insulinas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „insulinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „insulinas“.
Šias sultis vadina aukso gysla organizmui: paaiškino, kaip jos veikia
Vis garsiau kalbama apie tai, kaip svarbu maitintis sveikai ir taip, kad neįvyktų staigūs cukraus kiekio kraujyje šuoliai. Tai ypač aktualu sergantiems cukriniu diabetu, nes cukraus kiekis kraujyje gali pakilti iki pavojingo lygio. Vis tik mokslininkai sako, kad yra vienas gėrimas, kurį galima vadinti tikra aukso gysla sveikatai, nes jos padeda sušvelninti cukraus kiekio kraujyje kilimus suvartojus maisto.
Revoliucija diabeto gydyme: modifikuota karvė pradėjo gaminti žmogaus insuliną piene
Brazilijos mokslininkų dėka, atsirado karvė, kurios piene gaminamas žmogaus insulinas. Telyčia įėjo į istoriją kaip pirmoji pasaulyje transgeninė karvė, galinti atlikti tokį veiksmą.
Į kavą įberkite šių miltelių: riebalai degs savaime
Į kavą galite dėti daugybę įvairiausių ingredientų, kad patenkintumėte kažko saldaus poreikį ar tiesiog paskanintumėte rytinį puodelį kavos, tačiau dalis jų yra nenaudingi sveikatai. Vis tik, yra ingredientų, kurie išeina į naudą – šie prieskoniai padeda deginti riebalus.
Šie malti prieskoniai naudingi, nes skatina medžiagų apykaitą. Galbūt anksčiau apie juos net nesusimąstėte, tačiau, pasirodo, cinamonas ir ciberžolė ne tik paskanina kavą, bet ir skatina riebalų deginimą.
Kuo skubiau išmeskite šiuos produktus: jie pilve virsta grynu cukrumi
Po to, kai gydytojas perspėjo, kad penki maisto produktai, kuriuos kažkada laikėme sveikais, iš tikrųjų nėra sveiki, „bent jau atsparumo insulinui požiūriu“, socialiniame tinkle pasirodė vaizdo įrašas, kuriame gydytojas „TikTok“ atskleidė sąrašą maisto produktų, kurių turėtume vengti, nes jie gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
Daugiau nei 1,2 mln.
Skurstantis gydytojas ir benamis šuo sukūrė medicinos stebuklą – išgelbėti tūkstančiai žmonių
XX a. pradžioje diabeto diagnozė prilygo mirties nuosprendžiui, kol galop 1922 m. vos galą su galu suduriantis gydytojas Frederikas Bantingas suprato, kad vaistą galima rasti šuns kasoje.
Blyškioje sausio šviesoje Toronto universiteto ligoninės palata yra apytamsė. Kanados gydytojas Edas Jeffrey įžengia į vidų ir tiesiu taikymu eina prie vienos iš lovų. Rankoje jis laiko švirkštą su 45 mm ilgio injekcine adata.
Jis švelniai nutraukia antklodę nuo Leonardo Thompsono.
Išsekimas ir nuolatinis troškulys Laurai išdavė ligą visam gyvenimui: „Jaučiausi pavargusi, visada suirzusi“
Gyvenimo etapą, prieš sužinant, kad serga pirmo tipo cukriniu diabetu, pacientė Laura prisimena kaip tamsų ir labai niūrų. „Pastebėjau, kad pradėjau labai daug valgyti, o svoris krito, energijos taip pat neturėjau, išgerdavau penkis litrus vandens, bet troškulys vis tiek kankindavo, – pasakoja Laura. – Jaučiausi pavargusi, nelaiminga, visada suirzusi.
Perspėjo saugotis: šia klastinga liga kasmet suserga trigubai daugiau žmonių, nei prieš tai buvusiais metais
Cukrinis diabetas – klastinga endokrininė liga, kuria kasmet suserga trigubai daugiau žmonių lyginant su praėjusiais metais. Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, tenka pagrindinis uždavinys – stengtis išlaikyti normalų cukraus ir lipidų kiekį kraujyje.
„Pats cukrinis diabetas mirties nesukelia. Ją sukelia diabeto komplikacijos – būtent tai, ko norime ir siekiame išvengti. – teigia Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė dr. Diana Šimonienė.
Atsikratykite pilvo riebalų: išdavė 1 gudrybę
Jei norite atsikratyti pilvo riebalų, gydytojas Michael Mosley turi vieną paprastą sprendimą – atsisakyti kai kurių produktų. Jis rekomenduoja atsisakyti produkto, kuris daugeliui asocijuojasi su sveika mityba – tai yra vaisiai.
Gydytojas rekomenduoja iš savo mitybos raciono išbraukti užkandžiavimą vaisiais ir įvairias vaisių sultis, jei norite greičiau atsikratyti riebalų, rašo express.co.uk.
Endokrinologė: kaip diabeto suvokimas pasikeitė per pastaruosius metus?
Apie cukrinį diabetą buvo žinoma dar senovės Egipte. Žinoma, kad gydymas ir ligos suvokimas per šį laiką smarkiai pakito. Laidos „Sveikata.lt“ komanda parengė jums interviu su gydytoja endokrinologe Birute Kazanavičiene, kuri pasakoja apie naujienas gydant cukrinį diabetą.
Mokslo dėka, diabetą gydome jau šimtmetį. Gydytoja, kaip diabeto suvokimas pasikeitė per pastaruosius šimtą metų?
Labai stipriai.
Aiškėja dar daugiau dalykų apie koronavirusą: kai kurie sveiki žmonės, užsikrėtę virusu, suserga diabetu
COVID-19 gali užkrėsti insuliną gaminančias kasos ląsteles ir pakeisti jų funkciją. Tai gali paaiškinti, kodėl kai kurie sveiki žmonės, užsikrėtę virusu, suserga diabetu.
Gydytojai vis labiau nerimauja dėl didėjančio pacientų skaičiaus, kurie susirgo diabetu arba užsikrėtę koronavirusu, arba netrukus po to, kai pasveiko, rašo theguardian.com.
Šiam pacientų skaičiaus padidėjimui paaiškinti buvo pateiktos įvairios teorijos.
REKLAMA
REKLAMA
Baimė diabetą gydytis insulinu: gydytoja išsklaidė mitus, ar kasa išties nustos jį gaminti
Cukrinį diabetą ir ypač jo gydymą insulinu supa gausybė mitų ir baimių. Vieni pagrindinių – kad gydymas insulinu reiškia blogą ligos baigtį, kad aplinkiniai besileidžiantįjį vaistus palaikys narkomanu, kad vaistai brangūs, o angliavandenių skaičiavimas – aukštoji matematika. Populiariausius mitus paneigia gydytoja endokrinologė Eglė Kreivaitienė.
Mama nesulaiko ašarų: dirbu pilnu etatu ir neįperku vaikui vaistų
Motinos graudi išpažintis, kad ji dirbdama visą darbo dieną neturi pakankamai pinigų, reikalingų jos sūnaus vaistams, privertė komentatorius išjuokti Amerikos sveikatos apsaugos sistemą.
Katie Schieffer dešimtmečiui sūnui neseniai buvo diagnozuotas pirmo tipo cukrinis diabetas, dėl kurio berniukui kas dvi valandas reikia insulino.
Kalbos dėl paplitusios ligos įaudrino moteris: diagnozę „įpaišo iš oro“
Po prieš kelias savaites tv3.lt portale publikuoto straipsnio apie gestacinio (nėščiųjų) diabeto diagnozę išgirdusią moterį, kuri piktinosi, jog, jos teigimu, tai – perteklinė, bereikalinga ir tik daug streso įvaranti diagnozė, redakcija sulaukė dar daugiau tokių moterų istorijų.
Žinoma moteris apie nėščiosioms pavojingą būklę: neišduoda jokie simptomai
Besimptomis, tačiau ne tik būsimai mamai, bet ir vaisiui pavojingas nėščiųjų (gestacinis) diabetas – tokią diagnozę išgirsta vis daugiau besilaukiančių moterų. Gydytojai įspėja, jog laiku nesiėmus tinkamų priemonių šios ligos pasekmės gali lydėti visą gyvenimą. Ši būklė buvo konstatuota ir ką tik sūnaus susilaukusiai atlikėjai bei reklamos kūrėjai Dovilei Filmanavičiūtei. Moteris džiaugėsi, kad diabetas buvo nustatytas labai anksti – antrą nėštumo mėnesį.
Šeimos gydytoja pražudė savo sūnų: galvą susuko alternatyvi medicina
Pasirodo, net turimas medicininis išsilavinimas neapsaugo žmogaus nuo įtikėjimo alternatyvios medicinos kerais. Maža to, rusė Irinos Strašinskajos atveju tragiškai likimas susiklostė pačiam artimiausiam jai žmogui – 12-mečiui sūnui, kurį pediatrė mama „nugydė“ iki mirties. Šeimos gydytoja iš Jaroslavlio Irina Strašinskaja savo sūnui nusprendė taikyti netradicinį gydymo būdą. Berniukui nuo 7 metų buvo diagnozuotas pirmo tipo cukrinis diabetas ir visam gyvenimui paskirtos insulino injekcijos.
Ligos kamuojamo vyro išpažintis: gatvėje mano, kad švirkščiasi narkotikus
Po „Facebook“ tinkle pasirodžiusio vyriškio įrašo, kuriame jis pasakojo, kaip visai nepažįstamiems asmenims turėjo paaiškinti, jog serga diabetu, o ne vartoja narkotikus, jis tapo tikra interneto sensacija. Benas Lockwoodas po darbo sėdėjo autobusų stotelėje ir laukė, kol atvykęs viešasis transportas jį parveš į Ipsviče, Anglijoje esančius namus. Turėdamas pirmojo tipo diabetą, Benas suprato, kad jo kraujyje esantis cukraus kiekis šiek tiek pakilo, tad išsitraukęs insuliną jis jo susileido.
Įtempta paieška Kaune: dingus bejėgiam vyrui pareigūnai sukilo ant kojų
Kaunas – gautas pranešimas, kad iš namų išėjo cukriniu diabetu sergantis vyras ir pamiršo insulino pompą. Kelias valandas vyriškis neatsakė į skambučius, nors telefono signalas geras. Artimieji baiminosi didžiausių nelaimių. „Jeigu mes jį rasime, tai arba greitojoje, arba jau viskas“, - sakė savo artimojo ieškanti moteris. Vyras serga cukriniu diabetu ir be insulino negali kelti kojos iš namų, mat staiga gali nukristi cukraus kiekis kraujyje.
Praradote vaistus – patys kalti: pagalbos iš gydytojo galite ir nesulaukti
Vilniečio Mariaus šeimą nelaimės užgriuvo prieš mėnesį. 22-ejų vaikinas pripažįsta, kad kaltas jis pats: namie bandė pasigaminti fejerverkų. Rezultatas žiaurus. Po kilusio gaisro iš buto neliko nieko, o kartu su visais daiktais sudegė ir gyvybiškai reikalingi insulino preparatai. Marius nuo vaikystės serga diabetu. Netrukus smogė dar viena žinia. Ją išgirdo vaikino motina, kai šis, apdegęs po gaisro, gulėjo ligoninėje.
Diabetas: priemokos už insuliną – gyvybės kaina
Lina Abromavičienė Nuo gegužės 1-osios cukriniu diabetu sergantys žmonės už gyvybiškai svarbią insulino dozę turi primokėti, nors iki tol priemokos nebuvo taikomos. Sergantys ne tik cukriniu diabetu, bet ir kitomis gretutinėmis ligomis nuogąstauja, kad nepajėgs įsigyti reikiamų vaistų.
Diabetas plinta kaip epidemija
Pastarąjį dešimtmetį diabeto plitimas buvo siejamas su nutukusių gyventojų skaičiaus didėjimu, jų senėjimu ir sėsliu gyvenimo būdu. Dėl ekonomikos ir finansų krizės buvo sudėtinga naudotis diabetu sergančių žmonių priežiūros paslaugomis, nes dauguma valstybių, taikydamos griežtas taupymo priemones, sumažino savo sveikatos priežiūros biudžetus.
Cukrinis diabetas – ne liga, o gyvenimo būdas
Cukrinis diabetas yra sparčiai plintanti lėtinė neinfekcinė metabolinė liga. Garsusis amerikiečių žurnalistas ir rašytojas Ernestas Hemingvėjus, taip pat sirgęs šia liga, ištarė sparnuotą frazę: „Diabetas – ne liga, o gyvenimo būdas.“ Ši frazė išliko aktuali iki šiol.
Kas vyksta žmogaus organizme išgėrus „Coca-Cola“ skardinę?
JAV 1886 metais pradėtas gaminti gaivusis gėrimas, jo išradėjo Johno Pembertono pavadintas „Coca-Cola“, tapo neatskiriamu XX amžiaus vartojimo kultūros reiškiniu ir toliau sėkmingai skinasi kelią į ateitį. Pernai prekės ženklas „Coca-Cola“ bendrovės „Interbrands“ sudarytame vertingiausių pasaulyje prekių ženklų sąraše užėmė garbingą 1 vietą.
Apie ekonominį, psichologinį, sociokultūrinį „Coca-Cola“ poveikį žinoma kur kas daugiau, nei apie fiziologinį.
Kaip išvengti cukrinio diabeto?
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 346 milijonai sergančiųjų cukriniu diabetu. Jei nebus imtasi priemonių, iki 2030 metų šis skaičius gali padvigubėti.
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kiekvienas žmogus turi rūpintis savimi ir profilaktiškai pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje, dėl tyrimų reikia teirautis savo šeimos gydytojo.
Skaitytojo naujiena: kodėl vieniems diabeto juostelės kompensuojamos, kitiems – ne?
Balsas.lt skaitytoja klausė, kodėl sergantiejms diabetu žmonėms, kurių cukraus kiekis kraujyje yra per didelis, diagnostinės juostelės yra kompensuojamos, o tiems, kuriems cukraus per mažai – ne.
Kaip vykdomas diabetikams būtinų juostelių, matuojančių cukraus kiekį kraujyje kompensavimas, paklausėme Lietuvos Diabeto asociacijos (LDA) prezidentės Vidos Augustinienės.
Paminėta Pasaulinė diabeto diena
Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras Pasaulinę diabeto dieną, kuri nuo 1991 m. kasmet minima lapkričio 14-ąją, ragina prisiminti savo sveikatą, pagalvoti apie savo artimuosius. Svarbu prisiminti, jog nemaža dalis sergančiųjų šia lėtine, klastinga liga net nežino, jog serga...
Pasaulinė diabeto diena minima per kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienį. Jis kartu su Džonu Makleodu atrado būdą insulinui gaminti.
Mokslininkai: insulinas lygina randus
Insulino injekcijos gali padėti žmonėms, kuriems buvo atliktos chirurginės operacijos, išlyginti randus. Naujausi tyrimai parodė, kad šis hormonas, daugiausia žinomas kaip vaistas cukriniam diabetui gydyti, stabdo arba mažina randėjimą. Manoma, jog insulinas padeda išnykti net seniems randams.
Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Mail“, kasmet Didžiojoje Britanijoje operuojama daugiau nei 6 mln. žmonių, kurių daugeliui „prisiminimui“ lieka bjaurūs randai, vėliau galintys sukelti depresiją.