garsas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „garsas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „garsas“.

Namų sienoje staiga pasigirdo krebždėjimas: supratus kas ten, ėmė klykti

„TikTok“ vartotoja patyrė sukrėtimą, kai įžengusi į savo kambarį apžiūrėti naujai nutinkuotos sienos išgirdo iš jos sklindančius silpnus garsus. Socialinio tinklo „TikTok“ vartotoja @myworld.wejustliveinit pasidalijo greit išplitusiu vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip ji daužo sieną. Išsiblaškę darbininkai remontavo amerikietės butą ir netyčia sienoje aklinai uždarė jos mylimą katę. Vaizdo įraše, kuris peržiūrėtas daugiau kaip 2,4 mln.
2024-03-16

Šiukštu neignoruokite šio garso automobilyje: gali kainuoti daug pinigų

Ilgametę patirtį sukaupęs automobilių mechanikas Scotty Kilmeris paskelbė įspėjimą benzininių ir dyzelinių automobilių vairuotojams – įsidėmėkite jo žodžius, nes kitaip gali tekti brangiai susimokėti. S. Kilmeris pabrėžė, kad vairuotojai, išgirdę tam tikrą garsą, sklindantį iš jų automobilio vidaus, turi „nedelsdami sustoti“. Jis pabrėžė, kad girgždantis garsas gali reikšti rimtą automobilio problemą, kurios remontas gali kainuoti ne vieną šimtą eurų, rašo express.co.uk.
2023-10-31

Kauniečius iš lovų pakėlė galingas sprogimas: „Garsas buvo siaubingas“

Pirmadienio rytą Gervėnupio, Vaišvydavos, Rokų ir net Jonučių apylinkėse buvo girdimas galingas sprogimas. Aiškėja, kad garsas skrido iš Rokų poligono. „Šiandien ryte, prieš 8 val. Vaišvydavoje/Rokuose įvyko kažkoks sprogimas. Garsas buvo siaubingas. Gal Rokų poligonas kažką išbandė. Tik neadekvačiai anksti“, – naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ pranešė skaitytoja. „Šiandien Panemunė, Rokai skendėja baisioje smarvėje degėsių? Kažkas sprogo labai smarkiai prieš 1 val.

Radinys galaktikoje nustebino astronomus: to rasti nesitikėjo

Astronomai aptiko labai neįprastą į širdies ritmą panašų radijo signalą, skleidžiamą tolimoje galaktikoje, kuris juos nustebino, nes buvo toks pastovus. Astronomai pirmą kartą aptiko ilgalaikius radijo signalus, primenančius „širdies plakimą“, kurie skleidžiami tolimoje galaktikoje. Jis klasifikuojamas kaip greitas radijo bangų protrūkis (RBT) – stiprus nežinomos astrofizinės kilmės radijo bangų protrūkis, paprastai trunkantis ne ilgiau kaip kelias milisekundes.
2022-07-18

Žmonės, kurie jautriai reaguoja į čepsėjimą ar garsų kvėpavimą, gali turėti įjautrintą ryšį smegenyse

Naujas tyrimas atskleidė, kad žmonės, kurie jautriai reaguoja į tam tikrus garsus, ypač čepsėjimą ir garsų kvėpavimą, gali turėti įjautrintą ryšį smegenyse, rašoma dailymail.co.uk. Niukaslio universiteto mokslininkai aptiko padidėjusį klausos žievės ir motorinių valdymo sričių, susijusių su veidu, burna ir gerkle, ryšį tiems, kurie kenčia nuo misofonijos.
2021-05-29

Šį garsą gali girdėti tik jaunesni nei 25-erių žmonės: pasitikrinkite, ar jį girdite jūs

Internete žaibiškai pasklido garso įrašas, kurį gali girdėti tik jaunesni nei 25 metų žmonės. Įrašą į „TikTok" įkėlė vartotojas  @metzie72: „Tik jaunesni nei 25 sugebės išgirsti. Klausykite. Ar girdėjote?“, – klausė autorius. 17 500 hercų dažnio uodo zyzimą primenantį garsą, kurio vyresni žmonės negirdi, bandė išgirsti tūkstančiai „TikTok" vartotojų ir jų šeimos narių.
2021-03-22

Neįtikėtina: nufilmavo, kaip juokiasi lapės – internautai susižavėję

Internautai pašėlo išvydę, kaip juokiasi lapės. Merginos nufilmuotas įrašas netrukus tapo sensacija. Dar 2013 metai išleista daina „ką sako lapė?“ tapo hitu ir rinko milijonus peržiūrų, priversdama suprasti žmones, kad jie neįsivaizduoja, kokius garsus leidžia lapės. Tačiau visai neseniai patalpintas vaizdo įrašas leidžia tai išgirsti. 18 milijonų peržiūrų surinkusiame vaizdo įraše matyti linksmai laiką leidžiančios lapės, kurios lyg ir juokiasi bei džiaugiasi draugija.
2020-07-05
REKLAMA
Televizorius (nuotr. Shutterstock.com) Televizorius (nuotr. Shutterstock.com)

Televizoriaus žiūrėjimas nuo šiol dar modernesnis: štai kokias technologijas pristato „Panasonic“

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad saikingas televizoriaus žiūrėjimas didina dosnumo jausmą, padeda atgauti energiją ir jėgas, taip pat gali atpalaiduoti ir padeda sumažinti kraujospūdį. Negana to, televizoriaus žiūrėjimas gali tapti puikia pramoga visai šeimai lietingais vakarais, o žiūrint į kokybišką ekraną jūsų akys nepavargs ir regėjimas išliks geras.
2020-03-16

Indonezijoje išsiveržė ugnikalnis: garsas buvo girdimas net už 30 kilometrų

Indonezijoje išsiveržė aktyviausias Merapio ugnikalnis. Išsiveržimas truko daugiau nei septynias minutes ir buvo girdimas net už 30-ies kilometrų. Didžiulis išsiveržęs vulkaninių pelenų srautas privertė valdžią imtis veiksmų – uždarytas tarptautinis oro uostas Javos saloje, rašo naujienų portalas dw.com. Ugnikalnis Indonezijoje išsiveržė ankstų antradienio rytą. Į orą pakilo net 6 kilometrų aukščio dūmų ir pelenų debesis.
2020-03-03

Panevėžyje – piketas prieš kino teatro „Garsas“ griovimą

Panevėžyje rengiamas piketas prieš savivaldybės planus nugriauti dabartinį kino teatrą „Garsas“ bei jo vietoje pastatyti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą. Statinių projektavimo įmonę turintis verslininkas, projektuotojas Raimundas Pilkauskas BNS sakė, kad pikete prie savivaldybės kitą savaitę dalyvaus apie dešimt žmonių. „Man teko dalyvauti pirmame kino filme, tuomet tai buvo spalvotas „Gulbių ežeras“ – tėvai davė dešimt kapeikų, aš ėjau žiūrėti.
Aktualijos 2019-05-05
REKLAMA
REKLAMA

Vilkaviškietė išgarsėjo vienu įrašu feisbuke: dabar mėgaujasi šlove

 Iš nedidelio kaimelio, esančio Vilkaviškio rajone, kilusi 20-metė Gabija Kardauskaitė prisipažįsta esanti priklausoma nuo muzikos. Ji išgarsėjo po to, kai įkėlė vieną savo atliktos dainos įrašą į feisbuką. Vienas jų surinko beveik 300 tūkst. peržiūrų, kiti taip pat apie 200 tūkst. ir pan.  Trokštanti dainuoti ir užkariauti lietuvių širdis, Gabija pasakoja apie tai, kaip atrado muziką ir kodėl nusprendė dainuoti.
2018-11-24

Danguje užfiksavo mistišką garsą: paaiškinimai gero nežada

Vyras vardu Rene Krupinski savo „Youtube“ kanale pasidalino keistu klipu, kuriame užfiksuota, kaip tiesiog iš dangaus pasigirsta keistas, žemas garsas. Vaizdo įrašas padarytas Švedijoje. Jis trunka 1 min. ir 21 s. Mokslininkai kelia hipotezes, kas gali sukelti šį ir panašius garsus fiksuojamus Žemėje. Jie galvoja, kad tai gali būti slenkančio ledo, arba tolimų audrų garsai.
2018-10-15

Panevėžiečiai priblokšti: miesto tarybos narys neprisimena už ką balsuoja

Panevėžio visuomenei buvo pristatytas projektas, susijęs su Skaistakalnio parku. Projektas bus vystomas parke – tvarkoma buvusi aviacijos bazės teritorija. Tikimasi, kad sutvarkytos naujos erdvės kurs naują miesto veidą. Susirinkusius į projekto pristatymą nustebino jame dalyvavęs Panevėžio miesto Tarybos narys, socialdemokratas, neseniai 73-ąjį gimtadienį atšventęs Povilas Vadopolas.
REKLAMA
Eidmantė Kalašinskaitė Eidmantė Kalašinskaitė

Tyrimas: kiek trunka lietuviška pauzė?

Sakytinėje kalboje žodis apibrėžiamas kitaip nei rašytinėje: kalbant žodžių savarankiškumą gali lemti ne vienas veiksnys. Manoma, kad vienas iš jų – tarp žodžių daromos pauzės. Tiksliai žinoti kalboje daromų pauzių trukmę ypač pravartu vis populiarėjant audioknygoms. Išaiškinta pauzių trukmė gali padėti kuriant įvairias kalbos technologijas – toks tyrimas ypač aktualus kalbos sintezatorių kūrėjams.
2018-06-21

Iškasė karo kirvį Kaune: varpų skambesiai miestiečius varo iš proto

Laikinosios sostinės menininkai iškasė karo kirvį dėl relikvinio laikomo miesto kariliono, o tiksliau dėl varpų skleidžiamo garso miesto aikštėje. Atėjus rugsėjui Kauno menininkų namai uždraudė karilionu skambinti kiekvieną dieną, mat skleidžiamas garsas esą trukdo šalia gyvenantiems ar dirbantiems miestiečiams. Kompozitorius Raimondas Eimantas jau trylika metų groja seniausiu Lietuvoje karilionu karo muziejaus bokšte.

Dėl televizoriaus garso – dūriai peiliu

 Šiauliuose vyras peiliu sužalojo kaimyną, nes šio televizorius buvo garsiai įjungtas. Ankstų trečiadienio rytą policijos patrulių ir greitosios medicinos pagalbos ekipažai skubėjo į Draugystės prospekte esantį daugiabutį, kuriame peiliu į koją buvo sužalotas 24 metų vaikinas. Išgėrusiam vaikinui (0,54 prom.) medikai diagnozavo kairės šlaunies durtas žaizdas ir skyrė jam ambulatorinį gydymą.
Kriminalai 2016-06-22

Naujas autodromas – gyventojų galvos skausmas

Šalia modernaus už Europos Sąjungos pinigus rekonstruoto autodromo gyvenantys panevėžiečiai pratrūko. Nuolatinis padangų cypimas, sunkiasvorių mašinų gausmas ir be perstojo po aikštelę sukamų ratų garsai jau daugiau kaip metus ne vieną veda iš proto. Mat ekstremalaus vairavimo mokymų bazė išdygo visai šalia gyvenamųjų namų.
Aktualijos 2016-06-07

Neįprastas gydymas: problemas imasi spręsti su muzikos terapija

Gongų terapijas Vyrenijus rengia jau šeštus metus. Ko žmonės čia ateina? Pasak dalyvaujančiųjų užsiėmimuose, gongų skambesys padeda atsipalaiduoti ir poveikis jaučiamas net kelias dienas. Teigiama, kad gongų garsai veikia mūsų ląsteles, taigi mūsų fizinį kūną, mūsų jausmus ir emocijas, ramina mūsų protą. Čia sukabinta daug skirtingų gongų, taigi jų garsai skirtingai veikia mūsų organizmą.
2016-04-18

Kam reikalingos akustinės bangos, kurių negirdime?

 Mus nuolat pasiekia įvairiausi garsai, kitaip tariant, iš skirtingų šaltinių sklindančios akustinės bangos. Nors girdime garsus, kurių bangų ilgiai skiriasi net tūkstantį kartų, tačiau, iš tikrųjų, tai tik nedidelė garsų jūros dalis. Žemiau mūsų girdimų garsų ribos yra infragarsas, kurio dažnis mažesnis nei 20 Hz, aukščiau – ultragarsas, kurio dažnis viršija 20 tūkst. Hz. Garsus, kurių negirdime, kuria ne tik gamta, bet ir žmogus. Tokie garsai efektyviai naudojami įvairiose srityse.
2015-09-25

Triukšmas, kuris veda iš proto: ar galima jį pažaboti?

Ar ramybės vakarais ir savaitgaliais norintys žmonės prašo per daug? Nors Triukšmo prevencijos įstatymas gyvenamosiose patalpose ir jų aplinkoje garso lygį riboja, tačiau ne vienas ankstyvą rytą iš lovos yra pašokęs dėl statybviečių ar aplinką tvarkančių darbuotojų keliamo triukšmo. Žmonės skundžiasi ir dėl automobilių signalizacijų, urzgiančių variklių. Problemas ėmėsi spręsti Sveikatos apsaugos ministerija. Deja, kol kas nesėkmingai. Garsai.

Sportinių kupė kovoje atsiras kita svorio kategorija

Didžiausias žurnalistų siekis yra išlikti kiek įmanoma objektyviu. Visgi yra keli raidžių deriniai, kurie tokį profesionalumą stato į labai rimtą pavojų. RS, F-type, AMG, M, o dabar prie šių raidžių prisijungs RC F. Mano rankose „Lexus RC F“ vairas ir labai sunku nepasiduoti emocijoms. Visgi šios misijos neįvykdžiau, nes japonų kurtas kupė atrodo taip lyg pats Salvadoras Dali būtų plastikinį modelį nutaškęs rūgštimi ir liepęs inžinieriams idealiai atkartoti dar spirgantį savo kūrinį.
2015-05-22

Kaip apsisaugoti nuo triukšmo

Kiekvienais metais visame pasaulyje minima triukšmo supratimo diena. Didžiausiais dirbtiniais triukšmo šaltiniais laikomos gatvės, oro uostai, geležinkeliai, automobilių stovėjimo aikštelės, buitinė, pramoninė, komercinė veikla ir pan. Todėl kasmet gyventojai raginami bent vieną dieną pasivaikščioti, o ne važiuoti transportu, susikaupti, patylėti ir kitais įmanomais būdais sumažinti keliamą triukšmą.
2015-05-04

Didesnis „Formulės-1“ variklių garsas išlieka tarp Strategijos grupės prioritetų

Didesnį garsą skleidžiantys varikliai toliau išlieka vienu iš F-1 Strategijos grupės prioritetų, rašo „F-1.lt“ Jau kuris laikas diskutuojama apie tai, kaip būtų galima padidinti žmonių susidomėjimą sportu. Įvykusių susirinkimų metu buvo aptarta kitokia bolidų išvaizda, kitokie varikliai, platesnės padangos bei kiti dalykai. Tačiau kardinalių pokyčių iki 2017 m. tikėtis neverta. F-1 čempionate pradėjus naudoti naujus V6 turbo variklius, daugeliui užkliuvo jų gana tylokas garsas.
2015-03-26

Pažvelgti gyvūnui į akis ekrane ir suteikti namus realybėje

 Jau nuo penktadienio, sausio 30 d., Lietuvos kino teatruose pradeda suktis pernai Kanų kino festivalyje „Ypatingo žvilgsnio“ prizu apdovanotas „Baltas Dievas“ (Fehér isten, 2014). Lietuvoje Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pristatytas vengrų jaunosios kartos režisieriaus Kornélio Mundruczó filmas kviečia akistaton su išduotais šunimis. Kartu su filmu Lietuvoje startuoja ir socialinė akcija „Pažvelk į akis“, raginanti priglausti beglobį gyvūną.
2015-01-31

Kino centras „Garsas“ kviečia į jubiliejinį trumpametražių filmų festivalį

Panevėžio miesto gimtadienio proga kino centras „Garsas“ šiais metais rugsėjo 7 d. 15 val. jau dešimtą kartą organizuoja trumpametražių filmų festivalį, kuris sukviečia visus kino meno mylėtojus pažvelgti į miestą pro kino kameros objektyvą bei kurti savo trumpametražius filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename. Festivalio „AŠ+MIESTAS=KINAS“ tikslas – skatinti kino meno kūrybinę saviraišką.
2014-09-04

Garso iliuzija, priverčianti suabejoti savo ausimis

Internete galima rasti aibę optinių iliuzijų... Šios vizualinės gudrybės yra sukurtos meistrų, kurie siekia priversti mus suabejoti savo akimis. Tačiau visai kitas reikalas – priversti suabejoti savo ausimis. Turbūt daugelis net nežino, jog be galvas mums apsukančių vaizdelių, egzistuoja ir „garso iliuzijos“ (dar vadinamos „akustinėmis iliuzijomis“). Viena jų – Šepardo tonas (ang.
2014-09-02

Garso terapija pagal Marchetinno

Vienam iš YouTube.com kanalų autorių, žinomam Marchetinno pseudonimu, visi įdomiausi prisiminimai susiję su sportiniais modeliais, kuriuos jam pavyko užfiksuoti vaizdo kamera.
2014-07-02

Meno šventovių lėlininkai

Manau, visi artistai yra tapę priklausomi nuo vieno narkotiko – savo žiūrovų. Žmogus, kaip kolektyvinė esybė, keičiasi patirtimi, jausmais, energija. Tai vyksta ir koncertų metu. Žinoma, ne visiems ir visada pavyksta užmegzti tą nematomą kontaktą. Tokiu atveju tenka lieti prakaitą ir jau patiems atiduoti jėgas. Iš savo koncertinės praktikos galiu tai patvirtinti – kad ir kokia būtų nuotaika ar savijauta, scenoje tai išnyksta.

Kaip aplinka keičia skonį burnoje

 Nosis yra svarbiausias organas suvokiant skonį. Vis dėlto, užtenka pakeisti vietą, kurioje ragaujame gėrimus ir valgius ir jie patys pakeis savo skonį, rašoma BBC. Tai yra nauja mokslo rūšis, kuri kol kas vadinama neurogastronomija. „Neuorogastronomija yra paremta tuo, kad viskas ką valgome yra suvokiama visų mūsų jutiminių organų. Mes pamatome, išgirstame, pauostome, paragaujame, pajaučiame“, - teigia Oxfordo universiteto profesorius Charlesas Spence‘as.
2014-04-21

Alus, ralis ir talentas

Siūlome jums pasimėgauti smagiu vaizdeliu ir dėmesio vertu garso takeliu. Taigi, padidinkite savo kompiuterių garsą.
2014-04-07

„Formulė-1“: varikliai turi gausti garsiau

Po „Formulės-1“ funkcionierių ir sirgalių kritikos bangos dėl bolidų naujų turbo agregatų garsumo Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Jeans Todtas tvirtino, kad pasirengęs kompromisui, rašo sport1.de. FIA vadovas italų televizijai „Rai“ kalbėjo, kad „Formulės-1“ automobilių gausmas dabar akivaizdžiai kitoks: „Jei yra problemų ir komandos gali dėl kažko susivienyti, ieškosime sprendimų, kad „Formulė-1“ vėl būtų garsi.
2014-03-24

Kino centre „Garsas“ visą savaitę šurmuliuos tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“

Šiemet dešimtąjį jubiliejų švenčiantis tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ kovo 21 – 27 dienomis plačiai atvers duris gero kino žiūrovams. Visą savaitę kino centre „Garsas“ bus šurmuliuojama net keturiolika skirtingų kalbų – būtent iš tiek šalių atkeliauja įvairiuose festivaliuose visame pasaulyje kino kritikų įvertinti ir žiūrovų pripažinti filmai.
2014-03-20

Pirmojo lietuviško palydovo kūrėjai savo pažadą tautai įvykdė

Žinią apie Lietuvą paskelbti iš kosmoso – toks buvo “Misija Lituanica80” komandos, kūrusios LitSat-1 palydovą, pažadas Lietuvos žmonėms. Šiandien, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, 11 val. 4 min. Lietuvos laiku jis įvykdytas ir to liudininkais galėjo tapti kiekvienas. Trys tautos išrinkti žodžiai – LIETUVA MYLI LAISVĘ – garsiniu signalu pirmą kartą oficialiai ištransliuoti iš kosmoso, Kauno technologijos universiteto palydovo LitSat-1 pagalba.

Ar žinote, kaip skamba skonis?

Tai režisieriaus Chriso Kernsaso sukurta komercinė reklama prieskoniams „Schwartz Flavour Shots“, pavadinta „Skonio garsas“. Išties įspūdingas darbas, prie kurio kūrimo prisidėjo ir muzikantas Mj Cole bei fejerverkų specialistas Paulas Mannas. Siūlome ir jums pasigrožėti šiuo kruopščiai surežisuotu sprogstančių prieskonių fejerverkų šou.   Parengta pagal thisiscolossal.
2014-02-01

Testuojame „Huawei Ascend P6“: bent jau ploniausias

Karolis Birgilas / Ekonomika.lt Neabejotina, kad dalis į Lietuvą atkeliaujančių išmaniųjų telefonų į šalį patenka oro keliu. Tačiau dar nebuvo tokio modelio, kurį pristatytų sraigtasparniu ir tiesiai į Vilniaus miesto centrą. Būtent toks buvo ploniausio pasaulyje pristatymas Lietuvoje. Dėl to „Huawei“ turėtų padėkoti Europos Sąjungai, kuriai pirmininkauja Lietuva, nes dėl šio renginio ant Neries kranto prie Baltojo tilto teko pastatyti sraigtasparnių nusileidimo aikštelę.
2013-12-15

Krepšinis be lūkesčių sveikatai nepakenks

Viskas. Iki rugsėjo vidurio išjungiu televizoriaus garsą. Vaizdas tegu lieka, bet garso, ypač per sporto varžybas, taip taip, per Europos vyrų krepšinio čempionatą, man nieku gyvu neprireiks. Kam tas kamuolio bumbsėjimas, kai už lango ankstyvas kalendorinis ruduo su savo gėrybėmis. Kam tas nereikalingas nervų tampymas, pramestų baudų, klaidų, nerealizuotų šimtaprocentinių progų skaičiavimas, kai lauke gęsta saulė ar pamažu gelsta medžiai.

Politinių pažiūrų verpetas kelia ir skandina kandidatus į direktoriaus postą

Aistras kursčiusio konkurso į Bendruomenių rūmų direktoriaus vietą finalas – labai netikėtas. Kultūros įstaigos vadove išrinkta 25-erius metus įstaigoje dirbanti renginių organizatorė, o potencialia laimėtoja laikyta miesto mero patarėjo antroji pusė į konkursą neatvyko. Vis dėlto kovoje dėl direktoriaus sosto taškas nepadėtas. Ką nešvaraus konkurso užkulisiuose įžvelgė Savivaldybę į teismą duodanti laikinoji rūmų vadovė, domėjosi Inga Kontrimavičiūtė.

Garsiau savo nuomonę reiškiantys žmonės – patikimesni?

Garsiai ir drąsiai savo nuomonę reiškiantys žmonės, net jei jie sako netiesą, atrodo patikimesni, skelbia „The Thelegraph“. Pasitikėjimas savimi labiau nei buvimas teisiu padidina žmogaus vertę aplinkinių akyse, kadangi žmonės nemėgsta neužtikrintumo, rodo atliktas tyrimas. Politikai ir sporto žinovai vadovaujasi šūkiu: „galbūt aš ir nebūnu visąlaik teisus, tačiau galiu savo nuomonę išsakyti garsiau nei kiti“. Tai, kaip rodo tyrimo rezultatai, pritraukia daugiau pasekėjų.
2013-06-03

Radži apie „Mis Aukštaitija“: gražuolėms tai gali būti gyvenimo šansas

Jau šį penktadienį Panevėžį drebins įspūdingas šou „Mis Aukštaitija“. Po aštuonerių metų pertraukos atgaivintas konkursas sudomino ne tik Panevėžio ar Aukštaitijos gyventojus. Straipsnių komentaruose visos Lietuvos grožio „ekspertai“, žvelgdami į penkiolikos finalisčių nuotraukas, vertina ne tik grožį ar fotogeniškumą, bet ir aptarinėja merginų intelektą, savybes ir protinius sugebėjimus.
2013-05-29

Jaunieji mokslininkai virpina ir rapsų sėklas, ir pelėsius

Po prestižinio Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso Šiaulių J. Janonio gimnaziją galima vadinti moksliškiausia mokykla Lietuvoje. Geriausiųjų dvidešimtuke – keturi janoniečiai. Pirmojo laipsnio diplomai nacionaliniame etape įteikti dešimtokams Pijui Žagrakaliui ir Simonui Praniui, kurie atrado, kad žemųjų dažnių virpesiais galima pagreitinti rapsų ir kitų sėklų dygimą. Sėklas veikė garsu J. Janonio gimnazijos fizikos kabinetas.
2013-04-20

10 beprotiškų ir neįtikėtinų dalykų, kuriuos galima atlikti su garsu

Garsas iš esmės yra labai paprastas reiškinys. Kažkas vibruoja, ir jūs tai girdite savo ausimis. Tačiau su garso bangomis galima atlikti neįtikėtinus dalykus. Ir kai kurie iš jų turi praktinį panaudojimą moksle, mene ir medicinoje (nors kai kurie ir neturi). Gearmix.ru pristato 10 beprotiškiausių dalykų, kuriuos galima padaryti su garsu, apie kuriuos jūs greičiausiai nesat3 girdėję.
2013-04-14

Krokuvoje atidarytas Garsų muziejus

Nacionalinis Lenkijos muziejus turi naują padalinį – Garsų muziejų. Jo sumanytojai teigia, kad garsais tiesiog „prikeliami užmigę“ taikomojo meno eksponatai. „Iš pradžių galvojome sukurti tik parodos garso takelį“, – Lenkijos radijui sako menininkas ir muzikantas Krzysztofas Topolskis.
2013-03-18

„Google Glass“ perduos garsą be jokių ausinių

JAV valstybinės komunikacijos komisijos dokumentuose rasta informacija apie tai, jog „Google Glass“ ketina perduoti garsą tiesiai į kaukolės kaulus, todėl bus atsisakyta tradicinių ausinių. Apie visa tai kalbama FCC komisijai pateiktame dokumento skyriuje „Integruotas vibruojantis elementas, perduodantis garsą vartotojui per kontaktą su jo galva“. Dokumentuose minima, kad vidinis vibruojantis elementas, kuris liečiasi su žmogaus galvą, perduoda signalus.
2013-02-08

ES taryba neapsisprendžia dėl leidžiamo variklių triukšmo ribinių dydžių

2013 m. sausio 15 d. Inspekcijos atstovai dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos Variklinių transporto priemonių techninio derinimo darbo grupės posėdyje, kur buvo svarstomas pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl variklinių transporto priemonių garso lygio projektas. Per posėdį daugiausia dėmesio buvo skirta leidžiamo triukšmo lygio matavimo metodikai, leistinoms reikšmėms bei šio reglamento įgyvendinimo terminams.
2013-01-19

Nejaukiai tylus elektromobilio padangų deginimas

Kvailiodami specializuoto amerikiečių žurnalo „Road&Track” nusprendė pasinaudoti galimybe pelnyti šešias sekundes šlovės ir naujo akumuliatorių baterijomis varomo „Tesla Model S“ bandymų metu atliko tai, kas bet jau žvelgiant į vaizdą labai panašu į klasikinį chuliganišką padangų deginimą. Tokio jų bandymo rezultatas, kaip ir galime tikėtis, labai neįprastas.
2012-12-17

Elektra varomas mechaninis monstras leis išgirsti traiškomų automobilių girgždėjimą

Nors kalbas apie tai, kad mūsų dienos kaip ir Majų kalendoriaus suskaičiuotos, tokios naujienos kaip vieno iš legendinių mechaninių monstrų „Bigfoot“ virtimas elektromobiliu gali išmušti iš pusiausvyros ir didžiausią skeptiką. Naujausio mechaninio giganto energijos šaltinis – 36 „Odyssey“ firmos akumuliatorių baterijos, o trauką keturiems ratams teikia 350 AG galios ir 1151 Nm sukimo momento elektros variklis.
2012-12-17

Vaizdas, garsas ar judesys?

Juk būna taip: vaikas smalsus, guvus, nuovokus, bet tiek darželyje, tiek mokykloje suvokti, perprasti ir įsiminti informaciją jam sekasi kiek prasčiau, nei bendraamžiams. Nepulkite kaltinti gamtos, esą pašykštėjusios jūsų atžalai gabumų. Galbūt kaltas netinkamas informacijos pateikimo būdas? Jei trokštate pasiekti geriausių rezultatų auklėdami i lavindami savo vaiką – jums ypač svarbu išsiaiškinti, kokiam informacijos suvokimo tipui jis priklauso.
2012-12-14

Garsas: 10 įdomių jo panaudojimo būdų

Kad ir kur bebūtume, mus visur supa garsai. Daug dėmesio jiems neskiriame ir garsą laikome akivaizdžiu, įprastu dalyku. Tačiau kartais garsas gali būti panaudojamas netikėtiems, įdomiems tikslams pasiekti. Pavyzdžiui, raminantis tekančios upės garsas ramina ir atpalaiduoja. Tuo tarpu asfaltą grežiantys kelininkai 6-ą valandą ryto turi erzinantį poveikį. Žmogaus balso stygų sukuriamas garsas gali įkvėpti  kažką išgelbėti iš degančio namo, prisijungti prie masinių riaušių.
2012-11-18

Ką ikimokyklinukas turėtų žinoti apie šiukšles ir triukšmą?

Kiekvienas esame žemės vaikas ir gyvendami joje turime elgtis taip, kad ateinančioms kartoms paliktume ją gražesnę, negu radome gimdami. Ar turime teisę ateinančioms kartoms palikti užterštą orą ir vandenį, išdžiūvusius, sunaikintus miškus, apnuodytą dirvožemį? Suaugę ir vaikai nuo mažų dienų turi mokytis sugyventi su gamta, padėti ją saugoti, tausoti, rūpintis. Augdami vaikai ne tik pratinasi atlikti įvairius veiksmus, ne tik mokosi matyti pasaulį, protauti.
2012-11-15

ES taryba svarsto naują variklinių transporto priemonių garso lygio projektą

2012 m. spalio 30 d. Inspekcijos atstovai dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos Variklinių transporto priemonių techninio derinimo darbo grupės posėdyje, kur buvo svarstomas pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl variklinių transporto priemonių garso lygio projektas.
2012-11-06
Į viršų