gintautas stankūnavičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gintautas stankūnavičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gintautas stankūnavičius“.
Įvardijo, kad Lietuvoje galime tikėtis sniego: jo nebuvimas – net naudingas
Jau ne pirmi metai, kada per Kūčias ir Kalėdas nebesitikime sulaukti sniego. Tikimybė, kad pradės snigti, yra labai maža. Klimatologas paaiškino, kas lemia, jog gruodžio antroje pusėje kartais sulaukiame, o kartais nesulaukiame sniego bei kodėl čia galime įžvelgti naudą.
Klimatologo Gintauto Stankūnavičiaus teigimu, kad sniego nėra jau ne vieną dešimtmetį žmonių nebestebina. Dienų skaičius, kada per metus Lietuvoje atsiranda sniego, vis trumpėja.
Klimatologas atsakė, kokių orų tikėtis: aiškėja ir kokia žiema ateina
Lietuvoje sulaukėme gausesnio sniego. Žmonės džiaugiasi ir dalinasi tuo socialinėse medijose, tačiau kai kurie regionai sniego dar nepamatė. Ekspertai įvertina, kokia bus žiema ir kada tikėtis daugiau snaigių.
Sniegas iškrito Ukmergės-Molėtų apylinkėse, Kėdainių rajone, Zarasuose, Ignalinos rajone, Anykščiuose, Utenos, Švenčionių, Kauno rajonuose. Meteorologas Gytis Valaika pakomentavo, ką jis mano apie pirmąsias nukritusias snaiges.
Klimatologas pasakė, kokie orai bus lapkritį: štai kada sulauksime sniego
Auksinis ruduo jau eina į pabaigą, o tai reiškia, kad prasidėjo priešžiemo sezonas. Apie tai, ko laukti lapkritį ir kada iškris pirmasis sniegas, dalijasi klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius.
Pasak klimatologo, šiais metais ilgiau užsitęsęs auksinis ruduo per artimiausią savaitę baigsis, o jį pakeis bene tamsiausias ir nemaloniausias metų laikas.
Monstru pramintas uraganas Miltonas smogė Floridai – ar galime sulaukti Lietuvoje?
Trečiadienio vakarą Floridai (JAV) smogė šimtmečio uraganas Miltonas. Daugiau nei du milijonai žmonių neturi elektros, yra žuvusiųjų. Kaip susidarė šis pražūtingas uraganas ir kiek realu panašių reiškinių sulaukti Lietuvoje, pasakoja klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius.
Klimatologas atskleidžia, ką žada spalis: turi ir liūdnų žinių
Klimatologas Gintautas Stankūnavičius dalijasi naujausia prognoze bei praneša, kokie orai bus spalį. Jo teigimu, antrasis rudens mėnuo bus artimas normai tiek pagal oro temperatūrą, tiek pagal kritulių kiekį.
Anot klimatologo, nors pirmas kalendorinio rudens mėnuo baigėsi, rudens požymių gamtoje – mažai. G. Stankūnavičius tvirtina, kad tokiu metu jau beveik masiškai imdavo gelsti tiek smulkialapių (beržų, drebulių), tiek plačialapių (klevų, uosių ir kt.) medžių lapai.
Klimatologas siunčia netikėtą žinią dėl bobų vasaros: „Ji bus kitokia“
Pirmadienį pasibaigus astrologinei vasarai ir prasidėjus rudeniui klimatologai ir sinoptikai ima kalbėti apie orų pokyčius. Lietuvą netrukus užklups šalnos, bet įsibėgėjus rudeniui ir atšilimų turėtume sulaukti, sako Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius. O sinoptikas Vytautas Sakalauskas dar šią savaitę prognozuoja lietingus ir rudeniškus orus.
Klimatologas žino, koks bus likęs rugsėjis: kitą savaitę – netikėtumas
Kitą savaitę orai ir vėl nustebins. Nors jau beveik rugsėjo vidurys, sinoptikai prognozuoja, kad sugrįš vasariška šiluma. Kas tai lemia ir kol laukti toliau, skelbia klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius.
Pasak klimatologo, nors artėja rugsėjo vidurys, vidutinė paros oro temperatūra vis dar vasariška.
Klimatologas atskleidė rudens pradžios orus: pasiruoškite – jie bus kitokie
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius dalijasi naujausia orų apžvalga ir prognozėmis.
Prasidėjo paskutinis kalendorinės vasaros mėnuo, bet, pasak klimatologo, kol kas rudens alsavimo nesijaučia. Kita vertus, teko pajusti nedidelį atvėsimą, kai po kelių ilgesnių tropinio oro užsibuvimo laikotarpių orai liepos pabaigoje atvėso iki „lietuviškų“ standartų.
Ekspertas jau žino, kokia bus likusi vasara: laukia orų pokyčiai
Savaitgalį Šiaulių rajone kilęs viesulas gyventojams sukėlė daug nerimo – jei tokie dalykai vyksta vasaros viduryje, ko dar galime sulaukti? Klimatologas, Vilniaus universisteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo orų apžvalga ir prognozėmis likusiai vasarai.
Pasak klimatologo, nors dabar yra kalendorinės vasaros vidurys, tai taip pat ir meteorologinės vasaros vidurys.
Lenkų sinoptikai jau prognozuoja, kada Lietuvą užgrius audra: pasipils liūtys, žaibai
Po karščių Lietuvą užgrius audra. Lenkijos sinoptikų orų modelis rodo, kad liūtys su perkūnija ims slinkti penktadienį, nuo 21 val.
Lenkijos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikų duomenimis, penktadienį maždaug nuo 21 val. per Lietuvą ims slinkti audros debesys. Pradėję nuo pajūrio, šeštadienio naktį jie pereis per visą šalį.
Preliminariais duomenimis, šeštadienį dieną (iki 13 val.) audros židiniai vis dar laikysis rytiniuose, šiaurės rytų rajonuose.
REKLAMA
REKLAMA
Klimatologas atskleidė ilgalaikę gegužės mėnesio prognozę: štai kas laukia
Sinoptikai skelbia, kad po kelių dienų vasariškos šilumos Lietuvą pasieks orų pokyčiai. Tačiau kokia bus likusi gegužė? Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius dalijasi pasaulio orų apžvalga ir ilgalaikėmis prognozėmis.
Balandžio mėnesio orų apžvalga
Anot klimatologo, šiais metais pavasaris „paskubėjo“ bent dviem savaitėmis, o ryškūs atbudusios gamtos ženklai buvo matomi jau balandžio pabaigoje.
Klimatologas pasakė, kas užklups balandžio mėnesį: orų prognozė nuliūdins ne vieną
Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas, klimatologas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis.
Kaip teigė klimatologas, balandžio pradžia Lietuvoje pasitaikė vidutiniškai šilta, bet labai permaininga. Nors prasidėjo dar tik antras mėnesio dešimtadienis, tačiau to jau pakako užfiksuoti keletą anomaliai šiltų laikotarpių.
Klimatologas jau žino, koks bus balandis: įspėja visus
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius dalijasi pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis.
Klimatologo teigimu, „ankstyvas pavasaris visame gražume“ – paskutinės kovo dienos, o sniegas visiškai ištirpęs, pavasario potvynis seniai pasibaigęs, gandrai sugrįžę, bunda ir augalija – palaipsniui ima žaliuoti pievos ir vejos.
Jau žino, kokie orai laukia likusį pavasarį: viena žinia yra bloga, kita – gera
Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas, klimatologas Gintautas Stankūnavičius pateikia naujausią pasaulio orų pažvalgą ir prognozę.
Nors dangus vis dar primena rudenį, gamtos ženklai ir vis išlendanti saulė rodo artėjantį tikrąjį pavasarį. Anot klimatologo, jam dar labiau priartėti susidarė palankios didelio masto atmosferos cirkuliacijos sąlygos.
Klimatologas atsakė, kokių orų tikėtis: aiškėja ir koks bus pavasaris
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pateikia naujausią pasaulio orų apžvalgą ir prognozes.
Anot klimatologo, šį sezoną žiema ir prasidėjo anksti, ir baigėsi anksti, o paskutinės vasario dienos pagal vidutinę oro temperatūrą priminė ne žiemos pabaigą, bet balandžio ar spalio mėnesio vidurį. Kitaip tariant, paskutinės vasario savaitės buvo anomalinės.
Žinomas klimatologas įspėja – Lietuvos ir Baltijos šalių atkeliaujantis Sibiro anticiklonas atneš netikėtus orus
Nors dar tik vasario vidurys, oro temperatūra kai kam jau primena pavasarį. Klimatologas doc. Gintautas Stankūnavičius praneša, kad šios savaitės pabaigoje Lietuvos ir Baltijos šalių link atkeliauja Sibiro anticiklonas ir dalijasi, kokie orai laukia.
„Nors dar tik vasario vidurys, lauke jau kvepia pavasariu. Pavasariškai nuteikia ir oro temperatūra, kuri dabar (vidutinė paros) bent 3–6 °C aukštesnė už daugiametę normą.
Žinomas klimatologas įspėja pasiruošti orų permainai: malonu nebus
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo išsamia pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis.
Vasaris prasidėjo labai permainingais orais: šlapdribą keitė lietus ir atvirkščiai, o vakarinėje Lietuvos dalyje savaitgalį siautė audra, vietomis (pajūryje) – stipri audra. Oro temperatūra didesnėje šalies dalyje svyravo apie 0 laipsnių, tik šalies vakaruose ir pietvakariuose ji išliko teigiama.
Žinomas klimatologas pasakė, ko laukti vasarį: turi blogą ir gerą žinią
Vilnaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas, klimatologas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo pasaulio orų apžvalga ir orų prognozėmis. Gera žinia ta, kad pastaraisiais metais pavasaris prasideda vis anksčiau, tačiau šįmet žiema gali užstęsti, vasario mėnesį vėl numatomas žymesnis orų atvėsimas.
Pasak klimatologo, žiūrint į kalendorių, atrodo, kad jau viduržiemis, bet iš tiesų jis dar neprasidėjo.
Prieš Kalėdas orai įžengs su trenksmu: klimatologas atskleidė, kas laukia
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis.
Sniego danga Lietuvoje ir užsienyje: kur ji storiausia?
Dar neįpusėjo gruodis, o gamtoje beveik tikras viduržiemis. Sniego danga vietomis jau laikosi daugiau nei dvi savaites ir tai leidžia teigti, kad šį šaltąjį sezoną jau turime pastovią sniego dangą.
Klimatologas atsakė, kokių orų tikėtis: kaip baigsis priešžiemis ir kokia žiema ateina
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius skelbia pasaulio orų apžvalgą ir ilgalaikę prognozę.
Pasak klimatologo, dabar orai pilnai atitinka vėlyvo rudens – priešžiemio pavadinimą, nors dar prieš savaitę džiaugėmės vėlyvu auksiniu rudeniu.
Potvynis Vakarų Lietuvoje – audrų Europoje padarinys
Kitur orai buvo ekstremalesni – dalį Europos plovė galingos rudeninės audros.
Prognozuoja galingiausią sezono audrą Europoje: klimatologas atskleidžia, ar Lietuvai reikėtų bijoti ciklono „Kiaran“
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo orų apžvalga ir ilgalaike prognoze.
Jis pažymėjo, kad šiais metais ruduo yra išskirtinis, mat dėl užsitęsusios meteorologinės vasaros, vėlavo ir užsitęsė ruduo.
„Auksinis ruduo užsitęsė ir, turbūt, pirmą kartą per daugelį metų lapkričio pradžioje dar regime medžius ryškiai nusidažiusius spalvomis.
Kapus susiruošusiems lankyti gyventojams siunčia svarbią žinią: štai kokie bus Vėlinių orai
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis.
„Staigūs vidutinės oro temperatūros pokyčiai primena, kad žiema jau ne už kalnų“, – komentuoja G. Stankūnavičius.
Jo teigimu, nors vidutinė pastarosios savaitės oro temperatūra yra arti normos (+5,5 – +8,3 °C), tačiau skirtumas tarp praeito savaitgalio ir šių dienų išties didelis.
Grėsmingos prognozės – žiema Lietuvoje jau sutrumpėjo 33 dienomis: įspėjo, ko dar laukti
Šie metai išsiskiria orų anomalijomis. Net ir rugsėjo antroje pusėje, kai medžiai po truputį ima gelsti, Lietuvoje tęsiasi vasariški orai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji klimatologė dr. Viktorija Mačiulytė pabrėžia, kad nors kiekvienas ruduo skirtingas, ilgainiui turėsime daugiau pereinamųjų sezonų.
Anot klimatologės, rugsėjo antrosios pusės orų pavadinti rudeniškais būtų neteisinga.
„Antroje rugsėjo pusėje labai nebūdinga tokia šiluma.
Klimatologas apie rugpjūčio mėnesio orus: keisis kas antrą savaitę
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo naujausia ilgalaike orų prognoze.
„Įsibėgėjo antra vasaros pusė, kuri, galbūt, bus geresnė už pirmąją.
Klimatologas pasakė, kokia bus likusi vasara: orai ims keistis jau šiandien
Klimatologas, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalijo orų apžvalga ir ilgalaike prognoze likusiai vasarai.
Nors liepa laikoma lietingu mėnesiu, nuo pat pavasario prasidėjusios sausringos sąlygos išliks.
„Vidurvasaris. Paprastai liepa Rytų Europoje (išskyrus jūrų pakrančių zonas) pats lietingiausias mėnuo per metus, tačiau iki šiol vyravę epizodiniai ir lokalūs lietūs sausringumo sąlygas Lietuvoje sumažino labai nežymiai.
Žinomas klimatologas pasakė, kokie orai laukia artimiausias savaites: patiks ne visiems
Birželio pabaigoje vidutinė oro temperatūra bus artimesnė daugiamečiam vidurkiui, tačiau liepos pirmoje pusėje vėl turėtų grįžti karštesni ir sausesni orai, sako VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius.
Anot jo, šiuo metu yra pačios ilgiausios dienos Lietuvoje ir visame Šiaurės pusrutulyje. Šiuo metu šis pusrutulis gauna maksimalų saulės energijos kiekį kiekvienai platumai.
Žinomas klimatologas pasakė, kas laukia vasaros pradžioje: galite pasiruošti
Klimatologas Gintautas Stankūnavičius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo išsamia orų apžvalga ir prognozėmis. Anot jo, mes lėtai, bet užtikrintai keliaujame vasaros link.
Artėjančios vasaros ženklus rodo ne tik sodresne žaluma pasipuošę medžiai, bet ir kylanti vidutinė oro temperatūra.
„Tiesa, tokia vidutinė oro temperatūra jau buvo fiksuota balandžio trečio dešimtadienio pradžioje. Tik tada ji buvo labai anomali, o dabar – artima normai“, – teigia klimatologas.
Etnologas Klimka atskleidė, kokių orų galime tikėtis vasarą: viską parodė gamta
Šiltas ir saulėtas balandis neužsitęsė – sugrįžo vėsūs orai, vėl pasirodė šalnos. Gegužė džiugių žinių neatneš – pirmasis dešimtadienis nusimato darganotas, termometrų stulpeliai sunkiai sieks šypseną keliančius rodiklius. Vis tik sekantys gamtos ženklus jau žino, kada tikėtis atšilimo ir kokios vasaros laukti.
Sugrįžusios kregždutės ir gegučių kukavimo aidas dar nesusprogus medžiams miškuose pranašauja, kokia vasara bus Lietuvoje.
Sinoptikai paskelbė ilgalaikę orų prognozę: turi liūdnų žinių
Savaitgalį mėgavomės šiltais, pavasariškais orais, tad Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius pasidalino pasaulio orų apžvalga ir prognozėmis, kokie orai Lietuvoje laukia artimiausiu metu.
Vakar doc. G. Stankūnavičiaus įžvalgomis socialiniuose tinkluose pasidalino VU Hidrologijos ir klimatologijos katedra.
Klimatologas pasakė, kiek truks žiema: „Šiltos“ prognozės dar negarantuoja visiško pavasario pradžios“
Savaitgalį dalį Lietuvos siaubė audra, o šią savaitę sinoptikai prognozuoja žiemos sugrįžimą. Kokių dar permainų tikėtis ir maždaug kokiu metu galėsime džiaugtis tikru pavasariu, apžvelgia Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius.
Anot klimatologo, savaitgalį praūžusi audra buvo stipriausia per šį žiemos, o gal ir visą šaltąjį laikotarpį.
Masiškai plinta banguotųjų debesų vaizdai: paaiškino, kada vėl bus galima tai pamatyti
Banguojančios jūros, o kai kuriems kalnus primenančiais vaizdais ne žemėje, bet danguje vakar galėjo grožėtis dalis Aukštaitijos gyventojų. Apstulbę žmonės internete dalijasi vaizdais, kurie anot jų, ir baugina, ir kelia susižavėjimą. O stebėtis iš ties yra dėl ko – išvysti banguojantį dangų, anot ekspertų, retas reiškinys.
Tarsi jūra aukštyn kojomis – šviesiai pilka, o vėliau supykusi ir patamsėjusi. Tik ji danguje, o ne ant žemės.
Termometro stulpeliai šoks į viršų, tačiau šalnos kaip reikiant gali parodyti nagus
Po itin šilto savaitgalio, anot sinoptikų, orai subjuro neilgam. Artėjantį savaitgalį vėl galėsime džiaugtis pavasariškai šiltais orais. Artimiausiomis dienomis šalnos kai kur gali pasirodyti dirvos paviršiuje, tačiau ekspertų nuomone, sodininkams pravartu išlikti budriems dar iki pat pavasario pabaigos, nes šalnos gali pasirodyti net ir vasaros metu.
Vilniaus universiteto (VU) geomokslų instituto docentas Gintautas Stankūnavičius prognozuoja, kad artėjantį savaitgalį sulauksime gana šiltų orų.
Per Velykas orai tikrai nelepins: etnologas atskleidžia, kaip nuspėti tolimesnius pavasario orus
Jau šį savaitgalį švęsime šv. Velykas, tačiau sinoptikų manymu šventinį savaitgalį teks taikstytis su vėsiais orais. Tuo tarpu etnologas pasakoja, kad pagal šv. Velykų dienos orus senovės lietuviai spėdavo apie viso likusio pavasario ir vasaros pradžios orus.
Docento Gintauto Stankūnavičiaus manymu, šventės nebus itin šiltos, naktį sulauksime net ir neigiamos temperatūros.
„Nuo ketvirtadienio orai Lietuvoje atvės, todėl šv.
Ar pavyks išvyti žiemą iš kiemo? Gali grįžt ir speigas
Jau artėjantį antradienį vysime žiemą iš kiemo – bus Užgavėnės, tačiau sinoptikai gerų žinių laukiantiems pavasario neturi. Anot jų prognozės pavasario dar teks gerokai palaukti.
Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedroje dirbantis doc. dr. Gintautas Stankūnavičius tikina, kad atšilimo galime tikėtis nebent pačioje vasario pabaigoje ar net pirmoje kovo pusėje, kadangi šiuo metu pavasario ženklų – nematyti.
Būsimi žiemos orai: laukia dar viena šalčio banga
Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedroje dirbantis Docentas daktaras Gintautas Stankūnavičius atskleidė, kad praėjusi šalčio banga buvo unikali, tačiau ne paskutinė šį sezoną.
Sinoptikas tikina, kad paskutinį kartą dar šaltesnė oro masė, nei ką tik pasibaigusi, Lietuvoje apsilankė 2012 metų sausį.
Drastiškos orų permainos – jau netrukus: atsisveikinsime su tropinėmis audromis
Lietuvą jau kelias dienas iš eilės siaubia škvalai, skirtingų miestų gyventojai stebi viesulus, iš dangaus stambiais gabalais besipilančią krušą ir naktimis padanges raižančius žaibus. Nors nežinia, ar šią vasarą tokių reginių matysime taip gausiai, klimatologai įtaria, kad ateityje jie kartosis vis dažniau.
Seniai regėto stiprumo audra per Lietuvą pradėjo ristis dar sekmadienį, o pirmadienį Lietuvos gyventojai turėjo progą stebėti rečiau šalyje matomus reiškinius – stambią krušą ir viesulą.
Rekordinė rudens šiluma: kokius orus atneša besikeičiantis klimatas?
Rekordinė lapkričio šiluma kelia klausimų, kaip ilgai mes ja džiaugsimės ir kada ateis vėsesni rudens, o kartu ir žiemos orai?
Lapkričio mėnuo toliau stebina neįprasta šiam laikui šiluma – sinoptikų duomenimis, trečiadienį šilumos rekordai viršyti septyniuose šalies rajonuose, oro temperatūra perkopė 12 laipsnių.
Prognozuojama, kad šiltesni nei įprasta šiam lapkričio metui orai laikysis dar kelias dienas, ryškesnio orų atvėsimo laukiama nuo lapkričio 19-osios.
Klimatologas įspėja: gegužę sulauksime įdomių pokyčių
Prasidėjus gegužės mėnesiui, į Lietuvą gali atkeliauti kardinalūs orų pokyčiai. Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius sako, kad šį mėnesį galime tikėtis ne tik vėsesnių orų, tačiau taip pat ir daugiau kritulių.
Klimatologas tv3.lt portalui teigia, kad žadamos šalnos gegužės mėnesį nėra keistas reiškinys, dėl ko vertėtų stebėtis. Jis taip pat priduria, kad tokio reiškinio pasikartojimas yra įmanomas ir birželio mėnesį.
Kalėdų orai: pasakė, ar bus sniego
Lietuvoje prasidėjo pirmasis žiemos mėnuo. Vis laukiame švenčių, norime baltos, o ne lietingos ir šiltos žiemos, kuri mus ištinka jau ne vienerius metus. Pažiūrėkime, ką prognozuoja sinoptikai. Gruodis turėtų būti įprastas, o sausis laipsniu šiltesnis, vasario temperatūra dar lieka neaiški, tačiau vėsus vasaris pasitaiko vis rečiau. „Kol kas gruodis prognozuojamas įprastinis tokiam lietuviškam gruodžiui. Vidutinė gruodžio temperatūra yra - 1,9 laipsniai.
Atsakė, kada Lietuvoje formuojasi sniego danga: jums tai nepatiks
Lietuvoje prasidėjo paskutinis rudens mėnuo, jau greitai į Lietuvą plūstelės žiema, kartu su gražiausiomis metų šventėmis. Visi norėtume baltos, o ne lietingos bei šiltos žiemos, tačiau realybė gali būti kitokia. Pastaraisiais metais žiemos buvo šiltesnės, nei įprasta. Šaltų dienų pasitaikydavo, bet jos nebuvo tokios dažnos, kaip anksčiau. Kuomet temperatūra yra šiltesnė – ir sniego negali būti daug.
Spalis gali atnešti ir Bobų vasarą, ir pirmąjį sniegą
Rugsėjis iki paskutinių savaičių lepino mus gražiais orais, tačiau neišvengiamai ateina spalis. Jis bus artimas klimato normai, gana vėsus. Tačiau gali pasitaikyti ir šiltų dienų, kurias atneš antroji Bobų vasaros banga. Galimas ir pirmasis sniegas. Spalio mėnesio orų sąlygos prognozuojamos artimos standartinei klimato normai (vidutinė oro temperatūra 7,2 °C, kritulių kiekis 65 mm). „Spalis kol kas numatomas artimas daugiametėms normoms.
Laukė rudens, bet atėjo pavasaris – vėl pražydo obelys
Po itin karštos vasaros gamta vis dar nesiliauja mūsų stebinti. Skaitytoja iš Trakų rajono, Julijanavos kaimo, su TV3.lt portalu pasidalino kątik pražydusios obels nuotrauka. Ekspertai paaiškino šio reiškinio ypatybes, viena iš priežasčių – vasarą alinusi sausra. Augalų fiziologijos laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas, Prof. habil. dr.
Klimatologų pastebėta tendencija gali sujaukti lietuvišką kasdienybę
Nuolat girdime apie klimato kaitą, tačiau ne visada galime pastebėti tiesioginį jos poveikį. Pamirštame praėjusių metų orus. Sunku atsiminti ir koks buvo ruduo prieš dešimt ar penkiolika metų, galbūt jis vis toks pats ir stipriai nekinta? Tačiau peržvelgus tendencijas matyti, kad klimato kaita paveikia ir Lietuvą, nors ir nežymiai temperatūra keičiasi ir čia. Remiantis hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, matyti, kad metinė Lietuvos temperatūra po truputėlį auga.
Laukite chaoso: Lietuvoje siautės pūga
Šį savaitgalį Lietuvoje nervus gadins permainingi orai. Dienomis tikėtinas lietūs, vakarais, šiek tiek atvėsus, lietus gali virsti šlapdriba, ar sniegu. Naktimis paspaus šaltukas, vės iki -4 laipsnių. Tikėtina, kad kai kuriuose Lietuvos miestuose gali kilti net pūga. Šią savaitę į Lietuvą atkeliavo žemo slėgio sritis, todėl ir savaitgalį tikėtina sulauksime kritulių: lietaus, šlapdribos, sniego. Penktadienį vietomis numatomi nedideli krituliai.
Lapkričio orai: bus sniego ar lietaus?
Lapkritis – vienas niūriausių mėnesių metuose, saulės vis mažiau, o kritulių vis daugiau. Tokios prognozės pasitaiko beveik kasmet, tačiau ko tikėtis šiemet, ar atplauks šalčiai bei sniegas, o galbūt ištisai pliaups lietus? Lapkričio oras – geriausiai nuspėjamas Lietuvoje per metus pasitaiko apie 135-140 apsiniaukusių dienų. Tai yra trečdalis mūsų metų. Apsiniaukę orai vyrauja lapkričio ir gruodžio mėnesiais, kai Lietuvą aplanko aktyvūs ciklonai ir didelis santykinis oro drėgnis.
Kokias Vėlines žada sinoptikai: ar taip būna kasmet?
Šią savaitę Lietuvoje vis dar išliks rudeniškai lietingas ir nemalonus oras. Per Vėlinės galime tikėtis ir šlapdribos, ir lijundros. Atrodytų, kad kasmet lapkričio pirmoji būna lietinga ir niūri, bet ar taip yra iš tikrųjų? Kol kas ši taisyklė atrodo pasitvirtina, nes šią savaitę į Lietuvą atkeliauja žemo slėgio sritis, todėl tikėtinas lietus ir šlapdriba, kai kuriomis naktimis temperatūra gali nukristi žemiau nulio, dienomis bus +3-5 laipsniai šilumos.
Tapo aišku, kada į Lietuvą atkeliaus pirmasis sniegas
Sniegas kasmet sukelia ne tik džiaugsmo vaikams, bet ir neramumų vairuojantiems keliuose, tad įdomu kada gi jis aplankys Lietuvą. Manoma, kad kasmet sniegas uždengia Lietuvą vis vėliau, bet ar taip yra iš tikrųjų? Pirmasis sniegas - spalį Pirmasis sniegas dažniausiai iškrenta spalio mėnesį, o paskutinysis balandžio mėnesį, tiesa, jis ilgai netrunka.
Sinoptikai atskleidė, kiek dar kęsime šalčius
Didysis šaltukas, užklupęs Lietuvą, iki savaitgalio pasitrauks, tačiau kitą savaitę vėl smogs nauja banga – tai tv3.lt papasakojo Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentas Gintautas Stankūnavičius.
Lietuvai reikia pratintis prie uraganų
Per Lietuvą praūžusi audra – dar vienas įrodymas, kad uraganinis vėjas mūsų šalyje tampa vis daugiau rūpesčių keliančiu gamtos reiškiniu. Tuo neabejoja mokslininkai, tyrinėjantys klimato kaitą. Jie ragina ruoštis naujoms stichijos atakoms, rašo „Lietuvos rytas“. Šią žiemą pajūryje tai buvo jau trečioji galinga audra, kurios metu vėjo greitis siekė apie 30 metrų per sekundę. Po trumpo atokvėpio penktadienį turėtų užgriūti dar viena panašaus stiprumo vėjo ataka.