fukušimos ae
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fukušimos ae“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fukušimos ae“.
Fukušimos elektrinėje atnaujintas išfiltruoto vandens išleidimas į vandenyną
Nuo cunamio nukentėjusioje Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje trečiadienį buvo atnaujintas išvalyto vandens išleidimas į vandenyną, pranešė elektrinės operatorė TEPCO.
Anksčiau trečiadienį vandens išleidimas buvo sustabdytas objekte iš dalies nutrūkus elektros tiekimui.
TEPCO pranešime sakoma, kad vandens išleidimas atnaujintas 17 val. 16 min. vietos (11 val. 16 min. Lietuvos) laiku, po kelias valandas trukusio sustabdymo. Jokių anomalijų nepastebėta, nurodė kompanija.
TATENA vadovas: Fukušimos AE nuotekos nėra toksiškos
Jungtinių Tautų branduolinės energetikos priežiūros institucijos vadovas antradienį pranešė, kad tričio koncentracija Fukušimos „Daiichi“ atominės elektrinės vandenyje, kurį Japonija pradėjo išleidinėti į aplinką, neviršija numatyto lygio ir nekelia pavojaus gyventojams.
„Iki šiol galėjome patvirtinti, kad pirmiausiai išleistuose vandenyse nėra kenksmingo radionukleido kiekio“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholme viešintis Rafaelis Grossi.
Seulas: Japonija privalės ilgai teikti duomenis apie vandens iš Fukušimos AE išleidimą
Pietų Korėjos ministras pirmininkas Han Duck-soo ketvirtadienį pareiškė, kad Japonija privalės per ateinančius dešimtmečius nuolat pateikti duomenis apie iš avariją prieš 12 metų patyrusios Fukušimos atominės elektrinės į Ramųjį vandenyną išleidžiamo vandens poveikį.
Kinija smerkia Japonijos sprendimą išleidinėti vandenį iš Fukušimos AE
Kinija ketvirtadienį pasmerkė Japonijos sprendimą pradėti išleidinėti aušinimo vandenį iš avariją prieš 12 metų patyrusios Fukušimos atominės elektrinės į Ramųjį vandenyną ir pavadino jį itin savanaudišku bei neatsakingu.
Ketvirtadienį užterštą vandenį pradėjusi išleidinėti Japonija tvirtina, kad ši operacija yra saugi, tačiau sulaukė aršaus Kinijos pasipriešinimo.
Avarijos Astrave atveju pavojus Lietuvą pasiektų per valandą: ko reikėtų imtis?
Pagal nepalankiausią Astravo atominės elektrinės (AE) avarijos scenarijų radioaktyvūs debesys Lietuvos pasienį pasiektų viso labo per valandą, įspėja radiacinės saugos specialistai. Jie atkreipia dėmesį, kaip reikėtų gelbėtis per kelias valandas nuo avarijos pradžios, ir kodėl gyvybiškai svarbu gerti jodo tabletes.
Įspūdingiausi praėjusios savaitės kadrai
Pateikiame geriausias užsienio naujienų agentūrų fotografijas, publikuotas kovo 9–15 dienomis:
...
Abenomikos pagrindai
Dideli užmojai iš esmės keisti ekonominę politiką nusipelno ir atitinkamo termino. Čia galima paminėti reiganomikos, klintonomikos ar rodžernomikos pavyzdžius. Na, o prieš metus apžvalgininkai Japonijos premjero Shinzo Abe ekonomikos išjudinimo planą pavadino abenomika. Ar šis terminas į istoriją bus įrašytas kaip sėkmingas ekonomikos skatinimo pavyzdys, nulems Sh. Abe ryžtas pagaliau imtis struktūrinių reformų. Pokariu spartus Japonijos ekonomikos augimas siekė vidutiniškai 10 proc.
Radioaktyvaus cezio-137 iš Fukušimos AE į vandenyną išmesta dvigubai daugiau
Europos geomokslų sąjungos žurnale „Biogeosciences discussions“ paskelbto tyrimo išvadose teigiama, kad dėl avarijos Fukušimos AE (Japonija) į Ramųjį vandenyną išmesto radioaktyvaus cezio-137 izotopo apimtys 50 kartų viršija pirminius Tokijo energetinės kompanijos, valdančios šią AE, vertinimus. Cezio-137 skilimo pusperiodis yra 30,17 metų. Skelbiama, kad po avarijos Fukušimos AE iš pažeistų reaktorių į Ramųjį vandenyną patekusi radiacija siekė nuo 6 iki 47 petabekerelių.
Psichiatro išvada: Fukušimos AE avarijos likvidatoriai kenčia nuo dviejų priešų – nematomų ir matomų
Japonijos atominės elektrinės „Fukušima 1“ avarijos likvidatoriams tenka kęsti ne tik nuo radiacijos ir jėgų išsekimo, bet ir nuo vietos bendruomenės kritikos. „Susidūrę su nematoma radiacijos grėsme, išgąsdinti japonai pavertė Fukušimos AE darbuotojus „matomu“ branduolinės krizės kaltininku, mano psichiatras, konsultuojantis elektrinės darbuotojus“, - rašo „The Guardian“. „Juos kritikuoja už tai, kad jie – TEPCO (kompanijos- AE operatoriaus) darbuotojai.
Dėl avarijos Fukušimos jėgainėje Japonijos branduolinė energetika prarado 46 mlrd. dolerių
Japonijos branduolinės energetikos nuostoliai po avarijos Fukušimos atominėje jėgainėje 2011 m. kovą siekė 46 mlrd. dolerių. Bendra nuostolių suma, kurią patyrė elektros ir šiluminės energijos gamintojai, prilygsta visam pelnui, šių kompanijų uždirbtam 2004-2010 m. laikotarpiu.
70 proc. Japonijos vyriausybės valdininkų pasisako už visišką branduolinių programų nutraukimą.
REKLAMA
REKLAMA
Japonija kurs nepilotuojamus lėktuvus radiacijos lygiui stebėti
Japonijos atominės energetikos agentūra ir šalies kosmoso agentūra antradienį paskelbė apie bendrą projektą, kurio tikslas – sukurti nepilotuojamą lėktuvą, galintį matuoti radioaktyvumą aplinkoje.
Po 2011 metų kovą šalį supurčiusio 9 balų žemės drebėjimo ir cunamio, Fukušimos atominėje elektrinėje sukėlusių vieną didžiausių pasaulyje branduolinių krizių, Japonija buvo priversta kurti arba tobulinti sistemas, skirtas radioaktyviajai taršai matuoti.
Minskas nerimauja dėl Visagino AE reaktoriaus
Baltarusija susirūpinusi dėl to, kad Visagino atominėje elektrinėje bus sumontuotas Fukušimos AE tipo branduolinis reakrtorius.
„Lietuva apsisprendė, kad Visagino jėgainę statys aljansas „General Electric – Hitachi“. Šios kompanijos montavo Fukušimos tipo reaktorius.
Kaliningrado sritis ruošiasi referendumui dėl Baltijos AE statybos nutraukimo
„Aš manau, kad jei papūs stipresnis vėjas, Baltijos AE statiniai subyrės“, – sakė Michailas Kostiajevas, Kaliningrado srities iniciatyvinės grupės referendumui dėl Baltijos AE statybos nutraukimo rengti pirmininkas.
Po to, kai šių metų kovą Japonijos pakrantėje įvykęs galingas žemės drebėjimas ir cunamis smarkiai apgadino Fukušimos atominę elektrinę, visame pasaulyje prabilta apie būtinybę griežtinti reikalavimus atominei energetikai.
JAV bepilotis skraidymo aparatas nukrito ant Fukušimos AE reaktoriaus pastato
JAV bepilotis skraidymo aparatas (BSA) „T-Hawk“, naudojamas radiacijai Fukušimos atominėje elektrinėje matuoti, skrydžio metu netikėtai pasidarė nevaldomas ir nukrito ant 2-ojo reaktoriaus pastato stogo.
Tai penktadienį pranešė Japonijos energetikos kompanija „Tokyo Electric Power“ (TEPCO), kuri yra avarinės jėgainės operatorė.
Kompanijos duomenimis, „dūmų ir ugnies po BSA kritimo nepastebėta“. TEPCO kol kas neturi duomenų, ar per šį incidentą nukentėjo reaktoriaus pastato stogas.
„Greenpeace“ įspėja apie radioaktyvią gyvūniją
Aplinkosaugos grupė „Greenpeace“ teigia ištyrusi daugiau kaip 20 kilometrų nuo pažeistos Japonijos Fukušimos elektrinės esančią jūrų gyvūniją ir aptikusi didesnius nei leistini radiacijos kiekius.
Organizacija, šį mėnesį atlikusi tyrimus krante ir atviroje jūroje, sukritikavo Japonijos valdžios atstovus dėl „besitęsiančio neadekvataus atsako į Fukušimos branduolinę krizę“, kilusią po kovo 11 dienos žemės drebėjimo ir cunamio.
Žurnalistas „stalkeris“ nufilmavo Fukušimos evakuacijos zoną
Praeitą savaitę vienas Japonijos žurnalistas Tetsuo Jimbo automobiliu apvažiavo 20 kilometrų evakuacijos zoną netoli Fukušimos atominės elektrinės. Visur, kur tik jis keliavo, radiaciją matuojantis prietaisas nesiliovė pypsėjęs. Vieninteliai gyvi padarai evakuacijos zonoje buvo karvės bei šeimininkų palikti šunys.
Siūlome pasižiūrėti šią Japonijos žurnalisto filmuotą medžiagą.
Fukušimoje radiacijos į aplinką patenka beveik tiek, kiek Černobylio avarijos metu?
Austrų mokslininkai skelbia, jog gamtos stichijų nuniokota Fukušimos atominė elektrinė į aplinką skleidžia radioaktyvaus jodo ir cezio kiekius, nedaug tenusileidžiančius tų pačių medžiagų kiekiams, į aplinką patekusiems po 1986 m. avarijos Černobylio atominėje elektrinėje.
Mokslininkai išnagrinėjo pasaulinio radiacijos jutiklių tinklo (sukurto slaptų branduolinių bandymų demaskavimo tikslu) duomenis.