Ignas Rubikas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Ignas Rubikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Ignas Rubikas“.
Tai plinta kaip maras: specialistai kraupsta, kad grėsmės nesupranta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji
Specialistai griebiasi už galvų – elektroninės cigaretės tarp paauglių plinta kaip maras. Ypač nerimą kelia naujausi duomenys – nors elektroninių cigarečių vartojimas tarp paauglių auga visame pasaulyje, skelbiama, kad kol kas bene prasčiausia situacija – Lietuvoje.
Tokią situaciją atskleidžia Pasaulio sveikatos organizacijos atliktas tyrimas. Pasak jo, tarp penkiolikmečių Lietuvoje elektronines cigaretes bent kartą yra rūkę beveik 60 proc. berniukų ir mergaičių.
Profesorius apie tragiškas mamų istorijas: „Sakome, kad išduosime lankstinukus, bet viskas vėl lieka moters rankose“
1 iš 5 pagimdžiusių moterų Lietuvoje patiria pogimdyminės depresijos simptomus, tačiau pagalbos kreiptis neskuba. Pasak gydytojų, didžiausia problema šiandien yra ne ta, kad trūktų pagalbos priemonių, bet tai, kaip jos veikia. Pažymima, kad lankstinukų dalinimas ir varnelių dėliojimas nuo skaudžių nelaimių gali ir neapsaugoti.
Dulkio ministerija neskuba sekti airių pavyzdžiu, o gyventojai rėžia: „Nepadės, nesąmonė“
Buvęs ministras Veryga nori Lietuvoje ant alkoholio butelių klijuoti baisius perspėjimus apie žalą sveikatai, panašius į esančius ant rūkalų. Jis ragina sekti airių pavyzdžiu, kurie butelių etiketes keisti žada jau po 3 metų. Tačiau Arūno Dulkio vadovaujama ministerija sekti airių pavyzdžiu neskuba ir laukia Europos Komisijos patarimų. Na, o statistikai nustatė, kad pasibaigus pandemijai ir dešimtadaliu pabrangus alkoholiui, lietuviai ėmė mažiau gerti.
Depresija nebebus kliūtimi gauti vairuotojo pažymėjimą: siūlo peržiūrėti ir reikalavimus dėl ginklų
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, transporto priemonių vairavimui reikšmingos įtakos neturinčios ligos, tokios kaip lengvos formos nuotaikos sutrikimai, manija ar depresija, tam tikros fobijos ir neuroziniai sutrikimai, nebebus kliūtimi gauti teisę vairuoti.
Lygių galimybių ekspertai džiūgauja – tai žingsnis link psichinių ligų stigmos sumažinimo.
Ar pandemija lems sistemines permainas psichikos sveikatos srityje?
Koronaviruso pandemija keičia žmonių kasdienybę, neišvengiamai paveikdama visuomenės emocinę ir psichikos sveikatą. Padidėjo nerimo, baimės ir streso lygis, vienišumo jausmas. Pasak specialistų, šiuo laikotarpiu ypač sunku turintiems psichosocialinę negalią ar gyvenantiems socialinės globos įstaigose. Apie tai, kas nutiko su žmogaus teisėmis ir visuomenės sveikata per pandemiją, kalbėta Tarptautinę žmogaus teisių dieną vykusiame Nacionaliniame žmogaus teisių forume.
Lietuviai šiuos vaistus vartoja kaip saldainius – įspėja apie kritinę padėtį
Gydytojai skambina pavojaus varpais: Lietuva pagal suvartojamų benzodiazepinų, t. y. raminamųjų vaistų, kiekius išsiskiria Europoje. Kelis kartus lenkiame net Skandinavijos šalis, kuriose, kaip įprasta, daug dažniau fiksuojami prastesnės psichikos sveikatos rodikliai. Ir nors Lietuvos psichiatrų asociacija dar prieš metus kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir pateikė metodikas, kaip reikėtų spręsti šią problemą, popieriai, panašu, kol kas dūla valdininkų stalčiuose.
Tarptautinėje filosofijos olimpiadoje lietuvių mokiniai pirmą kartą iškovojo auksą
Dvidešimtojoje tarptautinėje mokinių filosofijos olimpiadoje, gegužės 19–20 d. įvykusioje Osle, Vilniaus licėjaus abiturientas Tadas Kriščiūnas pelnė aukso medalį. Tai pirmas kartas, kai šioje olimpiadoje Lietuvos mokinys laimi aukso medalį. Michail Skalskij (Miša Skalskis), tos pačios mokyklos vienuoliktokas, apdovanotas pagyrimo raštu. Abiejų mokinių filosofijos mokytojas yra Ernestas Šidlauskas.