inžinerija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „inžinerija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „inžinerija“.

Odeta Zubrienė. Kodėl Lietuvai vis dar trūksta inžinierių, o inžinerijai – moterų?

Birželio 23 d. pasaulyje buvo minima Tarptautinė moterų inžinerijoje diena. Tiesa, tų, kurioms tai – profesinė šventė, kol kas turime tikrai per mažai. Vis dėlto, moterys inžinierės gali būti atsakymas, tiek į opią inžinerijos specialistų trūkumo problemą Lietuvos darbo rinkoje, tiek kaip stiprus stereotipų mažinimo pavyzdys.

„Rolls-Royce“ planuoja panaikinti tūkstančius darbo vietų

Jungtinės Karalystės inžinerijos milžinė „Rolls-Royce Holdings Plc“ parengė veiklos optimizavimo planą, kuris numato tūkstančių darbo vietų naikinimą, skelbia leidinys „The Times“. Pasak jo šaltinių, „Rolls-Royce“ planuoja sujungti trijų padalinių – įrangos civilinei aviacijai, gynybos sektoriui ir energetikai – negamybines funkcijas, dėl to juose gali būti panaikinta dešimtadalis iš maždaug 30 tūkst. darbo vietų.
2023-05-29

LINPRA: inžinerijos ir technologijų įmonių pajamos šiemet augs 22 proc.

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonė šiemet pagamins produkcijos už rekordinę sumą – 6,8 mlrd. eurų, arba 22 proc. daugiau nei pernai, skelbia Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriaus asociacija (LINPRA). „Jeigu lapkričio-gruodžio mėnesiai pakartos spalio rezultatus, tai per rekordinius 2022 metus šio sektoriaus įmonės bus pagaminusios produkcijos už 6,77 mlrd. eurų (be PVM ir akcizų) – 21,9 proc.
2022-12-28

Mokslininkas prof. Petras Punys: dabartinės užtvankos neatlaikytų ankstesnių potvynių

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos katedros profesorius dr. Petras Punys atkreipia dėmesį, kad, kaip ir visus statinius, užtvankas būtina prižiūrėti, nes gali nutikti ir blogiau nei Panevėžio „Ekrano“ marių šliuzo gedimas. Mokslininkas atskleidžia, kad specialistai jau ruošia užtvankų „mirtininkių“ sąrašą, kuriame bus ir žymių užtvankų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Aktualijos 2022-08-03

Šveicarijos ir Švedijos inžinerijos milžinė traukiasi iš Rusijos rinkos

Šveicarijos ir Švedijos inžinerijos milžinė ABB ketvirtadienį paskelbė pasitrauksianti iš Rusijos dėl karo Ukrainoje ir su tuo susijusių tarptautinių sankcijų Maskvai. Grupė apskaičiavo, kad Rusijos rinkai tenka tik 1 ar 2 proc. visos ABB metinės apyvartos, o sprendimas antrojo ketvirčio rezultatams atsieis maždaug 57 mln. JAV dolerių. „ABB nusprendė pasitraukti iš Rusijos rinkos dėl vykstančio karo Ukrainoje ir susijusių tarptautinių sankcijų poveikio“, – sakoma grupės pranešime.
2022-07-21

Darbdaviai neigia, esą moterys inžinierės uždirba gerokai mažiau nei vyrai: „Mokam visiems pagal gabumus“

Garantuota darbo vieta ir geras atlyginimas vis dar neprivilioja tiek inžinierių, kiek reikia Lietuvoje veikiančioms įmonėms. O ypač trūksta moterų. Darbdaviai sako gerų specialisčių laukiantys išskėstomis rankomis, deja, nėra ką įdarbinti. Studentės vis rečiau renkasi inžinerines studijas. Tad inžinierėmis jau dirbančios moterys bando paneigti vis dar gajus stereotipus. Šildančias pirštines Modesta sukūrė sergančiai draugei dar besimokydama universitete.

Lietuvoje ima trūkti elektronikos inžinierių: pradedantiesiems siūlo nuo 1 tūkst. „į rankas“

Lietuvoje besiplečiančios tarptautinės elektronikos pramonės įmonės vis sunkiau randa kvalifikuotų specialistų, nors juos vilioja ir konkurencingais atlyginimais. Aukštosiose mokyklose elektronikos inžineriją renkasi mažai studentų, tad vis intensyviau ieškoma būdų, kaip užtikrinti darbuotojų pasiūlą. Kauno technologijos universiteto (KTU) laboratorijoje elektronikos inžinerijos mokslus pasirinkę studentai – dažni svečiai.

Stereotipai griūva: neribotas galimybes keisti pasaulį inžinerija suteikia ir moterims

Elizabeth Bragg buvo pirmoji moteris JAV, įgijusi išsilavinimą inžinerijos srityje. Civilinės inžinerijos diplomą ji atsiėmė 1876 metais. Airė Alice Perry žinoma kaip pirmoji inžinierė moteris Britų salyne ir, manoma, Europoje. Taip pat civilinės inžinerijos išsilavinimą ji įgijo 1906 metais. Pirmoji moteris Lietuvoje, gavusi statybos inžinierės diplomą, buvo Sara Mitkovskaitė iš Vilkaviškio. Tai nutiko 1930 metais.
2018-02-25

Šiuolaikiniai inžineriniai stebuklai ne visada džiugina

Specialistų klaidos kartais kainuoja tikrai brangiai. Štai Britanijoje bangos į krantą išplovė norvegų į Alžyrą gabentą ištisą vamzdyną. Kiek geriau sekasi inžinieriams Kinijoje. Jų sukūrė vienintelę tokią saulės energijos jėgainę. Tai ne į krantą išplauta jūrų pabaisa, bet vienas iš 12-kos gigantiškų plastikinių vamzdžių, kuriuos pametė juos gabenęs norvegų laivas. Juos į krantą bangos išplovė Norfolko grafystėje, rytinėje Anglijos dalyje.
2017-08-11

Į Lietuvą atkeliauja dar viena užsienio bendrovė: kurs mokymų programą bei naujas darbo vietas

Austrijos logistikos automatizavimo sistemų vystymo bendrovės „TGW Logistics Group“ Šiaurės Europos padalinys „TGW Limited“ inžinerinių paslaugų centrą kurs Kaune. Pagrindinė centro veikla bus bendrovės projektų techninis realizavimas Šiaurės Europos šalyse. Per artimiausius kelis metus bendrovė tikisi įdarbinti iki 100 patyrusių informacinių technologijų ir sistemų automatizavimo inžinierių. „Jau kurį laiką svarstėme galimybę kurti nuotolinį inžinerinių paslaugų centrą.
2017-05-23
REKLAMA
REKLAMA

Darbo ieškančiųjų konkurencija – vienur 10, kitur – net 100 kandidatų

Vieniems darbo ieškantiesiems tenka įveikti daugybę kandidatų, kad gautų darbą. Kitus medžiote medžioja ar net pervilioti iš kitos įmonės ketina patys darbdaviai. Darbo portalas CVbankas.lt apžvelgia, tarp kokių sričių darbuotojų šiais metais konkurencija buvo didžiausia ir kokių darbuotojų ieškantys darbdaviai turėjo mažiausią pasirinkimą.
2016-12-20

Įdomiausias žaislas – robotas: mokinių sukonstruoti šedevrai

Vaiko sukonstruotas lego robotukas klusniai vykdo mažojo konstruktoriaus užduotis – rieda nurodyta trajektorija. Galima įsivaizduoti, kad į statybas veža krovinį ar renka pavojingas atliekas. Kai kuriems kontruktoriams ne taip tiksliai pavyksta valdyti robotukus. Bet svarbiausia, kad jie pačių mažųjų sukurti. Vos septynerių ar kiek vyresni einšteinai sako, kad tai paprasta – ko čia nesugebėti. Regioninėse varžybose susirinko 14 komandų – apie 70 lego robotukų konstruktorių. Dauguma jų berniukai.
2016-02-07

Inžinerinių specialybių renesansas

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos prezidentas, įmonės „Arginta“ vadovas Gintautas Kvietkauskas „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ teigė matantis teigiamų poslinkių Lietuvos aukštajame moksle. Inžinerinius mokslus esą pradėjo rinktis daugiau jaunuolių. Tačiau, pasak verslininko, naujus darbuotojus vis dėlto reikia apmokyti: „Kalbant apie aukštąsias mokyklas, tam tikrų poslinkių į gerąją pusę yra. Didėja inžinerinių specialybių populiarumas. Ateina labiau motyvuoti žmonės.
2015-08-31

VGTU studentai iš popieriaus sukūrė rekordinį Eifelio bokštą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) iškilo vienas žymiausių Paryžiaus simbolių – Eifelio bokštas. 8,58 m aukščio ir 3,42 m pločio kūrinys iš popieriaus ritinėlių pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą kaip aukščiausias popierinis bokšto maketas. Minėdami Eifelio bokšto 125-ąsias metines jį pastatė jaunieji VGTU statybos inžinieriai.
2015-02-13

Kolekcininkas: po krepšinio lankais Lietuvoje daug kur – šuns būdos

 Rūta Kupetytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt „Kryždirbystė Lietuvoje yra saugoma pasaulinės UNESCO organizacijos. O kas išsaugos mūsų „antrosios religijos“ atributą – krepšinio stovą, kurio konstrukcijos stebina savo originalumu.“ Taip prieš kelerius metus rašė inžinierius, kelininkas ir krepšinio komisaras Kęstutis Skerys.
Lietuva 2014-09-14

5 didžiausi pasaulyje inžineriniai projektai

Kadaise visi žavėjosi 7 pasaulio stebuklais, tačiau inžineriniai sprendimai kasmet pasiūlo vis naujų nuostabos vertų objektų. Taigi, kas mus keri dabar ir ko galime tikėtis ateityje? 1. Tarptautinė kosminė stotis -TKS Tarptautinė kosminė stotis neabejotinai yra didžiausias žmonijos kosminis projektas, kurį vykdo JAV, Kanados, Europos Sąjungos, Rusijos ir Japonijos kosmoso agentūros. Tiksli projekto vertė nėra žinoma, tačiau spėjama, kad ji turėtų siekti apie 100 mlrd. JAV dolerių.
2014-06-26

Pasaulis be inžinerijos ir mitai apie ją

Nėra telekomunikacijų, elektros energijos, kanalizacijos, jokių automobilių, dviračių, liftų, tiltų ar pastatų – taip atrodytų pasaulis be inžinerijos. Visos šios idėjos kažkada gimė inžinierių galvose. Jas įgyvendinus idėjos tapo mus supančiais kasdieniais objektais. Tačiau inžinerija nestovi vietoje. Kaip teigia išradėjas Aleksas Pašilis, inžinieriai, konstruktoriai ir išradėjai sukūrė visą pasaulio civilizaciją ir kurią ją šiandien.
2014-04-29

„YIT Technika“ tapo „Caverion Lietuva“

Suomių korporacijai „YIT“ priklausiusi statinių inžinerinių sistemų projektavimo, montavimo ir priežiūros įmonė „YIT Technika“ tapo UAB „Caverion Lietuva“. Šis pavadinimas siejamas su minėtos korporacijos naujuoju dariniu – korporacija „Caverion“, kuri oficialiai veikti pradėjo taip pat šiandien.
2013-07-01

Lietuvos inžinerinė pramonė laukia jaunųjų specialistų

Jau įprasta, jog birželio mėnuo kiekvienais metais tampa atsakingu apsisprendimo metu, kuomet abiturientai turi pasirinkti, kokioje studijų programoje norėtų tęsti mokslus. Iš tikrųjų, renkantis studijų programą turi būti svarbu ne dabartinis pavadinimo „madingumas“, o profesinės karjeros perspektyvos, įgijus vieną ar kitą specialybę.
2013-06-17

„Litexpo“ parodoje tepalus ir riebalus skaidantys mikroorganizmai

Gegužės 21–23 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, parodos „Balttechnika“ dalyviai ir lankytojai diskutuos apie naujausius aplinkosaugos sprendimus, ateities perspektyvas. Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad inžinerinė pramonė yra viena iš nešvariausių ir labiausiai gamtą teršiančių sričių. Vienas iš būdų, kaip šią sritį padaryti švaresne – tepalais ir riebalais mintantys mikroorganizmai, teigia parodos organizatoriai.
2013-05-06

„Baltic Engineers“ perka suomių patirtį

Inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo įmonė „Baltic Engineers“ įsigijo 100 proc. Suomijos projektų valdymo kompanijos „Pöyry PLC“ antrinės bendrovės akcijų Lietuvoje. Po šio sandorio lietuviai valdys daugiau inžinerinių projektų ir sustiprins savo pozicijas Baltijos regione.
2013-04-05

Paskelbti karalienės Elizabeth premijų laureatai

Penki inžinerijos srityje nusipelnę asmenys vakar buvo nominuoti karalienės Elizabeth premijomis už nuopelnus žmonijai. Padėkos už nuopelnus inžinerijos srityje ir 1,51 mln. JAV dolerių premijos skirtos Timui Bernersui-Lee, WWW (World Wide Web) interneto technologijos kūrėjui, Marcui Andreesenui, pirmosios tikros interneto paieškos sistemos „Mosaic“ kūrėjui.
2013-03-19

Iššūkių inžinerijos rinkoje netrūksta

 2012 metais tarptautinės inžinerijos ir konsultacijų įmonių grupės „Sweco“ apyvarta pasiekė 3,076 mlrd. Lt ir, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 25 proc. Koncerno pelnas pernai taip pat padidėjo beveik ketvirtadaliu ir pasiekė 188,5 mln. Lt. Šiam koncernui priklausančios „Sweco“ įmonių grupės Lietuvoje pajamos sudarė 31,758 mln. Lt ir ūgtelėjo beveik 40 proc.
2013-02-28

Anglijoje ieškoma šnipų, mokančių žaisti kompiuterinius žaidimus

Jungtinėje Karalystėje vyksta įdomūs dalykai. Šalies valdžia pradėjo įgyvendinti specialią programą ir ieško jaunų žmonių, kurie neturi aukštojo išsilavinimo, tačiau labai gerai moka žaisti kompiuterinius žaidimus. Šios misijos tikslas – kovoti su augančiu kibernetiniu nusikalstamumu, informuoja Didžiosios Britanijos žiniasklaida. Įdomiausia yra tai, kad apie šią programą vidaus reikalų sekretorius Williamas Hague'as pranešė didžiulio dvaro „Bletchley Park“ teritorijoje.
2012-10-25

L. Somovas ir D. Žičkus visų teismui pristatys muzikinę instaliaciją

Nuages – Leono Somovo ir Dariaus Žičkaus interaktyvi skaitmeninė instaliacija. Ją sukūrė menininkai, įkvėpti Claude Debussy kūrinio Nuages, sudaryto iš Trijų noktiurnų. Menininkai, savaip interpretuodami klasikinį kūrinį, pristato interaktyvią multimedijos aplinką, kurioje persipina specialiai šiam projektui sukurtos kompiuterinės programos, modifikuota akustinė aplinka ir sensorinės sistemos.
2012-08-20

Lietuviški startuoliai: nuo išmanaus apšvietimo iki biomedicinos

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra pradėjo finansuoti 13 naujai įsteigtų „start-up“ įmonių, kurios dalyvavo konkurse dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatų komercinimo. Šių įmonių vykdomiems projektams, kurie truks vienerius metus, bus skirta apie 1 mln. litų valstybės paramos. Vežėjų socialinė atsakomybė: mada, nauda ar laiko gaišimas? Pirmąjį ketvirtį materialinės investicijos išaugo 12 proc.
2012-08-06

Apklausa: dauguma būsimų inžinierių karjeros sieks Lietuvoje

Dauguma, t.y. 91 proc., būsimų inžinierių, pabaigę studijas, norėtų dirbti Lietuvoje, 87 proc. jų po studijų planuoja ieškoti darbo pagal įgytą profesiją, o 69 proc. yra įsitikinę, kad tai pavyks padaryti Lietuvos rinkoje. Tai paaiškėjo inžinerijos ir konsultacijų bendrovei „Sweco Lietuva“ atlikus Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerinio profilio studentų apklausą. Ketvirtadalis (26 proc.

Ar kokybiški ir saugūs yra „Volkswagen“ automobiliai?

Žemo tono dunksinčiu garsu, kuris girdimas uždarant duris, kaip aukšto lygio inžinerijos ir surinkimo kokybės ženklu vienu ar kitu metu savo reklamose gyrėsi dauguma Vokietijos automobilių gamintojų. Tiesa, metams bėgant tą garsą gali palydėti ir kiti, tokie kaip krentančio stiklo ar kliūnančio užrakto, tačiau tai jau atskira istorija.
2012-05-08

Masačiūsetso technologijos institutas populiarina inžinerines profesijas

Masačiūsetso technologijos institutas (Massachusetts institute of technology, MIT) pradėjo naują projektą, pavadintą MIT+ K12 - pasiūlė savo studentams, kurių šioje prestižinėje mokslo įstaigoje mokosi apie dešimt tūkstančių, kurti trumpus videofilmus įvairių mokslo sričių populiarinimo tematika. Šie filmai bus skirti moksleiviams, besimokantiems nuo pirmų iki baigiamųjų klasių, ir turėtų paskatinti juos rinktis inžinerines specialybes. Filmai skelbiami „YouTube“ MIT kanale.
2012-04-30

Balsas.lt permainos: startuoja savarankiška automobilių rubrika „Ratai“

Žiema yra ne mažiau tinkamas laikas permainoms nei bet kuris kitas. Atsižvelgdamas į skaitytojų susidomėjimą automobilių ir kitų galingų ratuotų transporto priemonių naujienomis, portalas Balsas.lt nusprendė atskirti „Ratus“ nuo „Laisvalaikio“ prieglobsčio.
2012-02-01

Kuriose darbo srityse didžiausi atlyginimai?

Darbuotojų atlyginimai labai dažnai priklauso ne nuo jų išsilavinimo, o nuo įgytos patirties. Jau dirbusiems ir žinių bagažą turintiems asmenims siūlomas didesnis atlyginimas nei tiems, kurie dar nėra dirbę. Tačiau atlyginimo dydį koreguoja ir darbo patirties sritis – vienų sričių darbuotojai įvertinami didesniu atlygiu, kitų – kuklesniu.
2011-11-14

Lietuvoje įsikurs įmonė iš „Silicio slėnio“

Vilniuje ketina įsikurti JAV pramoninės inžinerijos ir gamybos įmonės „Levanta Scientific“ antrinė bendrovė, veikianti pažangiosiomis technologijomis garsėjančiame „Silicio slėnyje“. Kaip teigė „Levanta Scientific“ generalinis direktorius Michaelas Bryanas, Lietuvoje dirba puikūs specialistai ir yra tinkama infrastruktūra, todėl įmonė mato gerų perspektyvų plėtoti veiklą. Projekto vertė sieks 16,2 mln. litų, jam įgyvendinti planuojama skirti iki 3,7 mln.
2011-10-14

Big Benas pradėjo svirti, teigia inžinieriai

Londono Big Beno bokštas pradėjo svirti, teigia inžinieriai, o jo posvyris jau matyti plika akimi, praneša telegraph.co.uk.Tyrėjai nustatė, kad Vestminsterio rūmų laikrodžio bokštas pradėjo svirti, o situacija blogėja kasmet. Dabar bokšto viršūnė nuo statmens nukrypusi beveik 45 centimetrus. Anot ekspertų, tai, kad bokštas krypsta, galima matyti ir plika akimi. Jei tai tęsis ir toliau, bokštas vieną dieną gali nuvirsti. Tačiau rūmuose dirbantys parlamento nariai neturėtų nerimauti.
2011-10-10

Labiausiai trokštami pasaulio darbdaviai

Iš visų pasaulio kompanijų, technologijų milžinė „Google“ gali pasigirti esanti labiausiai trokštamu darbdaviu tarp darbo ieškančių asmenų, rašo naujienų portalas „Huffington Post“. Remdamiasi160 tūkst. darbo ieškančių asmenų nuomone, darbdavių tyrimų bendrovė „Universum“ sudarė labiausiai trokštamų darbdavių sąrašą. Kompanijos buvo suskirstytos į dvi atskiras kategorijas: inžinerijos ir verslo sritis.
2011-10-03

Nyderlanduose gali iškilti 2 kilometrų dirbtinis kalnas

Šalyje, kurioje daugiau nei 50 proc. teritorijos yra žemiau jūros lygio, rimtai svarstomas planas pastatyti beveik 2 000 metrų aukščio dirbtinį kalną, kuriuo galėtų džiaugtis slidinėjimo ir kalnų kraštovaizdžio mėgėjai. Tai, kas prasidėjo kaip pokštas, netrukus tapo rimta inžinierių, konstruktorių, ekonomistų ir kitų sričių specialistų tyrinėjimų tema, rašo „Theworld.
2011-09-05

3D pramonės revoliucija

Šiuo metu daugumą produktų galima pagaminti paspaudžiant vieną mygtuką. Ar 3D spausdinimo technologija ves prie masinės gamybos žlugimo? Spausdinti 3D būdu nėra naujiena. Jau kelis dešimtmečius tai buvo vadinama greituoju prototipavimu: greitas būdas pagaminti vienkartines prekes išlydant plastiko ar metalo miltelius ir naudojant brangius, kompiuteriu valdomus lazerius, rašo BBC. Pramoninis perversmas Jau daugiau kaip 100 metų gamybos pramonėje dominuoja masinės gamybos idėja.
2011-08-10

Senovės Egipto piramidžių apsauga

Seniausia Egipto piramidė išgelbėta nuo sugriuvimo, panaudojus milžiniškas oro pagalves paremti statinio luboms.Beveik 5 tūkst. metų senumo faraono Džoserio piramidė šiuo metu restauruojama. Taigi buvo būtina ją sutvirtinti, kad inžinieriams būtų galima tęsti taisymo darbus. Ši milžiniška konstrukcija – faraono Džoserio laidojimo vieta – nukentėjo žemės drebėjimo metu.
2011-07-13

Ateityje lėktuvai plasnos sparnais?

Mokslininkų, nagrinėjančių mimozos augalą, teigimu, įmanoma, kad ateityje lėktuvų sparnai bus lankstūs, o robotai keis savo formą. Kaip informuoja naujienų agentūra AFP, krūmokšnio lapai, kurie atsitraukia nuo mažiausio prisilietimo, gali sąlygoti naujo tipo struktūrų, kurios galėtų suktis, lankstytis ar net pačios save taisytis, kūrimo pradžią, aiškina Mičigano universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Kon-Well Wang.
2011-02-21

Pekine automobiliai važinės tik po žeme

Kankinančiai lėtas, buferis į buferį susikabinusių automobilių slinkimas nuo transporto priemonių užsikišusiomis gatvėmis – Pekino gyventojų kasdienybė, su kuria, ko gero, jie vienaip ar kitaip turėjo susitaikyti. Tačiau Kinijos sostinės administracija nusprendė imtis beprecedenčio projekto – įrengti visuotinį Pekino požeminio automobilių eismo tinklą. Planuojama, kad tuomet teisę važinėti ne požeminiais tuneliais turės tik viešojo transporto (autobusų, taksi ir kt.) vairuotojai.
2011-01-28

Labiausiai brango architektūros ir inžinerijos paslaugos

2010 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su antruoju, daugiausia – 11,2 procento – pabrango architektūros ir inžinerijos, techninio tikrinimo ir analizės paslaugos, praneša Statistikos departamentas. Taip pat žymiai padidėjo jūrų ir pakrančių vandens transporto paslaugų kainos – 6,1, reklamos ir rinkos tyrimo paslaugų – 5,8 procento. Labiausiai atpigo telekomunikacijų  paslaugos – 5,3 procento, valymo paslaugos – 4,2 procento.
2010-12-23
Į viršų