hipertenzija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hipertenzija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hipertenzija“.
Turite plačias blauzdas? Medikai jums siunčia žinią
Žurnale „Endocrine Connections“ paskelbti rezultatai rodo, kad didesnis blauzdų apimties plotis gali būti susijęs su mažesniu kraujospūdžiu ir mažesne rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis žmonėms, turintiems antsvorio ar nutukimo.
„Priešingai nei pilvo riebalai, kojų riebalai gali būti naudingi medžiagų apykaitai“, – teigė Šanchajaus Jiao Tong universiteto Medicinos mokyklos Endokrinologijos departamento (Kinija) medicinos mokslų daktaras Zhen Yang.
Ilgalaikį aukštą kraujo spaudimą sumažinti padės šie pratimai: paprasta, bet veiksminga
Maždaug kas trečias suaugęs žmogus kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo. Aukštam kraujospūdžiui tapus ilgalaike problema, be vaistų neapsieinama. Tačiau profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ atskleidė, kokie visai nesudėtingi pratimai gali padėti sumažinti kraujospūdį.
Priežastys, kodėl padidėja kraujospūdis (pirminė hipertenzija), 90–95 proc. atvejų nebūna žinomos.
Sumažinkite kraujospūdį vos per kelias minutes: pasidalino itin veiksmingais patarimais
Maždaug kas trečias 25–65 metų pacientas kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo (arterinės hipertenzijos). Nors dažniausiai pakilus kraujospūdžiui skubama griebtis vaistų, profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ primena – pabandyti sumažinti kraujo spaudimą galima ir atliekant paprastus pratimus.
Laidoje ekspertas paaiškino, kaip namų sąlygomis vos per minutę sumažinti kraujo spaudimą natūraliomis priemonėmis.
Įspėja aukštą kraujo spaudimą turinčius žmones: venkite šių vaistų
Maždaug kas trečias pacientas kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo. Nors dažniausiai pakilus kraujospūdžiui skubama griebtis vaistų, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesiorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė primena – vaistai problemos neišspręs.
A. Unikausko teigimu, priežastys, kodėl padidėja kraujospūdis (pirminė hipertenzija), 90–95 proc. atvejų nebūna žinomos. Viena iš priežasčių, kodėl gali kilti pirminė hipertenzija, yra elektrolitų disbalansas.
Magnetinė audra smogia toliau: pasakė, kada baigsis
Tęsiasi sveikatai pavojingas reiškinys – magnetinė audra, trunkanti jau septynias dienas. Magnetinės audros gali veikti kai kurių asmenų sveikatą, todėl patariama laikytis kelių gairių, kad poveikis sveikatai būtų kuo mažesnis.
Magnetinių audrų prognozę pateikę meteoagent.com skelbia, kad šiandien magnetinio lauko aktyvumas siekia penkis balus, rytoj, birželio 6 dieną, sumažės ir sieks tris balus.
Kaip reikia teisingai pasimatuoti kraujospūdį: tai žino ne visi
Pasaulyje hipertenzija serga daugiau nei 1,2 milijardo žmonių, o Lietuvoje šią diagnozę išgirsta net 4 iš 10 žmonių. Ši liga paliečia daugybę žmonių, bet ji neturi ryškių simptomų, dėl to yra sunkiai pastebima ir būtent dėl šios priežasties kartais yra pavadinama „nematoma liga“.
Visuomenės žinios apie hipertenziją, jos požymius bei prevenciją vis dar yra ganėtinai menkos.
TOP4 dažniausios padidėjusio kraujospūdžio priežastys: Unikauskas pataria įsidėmėti
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kad arterinė hipertenzija gali būti pirminė arba antrinė. Esant pirminei hipertenzijai, nustatyti priežastį gali būti sunku, tačiau įmanoma.
Laidos vedėjas pasakoja, kad pirminės hipertenzijos priežastys dažniausiai yra keturios:
elektrolitų disbalansas,
vitamino D trūkumas,
atsparumas insulinui,
magnio trūkumas.
Kamuoja hipertenzija? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokius tyrimus turėtų atlikti pacientai, kuriuos kamuoja aukštas kraujo spaudimas.
„Arterinė hipertenzija gali būti pirminė ir antrinė. Antrinę hipertenziją sukelia tam tikros gretutinės ligos, todėl norint sumažinti kraujospūdį, būtina suvaldyti jį keliančias ligas. Norint išsiaiškinti antrinės hipertenzijos priežastis rekomenduoju atlikti TTH, FT4 ir FT3 tyrimus.
Kartą ir visiems laikams: kaip teisingai pasimatuoti kraujospūdį?
Pakilęs kraujospūdis arba arterinė hipertenzija – tai bėda, su kuria šiais laikais vis dažniau susiduria ne tik vyresnio, bet ir jaunesnio amžiaus žmonės, o kartais netgi vaikai. Dažniausios to priežastys – fizinio aktyvumo trūkumas, nevisavertė mityba, ilgalaikis stresas ar paveldimumas.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pabrėžia – kad ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip teisingai pasitikrinti kraujospūdį namuose.
Įspėja knarkiančius: tai gali išduoti klastingas ligas
Daugelis mano, kad knarkimas tik erzina, tačiau jis gali turėti pražūtingų pasekmių žmogaus sveikatai. Miegoti šalia garsiai knarkiančio žmogaus gali būti tikra kančia, tačiau šis naktinis įprotis gali būti susijęs su daugeliu rimtų sveikatos sutrikimų.
Didžiosios Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, knarkia apie 30 mln. britų.
REKLAMA
REKLAMA
Turite platesnes blauzdas? Turi jums gerų žinių
Tyrimo rezultatai rodo, kad žmonės, kurių šlaunys yra didelės, 61 proc. rečiau turi aukštą kraujospūdį.
Atlikus beveik 6 000 jaunesnių nei 60 metų žmonių tyrimą, nustatyta, kad asmenys, turintys dideles šlaunis, 61 proc. mažiau linkę sirgti širdies ligomis, todėl turi mažesnį šansą patirti insultą ar širdies priepuolį.
Tai dar vienas įrodymas, kad kriaušės formos figūra, kaip Kate Winslet, Beyonce ir Jennifer Lopez, yra naudingos sveikatai.
Daugybė žmonių neįtaria, kad serga klastinga liga: nieko neskauda, o pasekmės gąsdina
Daugybė žmonių nieko neįtardami gali sirgti itin klastinga liga – hipertenzija, kuri negydoma stipriai žaloja organizmą. Ši per aukšto kraujo spaudimo liga nepagydoma, tačiau koreguojama. Gydytojai gi apgailestauja, kad daug pacientų į aukštą kraujospūdį numoja ranka, nenori vartoti vaistų arba tą daro netinkamai.
VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytojos kardiologės dr. Mildos Kovaitės aiškinimu, virš 90 proc.
Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku
Pacientams, sergantiems hipertenzija, ypatingą dėmesį savo sveikatai reikėtų skirti šaltuoju metų laiku. „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė dalijasi naudingais patarimais, kurie padės nuo padidėjusio kraujo spaudimo kenčiantiems žmonėms išvengti problemų ir pasijusti geriau už lango spaudžiant šaltukui.
Unikauskas atskleidė aukšto kraujospūdžio priežastį: su tuo susiduria daugelis
Patiriamas stresas yra dažna dirbančio žmogaus problema. Laikui bėgant dėl streso gali atsirasti įvairių lėtinių ligų ir kitų sveikatos problemų. Tai gali sukelti aukštą kraujospūdį. Apie stresą ir kitas hipertenzijos priežastis TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ pasakoja gydytojas Alvydas Unikauskas.
„Arterinė hipertenzija gali būti pirminė ir antrinė. Dažniausiai pasitaiko pirminė hipertenzija.
Sumažinkite aukštą kraujospūdį: ragina išbandyti šiuos produktus
Sveika mityba yra vienas didžiausių ginklų, kuriais galite apsisaugoti nuo aukšto kraujospūdžio. Tad sumažinkite aukštą kraujospūdį, išbandykite šiuos penkis produktus, kurie puikai padeda.
Jungtinės Karalystės organizacijos „Blood Pressure UK“ duomenimis, aukštas kraujospūdis arba hipertenzija vargina daugybę žmonių visame pasaulyje ir ši problema vis aštrėja.
Tokia situacija kelia nerimą, nes hipertenzija yra širdies priepuolių ir insulto pirmtakė.
Kardiologas įspėja: vasarą kai kurių širdies ligų rizika išauga
Vasara – gana palankus metas turintiems kraujospūdžio problemų. Statistiškai įrodyta, kad šiuo metų laiku kraujo spaudimas būna žemesnis nei žiemą. Vis dėlto specialistai įspėja, kad net ir vasarą reikia nepamiršti visapusiškai pasirūpinti savo sveikata ir išlikti budriems.
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės intervencinio kardiologo Karolio Bumblausko teigimu, priežasčių, kodėl vasarą kraujo spaudimas yra mažesnis nei žiemą, – daugybė.
Medikai įspėja apie užslėptą pavojų: apie padidintą kraujospūdį žmogus gali nė neįtarti
Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje. Negydoma hipertenzija gali turėti sunkių sveikatos pasekmių, negana to, dažnai nepastebima dėl simptomų nebuvimo. Gegužę minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, vaistininkė Greta Vaitoškaitė bei profesorė, gydytoja Olivija Dobilienė pasidalino gyvybę gelbstinčiais patarimais.
Profesorius ragina įsidėmėti 8 taisykles: padės sumažinti kraujo spaudimą
Gegužės 17-ąją minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Šia proga profesorius, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Nefrologijos centro vadovas, Lietuvos hipertenzijos draugijos pirmininkas ir Lietuvos inkstų fondo prezidentas Marius Miglinas pasakoja apie padidėjusį kraujospūdį, ligos pasekmes ir pateikia 8 paprastas taisykles, kurių laikantis galima suvaldyti padidėjusį kraujo spaudimą arba visiškai jo išvengti.
Lietuvoje – neeilinis projektas: daugiau nei 1000 pacientų gydytojai prižiūrėjo visą parą
Antakalnio poliklinikoje baigėsi daugiau nei du metus trukęs pilotinis poliligotumo projektas. Projekte dalyvavo daugiau nei viena lėtine liga sergantys pacientai, kuriems buvo užtikrinamas efektyvus sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, pritaikant individualią priežiūrą kiekvienam asmeniui patogiais ir inovatyviais būdais. Pabaigus projektą matomi teigiami pokyčiai pacientų sveikatai ir paslaugų kokybei.
Atsisakykite šių produktų jau dabar: padės kovoje su aukštu kraujospūdžiu
Daugybė žmonių visame pasaulyje susiduria su aukštu kraujospūdžiu arba hipertenzija. Lietuviai – ne išimtis. Specialistai ragina atsisakyti kelių maisto produktų, kad išvengtumėte šių gyvybei pavojingų sveikatos problemų.
Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte aukštą kraujospūdį – dažnai veiksmingiausiai veikia visai paprasti gyvensenos pokyčiai.
Įspėja apie artėjančią magnetinę audrą: 2 dienas apsibraukite raudonai
Praėjusią savaitę praužė magnetinė audra, kuri stipriausiai jaučiama buvo kovo 19 dieną. Pagal stiprumą ji buvo įvertinta 5 balais. Tačiau jau visai netrukus, kovo 26-27 dienomis smogs dar stipresnė magnetinė audra. Sužinokite, kaip galite apsaugoti save nuo jos poveikio.
Magnetinės audros – tai galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, kurie turi poveikį ne tik Žemei, tačiau ir žmogaus savijautai.
Artėjant magnetinei audrai įspėja visus: štai, kas padės apsisaugoti
Magnetinės audros – tai galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, kurie turi poveikį ne tik Žemei, tačiau ir jūsų savijautai. Teigiama, kad artimiausia magnetinė audra užklups kovo 10 dieną. Sužinokite, ką reikėtų daryti norint sumažinti magnetinės audros poveikį sveikatai.
Anot „Meteoagent“ portalo, stipriausios magnetinės audros kovo mėnesį bus 19, 26 ir 27 dieną. Kovo 19 dieną magnetinės audros indeksas įvertinamas penkiais balais, kovo 27 d. – šešiais, o kovo 26 d. net septyniais.
Unikauskas įvardijo dažniausias padidėjusio spaudimo priežastis: įsidėmėkite ir išsitirkite
Padidėjęs kraujo spaudimas arba arterinė hipertenzija – sutrikimas, nuo kurio kenčia kas trečias 25-65 metų pacientas. Daugeliui atrodo, kad padidėjusį kraujo spaudimą galime sutvarkyti tik specialiais vaistais, tačiau TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas, profesorius Alvydas Unikauskas pabrėžia, kad su hipertenzija galima kovoti ir natūraliais būdais. Bet tam svarbiausia žinoti hipertenzijos priežastis.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas papasakojo, kaip natūraliai sumažinti kraujo spaudimą
Maždaug kas trečias 25-65 metų pacientas kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo (arterinės hipertenzijos). Nors dažniausiai skubama griebtis tablečių, vis dėlto, profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ primena – pabandyti sumažinti kraujo spaudimą galima ir natūraliomis priemonėmis bei preparatais.
Išgėrus alkoholio parausta veidas? Turi jums blogų žinių
Ekspertai įspėja – žmonėms, kuriems vartojant alkoholį išrausta veidas, kyla didesnė rizika susirgti liga, kuri yra vadinama „tyliąja žudike“. Sužinokite, kokie yra simptomai, išduodantys galimą širdies ir kraujagyslių ligą.
Kalifornijos medikų teigimu, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis žmonėms, kurių veidai parausta vartojant alkoholį, yra susijusi su genu, kuris slopina organizmo gebėjimą metabolizuoti alkoholį.
Įspėja turinčius aukštą kraujospūdį: venkite šio gėrimo
Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vienas gėrimas didina riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, jei kankina labai aukštas kraujospūdis.
Širdies ir kraujagyslių ligos – tai įvairios būklės, neigiamai paveikiančios širdį arba kraujagysles. Jas dažnai sukelia kraujagyslėse susikaupę riebalai ir kraujo krešuliai.
Aukštas kraujospūdis (hipertenzija) taip pat didina šių ligų riziką dėl papildomo krūvio organams, rašo express.co.uk.
Įvardijo būdą, kaip sumažinti aukštą kraujospūdį: „Jis tampa kaip vaistas“
Širdis – vienas svarbiausių žmogaus organų, todėl svarbu stebėti jos būklę ir atsakingai vertinti siunčiamus signalus. Nors kartais į garsius ir dažnus dūžius krūtinėje numojame ranka, TV3 laidoje kalbėjęs sporto medicinos gydytojas patarė taip nesielgti.
Šie ženklai išduoda suprastėjusią širdies veiklą: pastebėkite laiku
Labai svarbu suvaldyti aukštą kraujospūdį, nes ši būklė ilgainiui gali sukelti gyvybei pavojingas situacijas, tokias kaip insultas ir širdies smūgis. Nors yra įvairių būdų, kaip sumažinti aukštą rodmenį, pirmiausia turite nustatyti priežastį.
Profesorius Tim Spector dalijasi kai kuriais įspėjamaisiais hipertenzijos ženklais, rašo express.co.uk. Kalbėdamas Zoe „YouTube“ kanale, ekspertas pasidalijo kai kuriais „pradiniais“ jų atliekamo aukšto kraujospūdžio tyrimo radiniais.
Vargina aukštas kraujospūdis? Išbandykite šį gėrimą
Apie aukštą kraujospūdį dažnai nesusimąstome, kol nepajaučiame jokių simptomų. Aukštas kraujo spaudimas tampa ne vieno sveikatos sutrikimo priežastimi, bet, laimei, vienas gėrimas gali padėti jį sumažinti.
Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, gali žaloti jūsų kūną metų metus, kol galiausiai pasireiškia simptomai. Jei jūsų kraujo spaudimas staiga pakyla arba laikosi pakilęs ilgą laika, tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
Kauno klinikose – reto naviko šalinimo operacija: pasitaiko 2 žmonėms iš milijono
73 metų šiaulietę Eleną ne vienerius metus kamavo sveikatos problemos, kurios, kaip pati moteris manė, yra vyresnio amžiaus pasekmė.
„Vartojau vaistus nuo hipertenzijos, II tipo cukrinio diabeto. Negalėjau net prigulti ant kairiojo šono – iškart vargindavo dusulys“, – pasakoja moteris.
Nei moteris, nei ją gydę ir konsultavę Šiaulių medikai neįtarė, kad tikroji moters prastos savijautos priežastis – iš autonominio nervų mazgo išsivystęs navikas, vadinamas paraganglioma.
Sumažinkite aukštą kraujospūdį: padės 1 gudrybė
Aukštas kraujospūdis yra rimtų sveikatos problemų, tokių kaip infarktas ar insultas, pirmtakas. Sumažinti jį itin svarbu, nes tai mažina mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
Aukštas kraujospūdis (hiptertenzija) yra būklė, kai kraujo spaudimas arterijose yra nuolat per didelis. Kai taip nutinka, arterijų sienelės išsiplečia, o tai gali sukelti žalą – infarktą, insultą, taip pat didėja inkstų ligų rizika.
Viena iš pirmųjų apsaugos priemonių – dieta.
Kraujas iš nosies gali išduoti agresyvią ligą: nenumokite ranka
Hipertenzija yra tylus žudikas ir milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena su šia liga. Daugelis ją blogai kontroliuoja ir rizikuoja susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis. Šiais metais, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, gydytojai nori pabrėžti kraujospūdžio stebėjimo svarbą.
Hipertenzija yra didžiausias širdies ligų, insulto, inkstų komplikacijų ir ankstyvos mirties rizikos veiksnys.
Vargina padidėjęs kraujospūdis? Pasakė, ar visada būtini vaistai ir kaip sau padėti
Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės mėnesį minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
Kviečia nepraleisti progos pasitikrinti: tai gali padėti išvengti mirtinos ligos
Minint pasaulinę hipertenzijos dieną, Katedros aikštėje vyksta kraujospūdžio matavimų akciją. Į aukštą kraujo spaudimą dėmesį atkreipti ragina aukšti kojūkininkai, kurie kviečia kraujospūdį pasimatuoti čia pat. Per paskutinius kelis dešimtmečius žmonių, turinčių hipertenzija (aukštą kraujo spaudimą) skaičius išaugo kone dvigubai.
Lietuvoje šią diagnozę išgirsta net 4 iš 10 pacientų.
Pacientui neskauda, o širdies liga progresuoja: kardiologas įvardijo kritinę amžiaus ribą
Antradienį, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
Vienas dažniausių sveikatos sutrikimų pasaulyje, kuris žudo tyliai: pasakė, kaip išvengti
Aukštas kraujo spaudimas, dar kitaip vadinamas hipertenzija, yra vienas dažniausių sveikatos sutrikimų visame pasaulyje. Ne išimtis yra ir Lietuva. Būtent širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis mūsų šalyje, o aukštas kraujo spaudimas – dažna šių sutrikimų būsena.
Kardiologas Biliukas įspėja dėl hipertenzijos: „Į ligos patalą guldo atsainus požiūris į kraujospūdį“
Net trečdalis pasaulio žmonių turi padidintą kraujo spaudimą. Deja, šis skaičius vis auga. Ne tik pandemijos, bet ir grėsmingo karo fono apsuptyje operatyvumas tapo ypač vertinamas nustatant galimus širdies ir kitų, su kraujagyslių veikla susijusių, sveikatos sistemų sutrikimus.
Laidoje „Sveikas rytojus“ medicinos mokslų daktaras, kardiologas Mykolas Biliukas pasakojo, jog nedaugelis turi įprotį sekti savo kraujospūdį, o taisyklingai jį matuoti moka tik retas žmogus.
Meilė ir kraujo spaudimas: 7 kardiologės patarimai, kaip pozityvios emocijos gali padėti sustiprinti sveikatą
Ar meilė gali gydyti ar net sumažinti kraujo spaudimą? Pasirodo, jog meilė ir teigiamos emocijos – pats tikriausias vaistas. Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad bučiniai ir laikymasis už rankų skatina laimės hormono oksitocino išsiskyrimą, kuris ne tik sumažina streso hormonų kiekį organizme, bet ir gali padėti reguliuoti kraujo spaudimą. Pavyzdžiui, meilūs ilgiau nei pusvalandį trunkantys prisilietimai, tarkime, masažas, bent tris kartus per savaitę.
Kankina aukštas kraujospūdis? Šiukštu nekartokite 1 dažnos klaidos
Neteisingas ir neatsakingas paskirtų vaistų vartojimas yra viena dažniausių problemų gydant aukštą kraujospūdį – hipertenziją. Neretai pacientai, pasijutę geriau, nutraukia gydymą, o kraujospūdžiui nešokinėjant, sugalvoja, kad galima pakoreguoti dozę savo nuožiūra.
Pirmiausiai neteisingas vaistų vartojimas siejamas su tuo, kad ne visi kraujospūdžio problemų turintys gyventojai stebi savo sveikatos rodiklius. Remiantis „Norstat LT“ tyrimo duomenimis, tik pusė (55 proc.
Kankina aukštas kraujospūdis? Rinkitės šias daržoves
Kai kurie maisto produktai kraujospūdį sumažinti gali vos per 24 valandas. Jei jums diagnozuota hipertenzija arba jei norite sumažinti tikimybę susirgti šia liga ateityje, štai kokių mitybos pokyčių reikia imtis. Yra viena daržovių grupė, kuri kraujospūdį mažina itin efektyviai – kokios tai daržovės?
Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, kelia rimtą pavojų žmogaus sveikatai. Ši liga dar vadinama „tyliąją žudike“ – hipertenzija labai didina infarkto ir insulto pavojus.
Nenumokite ranka į aukštą kraujospūdį: išsklaidė didžiausius mitus
Apie hipertenziją – padidėjusį kraujo spaudimą – kalbama išties daug, todėl visai nesunku pasiklysti visame informacijos sraute. Gydytoja kardiologė, Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vadovė prof. Dr. Jurgita Plisienė naujienų portalui tv3.lt atskleidė, kokie mitai yra patys populiariausi, kas tiesa, o kas ne.
Internete sklando įvairiausių patarimų, kaip gydyti padidėjusį kraujo spaudimą ar ką daryti, jeigu kraujo spaudimas pasidarė per žemas. Gydytoja prof. dr.
Skubiai įspėja dėl padidėjusio kraujospūdžio: numojus ranka gali laukti skaudžios pasekmės
Hipertenzija – padidėjęs kraujo spaudimas – ne veltui vadinama tyliąja žudike. Gydytoja kardiologė, Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vadovė prof. Dr. Jurgita Plisienė atskleidė, kad dažnai žmonės nė nenutuokia, kad jų kraujo spaudimas yra ne normos ribose. Kokie ženklai tai gali išduoti ir koks kraujospūdis yra laikomas idealiu, pasakojo naujienų portalui tv3.lt.
Yra paplitęs įsitikinimas, kad hipertenzija gali sirgti tik vyresnio amžiaus žmonės, tačiau prof. Dr.
Šis produktas mažina aukštą kraujospūdį: ragina išbandyti nedelsiant
Aukštas kraujospūdis yra pirmaujanti mirties priežastis visame pasaulyje. Tai atsiranda dėl daugybės veiksnių, kurios susijusius su mityba. Sužinokite vieną produktą, kurį pridėjus prie savo sveikatos mitybos, veiksmingai mažina aukštą kraujospūdį.
Manoma, kad beveik penki milijonai Jungtinėje Karalystėje žmonių kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, kuris sukelia jiems insultą ir širdies priepuolių pavojus. Laimei, tam galima užkirsti kelią keičiant gyvenimo būdą.
Šis gėrimas puikiai mažina kraujospūdį: išbandykite jau dabar
Aukštas kraujospūdis gali baigtis sunkiais sveikatos sutrikimais, tačiau gydymas jiems paprastai būna efektyvus. Su aukštu kraujospūdžiu siejami pavojai – infarktas ir insultas. Tačiau yra vienas gėrimas, kuris gali nuo to apsaugoti, nes mažina kraujospūdį.
Daugumoje išsivysčiusių šalių hipertenzijos pavojus auga su metais. Skaičiuojama, kad šiuo metu, kad aukštą kraujospūdį turi maždaug trečdalis britų, tačiau milijonai jų apie tai nė nežino.
Laimei, kraujospūdį galima mažinti.
Šie ženklai išduoda aukštą kraujospūdį: nenumokite į juos ranka
Aukštas kraujospūdis, kitaip žinomas kaip hipertenzija, gali kelti pavojų jūsų sveikatai, jei patirsite hipertenzinę krizę. Pasak daktaro Afzal Sohaib, konsultuojančio kardiologo iš „The Wellington Hospital“, kuri priklauso „HCA Healthcare UK“, yra šeši ženklai, išduodantys aukštą kraujospūdį.
Aukštas kraujospūdis – tai kai kraujo, keliaujančio per kraujagysles, spaudimas yra per stiprus. Negydant šios ligos, gali įvykti komplikacijos, tokios kaip miokardo infarktas ar insultas.
Padidėjusį kraujospūdį išduoda 7 ženklai: nenumokite į juos ranka
Aukštas kraujo spaudimas, pasiekęs 180/120mmHg yra ypač pavojingas ir kelia grėsmę gyvybei. Įprastai, ilgą laiką pakilęs spaudimas neturi jokių simptomų, todėl yra vadinamas tyliuoju žudiku.
Vis dėlto, ypač aukštas spaudimas gali sukelti nemalonius pojūčius, kurie praneša, jog metas kreiptis į medikus. Jei patiriate stiprų krūtinės skausmą, tai gali būti hipertenzijos padarinys ir turėtumėte nedelsiant skambinti pagalbos numeriu.
Primena apie ligą, kurios metu padidėja kraujospūdis plaučių kraujagyslėse: negydant sukelia neįgalumą
Lietuvoje stebima ir gydoma per 200 žmonių, sergančių plautine arterijos hipertenzija ir plautine tromboemboline hipertenzija. Nors plautinė hipertenzija pasaulyje vertinama kaip nepagydoma liga, tačiau anksti ją diagnozavus, pacientams galima užtikrinti visavertį gyvenimą.
Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojos pulmonologės doc.
Sergate cukriniu diabetu? Medikai aiškina, kaip tai lemia sergamumą ir mirtį nuo COVID-19
Nuolat akcentuojama, kad COVID-19 daug pavojingesnis lėtinių ligų turintiems žmonės. Viena jų – cukrinis diabetas. Kaip pabrėžia medikai, deja, jis susijęs tiek su didesne rizika susirgti koronavirusu, tiek su blogesne ligos išeitimi, t.y., mirtimi.
Santaros klinikų Endokrinologijos centro vadovės gydytojos endokrinologės doc. Žydrūnės Visockienės teigimu, diabetikai paprastai yra poliligoniai ir turi puokštę įvairių nepalankių veiksnių, bloginančių išeitį.
Vargina padidėjęs kraujospūdis? Vaistininkė turi patarimų jums
Širdies kraujagyslių ligos Lietuvoje yra vienos dažniausių ir net 33 proc. mirčių šalyje yra nulemtos jų komplikacijų. Suklusti verčia ir statistiniai duomenys, kurie atskleidžia, kad padidintas arterinis kraujospūdis nustatomas vis jaunesnio amžiaus gyventojams – paaugliams ar net vaikams.
Vis tik specialistai nuteikia optimistiškai, teigdami, kad apie 80 proc. širdies kraujagyslių ligų galima išvengti iš anksto pasirūpinus sveikata ir taikant pirmines prevencijos priemones.