gurmanai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gurmanai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gurmanai“.
Sukurtas Lietuvos ledų žemėlapis: galima paragauti jų su šafranu, anyžiais ir net šonine
Šafrano, anyžių, duonos, bijūnų, rožių ar našlaičių žiedlapių ir net su šonine… Ar įsivaizduojate, kad visa tai apie ledus. Ir jų galima paragauti Lietuvoje.
Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra sukūrusi ir ledų žemėlapį, kurį vis papildo netikėčiausi skoniai.
Brangiausio pasaulio prieskonio šafrano skonio ledai nustebina į ledainę Birštone užsukusias Laimą ir Ritą.
Kavos gurmanai pataria: kaip atskirti išties kokybišką kavą
Aštuoni šimtai poskonių – daugiau nei vyne, tiek galite pajusti gurkštelėję šlakelį kavos. Nors ir konservatyvūs lietuviai vis dažniau renkasi išskirtinę kavą. O jos šiais laikais yra iš ko rinktis – šimtai rūšių. Kavos gurmanai turi patarimų, kaip atskirti išties kokybišką kavą, nuo paprasčiausio kavos gėrimo.
Atsinaujinęs „Assorti“ – ypatingas sūrių kambarys ir daugybė naujienų
Jau gruodžio 12-ąją Ogmios mieste duris atveria atsinaujinęs prekybos centras gurmanams, sveikuoliams ir tėvams, auginantiems vaikus, „Assorti“. Jo atstovai tikina, jog pasikeitė ne tik parduotuvės interjeras – pokyčiai neaplenkė ir asortimento. Šis buvo ne tik ženkliai išplėstas, bet ir dar labiau pritaikytas pačių skirtingiausių klientų poreikiams.
Apie esminius pasikeitimus ir aktualiausias naujienas kalbamės su „Assorti“ komercijos vadove Luiza Trilikauskiene.
Prabangus ir retas skanėstas – riebiosios kepenėlės: sumanė naują gaminimo metodą
Riebiosios kepenėlės – prancūziškas delikatesas, išgaunamas prievarta maitinant antis arba žąsis. Dėl to kai kuriose šalyse, įskaitant ir kaimyninę Lenkiją, šio skanėsto nenusipirksi. Tačiau Prancūzijos mokslininkai sugalvojo, kaip paukščiams gerokai mažiau kankinantis išgauti dar kokybiškesnį gurmanų skanėstą.
Mažam žąsiukui vos dvi dienos, tačiau tikėtina, kad taip kaip jo pirmtakai, gyvūnas nebesikankins.
Rudenį lietuviai tampa kavos gurmanais
Atvėsumas orams ir po vasaros atostogų sugrįžus į miesto biurus, darbuotojai vis dažniau skuba link kavos aparatų prisipildyti dar vieną puodelį. Ekspertai pastebi, kad būtent rudens laikotarpiu Lietuvoje ženkliai išauga kavos ir jos aparatų pardavimų kiekis, o pirkėjai vis daugiau nusimano apie gerą jos kokybę. Tarp Baltijos šalių kavos mėgėjų vis dar lyderiauja Latvija, kurioje 75% apklaustųjų išgeria bent po du puodelius per dieną.
Gurmanų patiekalas, kurį anksčiau siūlydavo arkliams
Turbūt daugelis esame girdėję, kad avižų dribsniai yra Anglijos karalienės ir kitų žinomų žmonių vertinamas pusryčių patiekalas. Vis dėlto daugeliui tai nėra joks patvirtinimas, kad šis produktas yra skanus. Dalis prisipažįsta: „Valgome, nes tai sveika, ir tai svarbiausia. Nebūtinai turi būti labai skanu.“ Kita vertus, natūralių produktų gerbėjams netrūksta išradingumo. Jie kuria vis naujus patiekalų su avižų dribsniais receptus, kurie vis labiau įtikina, kad tai, kas sveika, nebūtinai neskanu.
Gurmanai atranda Naujojo pasaulio vynus
Senojo ir Naujojo pasaulio vynų „kova“ - mėgstama gurmanų tema. Snobai laikosi nuomonės, kad Senojo pasaulio vynai yra patys skaniausi ir aromatingiausi, tačiau ekspertai ir degustacijų organizatoriai pabrėžia - Naujojo pasaulio vynų populiarumas tik auga.
Vyno augintojų virsmas vyno gamintojais
Senasis pasaulis yra vyną gaminančios Europos šalys - Prancūzija, Ispanija, Vokietija, Italija.
Kaip išsirinkti pigų, bet gerą vyną?
Vynas - dažnas šventinių pietų ar vakarienės palydovas, puikiai papildantis gardžių patiekalų skonį. Tiesa, išskirtinio vyno butelio kaina gali būti nepriimtina daugelio piniginėms, o ir ypatingų progų, kuomet iš tiesų verta atkimšti prabangų gėrimą, reta. Dalinamės patarimais, kaip išsirinkti gerą vyną už prieinamą kainą? Naujojo pasaulio vynai - skanūs, pigūs ir ekologiški Visus pasaulyje gaminamus vynus galima suskirstyti į dvi dideles „šeimas“ - Naujojo ir Senojo pasaulio vynus.
Kaip išvalyti raudonojo vyno dėmes?
Jaukūs pasisėdėjimai su draugais ar trankūs vakarėliai palieka ne tik pluoštą nuostabių prisiminimų, bet ir stirtą neplautų indų, vieną kitą taurės šukę bei dėmėmis išmargintą staltiesę ar kilimą. Sunkiai išvalomos raudonojo vyno dėmės sukelia tikrą galvos skausmą ir nustelbia malonias akimirkas, tačiau nesisielokite - jas išvalyti gerokai lengviau, nei iki šiol manėte! Druska. Šis metodas idealiai tinka kilimų, baldų, staltiesių valymui, jeigu iškart pastebėjote išpiltą vyną.
Kaip atskirti prastą vyną?
Vieni mėgsta saldų, kiti sausą vyną, vienus žavi gėrimo vaisiškumas, o štai kiti mieliau renkasi žolės gaiva kvepiantį gėrimą. Geras vynas - skonio reikalas, tačiau kiekvienam reikėtų mokėti atskirti prastą gėrimą bei pastebėti jo ydas. Pastarosiomis laikoma netinkama vyno spalva, drumzlės, nemalonūs kvapai arba aromato stoka. Neskaidrus vynas. Baltasis vynas turėtų būti visiškai skaidrus, tačiau iš šaltesniame klimate augusių vynuogių pagamintame gėrime gali būti smulkių, baltų kristalų.
REKLAMA
REKLAMA
Vyno kilmės istorijos: nuo girtos žmonos iki Nojaus Arkos
Bene visos vyną jau tūkstantmečius gaminančios ir puoselėjančios tautos turi savitų tauraus gėrimo atsiradimo mitų. Legendose susipina žmonių tarpusavio santykiai, dievybių rūstybė ir jų pagalba žmogui. Iš lūpų į lūpas keliaujantys pasakojimai apie vyno atsiradimą stebina savo išmone ir tikromis istorinėmis sąsajomis – galbūt kiekvienoje pasakoje yra krislelis tiesos? Persija. Persų legenda pasakoja apie gražią merginą, kuri prasikalto karaliui Jamšidui ir buvo išvaryta iš jo haremo.
Sunku patikėti, kad žmonės tai valgo... (I)
Gal ir nesate didelis gurmanas, tačiau juk kiekvienam kartais norisi paragauti ko nors naujo. Bet ar verta ragauti viską, kas įdomu ar egzotiška? Internetinis dienraštis crackedhistory.com įvardijo 10 patiekalų, kurių paragavimui reikia apsisprendimo. Šuo
Filmuotoje medžiagoje Nigerijos maisto „gurmanai“ pristato pakeptos šunienos su krauju patiekalą.
„Nebandykite to patys“: indas jau trisdešimt metų maitinasi plytomis ir žvyru
Indijoje atsirado vyras, kuris kasdien suvalgo kilogramus statybinių šiukšlių. Aplinkiniai kraipo galvas ir stebisi tokiu jo pomėgiu, pats trisdešimtmetis yra patenkintas savo sveikata ir džiaugiasi savo valgymo ypatumais. Pirmą sykį 30-metis Indijos gyventojas Pakkirappas Hunagundi pajuto norą valgyti tai, kas šiaip nėra valgoma (plytas, žvyrą, netgi paprasčiausią purvą) būdamas dešimties metų.
Pirmą kartą Lietuvoje vienam vakarui atidarytas gurmaniškas restoranas
Šeštadienio vakarą išskirtinių pramogų ir gurmaniškų patiekalų mėgėjai rinkosi į paslaptingą Vilniaus baro „One Two“ biblioteką, kur vienam vakarui savo jėgas sujungė “Čiop Čiop” kulinarijos meistrai, “Druskos Namų” šefas Šarūnas Paškauskas ir išskirtinių vakarėlių organizatoriai. Pirmą kartą Lietuvoje buvo atidarytas restoranas vienam vakarui, remiantis tokių pasaulio miestų mados ir tendencijų diktuotojų, kaip Londonas, Niujorkas, Paryžius, Berlynas pavyzdžiais.
Paskelbti įdomiausi pasaulio restoranai
Restoranų gidas „Zagat“ paskelbė dešimtį restoranų, kuriuos gastronomijos mėgėjams patariama aplankyti artimiausiu metu. Į įdomiausių pasaulio restoranų sąrašą pateko maitinimo įstaigos, veikiančios Londone, Stokholme, Singapūre, Čikagoje, Niujorke ir kituose miestuose. Sudarydami įdomiausių restoranų dešimtuką, ekspertai vadovavosi ne restorano statusu, o jo meniu, kuris galėtų sudominti ne tik gurmanus, bet ir tuos, kurie nėra pasirengę išleisti daug pinigų restorane.
Baltijos maisto ir gėrimų mugė tikrins gurmanų kantrybę
Tris dienas Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksianti Baltijos maisto ir gėrimų mugė tikrins gurmanų kantrybę atsispirti maisto ir gėrimų gausai.
Bus siūloma unikalių receptūrų kava be priedų, vynas iš Makedonijos, Ispanijos, Italijos, kurio dar nėra parduotuvių lentynose, alus iš mažųjų Lietuvos daryklų, rečiausios makaronų, alyvuogių, acto, aliejaus rūšys, žuvys, jūros gėrybės, strutiena, kiti delikatesai, prieskoniai.
Konservuotos gėlės – ne tik gurmanams
Šalies laukus ir pievas šiuo metu puošiančios įvairiausios gėlės ir jų žiedai ne tik džiugina akį, bet pelnytai išgyvena savo tikrąjį kulinarinį atgimimą.
Šalies laukus ir pievas šiuo metu puošiančios įvairiausios gėlės ir jų žiedai ne tik džiugina akį, bet pelnytai išgyvena savo tikrąjį kulinarinį atgimimą. Ne veltui viena patarlė sako, kad nauja – tai pamiršta sena.
Garsusi J. Oliveris kviečia gaminti realiu laiku
TV6 eterio ir pasaulio virtuvių dievaitis Jamie Oliveris skelbia: „Vasara – puikiausias metas tapti kulinarijos virtuozu!“ Kas nenorėtų sukelti revoliucijos virtuvėje – vos per 30 minučių paruošti gardžiausių valgių sau ir savo mylimiausiems? „Džeimio Oliverio patiekalai per pusvalandį“ (Jamie's 30 Minute Meals) jau nuo birželio 30-osios šeštadieniais 13.00 val. tokių šedevrų pagamins net po du iš eilės.
Šiandien - paskutinė „Dinner in the Sky“ turo Vilniuje diena
Norintys pasimėgauti išskirtiniais patiekalais ir vaizdais pakilus virš Vilniaus senamiesčio turėtų suskubti – šį sekmadienį pasaulyje garsus dangaus restoranas „Dinner in the Sky“ baigia savo turą.
Šiandien restoranui vadovauja daugiausia garbingų titulų turinti Lietuvos kulinarė – restorano „California Gourmet“ meistrė Aldona Gečienė. Vakarienių metu ji į dangų kils kartu su svečiais.
Gurmanams – vynų festivalis Londone
RAW - tai dvi dienas truksiantis vyno festivalis Londone, kurio metu bus pristatomi išskirtiniai pasaulio vynai ir vyndariai.
Mugėje - festivalyje dalyvaus daugiau kaip du šimtai vyndarių, kurie primins, kad vynas - vienas natūraliausių gėrimų, pasižymintis ne tik plačia skonių palete, bet ir, sakoma, gydomosiomis savybėmis; be to, anot jų, pabrėžtina, kad vyno gamyba ligšiol yra viena mažiausiai Žemei kenkiančių pramonių.
Išrankūs valgytojai
Bene daugiausia dėmesio vegetarizmui skiria dietologai ir medikai, leisdamiesi į begalinius ginčus, ar tai sveika, ar žalinga sveikatai. Šiuo reiškiniu susidomėjo ir psichologai, tiesa, kitu aspektu.
Vis daugiau žmonių atsisako mėsos produktų ir pereina prie vegetarinės mitybos. Tiesa, mitybos įpročius daug kur lemia kultūrinė aplinka, tradicijos. Indijoje beveik kas antras gyventojas – vegetaras. Europoje vegetariškiausi – britai.
Išalkote? Paskanaukite virtų žiurkių, keptų skorpionų ar skruzdžių pyragėlių
Jautiesi alkanas? Paganyk akis į šiuos skanumynus iš viso pasaulio (nors, jei nesi iš Kinijos, kebabas su skorpionais gali ir nepatikti.)
Didžioji Britanija negali pasigirti nuostabios ir egzotiškos virtuvės reputacija. Anglų čia laukia dar tolimas kelias, žvelgiant į rečiausius „skanumynus“ iš viso pasaulio.
Jei kažkas iš šių patiekalų jums patinka, galite tobulinti savo gurmanišką skonį ragaudami virtas žiurkes, šarvuotinius ar karamelizuotus skėrius.
Per šventes lietuviai tampa gurmanais
Kalėdų valgiai daugelyje pasaulio šalių panašūs, neįsivaizduojami be kalakuto, vištos, anties ar žąsies. Tačiau šiemet gurmanams siūloma ir netradicinių receptų – paragauti ryklių, stručių, bizonų ar specialiai keptos avienos, praneša „Panorama“. Anot kalbintų mėsos gamybos ir perdirbimo įmonės darbuotojų, kasdien pirkėjai neskanautų ryklio, bet per šventes jie tampa gurmanais, ieško netradicinio patiekalo ar gaminio kuriuo galėtų pavaišinti svečius.
Austrės – kraują kaitinantis užkandis
Sakoma, kad Kazanova pusryčiams valgydavo apie penkiasdešimt austrių – todėl ir buvo pajėgus. Kaip teisingai išsirinkti ir valgyti šį dievų maistu, afrodiziaku ir prabangiu gurmanišku patiekalu vadinamą maistą?
Kartais sakoma, kad lietuviai negali mėgti austrių, nes tokia mitybos patirtis neužkoduota jų genuose. Tai ne visai tiesa – istoriniuose šaltiniuose rašoma, kad Lietuvos didikai austrių įsiveždavo viduramžiais.
A. Ivanauskas Dž. Oliveriui pagamintų silkės su burokėlių sniegu
Apie lietuviškos virtuvės paslaptis jau išleista gausybė knygų, bet noras eksperimentuoti ir ieškoti naujų skonių gurmanams neleidžia užmigti naktimis. Lietuvoje neseniai pasirodė Niki Segnit knygos „Skonio žinynas: skonių deriniai, receptai ir idėjos išradingam virėjui“, kurią pristatė žinomas gurmanas Alfas Ivanauskas.
Į klausimą, ar lietuviai atviri kulinarijos naujovėms, vienas projekto „Virtuvės mitų griovėjai“ kulinarų A. Ivanauskas sakė: „Taip, bet tikrai ne visi.
Kuo ypatinga Prancūzijos virtuvė?
Prancūzų virtuvė, žavinti nuostabaus skonio tradiciniais patiekalais, Vakarų pasaulyje pripažinta bene geriausia. Šiame straipsnyje sužinosite kokiais patiekalais išsiskiria ši virtuvė.
Bendri Prancūzijos virtuvės bruožai
Klasikinė prancūzų virtuvė. Klasikinė prancūzų virtuvė, dar žinoma kaip „Haute kuisine„ - šalies pasididžiavimas. Tačiau, tai ne vienintelė svarbi virtuvė Prancūzijoje.
Spalio mėnesį Briuselyje vyks didžiausia vyno paroda Megavino
Kiekvienais metais Briuselyje vyksta Megavino paroda-mugė. Megavino yra vienas svarbiausių renginių vyndarių versle, sutraukiantis profesionalus ir minias vyno gerbėjų, rašoma kelionių tinklalapyje Makalius.lt.
Parodos svečiai prie įėjimo bus pasitikti su taure, o pačios parodos-mugės stenduose bus vaišinama vynu, prie jo tinkančiais užkandžiais, pasakojama įvairių vyno rūšių istorija ir pristatomos rinkos naujovės, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt.
Londono Restoranų festivalis – gurmanų svajonių atostogos
Jeigu mėgstate skaniai pavalgyti, nepraleiskite Londono Restoranų festivalio – dviejų savaičių trukmės nuostabaus įvykio ir specialių meniu Londono restoranuose, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt. Atrasti kažką naujo, ypatingo ir neragauto gali net įnoringiausias gurmanas. Organizatoriai žada daugybę renginių – nuo maisto ragavimo, gastronominių debatų iki filmų apie maistą naktų.
Londono restoranų festivalis yra viso miesto šventė, kurią švenčia visi Londono restoranai ir virtuvės šefai.
Didžiojoje Britanijoje vyks sūrių festivalis
Ar kada svajojote patekti į vietą, kur būtų daug daug gardaus sūrio?Kelionių tinklalapis Makalius.lt skelgbia, kad Didžiojoje Britanijoje, Bath mieste, 2011 spalio 29 d. vyks sūrių festivalis – Fine Cheese, kur susirinks geriausi sūrių gamintojai ir gurmanai turistai.
Didžiojoje Britanijoje gaminama daugiau negu 700 sūrių rūšių. Į festivalį taip pat žada atvažiuoti Keen's ir Westcombe, kurie gamina tradicinį, į audeklą suvyniotą sūrį iš nepasterizuoto pieno.