global times
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „global times“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „global times“.
Armonaitė: derinama pagalba nuo Kinijos veiksmų nukentėjusiam verslui
Ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, kad šiuo metu Kinijos taikoma ekonominė agresija prieš Lietuvą nepadeda šalies investiciniam klimatui. Pasak Aušrinės Armonaitės, galimų tiesioginių nuostolių verslui Vyriausybė neplanuoja kompensuoti, tačiau žada lengvatines paskolas.
Ministrė teigia, kad šiuo metu Lietuva su Europos Komisija derina finansinės pagalbos verslui paketus dėl paskolų apyvartinėms lėšoms bei naujų rinkų paieškoms.
Kinija jau džiūgauja: iš Lietuvos reikia padaryti pavyzdį visam pasauliui
Kinijos propagandinė žiniasklaida jau džiūgauja dėl Vakarų žiniasklaidoje aprašomų ekonominio spaudimo Lietuvai pasekmių ir tikina, kad tai yra perspėjimas kitoms šalims nesekti mūsų pavyzdžiu Taivano klausimu.
„Lietuva gali vis dar turėti iliuzijų, kad JAV ir Europa galėtų padėti jai pasipriešinti Kinijos spaudimui po Baltijos šalies beatodairiškos provokacijos Taivano klausimu, tačiau realybė tėkšis jai į veidą“, – buvo rašoma lapkričio 25-osios „Global Times“ straipsnyje.
Merginos noras atkreipti savo buvusio vaikino dėmesį baigėsi tragedija: 25-erių interneto žvaigždės gyvybė užgeso ligoninėje
Viena interneto žvaigždė tragiškai mirė tiesioginės transliacijos metu išgėrusi pesticidų.
25-erių kinė Luo Xiao Mao Mao Zi praėjusį ketvirtadienį buvo skubiai išgabenta į ligoninę dėl apsinuodijimo šia medžiaga. Kitą dieną jos gyvybė užgeso, žiniasklaidai patvirtino merginos šeima.
Transliacijos metu Lou savo sekėjams pareiškė, jog tai tikriausiai bus paskutinis kartas, kai jie ją matys. „Aš jau ilgą laiką sergu depresija“, – prisipažino mergina.
Kinijos mokslininkai išrado būdą gaminti krakmolą iš anglies dvideginio
Kinijos mokslininkai paskelbė išradę būdą gaminti krakmolą iš anglies dvideginio dujų ir teigia, kad jis energijos suvartojimo atžvilgiu daug našesnis už augaluose vykstančią fotosintezę.
Pasaulyje vykdoma daug tyrimų, ieškant galimybių iš anglies dvideginio veiksmingai gaminti sudėtingas organines molekules, įskaitant krakmolą, bet iki šiol didelės pažangos šioje srityje nebuvo pasiekta.
„Greiti ir įsiutę 9“ žvaigždė atsiprašė savo gerbėjų Kinijoje: jie neketina taip lengvai atleisti
Filmo „Greiti ir įsiutę 9“ žvaigždė Johnas Cena antradienį pakeitė toną ir atsiprašė savo gerbėjų Kinijoje, kad pavadindamas Taivaną „šalimi“ sukėlė pasipiktinimą didžiausioje pasaulio kino pramonės rinkoje.
Žemyninė Kinija demokratiškai valdomą Taivaną laiko savo teritorijos dalimi ir žada kada nors jį susigrąžinti, prireikus – jėga.
Pekinas piktinasi bet kokiais diplomatiniais bandymams pripažinti šią šalį nepriklausoma valstybe.
Kinija ruošiasi karui? Sausį „beveik kiekvieną dieną“ vyko karinės pratybos
Pranešama, kad Kinija karinius lėktuvus į pratybas netoli Taivano siuntė beveik kiekvieną sausio mėnesio dieną, nes rengiasi galimam karui.
Taivano žiniasklaida praneša, kad per visą sausio mėnesį buvo tik viena diena, kai Kinijos kariuomenės orlaiviai nepažeidė Taivano oro erdvės. Kinijos nacionalistų laikraštis „Global Times“ perspėja, kad Pekino įsiveržimai turėtų būti vertinami kaip: „Pratybos galimam karui.
Netrukus tai bus realybė: „prasikaltusius“ žmones rodys žemėlapyje
Sveiki atvykę į Kinijos „Socialinių kreditų sistemą“, kurioje surinktas žemas reitingas gali sugriauti jūsų gyvenimą net jeigu ir nuspręsite pasikeisti. Tarkime, atvykstate į Pekino oro uostą, bandote patekti į už 2 tūkst. kilometrų esantį Gvandžou. Bilietus parduodantis operatorius jums pareiškia, kad – jūs jau atspėjote – jūsų socialinis kreditas tam yra per žemas. Jūs ne tik būsite viešai pažemintas prieš kitus žmones eilėje, tačiau dar ir priverstas keliauti traukiniu.
Kinijos oro linijų bendrovės nori kompensacijų iš „Boeing“ dėl nesaugių lėktuvų
Kinija stiprina spaudimą JAV aviacijos milžinei „Boeing“ dėl kompensacijų už tai, kad buvo priversta nutupdyti amerikiečių gamybos orlaivius „MAX 737“ bei dėl „Boeing“ vaidmens patvirtinant valdymo sistemos pakeitimus po dviejų aviakatastrofų. Dvi iš trijų pagrindinių valstybės valdomų oro linijų bendrovių – „Air China“ ir „China Southern Airlines“ – trečiadienį pareiškė norinčios gauti kompensacijų už tai, kad negali eksploatuoti savo orlaivių.
Kinija išbandė savo „visų bombų motiną“
Kinija išbandė savo galingiausią nebranduolinį ginklą, valstybinės žiniasklaidos pramintą „Visų bombų motina“ – tai yra aliuzija į panašų JAV užtaisą, panaudotą Afganistane. Valstybinės ginklų gamintojos „Norinco“ svetainėje paskelbtame trumpame vaizdo įraše matyti, kaip lėktuvo numetama didžiulė bomba sukelia milžinišką ugnies kamuolį ir juodų dūmų stulpą.
Vatikanas išplatino popiežiaus žinią apie Kiniją
Pekiną lankantis Vatikano narys sako, kad Romos popiežiui „labai patinka Kinija“, komunistinė valstybė su kuria Šventasis Sostas dar neturi oficialių diplomatinių santykių. „Popiežiui Pranciškui labai patinka Kinija ir jos žmonės, istorija ir gyventojai“, – pasak valstybinio dienraščio „Global Times“, ketvirtadienį sakė vyskupas Marcelo Sanchez Sorondo (Marselas Sančesas Sorondas), Pontifiko mokslų akademijos vadovas.
REKLAMA
REKLAMA
„Sudrebins visą ašį“: Kinija siunta dėl JAV sprendimo
JAV gynybos sistema THAAD ( Terminal High Altitude Area Defense), kaip atsakas į Šiaurės Korėjos raketų bandymus, pradedama dislokuoti Pietų Korėjoje. Tačiau yra šalis, kuriai tokie veiksmai itin nepatinka ir tai yra kaimyninė Kinija. Thaad sistema turėtų padėti Pietų Korėjai gintis nuo galimo vis agresyvėjančios Šiaurės Korėjos puolimo.
Pekinas su Maskva vienijasi prieš JAV?
Pekinas ir Maskva susitarė imtis „tolesnių atsakomųjų priemonių“, paaiškėjus JAV planams dislokuoti Pietų Korėjoje priešraketinės gynybos sistemas, pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida. Naujienų agentūra „Xinhua“ nurodė, kad susitarimas suvienyti jėgas buvo priimtas per dvišales saugumo derybas ketvirtadienį Maskvoje. Visgi pranešime daugiau detalių nepateikiama, o Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas penktadienį tepasakė, kad Pekinas turi teisę ginti savo saugumo interesus.
Kinijos ir Donaldo Trumpo konfrontacija pasiekė naują lygį
Kinija pirmadienį atmetė JAV išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pareiškimą, esą ji pavogė nepilotuojamą amerikiečių karinio laivyno tyrimų zondą, kinų valstybinei žiniasklaidai susirūpinus, kad būsimo Amerikos vadovo diplomatinės patirties stoka gali įžiebti konfrontaciją tarp šių dviejų valstybių. Zondo konfiskavimas tarptautiniuose vandenyse Pietų Kinijos jūroje ketvirtadienį dar labiau padidino tarp dviejų didžiausių pasaulio karinių galybių tvyrančią įtampą.
Kinai tūžta dėl Didžiosios kinų sienos „remonto“
Kinijos socialinių tinklų vartotojai penktadienį reiškė didelį pasipiktinimą dėl nevykusios Didžiosios kinų sienos restauracijos, kai 700 metų senumo ruožas buvo užlietas betonu ir paverstas lygiu, plokščiu taku. Šis 8 kilometrų ilgio Siaohekou ruožas, pagarsėjęs kaip viena gražiausių nerestauruotų sienos dalių, yra Liaoningo provincijos šiaurės rytuose. Jis buvo pastatytas 1381 metais, Mingų dinastijos laikais.
Kinijos valstybinė naujienų agentūra paskelbė ironišką balandžio 1-osios naujieną
Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ penktadienį pasmerkė Vakarų šalių tradiciją pradėti pavasarį linksmais pokštais, sakydama, kad Balandžio 1-osios tradicija kertasi su kinų kultūra.
Kinija giriasi pranokusi „gęstančią imperiją“
Kinija tapo pranašesne pasaulio galybe negu Didžioji Britanija, Pekine leidžiamas valstybinis laikraštis paniekinamai pareiškė trečiadienį – kai Londone viešintis šalies premjeras Li Keqiangas (Li Kečiangas) dalyvavo ceremonijoje, per kurią buvo pasirašytos prekybos sutartys dėl Kinijos investicijų į Britanijos greitųjų geležinkelių tinklą ir branduolinę energetiką.
Kinijoje sprogus naftotiekiui evakuota 18 tūkst. žmonių
Apie 18 tūkst. žmonių buvo evakuoti iš vieno Kinijos pajūrio miesto, kai sprogimas viename naftos vamzdyne užmušė bent 47 žmones ir į dangų pakilo tiršti juodi dūmai, šeštadienį pranešė vietos vyriausybė. Paskelbtose nuotraukose matoma, kad penktadienio rytą Čingdao mieste įvykęs sprogimas sugadino kelius, daugelyje miesto teritorijų nebeveikė komunaliniai tinklai.
Šiaurės korėjiečiai lyg piratai užgrobė tris Kinijos žvejų laivus
Šiaurės korėjiečiai užgrobė tris Kinijos žvejų laivus ir už įkaitus reikalauja išpirkos. Tai neįprastas įvykis tarp dviejų kaimynių, pabrėžiantis didėjantį konfliktą dėl teritorijų Pietų Kinijos jūroje. Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ trečiadienio vakarą pranešė, kad gegužės 8 dienos rytą šiaurės korėjiečiai Kinijos vandenyse įkaitais paėmė 29 Kinijos žvejus. Laivai buvo užgrobti Geltonojoje jūroje apie 100 kilometrų nuo Šiaurės Korėjos vakarinės pakrantės. Pagrobėjai reikalauja 142 tūkst.
Pasaka apie dvi Šiaurės Korėjas
Jei Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo laidotuvių ceremoniją stebėjote per Kinijos Centrinę televiziją (CCTV), galėjote susidaryti įspūdį, jog Šiaurės Korėja yra išskirtinai pažangi valstybė, užtikrintai žengianti sėkmingu ekonominių reformų keliu.
Kaip pasakoja „Foreignpolicy.