giedrė purvaneckienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „giedrė purvaneckienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „giedrė purvaneckienė“.
Premjero komanda pasipildė dar dviem patarėjais
Premjero socialdemokrato Gintauto Palucko politinė komanda pasipildė dar dviem patarėjais.
Patarėju dvišalių Lietuvos ir Lenkijos santykių bei ryšių su diaspora klausimais paskiras Arturas Liudkovskis.
Tautinių mažumų klausimais jis patarinėjo ir konservatorių premjerei Ingridai Šimonytei, ir „valstiečių“ premjerui Sauliui Skverneliui.
Lietuvoje tai – jautri tema: reta moteris drįsta skųstis, kad sutuoktinis prievartauja
Baimė prabilti viešai, keisti situaciją šeimoje, nežinojimas, kas gali suteikti pagalbą, ir nepasitikėjimas specialistais – tai vienos pagrindinių priežasčių, kodėl smurto artimoje aplinkoje aukos ne visada ryžtasi ieškoti pagalbos. Kas penktas Lietuvoje padarytas nusikaltimas – susijęs su smurtu artimoje aplinkoje, dažniausiai smurtauja vyrai, o aukos dažniausiai – moterys.
Seimo narė siūlo į Baudžiamąjį kodeksą įtraukti bausmę už moterų apipjaustymą
Seimo narė socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė į Baudžiamąjį kodeksą (BK) siūlo įtraukti bausmę už moterų apipjaustymą. Pasak parlamentarės, dėl padidėjusios migracijos išauga rizika, kad daugiausiai Afrikos valstybėse praktikuojamas moterų lytinių organų žalojimas gali būti atliekamas ir Lietuvoje.
Ar tikrai Seimo nario vyro žodis svaresnis nei moters?
Kai kurios parlamentarės tvirtina, kad taip, kolegos nevengia pademonstruoti pranašumo priimant šaliai svarbius sprendimus. Dalis parlamentarų mano, kad Lietuvai reikėtų imti užsienio pavyzdį ir įvesti kvotas, dėl kurių į valdžią turėtų patekti vienodas skaičius vyrų ir moterų. Kiti sako – jokios problemos čia nėra. Kadaise Seime gyvavo netgi Džentelmenų klubas. O Moters dieną parlamento rūmuose liedavosi poezija, vyrai koleges pamalonindavo tulpėmis.
Trys socialdemokratės siūlo nustatyti lyties kvotą vadovams
Trys Seimo narės socialdemokratės siūlo įstatyme nustatyti lyties kvotą valstybės, savivaldybių ir kai kurių įmonių bei įstaigų vadovybėms. Birutė Vėsaitė, Giedrė Purvaneckienė ir Orinta Leiputė parengė bei Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisą, kuri įpareigotų valstybės ir savivaldybių institucijas, kad jų „įmonių, biržinių bendrovių ir kitų įmonių, įstaigų, organizacijų valdybose būtų ne mažiau 30 proc.
Seimas: grąžinamos pensijos nebus kliūtis gauti pašalpas
Dėl išmokamų pensijų kompensacijų neturėtų nukentėti pašalpos socialiai remtiniems gyventojams. Seimas antradienį po svarstymo pritarė „darbiečių“ pataisoms, kuriomis jie siūlo grąžinamų per krizę sumažintų pensijų nepriskirti visų šeimos narių gaunamoms pajamoms, į kurias atsižvelgiama, skiriant piniginę paramą.
Siūlymą iš CK išbraukti partnerystę Seimo narė prilygino paleistuvystės įteisinimui
Jeigu partnerystės registravimas būtų perduotas notarams, tai reikštų poligamijos arba paleistuvystės įteisinimą, pareiškė Seimo narė socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė. „Jeigu nelaikytume partnerystės civilinės būklės įvykiu, o leistume ją registruoti pas notarą, kaip, pavyzdžiui, ožkos pirkimą, kaip turto įsigijimą, (...) tuomet tokių aktų bus galima sudaryti nors ir dešimt. Ir tuomet mes įteisinsime poligamiją.
TOP-10: didžiausi Seimo tinginiai
„O ką jie veikia tame Seime?“ – dažnai galime išgirsti tokį klausimą. „Leidžia įstatymus“, – gali atsakyti protingesnis. Turime 141-ą Seimo narį, nejaugi kiekvienas iš jų ima ir leidžia įstatymus. Jie teikia, jie siūlo, jie ginčijasi. Balsas.lt siūlo susipažinti su Seimo nariais, kurie per šią kadenciją nuo 2012 metų lapkričio mėnesio pateikė mažiausiai siūlymų.
Smurtas prieš moteris: visuomenė vis dar kaltina auką, o ne smurtautoją
Lapkričio 25 dieną visame pasaulyje minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šiais metais Moterų informacijos centras rengia 16-kos dienų akciją „NE reiškia NE“. Šia proga pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatytos opiausios kovos prieš smurtą aktualijos. „Smurtas prieš moteris yra labai opi visuomenės problema.
Lietuva – trečia tarp moterų karjerai nepalankiausių šalių ES
Apie moterų karjeros galimybes Lietuvoje viešai diskutuojama buvo nekartą, bet ši tema ir toliau išlieka aktuali, nes sociologų atlikti tyrimai rodo, kad Lietuvoje beveik visose veiklos srityse moteriai padaryti karjerą yra kur kas sunkiau nei vyrui.
REKLAMA
REKLAMA
Laidos „Valanda su Rūta“ kūrėjų atviras laiškas politikei Giedrei Purvaneckienei
Politikė Giedrė Purvaneckienė viešame laiške iškoneveikė ne tik laidos „Valanda su Rūta“ autorius, bet ir dalyvius, kurie kalbėjosi labai opia tema -„Kaip elgtis su motinomis, kurios žudo, nesirūpina ir palieka savo vaikus?“.
Socialdemokratė apkaltino dalyvius, prakalbusius apie sterilizaciją (kai kurie net apie priverstinę) tokioms motinoms, kraugeriškumu.
Sudie, Vyriausybės rūmai!
Premjero postą paliekantis Gediminas Kirkilas džiaugiasi atlaikęs išbandymą vadovauti Vyriausybei, o jo patarėjai tikina dėl savo ateities nesijaudinantys.
Po pustrečių metų veiklos socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama XIV Vyriausybė valdžios vairą šiandien perduos konservatoriaus Andriaus Kubiliaus ministrų kabinetui. Tai įvyks, kai Seimas patvirtins XV Vyriausybės darbų programą, o naujieji ministrai duos iškilmingą priesaiką.
Vėl siūloma kelti minimalias algas
Vyriausybė su profsąjungomis ieško dialogo ir papildomų lėšų. Ieškodami būdų vykdyti valdžios prisiimtus įsipareigojimus, taip pat užlopyti „Sodros“ biudžeto skyles, profsąjungos ir Vyriausybės atstovai vėl prabilo apie minimalaus darbo užmokesčio didinimą, rašo „Respublika“.
Pirmadienį Vyriausybėje įvyko ministro pirmininko iniciatyva surengtas pokalbis su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijos (LDF) vadovais...
Homoseksualai rinkimuose remia socialdemokratus ir liberalcentristus
Įvairios interesų grupės Seimo rinkimuose remia sau patrauklius kandidatus. Lietuvos gėjų tinklalapyje skelbiamas sąrašas kandidatų, už kuriuos agituoja ši organizacija. Labiausia gėjai linkę paremti socialdemokratų ir liberalcentristų kandidatus.
„Rinkimai ne už kalnų - spalio mėn.
R. Visockytė: dar kartą apie Šeimos koncepciją, arba kodėl socialdemokratai meluoja, o konservatoriai tyli?
Seimas birželio 3 d. patvirtino nutarimą dėl „Valstybės šeimos politikos koncepcijos“, o birželio 17 d. nutarimas paskelbtas „Valstybės žiniose“. Jis įsigalios nuo birželio 18 d. Tačiau nutarimu nepatenkintos interesų grupės iki šiol sąmoningai klaidina visuomenę.
Naujo švietimo ir mokslo ministro paieškos užtruko
Naujasis švietimo ir mokslo ministras pradės dirbti tik gegužę. Valdantieji socialdemokratai, žadėję greitai surasti kandidatą, dabar niekur neskuba.
Atsistatydinus švietimo ir mokslo ministrei Romai Žakaitienei premjeras Gediminas Kirkilas prasitarė ketinąs netrukus pasirinkti kandidatą į atsilaisvinusį postą.
Pedagogai nusileisti nelinkę, bet egzaminų greičiausiai neboikotuos (atnaujintas)
Į Nacionalinį kongresą Vilniuje šeštadienį susirinkę pedagogai keikė valdžią ir klausėsi jos prašymų elgtis racionaliai.
„Gal slegiami didelės atsakomybės už ugdytinių likimus naštos mes ir neboikotuosime egzaminų, bet kad mokslo metai neprasidės rugsėjo pirmąją, yra didelė tikimybė“, - kongrese sakė vienas iš streikais savo teises ginančius pedagogus vienijančios profesinės sąjungos lyderių Eugenijus Jesinas.
R. Žakaitienė - laikinoji švietimo ir mokslo ministrė
Prezidentas Valdas Adamkus pasirašė dekretą, kuriuo priėmė švietimo ir mokslo ministrės Romos Žakaitienės atsistatydinimą bei pavedė jai laikinai eiti švietimo ir mokslo ministrės pareigas, kol bus paskirtas naujas ministerijos vadovas, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.
To šiandien, susitikęs su prezidentu Valdu Adamkumi, paprašė Gediminas Kirkilas.
Valdantieji prašys prezidento patarimo dėl pamainos pasitraukusiai ministrei
Valdančiosios koalicijos lyderiai nusprendė klausti prezidento patarimo dėl pamainos atsistatydinusiai švietimo ir mokslo ministrei Romai Žakaitienei, nes patiems ketvirtadienį nepavyko dėl to susitarti.
Švietimo ministre gali tapti A. M. Pavilionienė (atnaujinta)
Šiandien vakare įvyko Socialdemokratų prezidiumo ir frakcijos susirinkimas, kuriame svarstytos kandidatūros į švietimo ministro postą. Realiausia kandidate įvardijama Aušrinė Marija Pavilionienė.
Paklaustas, ar A. M. Pavilionienė yra tinkamiausia kandidatė, premjeras Gediminas Kirkilas atsiliepė lakoniškai: „Taip pat gali būti variantas, mes turime mažiausiai 5 kandidatus.“
Pati A. M. Pavilionienė išėjo nenulaikanti šypsenos.
G. Kirkilas globalizacijos iššūkius Londone aptars su kitais kairiaisiais
Premjeras, socialdemokratų lyderis Gediminas Kirkilas savaitgalį dalyvaus Londone rengiamoje konferencijoje, kurioje su keliomis dešimtimis premjerų, kanclerių ir prezidentų, atstovaujančių kairiosioms partijoms, aptars globalizacijos iššūkius.
Penktadienį ir šeštadienį rengiamoje konferencijoje numatoma svarstyti dėl globalizacijos kylančias socialines ir ekonomines problemas, klimato pokyčius ir kitus klausimus.
A. Brazauskas ir G. Kirkilas kelią užleido A. Butkevičiui
Didžiausios ir, naujausiais sociologinių tyrimų duomenimis, populiariausios Lietuvoje Socialdemokratų partijos pirmininku ir kandidatu dalyvauti prezidento rinkimuose tapo Algirdas Butkevičius.
Netikėti rezultatai
Šeštadienį vykusiame Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime už buvusį finansų ir susisiekimo ministrą 50 metų A.Butkevičių balsavo 329 delegatai.
„Apskritas stalas“: ar reikėtų pailginti motinystės atostogas?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.Auginančios vaikus motinos prašo Seimo pailginti motinystės atostogas. Į piketus išėjusios mamos nepatenkintos kad dabar pašalpa mokama tik iki vaikui sukanka metai: pirmą pusmetį – viso atlyginimo dydžio, o antrą – 85 proc. „Kur man dėti vaiką iki 2 m. – į darželius priimami vaikai nuo 2 m. Jeigu uždirbu 1,5 tūkst. Lt, mažiausiai 1 tūkst.
Abejojama, ar homofobiškas Vilnius vertas Europos lyčių lygybės instituto
Neoficialiomis žiniomis Europos Komisijoje kilo abejonių, ar dėl to, kad Vilnius neįsileido vadinamojo tolerancijos sunkvežimio, Lietuvos sosinėje verta steigti Europos lyčių lygybės institutą, pranešė 'Lrt.lt". Diskusijas esą paskaitino miesto valdžios sprendimas neišduoti leidimo kovos prieš diskriminaciją kampanijos akcijai, kurios tikslas buvo skleisti toleranciją ir pagarbą negalios, kitos seksualinės orientacijos ir kito tikėjimo žmonėms.
Mokamas aukštasis – kol kas jokios strategijos
Nesitikėjau sulaukti atsakymo į pasvarstymus apie Lietuvoje įvedamą mokamą aukštąjį mokslą, pavadintus „Rusiją sulaikysim mokamu aukštuoju mokslu“, juolab kad nesiėmiau išsamiau gvildenti vadinamosios aukštojo mokslo reformos, apie kurią sklinda įvairiausių gandų, tačiau nei gairių, nei strategijos iki šiol nematyti. Premjero Gedimino Kirkilo patarėja Giedrė Purvaneckienė nutarė paaiškinti visuomenei apie mokėjimo už aukštąjį mokslą būtinumą ir net jo filosofinę bei auklėjamąją reikšmę.
Giedrė Purvaneckienė: Apie studijų įmokas, socialinį teisingumą ir Angliją
Vytauto Rubavičiaus straipsnis „Rusiją sulaikysim mokamu aukštuoju mokslu“ iškart sukėlė didelį akademinės bendruomenės susidomėjimą. Kaip ir daugelis, gavau žinutę elektroniniu paštu, kad verta jį perskaityti. Be abejonės, straipsnis vertas dėmesio, yra ir jo įdomių komentarų, tačiau tikiuosi, kad autorius nepretenduoja į absoliučią tiesą, o diskusija ta tema bus įdomi akademinei ir politinei bendruomenei.
„Apskritas stalas“: Ar pajėgsime sustabdyti lietuvių tautos nykimą?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius. Šiandien Prezidentūroje pristatomas leidinys „Lietuvos gyventojai: struktūra ir demografinė raida“. Ekspertai, nagrinėjantys demografinę situaciją, nemato požymių, kad ji per artimiausius metus pradėtų gerėti.
Už seksualinį priekabiavimą bus galima reikalauti atlyginimo
Seimui penktadienį pateikta Moterų ir vyrų lygių galimybių pataisa, kuri numato galimybę diskriminaciją dėl lyties ar seksualinį priekabiavimą patyrusiems asmenims reikalauti iš kaltų asmenų atlyginti turtinę ir moralinę žalą.
Turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo nukentėjęs asmuo galės reikalauti Civilinio kodekso nustatyta tvarka.
"Šiuo metu nėra galimybės reikalauti atlyginti neturtinę žalą", - teigė projektą pateikusi socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė.
Parlamentarai maldauja panaikinti neliečiamybę
Seimo nariai Vytenis Andriukaitis, Vytautas Kvietkauskas ir Arvydas Vidžiūnas neigia ėmę kyšius, tačiau prašo kolegų panaikinti jų asmens neliečiamumą, kad galėtų duoti parodymus teisėsaugos institucijoms.
Antradienio plenariniame posėdyje Seimas pradėjo svarstyti laikinosios tyrimo komisijos rekomendaciją duoti sutikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn minėtus Seimo narius ir kitaip suvaržyti jų laisvę, neskiriant kardomųjų priemonių.
Seimas sprendžia įtariamų parlamentarų likimą
Seimas pradėjo svarstyti laikinosios tyrimo komisijos rekomendaciją duoti sutikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn socialdemokratą Vytenį Andriukaitį, socialliberalą Vytautą Kvietkauską ir konservatorių Arvydą Vidžiūną bei kitaip suvaržyti jų laisvę, neskiriant kardomųjų priemonių.
Toks siūlymas užfiksuotas komisijos parengtame ir Seimui pateiktame rezoliucijos projekte.
Įkalinti politiką pavyksta retai
Trys su kyšininkavimu siejami Seimo nariai gali išvengti baudžiamosios bylos, nors laikinoji parlamento komisija ir rekomenduoja atimti jų neliečiamumą. Seimas šiandien balsuodamas gali šį komisijos sprendimą atmesti ir išsaugoti kolegų imunitetą. Seimo užkulisiuose imta kalbėti apie tai, kad STT turi slapta įrašiusi ir Artūro Paulausko pokalbių, o po STT atliktų skandalingų poėmių politikai ėmė vis dažniau žvilgčioti į Premjerą Algirdą Brazauską.
Moterų forumo vizijoje - Lyčių lygių galimybių ministerija
Prieš metus įkurtas Nacionalinis konsultacinis moterų forumas siekia, kad per dešimtmetį, iki 2014 metų, moterys Lietuvos Seime sudarytų 51 proc., 45 proc. Vyriausybės narių būtų moterys. Šio forumo parengtoje "Lietuvos egalitarinės visuomenės raidos vizijoje iki 2014" reiškiama viltis, kad gražiosios lyties atstovės užims Krašto apsaugos, Teisingumo, Finansų, Ūkio, Susisiekimo, Užsienio reikalų ir kitų ministerijų vadovių postus.
Moterys siekia aktyviau dalyvauti politikoje
Susirūpinęs dėl menko moterų atstovavimo politikoje, Kauno moterų politikių klubas ragina siekti, kad kandidatų į Europos Parlamentą ir Seimo sąrašuose būtų bent 30 proc. moterų. Seimo narė Giedrė Purvaneckienė, penktadienį spaudos konferencijoje pristatydama "Iniciatyvą - 2004: balsuokime už moteris", sakė, kad Lietuva pavargo nuo agresyvios politikos.
Socdemai savo lyderį tikisi matyti naujajame Seime, bet ne Europarlamente
Socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Brazauskas neketina balotiruotis į Europos Parlamentą, tačiau artėjančiuose Seimo rinkimuose parlamentaro mandato tikriausiai sieks, teigia jo bendražygis.
"Oficialiai jis to nėra pareiškęs, tačiau iš privačių pokalbių galima suprasti, kad didelio entuziazmo vykti į Briuselį jis nerodo", - BNS sakė vienas iš socialdemokratų lyderių Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.
Seimo pirmininkas atsisakė dalyvauti Latvijos parlamento atkūrimui skirtuose renginiuose
Latvijos prezidentei Vairai Vykei-Freibergai atsisakius dalyvauti savaitgalį Vilniuje rengiamame vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 750-ųjų karūnavimo metinių minėjime, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas nevyks į kitą savaitę vyksiantį Latvijos parlamento atkūrimo dešimtmečio minėjimą.
Trečiadienį Seimo valdyba vietoj A. Paulausko į Latviją dalyvauti Seimo atkūrimo dešimtmečio renginiuose komandiravo Seimo pirmininko pirmąjį pavaduotoją Česlovą Juršėną.
Konservatoriai nenori, kad “susimetėliai” taptų šeimomis
Opozicinė Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcija ketina kreiptis į prezidentą Rolandą Paksą, kad šis vetuotų antradienį Seimo priimtą Piniginės socialinės paramos mažas pajamas turinčioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymą dėl jame įtvirtintos šeimos sąvokos.
"Mes greičiausiai kreipsimės į prezidentą prašydami vetuoti šį įstatymą, siūlydami keisti šeimos sąvoką.