h. van rompuy
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „h. van rompuy“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „h. van rompuy“.
Kas Europos Komisijos vadovo poste pakeis Jose Manuelį Barroso?
Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybos sudėtis šiais metais iš esmės pasikeis, o procesą, per kurį bus paskirstyti aukščiausi postai Bendrijoje, naujienų agentūra AFP juokais palygino su vaikų žaidimu „Muzikos kėdės“ – kai kėdžių yra viena mažiau nei norinčiųjų ant jų atsisėsti.
Kas atsiims ES skirtą Nobelio taikos premiją?
Europos Sąjungai (ES) skirtą Nobelio taikos premiją atsiims trijų jos institucijų vadovai. Į apdovanojimų ceremoniją Osle vyks Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy ir Europarlamento vadovas Martinas Schulzas, nusprendė Briuselis, praneša agentūra AFP. Tačiau kol kas lieka neaišku, kas per ceremoniją gruodžio 10-ąją sakys paprastai tik vieno asmens sakomą padėkos kalbą.
ES reikalauja iš Serbijos geresnių santykių su Kosovu
Serbija narystės Europos Sąjungoje (ES) gali tikėtis tik tada, kai normalizuos santykius su buvusia savo provincija Kosovu, kuris 2008-ųjų pradžioje paskelbė nepriklausomybę. Tai antradienį Briuselyje po susitikimo su Serbijos premjeru Iviča Dačičiumi pareiškė ES prezidentas Hermanas Van Rompuy. „Pastebimas ir ilgalaikis santykių su Kosovu gerinimas lieka lemiama sąlyga stojimo deryboms su ES pradėti“, – kalbėjo jis. Serbija Kosovą ir toliau laiko savo teritorija.
H. van Rompuy: Graikijos narystė euro zonoje yra nepanaikinama
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy antradienį viešėdamas Ispanijoje sakė, kad Graikijos narystė euro zonoje yra nepanaikinama, informuoja AFP. „Tegu nebūna jokių abejonių dėl to, kad euras yra nepanaikinamas, kaip ir Graikijos narystė euro zonoje“, – per bendrą spaudos konferenciją su Ispanijos premjeru Mariano Rajoy sakė H. Van Rompuy.
Bus surengtas specialus euro zonos viršūnių susitikimas
Euro zonos lyderiai kovo 2 d. surengs specialų viršūnių susitikimą, kurio metu aptars Europos stabilumo mechanizmą (ESM) ir išrinks naują euro zonos vadovą. Prognozuojama, kad juo taps Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy, informuoja AFP.
Europos Sąjungos (ES) lyderiai kitą viršūnių susitikimą rengs kovo 1-2 dienomis, o H. Van Rompuy, realiausias kandidatas eiti naujas 30 mėnesių trukmės pareigas, nusprendė antrąją susitikimo dieną surengti specialų susitikimą.
Europoje papūtė nauji vėjai?
Ši savaitė Europos Sąjungos (ES) vadovams tapo tikru išbandymu – jų sprendimo laukė visi: Europa, JAV bei visas likęs pasaulis. ES lyderiai, jausdami ne tik valstybių narių, tačiau ir pasaulio finansų rinkų spaudimą, turėjo susitarti, kaip toliau spręsti euro zonos krizę, ES valstybių skolos problemas bei gerinti Europos bankų padėtį.
ES pirmininkas: Lisabonos sutartis gali būti peržiūrėta
Lisabonos sutartis gali būti peržiūrėta siekiant pagerinti ekonominę situaciją euro zonoje, pranešė Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy spaudos konferencijoje sekmadienį.
„Būtinas visų 27 šalių susitarimas prieš mums nusprendžiant keisti sutartį“, jo žodžius cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.
„Apsvarstysime svarbiausius instrumentus, būtinus ekonominei sąjungai sustiprinti.
Prašoma griežčiau prižiūrėti euro zoną
A. Merkel ir N. Sarkozy nusiuntė laišką H. van Rompuy, ragindami jį vadovauti euro zonos valstybių „vyriausybei“, kuri rinktųsi dukart per metus.Daugelis Europos rinkų šiandien smuko, nusivylusios Vokietijos ir Prancūzijos lyderių raginimais griežtinti finansų drausmę, nesiimant konkrečių priemonių.
Euro grupė, kuriai pirmininkauja Liuksemburgo ministras pirmininkas, ir dabar renkasi nuolat.
H. van Rompuy: europiečiai yra per daug prislėgti?
Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy teigia, kad jeigu Europa nori išlikti svarbi kaip novatoriška ekonomika, žmonės turi būti pozityvesni, verslesni ir nebūti per daug prislėgti dėl ekonominės krizės ir dėl jos taikomų ekonomikos griežtinimo priemonių.