gyvatukas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gyvatukas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gyvatukas“.
Sąskaitos už gyvatukus: šilumos tiekėjai paaiškino, kodėl jos šokiravo kai kuriuos gyventojus
Gyventojai jau dabar gavo pirmąsias sąskaitas už gyvatukus. Jas išvydę dalis gyventojų liko šokiruoti. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidento Valdo Lukoševičiaus aiškinimu, kaina priklauso nuo daugybės skirtingų faktorių.
Vienas jų – skirtingų pastatų skirtingos problematikos.
„Yra tokie dalykai, kaip šilumos paskirstymo metodai, kurie skirtinguose pastatuose yra skirtingi.
Net nepradėjus šildymo sezono vien už gyvatuką – net 70 eurų sąskaitos
Netrukus naujas šildymo sezonas prasidės visoje Lietuvoje. Tačiau gyventojai skundžiasi, kad sąskaitos už gyvatuką jau padidėjo jam dar neprasidėjus. Nors butuose šalta ir gyventojams tenka šildytis elektriniais šildytuvais, šilumos tinklams už rugsėjį tenka mokėti beveik 70 eurų.
Pirmadienį vilnietė vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje pasidalijo gautos sąskaitos nuotrauka. Joje matosi, kad gyvatuko kaina nuo liepos iki rugsėjo pabrango dvigubai.
Gyventojai griebiasi šiaudo: sąskaitos už šildymą tokios didelės, kad nori atsisakyti gyvatukų
Gyventojai kas mėnesį skaičiuoja vis augančias sąskaitas už šildymą. Tad ėmė ieškoti būdų, kaip sutaupyti. Žmonės ėmė svarstyti, kad butuose jiems nebereikia gyvatukų. Anot gyventojų, jie tik būstų sąskaitas augina. Specialistai sako, kad gyvatukų atsisakyti galima, tačiau būste atsiras kitų problemų, kaupsis pelėsis ir drėgmė. Be to, už gyvatukų atjungimą susimokėti taip pat teks. Tad siūlo žmonėms kitus taupymo būdus, pavyzdžiui, būsto renovaciją.
Devyniasdešimtmečio kova su VKEKK: ar mokesčiai galėtų sumažėti daugybei gyventojų?
Buvęs ekonomistas Vytautas Mileris 6 metus kovoja su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) teigdamas, kad mokesčiai už „gyvatuką“ yra apskaičiuojami neteisingai. Nors teismas skundą patenkino iš dalies, istorija dar nesibaigia. Senolis įsitikinęs, ši problema liečia daugybę Lietuvos gyventojų, todėl kovos ir toliau.
Dar nežinia, ar gyventojai atgaus pinigus už neteisėtas sąskaitas
Kainų komisija antradienį svarstys, ar įpareigoti Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomas bendroves „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ anuliuoti daliai vartotojų neteisėtai pateiktas sąskaitas už gyvatuką. Tokių sąskaitų vertė - 900 tūkst. eurų. Kainų komisija antradienį posėdyje spręs, ar bendrovės turės pašalinti neteisingai apskaičiuotas sąskaitas, rašoma komisijos nutarime. Komisija praėjusią savaitę nusprendė, kad bendrovė neteisėtai pateikė sąskaitas už gyvatuką.
Grėsmė lietuvių piniginėms: ką daryti su neteisėtomis sąskaitomis už gyvatuką?
Vien Vilniuje papildomo mokesčio už gyvatuką sulaukė apie 65 tūkstančiai „Vilniaus energijos“ klientų. Kita įmonė – „Litesko“ sąskaitas visoje Lietuvoje išsiuntinėjo dar 25 tūkstančiams vartotojų. Vienus šilumos tiekėjai įpareigojo susimokėti vos po kelis, o kitus jau ir po keliasdešimt eurų. Kol valstybinė kainų komisija aiškinosi, kaip turi elgtis vartotojai, gavę šilumos tiekėjų sąskaitas, kai kurie gyventojai jas jau apmokėjo.
Kainų komisija aiškinasi, ar „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ pagrįstai pateikė sąskaitas
Kainų komisija aiškinasi, ar Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ pagrįstai išsiuntinėjo 900 tūkst. eurų vertės sąskaitas už gyvatuką daliai savo vartotojų. „Komisija dabar aiškinasi aplinkybes, detales, ar pagrįstai išsiuntinėtos sąskaitos. Aiškinamasi, ar tiems namams, kuriems jos išsiųstos, turėjo teisę siųsti“, - BNS sakė komisijos atstovė Loreta Kimutytė.
Vilniečius netrukus pasieks nemaloni šilumininkų staigmena – išaugusios sąskaitos už „gyvatuką”
Daugelis sostinės daugiabučių namų gyventojų iš „Vilniaus energijos“ netrukus sulauks gerokai didesnių birželio mėnesio sąskaitų už „gyvatukus“. Iš tiesų šis mokestis ne už rankšluosčių džiovintuvą, kuris tėra viena cirkuliacijos sistemos dalis. Gyvatuko mokestis imamas už tai, kad name vyksta karšto vandens cirkuliacija, kuri palaiko temperatūrą, neleidžiančią veistis bakterijoms, kad atsukę čiaupus gyventojai iškart gautų karštą vandenį.
Ką daryti su gyvatuku karštą dieną?
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Karšto vandentiekio vandens temperatūra turi būti 52 laipsniai, vadinasi, tiek įkaista ir gyvatukas, bet atjungti jo neleidžia įstatymai, sako atjungti Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų vadovas Juozas Antanaitis. Vis dėlto yra priemonių, kaip išsigelbėti karštą dieną. LRT radijo klausytojai skundžiasi, kad karštą dieną gyvatukas duoda ne naudos, o žalos. „Visą savaitę lauke karšta, o mūsų gyvatukai dega. Mano namuose 26 laipsniai šilumos.
Kaip išsirinkti tinkamą gyvatuką?
Įmonės „Navalda“ direktorė Inga Leonavičiūtė Kokia temperatūra bus vonios kambaryje, ar jame nebus drėgna, ar patogu bus džiovinti šlapius rankšluosčius, priklauso nuo rankšluosčių džiovintuvo galios, matmenų, suderinimo su šildymo sistema. Rankšluosčių džiovintuvai arba gyvatukai vonios kambaryje ar dušo patalpoje – būtina įranga, kad ši patalpa būtų šilta, sausa ir jauki.
REKLAMA
REKLAMA
Gyvatukas kanda skaudžiai
Įvestu gyvatuko mokesčiu vartotojai niekada nesidžiaugė. Tačiau kai toks mokestis per mėnesį šoktelėjo dvigubai, vieno Panevėžio miesto daugiabučio gyventojai išsiruošė teisybės ieškoti.
Karšto vandens cirkuliacinės šilumos mokestį tiekėjai vartotojams įvedė prieš keliolika metų. Kiekvienas mokestis nemalonus, bet šis šilumos ir karšto vandens vartotojams – ypač, mat jis kasmet vis skaudžiau taikosi įkąsti daugiabučių namų gyventojams.