kęstutis dvareckas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis dvareckas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis dvareckas“.

Perspėja gyventojus – nuo šios ligos Lietuvoje kenčia tūkstančiai: viskas ne taip, kaip jums atrodo

Alkoholio vartojimas Lietuvoje – vis dar opi ir nuolatos diskutuojama tema. Neretai lietuviai į alkoholį žvelgia, kaip į atsipalaidavimo ir pramogos priemonę, o kai kurie į šią medžiagą atsigręžia ir sunkiausiais savo gyvenimo momentais.

Vaizdas per Vėlines ir šventes pribloškia: ar tikrai to reikia, ar taip sunku atsisakyti?

Šią savaitę Lietuvoje minimos Vėlines – prisiminami išėjusieji anapus, lankomos kapinės ir giminės susirenka pabendrauti prie valgiais, o kartais ir gėrimais, nukrautų stalų. Nors Lietuvoje šventės dažnai neįsivaizduojamos be alkoholinių gėrimų, vis daugiau žmonių renkasi švęsti be jų. Per šventes alkoholio atsisakyti skatina ir reabilitacinės bendruomenės „Aš Esu“ vadovas, kun. Kęstutis Dvareckas. Savo vaikų krikštynų istorija dalinasi ir skaitytoja.

Siūloma atsisakyti žodžių „alkoholikas“ ir „narkomanas“: manoma, kad tai padėtų turintiems priklausomybių

Lietuvių kalbą mano galintys keisti ne tik kalbininkai, bet ir specialistai ir aktyvistai. Jie sako, kad „alkoholiko“ ir „narkomano“ terminai per daug žeidžia priklausomus ar žalingai įvairias svaiginančias medžiagas vartojančius žmones. Tiesa, kai kuriems šis siūlymas skamba absurdiškai ir kelia daugybę klausimų.

Nuo šios ligos Lietuvoje kenčia tūkstančiai: kad reikia gydytis 25-erių vyras suprato po sukrečiančios patirties

„Man nekilo jokių minčių, kad kažkas su manimi negerai“, – tarsteli 25-erių Artūras, kuris jau devynis mėnesius gydosi nuo priklausomybės alkoholiui ir narkotinėms medžiagoms. Su Artūru susitikome pakalbėti apie jo kelią į sveikimą. Į susitikimą vyras atėjo kur kas anksčiau nei sutarta ir paaiškino, kad taip nutiko dėl pastangų nevėluoti.

Lietuvoje – nelicencijuotos „reabilitacijos“ įstaigos: ten patekę pasakoja, kas jų laukė vietoje gydymo

Lietuvoje egzistuoja iki 10 nelicencijuotų įstaigų, vadinančių save reabilitacijomis, ir žadančių padėti priklausomiems žmonėms. Tačiau ten patekę pasakoja, kad vietoj gydymo, kuris paprastai susideda iš psichiatrų ir psichologų konsultacijų, psichokorekcinių grupių ir kitų terapinių užsiėmimų, jie yra išvežami dirbti nelegalių darbų statybose, už kuriuos vadovai gauna pinigus, o jie – jei pasiseks – ledų porciją ar 5 eurus.

Palanga šokiruota: „Flying Saucer Gang“ bažnyčioje filmavo skandalingą vaizdo klipą

Šventvagystė ir bažnyčios išniekinimas – taip kilusį skandalą pajūryje vertina pasipiktinę palangiškiai. Grupė „Flying Saucer Gang“ Palangos bažnyčioje nufilmavo muzikinį vaizdo klipą, kuriame demonstruoja kalnus „žolės“. Palangos bažnyčios klebonas filmuoti leidimą davė, tačiau jaučiasi apgautas ir prašo atlikėjams Dievo atleidimo, teisinasi ir prieš parapijiečius.

Buvęs narkomanas atsargiai linkęs vertinti „žolės“ dekriminalizavimą: „Su laiku tampi vergu“

Seime sukniai kelią skinasi vadinamosios „žolės“ ir kitų narkotikų dekriminalizavimas, jei asmuo turi nedidelį jų kiekį ir naudoja savo reikmėms. Dabar net ir už suktinę marihuanos gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau Laisvės partija siekia, kad būtų apsiribojama pinigine bauda. Nors manančių, kad kalėjimo bausmė ką nors keičia beveik nėra, dalis politikų mano, kad narkotikų dekriminalizavimas dar labiau paskatins narkotikų vartojimą.

Lošimuose skęsta vis daugiau lietuvių, o kunigas atviras: „Nesu laidojęs tiek daug priklausomų žmonių, kaip lošėjų“

Dar praėjusią savaitę visuomenę pasiekė džiugi žinia, kad lietuvis loterijoje laimėjo daugiau nei 13 mln. eurų. Nors naujiena ir skamba pozityviai, specialistai įspėja – loterijos ir lošimai gali sukelti priklausomybę, o ši dažnu atveju baigiasi net mirtimi. Naujausi duomenys rodo, kad vis daugiau lošiančiųjų atsiduria ties itin pavojinga riba. Praėjusią savaitę Lietuvoje nuvilnijo naujiena, kad vilnietis loterijoje laimėjo daugiau nei 13 mln. eurų.

Kunigas Kęstutis Dvareckas apie žmones su priklausomybėmis: daugelis jų sako „dirbu kaip arklys“

Priklausomybių tema dabartiniame amžiuje kelia vis didesnį susirūpinimą gydytojams, psichologams ir kitiems specialistams, siekiantiems užkirsti kelią pražūtingiems žmonių įpročiams. Nors asmenims, susidūrusiems su priklausomybėmis, yra vilties išsikapstyti iš sunkaus gyvenimo etapo, perspėjama jau nuo pat pradžių gydymo imtis rimtai.
2020-06-30

Dvareckas: artimieji – priklausomų žmonių sąjungininkai

Narkotikų ir kalėjimo išbandymą parėjęs kunigas Kęstutis Dvareckas kasdien ne tik laiko mišias, bet ir gelbėja į alkoholio, vaistų ir narkotikų liūną pakliuvusius žmones. Sostinės stoties rajone esančiai bendruomenei „Aš esu“ vadovaujantis vyras sako, kad išsigelbėti gali tik pats žmogus, o artimieji norėdami gero padaro meškos paslaugą. Alkoholį dozuojančios ir narkotikus iš rankinės sūnui dalijančios motinos mano, kad padeda, bet išties  – greitkeliu varo savo vaikus į kapus.
Aktualijos 2019-01-06
REKLAMA
REKLAMA

Kunigas: naujausia tendencija – priklausomybė nuo vaistų

Narkotikus ir kalėjimą perėjęs kunigas Kęstutis Dvareckas kasdien ne tik laiko mišias, bet ir gelbėja į alkoholio, vaistų ir narkotikų liūną pakliuvusius žmones. Sostinės stoties rajone esančiai bendruomenei „Aš esu“ vadovaujantis vyras sako, kad priklausomybės nuo narkotikų, alkoholio ar žaidimų yra vidinė emigracija, kai žmonės negalėdami pakęsti patys savęs puola svaigintis.

Nuo narkotikų išsivadavęs kunigas Kęstutis Dvareckas: „Kalėjimas mane apsaugojo“

 Kunigas Kęstutis Dvareckas per savo gyvenimą išbandė bene viską. Alkoholis, narkotikai ir net kalėjimas vienu ar kitu jo gyvenimu periodu buvo tai, su kuo teko susidurti. TV3 laidoje „Visi mes žmonės“ jis atskleis, kas jo manymu jo gyvenime buvo esminiai faktoriai, lėmę blogus pasirinkimus. „Kai realybė tampa nepakeliama, taip kaip ją matai, pradedi ieškoti pabėgimo būdų. Vyresnė karta bėga į televizorius, jaunimas į internetą, kiti į medikamentų sukeliamą nejautrą, kad man tas pats.
2018-11-27

Zuokas prakalbo apie girtavusį tėvą: vadino alkoholikų vaiku

Kai tavo artimas geria ar vartoja narkotikus – išgyveni kančią, gėdą. Kažin, ar tik sėkmės pakanka visam tam nepasiduoti. Laidoje „Visi mes žmonės“ kalbintas Artūras Zuokas ir kiti herojai gyvenime pademonstravo didžiulę valią, kad ištrūktų iš priklausomybių patys arba išsivaduotų iš užburto rato, į kurį įsuko priklausomybių turintis jų brangus asmuo.
2018-11-26

Kovoja su alkoholizmu 7-erius metus: draudžia ir „nekaltus" gėrimus

Nors nealkoholinio alaus pardavimai sparčiai auga, tačiau tokie gėrimai rekomenduojami toli gražu ne visiems. Gydytojai jį vartoti griežtai draudžia besigydantiems nuo priklausomybės ligų, nes net ir jokių laipsnių neturintis alkoholio pakaitalas gali pastūmėti klastingos ligos link. Nealkoholinis vynas ir alus vis labiau populiarėja, kai kuriose parduotuvėse jam yra specialiai skirtas visas skyrius. Tačiau ar iš tiesų jis toks nekaltas? Pasirodo, kai kam tai gali tapti bilietu atgal į pragarą.
Aktualijos 2018-10-27

Kunigas Kęstutis Dvareckas: stebėtina, kiek daug vaikų nori patirti blogį

„Vilties visada yra, net ir tada, kai atrodo, kad viskas baigta“, – TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Renatai Mikailionytei sakė kunigas Kęstutis Dvareckas. Pats praėjęs priklausomybių pasaulio pragarą, šiandien jis keliu, kurį išmėgino, veda kitus. Priklausomybė nesirenka nei lyties, nei amžiaus, ji renkasi sudaužytas širdis.
2016-11-24

Prezidentė telkia visus į nacionalinę kampaniją „Už saugią Lietuvą“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė ilgalaikės nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ pradžią. Renginyje dalyvavo nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, Bažnyčios, žiniasklaidos, verslo atstovai. Prezidentės inicijuotos kampanijos tikslai – mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą. „Lietuvoje susikaupė pernelyg daug sunkių ir skaudžių socialinių problemų, kurios tvinko ne vieną dešimtmetį, kol pritvinko į didelį skaudulį.

Nuteistas kunigas apmąstys savo nuodėmes

Po teismo nuosprendžio – atgaila ir darbas narkomanų reabilitacijos centre. Tokį kelią pasirinko kunigas Kęstutis Dvareckas, rašo „Lietuvos rytas“. „Atleiskite, nenoriu nieko pasakoti. Dabar gyvenu reabilitacijos centre, noriu viską gerai apmąstyti. Galbūt po kelerių metų ir norėsiu išsipasakoti“, – tokius žodžius dar prieš nuosprendžio paskelbimą Vilniaus rajono apylinkės teisme vakar sakė teisiamojo dalią dėl narkotikų patyręs 27 metų kunigas K. Dvareckas.
Į viršų