išlaikymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išlaikymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išlaikymas“.

Buvote neištikimi? Štai kada ir kiek pinigų teks mokėti buvusiam sutuoktiniui

Skyrybos, kai sutuoktiniams nepavyksta visko išspręsti taikiai, yra labai nemalonios. Ypač, jei jos įvyksta dėl neištikimybės, smurto ar kitų priežasčių. Tačiau tokiais atvejais nukentėjęs sutuoktinis gali reikalauti atlyginti žalą ir prisiteisti ne tik vienkartinę keleto tūkstančių eurų sumą, bet netgi išlaikymą sau. Vis tik sutuoktinio neištikimybę ar kitą kaltę reikia įrodyti, o įrodymai turi būti surinkti nepažeidžiant asmens teisių ir kitų įstatymų.
2024-09-17

Išlaikykite pelargonijas per žiemą: ekspertė išdavė, ką reikia daryti

Artėjant rudeniui, daugelis jau pradeda svarstyti, kaip tinkamai pasirūpinti savo auginamomis pelargonijomis. Kai kurie ketina jas išlaikyti išlaikyti per žiemą, tačiau tam būtina laikytis specialios priežiūros. Sodininkystės specialistė Sandra Stanislavičė teigia, kad pelargonijas žiemos metu galima išlaikyti keliais skirtingais būdais. Pelargonijas dažniausiai pavyksta išlaikyti per žiemą, kai vazonas perkeliamas į namus ir laikomas ant palangės.
2024-08-22

Daugelis to nežino: štai kada mokėsite už tėvų išlaikymą, net jei vaikystėje jumis nesirūpino

Tėvai vaikus išlaikyti privalo, o patys sulaukę nedarbingumo ar neturėdami pakankamai pinigų pragyventi turi teisę prašyti vaikų, kad šie finansiškai padėtų. Tačiau iš savo atžalos išlaikymą senatvėje gali prisiteisti ir tie tėvai ar motinos, kurie nepilnamečio vaiko neišlaikė. Anot teisininkų, dėl išlaikymo vaikai ir tėvai gali susitarti tarpusavyje. Jei nepavyksta, galima kreiptis į teismą, kuris vertina kiekvieno finansinę padėti, tarpusavio santykius ir kt.

Svarbu daugeliui: tėvams nuo 20 iki 50 eurų – štai kada gali prisiteisti pinigus už išlaikymą

Daugelis žmonių bent kartą gyvenime buvo skatinami susilaukti vaikų, ištariant frazę: „Bus kas tau senatvėje paduos stiklinę vandens.“ Visuomenėje priimtina manyti, kad suaugusių žmonių pareiga yra pasirūpinti savo garbaus amžiaus tėvais – to reikalauja ne tik moralės normos, bet ir Lietuvos įstatymai. Vis dėlto teisiškai tėvų išlaikymas ne visuomet yra privalomas.

Vilniuje studijuojanti mergina įrodė, kad tėvas ją turi išlaikyti ir dabar: padovanoti 10 tūkst. eurų – nesiskaito

Į Vilnių studijuoti atvykusiai Viktorijai teko per teismą įrodinėti, kad su jos mama išsiskyręs bei atskirai gyvenantis tėvas turėtų ir toliau prisidėti prie dukrai teikiamos paramos. Tėvas gynėsi savo pareigos. Jis teigė, kad baigus mokyklą, dukrai pervedė 10 tūkst. eurų, todėl nesupranta, kodėl turėtų mokėti papildomai. Esą ir pats šiuo metu išgyvena sunkų laikotarpį, niekaip nepavyksta susirasti darbo. Mergina 2023 m. balandžio 3-ąją kreipėsi į teismą su ieškiniu savo tėvui.

Dukra su mama santykius aiškinosi teisme: mergina prašė ją išlaikyti ir sulaukus pilnametystės

Teisme išnagrinėtas mamos ir dukros konfliktas dėl pareigos išlaikyti vaiką net ir po to, kai jis sulaukia pilnametystės. Vis dėlto, šios istorijos detalės privertė suabejoti dukros nuoširdumu ir teismas priėmė merginai nepalankų sprendimą. Jau pilnametė Urtė L. prašė priteisti iš motinos materialinę paramą po 250 eurų kas mėnesį. Ji taip pat siekė, kad mama padengtų jos bylinėjimosi išlaidas valstybei. Šį ginčą narpliojo net dviejų instancijų teismai.

Jau pilnametė mergina padavė tėvą į teismą: šis įpareigotas padėti dukrai iki jai sueis 24-eri

Vilniaus rajono gyventoja Gabrielė J. kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašo priteisti iš tėvo išlaikymą po 300 eurų kas mėnesį. Išlaikymo laikotarpis pradžia įvardyta nuo 2020 m. rugsėjo 1-osios. Todėl priduriama, kad šiuo metu tėvas dukrai jau yra įsiskolinęs 3 tūkst. eurų. Šią bylą išnagrinėjo Vilniaus regiono apylinkės teismas. Gyvena su mama Ieškinyje nurodyta, kad mergina jau yra pilnametė, gyvena kartu su mama.

Vyriausybė pritarė 300 mln. skolinimuisi, skirtų dujų terminalo įsigijimui ir išlaikymui

Vyriausybė trečiadienį pritarė iki 295,5 mln. eurų valstybės garantijoms Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivui-saugyklai įsigyti ir terminalo išlaikymui atpiginti, pranešė Energetikos ministerija. Nutarimo projektas teikiamas Seimui.  „Šiandieninis Vyriausybės nutarimas yra esminis nuo 2020 metų sausio 1 dienos mažinant dujų kainą visiems – ir gyventojams, ir verslui.
Aktualijos 2019-11-20

Po darbuotojų skundų prabilo „Achemos“ vadovybė: kreipėmės į premjerą ir ministrus

Darbuotojams pranešus apie planus piketuoti, AB „Achema“ kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį, Ūkio, Energetikos, Finansų, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas bei kitas atsakingas valstybines institucijas. „Achema“ valdžios atstovų prašo numatyti galimybę koreguoti SGD terminalo ir VIAP mokesčių dydžių rinkimo tvarką nuostolingu veiklos laikotarpiu. „Šiemet susidarė ypač nepalankios vadinamosios kainų žirklės – sumažėjo pasaulinės trąšų kainos, o gamtinių dujų kainos išliko labai aukštos.
2018-06-15

Energetikos ministras žada mažinti SGD terminalo išlaikymo naštą

Vieno didžiausių Lietuvoje gamybos, logistikos, energetikos įmones vienijančio koncerno „Achemos grupė“ vadovai su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu pradėjo pokalbius dėl galimybės mažinti bendrovei tenkančią suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje išlaikymo naštą. Be to, iki liepos turėtų paaiškėti, ar Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla bus išperkamas, ar toliau nuomojamas.
2018-06-08
REKLAMA
REKLAMA

Brangstant SGD terminalo išlaikymui, „Achema“ žada skųstis, ministras ramina

Nuo kitų metų brangstant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymui, didžiausia terminalo naudotoja Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ dėl to žada kreiptis į teismą. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad iki kitų metų antrojo pusmečio terminalo išlaikymo kaštus bus bandoma sumažinti. Jis taip pat ramina, kad buitiniai vartotojai to nepajus. „Situacija yra tokia, kad buitiniams vartotojams tai įtakos neturės.
2017-11-30

Vartotojams brangs SGD terminalo išlaikymas

Lietuvoje mažėjant dujų vartojimui, nuo kitų metų brangs Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymas, o tai turėtų didinti ir galutines dujų kainas. Didžiausia terminalo išlaikymo našta tenka pagrindinei dujų vartotojai šalyje – Jonavos trąšų gamyklai „Achema“. Kainų komisija praėjusį penktadienį patvirtino 27 proc. didesnę nei šiemet - 578,01 euro už megavatvalandę (MWh) per parą dujų tiekimo saugumo dedamąją.
2017-11-27

Vidutinis valdininko kabinetas – 2 kambarių buto dydžio

Daugelis šalies valdininkų iki šiol dirba didžiuliuose kabinetuose, įrengtuose senuose ir brangaus išlaikymo reikalaujančiuose pastatuose. Turto bankui atlikus pirminę Valstybės turto informacinės paieškos sistemos duomenų inventorizaciją nustatyta, kad šiuo metu vienam valstybinės įstaigos darbuotojui apytiksliai tenka apie 50 - 60 kv. m. ploto. Tai yra įprasto 2 kambarių buto dydžio patalpos. Privačiuose biuruose jis yra maždaug keturis kartus mažesnis – 15 kv.
2016-11-23

Kiek lietuviams kainuoja išlaikyti valdininkų armiją?

Pasirodo, valdžios išlaidos kyla kaip ant mielių - pernai išleista daugiau kaip milijardas eurų. Ekspertai pastebi, kad mokesčių mokėtojų pinigai nepamatuotai keliauja valdininkų premijoms, dovanoms ar samdomų ekspertų paslaugoms. Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad nuo kitų metų ministerijos yra įpareigotos susimažinti savo išlaidas. Seimo Audito komitetas tikina, kad pernai biudžetinės įstaigos išlaidavo be skrupulų ir tai darė su kur kas didesniu entuziazmu nei anksčiau.

Atlyginimo pakėlimas gali sumažinti darbuotojų kūrybiškumą?

 Kūrybiškumas, gebėjimas savarankiškai priimti drąsius sprendimus, rasti netradicines išeitis iš probleminių situacijų - itin vertinama darbuotojų savybė daugybėje sričių. Kokie vadovų veiksmai skatina pavaldinių kūrybiškumą, o kurie jį slopina? Darbuotojų vertinimo konsultantė Dovilė Milišauskaitė Kaune vykusioje 6-ojoje Verslo psichologijos konferencijoje teigė, jog darbuotojų jaučiama motyvacija gali būti vidinė arba išorinė.
2016-01-18

Rusija priversta plačiai atverti piniginę: Krymo finansavimas kasmet kainuos po 6-7 mlrd. dolerių

 Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Krymo prijungimas prie Rusijos bus šaliai ekonomiškai naudingas, nepaisant išorinio spaudimo. Tuo tarpu buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas tvirtina, kad dėl Krymo aneksijos Rusija turės apie 200 mlrd. dolerių nuostolių.
2015-03-31

Tyrimas: trečdaliui lietuvių vaiko išlaikymas kainuoja nuo 500 iki 1000 Lt per mėnesį

 34 proc. lietuvių vienam vaikui išlaikyti vidutiniškai per mėnesį skiria nuo 500 iki 1000 Lt. Tuo metu ketvirtadaliui šalies gyventojų vieno vaiko išlaikymui pakanka nuo 100 iki 500 Lt, o 1000 Lt ir daugiau per mėnesį išleidžia 7 proc. Lietuvoje vaikus auginančių gyventojų. Tai parodė specializuoto vartojimo paskolų banko „Bigbank“ užsakymu tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa.

Sovietizmo vaikų kliedesiai gelbėjant pensininkus

Ar pastebėjote, kad Lietuvoje daugelis įvykių vienaip ar kitaip yra siejami su mažomis pensijomis ir vos galą su galu suduriančiais pensininkais? „Uždrauskite gėjų eitynes“, „Litus į eurus keisti santykiu 1:1“, – štai tokių ir į juos panašių nesąmoningų šūkių galima pamatyti tarp ne pačių gudriausių žmonių. Kuo, pavyzdžiui, gėjų eitynės siejasi su mažomis pensijomis, neturiu žalio supratimo.

Vyriausybė patikslino premjero rezidencijos išlaikymo kainą

Vyriausybės kanceliacija trečiadienį patikslino, kad ministro pirmininko rezidencijos išlaikymas atsieina apie 20 tūkst. litų per metus, o ne per mėnesį, kaip skelbta antradienį. Kanceliacija trečiadienį nurodė, kad ministro pirmininko rezidencijai išlaikyti, 2009–2012 metų duomenimis, vidutiniškai išleista apie 20–25 tūkst. litų per metus.
Aktualijos 2014-08-13

Ar dar kas nors skambina Lietuvoje iš taksofonų?

Simona Stanapėdytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Pirmieji taksofonai atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 125 metus. Tačiau Lietuvoje jie pamažu nyksta. Ar greitai jų išvis nebeliks? Veikiantis ir nuolatos prižiūrimas taksofonų tinklas yra visoje Lietuvoje. Ši paslauga populiaresnė viešose vietose: ligoninėse ar sanatorijose, mokslo įstaigose, bendrabučiuose.

Kaip pakelti kainas ir neprarasti klientų

Dažnai norint gauti daugiau pelno, verslininkai yra linkę pakelti kainas, pastebi inc.com. Vis dėlto aukštesnės kainos gali padaryti daug žalos – galima prarasti klientus. Taigi naujienų portalas dalijasi patarimais, kaip tai padaryti jų neprarandant.   Pakelkite kainas, siūlydami papildomas paslaugas Jeigu jūs tiesiog pakelsite kainas už jūsų siūlomus produktus ar paslaugas, klientai į tai tikrai labai jautriai reaguos. Jūs juos galite net prarasti.
2013-12-31

Dirbantis ir uždirbantis studentas: pasaka ar realybė?

Erika Najulytė Dažnas studentas, ypač atvykęs studijuoti į didmiestį, laiko neleidžia veltui – susiranda darbą. Juk tėvai dažnai neišgali apmokėti visų savo vaikų išlaidų, o šiems norisi ir į klubą nueiti pasiausti, ir valgyti ne vien tik keptas bulves. Tačiau vyrauja įsitikinimas, kad studentas, darbą derindamas su mokslais, uždirba grašius, kurių neužtenka norint padengti savo mėnesio išlaidas, todėl nori nenori tenka prašyti tėvų pagalbos.
2013-11-25

Valstybinio lietuvių kalbos egzamino neišlaikė 10 proc. abiturientų

 Valstybinį lietuvių kalbos egzaminą išlaikė 90,15 proc. jį laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 1,62 proc. kandidatų, remdamasis Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktore Saule Vingeliene praneša naujienų portalas delfi.lt. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 23 tūkst. 227 kandidatai. 2011 metais egzaminą išlaikė 91,94 proc., pernai – apie 92,39 proc. kandidatų.
Lietuva 2013-07-03

Būsto išlaikymo mokesčių palyginimas: Lietuva prieš Didžiąją Britaniją

 Kalendorinis pavasaris, kurio ypatumus kažkada aprašė K.Donelaitis savo „Pavasario linksmybėse“ (Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ir žiemos šaltos trūsus pargriaudama juokės… Pamenate?) jau įpusėjo, tačiau jis vis dar vos juntamas tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje. Neįprastai ilgai užsitęsę šalčiai ir kas mėnesį gaunamos sąskaitos už šildymą baigia pragraužti skyles mūsų tėvynainių piniginėse.
2013-04-21

Teisingumo ministras: tėvai, turintys galimybę, turėtų išlaikyti ir pilnametystės sulaukusius vaikus

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis parlamentui pristatė Civilinio kodekso pakeitimus (projektas Nr. XIP-1865), kuriais siūloma naujai reglamentuoti tėvų pareigą išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės.

V. Būdienė: Prezidentė ragina išsaugoti lietuvių mokyklas Lenkijoje

Lietuvos Vyriausybė su vietos bendruomene ir savivalda turėtų padėti išlaikyti nedideles lietuvių mokyklas Lenkijoje, sako Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė. "Manytume, ir Prezidentė yra išreiškusi šią nuomonę, kad Lietuvos Vyriausybė turėtų galvoti, kaip stengtis kaip tik įmanoma padėti išlaikyti nedideles lietuvių mokyklas Lenkijoje", - "Žinių radijui" sakė šalies vadovės atstovė.
Aktualijos 2013-02-19

Nuostolingos Alytaus slidinėjimo trasos privatizavimo idėja

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba, LRT.lt Prižiūrėti trasas kainuoja dešimtis tūkstančių litų, kainos žmonėms – mažos, bet jų – vis tiek nedaug. Prabilta, kad savivaldybės biudžetą tuštinančią trasą Alytuje reikėtų privatizuoti. Slidinėjimo trasos Alytuje pradėtos eksploatuoti prieš 3 metų, Birštone – prieš dešimtį. Bet atvirų trasų darbą trikdo ne tik orai.
2013-01-31

10 garsiausių išsaugotų kūno dalių

Daugelio reikšmingų istorinių figūrų paskutinio poilsio vietos yra stropiai saugomos ir vertinamos ne tik kaip šventovės, bet ir kaip pasipelnymo šaltinis. Kai kurių asmenybių atvejų, jų palaikų dalys yra išlaikomos ateities kartoms, mokslo labui ar tiesiog iš egoistinių paskatų. Žinoma, kiekvienas gali pamatyti dinozauro kaulą muziejuje, tačiau ar ne daugiau lankytojų sutraukia garsaus mokslininko smegenys ar suskaldytas nukankinto revoliucionieraus kaulas, klausia „toptenz.
2013-01-15

Demografiniai dividendai: kaip valstybės pelnosi iš gyventojų

Sulėtėjus pasaulio ekonomikos augimui vyriausybės ieško nebrangių priemonių šalims gaivinti. Šiuo laikotarpiu jos atkreipia dėmesį į vieną labai paprastą, bet itin veiksmingą ekonomikos paskatą – „demografinius dividendus“. „Demografiniai dividendai“ – tai proga gauti ekonominės naudos iš demografinės kaitos. Kai šalyje pradeda mažėti mirtingumas, kartu su juo krenta ir vaisingumo rodiklis, mat tėvams nebereikia turėti, tarkim, septynių vaikų, kad trys iš jų sugebėtų pasiekti darbingą amžių.
2012-12-19

Valstybė siūlo auginti vaiką už 97 litus

„Įspūdinga“ 97,5 lito išmoka vaikui per mėnesį – tiek šiuo metu mokama jaunai vilniečių šeimai, kuri, sunkiai versdamasi per galvą, stengiasi suteikti jau devintą mėnesį skaičiuojančiam mažyliui kaip įmanoma tvirtesnius gyvenimo pagrindus. Maža to, pagal Lietuvoje galiojančią tvarką mažiau kaip 100 litų skiriama tik tuo atveju, kai padalinus bendras šeimos pajamas, vienam nariui nesusidaro 525 litų suma.

Ar „Wikipedia“ ir toliau gyvuos tik iš aukų?

Mažai internete yra internautų, kurie nebūtų apsilankę ar girdėję laisvosios enciklopedijos „Wikipedia“. Ji – „švari“, „graži“ bei atnaujinama akimirksniu, tačiau reikia suprasti, kad tai kainuoja.
2012-11-17

Vis daugiau skolininkų valstybei už vaiko išlaikymą skolą grąžina patys

Šiemet iki rugpjūčio 7 d. skolininkai, privalantys išlaikyti vaiką, į Vaikų išlaikymo fondą (VIF) su palūkanomis grąžino 621,2 tūkst. litų - beveik tiek pat, kiek 2011 m. buvo išieškota per visus metus (ši suma sudarė 630,4 tūkst. Lt). Tendencija grąžinti daugiau išmokų išryškėjo, kai VIF administracija ėmė inicijuoti ikiteisminius tyrimus dėl skolininkų baudžiamosios atsakomybės už vengimą mokėti vaiko išlaikymo lėšas.
titulinis 2012-08-17

Kiek britams kainuoja karalienės išlaikymas?

Per praėjusius finansinius metus Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos išlaikymas pabrango 200 tūkst. svarų sterlingų, skelbiama pirmadienį paskelbtoje kasmetinėje Bakingemo rūmų finansinėje ataskaitoje, kuria remiasi BBC. 2010-2011 finansiniais metais mokesčių mokėtojai karališkosios šeimos išlaikymui išleido 32,3 mln. svarų sterlingų. Monarchijos išlaidos padidėjo 0,6 proc. Išlaidos karališkosios šeimos narių kelionėms padidėjo 100 tūkst. svarų sterlingų iki 6,1 mln. svarų sterlingų.
2012-07-04

Vilniaus pilių rezervato steigėjai susirūpinę dėl jo išlikimo

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato steigėjai susirūpinę dėl šio rezervato išlikimo ir įžvelgia tendencingą Lietuvos valstybingumo šaknų naikinimą. Išplatintame kreipimesi į Seimo ir Vyriausybės narius Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato steigimo iniciatoriai – akademikas dr. Napaleonas Kitkauskas ir istorikas, Lietuvos kultūros fondo pirmininkas dr.
titulinis 2012-04-27

Tėčio duonos ieškos svetimi

Šimtai moterų kasmet kreipiasi į teismus prašydamos priversti vyrus – vaikų tėvus – padėti išlaikyti jų bendras atžalas. Įstatymas nurodo, kad vaikus privalo išlaikyti abu tėvai. Gyvenimas, deja, kartais pasisuka kitaip ir visus vaikų išlaikymo rūpesčius užverčia ant vienų – dažniausiai motinos – pečių. Vengiančiųjų prisidėti prie savo vaikų išlaikymo nė kiek nemažėja.

Motinos buvusių vyrų paramos vaikams reikalauja per teismus

Šimtai moterų kasmet kreipiasi į teismus prašydamos priversti vyrus – vaikų tėvus padėti išlaikyti jų bendras atžalas. Įstatymas nurodo, jog vaikus privalo išlaikyti abu tėvai. Gyvenimas, deja, kartais pasisuka kitaip ir visus vaikų išlaikymo rūpesčius užverčia ant vienų – dažniausiai motinos – pečių. Vengiančiųjų prisidėti prie savo vaikų išlaikymo nė kiek nemažėja.

Sunkinama vengiančių išlaikyti savo vaikus tėvų padėtis

Seimui siūloma priimti Vaikų išlaikymo fondo įstatymo pataisas, kurios sudarytų geresnes sąlygas atgauti išmokėtas vaiko išlaikymo lėšas iš skolininkų, taip pat prevenciškai skatintų skolininkus grąžinti išmokėtas vaiko išlaikymo lėšas. Seimo narės Agnės Zuokienės įregistruotos įstatymo pataisos numato, jog fondo administratorius turi teisę iš skolininko išieškoti ne tik išmokėtas fondo išmokas bei 5 proc.

Naujas įstatymas – našta valstybės biudžetui

Priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą į areštines patenka dešimtys smurtautojų, vieno jų išlaikymas parai kainuoja 75 litus, greitai teismo iškeldintų nebus kur dėti. Pareigūnų atvežti į areštinę asmenys nemokamai maitinami, jiems išduodama švari patalynė, galima nemokamai naudotis vandeniu, elektra, kitomis paslaugomis. Į sostinės areštinę nuo gruodžio 15 dienos kiekvieną parą atvežama apie 10–12 smurtautojų.

Išlaidos biurokratijai savivaldybėse skiriasi iki dešimt kartų

Išlaidos valdžios aparatui, arba kitaip tariant biurokratijai, išlaikyti (savivaldybių funkcija - bendrosios valstybės paslaugos be paskolų grąžinimo, palūkanų sąnaudų bei pervedimų į valstybės biudžetą), tenkančios vienam savivaldybės gyventojui svyravo labai stipriai – nuo 69 lt Klaipėdos mieste iki 1919 Lt Neringoje. Vidutinė savivaldybė šiam tikslui išleido 161 Lt, rodo portalo viešai.lt atlikti skaičiavimai.
titulinis 2011-11-29

Nelegalai piktnaudžiauja Lietuvos svetingumu

Užsieniečių registracijos centro Pabradėje išlaikymas Lietuvai per metus kainuoja apie 3,8 mln. litų. Pastaruoju metu šia nelegalios migracijos užkarda apsukresnieji išmoko pasinaudoti kaip tarpine stotele į Vakarų Europą. Užtenka pasiprašyti Lietuvoje prieglobsčio, ir centro vartai plačiai atsiveria.

Tėvai vengia išlaikyti savo vaikus

Nenoras savo vaikams mokėti alimentus gali stipriai atsirūgti – savo atžalas išlaikyti vengiantiems tėvams numatoma baudžiamoji atsakomybė. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos suvestinėse kone kiekvieną savaitę pranešama apie vyrus, kurie spjauna į teismo sprendimus ir piktybiškai vengia išlaikyti savo vaikus.

Daugėja pataisos įstaigose bausmę atliekančių tėvų,

Daugėja bausmę laisvės atėmimo vietose atliekančių tėvų, besikreipiančių dėl lygtinio paleidimo. Pernai iš viso išnagrinėta 380 tokių prašymų, užpernai - 363, o per šių metų 5 mėnesius - 173 prašymai. Kartu daugėja ir nubaustų tėvų, nežinančių ar nenurodančių tikslaus atžalų skaičiaus. Pernai tokių atvejų būta 37, iš kurių pirmą kartą tikslaus vaikų skaičiaus nenurodė ir 2 nuteistos moterys.

Ar apsimoka išsaugoti santuoką?

Mes su vyru pragyvenome dvidešimt metų, paskutinius du metus jis supavydėjo, įtarinėja. Aš prieš tris metus gavau darbą. Dirbu daugiau vyriškame kolektyve.Aš jį myliu, kiek žinau ir jis mane myli. Bet aš negaliu pakęst jo užtemimų, pavyduliavimo. Dabar gyvenam atskirai, bet jis per vaikus kontroliuoja mane. Ką daryt? Ar apsimoka išsaugoti santuoką? Svajūnė Sveiki, Svajūne, dėkojame už laišką.
2011-06-01

Motina tapo vaiko išlaikytine

„Pasirodo, valstybės politika tokia, kad mane išlaiko vienuolikos metų vaikas“, — taip šiaulietė apibūdino situaciją, kuomet jai nebuvo paskirta socialinė pašalpa. Priežastis: buvęs sutuoktinis dukteriai moka per 600 litų alimentų. Ir nors tai yra visos šeimos pajamos, oficialiai jų pakanka, kad negautum pašalpos. Alimentų pakanka motinai ir dukteriai Viena dukterį auginanti šiaulietė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) teigia pakliuvusi į absurdišką situaciją — ji tapo vaiko išlaikytine.

Vaikų globos namuose augusi mergina iš tėvo prisiteisė išlaikymą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjęs kasacinį skundą tėvo ir dukros byloje dėl išlaikymo priteisimo, konstatavo, kad aplinkybė, jog vaikas augo valstybiniuose vaikų globos namuose ir jam teismo sprendimu buvo paskirta rūpyba, nepašalina tėvų prievolės mokėti išlaikymą. Bylą nagrinėjusi LAT Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija nutartyje pažymėjo, kad jei tėvai neteikia išlaikymo, atsiranda pagrindas skaičiuoti išlaikymo įsiskolinimą.

Rikiuojasi eilėn į vaikų globos namus

Pailginus vyresnių vaikų gyvenimo globos namuose terminą, kitiems gali tekti palaukti, kad į juos patektų. Panevėžyje beglobiai vaikai jau dabar rikiuojasi į eilę. Galės gyventi iki 21 metų Nuo šių metų liepos 1 dienos pilnametystės sulaukusiems vaikų globos namų auklėtiniams, kurie mokosi profesinio rengimo centruose, nebereikės prašytis prieglobsčio šių mokyklų bendrabučiuose. Jie iki 21 metų, kol baigs mokyklą ir įgis profesiją, galės gyventi vaikų globos namuose, kuriuose užaugo.

Ilgiausio išlaikymo kadrai

Kokį ilgiausią išlaikymą esate naudoję fotografuodami? Kelias ar keliasdešimt minučių? Net valandos ar paros pasirodys niekingai trumpos palyginus su šiame tinklalapyje pristatomų nuotraukų išlaikymo trukme. Ji siekia kelerius metus.
2010-07-30
Į viršų