įkandimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „įkandimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „įkandimai“.

Siaubas miške – nuodinga gyvatė įkando lietuvei į koją: medikas siunčia perspėjimą

Šiemet per pastarąsias porą savaičių į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę dėl gyvačių įkandimo kreipėsi net trys vaikai. Tiesa, gydytojai pastebi, kad tokie gyvačių įkandimai Lietuvoje reti, o dažniausiai rimto pavojaus gyvybei – nėra. Visgi nukentėję nuo angių pasakoja patiriantys didelį skausmą, o gydymas užtrunka.

Uodus pamirškite visam laikui: štai, kas tikrai padės

Prasidėjusi vasara taip ir kviečia į gamtą. Deja, tačiau kartais buvimą gamtoje, sode ar sodyboje kaip reikiant apkartina uodai. Atrodo, kas čia tokio – nuvaikei nuo savęs ir viskas. Deja, kartais jie kanda taip, kad kasytis tenka ištisą naktį.
2023-06-02

Pamirškite niežtinčius uodų įkandimus: štai, kas padės

Vasarą primenančios pastarosios dienos padovanojo ne tik gerus orus, bet ir po ilgos pertraukos sugrįžusių uodų nelauktus įkandimus. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi patarimais, kaip išvengti varginančio kasymosi bei greitai numalšinti atsiradusį uodų įkandimų niežulį. Šalti ledukai ir kompresai „Šalti kompresai ir ledukai – tai vienos greičiausių priemonių, padedančių numalšinti uodų įkandimų sukeltą niežulį.
2023-05-24

Įkando uodas? Šie patarimai greitai pašalins skausmą

Vabzdžių įkandimai ir įgėlimai vasarą gali būti nepatogūs ir po to neretai gali būti skausmingi. Vasarą daugiau laiko praleidžiant lauke gaunama begalė naudos sveikatai, tačiau taip pat galite tapti jautresni vabzdžių įkandimams ir įgėlimams.  Daugelį įkandimų ir įgėlimų galima lengvai gydyti namuose, tačiau pirmiausia reikia žinoti, su kuo susiduriate. Express.co.
2022-06-21

Šie ženklai išduoda, kad jūsų lovoje veisiasi blakės: pastebėkite laiku

Patalinės blakės yra maži vabzdžiai, kurie suaugę siekia 5 milimetrų ilgį. Igudę slėptis tamsiuose plyšiuose, dauguma žmonių jų dažnai nepastebi, tačiau tikrai yra ženklų, kad jie veisiasi. Tad kokie ženklai, matomi ant odos, išduoda, kad įsiveisė patalinės blakės? Įkandusi žmogui jo krauju ji gali maitintis iki 10 minučių, tačiau daugelis įkandimų gali nepalikti žymės ir likti visiškai nepastebėti.
2022-01-09

Priemonės nuo vabzdžių kainuoja ir 60 eurų: specialistai dalijasi, kaip apsisaugoti natūraliai ir sutaupyti

Prabėgus daliai vasaros, prekybininkai jau spėjo pajusti, kad šiemet žmonės, kitaip nei pernai, daug aktyviau ieško ir perka priemones nuo įvairių vabzdžių. Pardavėjų teigimu, kai kur priemonių nuo įvairių įkandimų įsigyjama ir trigubai daugiau nei tuo pat metu pernai, taip pat pastebima, kad populiarėja ir mažiau žinomi būdai atbaidyti kenkėjus.
2021-07-03

Atskleidė 1 gudrybę, kuri sumažins niežulį po uodų įkandimo: veikia 100 proc.

Atšilus orams daugiau laiko gryname ore leidžiantys žmonės susiduria su stipriai suaktyvėjusiais vabzdžiais, kurie be to, kad trukdo poilsį, gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų. Todėl artėjant vasarai vaistininkė Monika Žalytė pataria būti budriems ir nepamiršti su savimi turėti niežuliui ir alerginių reakcijų simptomams mažinti skirtų vaistų. „Šiltuoju metų laiku labiausiai nuo geliančių gyvių reikėtų saugotis alergiškiems žmonėms, nes jiems pasekmės gali būti netgi mirtinos.
2021-06-04

Norite išvengti uodų antpuolio? Štai, ką verta padaryti

Laisvalaikį gryname ore gali sugadinti ne tik prastas oras, bet ir aplinkui zyziantys vabzdžiai: uodai, mašalai, vapsvos, akliai ir daugybė kitų. Kaip išvengti nemalonumų?  Vabzdžius atbaidančios priemonės – purškalai ar tepalai, specialios ultragarsinės lempos ir natūralūs eteriniai aliejai.
2020-08-07

Pastebi ir poilsiautojai, ir gamtininkai: uodai pradėjo veistis lyg pasiutę

Gamtoje poilsiaujantys tautiečiai pastebi, kad jų malonias akimirkas gamtoje smarkiai drumsčia akivaizdžiai išaugę debesys uodų. Ir iš tiesų, gamtininkai pastebi, kad šiais metais kraujasiurbių daugiau. Kuriose šalies vietovėse uodų reikia saugotis labiausiai ir kaip nuo jų gintis? Šią vasarą gamtoje poilsiaujantys tautiečiai kaip niekada skundžiasi negalintys atsiginti uodų spiečių.

Uodų atsikratykite be jokio vargo – ekspertė pasakė, ką reikia daryti

Šiųmetė vasara kol kas dosni tiek saulės šilumos, tiek lietaus, kuris neleidžia mūsų ežerams ir kitiems vandens telkiniams išdžiūti. Šiluma ir drėgmė ypač patinka uodams, šiltuoju metų laiku besiveisiantiems būtent vandenyje. Tad džiaugdamiesi vandeningais ežerais, deja, turime rūpintis ir  kaip apsisaugoti uodų įgėlimų. Kuo jie gali būti pavojingi ir kaip jų išvengti, pataria Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų specialistė entomologė dr. Milda Žygutienė.
2020-06-19
REKLAMA
REKLAMA

Atskleidė gudrybę, kuri panaikina niežulį: uodų įkandimai taps lengvesni

Artėjant karantino pabaigai, laisvalaikį gryname ore ir nuotaiką gali sugadinti ne tik prastas oras, bet ir aplinkui zyziantys vabzdžiai: uodai, mašalai, vapsvos, akliai ir daugybė kitų. Vieni iš jų kėsinasi įgelti, nes yra alkani, kiti gi puola tik saugodami savo lizdus ar susierzinę. O štai vaistininkai sako, kad nuo uodų įkandimų gali padėti ne kas kitas, o šaltas ledo kubelis.
2020-06-16

Skubus medikų perspėjimas: 1 klaida gali nutraukti jūsų atostogas

Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2 600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo. Ypač dažnai apsinuodijama vasarą. Visais atvejais, kai įtariamas apsinuodijimas, geriausia nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų informacijos biurą (tel. 8 5 236 20 52). Specialistai konsultuoja visą parą. Bendrieji pirmosios pagalbos principai apsinuodijus paprasti.
2019-07-01

Uodų naikinimas: dėl šių gudrybių pamiršite įkandimus visam laikui

Saulėtais orais mėgaujamės vis labiau: iškylaujame, vaikštinėjame gryname ore iki pat vėlyvo vakaro. Kartu pradėjo džiaugtis ir uodai. Įkyrieji kenkėjai dabar itin aktyvūs, todėl pats metas pagalvoti, kaip nuo jų apsisaugoti. Maži, bet pavojingi Pasaulyje priskaičiuojama apie 3500 uodų rūšių. Laimė, Lietuvoje veisiasi kiek daugiau nei 20 jų rūšių. Kad subrandintų kiaušinėlius, uodų patelės atakuoja žmones, naminius gyvūnus – siurbia jų kraują. Rodos, nieko pavojingo.
2018-06-09

Pasakė, kaip elgtis po pavojingo įkandimo: svarbi kiekviena minutė

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje nusistovėję vasariški orai į gamtą išgena net ir tuos, kurie tai daro itin retai. Vis dėlto, vos vienas kitas susimąsto, kad pasivaikščiojimai miške ar tankesnėje žolėje, jeigu tinkamai nežiūrėsite po kojomis, gali baigtis liūdnai – susidūrimu su gyvate. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Ūminių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner pataria, ką daryti, jei akistatos vis dėlto neišvengėte, bei įspėja, kokių veiksmų šiukštu vengti.
2018-06-07

Šuo stipriai apkandžiojo merginos veidą: parodė šiurpinančias skyles ir randus

Sunkiai sužalotas modelis Suzel Mackintosh pasiryžo susigrąžinti karjerą. 23 mergina Naujųjų metų naktį buvo užpulta šuns, kuris sukandžiojo jai veidą. Siaubingos žaizdos sukėlė ne tik skausmą, bet ir sukliudė jos karjerai. Medikai atliko reikiamas operacijas, tačiau dėl pažeistų raumenų mergina negali pakelti viršutinės lūpos. Ji baiminasi, jog net ir sugijus žaizdoms, ji negalės tęsti modelio karjeros. „Buvau su draugais, kai vienas pažįstamas atsivedė šunį.
2018-05-17

Merginos nuotraukos sukrėtė: skaudžią pamoką atsimins visą gyvenimą

Tėvai dažnai perspėja, kad vaikai žaisdami lauke turėtų būti ypatingai atsargūs, ypač vasarą. Greičiausiai visi žinome, kas yra nuodingoji gebenė. Nuodingoji gebenė paplitusi  Amerikoje,  tačiau pacientų, sergančių šio ir kitų augalų sukeltais dermatitais yra ir Lietuvoje. Su šiuo augalu teko susidurti ir 21 metų Emily Petrozza iš Konektikuto. Mergina net nežino, kaip susidūrė su šiuo pavojingu augalu, kurio pasekmės akivaizdžiai pasimatė ant Emily veido.
2016-06-15

Specialistai perspėja: birželis – geliančių ir kandančių vabzdžių aktyvumo mėnuo

Gydytojai ir vaistininkai primena, kad birželis – tai mėnuo, kai įsibėgėja ne tik atostogų sezonas, bet ir trečdaliu padaugėja vabzdžių įgėlimų bei įkandimų skaičius. Lietuvoje gyvenančių vabzdžių įkandimai bei įgėlimai retai kada būna mirtinai pavojingi sveikatai, tačiau specialistai pataria būti budriems, norint išvengti pavojingų sveikatai pasekmių.
2014-06-12

Blusos ir utėlės puola ne tik asocialias šeimas

Asta VOLKOVAITĖ [email protected] Kaip rašo savaitraštis "Šiauliai plius", kraujasiurbiai parazitai ėmė pulti ne tik higienos įgūdžių stokojančias šeimas, bet ir mėgstančias švarą ir tvarką. Tokią tendenciją pastebėjo visuomenės sveikatos specialistai ir kenkėjų kontrolės paslaugas teikianti įmonė.
2013-12-13

Gerdami alų rizikuojate, kad jums įkąs moskitas

Beveik 20 proc. žmonių yra itin mėgstamas moskitų taikinys. Žurnalas „Smithsonian“ bandė atsakyti, kodėl taip yra. Pasirodo, moskitus traukia alus, todėl šio gėrimo mėgėjams reikėtų būti atsargiems. „Gerdami alų rizikuojate, kad jums įkąs moskitas“, – įspėja mokslininkai, remdamiesi tyrimo rezultatais. Išgėrę vos kiek daugiau nei 300 ml alaus, galite tapti patraukliu masalu moskitams ir kitiems vabzdžiams.
2013-07-24

Ką reikia žinoti apie vabzdžių įkandimus?

Lietuvoje žmones daugiausiai vargina uodai. Jų įkandimai dažniausiai būna nepavojingi, tačiau įkandimo vietą labai niežti, todėl besikasydamas žmogus gali užsikrėsti antrinėmis infekcinėmis odos ligomis. Įkandus uodui, į žmogaus organizmą gali patekti ligų sukelėjų, jautresniems žmonėms gali pasireikšti alerginės reakcijos. Uodų įkandimas dažniau sukelia (ypač vaikams) vadinamuosius dilgėlinės tipo bėrimus: įkandimo vietoje atsiranda pūkšlė, oda parausta, paburksta, ją labai niežti.
2012-05-25

Indijoje gyvenančios mergaitės geriausios draugės – karališkosios kobros

Indija nuo senų senovės garsėja kaip gyvačių kerėtojų žemė. O tai dar kartą įrodė ten gyvenanti aštuonerių metų mergaitė, kuri visą dieną praleidžia žaisdama ne su savo bendraamžėmis, bet su karališkosiomis kobromis. Kajol Khan gyvena Ghatampur kaimelyje su tėvais, šešiomis seserimis, dviem broliais ir šešiomis prijaukintomis kobromis, kurias ji vadina savo geriausiomis draugėmis.
2012-04-12

Kretingos rajone šuo apkandžiojo mažylį

Kretingos rajone, Kalniškių kaime, šuo užpuolė ir apkandžiojo keturmetį. Berniukui prireikė medikų pagalbos. Kaip praneša Policijos departamentas, nelaimė įvyko šeštadienio vakarą. Vaikas dėl įkandimo žaizdų blauzdose gydomas ligoninėje. Įvykį tiria policija.

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ryklys vėl užpuolė žmogų

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ryklys užpuolė ir sužeidė paauglį. Tai jau antras pranešimas apie ryklio išpuolį Rusijai priklausančioje Japonijos jūros pakrantėje, pranešė Nepaprastųjų situacijų ministerijos departamento atstovas. Atstovas teigė, kad ryklys ketvirtadienį užpuolė jaunuolį, gimusį 1995 metais. Paaugliui sužeistos kojos. Jis nugabentas į ligoninę Vladivostoko mieste. Anot gydytojų, šiuo metu nukentėjusysis yra ruošiamas operacijai.
2011-08-18

Aki­sta­ta su vabz­džiais ga­li bū­ti ne tik ne­ma­lo­ni, bet ir pa­vo­jin­ga

Vasarą, daugiau laiko praleidžiant gamtoje, neišvengiama įvairių vabzdžių kaimynystė. Bitės, širšės, vapsvos – net ir imantis visų atsargumo priemonių, kartais jos įgelia. Labai svarbu žinoti, kaip atpažinti alerginę reakciją, kada reikia skubios medikų pagalbos, o kada užtenka tik išimti geluonį ir atšaldyti įkąstą vietą.
2011-08-10

Laukinė fauna traukia į miestus

Trečiadienį Naujojoje Akmenėje netoli turgelio ir aplinkiniuose kiemuose slankiojusi kiaunė apkandžiojo mažiausiai tris žmones, nors jų skaičius galėjo būti didesnis. Apie vidurdienį pagautą žvėrelį Akmenės rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba išvežė ištirti, ar jis nesirgo gyvybei pavojinga pasiutlige, kuria galėjo apkrėsti miestiečius. Specialistai perspėja: laukiniai žvėreliai, ieškodami maisto, traukia arčiau žmonių.

Vis daugėja nusiskundimų dėl blakių

Praeitais metais kenkėjų kontrolės ekspertai užklausų, kaip kovoti su blakėmis, gaudavo iš užsienyje gyvenančių lietuvių. Šiais metais nusiskundimų netrūksta Lietuvoje. Plinta kelionių metu Per pastaruosius tris mėnesius kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ sulaukė 18 nusiskundimų dėl  žmogaus būste  gyvenančių patalinių blakių. Prieš metus užklausos plūdo iš Didžiojoje Britanijoje gyvenančių lietuvių.

Kaip apsisaugoti nuo uodų natūraliomis priemonėmis

Patys populiariausi Lietuvoje - paprastieji uodai, kurie minta žinduolių krauju. Gera žinia ta, kad maliarijos ši rūšis Lietuvoje neperneša, blogoji – veisiasi jie nepaprastai greitai ( apie 100 kiaušinėlių iškart) stovinčiame vandenyje (balose, pelkėse, grioviose, ežeruose), kurių pas mus netūksta.
2011-06-21

Kiauliškai besielgiantys žmonės kandžiojasi lyg šunys

„Jei šuo įkando žmogui – tai visiškai ne naujiena, – kitados išmąstė linksmasis rašytojas Markas Tvenas. – Štai jei žmogus krimstelėjo šuniui...“ Kai geruoju nebesusikalbama Sunku patikėti, bet Šiaulių miesto teismas buvo virtęs tikra šunide. Faktas kaip blynas – 37 metų advokato padėjėjas prieš kelias dienas parašė prašymą policijai nubausti apylinkės teisme jį išplūdusį ir.

Saugokimės gyvūnų apkandžiojimų

Prasidėjus šiltesniems orams, vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore, todėl iškyla didesnė tikimybė susitikti su gyvūnais, kurie gali sukelti grėsmę mūsų sveikatai ar net užkrėsti pasiutlige. Šia liga užsikrečiama, kai pasiutęs gyvūnas sukandžioja, apdrasko arba vien tik apseilėja pažeistą odą. Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau - Centro) specialistai pastebi, kad atėjus pavasariui vis daugiau žmonių kreipiasi dėl gyvūnų apkandžiojimų.
Į viršų