kaip sutaupyti
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaip sutaupyti“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaip sutaupyti“.
„Iki“ pirkėjai sutaupė beveik 1,5 mln. Eur: ar žinote, kaip pirkiniams išleisti mažiau?
Šimtai tūkstančių „Iki“ pirkėjų šį sausį prie kasos maloniai apstulbo – kiekvienas pirkinys jų krepšelyje tekainavo 1 ct. Prekybos tinklas „Iki“ skaičiuoja, kad visą mėnesį besitęsusi akcija „Sausio akcentas – viskas po centą“ pirkėjams sutaupė arti 1,5 mln. Eur. Mėnuo baigiasi, bet „Iki“ parduotuvėse galimybių sumažinti savo išlaidas pirkiniams ir toliau netrūks.
Išmanieji elektros skaitikliai: skalbti naktį gali būti 2 kartus pigiau nei ryte ar vakare
Daugelis žino įprastus elektros energijos taupymo būdus, ištraukiant iš lizdo nenaudojamus prietaisus, mažinant šildymo temperatūrą ir kt. Tačiau dar labiau sumažinti išlaidas elektrai padės Lietuvoje diegiami išmanieji skaitikliai.
Anot specialistų, šie įrenginiai parodo suvartotos energijos kiekį 15 minučių tikslumu, o pagal tai galima keisti savo vartojimo įpročius.
IKEA dalinasi, kaip namuose gali sutaupyti dauguma
Turbūt dauguma namuose turime tą spintos dalį, kurioje slepiasi įvairūs daiktai, kurių niekaip negalima rasti. Arba tą spintelę, į kurią sukrenta įvairiausios paskirties smulkmenos – nors jų prisireikia itin retai, tačiau jos kainuoja. IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė sako, kad apgalvoti daiktų laikymo ar pasirinkti interjero sprendimai sprendimai Ilgainiui gali ne tik padėti lengviau namie rasti daiktus, bet ir padėti sutaupyti pinigų.
Artėjant išpardavimams ekspertai įspėja: štai, ką turite žinoti
Lapkričio mėnesio pabaigoje prasideda tikras išpardavimų bumas – vieniems tai kelia didelę pagundą pirkti, net jei daikto nereikia, kitiems tampa galvos skausmu, kaip nesusivilioti įvairiais pasiūlymais ir neišleisti krūvos pinigų. Todėl specialistai pasidalino patarimais, kaip tvarkytis su išpardavimų keliamais iššūkiais.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) socialiniuose tinkluose pasidalino naudingais patarimais, kuriuos verta įsiminti prasidėjus išpardavimų bumui.
10 patarimų, kaip sutaupyti perkant didesniais kiekiais
Nors maisto pirkimas didesniais kiekiais gali pasirodyti palankus tik gausioms šeimoms ar esant specialiai progai, visgi, tinkamai pasirinkus prekes, toks būdas gali būti patogus ir padėti sutaupyti kiekvienam iš mūsų ne vieną šimtą eurų.
Drabužiai už 1 eurą: dar tinkami nešioti ar jau skudurai? Lietuviai grįžta prie dėvėtos aprangos
Infliacija niekur nesitraukia, o tam tikrų prekių kainos tapo tokios didelės, kad nebūtinų daiktų tenka atsisakyti arba jiems taupyti. Pavyzdžiui, drabužiai. Jų kasdien pirkti tikrai nereikia, tačiau už kokybišką drabužį tenka pakloti kelias dešimtis, o kartais ir šimtus eurų. Todėl verta užsukti į dėvėtų drabužių parduotuves, ten drabužių galima rasti ir už eurą.
Privatiems mokytojams – 40 eurų už pamoką arba 6,7 tūkst. eurų per mėnesį: nemokamos mokyklos neužtenka?
Pedagogų trūkumas, prastėjanti švietimo kokybė, neaiškios reformos ir mokytojų streikai lemia, kad vis daugiau moksleivių be privačių mokamų pamokų išsiversti negali, nors švietimas Lietuvoje ir turėtų būti nemokamas. O jei kyla tokių paslaugų paklausa, auga ir jų kainos.
Specialistai pastebi, kad tokio korepetitorių poreikio, kaip šiemet, dar nepamena. Tačiau ir jų paslaugos – nepigios. Pavyzdžiui, už 1 pamoką kai kur prašoma ir 40 eurų.
Sutaupykite vestuvėms Lietuvoje krūvas pinigų: išdavė, kaip tai padaryti
Vestuvės yra ypatinga ir svarbi gyvenimo akimirka, kurią kiekviena pora nori atsiminti kaip nepakartojamą ir nuostabią patirtį. Tačiau vestuvės taip pat gali tapti dideliu iššūkiu ir dideliu išlaidų šaltiniu, jei jos nėra gerai suplanuotos. Todėl dauguma jaunavedžių klausia: Kaip planuoti vestuves ir ką daryti, kad jos būtų ne tik nepakartojamos, bet ir draugiškos piniginei?
Apie tai, kaip sutaupyti rengiant vestuves, o ant ko geriau netaupyti papasakojo vestuvių planuotoja Erika Semasko.
Gyventojai ima taupyti: atsisako vandens, kavos, automobilio – laukia sunkus ir skurdus ruduo
Gyventojai pastebi, kad išaugus kainoms, mėnesio pabaigoje algos beveik nebelieka. Todėl dalis žmonių ėmė drastiškai taupyti, pavyzdžiui, atsisako dalies maisto produktų, vandens buteliuose, gazuotų gėrimų ar kavos. Taip pat dalis gyventojų rečiau lankosi kavinėse, restoranuose ar grožio salonuose. Ekonomistai pastebi, kad Lietuvoje infliacija vis dar aukštesnė nei kitose Europos šalyse, bet žada, kad kitais metais ji bus dvigubai mažesnė.
Žinoma tinklaraštininkė mažame kambaryje sutalpino tris vaikus: jos patirtis pravers daugeliui
Tie, kurie socialiniuose tinkluose seka tinklaraštininkę Ameliją Kuzmarskę jau žino, kad moteris nusprendė kraustytis į Vilnių, kur su šeima šiuo metu įsirenginėja butą. Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais ji šiuo metu susiduria – perkelti 5 asmenų šeimos gyvenimą iš namo į butą mieste ir visus 3 vaikus patogiai apgyvendinti kelių kv. m. kambaryje. Ji dalinasi asmenine patirtimi, praversiančia daugeliui, kurių vaikai dalijasi vienu kambariu.
Naujojo vaikų kambario dydis tėra 10 kv.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip uždirbti 350 eurų nieko nedarant – reikia tik turėti atliekamų pinigų
Augančios palūkanos gyventojams gali ir papildyti pinigines, tereikia bankuose padėti indėlius. Bankų atstovai tikina, kad susidomėjimas indėliais, ypač terminuotais išaugo. Vis daugiau žmonių įdarbina sukauptus pinigus.
Bankai suskaičiavo, kad padėjus 10 tūkst. eurų indėlį, per metus galima uždirbti 350 eurų. Jeigu tokios sumos neturite, uždarbis bus mažesnis, bet jį galite gauti ir kiekvieną dieną.
Per mėnesį pavyks sutaupyti iki 60 eurų: vardija mokestines išimtis gyventojams
Visi dirbantys gyventojai moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Tiesa, jas dažniausiai sumoka darbdavys, išskyrus tuos atvejus, kai žmonės dirba savarankiškai. Tačiau egzistuoja kelios išimtys, kai PSD įmokų mokėti nereikia. Tokiais atvejais kas mėnesį gyventojai sutaupo beveik 60 eurų.
Socialiniame tinkle kilo diskusija dėl PSD įmokų.
Paprasti būdai sutaupyti
Pastaruoju metu kylant maisto, būtinųjų prekių ir būsto paskolų kainoms tampa vis svarbesni taupymo bei asmeninio biudžeto planavimo klausimai. Žmonės ieško vis gudresnių būdų ne tik didinti savo pajamas, bet ir planuoti išlaidas taip, kad pavyktų kaupti pinigų rezervą kartu per daug nenuskriaudžiant savo poreikių. Ar tai aktualu ir Jums? Kviečiame skaityti straipsnį, kuriame daugiau papasakosime, kas yra taupymas, kokie galimi taupymo būdai ir kaip planuoti savo mėnesio biudžetą.
90 metų jubiliejų atšventusi aktorė Elvyra Žebertavičiūtė: „Moku taupyti, to galiu ir kitus pamokyti“
Optimizmu trykštanti legendinė kino ir teatro aktorė Elvyra Žebertavičiūtė metų pradžioje atšventė solidų 90-ies metų jubiliejų, bet iki šiol yra kviečiama filmuotis Lietuvos režisierių.
Senjorė pasakoja, kad nors bendraamžiai mėgsta pasiskųsti, ji iš kiekvienos situacijos gali rasti išeitį.
Vilnietė pasidalino atostogų planavimo patarimu: kylant kainoms tai padės sutaupyti
Nors už lango orai vis dar žiemiški, daugelis naujų potyrių ir šilumos pasiilgusių keliautojų renkasi pavasario bei vasaros atostogų kryptis. Būsimų kelionių planavimas ne tik praskaidrina nuotaiką, bet kylant kainoms padeda sutaupyti, nes ieškant atostogų pasiūlymų iš anksto galima tikėtis didžiausių nuolaidų, plačiausio viešbučių asortimento ir kitų patogumų. Vilnietė Dovilė dalinasi savo patirtimi, kaip kylant kelionių kainoms gauti geriausią pasiūlymą ir tinkamai pasiruošti atostogoms.
Kainos prieš šventes – neregėtose aukštumose, bet yra būdų sutaupyti: kaip tą padaryti protingai?
Per didžiąsias metų šventes sau ir savo artimiesiems esame įpratę nieko negailėti. Tačiau šiemet mūsų norai atsieis ypač brangiai – tokių maisto, dovanų ir žaislų kainų dar niekuomet nesame matę. Jau šį vakarą TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ kvies pasiaiškinti – kaip sutaupyti per šventes, kai kainos – istorinėse aukštumose?
Apie tai laidoje diskutuos žolininkė ir senovinių papročių žinovė Adelė Karaliūnaitė bei maisto ir kitų prekių kainų ekspertas Arūnas Vizickas.
Vaida Poderytė-Bernatavičė atvėrė namų duris: vienu metu įrenginėjo du būstus
Dažnai girdime diskusijas, ką reikėtų daryti su turimomis sukauptomis santaupomis. Vieni ragina jas atsidėti, kiti – investuoti į akcijas, treti – į nekilnojamą turtą. Pastaruoju būdu pasinaudojo ir visiems gerai žinoma TV laidų prodiuserė Vaida Poderytė-Bernatavičė.
Moteris ne per seniausiai įsirengė ne tik savo namus, bet ir investicinį būstą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kaip teigia pati Vaida, prie tokio sėkmingo sprendimo prisidėjo ir tinkamo laikotarpio pasirinkimas.
Nuolaidų ekspertė išdavė auksinius patarimus: sutaupysite krūvas pinigų
Augant kainoms, vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip sutaupyti, ieško didesnių nuolaidų ar geresnių pasiūlymų. „Instagram“ subūrusi 55 tūkstančių sekėjų auditoriją, vilnietė Renata, kurią drąsiai galima vadinti nuolaidų eksperte, kasdien dalinasi geriausiais prekybos centruose ar internetinėse parduotuvėse aptinkamais pasiūlymais.
Beveik dviejų metų patirtį akcijų paieškose turinti vilnietė, paskyros @akcija.
Prekybininkai vilioja pirkėjus nuolaidomis: specialistai įspėja nedaryti vienos klaidos
Lapkritį daugelis parduotuvių, prekybos centrų vilioja pirkėjus nuolaidomis. Specialistai pažymi, kad vienišių dienos, juodojo penktadienio išpardavimai tęsiasi kone visą lapkritį, o gruodį prasideda kalėdinės nuolaidos. Prekybininkai suskaičiavo, kad pernai juodojo penktadienio išpardavimo metu pardavimai augo 3 kartus. Tokio paties augimo tikimasi ir šiemet.
Tačiau finansų ekspertai pataria į parduotuves eiti tik su būtinų daiktų sąrašu. Kitaip rizikuojame prisipirkti per daug.
Šie prietaisai namuose suvartoja daugiausia elektros: pasakė, kaip sutaupyti
Ekspertas pasidalijo labiausiai „elektrą ryjančiais prietaisais“ namuose. Išaugus energijos kainoms, ekspertas taip pat pasidalino keliais būdais, kurie padės sutaupyti pinigų.
Dauguma žmonių, nerimaudami dėl didelių sąskaitų už sunaudotą energiją, visais įmanomais būdais bando sumažinti galimas išlaidas, pradeda taupyti. Nors daugeliui tai padaryti yra sunku, tačiau ekspertas pasidalino keliais paprastais būdais, kurie padės sumažinti sąskaitą už elektrą.
Ekspertė pataria, kaip taupyti apsiperkant
Apsipirkimas prieš tai neįvertinus tikrojo produktų ar prekių poreikio, neatidumas vertinant kainas ir kitos priežastys lemia, kiek išleisime užsukę į parduotuvę. Finansų ekspertai sako, jog laikantis kelių pagrindinių taisyklių, apsipirksime greičiau, o sutaupysime daugiau. Ekonominiai veiksniai tikrai turi įtakos kainų pokyčiams, tačiau ne vien tai lemia, kiek išleisime parduotuvėje. „Taisyklę, kad apsipirkimas prasideda namuose, žinome, ko gero, kiekvienas.
3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste
Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.
10 dalykų, ką veikti Londone nemokamai
Londonas, kaip žinia, yra nepigus miestas keliautojams. Kaip bebūtų, net ir čia jie gali rasti daugybę įdomių atrakcijų, už kurias nereikės išleisti nė skatiko.
Nacionalinė galerija
Neįtikėtina, tačiau išvysti įstabią XIII – XX a. Europos tapybos kolekciją Londone nieko nekainuoja. Šalia Trafalgaro aikštės įsikūrusi Nacionalinė galerija dirba 361 dienas per metus, nuo 10 val. ryto iki 18 val. vakaro.