įmonė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „įmonė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „įmonė“.
Įmonių statistika: panevėžiečiai drąsiau imasi verslo
Panevėžio gyventojai vis aktyviau imasi steigti nuosavus verslus, praneša naujienų portalas „Sekundė“. Tokius rezultatus atskleidė praėjusiais metais išaugę mažųjų bendrijų (MB) įregistravimo skaičiai.
Kaip rašoma portale, per 2024-uosius šalyje įregistruota daugiau nei 16 tūkst. naujų įmonių ir organizacijų – Registrų centro duomenimis, daugiausia per pastaruosius 25 metus.
Tuo metu Panevėžyje per metus buvo įregistruota 212 naujų įmonių – 15 daugiau nei ankstesniais metais.
Į meno rinką įžengusi įmonė planuoja viršyti 2 mln. eurų pajamų ribą
Į meno pasaulį įžengusi ir autorinius darbus kurianti bei gaminanti vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio reklamos gamybos bendrovė „Reklamos4“ pernai pajamas išaugino 45 proc. iki 1,7 mln. eurų. Šiemet įmonės pajamos turėtų augti apie 40 proc. ir peržengti 2,4 mln. eurų ribą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Lifosos“ atstovas: sprendimai dėl tolesnės veiklos – „dienų klausimas“
Dėl sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ ateities perspektyvos – gamybos atnaujinimas arba įmonės konservavimas – priklauso ir nuo bankų sprendimų, ar leisti vykdyti bendrovės atsiskaitymus, sako „Lifosos“ darbuotojų atstovas.
Maltos prezidentas lankėsi Lietuvos įmonėje „Solitek“
Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių „Solitek“.
G. Vella apžiūrėjo „Solitek“ gaminamų saulės modulių ir baterijų „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.
INVL fondas užbaigė įmonių grupės „Galinta“ įsigijimo sandorį
Privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ užbaigė įmonių grupės „Galinta“, vienos didžiausios grikių kruopų gamintojos Europoje bei vienos pirmaujančių dribsnių, ryžių ir kitų kruopų gamintojos bei prekybininkės Baltijos šalyse, 100 proc. akcijų įsigijimo sandorį.
Sandoris užbaigtas gavus Lietuvos konkurencijos tarybos leidimą ir įgyvendinus kitas išankstines sandorio užbaigimo sąlygas.
„Galintos“ greito vartojimo prekių (angl.
„Windcave Limited“ – mokėjimo įstaigos licencija
Naujosios Zelandijos kapitalo įmonei „Windcave Limited“ Lietuvos bankas (LB) suteikė mokėjimo įstaigos licenciją.
Kaip pranešė LB, atsižvelgęs į „Windcave Limited“ prašymą ir išnagrinėjęs informaciją, bankas išdavė šiai bendrovei mokėjimo įstaigos licenciją, suteikiančią teisę leisti mokėjimo priemones ir teikti gaunamų mokėjimų apdorojimo paslaugas.
„Windcave Limited“ priklauso „Windcave“ įmonių grupei, kuri veiklą pradėjo 1999 metais Naujojoje Zelandijoje.
Vilniuje iškils naujas biurų pastatas: įmonė gavo leidimą
Investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo „Right Bank Development Fund“ valdoma įmonė „Kvartalas“ gavo leidimą Vilniaus Konstitucijos prospekte, šalia viešbučio „Best Western“, statyti biurų pastatą, skelbia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.
Inspekcijos duomenimis, leidimas gautas spalio 19 dieną.
Pagal britų bendrovės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ ir Lietuvos „Unitectus“ parengtus projektinius pasiūlymus sklype Konstitucijos pr.
VMI: už išlaidas asmeninėms reikmėms įmonės turės sumokėti 11,7 mln. eurų mokesčių
Įmonės, naudojusios automobilius asmeniniams tikslams ar pirkusios privačias keliones už įmonės lėšas, turės papildomai sumokėti daugiau nei 11,7 mln. eurų mokesčių, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atlikusi 2022-2023 metais įsigytų verslo kelionių analizę.
VMI Kontrolės departamento vyriausiasis patarėjas Rolandas Puncevičius sako, jog privačių poreikių tenkinimo įmonės lėšomis atvejai stebimi jau ne pirmus metus, nors situacija gerėja.
Ekologiškiems produktams kurti – 1 mln. eurų parama
Vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiančioms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms numatyta 1 mln. eurų parama ekologiškiems produktams kurti.
Vienam projektui gali būti skiriama nuo 15 tūkst. iki 80 tūkst. eurų. Didžiausia galima finansavimo suma aplinkosaugos vadybos sistemai diegti ir sertifikuoti – 5 tūkst. eurų, technologiniam auditui atlikti – 12 tūkst. eurų, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
„Ekologinės inovacijos suteiktų galimybę verslui sutaupyti iki 50 proc.
Apklausa: smulkios ir vidutinės įmonės antrąjį pusmetį tikisi stabilumo
Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai mano, kad antrasis šių metų pusmetis turėtų būti ramus bei stabilus, o dalis jų į antrąją 2023 metų pusę žvelgia su atsargiu optimizmu, rodo naujausia apklausa.
Medicinos banko užsakymu atlikta apklausos duomenimis, 50 proc. įmonių vadovų mano, kad liepą-gruodį jų pajamos liks to paties lygio, kaip ir pirmąjį metų pusmetį, 40 proc. verslų tikėjosi, kad ir pelno pavyks uždirbti tiek pat.
Daugiau kaip trečdalis, arba 35 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Automobilį planavusi įsigyti įmonė sukčiams pervedė 70 tūkst. eurų
Automobilį planavusi įsigyti įmonė į suklastotą sąskaita pervedė 71 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, trečiadienį gautas įmonės pranešimas, kad birželio 23 dieną Vilniuje, Verkių gatvėje, už planuojamą Prancūzijoje įsigyti automobilį „Mercedes Benz GLE400D“ iš įmonės banko sąskaitos į atsiųstą suklastotą sąskaitą pervesta 70 tūkst. eurų.
Policija dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Per 360 medžių regioniniame parke neteisėtai iškirtusi bendrovė turės atlyginti žalą
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti sprendimą, kuriuo Aplinkos apsaugos departamentui iš bendrovės „Rytkirta“ priteista atlyginti apie 64 tūkst. eurų žalos, padarytos be leidimo iškirtus dalį medžių Gražutės regioniniame parke.
Šiauliuose nuo sukčių nukentėjo įmonė, pasisavinta 20,4 tūkst. JAV dolerių
Šiauliuose nuo sukčių nukentėjo įmonė – sukčiai pasisavino 20,4 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Šiaulių apskrities policija, balandžio mėnesį buvo perimti Šiauliuose esančios bendrovės ir jos tiekėjo iš Kinijos susirašinėjimo elektroniniu paštu duomenys.
Po to nenustatyti asmenys Lietuvos bendrovei atsiuntė netikrą išankstinę apmokėjimo sąskaitą. Pagal ją buvo pervesti pinigai.
Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Telecentras išmokės 940 tūkst. eurų dividendų
Valstybės valdomo Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) pajamos pirmąjį ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat laiku, išaugo 31 proc. iki 3,618 mln. eurų (pernai – 2,764 mln. eurų), įmonė patyrė 29 tūkst. eurų nuostolių (102 tūkst. eurų pelno), penktadienį pranešė bendrovė.
Pernai 1,1 mln. eurų grynojo pelno gavusio Telecentro valdyba pritarė, kad valstybei už 2022 metus būtų išmokėta 940 tūkst. eurų dividendų.
Pernai už 2021 metus įmonė išmokėjo 7,639 mln.
Bankrutuojanti „Liskandas“ atleidžia visus darbuotojus
Bankrutuojanti Klaipėdos rajono skydinių medinių namų gamintoja bendrovė „Liskandas“ pranešė atleisianti visus 48 darbuotojus.
Užimtumo tarnybai apie planuojamą darbuotojų grupės atleidimą bendrovė pranešė balandžio 27-ąją, tačiau tokio sprendimo priežasčių ji kol kas nekomentuoja.
„Vadovas priėmė tokį sprendimą, kad dabar nekomentuoja“, – BNS teigė įmonės atstovė.
Atskleidė, ką reiškia ADIDAS pavadinimas: nustebs ne vienas
„Adidas“ yra vienas didžiausių sporto prekių ženklų, kurio parduotuvėse apsiperka milijonai žmonių visame pasaulyje. Nors sunkiai rastumėte žmogų, kuris nebūtų girdėjęs šio sportinio ženklo, vis dėlto už jo pavadinimo slepiasi kur kas įdomesnė istorija, nei gali pasirodyti.
Daugelis žmonių savo spintoje tikrai turi bent vieną prekę iš legendinio prekės ženklo „Adidas“ parduotuvės. Na, o jeigu ir neturi, tuomet šį prekės ženklą tikrai puikiai žino.
EK patvirtino 100 mln. eurų paramos schemą energijai imlioms Lietuvos įmonėms
Nuo energetinės krizės nukentėjusioms Lietuvos įmonėms Europos Komisija (EK) penktadienį patvirtino 100 mln. eurų vertės valstybės pagalbos schemą – verslas bus atleidžiamas nuo palūkanų mokėjimo už atidėtas socialinio draudimo įmokų sumas.
Ši Lietuvos schema skirta remti verslą atsižvelgiant į Rusijos vykdomą karą prieš Ukrainą ir jo pasekmes, pranešė Komisijos atstovybė Lietuvoje.
JAV kompiuterių milžinė „Dell“ atleis beveik 7 tūkst. darbuotojų
JAV kompiuterių gamintoja „Dell Technologies“ pirmadienį pranešė atleisianti apie 6 650 darbuotojų, arba maždaug 5 proc. savo pasaulinės darbo jėgos, prisijungdama prie kitų technologijų įmonių, pasukusių išlaidų taupymo keliu.
Bankrutavusios bendrovės teritorijoje Telšiuose sutvarkyta 671 tona atliekų
Bankrutavusios bendrovės „Srava“ teritorijoje Telšiuose baigtos tvarkyti atliekos – iš viso 671 tona, ketvirtadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Sutvarkyti atliekas Telšių aplinkosaugininkai nurodė po įmonės teritorijoje kilusių po trijų gaisrų 2012 ir 2013 metais, tačiau bendrovė jų nevykdė teisindamasi, kad draudimo kompanija nedengia nuostolių.
Pernai trečdalių daugėjo įmonių, pranešusių apie grupinius atleidimus
Pernai 76 įmonės pranešė apie grupės darbuotojų atleidimus – trečdaliu daugiau nei 2021 metais. Įspėjimų pernai sulaukė 5,5 tūkst. darbuotojų skelbia Užimtumo tarnyba.
„2022 metų pirmąjį pusmetį gautuose grupės darbuotojų pranešimuose darbuotojų atleidimų priežastys buvo susijusios su geopolitiniais neramumais, o antrąjį – su energetikos kainomis, problemomis tiekimo grandinėse“, – pranešime sakė tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.
Stogų gamintoja „BMI Group“ Vilniuje atidarys globalių paslaugų centrą
Didžiausia Europoje stogų dangų gamintoja „BMI Group“ kitą savaitę Vilniuje atidarys globalių paslaugų centrą.
Pernai birželį skelbta, kad Vilniuje veikianti įmonė „BMI GBS“ tikisi plėsti centrą ir pasamdyti daugiau kaip 150 finansų, žmogiškųjų išteklių, IT ir pagrindinių duomenų valdymo specialistų.
„Oro navigacijai“ toliau vadovauja Saulius Batavičius
Valstybės įmonei „Oro navigacija“ (ON) nuo sausio tapus akcine bendrovė, joje iki kadencijos pabaigos dirbs dabartinė valdyba, o įmonei vadovaus Saulius Batavičius, pranešė Susisiekimo ministerija.
Valdybos, kurioje dirba Jūratė Stanišauskienė (pirmininkė), Gediminas Almantas, Darius Stravinskas, Mantas Šukevičius ir darbuotojų atstovas Vytautas Vaižmužis, kadencija baigsis 2026 metų rugpjūtį.
Šiemet Lietuvoje – 1,5 karto daugiau bankrotų nei pernai
Užverti duris ir ant jų pakabinti spyną – toks likimas šiemet ištiko kai kurias įmones. Šiemet pradėtų bankrotų pusantro karto daugiau nei pernai. Tokio likimo bijo dar gyvi, bet ant plauko kabantys verslai ir kaltina vyriausybę, kuri esą pagalbos rankos verslininkams ištiesti nenori.
Politikai atkerta, kad situacija yra geresnė nei buvo tikėtasi, o ekspertai antrina, kad verslai nėra socialiai išlaikytini objektai ir turi suktis, kaip išmano.
Sukčiai iš bendrovės išviliojo daugiau nei 146 tūkst. eurų
Sukčiai iš bendrovės išviliojo daugiau nei 146 tūkst. eurų, pirmadienį pranešė Policijos departamentas.
Anot policijos, Alytaus vyriausiasis komisariatas praėjusią savaitę, penktadienį, apie 19.35 val., gavo bendrovės atstovo pranešimą.
Jame teigta, kad nuo 2022 metų rugpjūčio mėnesio el. paštu susirašinėdami su tiekėjais bei iš jų gavę pranešimą dėl pasikeitusių sąskaitų rekvizitų, nenustatytiems asmenims pervedė 146 500 eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Per pusantro mėnesio sukčiai iš Vilniaus įmonės išviliojo 88,7 tūkst. eurų
Per pusantro mėnesio sukčiai iš Vilniaus įmonės išviliojo 88,7 tūkst. eurų, pranešė policija.
Ketvirtadienį į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi įmonės atstovas. Jis nurodė, kad nuo rugsėjo 30 iki lapkričio 11 dienos Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, nenustatyti asmenys, suklastojus banko sąskaitas, iš įmonės išviliojo 88 795 eurus.
Policija dėl sukčiavimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Vyriausybė pritarė: teks privalomai taupyti elektrą, atiduoti dalį pelno
Vyriausybė pirmadienį pritarė įstatymo dėl Europos Sąjungos (ES) reglamento, skirto mažinti energijos kainas, įgyvendinimo projektui bei Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, įteisinančioms solidarumo įnašą, grindžiamą perviršiniu energetikos įmonių pelnu.
„Šiuo įstatymo projektu siekiama detalizuoti Europos Sąjungos reglamento nuostatas ir įtvirtinti šio reglamento konkretų taikymo ir įgyvendinimo modelį“, – posėdyje sakė energetikos viceministrė Inga Žilienė.
Dvi lietuviško kapitalo įmonės Baltarusijoje įsiskolino „DS Smith Packaging Lithuania“ – žiniasklaida
Gofruotojo kartono ir gofruotojo kartono taros gamintoją „DS Smith Packaging Lithuania“ paveikė dėl karo Ukrainoje Rusijai ir Baltarusijai taikomos sankcijos ir prarasti klientai, penktadienį rašo portalas vz.lt.
Pora įmonių Baltarusijoje, priklausančių akcininkams iš Lietuvos, Vilniaus bendrovei liko skolingos 85 tūkst. eurų.
Per 2022 metais balandžio 30-ąją pasibaigusius finansinius metus bendrovės „DS Smith Packaging Lithuania“ konsoliduotos pardavimo pajamos padidėjo 27 proc.
Seimas – už mažesnį minimalų UAB įstatinį kapitalą
Seimas leido nuo 2023 metų gegužės uždarosioms akcinėms bendrovėms turėti mažesnį įstatinį kapitalą negu jis yra dabar.
Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Akcinių bendrovių įstatymo pataisas: už balsavo 89 Seimo nariai, o trys susilaikė.
Parlamentas nustatė, kad minimalus uždarosios akcinės bendrovės įstatinio kapitalo dydis sieks 1 tūkst. eurų, o ne 2,5 tūkst. eurų, kaip dabar.
„Talga“ Alytuje atidarys 4 mln. eurų vertės logistikos centrą
Prekių sandėliavimo ir logistikos įmonė „Talga“ po pusmetį trukusių statybų Alytaus pramonės zonoje atidarys 4 mln. eurų vertės logistikos sandėlį, pranešė bendrovė.
„Naujasis logistikos centras orientuotas į gamybos bei didmeninės prekybos įmones. Esame pastebėję, kad nemažai prekių – statybinių medžiagų, buitinės technikos – Baltijos šalis pasiekdavo iš centrinės Lenkijos dalies sandėlių.
Sukčiai nusitaikė į įmonės kriptovaliutas: padarė žalos už 870 tūkst. eurų
Vilniaus apskrities policija gavo pranešimą apie iš įmonės išviliotą kriptografinę valiutą. Nuostolis siekia 870 tūkst. JAV dolerių (apie 855 tūkst. eurų), informuoja Policijos departamentas.
Policija pranešimą apie praeitą penktadienį įvykdytą nusikaltimą gavo antradienį.
12 val. 28 min. Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo gautas įmonės pranešimas, kad spalio 14 dieną apgaulės būdu iš įmonės buvo išviliota kriptografinė valiuta.
„Lietuvos geležinkelių“ įmonė Lenkijoje gabens „Cedrob“ krovinius
„Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovės „LTG Cargo“ antrinė bendrovė „LTG Cargo Polska“ gabens vienos didžiausių Lenkijos paukštienos gamintojų „Cedrob“ krovinius.
„LTG Cargo Polska“ krovinius veš iki 20 traukinių per mėnesį – daugiausiai iš Gdynės ir kitų miestų, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.
„Šis naujas susitarimas – svarbus žingsnis tiek mūsų dukterinės bendrovės plėtrai, tiek „LTG Cargo“ veiklos diversifikacijai.
Pramonės įmonės gali kreiptis dėl 40 mln. eurų paramos energetikos technologijoms
Nuo ketvirtadienio Lietuvos pramonės įmonės gali teikti paraiškas dėl 40 mln. eurų valstybės paramos diegiant energiją taupančias ir atsinaujinančią energiją gaminančias technologijas.
Maksimali subsidijos suma – 10 mln. eurų, trečiadienį pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Valstybės parama skiriama siekiant padėti paspartinti energijos vartojimo efektyvumo didinimą įmonėse, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Prancūzija pradeda energetikos milžinės EDF nacionalizacijos procesą
Prancūzija antradienį pradėjo procesą, kuriam pasibaigus valstybė įgis vienvaldę didžiulių skolų slegiamos energetikos milžinės EDF kontrolę.
Valstybė, kuri šiuo metu valdo 84 proc. EDF akcijų, per finansų rinkos reguliavimo instituciją pateikė pasiūlymą įsigyti visas jai dar nepriklausančias elektros energijos bendrovės akcijas, žengusi pirmą žingsnį, kad EDF akcijos būtų pašalintos iš rinkos.
Įvertino, kodėl lietuviai neprašo didesnės algos: „Nereikia galvoti, kad žmonės labai skursta“
Apklausa parodė, kad du trečdaliai lietuvių nesiryžta prašyti didesnio atlyginimo, nors daugelio jų pajamos auga lėčiau nei kainos.
Darbdavių nuomone, žmonės elgiasi protingai, nes dabar – sunkūs laikai, už tokius reikalavimus jie gali būti ir atleisti, be to, atlyginimai Lietuvoje sparčiai augo, tad pinigų neva turime pakankamai.
O profsąjungų teigimu, įmonėms niekada nebūna tinkamo laiko atlyginimams kelti, tad darbuotojams reikia grupuotis ir reikalauti geresnių sąlygų.
Apgauti šimtai vairuotojų ar konkurentų šmeižtas: nauja įmonė sujaukė pavežėjų verslą Lietuvoje
Nauja pavėžėjimo platforma Lietuvoje jau sulaukė skundų: darbuotojai tikina, kad įmonė žada milžiniškus priedus, bet kai ateina laikas juos mokėti – žinutes apie atlygį ištrina. Dar kiti įsitikinę, kad tokį purvą ant naujos įmonės pila konkurentai.
Registrų centas kreipėsi į teisėsaugą dėl galimo neteisėto disponavimo duomenimis
Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
Vidinis tyrimas, kurio metu siekiama išsiaiškinti visas aplinkybes, nedelsiant pradėtas ir įmonės viduje, skelbia Registrų centras.
Ketvirtadienio vakarą centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
„Lifosa“: dėl ilgo sandorių tikrinimo įmonė praranda pirkėjus
Sankcionuotos ir laikinojo administratoriaus prižiūrimos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ sandorių tikrinimo ir tvirtinimo procedūros galėtų būti paprastesnės – kitaip prarandami pirkėjai tarptautinėse rinkose ir Lietuvoje, sako bendrovės atstovas.
Pasak „Lifosos“ komercijos direktoriaus Lino Kiero, dėl galutinių naudos gavėjų patikros stringa didelės apimties trąšų pardavimas Panamoje registruotai Brazilijos bendrovei „Cibra Fertilizantes“, kurios savininkai yra JAV piliečiai.
Jei esate bedarbis, pradėti verslo – neapsimoka: neteksite išmokos ir bedarbio statuso
Nedarbo išmoka išduodama vertinant gyventojo užimtumo būklę ir statusą, o ne gaunamas pajamas. Jei žmogus vykdo savarankišką veiklą ar įsteigia juridinį asmenį, bet negauna jokių pajamų – jis nelaikomas bedarbiu ir nebegali pretenduoti į išmoką.
Pašnekovai įspėja, kad savarankišką veiklą pradedantis asmuo turi įvertinti visas rizikas ir suprasti, kad verslas taip greitai pajamų neatneš. Todėl tenka rinktis – išmoka ar bandymas užsidirbti savarankiškai.
„Achema“ laikinai stabdo veiklą
Dėl smarkiai išaugusių gamtinių dujų kainų ketvirtadienį veiklą laikinai stabdo Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Preliminariai planuojama, kad įmonė nedirbs iki gruodžio, tačiau gali būti reaguojama į pokyčius dujų ir trąšų rinkose.
Prieš savaitę bendrovė paskelbė, kad rekordinės dujų kainos tiesiogiai lemia produkcijos savikainą, o jos gaminamų trąšų kainos tampa nekonkurencingos, palyginti su JAV ir Rusijos gamintojų produkcija, todėl gamyba neapsimoka.
„Žalvario“ vadovas: gaisre apdegė ir dalis pavojingų atliekų
Kauno įmonės „Žalvaris“ teritorijoje kilęs gaisras apėmė ir dalį pavojingų atliekų, apdegusios atliekos yra išvežamos į bendrovę „Toksika“, sako įmonės vadovas Vitoldas Sapožnikovas.
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje antradienį jis taip pat pažadėjo, jog įmonė teritoriją po gaisro sutvarkys per dvi dienas.
Pasak V. Sapožnikovo, visa Kauno padalinio teritorija užima 25 tūkst. kv. metrų, išdegęs plotas, t.y. du sandėliai, užima atitinkamai 2,6 ir 1,2 tūkst. kv. metrų.
Didelis gaisras Kaune – suvaldytas
Kauno atliekų įmonėje „Žalvaris“ ketvirtadienį kilęs gaisras naktį buvo suvaldytas, atliekami baigiamieji darbai, o aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą ir vertins žalą aplinkai.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus specialistų duomenimis, penktadienio rytą vyksta atliekų iškrovimo iš cechų ir perpylimo vandeniu darbai, taip pat vandeniu aušinami pavieniai likę gaisro židiniai.
3.10 val. buvo paskelbta gaisro lokalizacija: sustabdytas gaisro plitimas.
„Perlas Energija“ sustabdė veiklą: pataria gyventojams, ką daryti toliau
Įmonė „Perlas Energija“ informavo visus klientus, kad nuo šių metų rugpjūčio 31 dienos nutraukia savo, kaip nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, veiklą. Gyventojams energijos tiekimas nenutrūks, prireikus tai užtikrins bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Ką daryti šio tiekėjo klientams priklauso nuo to į kurį liberalizavimo etapą pateko, o sprendimui priimti ESO suteikia daugiau laiko ir stiprina pajėgas, kurios galės konsultuoti gyventojus, rašoma praneša spaudai.
ESO laikinai vadovaus Renaldas Radvila
Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros tiekimo įmonei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) laikinai vadovaus ESO valdybos narys, Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.
Jis nuo rugpjūčio 22 dienos laikinai pakeis atsistatydinantį Mindaugą Keizerį, kuris paskirtas energetikos grupės „Epso-G“ vadovu, trečiadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Ignitis grupė“.
Grupė yra paskelbusi naujo ESO vadovo atranką. Jis bus skiriamas penkeriems metams.
Notarai: RC neužtikrina galimybės tikrinti informaciją apie įmonių naudos gavėjus
Įsigaliojus reikalavimui tikrinti informaciją apie verslo naudos gavėjus Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos naudos gavėjų posistemyje (JANGIS), notarai teigia negalintys to padaryti, nes Registrų centras (RC) tam nepasiruošęs. Tuo metu pastarasis teigia, kad notarai privalo teikti prašymus, tačiau to daryti jie neskubėjo.
Clintui Eastwoodui tęsiant ginčą su Lietuvos įmone, teisme – jam nepalankus sprendimas
Holivudo žvaigždei Clintui Eastwoodui tęsiant teisminę kovą dėl 6,1 mln. JAV dolerių skolos (6 mln. eurų) iš likviduotos Lietuvos bendrovės „Mediatonas“, Apeliacinis teismas pagrindiniam buvusiam įmonės akcininkui ir vadovui Giedriui Bučinskui leido disponuoti 50 tūkst. eurų vertės turtu.
Ispanų įmonė stiprina pozicijas Lietuvoje: investuos iki 2 mln. eurų
Paviršių, skirtų virtuvėms, vonioms ir kitoms erdvėms, gamintoja ispanų bendrovė „Cosentino“ Lietuvoje ketina statyti produkcijos sandėlį ir į jį investuoti iki 2 mln. eurų, penktadienį praneša įmonė.
„Cosentino” vadovas Šiaurės regionui, kuriam priklauso ir Baltijos šalys, Pierre Wernlundhas sako, kad pardavimų augimas Lietuvoje parodė, jog čia verta investuoti į plėtrą.
Įmonė yra suplanavusi čia statyti produkcijos sandėlį ir į jį investuoti 1,5-2 mln. eurų.
Vilniuje iš įmonės apgaule pasisavinta daugiau nei 14 tūkst. eurų
Vilniuje iš įmonės apgaule pasisavinta daugiau nei 14 tūkst. eurų, pranešė policija.
Ketvirtadienį, apie 10 val. 30 min., Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pareiškimą, kad į bendrovės elektroninį paštą galimai buvo įsilaužta ir atsiųsta klaidinanti informacija.
Apgaulės būdu išvilioti 14 tūkst. 159 eurai.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo.
FNTT: darbo vietas neva sukurti ketinusi įmonė buvo pasisavinusi 100 tūkst. eurų
Prieš teismą stos iš Užimtumo tarnybos beveik 100 tūkst. eurų subsidiją neteisėtai pasisavinęs Vilniaus rajone įsikūrusios įmonės vadovas – jam pareikšti kaltinimai dėl kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo Vilniaus apygardos prokuratūra.
„Tez Tour“ pernai išbrido iš nuostolių, pajamos augo 4 kartus
Viena didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Tez Tour“ pernai uždirbo 215,2 tūkst. eurų grynojo pelno. 2020-aisiais įmonės nuostoliai siekė 1,4 mln. eurų.
Bendrovės pajamos siekė 57,9 mln. eurų – 4,1 karto daugiau nei 2020 metais, nurodoma „Tez Tour“ Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.
Bendrovė nurodė pernai aptarnavusi daugiau nei 86 tūkst. turistų.
„Girteka Logistics“ bus suskaidyta į keturias bendroves
Didžiausią Europoje nuosavų vilkikų parką valdanti logistikos grupė „Girteka“ tęsia struktūros pokyčius ir numatė suskaidyti grupės įmonę „Girteka Logistics“ į keturias bendroves.
Pernai pervežimo įmonių valdymas buvo sutelktas bendrovėje „Girteka Holding“, o iki šių metų pabaigos numatoma išskaidyti „Girteka Logistics“ į tris atskiras bendroves, kurios veiks skirtinguose regionuose, ir kompetencijų centrą, kuriame bus sutelktos aptarnaujančios funkcijos, pranešė įmonė.