kasiulevičius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kasiulevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kasiulevičius“.

Kasiulevičius ragina greičiau visus leisti skiepyti trečia vakcinos doze: „Neturėkime iliuzijų, kad nesirgs paskiepyti žmonės“

Augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiams atsiranda vis garsesnių raginimų leisti visiems pasiskiepyti trečiąją COVID-19 vakcinos doze.  Apie tai sekmadienį savo socialinio tinklo paskyroje pranešė ir VU Medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius. „Tikiuosi, kad ši žinutė pasieks valdžios ir jai patariančių ekspertų ausis.

VTEK nutraukė tyrimą dėl Kasiulevičiaus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl buvusio Santaros klinikų Šeimos medicinos centro (SKŠMC) gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus elgesio. Toks sprendimas priimtas nesant akivaizdžių duomenų, tiesiogiai patvirtinančių, kad jis paveikė ar bandė paveikti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Šeimos medicinos centro darbuotojos sprendimą paskiepyti jo sutuoktinę nuo COVID-19 ligos.
Aktualijos 2021-07-07

VTEK atidėjo sprendimą dėl Kasiulevičiaus, šiam paprašius teisės į gynybą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį atidėjo sprendimą dėl  buvusio Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus elgesio, sulaukusi jo prašymo sudaryti tinkamas sąlygas gynybai.
Aktualijos 2021-06-30

Kasiulevičius perspėja: dėl nesiskiepijančios visuomenės dalies rudenį kreivė vis tiek šaus į viršų

Visoms Lietuvos savivaldybėms išėjus iš juodosios zonos ir vis gerėjant epidemiologinei situacijai, profesorius Vytautas Kasiulevičius dalijasi ir ne tokiomis geromis žiniomis, kurios gali laukti jau rudenį.  V. Kasiulevičius socialiniame tinkle „Facebook“ apžvelgė koronaviruso sezoniškumą ir įspėjo, kad jei ir toliau išliks didelis procentas nesiskiepijančios visuomenės, rudenį galime sulaukti kreivės šovimo į viršų.

Dulkys paaiškino, kodėl Šiaulių ligoninės vadovo nenušalino iškart: „Nenorėjau dėtis pliuselių dirbtinų“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį ketina nuo pareigų nušalinti Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką. Tai ministras paskelbė pasirodęs medikų mitinge, kurį gydytojai organizavo dėl esą ministerijos neveiklumo tiriant nusižudžiusios medikės atvejį. Šalia ministerijos su plakatais susirinkę žmonės liejo nuoskaudą dėl sveikatos sistemoje išvešėjusio mobingo – psichologinio teroro ir drąsino vieni kitus netylėti, o valdžią – keisti įstatymus.

Prie Šiaulių ligoninės – minia žmonių: uždegtos žvakutės mirusiai medikei

Šiaulių ligoninės tragedija palietė visą šalį. Šią savaitę šalies vadovai, Vyriausybės nariai reiškia užuojautas ir tikina, kad turime daryti viską, jog užtikrintumėme pagalbą medikams. Ketvirtadienio rytą medikai uždegė žvakutes taip pagerbdami mirusią medikę. Savo mintimis pasidalijo Seimo pirmininkė, o trečiadienio vakarą – profesorius Vytautas Kasiulevičius. Savo „Facebook“ paskyroje profesorius pasidalijo savo mintimis apie šią tragediją.

Kasiulevičius – etikos sargų akiratyje: tirs, kokiomis aplinkybėmis jo žmona gavo COVID-19 skiepą

Buvusi Lietuvos Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentė D. Matonienė Lobistinės veiklos įstatymo nepažeidė. Tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Jos akiratyje atsidūrė ir buvęs Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojas Vytautas Kasiulevičius.

Kasiulevičius kreipėsi į gyventojus: jei pasikartos žiemos scenarijus, dalis žmonių kosės ir dus namuose be jokio deguonies

Prieš šventinį velykinį savaitgalį profesorius Vytautas Kasiulevičius kreipėsi į gyventojus. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad šiuo metu reikėtų dar kartą įvertinti realybę, prieš nusprendžiant, ar verta šventes sutikti artimųjų draugijoje.  „Šį sykį kreipiuosi į savo kartą, penkiasdešimtmečius. Rytoj daugelis priimsite galutinį sprendimą dėl šv.

Santaros klinikos patenkino Kasiulevičiaus prašymą atleisti iš darbo

Santaros klinikos penktadienį patenkino žinomo šeimos gydytojo, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano Vytauto Kasiulevičiaus prašymą atleisti iš darbo po to, kai paaiškėjo jo sutuoktinės skiepijimo nuo COVID-19 aplinkybės. „Santaros klinikų administracija V. Kasiulevičiaus prašymą šiandien patenkino“, – BNS informavo gydymo įstaiga.

Dulkys: Kasiulevičiaus sprendimas trauktis iš darbo – pamatuota atsakomybė

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pamatuota atsakomybe vadina žinomo šeimos gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus sprendimą trauktis iš darbo Santaros klinikose, paaiškėjus, kad jo prašymu nuo koronaviruso su pirmaisiais medikais buvo paskiepyta jo žmona.
REKLAMA
REKLAMA

Kilus skandalui dėl Kasiulevičiaus žmonos paskiepijimo be eilės, gydytojas traukiasi iš pareigų

Žinomas Santaros klinikų medikas Vytautas Kasiulevičius nusprendė trauktis iš pareigų, kai paaiškėjo, kad jo prašymu nuo koronaviruso su pirmaisiais medikais buvo paskiepyta jo žmona. „Aš pripažįstu savo kaltę ir prisiimu visą atsakomybę už tą skiepų istoriją“, – feisbuke ketvirtadienį parašė V. Kasiulevičius.

Santaros klinikos pasiaiškino, kodėl be eilės paskiepyta Kasiulevičiaus žmona: padaryta žmogiška klaida

Vykstant šalies gyventojų vakcinavimui, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos gauna užklausimų dėl galimai ne laiku paskiepytų asmenų vakcinacijos pradžioje. Dar kartą išanalizavome tų dienų įvykius ir aplinkybes, rašoma Santaros klinikų pranešime spaudai.  Pirmosios dienos, po to, kai vakcina 2020 m. gruodžio 26 d. pasiekė Lietuvą, pagrindinėse penkiose COVID-19 pacientus gydančiose ligoninėse buvo itin sudėtingos.

Kasiulevičius apie kovą su koronavirusu: reikia suvokti, kad ne valdžiai, o tau pačiam reikia priimti sprendimus

Koronaviruso situacija Lietuvoje negerėja. Antradienį užfiksuota virš 850 naujų COVID-19 atvejų. Nepaisant to, Vyriausybė visai neseniai priėmė naujus karantino atlaisvinimus. Daugelyje savivaldybių panaikinti judėjimo ribojimai, dalis verslų vėl atvėrė duris. Profesorius Vytautas Kasiulevičius antradienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo savo nuogąstavimais apie koronavirusą. Anot jo, vargu ar dar yra kokių nors neįvestų ribojimų, kurie galėtų padėti apsiginti nuo koronaviruso.

Žiniasklaida: tarp pirmųjų paskiepytų – vakcinos dar neturėjusi sulaukti Kasiulevičiaus sutuoktinė

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikus tyrimą paaiškėjo, kad tarp pirmųjų paskiepytų nuo koronaviruso buvo ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano, Santaros klinikų Šeimos medicinos centro gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus sutuoktinė. Kaip penktadienį skelbia naujienų portalas 15min.lt, gydymo įstaigoje savanoriavusi moteris buvo paskiepyta antrąją masinės vakcinacijos dieną kartu su pirmaisiais medikais.

Kasiulevičius apie „AstraZeneca“ vakciną ir jos krizę: „Siūlau padaryti penkis darbus“

Antradienį Lietuva pasekė kitų Europos valstybių pavyzdžiu ir sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Toks sprendimas į dvi stovyklas paskirstė visuomenę. Vieni sveikina tokį sprendimą, o kiti teigia, kad jis – perteklinis. Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ profilyje trečiadienį paskelbė įrašą, kuriame tikina, kad dabar reikia išeiti iš „AstraZeneca“ krizės ir jau ketvirtadienį, po Europos vaistų agentūros paskelbtų sprendimų.

Kasiulevičius įvardijo, ko reikia imtis nedelsiant COVID-19 nustačius skiepytiems globos namų gyventojams

Pasklidus žiniai apie COVID-19 susirgusius 2 skiepo dozėmis paskiepytus globos namų gyventojus VU Medicinos fakulteto prodekanas, profesorius Vytautas Kasiulevičius nurodė, ko dabar reiktų imtis pirmiausiai, siekiant išsiaiškinti, kas nutiko.

Kasiulevičius dalijasi geromis naujienomis: po skiepo sukarščiavęs mokytojas – tai ne mokytojas reanimacijoje

Lietuvoje koronaviruso situacija po truputį gerėja. Vyriausybė dar šią savaitę priėmė karantino atlaisvinimus, kuriais nuo pirmadienio sudaromos galimybės atsidaryti daliai paslaugas teikiančių verslų. Nepaisant to, situacija vis dar lieka sudėtinga, todėl karantinas – neatšaukiamas. Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo penkiomis geromis naujienomis.

Kasiulevičius traukiasi iš COVID-19 ekspertų grupių: visi metai šioje temoje – gal net per ilgas laikotarpis

VU Medicinos fakulteto profesorius, prodekanas Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš prezidento ir premjerės Covid-19 ekspertų grupių. Apie tai gydytojas sekmadienį pranešė savo socialinio tinklo paskyroje. Kaip rašė jis, apie sprendimą dar vakar informavęs tiek prezidentūrą, tiek Vyriausybę. „Vakar informavau Prezidento ir Premjerės atstovus, kad pasitraukiu iš abiejų Covid-19 ekspertų grupių. Visi metai Covid-19 temoje yra labai ilgas laikotarpis. Gal net per ilgas.

Griežtas karantinas žmonėms jau įgriso, bet ekspertai įspėja – pasigailėsime gavę daugiau laisvės

Nuo Vyriausybės ekspertų siūlymų pakentėti karantine bent iki kovo pradžios iki svarstymų galbūt ribojimus tęsti iki pavasario vidurio arba, priešingai, kuo greičiau juos laisvinti. Tokie svarstymai viešojoje erdvėje iš specialistų lūpų sklando pastaruoju metu.

Ribojimus ekspertai siūlo išlaikyti bent iki kovo pradžios: kitaip trečios bangos neišvengsime

Nors taip laukiama bent kokių karantino atlaisvinimų, ekspertai įspėja, kad bet koks sušvelninimas turėtų būti itin atsargiai pasvertas, mat kitu atveju trečia banga ir užsidarymas neišvengiami. Vyriausybės ekspertų grupės narys prof. Laimonas Griškevičius pabrėžė, kad kitose šalyse griežtai palaikomi judėjimo ribojimai, nes norima išvengti trečio visiško šalies užsidarymo.

Persirgusiųjų Covid-19 daug daugiau nei skelbiama? Kasiulevičius įvardijo, kodėl svarbu tai žinoti

Dalindamasis seroepidemiologinių studijų apžvalga VU Medicinos fakulteto profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius įvardijo, kodėl svarbu suvokti, kad persirgusiųjų Covid-19 galime turėti kur kas daugiau, nei rodo oficiali statistika.  Anot gydytojo, geros kokybės JAV seroepidemiologinių studijų apžvalga parodė, kad 2020 metų lapkričio 15 dieną antikūnai prieš SARS-CoV-2 buvo nustatyti vidutiniškai 14 proc. tiriamųjų pacientų.

Kasiulevičius prabilo viešai: kodėl vieni skiepija greičiau už kitus?

Profesorius Vytautas Kasiulevičius antradienį savo „Facebook“ paskyroje sukritikavo Europos vaistų agentūrą ir pasamprotavo, kodėl vieni nuo Covid-19 viruso skiepija greičiau už kitus. Pateikiame visą profesoriaus įrašą, publikuotą socialiniame tinkle. „2020 metų gruodžio 18 d. JAV maisto ir vaistų administracija Kembridže, Masačusetso valstijoje, suteikė „Moderna“ vakcinos skubaus naudojimo leidimą.

Dar kartą iš eilės: Kasiulevičius išvardijo, ką reikia žinoti apie Covid-19

Koronavirusas nesitraukia. Kaip ir visa Europa, taip ir Lietuva vis dar kenčia nuo pavasarį išplitusio viruso, kuris surakino visas gyvenimo sritis. Trečiadienį šalyje buvo patvirtinta dar 50 mirčių nuo šio viruso ir užfiksuota beveik 4 tūkst. naujų susirgimų.

Profesorius pasidalijo būdu, kaip šventes sutikti kartu su artimaisiais: teks maksimaliai apriboti kontaktus

Šv. Kalėdos jau vos už keletos savaičių, o situacija šalyje dėl koronaviruso negerėja. Specialistai pasakoja, kad kaip Velykas, taip ir Kalėdas turėtume sutikti mažomis grupelėmis, su artimaisiais kontaktuojant telefonais ar kitomis priemonėmis. Tiesa, profesoroius Vytautas Kasiulevičius papasakojo, jog yra būdas, kaip šventes būtų galima sutikti kartu su artimaisiais. Savo būdu, kurį pavadino „socialiniu burbulu“ V. Kasiulevičius pirmadienio vakarą pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

Kasiulevičius: bent 6 savaitės pereiti tik į nuotolinį mokymą būtų tikslinga

Pirmadienį žiniasklaidoje pasirodė naujienos, kad švietimo profsąjunga naujosios premjerės Ingridos Šimonytės prašo svarstyti galimybę pereiti prie visiško nuotolinio mokymosi. Šia tema pasisakė ir profesorius Vytautas Kasiulevičius. Anot jo, šalis neturi tokių resursų, kad kiekvieną savaitę galėtų testuoti mokytojus ir mokinius, todėl geriau būtų bent pusantro mėnesio mokytis tik nuotoliniu būdu.

Dėl kaukių lauke Veryga lieka kategoriškas: to nauda abejoja tik vienas ar du ekspertai

Nors kai kurie medikai abejoja kaukių naudingumu jas dėvint viešose atvirose erdvėse, kai neturima artimo kontakto su kitais asmenimis, ministras Aurelijus Veryga kategoriškas – tvarkos koreguoti neplanuojama, o kokios nors išimtys tik sukurtų sąlygas ginčams. Įvedus karantiną kaukės tapo privalomos visose – net ir atvirose – viešose vietose. Tai vėl sukėlė dalies visuomenės pasipiktinimą.

Kasiulevičius pažėrė kritikos valdžiai: Lietuvoje gali galutinai žlugti Covid-19 tyrimų sistema

Profesorius Vytautas Kasiulevičius vėlų trečiadienio vakarą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriame išliejo savo nepasitenkinimą dėl valdžios sprendimų ir galima ne tik testavimo terpių, bet ir megintuvėlių trūkumą.

Kasiulevičius: situacija reikalauja griežtų veiksmų

Vyriausybės nuo šeštadienio įvestas karantinas turėtų numušti koronaviruso atvejų augimo kreivę, sako Vilniaus universiteto (VU) medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius. „Idealu priimti buvo anksčiau bet geriau vėliau nei niekada, nes situacija tikrai ta, kuri reikalauja gana griežtų veiksmų. Karantinas turėtų turėti įtakos augimui, turėtų numušti kreivę“, – ketvirtadienį interviu Lietuvos radijui sakė V. Kasiulevičius.

Profesorius Kasiulevičius įvertino situaciją ligoninėse: būtina drąstiškai mažinti viruso plitimą

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie koronaviruso protrūkius šalies ligoninėse. Situacija iš tiesų tampa labai pavojinga. Apie tai sekmadienį savo „Facebook" paskyroje prabilo profesorius Vytautas Kasiulevičius, kuris paragino nieko nelaukiant imtis veiksmų. „Kodėl mes privalome taip drąstiškai mažinti viruso plitimą? Tam, kad išvengti sveikatos apsaugos sistemos perdegimo.

Profesoriaus Kasiulevičiaus planas, kaip suvaldyti Covid-19: pasakė, kur būtini apribojimai

Visame pasaulyje koronaviruso atvejų skaičiai auga žaibišku greičiu. Šiuo klausimu socialiniame tinkle „Facebook“ pasisakė ir profesorius Vytautas Kasiulevičius, kuris pateikė planą vyriausybei, kaip būtų galima suvaldyti Covid-19 plitimą. Profesorius pateikė Belgijos pavyzdį, kuri paskelbė įvedanti 6 savaičių karantiną iki gruodžio 13 dienos. Remdamasis Airijos ir Izraelio patirtimi šį rudenį V. Kasiulevičius rekomenduoja Vyriausybei tokį veiksmų planą.

Profesorius siunčia įspėjimą: jeigu tai tiesa, COVID-19 kontrolė šalyje prarasta

Per vakar nustačius 766 naujus COVID-19 atvejus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė ištyręs tik 298, likę 468 – kol kas neištirti. Profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus teigimu, taip artėjama prie ypač sudėtingos situacijos.  „Jeigu tai tiesa, kontaktų nustatymas nebėra efektyvus, o COVID-19 kontrolė šalyje prarasta. Patenkame į ypač didelio viruso plitimo zoną, kai virusą gali platinti kiekvienas asmuo.

Kasiulevičius priminė, kam vakcina nuo pneumokoko priklauso nemokamai

Įsibėgėjant šaltajam sezonui medikai pabrėžia, kad labai svarbu pasiskiepyti ne tik gripo, bet ir pneumokokine vakcina. Vis dėl to ji yra kompensuojama ne visiems. Profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius primena, kokiais atvejais minėtieji skiepai yra kompensuojami valstybės. „Mieli pacientai, šiandien vėl turėjau aukšto kraujospūdžio liga sergančiam pacientui, kuriam nėra širdies nepakankamumo, pasakyti, kad jam nepriklauso valstybės kompensuojama vakcina.
Aktualijos 2020-10-26

Kasiulevičius pasidalijo pastabomis apie koronavirusą Lietuvoje: neskubėkite daryti dalykų, kurie gali atvesti į reanimaciją

Lietuvoje koronaviruso situacija prastėja. Trečiadienį šalyje buvo patvirtinta 311 naujų Covid-19 atvejų, o jau netrukus susirinkusi Vyriausybė nusprendė įvesti lokalų karantiną 12-oje šalies savivaldybių. Tai reiškia, kad gyvenimas Lietuvoje vėl keičiasi iš esmės. Į augančią koronaviruso grėsmę trečiadienį viešai sureagavo ir Lietuvos medikai, kurie kreipėsi į visuomenę, prašydami susilaikyti nuo bereikalingų pramogų ir kontaktų su nepažįstamais asmenimis.

Mįslė dėl gripo epidemijos: laukiamas visai kitoks scenarijus?

Atstumų laikymasis ir nuolatinis kaukių dėvėjimas gali išgelbėti nuo sunkios gripo epidemijos? Nors tokią prielaidą leidžia daryti Pietų pusrutulio šalyse pasibaigusios žiemos duomenys, mūsų šalies gydytojai kol kas siūlo nespėlioti ir kaip įmanoma ruoštis gripo sezonui. Dabartinės koronaviruso plitimo suvaldymo priemonės teikia vilčių, kad galbūt gripo sezonas bus daug lengvesnis.

Kasiulevičius: temperatūra turi poveikį viruso plitimui, o antroji banga yra neišvengiama

„Džiuginančių žinių Europoje nėra daug“, – tokią realybę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) mokymuose apie COVID-19 prevencijos priemones priminė VU medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius. Pasak jo, dabar yra itin svarbu prisiminti istoriją ir į dabartinę situaciją bei artėjančią rudeninę bangą nepamiršti žiūrėti rimtai.

Kasiulevičius: didžiulės krizės rudenį galima išvengti tik dviem keliais

„Nesiveldamas į visiškai nereikalingą diskusiją apie respiratorius, medicinines kaukes ir jų naudą, tvirtai galiu pasakyti, kad išvengti didžiulės krizės sveikatos apsaugos sistemoje galima tik dviem keliais: užtikrinant socialinę distanciją tarp žmonių ir intensyviai testuojant, atsekant didžiąją dalį kontaktų bei laiku taikant izoliaciją“, – tokią nuomonę kalbėdamas apie galimą antrąją bangą „Facebook“ paskyroje dėstė VU Medicinos fakulteto prodekanas, prof. Vytautas Kasiulevičius.

Populiacijos tyrimas susidūrė su nesklandumais: neveikia vilniečiams skirtas registracijos numeris

Prieš kelias dienas prasidėjęs populiacijos tyrimas susidūrė su nesklandumais – neveikia gyventojams išsiųstuose laiškuose nurodytas telefono numeris. Apie tai pranešęs profesorius Vytautas Kasiulevičius socialiniame tinkle pasidalijo nauju telefono numeriu, kuriuo reikėtų skambinti.  „Gavusiems pakvietimus į tyrimą! Covid-19 sero-epidemiologinio tyrimo registracijai Vilniuje pasikeitė mobilus telefonas. Skambinkite 8-615-35263. Detalesnė informacija pylimas.

Kasiulevičius siunčia perspėjimą keliaujantiems: atkreipė dėmesį į lietuvių pamėgtas valstybes

Profesorius Vytautas Kasiulevičius šeštadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje vėl pasidalijo savo įžvalgomis apie koronavirusą ir pasaulį kaustančią pandemiją. Šį kartą jis kreipėsi į keliaujančius žmones, argumentuodamas, kad Europos valstybės būtent šeštadienį pasiekė sergamumo rodiklių aukštumas. „Keliaujantiems. Lenkija ir Nyderlandai šiandien pasiekė naują Covid-19 sergamumo rodiklį: 16,5 atvejo 100 000 gyventojų per paskutines 14 parų.

Kasiulevičius pasakė, kur šiuo metu saugiausia keliauti: viena iš krypčių – Italija

Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius teigia, kad keliauti norintiems lietuviams yra labai svarbu pasidomėti apie epidemiologinę situaciją tos šalies, į kurią vykstama. Profesorius taip pat pastebi, kad vertinant epidemiologinius rodiklius, šiuo metu saugiausia keliauti į Italiją.  Antroje ir trečioje vietose pagal saugumą rikiuojasi Graikija ir Prancūzija.

Kasiulevičius įspėja dėl koronaviruso: „Aš negąsdinu, bet geriau gal nereikia tokio scenarijaus“

Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius teigia, kad Lietuvai ir jos valdžiai nereikėtų pernelyg atsipalaiduoti, mat koronavirusas dar vis yra rimtas iššūkis ekonomikai.  „Nebūkime naivūs. Naujasis virusas šiais ir kitais metais yra ir bus didžiausia grėsmė mūsų sveikatos apsaugos sistemai, ekonomikai ir pagaliau mūsų kasdieniam gyvenimui. Ir net tiems žmonėms, kurie neigia pandemiją, netiki visokiomis šios pandemijos rizikomis. Gal net tiems žmonėms labiau.

Kasiulevičius: antroji pandemijų banga dažnai būna didesnė už pirmąją

Koronavirusas nesibaigs su šiuo pavasariu, tikėtina, kad jo bangos kils ir vėliau, sako Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius. „Mes nežinome, koks dydis tų bangų gali būti ir kaip jos dažnai galėtų kartotis – tai mokslo bendruomenė dar diskutuoja, nėra iki galo aiškių atsakymų“, – spaudos konferencijoje sakė  VU Medicinos fakulteto profesorius. Pasak jo, gripo istorija rodo, jog antroji pandemijų banga dažnai būna didesnė už pirmąją.

Profesorius Kasiulevičius: karantino pasekmės sveikatai – daug didesnis pavojus nei COVID-19

Pasakodamas apie darbo Vyriausybės medikų ekspertų darbo grupėje užkulisius Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas, profesorius Vytautas Kasiulevičius įspėjo, kad planinių paslaugų sustabdymas gali padaryti didesnę žalą pacientų sveikatai ir gyvybei negu COVID-19. „Kaip atrodo Vyriausybės medikų ekspertų darbo grupė „iš vidaus" ir ką ji veikia? Tai savotiškas ,„hyde parkas", diskusijų vieta, kur Vyriausybės, SAM ir medikų atstovai iš skirtingų gydymo įstaigų ir universi...

Kasiulevičius stojo ginti rezidentės: „Nesmerkite, o padėkite atsitiesti kolegei“

Penktadienį žurnalistas Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo žinia, kad vilnietė gydytoja- rezidentė internetu perpardavinėjo respiratorius, kurie už suaukotus pinigus buvo nupirkti Lietuvos medikams. Dėl šio įvykio socialiniuose tinkluose aistrų netrūko. Žmonės pasmerkė taip pasielgusią moterį. Nepaisant to, buvo ir tokių, kurie ją stojo ginti.

Profesorius kritikuoja sprendimą daliai medikų neduoti respiratorių

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius sako nepritariantis šiandien Vyriausybės ekspertų darbo grupėje nepritariau SAM parengtam Operacijų vadovo įsakymo projektui, kuriame ketinama nurodyti įstaigoms, kaip naudoti asmens apsaugos priemones priklausomai nuo teikiamų paslaugų. Projekte nurodoma FFP2 respiratorius naudoti tik IV saugumo lygiui.

Kasiulevičius: linkiu valdžiai suvokti, kad nėra priešų

Medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius trečiadienį, po Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdžio savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą. Jis pažėrė kritikos komiteto nariams už tai, kad ekspertams pasisakyti buvo leista ne visiems, o savo siūlymus paraginta teikti raštu. „Anot gerbiamos Agnės SAM labai skuba ir gaišta laiką, todėl juos reikia paleisti kuo greičiau dirbti. Neturi jie laiko klausytis visų nuomonių. Neturi tai neturi.

Profesorius Kasiulevičius: Ką žinome šią akimirką apie COVID-19 Lietuvoje?

Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ paskyroje aptaria, ką šiuo metu žinome apie virusą ir jo plitimą Lietuvoje.  Ką rodo epidemiologų prognozės? „Situacija nėra nei tokia bloga, kaip galvoja pesimistai, bet nėra ir tokia gera, kaip viliasi optimistai. Infekcijos plėtra pasaulyje atitinka klasikinę pandemiją. Jokios paslapties ir sąmokslo čia nėra. Susirgimų skaičius įvairiose šalyse augs, kol pasieks lūžio tašką, ties kuriuo situacija stabilizuosis.

Profesorius Kasiulevičius: operacijų valdymo centrui turėtų vadovauti kariškis

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano prof. Vytauto Kasiulevičiaus tvirtinimu, šiuo sudėtingu šaliai metu vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, turintis karinių operacijų ir jų planavimo patirties.   Profesoriaus manymu, visa ši COVID-19 istorija dar tik pakeliui į kalną. Todėl, jo manymu, anksčiau padaryti sprendimai duos geresnį efektą. „Vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, turintis karinių operacijų ir jų planavimo patirties. Tokių tikrai turime.

Profesorius Kasiulevičius: pirmas 2 paras negalite užkrėsti kitų

Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo svarbiomis įžvalgomis apie tai, kada ir kaip užsikrečiama koronavirusu, kada pasirodo pirmieji simptomai ir koks yra inkubacinis ligos laikas.  „Užsikrėsti COVID-19 galima jau 2-3 paros iki simptomų pradžios. Tikėtina, kad iki 44 procentų pacientų užsikrečia būtent tame laikotarpyje.
Aktualijos 2020-03-20

Kasiulevičius prabilo iš širdies: metas išmokti išgyventi, nes mirti jau ne kartą išmokyti

Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo jautriu įrašu apie tai, kaip svarbu susitelkti ir nebijoti. Jis taip pat papasakojo savo įspūdžius iš ekstremaliosios komisijos posėdžio bei pasvarstė, kad jei nesiblaškysime, būtent dabar turime progą sukurti valstybę.  „Lietuva ginasi. Taip, mes šokome į dilgeles pusnuogiai, blogai pasirengę. Niekas to nepaneigs. Mes galvojome apie laimingą ir ilgą gyvenimą vieningoje Europoje, kuri apgins ir apsaugos.

Kasiulevičius ragina didinti tikrinimo dėl koronaviruso apimtis

Tikrinimo apimtis dėl naujojo koronaviruso Lietuvoje reikia didinti mažiausiai dvigubai, teigia Vilniaus Universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius. „Aš galvoju, kad būtų protinga didinti mažiausiai du kartus, geriausiai – tris“, – penktadienį BNS sakė V. Kasiulevičius. „Dabar mes esame atlikę per 300 testų, turėtume būti bent 1000 padarę“, – kalbėjo jis.
Į viršų