geležies trūkumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „geležies trūkumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „geležies trūkumas“.
Geležies trūkumą išduoda vos keli ženklai: nepastebėjus laukia liūdnos pasekmės
Anemija arba mažakraujystė yra patologinė būklė, kuriai būdingas sumažėjęs eritrocitų ir hemoglobino kiekis kraujyje. Nors liga gali išsivystyti kiekvienam, dažniau ji pasitaiko moteriškos lyties atstovėms, o pagrindinė ją sukelianti priežastis – geležies trūkumas organizme.
„Geležis yra kūnui labai svarbus mikroelementas, reikalingas įvairioms organizmo funkcijoms ir fermentiniams procesams užtikrinti bei sklandžiai pernešti deguonį.
Unikauskas įvardijo vieną būdą, kaip atpažinti geležies trūkumą: išsiaiškinsite tuoj pat
Nuovargis, galvos skausmas, nusilpę plaukai ir nagai – tai yra vos keli simptomai, bylojantys, jog organizmui trūksta svarbios mineralinės medžiagos.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas išsklaidys daugybę mitų, kuriais yra apipinta geležis, bei papasakos, kaip galima patiems nustatyti, jog organizmui jos trūksta.
Nemokamai gavę geležies papildų ketvirtadalis grįžo paaukoti kraujo
Netinkami rodikliai – žemas hemoglobino kiekis kraujyje – nesunkiai išsprendžiama kliūtis gyventojams, norintiems neatlygintinai dovanoti kraują. Tai parodė Nacionalinio kraujo centro (NKC) išskirtinė naujovė, kai donorams pradėti dovanoti maisto papildai su geležimi.
Per pusmetį NKC papildų su geležimi iš viso išdalino maždaug 2,1 tūkst. gyventojų, iš kurių pakartotinei donorystei sugrįžo ketvirtadalis. 90 proc.
Po vasaros gali pradėti trūkti geležies: vaistininkė pastebi, kad dar ne visi žino, kaip vartoti šį mineralą
Vasaros paskutinėmis dienomis daugiau žmonių gali susidurti su nuovargiu ir silpnumu, galvos skausmais, išblyškusia oda, dusuliu ar pasunkėjusiu kvėpavimu, nusilpusiais plaukais ir nagais, taip pat pagreitėjusiu ar netolygiu širdies plakimu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė pasakoja, kad tai gali būti susiję su geležies trūkumu.
Šie požymiai išduoda geležies atsargų trūkumą: gydytoja atskleidė, kas trukdo ją įsisavinti
Nuovargis ir energijos stoka gali byloti ne tik apie vitamino D stygių ar skydliaukės bėdas. Šeimos gydytoja Jurga Dūdienė atkreipia dėmesį į itin tarp pacientų dabar dažnai pastebimą bėdą – feritino, tai yra geležies atsargų, stygių.
Gydytojos pastebėjimu, hemoglobino kiekis tyrimuose gali būti normalus, tačiau ištyrus feritiną paaiškėja, kad jo rodmuo yra vos keliolika skaičių aukščiau apatinės normos ribos, o neretai – ir žemiau normos.
Šie simptomai išduoda geležies trūkumą: pasakė, kas padės
Nors vasaros metu vyraujantys šilti orai ir planuojamos atostogos neretai siejamos tik su geromis emocijomis, dalį žmonių vis tiek vargina emocinis disbalansas, nuovargis, mieguistumas bei jėgų trūkumas. Blogiausia, kad ne visiems šie simptomai dingsta net ir kokybiškai pailsėjus.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė aiškina, kad tokia situacija gali įspėti ne tik apie pervargimą, bet ir mikroelemento geležies trūkumą organizme.
Nuolat norite ko nors saldaus? Jums gali trūkti chromo
Jeigu pastaruoju metu daugiau nei įprastai jus traukia saldumynai arba sūrus maistas, tai gali signalizuoti apie kai kurių vitaminų ir mineralų trūkumą. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pasakoja, kad mūsų valgio poreikiai kartais gali išduoti apie chromo, magnio ir geležies trūkumą. Jis dalijasi, kaip juos atpažinti.
Jei norite saldumynų, jums gali trukti chromo
„Jeigu dažnai norime suvalgyti ką nors saldaus, tai gali būti vienas iš požymių, kad mums trūksta chromo.
Profesorius Unikauskas ragina pažvelgti į delnus: gali išduoti klastingą diagnozę
Itin svarbaus mineralo – geležies – trūkumas yra numeris vienas visame pasaulyje. Yra daugybė priežasčių, kodėl trūksta geležies, o profesorius Alvydas Unikauskas laidoje „Kviečiame daktarą“ parodė, kaip paprastai, vos pažvelgus į delnus, sužinoti, ar jums jos trūksta.
A. Unikauskas atskleidė, kaip atpažinti geležies trūkumą: pažiūrėkite į savo delnus
Geležies trūkumas pasireiškia net 33 proc. gyventojų, vis dėlto, net ir jausdami nepaaiškinamus simptomus, pasitikrinti geležies atsargas skuba ne kiekvienas. Profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ papasakojo, kaip atpažinti šio mineralo trūkumą ir sau padėti.
Dažniausi simptomai
Profesorius pabrėžia, kad geležies trūkumas sukelia ne vieną simptomą.
Šie simptomai išduoda geležies trūkumą: patarė, kaip pasirinkti tinkamus papildus
Geležies maisto papildai išsiskiria nemaloniu vartojimo periodu ir daugeliui pacientų pasireiškiančiu šalutiniu poveikiu. Bene kiekvienas vartojęs geležies tabletes prisimins skrandžio skausmą, pykinimą ar kitus simptomus. Nors maisto papildai tobulėja, retas vartotojas žino, kad ne visi geležies papildai dirgina organizmą. Tad aptarkime, kam reikalinga geležis ir kokius maisto papildus rekomenduoja vaistininkė.
REKLAMA
REKLAMA
Noras valgyti smėlį ar ledus išduoda skaudžią ligą: ji smogia dažnam
Mažakraujystė – viena labiausiai pasaulyje paplitusių pasaulyje sveikatos būklių, ligų. Pagrindinė anemijos priežastis yra ne bet kas kitas, kaip geležies trūkumas. Sužinokite, ką reikėtų daryti norint užkirsti kelią mažakraujystės atsiradimo rizikai.
Mažakraujystė arba kitaip vadinama anemija, yra ir būklė, ir liga, rodanti, kad žmogaus organizme trūksta raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų.
Geležies trūkumą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Neretai prastos savijautos priežastimi gali tapti tam tikrų medžiagų ir elementų trūkumas organizme. Štai nuolatinis nuovargio jausmas, išblyškusi oda, galvos svaigimas ir fizinio krūvio netoleravimas gali išduoti, kad organizmui trūksta gyvybiškai svarbios geležies.
Kodėl geležis yra nepakeičiama organizmo dalis ir kas nutinka, kuomet organizme šio elemento atsargos ima mažėti, sutiko pasidalinti Baltijos ir Amerikos klinikos vidaus ligų gydytoja Ugnė Juškaitė.
Nuolatinis nuovargis išduoda klastingą ligą: susirūpinkite laiku
Į energijos stoką, nuovargį ir dirglumą žmonės dažnai numoja ranka, mano, kad tai persidirbimo ar pasikeitusių orų pasekmė. Tačiau už to gali slypėti daug rimtesnė priežastis – mažakraujystė, kurią dažniausiai lemia gyvybiškai svarbių mikroelementų trūkumas.
Mažakraujystė, dar vadinama anemija, dažniau užklumpa moteris, tačiau neaplenkia ir vyrų. Ši liga nesirenka ir amžiaus, tačiau laiku diagnozuota ir gydoma gali nekenkti gyvenimo kokybei.
Geležies trūkumą išduoda vos keli ženklai: nepastebėjus laukia liūdnos pasekmės
Geležis – gyvybiškai svarbus organizmui mikroelementas. Jo trūkumas gali lemti ne tik prastą savijautą, bet ir tokių ligų, kaip mažakraujystė, vystymąsi.
Kodėl šis mikroelementas yra toks svarbus, kokie požymiai išduoda jo stoką ir kaip užtikrinti pakankamas geležies atsargas organizme, naujienų portalui tv3.lt papasakojo gydytojas dietologas Edvardas Grišinas.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta geležies: numojus ranka – jausitės prastai
Geležis yra gyvybiškai svarbus mineralas, kurią dažniausiai organizmas pasisavina gaudamas maistu. Dėl kokių priežasčių dažniausiai trūksta šios medžiagos bei kada reikia būtinai pasirūpinti jos atsargomis pasakoja „Antėjos“ laboratorijos gydytoja, laboratorinės medicinos veiklos konsultantė Eglė Marciuškienė.
„Geležis yra mineralas, būtinas dviem organizmo baltymams: hemoglobinui ir mioglobinui. Apie 75 proc.
Geležies trūkumą išduoda aiškūs ženklai: nustebins, kokie jie
Dažniausias mineralas, kurio trūksta žmonės, geležis ir šis trūkumas pasaulyje veikia kur kas daugiau moterų nei vyrų. Tačiau, kaip suprasti ar su geležies trūkumu susiduriate ir jūs? Štai aštuoni ženklai, kurių reikia ieškoti.
Tyrimo metu Didžiojoje Britanijoje buvo nustatytas, kad 25 proc. suaugusių moterų ir 49 proc. paauglių mergaičių suvartoja nepakankamai geležies. Taip pat buvo atskleista, kad 5 proc. moterų ir 9 proc.
Maitinatės sveikai, tačiau stinga energijos – sužinokite, kokią darote klaidą
Geležis mūsų organizmui yra būtina hemoglobino – baltymo, kuris yra randamas raudonuosiuose kraujo kūneliuose, gamybai. Raudonieji kūneliai, dar vadinami eritrocitais, ląsteles aprūpina deguonimi, pernešant šį iš plaučių. Taigi, geležies svarba nenuginčijama. Vis dėlto, net ir maitinantis sveikai bei stengiantis vartoti kuo kokybiškesnį maistą, galime užkirsti kelią organizmo geležies pasisavinimui, kas sukelia energijos stygių ir kitus negalavimus.
Kaip atpažinti, kad tau verkiant trūksta geležies
Vasaros metu nesinori sukti galvos dėl sveikatos, tačiau gerą nuotaiką gali sugadinti sveikatos pablogėjimai, pranešantys apie geležies trūkumą. Svarbu pastebėtų organizmo siunčiamų ženklų neignoruoti, o kuo greičiau išsitirti kraują ar pradėti vartoti geležies preparatus. Ką daryti pajutus pirmus geležies trūkumo simptomus, pataria „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.
Slaptas geležies stygius: kai anemija artėja keturmyliais žingsniais
Jei atkopiant saulei bei šylant orui sumažėjo darbingumas, jaučiate bendrą kūno silpnumą, esate dirglesni, neskubėkite to priskirti įprastam pavasariniam nuovargiui ar metų naštai. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų gyvybinių jėgų kaip kilpa neveržia anemija, paprastai vadinama mažakraujyste. Sekina visą organizmą Kai kraujas pradeda silpti dėl geležies, vitamino B12 ar folio rūgšties stokos, jis vis mažiau gali pernešti organams gyvybiškai svarbaus deguonies.
Kamuoja nuovargis ir mažas apetitas? Laikas prisiminti geležį
Jeigu organizmas stokoja geležies, žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, sumažėja jo dėmesio koncentracija, sulėtėja gyvybiniai procesai ir krinta produktyvumo lygis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šios medžiagos trūkumu skundžiasi apie 30% gyventojų, o nesiimant jokių priemonių jai kompensuoti, gali išsivystyti geležies stokos anemija (mažakraujystė). Nuo šios ligos kenčia apie 3,5 milijardų žmonių, daugiausia besivystančiose šalyse, įskaitant ir Lietuvą.