gerklės skausmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gerklės skausmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gerklės skausmas“.
Peršalus kapinėse padės šis mišinys: veikia akimirksniu
Per Vėlines Lietuvoje dažniausiai vyrauja šalti, vėjuoti ir lietingi orai, tad nenuostabu, kad grįžus namo po kapinių lankymo ima skaudėti gerklę. Tačiau nebūtina skubėti griebtis vaistų – išbandykite naminius mišinius, kurie padeda numalšinti gerklės skausmą.
Gerklės skausmas gali būti itin nemalonus, tačiau tai rodo, kad organizmo imuninė sistema kovoja su virusinėmis ar bakterinėmis infekcijomis. Dėl natūralaus imuninio atsako kyla gerklės gleivinės uždegimas ir patinimas.
Skaudanti gerklė: kaip atskirti – tai virusinės ar bakterinės ligos simptomas?
Šiuo šaltuoju sezonu mūsų imuninė sistema gali nusilpti, o daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose su kitais žmonėmis, susidaro tinkama terpė bakterijoms ir virusams plisti. Gerklės skausmas – tai dažnai tampa vienu iš pirmųjų požymių, kad mūsų organizmas kovoja su infekcija. Tad „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kaip atskirti, kada skaudanti gerklė yra virusinės, o kada bakterinės ligos simptomas.
Į vaikus nusitaikė pavojinga infekcija: vaistininkė patarė, kaip atpažinti simptomus
Nors Streptokoko A bakterija gali sukelti daugybę skirtingų infekcijų, viena dažniausių užkrato paveikiamų vietų yra gerklė. Skausmas ar perštėjimas, sunkumas ryjant, patinę limfmazgiai ir tonzilės, galvos skausmas, karščiavimas – tik keletas simptomų, kurių negydant gali grėsti rimtos komplikacijos.
Kas padės nuo gerklės skausmo: vaistininkė išskyrė, į ką svarbu atkreipti dėmesį
Šiuo šaltuoju sezonu mūsų imuninė sistema gali nusilpti, o daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose su kitais žmonėmis, susidaro tinkama terpė bakterijoms ir virusams plisti. Gerklės skausmas – tai dažnai tampa vienu iš pirmųjų požymių, kad mūsų organizmas kovoja su infekcija.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kaip atskirti, kada skaudanti gerklė yra virusinės, o kada bakterinės ligos simptomas.
Peršalus skubate gerti karštą arbatą? Ekspertai turi blogų naujienų
Net ir esant šiltiems orams galima susirgti. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo apie gerklės skausmą ir atsakė, ar gerti karštą arbatą norint pasveikti yra tikrai naudinga.
Kaip laidoje pasakojo A. Unikauskas, žmonės yra pripratę, kad jei tik suskausta gerklę, iš karto puolame gerti arbatą. Ir geriame ją kiek įmanoma karštesnę.
Klastingas gerklės skausmas: pasakė, kada verta sunerimti
Net ir esant šiltiems orams galima susirgti. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo apie gerklės skausmą ir kada jaučiant tam tikrus simptomus verta sunerimti.
Kaip pasakojo Jovita Aleknienė, dažniausios gerklės skausmo priežastys yra permainingas oras ir bendravimas su žmonėmis, kurie jau serga virusine infekcija.
„Dažniausias simptomas: skaudanti gerklė, skausmas ryjant, sausas kosulys.
Peršalimo gydymas liaudiškomis priemonėmis: kurios iš jų veiksmingos, o kurios ne?
Peršalus dažnai žmonės griebiasi ne tik vaistų simptomams malšinti, bet ir, norėdami pasijusti geriau, išbando įvairias liaudiškas priemones. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tikrai yra naudingų liaudiškų sveikatos patarimų peršalimui gydyti, tačiau kita pusė gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.
Vargina užsitęses užkimimas? Priežastys gali nustebinti
Balso užkimimas yra, atrodytų, įprastas dalykas žiemą ar šventiniu laikotarpiu: užkimstame garsiau pakalbėję ar padainavę per šventes, susirgę virusine infekcija. Dažniausiai „atkimstama“ savaime, tačiau kartais balso pakitimai gali užsitęsti ir kelti nemenką diskomfortą ar net įspėti apie rimtą patologiją.
Pasak gydytojos otorinolaringologės Austėjos Pečeliūnienės, pakitusi balso kokybė, arba užkimimas, yra dažnas skundas, dėl kurio pacientai kreipiasi į gydytojus.
Gerklės skausmą malšinate pastilėmis? Pasitikrinkite, ar tinkamai gydotės
Šaltuoju metų sezonu pasireiškiantis gerklės skausmas yra vienas dažniausių susirgimų. Jam įveikti griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir be recepto įsigyjamų įvairių čiulpiamų pastilių bei purškalų. Deja, ne visais atvejais šie gydymo būdai yra veiksmingi. Gydytoja otorinolaringologė atskleidė, kaip pasirinkti tinkamą gydymą ir kodėl besiskundžiantiems gerklės skausmu reikėtų atsisakyti kavos bei alkoholio.
„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką prieššventiniu periodu galite įsigyti pigiau?
„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms.
Kuo svarbiausia pasirūpinti gruodį?
Belaukiant didžiųjų metų švenčių svarbu pasirūpinti ne tik kalėdinėmis dovanomis, bet ir savo bei artimųjų sveikata.
REKLAMA
REKLAMA
Kai vaikui skauda gerklę: gydytojos patarimai padės išvengti rimtų komplikacijų
Turbūt nėra tokio vaiko, kuris užaugtų nepajutęs gerklės skausmo. Tai dažnas simptomas, ypač peršalimo ligų sezono metu. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja otorinolaringologė (LOR) Inga Tamošaitienė sako, kad per metus vaikui skaudėti gerklę gali ir keliolika kartų, tačiau tėvams visuomet būtina išlikti budriems, nes, rodos, paprastas simptomas gali komplikuotis į pavojingą būklę.
Peršalimo sezono metu gerklės skausmu vaikas gali skųstis kaskart peršalus.
Gerklės skausmas: kada jį malšinti vaistais, o kada gali padėti šalto gėrimo stiklinė?
Ruduo – tai laikotarpis, kada keičiantis orams kur kas dažniau susiduriame su gerklės skausmu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad įvairus gali būti ne tik gerklės skausmas, bet ir jo gydymo metodai, todėl prieš imantis simptomų malšinimo svarbu įsivardinti pagrindinius juntamo skausmo bruožus. Tai, anot vaistininkės, padės pasirinkti teisingiausią kelią į pasveikimą.
Atsikratykite gerklės skausmo: štai kas padės ir per kiek laiko turėtų praeiti
Ruduo – tai laikotarpis, kada keičiantis orams kur kas dažniau susiduriame su gerklės skausmu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad įvairus gali būti ne tik gerklės skausmas, bet ir jo gydymo metodai, todėl prieš imantis simptomų malšinimo svarbu įsivardinti pagrindinius juntamo skausmo bruožus. Tai, anot vaistininkės, padės pasirinkti teisingiausią kelią į pasveikimą.
Peršalimas guldo lietuvius: ragina nekartoti 1 klaidos
Peršalimas dažna ligos forma, kuri sukelia simptomus kaip: sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys ir bendras silpnumas.
„Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Tervydė sako, kad atšalus orams, matomas padidėjęs peršalusių žmonių skaičius, tad daugiau žmonių rūpinasi savo vastinėle ir imuniteto stiprinimo preparatais.
D. Tervydė teigia, kad pajutus peršalimo simptomus, reikėtų atkreipti dėmesį į savo savijautą.
Šeimos skausmui ribų nėra: staiga mirė 5-erių metų sūnus
Penkių metų berniukas Anglijoje mirė nuo širdies skausmo, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai ligoninė išsiuntė jį namo ir rekomendavo išgerti antbiotikų kursą.
Yusuf Mahmud Nazir mirė 2022-ų metų lapkritį, praėjus vos aštuonioms dienoms po to, kai buvo apžiūrėtas Roterhamo ligoninėje ir išsiųstas namo su antibiotikais.
46-erių Tomui staiga ėmė skaudėti gerklę: sužinojus diagnozę gyvenimas dužo į šipulius
Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 200 gerklės vėžio atvejų. Tomas – vienas iš tų, ištraukusių nelaimingą bilietą ir išgirdusių šią diagnozę, kurią išdavė pats paprasčiausias simptomas – gerklės skausmas.
Tomas (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) šiandien jau gali džiaugtis, kad liga atsitraukė, tačiau niekas negali duoti garantijų, kad ji niekada nebesugrįš, o gydymo pasekmes, kaip pats sako, jaus visą gyvenimą.
Skelbia naujausią COVID-19 simptomą: pasitikrinkite, ar jo nejaučiate
Ekspertai įspėja, kad šią žiemą koronaviruso atvejų skaičius staigiai šoks į viršų, o situaciją dar labiau apsunkins iki galo neištirtos naujos atmainos, kurios apeina anksčiau susidariusį imunitetą, todėl plinta greičiau.
Pasak paskutinės statistikos, vien Jungtinėje Karalystėje COVID-19 infekcijos atvejų padaugėjo 14 procentų – tai didžiausias padidėjimas nuo vasaros, rašo mirror.co.uk.
2 dažni simptomai gali išduoti, kad susirgote COVID-19: neignoruokite jų
Koronavirusas žmones gali paveikti labai skirtingai – pasireiškia įvairiausi simptomai, kurių sunkumas gali būti visai ne vienodas. Bet dabar ekspertai įvardijo du simptomus, į kuriuos būtina reaguoti.
Praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusi omikron atmaina greitai tapo dominuojančiu koronaviruso variantu, o dabar mokslininkai pasidalino dviem ankstyvais simptomais, kurie gali reikšti būtent šią atmainą.
Skauda gerklę? Tai gali išduoti ne tik peršalimą, bet ir mirtinas ligas
Prasidėjus šaltiems orams, o ypač žiemai, daugumą kamuoja nemalonūs peršalimą lydintys simptomai, iš kurių dažniausias ir nemaloniausias – gerklės skausmas. Sužinokite, ką gali reikšti ir kokias ligas be peršalimo išduoti skaudanti gerklė.
Dažniausiai gerklės skausmą sukelia virusai, peršalimas arba rūkymas.
Tačiau yra keletas aspektų, kuriems gerklės skausmu pasireiškus, viskas gali pasibaigti mirtimi.
Neskubėkite griebtis vaistų: skaudant gerklei padės keli triukai
Gerklės skausmas gali būti labai nemalonus ir kankinti ilgą laiką. Pagrindiniai simptomai yra skausmas ir dirginimas, ypač ryjant. Gerklės skausmas atsiranda kaip imuninis atsakas į virusines ir bakterines infekcijas.
Natūralus imuninis atsakas sukelia gerklės gleivinės uždegimą ir patinimą, tačiau kai kurios natūralios priemonės gali padėti, o jų nauda pagrįsta net moksliniais tyrimais.
Obuolių sidro actas
Obuolių sidro actas yra natūralus sveikatos tonikas.
Gerklės skausmą įveikite natūraliais būdais: atskleidė geriausius iš jų
Pastaruoju metu į vaistines daug pacientų užsuka dėl gerklės skausmo. Vaistininkas Mintautas Kamandulis sako, kad norėdami kuo greičiau pasveikti, sergantieji imasi įvairių skausmo malšinimo būdų, kurie neretai atneša daugiau žalos nei naudos. Tad vaistininkas dalinasi patarimais, kaip saugiai atsikratyti šiuo negalavimu.
„Rudenį gerklės skausmas dažniausiai susijęs su atvėsusiu oru ir netinkamai pasirinkta apranga bei avalyne, kai kojos sušlampa ir sušąla.
Įveikite peršalimą be jokio vargo: atskleidė auksinius patarimus
Artėjant žiemai, susirgimų virusinėmis infekcijomis tik daugės, be to ne tik keičiasi orai, o ir turime galimybę bendrauti su šeima, draugais ir kolegomis, ko praėjusiais metais negalėjome laisvai daryti.
Jei jau jaučiate pirmuosius peršalimo simptomus, čia jums padės vaistininkė Giulia Guerrini. Ji pasidalijo patarimais, kaip kovoti su nemaloniomis virusinėmis infekcijomis.
„Nueikite į karštą vonią arba prauskitės duše, kad būtų daug garų.
Artėja peršalimo ligų sezonas: pasakė, kaip jų išvengti
Žmonių pagal amžių nesirenkančios peršalimo ligos dažniausiai organizmą puola vasaros pabaigoje- rudens pradžioje. Deja, įprastai šių ligų atsiradimą lemia klaidingi žmonių veiksmai, o komplikacijas – jaučiamų simptomų ignoravimas. Šeimos gydytoja įspėja, kad vėluojant suteikti reikalingą gydymą, kyla virusinių organizmo infekcijų rizika bei pataria, kaip tinkamai pasirūpinti savimi šių metų laikų sandūroje.
Ragina įtraukti 4 naujus COVID-19 simptomus: neignoruokite jų
Medicinos ekspertai tvirtina, kad kreipiant dėmesį tik į tris pagrindinius simptomus, „trukdoma pastangoms nutraukti Covid-19 perdavimo grandinę“, nes neatsižvelgiama į atvejus su netradiciniais rodikliais.
Mokslininkai nori, kad JK stebėtų kitas šalis ir įtrauktų platesnį simptomų, susijusių su Covid-19 infekcija, spektrą, rašo mirror.co.uk.
Bučiuokitės atsargiai: šia klastinga infekcija užsikrėsti lengviau nei atrodo
Infekcinė mononukleozė – tai ūminė virusinė infekcija, pasireiškianti įvairiomis formomis, nuo simptomų nesukeliančios iki labai sunkios. Ir nors dažniausiai ši liga praeina be komplikacijų, neretai persirgusieji liekamuosius reiškinius jaučia kone pusę metų, o kartais susiduria ir su negrįžtamais ligos sukeltais organų pažeidimais. Kuo yra pavojinga infekcinė mononukleozė papasakojo VUL Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja Elžbieta Matulytė.
Gerklės skausmas: priežastys ir gydymo būdai
Dauguma galvoja, kad virusinius susirgimus lemia metų laikai, t.y., kad dažniau sergame žiemą. Iš dalies tai tiesa, tačiau didžiausią įtaką virusų plitimui turi ne sezoniškumas, o temperatūrų svyravimai ir mūsų imunitetas. Keičiantis temperatūrai, mūsų organizmai susiduria su papildomais iššūkiais, imunitetas nusilpsta, todėl esame imlesni ligoms.
Kas sukelia gerklės skausmą?
Gerklės skausmas yra vienas dažniausių simptomų peršalus.
Pavojai susirgus: kaip gerklės skausmas gali pabloginti gyvenimo kokybę
Apie 85 proc. atvejų gerklės skausmą sukelia virusai ir, jei gerklės uždegimas nesikomplikuoja į bakterinį, galima pasveikti maždaug per 3 dienas. Vis dėlto, nepaisant šio trumpo laikotarpio, dėl varginančio gerklės skausmo net 3 dienos tampa gana komplikuotos ir apkartinančios gyvenimo kokybę.
Įspėja dėl „bučinių ligos“: įvardijo pagrindinius simptomus
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai atkreipia dėmesį, kad rudens – žiemos periodu galima susirgti infekcine mononukleoze. Ši liga pasireiškia karščiavimu, gerklės skausmu ir limfmazgių padidėjimu. Dažniau serga paaugliai ir jauni suaugę žmonės, ypač studentai.
Šiaulietis patyrė košmaru virtusį gerklės skausmą: galvojo, kad tuoj mirs
Retai šiandien diagnozuojama būkle susirgęs 39-erių metų šiaulietis į gydymo įstaigą atvyko kritinę minutę, kai jau nebebuvo galimybės taikyti kitų gydymo būdų. Jaunas Respublikinės Šiaulių ligoninės skubios medicinos gydytojas Martynas Gedminas ne tik tiksli nustatė diagnozę, bet ir per pjūvį kakle įvedė intubacinį vamzdelį, kuriuo pacientas galėjo kvėpuoti.
Gerklės skausmas: priežastys ir pagalba sau
Kiekvienam iš mūsų kartais tenka patirti, kiek rūpesčių pridaro gerklės skausmas: kalbant skauda, maisto nuryti negali, o kur dar prisidėjęs bendras silpnumas, sloga ir kiti negalavimai. Statistika rodo, kad jis vienodai vargina tiek šaltuoju, tiek šiltuoju metų laiku, tik priežastys būna kitos.
Gerklės skausmas atsiranda dėl ryklės uždegimo (faringito). Bet kokia peršalimo liga dažniausiai pasireiškia gerklės skausmu, bet ne visada gerklės skausmas – peršalimo požymis.
Geresnio mišinio nebūna: gerklės skausmas išnyks akimirksniu
Permainingi rudens orai smogė visu gražumu. Gūsingas vėjas ir lietus verčia slėptis ir gūžtis. Daug nereikia, kad imtų skaudėti gerklę, atsirastų sloga ar pirmieji peršalimo simptomai. Jei pajutote, kad gerklę, regis, skausmas pjauna, tučtuojau išmėginkite šimtmečius skaičiuojantį ir laiko patikrintą natūralų gydymosi būdą. Į stiklinę įdėkite vieną arbatinį šaukštelį sodos ir vieną arbatinį šaukštelį druskos. Užpilkite šiltu vandeniu ir gerai išmaišykite.
Medikė įvardijo ūmiausias vaikų ligas: negydomos gali baigtis komplikacijomis
Karščiavimas, sloga, gerklės ir balsų stygų uždegimai. Tokios ligos dažniausiai užklumpa vaikus rudenį. Alergologė-pulmonologė Indrė Plėštytė-Būtienė įvardijo pagrindinius būdus, kaip apsaugoti savo atžalas nuo šių ir panašių ligų. Su rudenišku lietumi, vėju ir pirmuoju šalčiu mažamečiai sulaukia įvairiausių ligų. Nors vieni iš jų sugeba atsilaikyti šaltesniems orams, rudenį eilės ligoninėse nemažėja. Apsilankę gydytojos kabinete, vaikai dažniausiai karščiuoja, kosėja ir sloguoja.
Skanūs šildantys gėrimai
Po sunkios darbo dienos norisi atsipalaiduoti ir sušilti, išgerti ko nors skanaus. Štai keli nealkoholiniai gėrimai, kurie patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Karštas šokoladas su medumi ir cinamonu Lietingą ir niūrią dieną nėra nieko geriau nei šis paprastai paruošiamas gėrimas. Šiltas šokolado ir cinamono aromatas pakels nuotaiką kiekvienam.
Populiariausi mitai: kaip gydotės nuo gerklės skausmo?
Jei skauda gerklę – man angina. Jei susirgai, šiukštu nevalgyk ledų, venk vėdinti kambarį. Geriausias gydytojas – internetas. Tai tik keli gajūs mitai apie virusinius susirgimus, pasireiškiančius gerklės skausmais, sloga, karščiavimu. Tokius ar panašius mitus gydytoja otorinolaringologai girdi dešimtimis. Pirmasis populiarus mitas, esą virusinius susirgimus lemia metų laikai.
Peršalimai vasarą vis dažnesni
Gydytojai ir vaistininkai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje sergamumas gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis nemažėja ir vasarą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis šių metų birželį sergamumo rodikliai yra didesni nei tokiu pačiu metu pernai. Tai patvirtina ir pastaruoju metu vaistinėse išaugę antivirusinių preparatų pardavimai.
Nuo peršalimo ir nuo vampyrų
Be česnakų neįsivaizduojame lietuviškos virtuvės. Jais gardiname dešras, įvairius žuvies, mėsos ir daržovių patiekalus. Kitų šalių kulinarai česnakais aromatizuoja aliejų ir actą, juos marinuoja. Britai salotas mėgsta gardinti česnakų lapais. Be česnakų neįsivaizduojama ir graikų, ispanų, italų, vengrų bei serbų virtuvė. Česnakai – nepakeičiami greitai gendančių produktų konservantai. Bet ajurvedos specialistai jums pasakys, kad česnakai – ne maisto produktas, mat jie skatina pyktį.
9 lengvi būdai įveikti peršalimą
Šie paprasti patarimai padės įveikti peršalimo simptomus, rašo „Business Insider“. Priemonė nosies ertmės valymui Šis „įtaisas“ pravalo nosies kanalą steriliu vandeniu arba fiziologiniu tirpalu ir atlaisvina nosį nuo gleivių pertekliaus bei kitų nepageidaujamų medžiagų. Kai kam šis kovos su sloga būdas gali pasirodyti nepatogus.
Malonūs būdai gelbėtis nuo peršalimo simptomų
Peršalome: sloga, kosulys, skausmas gerklėje? Lašai į nosį erzina, sirupai nuo kosulio – kartūs, garstyčios ant nugaros – degina. Pasirodo, gydytis galima ir patiriant malonumą. Išbandykite.
Tačiau siūlomi metodai tik palengvins simptomus, jei kūno temperatūra pakilusi, stipri sloga, plaučiuose jaučiami karkalai, kreipkitės į gydytojus.
Pradėkime nuo to, kad peršalimo infekcijos neatsilaiko prieš humoro jausmą ir gerą nuotaiką.