įstatymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „įstatymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „įstatymas“.
Po 15 metų pertraukos Lietuva vėl turės Tautinių mažumų įstatymą
Po 15 metų Lietuva vėl turės Tautinių mažumų įstatymą, ketvirtadienį nusprendė Seimas.
Už jo priėmimą balsavo 67 parlamentarai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė keturi politikai.
Tautinių mažumų įstatymo Lietuva neturi nuo 2010 metų, kai baigė galioti tuometinė redakcija. Vėliau sekęs ne vienas bandymas priimti naują tautinių bendrijų teises reglamentuojantį įstatymą buvo nesėkmingas.
Ant Vyriausybės stalo – draudimas dirbantiesiems su įslaptinta informacija vykti į Rusiją
Dirbantiesiems su įslaptinta informacija Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo drausti vykti į Rusiją, Baltarusiją ir Kiniją.
Pritarus Ministrų kabinetui, KAM parengtos Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisos keliaus į Seimą.
„Projektu siekiama apsaugoti valstybės institucijų darbuotojus, kuriems yra išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija (...) nuo priešiškos jų atžvilgiu užsienio valstybių tarnybų veiklos“, – BNS nurodė ministerija.
Vaikams – jokių socialinių tinklų: viena JAV valstija imasi dar neregėto draudimo
Nuo kitų metų jaunesniems nei 14 metų vaikams Floridoje (JAV) bus draudžiama naudotis socialiniais tinklais. Gubernatoriaus Rono DeSantiso pasirašytame įstatyme socialinių tinklų įmonėms nurodoma ištrinti jaunesnių nei 14 metų vaikų paskyras.
Visoje ES netrukus ims veikti momentinių atsiskaitymų paslauga
ES pirmadienį priėmus įstatymą, pagal kurį bankai privalės visame šalių bloke teikti momentinių atsiskaitymų paslaugą, bankų klientai netrukus galės vos per kelias sekundes pervesti lėšas visoje Europoje.
Pagal naująsias taisykles Europos gyventojai galės bet kuriuo paros metu – taip pat ir po darbo dienos pabaigos – vos per 10 sekundžių pervesti lėšas toje pačioje šalyje arba į bet kurią kitą ES šalį.
Tailando vyriausybė teigia uždrausianti rekreacinį kanapių vartojimą
Tailando vyriausybė pateiks įstatymo projektą, kuriuo bus uždraustas rekreacinis kanapių vartojimas, šią savaitę pareiškė sveikatos apsaugos ministras.
Latvijos prezidentas pasirašė civilinės partnerystės įstatymą
Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius penktadienį oficialiai paskelbė Notariato įstatymo pataisas, numatančias partnerystės institutą ir teisinį būdą tos pačios lyties asmenims įregistruoti savo santykius, rodo informacija oficialiajame leidinyje „Latvijas Vestnesis“.
Pernai lapkritį Latvijos parlamente buvo priimtas su partnerystės instituto įkūrimu susijusių įstatymų paketas, pasiūlytas teisingumo ministrės Inesės Libinos-Egnerės.
Ekspertai neslepia: jei Abramovičiaus vaikams atimsime pilietybę – galime turėti problemų
Atskleista, kad dvi garsaus Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalos įgijo, o galbūt ir tebeturi Lietuvos pilietybes. Ar tai Lietuvos tarnybų klaidų rezultatas? Ar oligarcho vaikai gali netekti lietuviškų pasų?
Apie šią situaciją naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ įkūrėjas Šarūnas Černiauskas, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narė Dalia Asanavičiūtė ir Mišrios Seimo narių g...
Patvirtinus biudžetą pasipylė kaltinimai, kad gynybai – per mažai pinigų: „3 metus, pasirodo, miegojome, karas už slenksčio“
Seimas patvirtino kitų metų ir paskutinį savo kadencijos valstybės biudžetą. Nors beveik visa opozicija balsavo prieš, valdantieji projektą priėmė be didesnio vargo. Daugiau nei šimtu eurų į rankas kitąmet augs algos slaugytojams, socialiniams darbuotojams, daugiau nei dviem šimtais – medikams. Tačiau viskas – skolos sąskaita.
Biudžeto išlaidos keturiais milijardais eurų didesnės nei pajamos ir vos įtelpa į Mastrichto kriterijus.
Bauda iki 140 eurų skirs ir vairuotojams, ir keleiviams: to automobilyje geriau nedaryti
Vairuotojams primenama, kad Seimas galutinai uždraudė keleiviams mašinoje gerti alų, degtinę ar vyną, taip pat salonuose vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus.
Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Jei kelionės automobiliu metu norėsite atsigaivinti skardine šalto limonado ir sėdėsite keleivio vietoje, į jus policija dėmesio nekreips. Tačiau jei vaisvandenį pakeis alus, pareigūnai jus galės nubausti bauda iki 140 eurų.
Raskevičius: cenzūrą reikia šalinti, nes, neduok Dieve, Agnė Širinskienė paims valdžią
Artėjant rinkimams, Seime – dar viena vertybinė kova: laisviečiai norėjo braukti iš nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo punktą, draudžiantį niekinti tradicinės šeimos vertybes. Protestuodamas prieš opozicijos pergalę Seime ir šiuo klausimu parlamentaras Raskevičius prie Seimo surengė protesto akciją, degino knygas apie gėjų meilę – neva jos dabar uždraustos.
REKLAMA
REKLAMA
Konservatoriai siūlo lietuviams leisti įsigyti automatinius ginklus: „Nori taikos, ruoškis karui“
Konservatoriai siūlo maždaug šimtui tūkstančių Lietuvos piliečių leisti įsigyti automatinius ginklus. Įregistravo įstatymo projektą, kad žmonės, kadaise tarnavę kariuomenėje, galėtų turėti automatus. Tai vienas iš žingsnių visuotinės gynybos link.
Tokiai idėjai pritaria ir Seimo opozicija, ir patys atsargoje esantys kariai. Tik priduria, kad būtina įstatyme nepamiršti saugiklių, kad ginklai nepakliūtų tiems, kam juos duoti pavojinga.
Rūkantiems – naujas draudimas: nuo šiandien tokio tabako nenusipirksite
Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalioja nuo spalio 23-osios.
Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.
Profsąjungos priešinasi valdžios reformoms: „Kalbos, kad nėra iš ko kelti algų – juokingos“
Profsąjungos jau gatvėse protestavo prieš valdančiųjų stumiamą viešojo sektoriaus darbuotojų reformą. Jos perspėja, kad valdžia daugumos darbuotojų algas keleriems metams įšaldys, o didesnių algų sulauks tik vadovai ir gaunantieji minimalią algą.
Valdantieji net neneigia, kad taip gali nutikti, tačiau teisinasi, esą būtent vadovų algos biudžetinėse įstaigose labai atsiliko nuo privataus sektoriaus.
Estai nesusigundė atvykusio lenko siūlomu kyšiu Lietuvoje: pranešė teisėsaugai
Lenkas, atvykęs į Lietuvą, siūlė estams net 100 tūkstančių eurų kyšį. Estijos valstybinei įmonei Kelmės rajone statant vėjo elektrines, vieno lenkų koncerno atstovas pasiūlė estams šimtą tūkstančių, kad daugiau nei 100 milijonų eurų vertės statybų projektus laimėtų būtent jo bendrovė.
Estai pinigais nesusigundė ir pranešė Lietuvos teisėsaugai, o ši lenką pričiupo. Kyšį siūliusio ir dalį jo net davusio lenko prokuratūra dabar niekur neišleidžia iš Lietuvos.
Kėsinasi į Verygos draudimą – siekia keisti alkoholio pardavimo laiką
Seime dar vienas siūlymas atlaisvinti alkoholio taisyklių sugriežtinimus, priimtus dar praėjusią, valstiečių, kadenciją. Šį kartą Liberalų sąjūdžio narys registravo siūlymą sekmadieniais leisti pardavinėti alkoholį iki vakaro, o ne vidudienio, kaip dabar. Tą siūlo liberalas Andrius Bagdonas, kuris verslui palankias pataisas vis bando prastumti kiekvienais metais, bet iki šiol – nesėkmingai.
Būtent su Verygos pavarde ir siejami alkoholio prekybos sugriežtinimai.
Užsimojo prieš žvejus: už leidimą gaudyti žuvis reikėtų sumokėti 50 eurų
Seimas po pateikimo pritarė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma didinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas.
Šias įstatymo pataisas pateikė Seimo nariai Linas Jonauskas, Aistė Gedvilienė ir Simonas Gentvilas, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.
Įstatymo projekte siūloma, kad populiariausių mėgėjų žvejybos leidimų kainos bus 3 eurai dviem paroms, 15 eurų mėnesiui ir 50 eurų metams.
„Žvejybos leidimo mokesčio dydis nesikeitė jau daugiau kaip dešimtmetį.
Estijoje parlamentas leido tuoktis homoseksualiems asmenims
Estijos parlamentas antradienį priėmė įstatymą, kuris nuo kitų metų sausio suteiks galimybę dviem pilnamečiams asmenims sudaryti santuoką, nepriklausomai nuo jų lyties.
Estija tapo pirmąja Baltijos šalimi, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas.
Iš viso 55 parlamentarai balsavo už vyriausybės inicijuoto Šeimos teisės įstatymo ir kitų susijusių įstatymų pataisų įstatymo projekto priėmimą, o 34 parlamentarai buvo prieš.
Seimas pritarė išvadai, kad projektas dėl mažo kiekio kanapių grįžtų persvarstymui
Seimas antradienį pritarė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) išvadai, kad svarstant nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektą buvo padarytas pažeidimas ir Administracinių nusižengimo kodekso (ANK) pataisa grįžtų į Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK) svarstymui.
Už EPK išvadą, kad anksčiau nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų buvo pažeistas Seimo statutas, balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 37 ir susilaikė 14 parlamentarų.
Seime – siūlymas padėti susilaukti vaikų vienišoms moterims, nevaisingoms poroms ir partneriams
Balandžio 17 d., pirmadienį, Seimo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė pateikė registracijai Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas, kurios leis pagalbinio apvaisinimo būdu vaikų susilaukti vienišoms moterims ir nesusituokusioms nevaisingoms poroms, partneriams.
Nesutaręs dėl medžiagos teikimo Seimas grąžino naują Kriminalinės žvalgybos įstatymą
Nesutaręs dėl nuostatų, kokiais atvejais ir apimtimi asmeniui turėtų būti teikiama informacija apie jo atžvilgiu taikytus kriminalinės žvalgybos veiksmus, Seimas antradienį po svarstymo nepritarė naujos redakcijos Kriminalinės žvalgybos įstatymui.
Už projektą po svarstymo balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 25 ir susilaikė 35 parlamentarai.
Vyriausybė siekia sankcijas rusams ir baltarusiams įtvirtinti atskiru įstatymu
Reaguodama į besitęsiantį karą Ukrainoje, Vyriausybė trečiadienį spręs, ar šiuo metu nepaprastosios padėties nutarime įtvirtintus ribojimus Rusijos ir Baltarusijos piliečiams perkelti į atskirą įstatymą.
„Pirmiausia, mes sukuriame galimybę turėti nacionalinių sankcijų režimą tiek, kiek jis neprieštarauja Europos Sąjungos teisei“, – BNS sakė užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė.
Ispanija priėmė translyčių asmenų įstatymą, leidžiantį patiems apsispręsti dėl lyties
Ispanijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo už translyčių žmonių įstatymą, leidžiantį 16 metų ir vyresniems asmenims pasikeisti lytį asmens tapatybės kortelėje, nors panašios priemonės kitose šalyse sukėlė nesutarimų dėl šio klausimo sudėtingumo.
Įstatymas, priimtas 191 nariui balsavus už, 60 – prieš ir 91 susilaikius, leidžia Ispanijai tapti viena iš nedaugelio valstybių, kurioje žmonėms leidžiama pakeisti lytį asmens tapatybės kortelėje pateikiant paprastą prašymą.
Lenkija pritarė teismų atskaitomybės įstatymui, kuris atblokuos ES lėšas
Lenkijos Seimas trečiadienį galutinai patvirtino naują teismų atskaitomybės įstatymą, kuris, vyriausybės nuomone, atitiks Europos Sąjungos lūkesčius ir padės atblokuoti milijardų eurų vertės paketą, skirtą COVID-19 pandemijos padariniams likviduoti.
Briuselis sustabdė pagalbos teikimą Lenkijai, teigdamas, kad vyriausybės vykdoma teismų sistemos kontrolės politika pažeidžia demokratijos principus. Blokas paragino padaryti esminius pakeitimus, kad Lenkija galėtų gauti daugiau kaip 35 mlrd.
Vyriausybė svarstys siūlymą įstatymo lygiu įteisinti migrantų apgręžimą pasienyje
Vyriausybė trečiadienį svarstys Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymą įstatymo lygiu įteisinti migrantų apgręžimą pasienyje.
Valstybės sienos ir jos apsaugos bei Užsieniečių teisinės padėties įstatymų pataisos įtrauktos į Vyriausybės posėdžio darbotvarkę. Pritarus Ministrų kabinetui, jie bus teikiami Seimui, kuris ir priims galutinį sprendimą.
Vyriausybėje – migrantų apgręžimą įtesinantys įstatymai
Ministrų kabinetas šią savaitę atsivers dar lapkritį parengtą įstatymų pataisų paketą, kuriuo būtų įteisinamas migrantų apgręžimas pasienyje.
Valstybės sienos ir jos apsaugos bei Užsieniečių teisinės padėties įstatymų pataisų Vyriausybė ketina imtis per posėdį trečiadienį. Projektams pritarus, jie bus teikiami Seimui, kuris ir priims galutinį sprendimą.
Seimas uždraudė Lietuvoje gyvenantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams turėti ginklų
Seimas ketvirtadienį uždraudė Lietuvoje nuolat gyvenantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams turėti ginklų.
Už įstatymo pataisas balsavo 112 parlamentarų, prieš buvo vienas, susilaikė 13.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Lauryno Kasčiūno iniciatyva į Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą įrašyta, kad ginklus Lietuvoje gali įsigyti ir turėti nuolatiniai gyventojai, išskyrus Lietuvos pilietybės neturinčius Rusijos, Baltarusijos piliečius.
Seimas imasi šilumos ūkio pertvarkos
Seimas antradienį priėmė svarstyti Vyriausybės inicijuojamą šilumos ūkio pertvarką, kuri prasidėtų nuo 2023 metų liepos 1-osios.
Už Šilumos ūkio įstatymo pataisų svarstymą balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo trys, o susilaikė 32. Pataisas Seimas svarstys pavasarį.
Savivaldai ūkio plėtrą siūloma leisti planuoti dešimčiai metų, daugiabučių sistemas galėtų prižiūrėti ir šilumos tiekėjai, be to, keliamas tikslas iki 2040 metų visą šilumą gaminti iš atsinaujinančių išteklių.
Seimas padidino supaprastintų viešųjų pirkimų lubas
Nuo 2023 metų sausio mažos vertės prekių ar paslaugų viešųjų pirkimų lubos didinamos nuo 58 tūkst. iki 70 tūkst. eurų, o darbų – nuo 145 tūkst. iki 174 tūkst. eurų.
Mažos vertės pirkimų riba padidinta apie 20 proc. atsižvelgiant į kainų kilimą dėl karo Ukrainoje.
Seimas antradienį priėmė tai numatančias Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas: už balsavo 117 Seimo nariai, prieš nebuvo, o du susilaikė.
Seimas pritarė metalų supirkėjų veiklos supaprastinimui
Seime baigiami svarstymai, ar maždaug 220 įmonių leisti nuo 2023 metų kovo statistikams nebeteikti informacijos apie įsigytą ir realizuotą dešimties netauriųjų metalų rūšių laužą ir atliekas.
Seimas ketvirtadienį po svarstymo bendru sutarimu pritarė tokioms Netauriųjų metalų laužo ir atliekų supirkimo įstatymo pataisoms.
5 apmokamos arba nemokamos dienos darbuotojams: štai kam jas galėtumėte panaudoti
Seimas linksta įpareigoti darbdavius nuo 2023 metų suteikti darbuotojams penkias apmokamas arba nemokamas dienas mokslams ir savišvietai.
Susitarimas dėl to turėtų būti numatytas kolektyvinėse sutartyse arba šalių sutarimu. Jeigu tokios sutarties nebūtų, darbdavys darbuotojui privalės suteikti penkias nemokamas dienas.
Macronas bando antrą kartą: nauju įstatymu mėgins mažinti imigrantų skaičių
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, susiduriantis su dideliu spaudimu iš kraštutinių dešiniųjų oponentų, ketina antrą kartą pabandyti padidinti nelegalių imigrantų išsiuntimo iš šalies mastą.
Šalies lyderio centristų vyriausybė antradienį pristatė naujo imigracijos įstatymo projekto, kuris 2023 metų pradžioje bus oficialiai svarstomas parlamente, metmenis.
Parduotuvėse – naujas mokestis pirkėjams: kiek turėsite sumokėti už kiekvieną maišelį?
Seimas nusprendė – gyventojams teks susimokėti už permatomus plastiko maišelius parduotuvėse, o prekybininkams, atsisakiusiems taikyti tam tikrą mokestį, grėstų ne tik įspėjimas, bet ir bauda.
Dalis prekybininkų užsimena, kad nors Lietuva ir išsiskiria tarp Europos Sąjungos valstybių pagal sunaudojamų plastikinių maišelių skaičių, kasmet vis daugiau žmonių pasirenka alternatyvą.
Rusijos valdžia nežino ribų: galės bet kurį žmogų laikyti užsienio agentu
Rusijoje ketvirtadienį įsigaliojo naujas „užsienio agentų“ teisės aktas, kuriuo išplečiami valdžios institucijų įgaliojimai bet kurį žmogų, kuriam daroma „užsienio įtaka“, laikyti kitos šalies agentu.
Pagal ankstesnes įstatymo versijas pareigūnai turėjo įrodyti, kad organizacija ar asmuo gavo finansinę ar materialinę pagalbą iš užsienio, kad būtų pripažinti agentais. Naują įstatymo versiją liepos mėnesį pasirašė Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas.
Parlamentaras Andrius Vyšniauskas: dėl Kauno savivaldybėje atskleistų negerovių gali tekti keisti įstatymus
Dėl kai kurių Kauno miesto savivaldybėje atskleistų sisteminių negerovių gali būti siūloma keisti įstatymus, sako Seimo Antikorupcijos komisijos narys Andrius Vyšniauskas.
Seimas atnaujino Dainų švenčių įstatymą: daugiau dėmesio mėgėjų meno kolektyvams
Seimas atnaujino Dainų švenčių įstatymą – numatytas meno mėgėjų kolektyvų aprūpinimas, jiems bus suteikiamos kategorijos.
Šią savaitę Seimas 119 balsų „už“ priėmė Kultūros ministerijos parengtą naujos redakcijos įstatymą.
Pasak ministerijos, peržiūrėti 2007 metais priimtą Dainų švenčių įstatymą reikėjo, kad jis labiau atitiktų šių dienų realijas ir būtų užtikrintas nepertraukiama dainų švenčių tradicija.
Net su vairuotojo pažymėjimu vairuoti negalėsite: tuo geriau pasirūpinti iš anksto
Seimas pritarė naujoms įstatymo pataisoms, kurios leis dalies asmenų turimus vairuotojų pažymėjus skelbti negaliojančiais.
Įsigaliojus naujoms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms, laiku sveikatos nepasitikrinę asmenys praras galimybę sėsti prie automobilio vairo, mat jų vairuotojo pažymėjimas būtų laikomas negaliojančiu.
Rusija rengiasi griežtinti prieš homoseksualus nukreiptą įstatymą
Maskvai mėginant stiprinti „tautinę dvasią“, kol jos pajėgos kovoja Ukrainoje, Rusijos įstatymų leidėjai pirmadienį paragino dar labiau sugriežtinti prieš homoseksualus nukreiptą įstatymą, o Kremlius įsakė vykdyti brangius patriotinio ugdymo projektus.
Rusijos parlamento žemieji rūmai – Valstybės Dūma – surengė konsultacinį posėdį dėl 2013 metų teisės akto, kuriuo draudžiama nepilnamečiams rodyti tai, ką valdžios institucijos vadina „gėjų propaganda“, pataisų.
Karštai su tv3.lt. Seksas – tik su aiškiu sutikimu: ar tai išgelbės prievartaujamus žmones?
Laisvės partijos užmojis pažaboti seksualinį smurtą vienas kitam prieš lytinius santykius duodant sutikimą, mūsų šalyje pasitiktas audringai. Vieni jį palaiko, kiti – nesupranta, kaip tą įgyvendinti praktikoje, o štai kiti aršiai prieštarauja.
Seime – siūlymas atsisakyti ribojimų dėl pilietybės: prireiktų keisti Konstituciją
Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
Rezoliuciją su tokiu siūlymu priėmė šią savaitę posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisija, tokį Konstitucijos keitimo variantą svarsto ir parlamente sudaryta darbo grupė referendumui dėl daugybinės pilietybės pasirengti.
STT: Statybos įstatymo pataisos kelia korupcijos rizikų
Statybos įstatymo pataisa, pagal kurią nauja būtų pripažįstama tokia statyba, kai statinio bet kuris išorinis matmuo padidėja daugiau negu 50 proc., kelia korupcijos rizikų, pareiškė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
„Pateikta kritinė pastaba susijusi su visuomenei aktualios problemos sprendimu, kuomet prisidengiant statinio rekonstrukcija iš esmės pastatomi nauji statiniai.
Šiaurės Korėja priėmė įstatymą, leidžiantį jai pirmai suduoti branduolinį smūgį
Šiaurės Korėja priėmė įstatymą, leidžiantį jai atlikti prevencinį branduolinį smūgį ir skelbiantį jos, kaip branduolinį ginklą turinčios valstybės, statusą „negrįžtamu“, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Apie tai paskelbta byrant Šiaurės ir Pietų Korėjos ryšiams. Pchenjanas kaltina Seulą dėl COVID-19 protrūkio Šiaurės Korėjoje, be to, šiais metais atliko rekordiškai daug ginklų bandymų.
Siūlymas riboti būsto nuomos kainas Lietuvoje sulaukė kritikos: jis neturėtų išvysti dienos šviesos
Seime bus svarstomas siūlymas apriboti būsto nuomos kainas siekiant sustabdyti nenumaldomai augančių nuomos kainų didėjimą. Kad ir kaip gerai skamba ši idėja, nekilnojamojo turto (NT) atstovai įsitikinę, kad tai būtų žiaurus smūgis būsto nuomos rinkai, todėl tokiam sprendimui nepritaria.
Seime siūloma leisti savivaldybių taryboms savo teritorijoje nustatyti maksimalų būsto nuomos mokesčio dydį.
Šimonytė apie prezidento pasirašytą įstatymą dėl mažesnės apsaugos: „Sutaupėm laiko“
Pasirašydamas įstatymą dėl mažesnės Seimo pirmininko ir premjero pareigybių apsaugos prezidentas Gitanas Nausėda sutaupė laiko, nes veto atveju įstatymas būtų buvęs svarstomas iš naujo, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Prezidentas pasirašė pataisas: neįgalieji sportininkai gaus tokias pačias stipendijas
Prezidentas Gitanas Nausėda tą pačią dieną pasirašė pirmadienį Seimo priimtas Sporto įstatymo pataisas, kuriomis, be kita ko, suvienodinamos stipendijos sportininkas su negalia ir jos neturintiems.
„Visi Lietuvos sportininkai, atstovaujantys šaliai tarptautinėse varžybose, yra lygiai svarbūs, visi jie – Lietuvos vėliavininkai ir jos vardo garsintojai, todėl visų jų pasiekimai turi būti vertinami vienodai.
JAV Kongresas priėmė svarbų ginklų kontrolės įstatymą
JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų ginklų kontrolės srityje ir priėmė svarbias nuostatas dėl ginklų saugos.
Tačiau šis žingsnis buvo atliktas nepraėjus nė parai po Aukščiausiojo Teismo išvados, kad amerikiečiai turi teisę viešose vietose nešiotis paslėptus šaunamuosius ginklus.
Ginklų kontrolė yra opi tema tiek JAV konservatoriams, tiek liberalams.
JAV senatoriai susitarė dėl ginklų saugumo įstatymo projekto
JAV senatoriai antradienį pristatė įstatymo projektą, skirtą pažaboti šalį kamuojantį smurtą, susijusį su šaunamaisiais ginklais.
Senatas preliminariai patvirtino siaurą reformų rinkinį, kuris vis dėlto sveikinamas kaip pirmoji reikšminga ginklų kontrolės priemonė per pastarąją kartą.
Ne vieną savaitę prie teisės akto formuluočių dirbę įstatymų leidėjai iš abiejų pagrindinių partijų neabejoja, kad Senate pakaks paramos šiai iniciatyvai priimti.
Paulė Kuzmickienė: desovietizacijos įstatymas yra demokratinis būdas gintis nuo naikinančių režimų
Parlamentarai ketvirtadienį pradėjo svarstyti vadinamąjį desovietizacijos įstatymo projektą.
Posėdžių salėje dalyvaujant tik valdančiųjų atstovams projektui pritarta po pateikimo, toliau jį svarstys Seimo komitetai.
Seime – svarstymai dėl desovietizacijos įstatymo
Seimas ketvirtadienį planuoja pradėti svarstyti vadinamąjį desovietizacijos įstatymo projektą.
Neseniai parengto projekto pateikimas įtrauktas į plenarinio posėdžio darbotvarkę, nors pastaruoju metu opozicijai boikotuojant Seimo darbą, neaišku ar posėdis apskritai.
Šiuo įstatymu siekiama uždrausti propaguoti totalitarinių, autoritarinių režimų simbolius, asmenybes, įvykius ir sudaryti galimybę visapusiškai desovietizuoti Lietuvos viešąsias erdves.
Ispanijoje – dėmesys didelius menstruacinius skausmus patiriančioms moterims: bando įteistinti apmokamas atostogas
Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines atostogas didelius menstruacinius skausmus patiriančioms moterims.
Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, teikiančia tokį įstatymo projektą.
„Menstruacijų atostogas“ šiuo metu galima pasiimti vos keliose pasaulio valstybėse, pavyzdžiui, Pietų Korėjoje ir Indonezijoje.
Homoseksualių žmonių realybė Lietuvoje: 9 iš 10 slepia savo tapatybę
Antrą kartą Seime kelią skinasi įstatymo projektas, kuriuo būtų galima įteisinti tos pačios lyties partnerių santykius. Tai, pasak projekto rengėjų, kompromisinis variantas, norima, kad jis patiktų kuo daugiau parlamentarų, siekiama diskusijos. Žmogaus teisių gynėjai nėra visiškai patenkinti tokiu įstatymo projektu, bet pripažįsta, kad toks variantas geriau nei jokio varianto.