kęstutis obelevičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis obelevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis obelevičius“.
Šiukštu nelieskite šių augalų Lietuvoje: jie mirtini
Vasarą, kai gamta pažaliuoja ir kviečia pasimėgauti įvairiausiais augalais, kurių Lietuvoje yra begalės, dauguma žmonių eina į miškus arba tokiu gamtos stebuklu džiaugiasi ir savo soduose. Tačiau būtina atsiminti ir pavojus, nes kai kurie augalai ar uogos yra mirtinai nuodingos žmogui.
VDU Botanikos sodo vyresnysis botaninių kolekcijų kuratorius Kęstutis Obelevičius naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokių augalų ir uogų geriau žmogui neliesti bei nevalgyti.
Botanikai suglumę – šios gėlės vasarą neturi žydėti: „Matau pirmą kartą“
Gėlių ir žydinčių krūmų pasaulyje visiška sumaištis. Jau dabar žydi ir Vėlinių gėlėmis mūsų krašte vadinamos chrizantemos, žiedus skleidžia ir rudens pranašais įvardijami jurginai. Žmonės juokauja, ar rudenį neliks žiedų, o botanikai sako, greičiausiai kai kurie augalai pražys pakartotinai, deja, jiems tai ne į naudą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Gėlių kolekcijas botanikos sode Kaune apžiūrintys specialistai nustėrę, liepą žiedais apsipylę chrizantemos.
Kauno botanikos sode – įspūdingas vaizdas: pražydo šimtai tūkstančių krokų
Pavasarį jau skelbia ne tik kalendoriuje bėgančios kovo dienos, bet ir spalvų prisipildanti gamta. Kaune botanikos sode vaizdas džiugina akis – jau pražydo tūkstančiai krokų, į saulę žiedus kelia žibutės, šalpusniai, eleborai, erančiai.
Bet ir gamtininkai, ir sinoptikai kol kas sako, kad tikrosios pavasarinės šilumos dar teks lukterėti.
Kauno botanikos sode – egzotiniai vaisiai: galima išvysti bananų, bambukų ar net figmedžių
Vešlūs bananai, išsikeroję bambukai ar vaisius nokinantys figmedžiai – mūsų kraštų realybė ar utopija? Botanikos sodo specialistai Kaune jau ne pirmus metus eksperimentuoja. Augina šiltų kraštų egzotinius augalus.
Kauno botanikos sode – chrizantemų jūra: „Nepelnytai užsitarnavo kapinių gėlių vardą“
Kauno botanikos sode lankytojus pasitinka ryškiaspalvė chrizantemų jūra. Japonai šias gėles itin vertina – vadina imperatoriškomis ir jas augina, Kinijoje šių gėlių žiedlapiais gardinami patiekalai.
O lietuviams chrizantemos daugiausia asocijuojasi su liūdesiu, gedulu ir tinka tik kapams. Botanikai bando šias gėles reabilituoti ir sako, kad rudenį jos pagyvintų be žiedų likusius gėlynus.
Egzotiškas vaizdas ir gurmaniškas skonis: patarė, kokiais gėlių žiedais galima gardinti maistą
Įvairiausiomis spalvomis akį traukiantys gėlių žiedai gražūs ne tik pažiūrėti. Daugelį jų galima ir valgyti. Tad salotose ar prie karštųjų patiekalų patiektais spalvingais galima skanauti laikantis saiko. Ką galima triaukšti pasimėgaujant, o ko geriau į burną net nedėti?
Tokių gėlių, kuriomis galima pamaloninti gomurį – gausybė. Štai Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode viena už kitą įstabesniais žiedais vilioja viendienės.
Dar vienas iššūkis sodininkams: derlių naikina ne tik saulė
Pastarosiomis dienomis lyjantis lietus vargu ar išgelbės visų sodininkų derlių. Mat tai, ko nespėjo iškepinti saulė, vienur naikina šliužai, kitur kurkliai. Daržuose žmonės priversti griebtis įvairiausių gudrybių, kad tik apsaugotų daržoves nuo kenkėjų. Kęstutis Obelevičius rodo milžiniško plačialapio šaukščio lapą, iš kurio telikę vien gyslos.