jamesas naismithas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jamesas naismithas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jamesas naismithas“.
Krepšinio taisyklių evoliucija – kada atsirado tritaškiai, vidurio linija ir atakos laikas?
Krepšinis Lietuvoje vadinamas antra religija, o svarbiausios rungtynės sutraukia tūkstantines minias tiek į arenas, tiek prie televizorių ekranų.
Praeitų metų gruodį krepšinis minėjo jau 132-ąjį savo gimtadienį. 1891 m. ši sporto šaka išvydo dienos šviesą, kai Masačiusetse (JAV) buvo sužaistas pirmasis mačas. Tiesa, jis atrodė visiškai kitaip nei dabar mes esame įpratę matyti.
Moterų krepšinio pradžia – kaip atrodė pirmosios lietuvių emigrantės organizuotos rungtynės?
1893 m. kovo 22 d., praėjus 15 mėnesių po to, kai Kanadoje gimęs Jamesas Naismithas išrado krepšinį, lietuvių emigrantė Senda Berenson suplanavo pirmąsias Smitho koledžo pirmakursių ir antrakursių moterų komandų rungtynes.
1890-aisiais moterų sportas buvo plačiai pasmerktas.
Istoriniai faktai: sužinokite, kaip atrodė krepšinis prieš daugiau nei 100 metų
1891-ųjų žiemą kūno kultūros mokytojas Jamesas Naismithas sporto salės kampe pamatė tuščią krepšį ir į jį, tiesiog po treniruotės, įmetė futbolo kamuolį. Manoma, kad šis epizodas turėtų būti laikomas krepšinio istorijos pradžia. Ir vos po kelių dienų tas pats krepšys buvo pakeltas į 3,05 m. aukštį. Tiesa, krepšio dugnas tuomet dar nebuvo kiauras, tad po kiekvieno taiklaus metimo tekdavo pasiimti kopėčias ir išimti kamuolį iš krepšio.
Pirmosios krepšinio taisyklės parduotos už daugiau nei 4 mln. JAV dolerių
Aukcione buvo parduotas originalus pirmųjų krepšinio taisyklių dokumentas, kurį prieš 119 metų sukūrė profesorius Jamesas Naismithas. Taisyklės parduotos už daugiau nei 4 mln. JAV dolerių.
Dokumentas atiteko Davidui ir Suzannai Boothams. Taisyklės nuo šiol greičiausiai puikuosis Kanzaso universitete.
Pinigai atiteko J.Naismitho fondui, kuris rūpinasi sportininkais ir remia neturtingus vaikus. Visa suma bus skirta labdaringai veiklai.
Naujoji Anglija žavi indėnų vasara ir Apalačais
Gamta kupina spalvų, raudonais ir geltonais klevų lapais nuklotos gatvės, takeliai. Indėnų vasara atkeliavo į Naująją Angliją.
Turbūt pamanėte, kad kalbame apie mūsų tautiečių pamėgtą Didžiąją Britaniją. Ne, Naujoji Anglija yra ne Europoje. Tai Jungtinių Amerikos Valstijų regionas, kurį kažkada atrado ramybės ieškantys anglai.
Kodėl futbolas geriau nei krepšinis?
Daug erdvės, šviežia žolytė ir greiti vyrai.
Gražus oranžinis kamuolys, mažai erdvės ir aukšti vyrai.
Toks įspūdis apie futbolą ir krepšinį susidaro sportu nesidominčiai žurnalistei.
Aleksas Mickevičius: Kodėl futbolas geriau nei krepšinis
Mums patinka futbolas tiek, kiek jis patinka mūsų mėgstamam rašytojui Umberto Eco. Prieš kelis pasaulio čempionatus jis, atsakydamas į klausimą „ar mėgsta futbolą“, sugalvojo puikią metaforą.
Eco atsakė maždaug taip: „Aš mėgstu Daniją. Buvau ten daugybę kartų, turiu daug draugų, pažįstu Kopenhagą ir kelis kitus miestus.