kambariniai augalai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kambariniai augalai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kambariniai augalai“.
Padarykite tai savo kambarinėms gėlėms: nespėsite skaičiuoti žiedų
Žiemos mėnesiais kambariniai augalai turi ramybės periodą, todėl į jų priežiūrą reikėtų žiūrėti ypač atidžiai. Pernelyg gausus laistymas, sausas oras ir skersvėjis jiems yra vienodai pavojingi.
Svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti savo mylimais augalais žiemą.
Kada laistyti kambarinius augalus žiemą
Daugumai kambarinių augalų žiemą reikia mažiau vandens. Nors žiemos oras gali būti sausesnis, šaltaisiais mėnesiais gėlės auga lėčiau, o kai kurios net visiškai nurimsta.
Kambarines gėles palaistykite šiuo mišiniu: rezultatas nustebins
Kurias kambarines gėles reikia laistyti parūgštintu vandeniu.
Tarp augalų, kuriuos reikia laistyti parūgštintu vandeniu, yra azalija, hortenzija, kamelija ir kambarinės kalijos.
„Švelniai parūgštintą vandenį galima naudoti kelis kartus per savaitę“, – aiškina sodininkė.
Žiemą padarykite tai savo orchidėjoms: atsidėkos įspūdingais žiedais
Jei esate pradedantysis, namuose auginamų orchidėjų priežiūra gali atrodyti kaip sudėtingas darbas, ypač žiemą, tačiau padarę tai atėjus šaltajam laikotarpiui ne tik išlaikysite jas per žiemą, bet ir kitąmet galėsite džiaugtis įspūdingais žiedais.
Orchidėjoms, kurios dažnai klaidingai laikomos lepiais augalais, iš tikrųjų reikia visai nedaug. Vienas iš svarbiausių dalykų – tinkama aplinka, panaši į jų gimtąją tropikų, pusiau dykumų aplinką.
Padarykite tai savo augalų laistymo vandeniui: gėlės augs žaibo greičiu
Augalams labai svarbu gauti pakankamą drėgmės kiekį, o augintojams pasirinkti tinkamą vandenį jų laistymui. Ekspertai pataria, ką padaryti augalų laistymo vandeniui, kad gėlės augtų žaibiškai.
Augalams svarbus tinkamas vanduo, rašoma heyrooted.com. Būtina žinoti, kaip paruošti vandenį iš krano gėlių laistymui.
Vanduo iš čiaupo nėra nuodingas, tačiau jo vandens kokybei įtakos turi pridėtinės cheminės medžiagos ir procesai, kurie gali turėti neigiamą poveikį jūsų kambariniams augalams.
Įdėkite šią tabletę į vandenį: gėlės namuose apsipils žiedais
Norint padėti atsigauti nuo saulės spindulių arba kenkėjų ar ligų pažeistiems kambariniams augalams, gėlių augintojai rekomenduoja naudoti trąšas, paruoštas vaistinio preparato – acetilsalicilo rūgšties (aspirino) – pagrindu.
Naminės trąšos iš aspirino ir mielių padės atkurti kambarinius augalus.
Sudedamosios dalys
1 aspirino tabletė;
1 valgomasis šaukštas mielių;
1 litras šilto vandens.
Kaip paruošti?
Sutrinkite vieną aspirino tabletę.
Nelaikykite augalų šiose namų vietose: nuvys iš karto
Daugelis nori, kad jų namuose sužydėtų augalai, dėl to labai svarbu jiems parinkti tinkamą vietą. Ekspertai pataria, kuriose namų vietose geriau nelaikyti augalų, nes šie iš karto nuvys.
Vienas iš būdų siekiant užtikrinti visavertę augalo gyvenimo kokybę yra tinkamos gyvenamosios vietos jam parinkimas, rašoma lovethegarden.com.
Irena išdavė geriausias trąšas kambarinėms gėlėms: augs kaip pašėlusios
Gėlių entuziaste save vadinanti Irena pasidalijo veiksmingomis naminėmis trąšomis kambariniams augalams – moteris sako, kad jas naudoja metų metus ir nė nepamena, kada trąšas pirko sodininkų parduotuvėje.
Anot Irenos, viskas, ko reikia veiksmingoms trąšoms, yra trys medžiagos: azotas, fosforas ir kalis. Azotas reikalingas šaknims augti, fosforas padeda augalams pasigaminti energijos, o kalis didina augalų atsparumą ligoms.
Pelargonijas išlaikysite per visą žiemą: štai ką reikia daryti
Pelargonijos (Pelargonium) yra populiarios ir dažnai auginamos gėlės, kurios priklauso snaputinių (Geraniaceae) šeimai. Šio augalo gentis apima daugybę įvairių rūšių ir veislių, kurios išsiskiria lapais, žiedais ir kvapais.
Pelargonijos kilo iš Pietų Afrikos ir išplito visame pasaulyje dėl savo gražaus žydėjimo ir lengvos priežiūros.
Pelėsį pamirškite visam laikui: įsigykite šių augalų
Drėgmė ir pelėsis eina koja kojon, todėl logiška, kad vonios kambarys gali tapti problemine zona. Nors įairūs ventiliatoriai ir oro sausintuvai padeda sumažinti pelėsio plitimą, taip pat galite apsvarstyti galimybę vonioje auginti augalus, sugeriančius drėgmę.
Nors augalai nepadės visiškai išvengti pelėsio, jie tikrai gali padėti jį sumažinti, rašoma bhg.com.
Kevinas Parkeris yra „The Greenery Garden and Home“ vyresnysis sodininkas.
Į vazoną namuose įkiškite degtuką: sako, kad rezultatas nustebins
„Šį gudrų būdą daugelis gėlių augintojų laiko paslaptyje – kambarinių augalų paprasčiausiai neatpažinsite“, – aiškina gėlininkai.
Gėlių augintojai dažnai griebiasi įvairių gudrybių, kad paskatintų kambarinius augalus žydėti ir kaupti žaliąją masę.
Į vazoną įkiškite degtuką
Vienas iš tokių metodų – degtukų naudojimas, kurių dėka pagerinama dirvos aeracija.
„Šis metodas jau išpopuliarėjo, tačiau daugeliui žmonių jis atrodo keistas, – aiškina gėlių augintojas.
REKLAMA
REKLAMA
Langai namuose nerasos: pasistatykite šiuos augalus
Kambariniai augalai ne tik suteikia spalvų ir gyvybės namams – jie puikiai padeda natūraliai reguliuoti drėgmę patalpose. Todėl jeigu norite, kad namuose nerasotų langai, pasistatykite augalus.
Drėgmę surenkančius augalus galite laikyti patalpose, kur svyruoja drėgmės lygis, pavyzdžiui, vonios kambaryje arba virtuvėje. Yra ne vienas ir ne du augalai, kurie gali padėti kovoti su rasojančiais langais, rašo homesandgardens.com.
Padarykite tai savo orchidėjoms: sukraus nematytą skaičių žiedų
Baigiantis vasarai orchidėjoms reikia skirti šiek tiek daugiau dėmesio, nes kambarinių augalų savininkams labai lengva netyčia pražudyti šį augalą, jei jie neatlieka kelių įprastų veiksmų.
Orchidėjos yra populiarūs kambariniai augalai, nes žydi dideliais žiedais, tačiau atvėsus orams šiems subtiliems augalams reikės šiek tiek daugiau priežiūros, kad jie nenukentėtų.
Būkite atsargūs: šie kambariniai augalai gali būti pavojingi sveikatai
Kambariniai augalai – ne tik namų interjero detalė. Nors jie valo orą ir džiugina akį, tačiau ne visada yra tokie naudingi, kaip įprasta manyti. Kai kurie iš jų labai pavojingi tiek jums, tiek jūsų vaikams ar gyvūnams. Štai ką apie juos svarbu žinoti.
Sanseverija
Šis gana nereiklus augalas valo orą, tačiau namuose, kuriuose yra vaikų, sanseverijas reikėtų laikyti jiems nepasiekiamoje vietoje.
Evelinos orchidėjos svečiams atima žadą: išdavė auksinius patarimus
Orchidėjos – tai ne tik žavesio simbolis, bet ir vienos iš įspūdingiausių augalų. Jų išskirtinė grožio ir įvairovės galybė žavi ne tik botanikus, bet ir žmones visame pasaulyje. Šios elegantiškos gėlės, turinčios tūkstančius rūšių, žavi savo išskirtiniais žiedynais ir spalvų deriniais.
Neišpilkite vandens po kiaušinių virimo: gailėsitės nežinoję anksčiau
Kartais net labiausiai patyrusiems sodininkams kyla sunkumų, kad tam tikri kambariniai augalai vešėtų. Jei pastebėjote, kad vienas iš jūsų augalų atrodo ne itin gyvybingas, neišpilkite vandens po kiaušinių virimo, jis puikiai pravers kaip trąša.
Kai kitą kartą pusryčiams virsite kiaušinius, sustokite, kol neišpylėte po virimo likusio vandens. Vietoj to naudokite jį augalams laistyti.
Padarykite tai savo orchidėjoms: apdovanos įspūdingais žiedais
Orchidėjos paprastai žydi tik kartą per metus, tačiau tinkamai jas prižiūrint ir sudarant tinkamas sąlygas, jas galima paskatinti vėl gražiai žydėti – štai ką reikia daryti, kad orchidėjos apdovanotų gausiais žiedais.
Šios gražios gėlės paprastai žydi tris mėnesius nuo sausio iki kovo, jei orchidėjos sveikos, jos paprastai pražysta kas aštuonis-dvylika mėnesių, rašo express.co.uk.
Panaikinkite pelėsį vazone: štai ką reikia daryti
Pelėsis kambarinių augalų dirvoje – didelis kambarinių augalų mėgėjų nusivylimas. Nors pelėsis kambarinių augalų dirvoje nėra kenksmingas augalams, jis gali rodyti, kad augalai prižiūrimi netinkamai.
Nors visuotinai žinoma, kad kambariniai augalai reikalauja tam tikros atsakomybės, reguliaraus laistymo ir priežiūros, dauguma nesitikėtų susidurti su neaiškiu kambarinio vazoninio augalo pelėsiu.
Įsigykite šių augalų: dulkių namuose neliks
Augalų ekspertas ir entuziastas Ralphas Astley pasidalijo, kurie kambariniai augalai geriausiai sulaiko dulkes – įsigykite juos ir turėkite namuose, kad oras būtų švaresnis ir neliktų dulkių.
Turėkite šį augalą namuose: nauda nenuvils
Crassula ovata turi daug pavadinimų: meškos ausis, pinigų medis ir t. t. Tikriausiai daugelis yra girdėję, kad pagal fengšui šis augalas gali pritraukti sėkmę, turtus ir klestėjimą. Vis dėlto, tik nedaugelis žino apie gydomąsias šio augalo savybes.
Manoma, kad pinigų medis yra savotiškas namuose gyvenančių žmonių sveikatos būklės rodiklis. Atrodo, kad jis sugeria neigiamą energiją iš sergančio žmogaus ir pradeda nykti.
Šiukštu nekartokite 1 orchidėjų priežiūros klaidos: žiedų nesukraus
Prasidėjus žiemos šalčiams apsaugoti orchidėjas nuo įvairių negandų tampa vis sunkiau ir jų priežiūra reikalauja daugiau pastangų, tačiau ekspertai įspėja nekartoti vienos orchidėjų priežiūros klaidos, kad gėlės žydėtų daug ilgiau.
Norint išsaugoti orchidėjas šaltaisiais metų mėnesiais, labai svarbu suprasti svarbiausius augalų poreikius, nes jie keičiasi priklausomai nuo metų laiko.
Įsigykite šių augalų: pelėsio namuose neliks
Sodininkystės ekspertas pasidalijo kambariniais augalais, kurie šią žiemą gali padėti įveikti kondensatą ir pelėsį namuose.
„Kondensatas yra dažna problema žiemos mėnesiais, tačiau per didelis jo kiekis gali tapti tikra problema ir sukelti pelėsio atsiradimą. Kad išvengtumėte kondensacijos, reikia sumažinti drėgmės lygį namuose, o kambariniai augalai yra puikus natūralus sprendimas drėgmei subalansuoti.“, – teigė sodininkystės ekspertas Chrisas Bonnettas.
Namuose pelėsio neliks nė kvapo: štai, kas padės
Kambariniai augalai gali būti ne tik puiki jūsų namų puošmena, suteikti erdvei jaukumo, tačiau jie gali padėti išvengti pelėsio ir su juo kovoti. Kai kurios augalų rūšys netgi gali sustabdyti langų kondensato susidarymą.
Kambariniai augalai gali padėti išvalyti orą namuose, surinkti drėgmę, kuri neleis veistis pelėsiui. Kai kurie jų taip pat gali sugerti kenksmingus toksinus ir padėti išlaikyti namus švarius ir gražius.
Šiuos produktus nesunkiai užsiauginsite namuose: štai, ką reikia žinoti
Daugelis net nežino, kad tam tikras daržoves galima visai nesudėtingai užsiauginti ant savo virtuvės palangės. Sužinokite, kokius penkis produktus galite užsiauginti per artėjantį pavasarį vos iš kelių maisto likučių.
Nebūtina leisti daugybės pinigų ant įvairių sėklų, kad galėtume užsiauginti norimas daržoves. Tai padaryti galima ir nemokamai, rašoma express.co.uk.
Šie augalai išvalo orą namuose: sveikata jums padėkos
Ekspertas atskleidė, kokie augalai užtikrina namuose švarų ir kokybišką orą bei padeda atsikratyti dulkėmis. Sužinokite, kokius augalus verta laikyti namuose.
Sodininkystės ekspertas ir daržininkas pasidalino patarimais su žmonėmis, kurie nori pašalinti nereikalingas dulkes iš savo namų ir išlaikyti švarų orą.
Sodininkas Zachas Morganas teigė, kad yra daugybė įrodymų, kurie parodo, kad kambariniai augalai gali padaryti stebuklus mūsų sveikatai.
Padarykite tai savo orchidėjoms: sukraus neregėtą skaičių žiedų
Orchidėjų šaknys labai skiriasi nuo kitų augalų šaknų, nes jos auga ne dirvoje, o išorėje, turi vadinamas antžemines šaknis. Pažvelgus į šaknis galima suprasti, orchidėjai trūksta vandens, o gal gėlė laistoma per dažnai.
Pasak „BabyBio“ kambarinių augalų ekspertų, norint užtikrinti, kad orchidėja nuolat žydėtų, labai svarbu ją „teisingai“ laistyti, rašo express.co.uk.
Kadangi šis kambarinis augalas yra jautrus šaknų puviniui, jis gali žūti, jei bus paliktas vandenyje.
Pasisodinkite šiuos augalus namuose: nustebsite, kokį rezultatą tai duos
Kai lauko augalai laukia pavasario, o oras už lango nemalonus, kambariniai augalai leidžia sodo mylėtojams išlikti aktyviems žiemos mėnesiais. Kai kurie augalai garsėja tuo, kad šalina toksinus iš oro, o kiti gali padėti pašalinti dulkes ir taip sumažinti alergenų kiekį aplinkoje.
Dulkių valymas yra labai svarbi namų ruošos darbų dalis, kai reikia palaikyti švarą ir tvarką namuose.
Puansetija žydės daug ilgiau: išdavė aukso vertės patarimus
Puansetijos yra populiarus šventinio laikotarpio augalas, traukiantis akį savo ryškia raudona spalva. Pasak ekspertų, šie kambariniai augalai yra ypač „jautrūs“ ir reikalauja tinkamos priežiūros.
Puansetijos yra prisitaikę prie jiems įprastų sąlygų, todėl puikiai auga ir kambaryje. Tačiau, kaip ir daugelis kambarinių augalų, turi savo jautrias vietas. Sodininkystės ekspertai papasakojo, kaip dažnai laistyti šį šventinį augalą.
Atsikratykite namuose drėgmės: išdavė 1 naudingą gudrybę
Kambariniai augalai ne tik puošia kambarį, bet ir puikiai padeda mažinti drėgmę namuose. Svarbiausia išsirinkti tinkamus augalus, kurie sugeria drėgmę ir nereikalauja nuolatinės priežiūros.
Svarbu suprasti, kokio apšvietimo, dirvožemio ir kokio dažno laistymo reikia augalui, ypač, jei ieškote augalų, kuriuos galėtumėte laikyti vonios kambaryje, kur susikaupia daugiausiai drėgmės, rašo express.co.uk.
„Gardening Express“ ekspertai paaiškino: „Pelėsis namuose atsiranda dėl drėgmės pertekliaus.
Orchidėjos žydės daug ilgiau: štai, ką reikia padaryti
Tinkamai rūpintis kambariniais augalais, įskaitant ir orchidėjas, nelengvas darbas, ypač vėstant orams. Tačiau ekspertai pasidalino 5 patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad jos būtų sveikos ir ilgiau džiugintų žiedais.
Falenopsis, dar vadinamas drugio orchidėja, yra populiariausia namuose auginamų orchidėjų rūšis. Jas žmonės pamilo dėl spalvų ir formų įvairovės. Be to, jas gana lengva prižiūrėti, jos gerai auga šviesioje vietoje ir gali pražysti bet kuriuo metų laiku, rašo express.co.
Prieš išvykdami atostogų padarykite tai savo augalams: rasite nenuvytusius
Liepos mėnuo sodininkams yra be galo įtemptas, kadangi daugybė augalų labai aktyviai auga, o tai reikalauja daug dėmesio ir priežiūros. Tačiau liepa taip pat yra tas mėnuo, kuomet dauguma žmonių atostogauja, o dėl to neretai nukenčia didelė dalis kambarinių augalų.
Kambariniai augalai gali ištverti keletą dienų vasaros mėnesiais, kuomet nėra laistomi ir dėl to per daug nenukenčia.
Šiuos prieskonius pabarstykite šalia augalų: sulauksite netikėto rezultato
Kambariniai augalai – tai paprastas būdas įnešti į jūsų namus žalumą, tačiau augalus gali užpulti ir maži kenkėjai. Ką daryti, kad to išvengtumėte?
Kambarinės gėlės vis dažniau užkariauja žmonių širdis ir namus dėl savo orą valančių savybių ir estetinių privalumų. Tačiau su augalais kyla pavojus, kad namuose gali atsirasti kenkėjų, rašoma express.co.uk.
Tačiau, pasak eksperto, cinamonas gali apsaugoti jūsų mylimus augalus.
Norite, kad jūsų orchidėja sukrautų tiek žiedų? Štai, ką reikia daryti
Kai orchidėja žydi, ji atrodo gražiausiai, bet dažniausiai tai nutinka tik kartą per metus. Tačiau yra „vienas lengvas triukas“, kurį galite padaryti, kad augalas žydėtų dažniau.
Per daugelį metų orchidėjos užsitarnavo augalo, kurį sunku auginti, etiketę. Tačiau tinkamai prižiūrint, ji gali žydėti vėl ir vėl. Karališkosios sodininkystės draugijos ekspertai pasidalino geriausiais patarimais, ką daryti, kad orchidėja žydėtų dažniau.
Padarykite tai savo orchidėjoms: nustebsite, kiek žiedų jos sukraus
Gali būti sunku nuspėti, kiek drėgmės reikia kambarinėms gėlėms, o tai dar sunkiau, kai tai yra subtiliai atrodanti orchidėja. Šią elegantišką gėlę galima lengvai perlaistyti ir tai viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl orchidėjos miršta.
Šiukštu neduokite šių produktų augintiniams: gali baigtis liūdnai
Nuo vakarienės stalo skanėstų iki aromatingai kvepiančio alijošiaus. Tai tikra pagunda kiekvienam keturkojui augintiniui – nesvarbu, katė, šuo ar graužikas tai būtų. Tuo tarpu jo atkakliai prašantis žvilgsnis prie stalo ar galų gale vieno pasilikimas namuose, gali tapti šeimininko galvos skausmu. Todėl veterinarai primena: dosnumas dalinantis maistu nuo stalo bei neatsargiai palikti jo likučiai ar nuodingieji kambariniai augalai gali sukelti rimtų sveikatos pavojų augintiniui.
Ruduoja ir džiūva naminių augalų lapai? Štai, kas padės
Naminiai augalai itin populiarūs, nes suteikia spalvų ir gyvybės bet kokiam kambariui. Tačiau vienas ekspertas perspėjo, kad kambariniai augalai gali susidurti su įvairiomis problemomis.
Priešingai populiariems įsitikinimams, kai kuriuos kambarinius augalus lengva prižiūrėti ir jie gali klestėti keletą metų, jei tai daroma teisingai. Jei jie bus patalpinti netinkamoje aplinkoje arba prastai laistomi, jie gali susidurti su keliomis problemomis, rašoma express.co.uk.
Išsaugokite kambarinius augalus per žiemą: prisiminkite šiuos patarimus
Kambariniai augalai gali pritraukti įvairius kenkėjus, kurių atsikratyti gali būti itin sunku. Žiemos mėnesiais, kai pasikeičia patalpų temperatūra, svarbu atkreipti dėmesį, ar jūsų augalų nepuola kenkėjai.
„Baby Bio“ ekspertai sakė: „Kenkėjai yra dažna kambarinių augalų problema, kaip ir lauko augalų. Ypač žiemą jūsų kambariniai augalai gali tapti jautresni kenkėjams dėl aplinkos temperatūros pasikeitimo ir dėl to, kad žiemos mėnesiais augalai pereina į miego režimą.
Šiukštu nestatykite kalėdinių puansetijų šioje vietoje: nuvys iš karto
Puansetija yra puikus šventinis augalas, daugumoje namų suteikiantis spalvų. Sodininkystės ekspertas pasidalijo geriausia vieta šiam augalui pastatyti – ir tai ne palangė.
Puansetijos yra kilusios iš Meksikos ir Centrinės Amerikos, tačiau jos tapo įprasta puošmena europiečių namuose per Kalėdas. Augalai žinomi dėl savo didelių raudonų žiedų, kuri yra labai dekoratyvūs. Kalėdoms artėjant, prekybos centruose dažnai rasite puansetijų.
Kambarinių augalų priežiūra: dažniausiai pasitaikančios problemos ir kaip jas spręsti
Tiesa paprasta – kambarinių augalų augimas ir vystymasis priklauso nuo aplinkos sąlygų, kurias sukuriame savo namuose. Visgi svarbiausią vaidmenį tame atlieka augalo auginimo terpė, maisto medžiagų kiekis, oro temperatūra ir jos svyravimai, drėgmės kiekis ore bei auginimo vieta. Kitu atveju, jei augalui sukuriamos nepalankios sąlygos, pastarasis pradeda sirgti, jį užpuola kenkėjai ar atsiranda fiziologiniai sutrikimai.
Metas kambarinių gėlių persodinimui: patarimai, kaip tai daryti teisingai
Tyrimai rodo, kad pastaraisiais metais didėja susidomėjimas interjero dekoravimu augalais bei augalų auginimu. Be to, žaluma džiugina ne tik šiltuoju metu sezonu, bet ir žiemą, kai daugiau laiko praleidžiama namuose. Norint, kad kambariniai augalai ne tik džiugintų šaltuoju metų laiku, kai už lango tik pliki medžiai, reikia sudaryti atitinkamas sąlygas – persodinimas viena iš jų.
Vilnietė namuose įkūrė džiungles: atskleidė, kodėl kitiems nepavyksta užsiauginti augalų
Įžengęs į Vilnietės Jurgitos Lenart namus, jautiesi tarsi patekęs į džiungles. Sunku ir suskaičiuoti, kiek ir kokios rūšies augalų čia yra, – jų gausu kiekviename namų kampelyje. Moteris juokauja, kad yra lengvai pamišusi dėl augalų ir galėtų apie juos kalbėti dieną ir naktį.
Savo atradimais ir augalų priežiūros paslaptimis ji dalijasi „Instagram“ paskyroje „mama.irgi.zmogus“, kurioje turi tūkstančius sekėjų.
Pastatykite šiuos augalus miegamajame: užtikrins gerą miegą
Mes praleidžiame daug laiko savo miegamajame (bent aštuonias valandas kiekvieną naktį), todėl svarbu, kad jūsų miego erdvė būtų kuo ramesnė. Nors žvakės palengvinti jūsų mintis prieš užmiegant, gyvų augalų pridėjimas į savo posilsio erdvę taip pat gali padėti atsipalaiduoti.
Tiesą sakant, NASA nustatė, kad daugelis populiarių augalų, tokių kaip dracena ir trijuostė sansevjera pašalina toksinus ir pagerina bendrą oro kokybę, kuri yra svarbiausia geresniam nakties poilsiui.
Šie augalai padeda kovoti su ligomis: svarbu žinoti štai ką
Daugelis net nesusimąsto, kokį poveikį mums daro šalia visada egzistuojantis augalų pasaulis. Nustebsite, tačiau augalai daro įtaką mūsų savijautai, emocijoms ir net sveikatai. Bioenergetikas Vygandas Šimkus atskleidžia augalų pasaulio paslaptis ir dalinasi, kaip jų pagalba galime sumažinti įtampą ir net išvengti ligų. „Šiandien žmonės kasdien kupini savų problemų, į kurias taip įsijaučia, kad pradeda susireikšminti, nebesaugoti gamtos ir nebematyti kitų gyvybės formų, kaip tik save.
1 maža gudrybė jūsų orchidėjai: aplinkiniai aiktels ją pamatę
Lietuviai pamilo orchidėjas. Spalvos, kai jos žydi, užburia kiekvieną. Tačiau ką daryti, kai pastebite, jog žiedlapiai vysta, o lapeliai ima ruduoti? Tučtuojau imkitės woman.ru siūlomų idėjų, kurios padėtų atgaivinti orchidėjas. Tiesa, jeigu jas prižiūrėsite tinkamai nuo pat įsigijimo arba pasodinimo į vazoną, žydinčia orchidėja džiaugsitės dvigubai ilgiau. Taigi, pagrindinė gudrybė, leisianti ilgiau džiaugtis suvešėjusiais žiedais, yra tinkamai parinktas vanduo laistymui.
1 taisyklė ir gėlės žydės visus metus: išbandykite dar šiandien
Kovo–balandžio mėnesiai yra geriausias laikas persodinti kambarinius augalus. Būtent tada pasibaigia jų ramybės periodas ir prasideda intensyvaus augimo laikotarpis. Tiesa, jeigu šiuo metu augalas žydi, palaukite žydėjimo pabaigos. Kada persodinti Augalas gali būti persodinamas iš dalies arba visiškai. Persodinant iš dalies vazonas nekeičiamas, tiesiog nuimamas viršutinis žemės sluoksnis ir pakeičiamas nauju. Šis būdas rekomenduojamas dideliems ir sunkiems augalams.