futurologija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „futurologija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „futurologija“.

10 šiurpinančių pavojų, su kuriais susidurs žmonija iki 2050 metų

Problemos, su kuriomis pasaulis susidurs po kelių dešimtmečių, vargina mus jau ir dabar: gyventojų skaičiaus augimas, branduolinės energijos naudojimo pasekmės, praraja tarp turčių ir bėdžių… Tačiau yra ir tokios problemos, kurios auga palaipsniui, o šio šimtmečio viduryje atsiskleis visu savo gražumu. Kas bus su pasauliu po 30 metų? Tiksliai pasakyti neįmanoma, tačiau mokslo ir technologijų vystymasis mums suteikia užuominų. BBC pateikia kelias iš potencialiai didelių rytojaus problemų.
2017-09-17

Futuristas iš „Google“: iki 2045 m. į kompiuterius sukelsime savo sąmonę

Maždaug po 30 metų žmonės galės į kompiuterius sukelti savo sąmonę ir pasiekti skaitmeninį nemirtingumą, tvirtina futuristas, „Google“ inžinerijos direktorius Rėjus Kurcveilas (Ray Kurzweil). Jo teigimu, biologiniai kūno audiniai į mechaninius ar virtualius bus pakeisti ne vėliau kaip 2100-aisiais.
2013-06-21

Lietuvos KAM 2030-ųjų vizija (3)

Pirmose dviejose straipsnio dalyse (Lietuvos KAM 2030-ųjų vizija (1), Lietuvos KAM 2030-ųjų vizija (2) ) buvo analizuojamos bendrosios pasaulio raidos tendencijos ir didžiųjų galių perspektyvos.
2012-12-28

Pasaulis pagal KAM: kaip gyvensime 2030 metais (I)

Prieš kurį laiką visuomenei buvo pristatyta KAM studija „Pasaulis 2030“. Pirmiausia reikia pažymėti, kad tokių strateginių futurologinių analizių paruošimas valstybiniu lygmeniu (gaila, jog be išankstinio platesnio ekspertinio aptarimo) ir viešas jų paskelbimas yra sveikintinas dalykas: jeigu šalis (KAM) supranta, koks bus ateities pasaulis, vadinasi, ji yra pasiruošusi jo iššūkiams (nors dokumento autoriai atsargumo dėlei teigia, kad tai yra „grynai analitinio pobūdžio dokumentas, netapsiantis ...
2012-12-24

Lietuvos KAM 2030-ųjų vizija (2)

Pirmoje straipsnio dalyje Lietuvos KAM 2030-ųjų vizija (1) buvo aptartos bendrosios pasaulio raidos tendencijos. Čia bus detaliau kalbama apie vadinamųjų didžiųjų galių – ES, Rusijos ir Kinijos (apie Jungtines Valstijas jau rašyta) – perspektyvas. Europos Sąjunga Dokumento rengėjai pagrįstai rašo: „Nors ES ir toliau išliks labiausiai integruota ir viena ambicingiausių tarptautinių organizacijų, jos, kaip vieningo tarptautinės sistemos veikėjo, pozicijos ateityje gali silpnėti.
2012-12-21

Lietuvos KAM 2030-ųjų vizija (1)

Prieš kurį laiką visuomenei buvo pristatyta KAM studija „Pasaulis 2030“. Pirmiausia reikia pažymėti, kad tokių strateginių futurologinių analizių paruošimas valstybiniu lygmeniu (gaila, jog be išankstinio platesnio ekspertinio aptarimo) ir viešas jų paskelbimas yra sveikintinas dalykas: jeigu šalis (KAM) supranta, koks bus ateities pasaulis, vadinasi, ji yra pasiruošusi jo iššūkiams (nors dokumento autoriai atsargumo dėlei teigia, kad tai yra „grynai analitinio pobūdžio dokumentas, netapsiantis ...
Aktualijos 2012-12-05

Futurologas: kaip pasikeis pasaulis per 20 metų?

JAV mokslininkas Raymondas Kurzweilas, garsėjantis įspūdingomis futurologinėmis pranašystėmis, Kalifornijoje (JAV) vykusioje DEMO konferencijoje pažėrė naują pluoštą savo įžvalgų. Balso atpažinimo, dirbtinio intelekto ir kitose kompiuterių pritaikymo srityse dirbęs R. Kurzweilas yra kelių knygų apie ateitį keičiančias technologijas autorius ir vienas iš Singuliarumo universiteto steigėjų.
2012-12-04

Kaip ateitį įsivaizdavo 1927 metų futurologai

Hugo Gernsbackas – išradėjas, verslininkas, rašytojas. Nemažai žmonių jį laiko „mokslinės fantastikos tėvu“, kadangi būtent jis išleido pirmąjį pasaulyje mokslinės fantastikos žurnalą „Amazing Stories“. Kaip teigė Ray'us Bradbury, „Gernsback privertė mus visus pamilti ateitį“. Ir, žinoma, jis pats mėgo pranašauti, kas toje ateityje bus.
2012-10-08

Kaip pasaulis atrodys 2050 metais?

Daugelis mūsų tikriausiai susimąstome, kaip pasaulis atrodys po 10, 20 ar net 50 metų? Vokietijos logistikos milžinė  DHL pakvietė 42 gerbiamus futurologus, mokslininkus bei tyrėjus, jog šie nustatytų galimus pasaulio scenarijus 2050-iesiems metams. Iš viso buvo sukurti penki scenarijai, kuriais gali pasisukti pasaulis. Tiesa, be ekonominio klestėjimo, žaliųjų miestų bei individualios gamybos, futurologai nustatė ir kur kas bauginančių scenarijų, pvz.
2012-03-02

Žmogaus ir technologijų susiliejimas: sveiki atvykę į Hibridinį amžių

Hibridinis amžius nuo ankstesnių visuomenės raidos etapų skirsis bent penkiais aspektais: visuotinu technologijų paplitimu, augančiu technologijų dirbtiniu intelektu, technologijų tapimu socialinių sąveikų subjektu, gilesniu technologijų integravimu bei platesniu jų pritaikomumu, augančia technologijų galia keisti ir reformuoti.
2011-10-05
REKLAMA
REKLAMA

Idėjos, kurios lems mūsų ateitį

Kokios naujovės įeis į Žemės gyventojų buitį artėjant 2100 metams? Prognozėmis dalijasi Niujorko koledžo teorinės fizikos profesorius Michio Kaku. Mokslininko nuomone, iki 2030 metų bus padaryti iš karto keli svarbūs atradimai. Ne vėliau turi pasirodyti kontaktiniai lęšiai su interneto prieiga. Tokio įrenginio prototipą kuria Vašingtono universiteto profesorius Babakas A.Parvizas.
2011-05-18

Atsarginė smegenų kopija – po kelių dešimtmečių

Jau po kelių dešimtmečių žmonės galės sukurti atsarginę smegenų bei visų juose esančių atsiminimų kopiją, teigia žinomas mokslininkas. 62 metų Raymondas Kurzweilas per savo karjerą sukūrė ne vieną novatorišką kompiuterinę technologiją, tarp kurių – balso atpažinimo sistema, praneša britų „Daily Mail“. Vienoje vykusiame renginyje mokslininkas pareiškė, kad atsarginės žmogaus smegenų kopijos sukūrimas jau dabar techniškai įmanomas.
2010-10-22

Ateities prognozės, kurioms lemta žlugti

„Google“ Kalifornijos keliuose išbandė automobilį be vairuotojų, tačiau tokios, iš pirmo žvilgsnio geros, idėjos dažniausiai nepasiteisina. Time.com pateikė sąrašą dešimties niekaip neišsipildančių   ateities vizijų: 1. Universalūs kostiumai Mokslinės fantastikos filmuose pabrėžiamas kosminis kostiumas, kuris, kad ir koks negražus bebūtų, sudaro nuomonę, jog tai ateities stilius.
2010-10-19

Ateities perspektyvos lietimui jautriems ekranams

Lietimui jautrūs ekranai jau tapo naujausia technologine mada, kuri sėkmingai užkariavo mobiliųjų telefonų bei mažųjų nešiojamų kompiuterių rinką. Natūralu, jog technologijų progresu besidomintiems futuristams kyla įdomių minčių, kaip šios technologijos galėtų pakeisti ateities pasaulį. Šį kartą kviečiame pažiūrėti Švedijos dizaino įmonės „The Astonishing Tribe“ darbuotojų sukurtą videosiužetą apie galimą tokių technologijų paplitimą ateityje.
2010-09-08
Į viršų