gydymo įstaigos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gydymo įstaigos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gydymo įstaigos“.
Paaiškino, kodėl skirs mažiau pinigų už brangius tyrimus ir procedūras: jų duotų su viena sąlyga
Per pastaruosius penkerius metus brangiųjų tyrimų ir procedūrų skaičius išaugo daugiau nei 40 proc., o jų apmokėjimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis beveik padvigubėjo – nuo 65 iki 121 mln. eurų. Nepaisant to, kaip pabrėžia Valstybinė ligonių kasa (VLK), riboti finansiniai resursai reikalauja subalansuotų sprendimų.
Todėl, pasak VLK, dvi dešimtis metų taikomas kintamo balo apmokėjimo modelis ir toliau išlieka esminė brangiųjų paslaugų finansavimo priemonė.
Gydymo įstaigos skambina pavojaus varpais: didės eilės, paslaugos atitols, o gydytojai gali netekti ir darbo
Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacija ir Lietuvos radiologų asociacija perspėja dėl naujos krizės sveikatos sistemoje: dėl nepamatuotų sprendimų gydymo įstaigos būtų priverstos nutraukti paslaugų teikimą mažesniuose miestuose, dalis gyvybiškai būtinų tyrimų pacientams būti neprieinami, grėstų gydytojų atleidimai, o įstaigos patirtų milijonines žalas už per šiuos metus suteiktus bet neapmokėtus tyrimus ir paslaugas pacientams.
Nesuvokiama padėtis britų ligoninėse – pacientai paliekami mirti vieni: „Tai skaudina širdį“
Naujoje ataskaitoje atskleidžiama, kad dėl pavojų pacientams keliančio slaugytojų trūkumo, Didžiosios Britanijos ligoninėse pacientai paliekami mirti vieni. Karališkojo slaugos koledžo (RCN) atliktas tyrimas rodo, kad tik trečdalyje pamainų budi pakankamai slaugytojų. Dėl darbuotojų trūkumo dažnai tenka slaugyti dešimtis pacientų vienu metu, todėl ekspertai ragina nustatyti saugai svarbius apribojimus, kiek pacientų gali slaugyti viena slaugytoja.
RCN teigė, kad apklausus daugiau nei 11 tūkst.
Paskubėkite: tik šiandien šį sveikatos tyrimą galite atlikti nemokamai
Minint Pasaulinę diabeto dieną šalies gydymo įstaigos antradienį rengia nemokamas šios ligos patikras.
Anot Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL), Lietuvoje cukrinis diabetas, pasižymintis savo nepastebima eiga ir pavojingomis komplikacijomis, diagnozuotas virš 140 tūkst. gyventojų.
„Siekiame, kad žinia apie cukrinį diabetą, jo diagnostiką ir gydymą pasiektų kuo daugiau žmonių. Apie šią klastingą ligą kalbėti ir skatinti žmonių sąmoningumą – būtina.
Privalomas kaukes dėl augančio sergamumo grąžino dar viena poliklinika
Dar viena šalies gydymo įstaiga pranešė, kad medicininių kaukių dėvėjimas tampa privalomas. Kaip paskelbė Alytaus poliklinika, taisyklės pasikeitė nuo lapkričio 6 d.
Augant sergamumui viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis ir COVID-19, siekiant sumažinti infekcijos plitimo riziką, nuo lapkričio 6 d. į įstaigą bus įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys asmenys.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kad privalomas kaukes jau grąžino Panevėžio miesto poliklinika.
Viceministrė: savivalda gydymo įstaigas galės atleisti nuo NT mokesčio
Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijai siūlant palikti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio lengvatą privačioms medicinos įstaigoms, finansų viceministrė sako, kad sprendimą, atleisti nuo mokesčio ar jį sumažinti, turi priimti savivalda.
„Bendras yra principas, kad (medicinos įstaigas – BNS) įtraukti į bazę, o atleidimas (nuo mokesčio – BNS) yra savivaldos teisė“, – trečiadienį Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje teigė viceministrė Rūta Bilkštytė.
Savivaldybės atsikirto Dulkiui: viešame laiške išdėjo, ką mano apie reformą
Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) sako, kad sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio komentarai apie paslaugų teikimą savivaldoje remiantis vienu atveju yra neatsakingi ir atskleidžia pačios sveikatos politikos bei skubotų reformų spragas.
Dulkys lankys Radviliškio gydymo įstaigas
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį lankysis Radviliškyje, kur apžiūrės vietos gydymo įstaigas.
Numatyti jo apsilankymai Radviliškio greitosios medicinos pagalbos stotyje, pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje, ligoninėje.
Dulkį nustebino vizitas mažame miestelyje: pacientų poliklinikoje rado tris kartus daugiau nei gyventojų
Pirmadienį, balandžio 4 d., apsilankęs Skuodo gydymo įstaigose sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nusistebėjo, ką išvydo. „Tai – toks mažas sveikatos vadybos stebuklas Lietuvos pakraštyje“, – sakė jis.
Išvykos į Mosėdžio ir Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centrus ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialą įspūdžiais ministras pasidalino socialiniame tinkle.
Dulkys: modernizuojant gydymo įstaigas bus remiamasi 10 metų ateities prognozėmis
Modernizuojant sveikatos įstaigas bus remiamasi skaičiavimais, kokių paslaugų jose reikės po dešimtmečio, tai leis išvengti chaotiškos plėtros, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
REKLAMA
REKLAMA
Dulkys lankys Švenčionių gydymo įstaigas
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį lankysis Švenčionyse, kur apžiūrės vietos gydymo įstaigas.
Numatyti jo apsilankymai Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre bei rajono ligoninėje. A. Dulkys taip pat dalyvaus Geriatrijos dienos stacionaro skyriaus atidaryme.
Dulkys imasi veiksmų po skandalo dėl gyvos eilės prie Klaipėdos ligoninės: ragina įstaigas pasiaiškinti
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį pranešė pradėjusi tyrimą, kaip gydymo įstaigose organizuojamas pacientų registravimas.
Po rezonansinių įvykių Klaipėdoje, kai pacientai buvo priversti registracijos pas kardiologą laukti gyvoje eilėje lauke, ministerija gydymo įstaigoms išsiuntė užklausas, kuriose prašoma pateikti duomenis apie pacientų registravimo praktikas.
Dulkys nustebo išvydęs apytuštę polikliniką: pasirodo, pacientai priklausomi nuo autobusų grafikų
Pirmadienį, vasario 6 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Vilkaviškyje, kur susitiko su greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties, pirminės sveikatos priežiūros centro ir ligoninės darbuotojais. Ministras domėjosi, kaip vyksta Vilkaviškyje GMP stoties prijungimas prie nacionalinės tarnybos, kaip sprendžiamos eilių problemos bei su kokiais iššūkiais susiduria gydymo įstaigos.
Pacientai apie taupymą ligoninėse: „Gi čia nesveiki žmonės guli“
Daugiau nei šimtas milijonų eurų. Tokią sumą siekiančias sąskaitas už šildymą, elektrą ir kitas komunalines paslaugas gavo Lietuvos gydymo įstaigos. Ir kaip kuri išmano puolė taupyti. Ligoninių koridoriuose gęsta šviesos, prisukamas šildymas. Tuo metu pacientai baiminasi, kad taupymo pasekmes pajus savo sveikatos sąskaita.
Klaipėdos universitetinės ligoninės koridoriuose pacientus pasitinka tamsa. Gydymo įstaiga yra priversta taupyti, mat sulaukė milžiniškų sąskaitų už šildymą ir elektrą.
Aurelijus Veryga kritikuoja gydymo įstaigose žadamą naujovę: specialistų dėl to daugiau nebus
Gyventojams vis dažniau ir ilgiau laukiant eilėse pas gydytojus, kurios kartais jau pasiekia ir absurdo lygį, Sveikatos apsaugos ministerija kaltina gydymo įstaigas. Esą daugelis jų viešai neatskleidžia visų galimų apsilankymų laikų ir taip neleidžia žmonėms jų išnaudoti.
Ministras Dulkys žada naujovę – švieslentes, kuriose laisvų vizitų laikai privalės matytis.
Neramūs ženklai dėl ligoninių reformos: gyventojams dalis paslaugų taps neprieinamos?
Jeigu bus imtasi įgyvendinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, rajonų ligoninės ištuštės, o gyventojams medikų paslaugos taps dar mažiau prieinamos, sako šių gydymo įstaigų vadovai.
Medikų algoms didinti – papildomi 26,2 mln. eurų
Gydymo įstaigoms valstybė už paslaugas mokės daugiau, šios lėšos bus nukreiptos didinti medikų darbo užmokesčiui.
Sveikatos apsaugos ministerija padidino balų vertes, kurios taikomos gydymo įstaigoms sumokant už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.
Ligonių kasų teigimu, dėl to gydymo įstaigoms papildomai numatyta 26,2 mln. eurų – jie bus skirti medikų algoms didinti.
Visa tai numatyta penktadienį įsigaliojusiame sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakyme.
Dulkys: gydymo įstaigos tik formaliai atlieka antikorupcinę veiklą
Gydymo įstaigos šiuo metu tik formaliai atlieka antikorupcinę veiklą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, antradienį susitikęs su pavaldžių įstaigų vadovais aptarti korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą.
„Korupcijos rizikos sveikatos sistemoje yra itin didelės. Vis dėlto, tik nustatyti sistemos ligą nepakanka – reikia efektyvių jos gydymo ir prevencijos būdų.
Kauno regiono gydymo įstaigose vėl mažinamas COVID-19 pacientų lovų skaičius
Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo birželio 7 d. (pirmadienio), Kauno regiono gydymo įstaigose mažinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo kitos savaitės Kauno regione naikinamos 122 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.
Pasak COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovo doc.
Ruošiasi gerinti neįgaliųjų patekimą į medicinos įstaigas
Neįgaliesiems teigiant, kad sveikatos ir reabilitacijos paslaugos jiems praktiškai neprieinamos, Sveikatos apsaugos ministerija ketina situaciją keisti – planuojamos didelės europinės investicijos, žadami „žalieji koridoriai“, kurie suteiktų pirmumo teisę naudotis paslaugomis.
Nauja tvarka nuo Naujųjų: gydytojo specialisto konsultacijos – nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos
Nuo Naujųjų įsigaliojus naujai tvarkai pacientai sveikatos priežiūros paslaugas galės gauti bet kurioje šalies gydymo įstaigoje, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Tai pacientams nebuvo draudžiama ir anksčiau, tačiau nauji pokyčiai leis sumažinti popierizmą ir pagerinti paslaugų prieinamumą.
Panevėžiečiai pyksta: vietoje gydytojo atsiliepia robotas, kuris sako „mes jums perskambinsime“
Net ir karantino metu į įvairias Panevėžio miesto gydymo įstaigas plūsta žmonės: vieni gyvai, kiti skambučiais. Tačiau pandemijos metu į jas pakliūti sunkiau, nei buvo kadaise: registracijos vyksta tik telefonu, dalis konsultacijų – taip pat.
Nesulaukia atsako
Į naujienų portalą „Jūsų Panevėžys“ kreipėsi skaitytoja Regina (tikrasis vardas redakcijai žinomas). Ji pareiškė, kad jau kelias dienas niekaip negali prisiskambinti į Panevėžio miesto poliklinikos registratūrą.
Koronavirusu sergančių žmonių pervežimu turės pasirūpinti savivaldybės
Koronavirusu sergančių žmonių, neturinčių galimybės patiems grįžti į namus iš gydymo įstaigų, pervežimu turės pasirūpinti savivaldybės. Tokia tvarka numatyta priimtu operacijų vadovo sprendimu.
Pagal numatytą tvarką, net jei nėra pasibaigęs izoliavimo laikotarpis, tačiau jei koronavirusu sergančio žmogaus būklė leidžia, jis gali būti išleidžiamas tęsti koronaviruso gydymą ambulatoriškai į namus.
Medikai sunkiau sergančiuosius Covid-19 ragina nedelsti kreiptis pagalbos
Medikai ragina sunkiau sergančiuosius koronavirusu nedelsti kreiptis į gydymo įstaigas.
„Kartais ligos eiga būna labai greita, sunkiai prognozuojama.
Prašo visuomenės pagalbos: gydymo įstaigose trūksta kraujo
Nacionalinis kraujo centras (NKC) informuoja, kad šiuo metu įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kraujo, todėl prašo atsakingų visuomenės narių nelikti abejingais ir paaukoti kraujo.
NKC specialistai pabrėžia, kad visuose centro padaliniuose ir mobilių išvykų metu laikomasi visų saugumo reikalavimų: donorai ir personalas dėvi nosį ir veidą dengiančias apsaugines priemones, paviršiai yra kruopščiai dezinfekuojami, taip pat reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai.
Naujausi duomenys apie gydymo paslaugas: džiaugtis dar nėra kuo
Nors liepą situacija šalyje dėl atnaujinamų gydymo paslaugų stipriai gerėjo, rugpjūtį jų apimtys vėl mažėjo dėl medikų atostogų ir mažesnio pacientų srauto. Tą rodo naujausi pateikiami duomenys.
Kaip teigiama Valstybinės ligonių kasos (VLK) atsakyme, nors dauguma šalies gydymo įstaigų rugpjūtį ir toliau stengėsi atnaujinti karantino sutrikdytas sveikatos paslaugas, jų apimtys, lyginant su liepos mėnesiu, sumažėjo.
Gydymo įstaigose – pajamų augimas, tačiau susiduriama su kita problema
Lietuvos gydymo įstaigose pirmąjį šių metų pusmetį pajamos augo sparčiau nei išlaidos, todėl mažiau įstaigų pusmetį baigė su neigiamais rezultatais, tačiau ženkliai augo įstaigų finansiniai įsipareigojimai.
Tokius duomenis Valstybinės ligoninių kasos (VLK) atstovai trečiadienį pateikė Seimo Sveikatos reikalų komitetui.
„Pajamos gydymo įstaigų augo sparčiau nei sąnaudos: pajamos bendros augo 10 procentų, sąnaudos – 8 procentais.
Šeimos gydytojai įspėja dėl rudenį laukiančio chaoso: ir taip vos spėjame suktis
Nors vaikai vos spėjo grįžti į klases, medikai jau dabar su baime laukia įsibėgėjančio rudens ir virusinių ligų sezono pradžios. Šeimos gydytojai tvirtina esantys lyg ant adatų, nes kol kas stokoja aiškios tvarkos, ką reikės daryti su karščiuojančiais vaikais ir įspėja dėl pacientų „kamščių“. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu ramina, kad rudens sezonui pradėta ruoštis dar nuo vasaros.
Šią savo teisę žino ne kiekvienas: pas gydytojus padėtų patekti greičiau
Pacientai skundžiasi, kad po karantino sveikatos priežiūros paslaugos taip ir negrįžo į buvusį ritmą. Gydymo įstaigos sako, kad kitaip neįmanoma dėl privalomų reikalavimų. Visgi greičiau patekti pas gydytojus patektų viena taisyklė, kurią dažnas pamiršta .
Šiuo metu teisės aktais numatyta tvarka, kad šeimos gydytojas, siųsdamas kito lygio specialisto konsultacijai, privalo nurodyti bent tris įstaigas, kur dirba tokios kvalifikacijos gydytojas.
Puteikis kreipėsi į teismą dėl Sveikatos ministro sprendimų: tai yra žala žmonėms
Pirmadienį Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje Seimo narys ir Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis pranešė, kad kreipėsi į teismą dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimų apriboti medicinos paslaugų teikimą.
Pacientai lieja pyktį ant privačių gydymo įstaigų: eilėje laukia ir porą savaičių
Toli gražu ne visiems pavyksta prisitaikyti prie kardinaliai pasikeitusios sveikatos priežiūros sistemos. Vargsta ir pacientai, ir medikai, ir gydymo įstaigos, tapusios sistemos įkaitėmis. Ir nepaisant to, kad nemažai gyventojų it susitarę kalba apie „nieko neveikiančius, už kavos gėrimą algą gaunančius medikus“, realybė daugeliui atveju yra visai priešinga.
Net dalį konsultacijų atliekant be kontakto, telefonu, medikai darbo turi ne ką mažiau, nei prieš karantiną.
Raginimas gydymo įstaigoms – kuo skubiau turi sumokėti šias įmokas
Sveikatos apsaugos sistemos įstaigų veiklą prižiūrinčios institucijos primygtinai ragina visas gydymo įstaigas – iki rugsėjo 16 dienos – sumokėti specialioje banko sąskaitoje kaupiamas pacientų sveikatai padarytai žalai atlyginti skirtas įmokas. Kai kurios gydymo įstaigos minėtas įmokas jau sumokėjo, kitos, net ir pasinaudoję specialiai karantino metu suteikta pertrauka, to padaryti neskuba. Atkreipiamas dėmesys – nesumokėjus, gydymo įstaigos gali likti be licencijos.
Skvernelis apie gydymo įstaigas: situacija gerėja, bet dar netenkina
Trečiadienį premjeras po posėdžio spaudos konferencijoje kalbėjo apie koronaviruso situaciją Lietuvoje ir galimus būdus, kaip toliau tramdyti šį virusą. Netrukus po to savo socialiniame tinkle Saulius Skvernelis dar kartą prabilo apie gydymo įstaigų darbą.
Premjeras tikina, kad nuolat yra analizuojama situacija ir ieškoma būdų, kaip palengvinti medikų darbą.
Keičiasi gydymo paslaugų prieinamumas: įvardijo, kur situacija prasčiausia
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos duoti ultimatumai dėl gydymo įstaigoms privalomų atnaujinti sveikatos paslaugų apimčių, panašu, duoda vaisių. Tačiau nors situacija per liepą pagerėjo, kai kurioms įstaigoms dirbti, ministro teigimu, toli gražu trukdo ne COVID-19 pandemija.
Komentuodamas dabartinę situaciją A. Veryga kaip iliustraciją pirmiausia pateikė džiuginančius skaičius.
„Gyvų apsilankymų pas šeimos gydytoją, lyginant su birželio mėnesiu, padidėjo 17 proc.
Žmonės skuba pas medikus, kol gali: patekti vis sunkiau
Dauguma Lietuvos pacientų atšaukus karantiną galėjo lengviau atsikvėpti, nes patekti pas medikus tapo lengviau. Tačiau panašu, kad lengvas patekimas į gydytojo kabinetą bus laikinas – medikai jau dabar mato sparčiai besiformuojančias pacientų eiles. Jie įsėja, kad pacientams kai kurių paslaugų gali tekti laukti savaitę ar porą. Be to, nežinios į gydymo įstaigų darbą įneša ir galimai įvyksianti antroji Covid-19 banga.
Medikai piktinasi – įstaigos pritrūks lėšų gydytojų algoms
Dėl koronaviruso gydymo įstaigų patirtas išlaidas Sveikatos apsaugos ministerija žada kompensuoti tik rudenį.
Medikai piktinasi, kad dėl lėtų ministerijos apsukų įstaigos pritrūks lėšų gydytojų algoms, savivaldybės pageidauja žadėtų kompensacijų sulaukti iki Seimo rinkimų ir sako, kad išlaidos gali viršyti 40 mln. eurų.
Ligonių kasų atstovas: stacionarines paslaugas atnaujino kone visos gydymo įstaigos
Stacionarines paslaugas atnaujino kone visos šalies gydymo įstaigos, sako Valstybinių ligonių kasų direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas.
Pasak jo, tikslios informacijos iš įstaigų apie liepą suteiktas paslaugas tikimasi sulaukti kiek daugiau nei po savaitės, tačiau „duomenų suvedimo dinamika leidžia išreikšti atsargų optimizmą dėl paslaugų teikimo apskritai“.
„Visų pirma, norėčiau pasakyti apie kiekį įstaigų, kurios atnaujino paslaugas.
Vilnietę įsiutino poliklinikos tvarka: „Lyg aš daugiau neturiu, ką veikti“
Nors karantinas Lietuvoje pasibaigė, tačiau poliklinikose bei ligoninėse ir toliau vyrauja ekstremaliomis sąlygomis priimta tvarka. Pas gydytojus norintys patekti pacientai turi nuotolinėms konsultacijoms registruotis telefonu, tačiau, pasak jų, net ir prisiskambinti į gydymo įstaigų registratūrą yra nemenkas iššūkis.
Naujienų portalą tv3.lt pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame ji teigia, kad galimybės užsiregistruoti poliklinikoje laukė bene valandą.
Pacientai ne juokais siunta: į gydymo įstaigas neįmanoma net prisiskambinti
Karantinas šalyje jau atšauktas beveik prieš mėnesį, tačiau įtampos toliau auga. Pacientai skundžiasi negalintys patekti pas gydytojus, nėra patenkinti nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis. Nors gydymo įstaigos pabrėžia, kad tampančios ministerijos reikalavimų įkaitėmis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkerta, kad nieko keisti neketina, mat dėl to pasiskundė per mažai įstaigų.
Naujausi skaičiai: privačiai medikai teikia paslaugas ir 120 proc., o kai kur valstybinėse įstaigose – vos 17 proc.
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad situacija, kai privačios gydymo įstaigos geba pasiekti net 120 proc. pajėgumus, o valstybinės nesiekia net 30 proc., yra netoleruotina. Dėl to Vyriausybė ėmėsi sprendimų, kaip gydymo paslaugų teikimas tautiečiams galėtų būti pagreitintas.
„Sunkiai sveikatos priežiūros įstaigos grįžta į įprastą režimą, daug nusiskundimų yra ne tik dėl patekimo, bet ir prisiskambinimo.
Stulbinantys skaičiai: paciento apžiūrai – vos 1,5 minutės, medikai sako nebenorintys taip dirbti
Iš 10-ies konsultacijos minučių vos 3 skiriamos pokalbiui su pacientu ir 1,5 minutės – apžiūrai, marios biurokratizmo ir toliau augančios eilės – tiek patys medikai, tiek pacientų organizacijų atstovai beda pirštu į jau kaip reikiant pritvinkusį pūlinį sveikatos sistemoje. Negana to, pabrėžiama, kad ši problema COVID-19 pandemijos akivaizdoje tik dar labiau išaugusi.
Veryga nurodė datą, iki kada gydymo įstaigos privalo atnaujinti paslaugas
Nors jau dauguma gydymo įstaigų grįžta į prieškarantininį ritmą, tačiau dalis jų dar neatnaujino planinių paslaugų ar atnaujino jas ne visa apimtimi. Siekiant kuo greičiau sudaryti žmonėms sąlygas gauti reikiamas gydymo paslaugas, nustatyti konkretūs terminai, per kuriuos gydymo įstaigos turi pasiekti nurodytas paslaugų apimtis.
Planines ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios gydymo įstaigos per liepos mėnesį turi pradėti tiekti ne mažiau kaip 80 proc.
Reikalavimai gydymo įstaigoms griežtėja – nuo liepos nebepakaks atnaujinti paslaugas
Vis daugiau gydymo įstaigų atnaujina darbą, pirmadienį spaudos konferencijos metu pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tačiau primena, kad nuo liepos vien atnaujinti planinių paslaugų nepakaks, reikės pasiekti ir tam tikrą apimčių lygį.
Paaiškėjo, kad iš visų Lietuvoje veikiančių gydymo įstaigų beveik 75 proc. poliklinikų, 85 proc. ligoninių ir kiek daugiau nei 84 proc. odontologijos kabinetų jau atvėrė ar ketina atverti duris pacientams artimiausiu metu.
Ribojimai gydymo įstaigose išliks ir atšaukus karantiną
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, nuo birželio 17 dienos atšaukti karantiną. Palikus toliau galioti šių metų vasarį dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmės paskelbtą ekstremaliąją situaciją, išliks kai kurie apribojimai ir dėl gydymo įstaigų darbo.
Gydymo įstaigos ir toliau turės dirbti laikydamosi visuomenės sveikatos saugos priemonių, reguliuodamos pacientų ir lankytojų srautus.
Pacientai nesulaukia medikų pagalbos, medikai guodžiasi – nespėjam
Jau mėnuo, kaip Lietuvos gydymo įstaigoms leista vėl atverti duris ir dirbti pilnu pajėgumu, jei tik jos turi tokią galimybę. Tačiau realybė tokia, kad vos daugiau nei pusė gydymo įstaigų gali arba sako galinčios teikti planines paslaugas. Tai gąsdina ir pykdo pacientus, kuriems tenka laukti vizito pas specialistus, tačiau medikai sako niekuo negalintys padėti – trūksta specialistų, o per valandą tenka priimti mažiau pacientų.
Seimas nori leisti slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse pacientus laikyti ilgiau
Seime skinasi kelią pataisos, kuriomis siūloma leisti šalies slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse šiemet pacientus laikyti ilgiau.
Į dabar nustatytą keturių mėnesių terminą Seimas nusiteikęs leisti neįskaičiuoti ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpio. Tam reikėtų beveik 1,7 mln. eurų per mėnesį Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.
Medicinos įstaigoms gegužę – daugiau pinigų
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymus, kurie leis didinti sveikatos priežiūros paslaugų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, finansavimą. Tai reiškia, kad jau gegužę medicinos įstaigos gaus daugiau lėšų, kurios didins atlyginimus gydytojams, slaugytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, teikiantiems asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Vyriausybės plane – nauji karantino švelninimai: štai kas keisis
Vyriausybė trečiadienio posėdyje rengiasi švelninti karantino sąlygas. Tarp numatomų pakeitimų – masiniai renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, atnaujinama turgaviečių veikla, planinių procedūrų leidimas gydymo įstaigose bei leidimas išvykti iš šalies.
Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad apsaugančias veido kaukes turėtų dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai.
Pacientų Lietuvoje laukia ilgalaikiai pokyčiai: pagalbą dar ilgai jiems teiks kitaip
Antrai viruso bangai yra ruošiamasi ir reikia įprasti, kad ir pagalba gydymo įstaigose bus teikiama kitaip, antradienį spaudos konferencijos metu pabrėžė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Paklaustas, ar galima tikėti antrosios viruso bangos ir ar yra tam ruošiamasi, ministras ragino dar neskubėti apie tokius svarstymus, tačiau patikino, kad darbai vyksta.
„Nėra tokio fakto, kad ta banga būtinai bus.
Gydytojai imasi už galvų: šis Verygos sprendimas bus didesnis pavojus nei koronavirusas
Siekdama suvaldyti medikų bendruomenėje įsisukusio koronaviruso plitimą Sveikatos apsaugos ministerija dar prieš šventinį savaitgalį gydymo įstaigoms paruošė „dovanėlę“. Nuo šiol ketinant riboti gydytojų darbą keliose gydymo įstaigose ligoninių vadovai nuogąstauja, kad įsigaliojus šiam sprendimui daugelio įstaigų darbas bus paralyžiuotas. Negana to, medikus atstovaujančios organizacijos pabrėžia, kad taip gali būti pažeidžiamos darbuotojų ir pacientų teisės.