humanoidai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „humanoidai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „humanoidai“.

Ateityje susitikinėsime ir tuoksimės su robotais: taip sumažintume tam tikrų nusikaltimų skaičių

Apie meilę rašomos dainos, kuriami filmai, bet retas susimąsto, kas yra meilė ir kaip ją trumpai apibūdintų. Kiekvienas ją išreiškia skirtingai – tai ištyrė sociologas Linas Jakučionis, aiškinęsis, kas vilniečiams yra meilė, kaip myli šiuolaikiniai žmonės ir kuo jų meilė skiriasi nuo tos, kurią rodė jų tėvai. Sociologas taip pat domisi ateities santykiais, kuriuos galbūt užmegsime su... robotais. Kas yra meilė, L. Jakučionis klausė 1980–1990 m. gimusių vilniečių.

Humanoidas „Ameca“ prakalbo apie žmonijos tykančius pavojus: „Žmonės turi suvokti grėsmes“

Dirbtinio intelekto programa „ChatGPT“ jau sukėlė šurmulį pasaulyje, o britai sugalvojo panašų intelektą dar ir įdėti į humanoido kūną. Rezultatas – į žmogų panašus protingas robotas, nė neslepiantis, kad neatsakingai auginamas dirbtinis intelektas gali kelti grėsmę žmonėms. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios bendrovės „Engineered Arts“ sukurtas humanoidinis robotas „Ameca“ geba kalbėti daugybe kalbų. Tai anglų, prancūzų, vokiečių.
2023-06-10

Egipte prie Gizos piramidžių – neįprasta skulptūra: ją sukūrė ne žmogus, o humanoidė

Egipto Gizos piramidės – iki šių laikų išlikęs senojo pasaulio stebuklas. Didingų statinių fone smalsuolių akis traukė neįprasta, senovės pasaulį su ateitimi sujungianti skulptūra. Neįprasta tuo, kad ją sukūrė ne žmogus, o humanoidė – pirma pasaulyje dirbtinį intelektą turinti menininkė Ai-Da. Egipto Gizos piramidžių fone, 2,5 metro ilgio metalo ir stiklo sarkofage, randuota molinė gulinčios moters futuristinė skulptūra. Jos kojos ir rankos – metalinės.
2021-11-16

Makabriškas vaizdelis: pamatykite, kaip Rusijoje gimsta humanoidų veidai

Rusijoje gimsta robotų humanoidų veidai. Naudodami naujausias technologijas, rusų specialistai Vladivostoke kuria tikrovišką humanoidų odą, akis, plaukus. Dirbtuvės kaip iš siaubo filmo. Kūrėja specialiu prietaisu tobulina roboto humanoido akį. Naujas bendrovės „Promobot“ padalinys Vladivostoke, kur meistrai, pasitelkę 3D spausdinimo ir polimerų technologijas, kuria labai tikroviškus, iki menkiausių detalių ištobulintus humanoidų veidus.
2021-03-20

Greitai susidursime: sekso ir santuokos su robotais moralinė dilema

Žmonija yra ant atradimų slenksčio, kai bus sukurti robotai, kuriuos galėsime pamilti, rašoma „The Financial Times“. Dirbtinis intelektas tampa vis tobulesniu, ir bendravimas su juos skamba vis labiau įtikinančiai. Robotus kuriantys mokslininkai pasiekė tokį lygmenį, kad šie tampa vis labiau panašūs į žmones, o sekso lėlių gamyba išgyvena geriausius laikus. Ekspertas Davidas Levy mano: tikriausiai, iki 2050 metų santykiai su robotais, seksas ir netgi santuokos su jais taps norma.
2016-05-05

Tikroviškus robotus humanoidus pamatysime 2020 m.

Kompanija „Toshiba“ pranešė, kad parodoje „CEATEC 2014“ pademonstruos naujos kartos robotą humanoidą, kuris galės pasakyti iš anksto sudarytas frazes, ir tai padarys pasitelkęs japonų gestų kalbą. Robotas gavo japonų moters išvaizdą – manoma, kad tokia išorė leis sukelti didesnį pasitikėjimą potencialiems roboto pirkėjams. Kūrėjų teigimu, tikslinė tokių robotų auditorija – tai pagyvenę japonai, kurie turi problemų dėl sveikatos.
2014-10-09

Robotas išmoko atpažinti savo atvaizdą veidrodyje

Nico valandų valandas praleidžia prie veidrodžio. Tačiau tuštybe to nepavadinsi: Nico – tai robotas humanoidas, gebantis atpažinti savo atspindį, todėl žengęs didelį žingsnį savęs supratimo link. Be to, remdamasis atspindžiu veidrodyje, Nico gali identifikuoti tikslią savo rankos buvimo vietą erdvėje. Justinas Hartas ir Brianas Scassellati iš Jeilio universiteto neseniai jį išmokė atpažinti savo rankos buvimo vietą net 2 cm tikslumu bet kurioje dimensijoje.
2012-08-23

Japonai sukūrė robotams skirtą užpakalį

Tai, kad japonai pamišę dėl robotų, žinoma jau seniai, bet naujas Tokijo Elektrokomunikacijų universiteto mokslininkų išradimas sukėlė naują ažiotažą. Elektrokomunikacijų universiteto mokslininkų ir inžinierių grupė, vadovaujama Nobuhiro Takahashi, pristatė roboto „Shiri“ prototipą. „Shiri“ japoniškai reiškia „sėdmenys“, o šis pavadinimas šviesiai tiesiai apibūdina naujovės esmę: tai robotizuota sistema, labai tikroviškai imituojanti žmogaus sėdmenis, skelbia „Kotaku.
2012-05-11

Nežmoniškas stalo tenisas

Kinijos robotų specialistai sukūrė stalo tenisą žaisti mokančius robotus humanoidus. Abu jie sveria po 55 kg, yra 160 cm ūgio ir  moka žaisti ne tik vienas prieš kitą, bet ir prieš žmogų.
2011-10-27
Į viršų