verta laikytis, jei norite apsaugoti savo asmeninius duomenis.
Jūrininkų ligoninė birželį patyrė kibernetinę ataką
Klaipėdos jūrininkų ligoninė šių metų birželį patyrė kibernetinę ataką.
Nacionalinio kibernetinio saugumo centro teigimu, prieš ligoninę atlikta ransomware (išpirkos reikalaujančio kenkėjiško kodo) tipo ataka.
Pasak ligoninės, duomenys nepavogti, tačiau jie buvo užšifruoti.
„Dėl patirtos kibernetinės atakos, įvykdytos 2020 metų birželio 18 dieną apie 2 val.
Elektroniniu paštu siunčiate svarbius dokumentus? Specialistas paaiškino, kaip tai daryti saugiai
Pasirodžius straipsniui apie tai, kaip saugiai elgtis elektroniniame pašte, naujienų portalo tv3.lt redakcija sulaukė skaitytojų laiškų, kuriuose teiraujasi, kaip maksimaliai apsaugoti savo duomenis ir kaip elgtis tam tikrais atvejais.
Portalas tv3.lt nusprendė atsakyti į Jūsų klausimus ir padėti pagilinti žinias apie saugų naudojimąsi elektroniniu paštu.
Išaiškino didžiulį tarptautinį kibernetinių nusikaltėlių tinklą
JAV ir Europos policija ketvirtadienį pranešė išaiškinusi didžiulį tarptautinį kibernetinių nusikaltėlių tinklą, kuris naudodamasis rusiška kenkėjiška programine įranga pavogė 100 mln. JAV dolerių (89 mln. eurų) iš dešimčių tūkstančių nukentėjusiųjų visame pasaulyje. Dėl sukčiavimo prokurorai atliko tyrimus Gruzijoje, Moldavijoje, Ukrainoje ir JAV. Jungtinėse Valstijose apkaltinti penki rusai iki šiol slapstosi, pranešė Europos policijos agentūra Europolas.
ES šalyse surengtas reidas prieš kompiuterinius įsilaužėlius
Keliose Europos šalyse, tarp kurių yra ir Latvija bei Estija, suimta 15 asmenų, siejamų su įsilaužimais į kompiuterines sistemas. Policija nurodė, kad minėti asmenys naudojo programinę įrangą, pritaikytą valdyti kompiuterius per atstumą ir leidžiančią vogti informaciją, pranešė Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC. Areštų tai pat atlikta Britanijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Italijoje ir Norvegijoje.
Kiek kibernetiniai nusikaltėliai uždirba iš naudotojų praradimų?
Kibernetinių nusikaltėlių pajamos gali daugiau nei 20 kartų viršyti jų išlaidas organizuojant atakas. Tokias išvadas padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, palyginę išplatintų programišių instrumentų kainą ir pelną, kurį apgavikai gauna sėkmingos kenkėjiškos operacijos atveju. Netikro vieno iš populiariausių socialinių tinklų puslapio kūrimas ir šlamštalaiškių siuntimo organizavimas minint padirbtą tinklalapį apgavikams atsieina apie 150 JAV dolerių.
Kibernetiniai nusikaltėliai taikosi į futbolo aistruolius
Iki 2014 m. Pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje lieka kelios savaitės. Šios sporto šakos mėgėjai laukia varžybų ir ruošiasi aplankyti naujus miestus bei stadionus. Tačiau bendrovės „Kaspersky Lab“ ekspertai įspėja, kad čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus.
Programišių grupuotė per dvi valandas iš banko sąskaitų pavogė 45 mln. dolerių
Kibernetinių nusikaltėlių tinklas, veikęs daugelyje šalių, pavogė 45 mln. JAV dolerių (118,2 mln. litų), įsilauždamas į debetinių kortelių bendrovių sistemas, panaikindamas apribojimus pinigams išgryninti ir išimdamas grynuosius pinigus iš bankomatų, ketvirtadienį pranešė JAV pareigūnai. Ši didžiulio masto vagystė buvo įvykdyta „per kelias valandas“, nurodė JAV prokuratūra Brukline, Niujorke.
JAV suimta 13 kibernetinių nusikaltėlių, pavogusių daugiau nei 200 mln. dolerių
JAV federaliniai agentai paskelbė apie milžiniškos operacijos pabaigą – areštuota 13 žmonių, įtariamų su padirbtomis kreditinėmis banko kortelėmis pagrobus per 200 mln. JAV dolerių. Areštai vyko keturiose valstijose – Niujorke, Naujajame Džersyje, Pensilvanijoje ir Konektikute, o painią bylą narpliojo Federalinis tyrimų biuras ir JAV teisingumo ministerija. Teigiama, kad amerikiečių kibernetiniai nusikaltėliai turėjo bendrininkus kitose šalyse.
REKLAMA
REKLAMA
„Zeus“ ir „SpyEye“ kūrėjai 2011 m. pavogė mažiausiai 75 mln. dolerių
Tyrimas, kurį atliko kompanijų „McAfee“ ir „Guardian Analytics“ specialistai, parodė, jog viena iš kibernetinių nusikaltėlių grupuočių per praėjusius metus iš bankų sąskaitų pavogė mažiausiai 75 mln. JAV dolerių, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Teigiama, jog kibernetiniai nusikaltėliai pasinaudojo modifikuotomis „Zeus“ ir „SpyEye“ šeimų kenkėjiškomis programomis, kurios leido apeiti dviejų lygių autentifikacijos sistemą. Aukomis tapo maždaug 60 bankų fizinių asmenų ir verslo klientų.
Interneto nusikaltėliai šluojasi milijonus (II)
Teisėsaugos institucijoms tenka susidurti su didžiuliais interneto nusikaltėlių kartėliais, rašo „Bloomberg“. JAV ir Europos valstybių pareigūnai kuria kibernetinės policijos padalinius, kurie aktyviai bendradarbiauja, vykdydami tyrimus.
Pirmąją straipsnio dalį skaitykite čia.
Internetiniai nusikaltėliai šluojasi milijonus (I)
Šių metų rugsėjo viduryje programišius iš Europos, pasivadinęs slapyvardžiu Poxxie, įsilaužė į JAV kompanijos kompiuterinį tinklą ir nugvelbė 1400 kreditinių kortelių numerius, jų savininkų vardus bei pavardes, adresus ir saugumo kodus, rašo „Bloomberg“.
Prabėgus kuriam laikui, tas pats programišius, nesusidurdamas su dideliais sunkumais, pardavė kortelių duomenis internete. Už vienos kreditinės kortelės duomenis buvo prašoma vos 3,5 JAV dolerio.
Interneto socialiniai tinklai – lengvas kibernetinių nusikaltėlių taikinys
IT saugumo bendrovė „Sophos“ kasmet rengiamame pranešime apie didžiausius pavojus kompiuterių vartotojų saugumui skelbia užfiksavusi labai išaugusį kibernetinių nusikaltėlių vykdomų atakų prieš socialinių tinklų vartotojus skaičių, praneša „Telegraph.co.uk“.
Ekspertų teigimu, tai aiškintina dviem priežastimis.
ES planuoja įteisinti IP adresų konfiskavimą
Europos Sąjungoje planuojama įsteigti tarptautinį kovos su kibernetiniu nusikalstamumu centrą, kuriam būtų suteikta teisė panaikinti jau įregistruotus interneto sričių vardus (domains) ir interneto ryšio paslaugų teikėjų klientams suteiktus IP adresus, pranešė „The Register".
Apie tokį planą pranešė Europos Sąjungos Ministrų taryba.