fukušima

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fukušima“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fukušima“.

Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko radioaktyvaus vandens nuotėkis

Iš nuo cunamio nukentėjusios Japonijos Fukušimos atominės elektrinės ištekėjo apie 5 500 litrų radioaktyvaus vandens, tačiau už objekto ribų taršos požymių neaptikta, ketvirtadienį pranešė jos operatorė. Jėgainės operatorės TEPCO atstovė spaudai naujienų agentūrai AFP sakė, kad nuotėkis aptiktas elektrinės dalyje, kurioje apdorojamas užterštas vanduo.
2024-02-08

Antrojoje Japonijos lygoje – pusšimtis lietuvio naudingumo balų

Antrojoje Japonijos lygoje fantastišką pasirodymą surengė pergalę pratęsime nukalęs Rapolas Ivanauskas. Lietuvio vedama Fukušimos „Firebonds“ (13/21) ekipa išvykoje po pratęsimo 108:105 (20:25, 21:17, 30:26, 20:23, 17:14) palaužė Šigos „Lakestars“ (25/9). Rezultatas lygiu tapo ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę (91:91), o paskutinėse atakose nė viena iš komandų nepasižymėjo ir joms teko žaisti papildomą atkarpą.
2024-01-28

Nelaimė Japonijoje: keturi Fukušimos AE darbuotojai buvo aplieti užterštu vandeniu

Keturi Japonijos Fukušimos atominės elektrinės darbuotojai buvo aplieti vandeniu su radioaktyviosiomis medžiagomis ir du iš jų atsargumo dėlei buvo hospitalizuoti, penktadienį paskelbė elektrinės operatorė. Trečiadienio incidentas atkreipia dėmesį į pavojus, su kuriais vis dar susiduria Japonija uždarydama 2011 metais didžiulio cunamio iš rikiuotės išvestą atominę elektrinę.
2023-10-27

TATENA vadovas: Fukušimos AE nuotekos nėra toksiškos

Jungtinių Tautų branduolinės energetikos priežiūros institucijos vadovas antradienį pranešė, kad tričio koncentracija Fukušimos „Daiichi“ atominės elektrinės vandenyje, kurį Japonija pradėjo išleidinėti į aplinką, neviršija numatyto lygio ir nekelia pavojaus gyventojams. „Iki šiol galėjome patvirtinti, kad pirmiausiai išleistuose vandenyse nėra kenksmingo radionukleido kiekio“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholme viešintis Rafaelis Grossi.
2023-08-29

Japonija teigia esanti susirūpinusi dėl išpuolių dėl vandens išleidimo iš Fukušimos AE

Japonija antradienį pareiškė, kad išpuoliai, su kuriais susiduria japonai Kinijoje po vandens išleidimo iš Fukušimos atominės elektrinės, yra smerktini, ir patvirtino, kad į jo šalies ambasadą Pekine buvo mesta plyta.
2023-08-29

Seulas: Japonija privalės ilgai teikti duomenis apie vandens iš Fukušimos AE išleidimą

Pietų Korėjos ministras pirmininkas Han Duck-soo ketvirtadienį pareiškė, kad Japonija privalės per ateinančius dešimtmečius nuolat pateikti duomenis apie iš avariją prieš 12 metų patyrusios Fukušimos atominės elektrinės į Ramųjį vandenyną išleidžiamo vandens poveikį.
2023-08-24

Kinija smerkia Japonijos sprendimą išleidinėti vandenį iš Fukušimos AE

Kinija ketvirtadienį pasmerkė Japonijos sprendimą pradėti išleidinėti aušinimo vandenį iš avariją prieš 12 metų patyrusios Fukušimos atominės elektrinės į Ramųjį vandenyną ir pavadino jį itin savanaudišku bei neatsakingu. Ketvirtadienį užterštą vandenį pradėjusi išleidinėti Japonija tvirtina, kad ši operacija yra saugi, tačiau sulaukė aršaus Kinijos pasipriešinimo.
2023-08-24

Pekinas išsikvietė Japonijos ambasadorių dėl Fukušimos AE vandens išleidimo

Kinija antradienį pareiškė iškvietusi Japonijos ambasadorių po to, kai Tokijas pranešė, kad šią savaitę į Ramųjį vandenyną pradės išleidinėti aušinimo vandenį iš Fukušimos atominės elektrinės. Užsienio reikalų viceministras Sun Weidongas išsikvietė Japonijos ambasadorių Kinijoje Hideo Tarumi, kad išreikštų poziciją dėl Japonijos vyriausybės pranešimo, jog ji inicijuos užteršto Fukušimos atominės elektrinės vandens išleidimą į jūrą, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
2023-08-22

Japonų vyriausybė antradienį priims sprendimą dėl vandens išleidimo iš Fukušimos AE

Japonijos ministrų kabinetas antradienį priims sprendimą dėl apdoroto vandens iš avariją patyrusios Fukušimos atominės elektrinės išleidimo į jūrą, pranešė vyriausybės ministras.
2023-08-21

Galingas žemės drebėjimas netoli Fukušimos: cunamio grėsmė atšaukta

Po galingo 7,4 balo žemės drebėjimo, kuris trečiadienio vakarą supurtė šiaurės rytinę Japonijos dalį vandenyse netoli Fukušimos branduolinės katastrofos vietos, tarnybos atšaukė cunamio pavojų ir atnaujino elektros tiekimą. Per drebėjimą pakrantės Somos mieste žuvo mažiausiai vienas žmogus, o dar dešimtys buvo sužeisti, informavo vietos naujienų agentūra „Kyodo“. Tuo metu avarinės tarnybos pranešė sulaukusios daugybės iškvietimų reaguoti į ekstremalias situacijas.
2022-03-16
REKLAMA
REKLAMA

Japonija patvirtino, kad atsikratys Fukušimos atominės užteršto vandens išpildami jį į vandenyną

Japonijos vyriausybė paskelbė maždaug per dvejus metus pradėsianti iš Fukušimos Daiichi atominių elektrinių užterštą vandenį leisti į Ramųjį vandenyną. Šis sprendimas jau paskatino protestus už premjero Yoshihide Sugos rezidencijos ribų, tačiau jam pritarė Tarptautinė atominės energijos agentūra ir bent keli nepriklausomi ekspertai. Šis vyriausybės sprendimas neatsirado iš niekur. Izoliaciniai tvenkiniai pildosi dar nuo 2011 m. nelaimės.
2021-05-02

Moksleiviai protestuoja prieš Fukušimos vandens išleidimą: nusiskuto plaukus

Rytų Azijos valstybėms reiškiant nepasitenkinimą Japonijos vyriausybės sprendimu išleisti į vandenyną per milijoną tonų vandens iš avarijos ištiktos Fukušimos atominės elektrinės, Pietų Korėjos moksleiviai ėmėsi savotiško protesto.  Nors vanduo bus išleistas ne anksčiau kaip po dvejų metų, moksleiviai Pietų Korėjos gatvėse protestuodami demonstratyviai ėmė skustis galvas taip rodydami pasipiktinimą Japonijos vyriausybės sprendimu.
2021-04-20

Japonija į vandenyną išleis daugiau nei 1 mln. tonų po Fukušimos katastrofos užteršto vandens

Milžiniškose statinėse jau dešimtmetį laikoma daugiau nei milijonas tonų užteršto vandens, likusio po Fukušimos atominės elektrinės katastrofos. Visą šį vandenį Japonija ruošiasi išleisti ne kur kitur, o į vandenyną. Dėl to jau piktinasi kaimyninės šalys, tačiau Japonija ramina – viskas bus atlikta saugiai. „Mes užtikrinsime saugumą, kuris gerokai viršys reguliavimo standartus. Vyriausybė imsis atitinkamų priemonių, kad nebūtų padaryta žalos.
2021-04-13

10-osios Japonijos tragedijos metinės: katastrofa nusinešė beveik 19 tūkst. gyvybių, dalis žmonių vis dar nerasta

Visoje Japonijoje 2 valandą 46 minutės šalies gyvenimas sustojo. Milijonai šalies gyventojų tylos minute pagerbė lygiai prieš 10 metų šalį užgriuvusio galingo cunamio aukas. Didžiausia gamtinė katastrofa modernioje šalies istorijoje nusinešė 18,5 tūkstančio gyvybių ir sukėlė Fukušimos atominės elektrinės avariją. Ir nors nusiaubti regionai jau prikelti naujam gyvenimui, katastrofos prisiminimai Japonijoje vis dar gyvi.
2021-03-11

Užfiksavo Japoniją supurčiusį žemės drebėjimą – tai pakartotinas smūgis po Fukušimos katastrofos

Likus vos kelioms savaitėms iki Fukušimos atominės elektrinės katastrofos dešimtmečio minėjimo – tą pačią Japonijos teritoriją vėl sukrėtė žemės drebėjimas. Šalies tarnybos skelbia, kad drebėjimas – tai pakartotinas smūgis po 2011-ųjų katastrofos. Japonijos šiaurės rytinių Fukušimos ir Mijagio prefektūrų gyventojai dramatiškus vaizdus savo namuose ir gatvėse filmavo vakar netrukus po 23 val. vakaro.
2021-02-14

Per stiprų žemės drebėjimą prie Japonijos Fukušimos krantų sužeista per šimtą žmonių

Per 7,3 balso stiprumo žemės drebėjimą prie Fukušimos krantų rytinėje Japonijos dalyje buvo sužeista daugiau nei šimtas žmonių, sekmadienį pranešė vietos valdžia. Toks galingas žemės drebėjimas įvyko praėjus beveik dešimčiai metų po to, kai stiprus žemės drebėjimas sukėlė cunamį ir avariją Fukušimos atominėje elektrinėje. Apie žuvusiuosius per Ramiajame vandenyje vėlų vakarą įvykusį žemės drebėjimą nepranešama. Drebėjimas nesukėlė cunamio ar pakitimų pažeistoje Fukušimos atominėje elektrinėje.
2021-02-14

Prie Japonijos krantų – stiprus žemės drebėjimas

Prie Japonijos šiaurės rytinių krantų šeštadienį įvyko stiprus žemės drebėjimas, supurtęs Fukušimą, Mijagį ir kitas prefektūras, pranešė meteorologai. Pasak japonų visuomeninio transliuotojo NHK, šiuo metu tikrinama, ar nebuvo apgadinta Fukušimos atominė elektrinė. Kol kas negauta jokių nerimą keliančių pranešimų iš kitų branduolinių jėgainių tame rajone, vėlai šeštadienį įvykus 7,1 balo drebėjimui. NHK nurodė, kad cunamio pavojaus nėra.
2021-02-13

Baisiausia branduolinė katastrofa nuo Černobylio

2011 metų kovo 11-ąją Japonijos šiaurės rytų pakrantę užgriuvo žemės drebėjimas ir cunamis. Milžiniška banga ne tik nušlavė pakrančių gyvenvietes, bet ir sugriovė prieš 30 metų pastatytą atominę elektrinę. Šios nelaimės, kurios žala gali siekti kelias dešimtis milijardų eurų, pasekmės dar ilgai persekios Japoniją.
2021-01-01

Japonija mini tūkstančius pasiglemžusio tragiško įvykio metinės

Japonijoje sekmadienį minimos septintosios mirtino žemės drebėjimo, cunamio ir atominės avarijos šalies šiaurės rytuose metinės. Per šią nelaimę žuvo arba dingo apie 18 500 žmonių. 9 balų žemės drebėjimas Ramiajame vandenyne 2011 metų kovo 11 d. ir jo sukeltas cunamis pridarė didžiulės žalos ir nusinešė tūkstančius gyvybių. Didžiulis cunamis sutrikdė Fukušimos atominės elektrinės reaktorių aušinimo sistemos veiklą, dėl ko išsilydė branduoliniai reaktoriai.
2018-03-11

Černobylio tragedijos randams lopyti lėšų neberanda

Jau kurį laiką Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje besitęsianti ekonominė krizė turi nemažai įtakos ir tam, kad Černobylio tragedijos masto tyrimai būtų pristabdyti, arba visai nutraukti. „Greenpeace“ aktyvistai teigia, kad žmonės ir toliau valgo bei geria jų sveikatai itin pavojingus produktus, kuriuose galima rasti milžinišką radiacijos kiekį, rašoma „Reuters“. Mokslininkų teigimu, bendras užterštumo lygis kone padvigubėjo, ypač miškingose vietovėse.
2016-03-13

Užfiksuotas pirmasis su Fukušimos tragedija susijęs vėžio atvejis

Vienam buvusiam Fukušimos atominės jėgainės darbuotojui buvo diagnozuotas su spinduliuote susijęs vėžys, antradienį pranešė Japonijos institucijos, o toks patvirtinimas buvo pirmasis per ilgiau negu ketverius metus nuo didžiausios per kelis pastaruosius dešimtmečius branduolinės avarijos. Vienas Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas sakė, kad buvusiam darbuotojui, kuris yra vyresnis negu 30 metų, išsivystė leukemija.
2015-10-20

Atominės jėgainės niekada nebus visiškai saugios

 Jungtinių Tautų (JT) branduolinės energetikos programų priežiūros agentūros vadovas pirmadienį pareiškė, kad jo organizacija toliau sieks didinti saugumą po Fukušimos krizės, tačiau perspėjo, kad jokia atominė jėgainė negali būto „100 proc.“ apsaugota nuo stichinių nelaimių.
2014-03-17

Fukušimos regioną apgulė gauruotos kiaulės

Saulius Masalskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Japonijoje, Fukušimos jėgainės regione, į kurį dėl radioaktyvių teršalų negali grįžti gyventojai, pradėjo plisti iki šiol čia beveik nematyti gyvūnai – sulaukėjusios gauruotos kiaulės. Japonijos nacionalinė televizija patikrino visas 11 savivaldybių, į kurias vis dar uždrausta grįžti vietos gyventojams, ir penkiose vietos pareigūnai patvirtino, kad tokių sulaukėjusių kiaulių tikrai atsirado.
2013-12-14

Fukušimos savininkai patys nesusitvarko – vyriausybė elektrinei skirs milijardus

Saulius Masalskas, LRT televizijos naujienų tarnyba Dėl vis didėjančių problemų, susijusių su Fukušimos jėgaine ir ten susikaupusiu radioaktyviu vandeniu, Japonijos vyriausybė paskelbė apie milijardines sumas, kurios bus skirtos keisti padėtį. Cunamio nuniokotos Fukušimos jėgainės savininkai faktiškai pripažino, kad negalės savo jėgomis susidoroti su radioaktyvių atliekų ir vandens sutvarkymo užduotimi.
2013-09-03

AE „Fukušima-1“ smarkiai padidėjo radiacija: tokia dozė žmogų nužudo per keturias valandas

Nepaprastai aukštas radiacijos lygis užfiksuotas mažiausiai keturiose vietose netoli vandens cisternų Japonijos avarinės elektrinės „Fukušima-1“ teritorijoje, rašo „News.ru“. Lyginant su ankstesniais matavimais lygis išaugo 18 kartų, iki 1,8 tūkstančio milisivertų par valandą (mSv/h), pranešė elektrinės operatorius – kompanija „Tokyo Electric Power (TEPCO)“. Kaip pažymi „Sky News“, tokia radiacijos dozė nužudo žmogų per keturias valandas, o leistina dozė yra 1 mSv per metus.
2013-09-01

Japonija radioaktyvaus vandens nuotėkį Fukušimoje pripažino 3-ojo lygio „rimtu incidentu“

  Japonijos branduolinės energetikos priežiūros institucija trečiadienį pripažino, kad radioaktyvaus vandens nuotėkis avarijos ištiktoje Fukušimos atominėje jėgainėje yra didesnis 3-ojo lygio „rimtas incidentas“.   Šis įvertinimas pagal tarptautinę skalę, kurioje menkiausi incidentai laikomi nulinio, o didžiausi – septintojo lygio, buvo paskelbtas po to, kai bendrovė „Tokyo Electric Power Co.
2013-08-21

Radioaktyvus vanduo teka į vandenyną sparčiau nei manyta

  Algirdas Acus, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Japonija pripažįsta, kad vanduo, užterštas radioaktyviosiomis medžiagomis po Fukušimos AE incidento, prateka į vandenyną daug sparčiau, nei iki šiol manyta. Vyriausybė žada išsiaiškinti tikslią nuotekų keliamą žalą ir pumpuos dar daugiau milijonų prieš dvejus metus įvykusios avarijos padariniams likviduoti. 2011-ųjų kovą Japonijai smogęs cunamis sutrikdė Fukušimos branduolinės jėgainės darbą.
2013-08-07

Prie Fukušimos susikaupė 20 tūkst. tonų radioaktyvaus vandens, kuris veržiasi į vandenyną

Prie branduolinę katastrofą patyrusios Fukušimos atominės elektrinės kaupiami radioaktyvūs vandenys pramušė apsaugines užkardas, - praneša Euronews.com, remdamiesi Japonijos branduolinio reguliavimo valdyba. Aušinant du Fukušimos branduolinės jėgainės reaktorius, kurie nukentėjo dėl 2011 m. kovo 11 dieną įvykusio žemės drebėjimo, į juos kasdien pumpuojama 400 tonų gruntinio vandens, kuris dėl to tampa radioaktyvus.

Agentūra: „Tepco“ netinkamai prižiūri avarijos ištiktą Fukušimos AE

  LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Japonijos atominio reguliavimo agentūra teigia, kad radioaktyvūs gruntiniai vandenys iš Japonijos Fukušimos atominės elektrinės skverbiasi į jūrą, nes Tokijo elektros energijos kompanija „Tepco“, kuriai priklauso elektrinė, skiria nepakankamai dėmesio avarijos vietos priežiūrai.
2013-08-06

Virš Fukušimos AE pasirodė nežinomos kilmės garų stulpas

Avarijos ištiktos Japonijos Fukušimos atominės jėgainės viename reaktorių bloke pastebėtas kylantis garas, ketvirtadienį pranešė tą elektrinę valdanti bendrovė, kuri pažymėjo, jog kol kas nepastebėta jokio spinduliuotės padidėjimo. Šis incidentas, anot bendrovės "Tokyo Electric Power Co." (TEPCO), nebuvo "avarinė situacija", bet jis dar kartą pademonstravo, kokia trapi padėtis išlieka jėgainėje, kurią prieš dvejus metus nusiaubė didelis cunamis.
2013-07-18

Avarijos ištikta Fukušimos atominė jėgainė tikriausiai skleidžia radioaktyvius teršalus jūroje

Japonijos branduolinės energetikos priežiūros institucija perspėjo, kad iš avarijos ištiktos Fukušimos atominės jėgainės į jūrą tikriausiai toliau patenka radioaktyvių teršalų, ką jau seniai įtaria ekspertai. Šios institucijos pareigūnai trečiadienį nurodė tą jėgainę valdančiai bendrovei „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) išsiaiškinti, iš kur teka užterštas vanduo. Fukušimos elektrinę 2011 metų kovą nuniokojo smarkaus žemės drebėjimo sukeltas cunamis.
2013-07-10

Fukušimos katastrofą mėginęs suvaldyti jėgainės vadovas mirė nuo vėžio

Buvęs Japonijos Fukušimos atominės jėgainės vadovas, kuris liko savo darbo vietoje mėgindamas suvaldyti avarinę padėtį elektrinės reaktoriuose po 2011 metais smogusio milžiniško cunamio, antradienį mirė nuo vėžio, pranešė jėgainės operatoriai. 58 metų Masao Yoshida (Masao Jošida) buvo elektrinėje 2011-ųjų kovo 11 dieną, kai didžiulės bangos užliejo ir sugadino aušinimo sistemas ir galiausiai išsilydė trijų reaktorių šerdys, paskleisdamos didžiulius kiekius radioaktyvių teršalų.
2013-07-09

Japonija su Lietuva dalysis Fukušimos patirtimi

Japonija su Lietuva pasidalys patirtimi, gauta po 2011 metų kovą įvykusios nelaimės Fukušimos branduolinėje jėgainėje, teigia Japonijos ambasadorė Lietuvoje Shiraishi Kazuko (Širaiši Kazuko). "Japonija buvo įsitraukusi į naują branduolinės energijos projektą Lietuvoje. "Hitachi" - viena pirmaujančių kompanijų regione - buvo paskirta investuoti į šį projektą.
Lietuva 2013-06-18

Fukušimos jėgainę uždarys per 40 metų

Vilmantė Lokcikaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Tarptautinė atominės energetikos agentūra paragino bendrovę, valdančią avarijos ištiktą Japonijos Fukušimos branduolinę jėgainę, gerinti svarbiausių sistemų būklę. Jėgainėje kartojasi radioaktyvių medžiagų nuotėkiai, dingsta elektra. Agentūros atstovai teigia, kad Fukušimos branduolinei jėgainei uždaryti prireiks mažiausiai 40-ies metų.
2013-04-22

TATENA ragina didinti Fukušimos atominės jėgainės patikimumą

Tarptautinė atominės energetikos agentūra (TATENA) pirmadienį paragino avarijos ištiktą Japonijos Fukušimos atominę jėgainę valdančią bendrovę „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) pagerinti „svarbiausių sistemų būklę“ dėl besikartojančių radioaktyvių medžiagų nuotėkių ir elektros dingimo atvejų.
2013-04-22

Fukušimos AE be elektros paliko žiurkė

Trumpą sujungimą, po kurio išsijungė šaldymo sistema Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje praėjusią savaitę, galėjo sukelti žiurkė, teigia france24.com. Šis įvykis tik paryškino problemas, su kuriomis susiduria 2010-ųjų avarijos likvidavimas. Įranga, turinti užtikrinti, kad branduolinis kuras keturiuose vandens baseinuose yra saugios temperatūros pirmadienį išsijungė ir neveikė 29 valandas.
2013-03-21

Fukušimos operatorė iš JAV pirks skalūnų dujų

Fukušimos atominės jėgainės operatorė "Tepco" pirks po 800 tūkst. tonų suskystintų dujų per metus iš Jungtinių Valstijų. Apie tai informuojama kompanijos pranešime spaudai. Dujos bus tiekiamos iš suskystintų dujų terminalo Kamerono mieste (Luizianos valstija), kuris turi būti paleistas eksploatuoti po kelerių metų. "Tepco" planuoja pirkti suskystintas dujas per dvidešimties metų laikotarpį nuo 2017 metų. Vėliau Japonijos energetikos kompanija ketina padidinti dujų pirkimų apimtis iki 2 mln.
2013-02-07

Pasauliui atomas lieka patrauklus

Tragiška avarija Fukušimos atominėje elektrinėje ir nevyriausybinių organizacijų spaudimas privertė ne vieną valstybę pergalvoti savo atominės energetikos strategijas. Nepaisant to, pasaulinė atominė energetika apsukų mažinti neketina. Augantis pasaulinis elektros energijos poreikis, skatinamas sparčiai besivystančių Azijos ekonomikų, verčia valstybes didinti pajėgumą.
2013-02-06

Japonija: prie Fukušimos prefektūros krantų įvyko 5,5 balo stiprumo žemės drebėjimas

Penktadienį Japonijoje, netoli Fukušimos prefektūros krantų, prie pat ten esančios avarinės elektrinės, įvyko 5,5 balo stiprumo žemės drebėjimas. Kaip pranešama, jėgainei nepadaryta jokios žalos. Radiacinis fonas nepasikeitė. Pranešimų apie sugriovimus ir nukentėjusiuosius negauta. Žemės drebėjimo židinys buvo 20 kilometrų gylyje po vandenyno dugnu. Cunamio pavojus negresia.
2012-11-09

Radiacija užkrėsti maisto produktai iš Japonijos į Lietuvą nepateko

Po avarijos Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje į Lietuvą nebuvo importuoti maisto produktai ar pašarai iš Japonijos, užkrėsti radiacija, informuoja Valstybinė vaisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Nuo 2011 m. kovo iki šių metų rugsėjo dėl radioaktyvios taršos Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirta per 1400 įvairių maisto produktų mėginių, visi tirti produktai nebuvo užteršti radioaktyvia tarša.
2012-10-31

Pažeistus reaktorius siūloma tirti kosminiais spinduliais

Kosminiai spinduliai galėtų padėti gauti detalios informacijos apie tai, kas yra apgadintų Fukušimos atominės elektrinės Japonijoje reaktorių viduje. Los Alamoso nacionalinės laboratorijos mokslininkai teigia, kad procesas, vadinamas miuonų radiografija, galėtų leisti pažvelgti į reaktorių, smarkiai apgadintų per 2011 metų žemės drebėjimą ir cunamį, vidų, rašo UPI.com.
2012-10-19

Japonija iki 2040-ųjų ketina atsisakyti atominės energijos

Japonija penktadienį paskelbė per artimiausius tris dešimtmečius ketinanti laipsniškai atsisakyti atominės energijos. Fukušimos atominės elektrinės avarijos sukrėsta šalis stengsis iki 2040 metų atominės energijos sunaudojimą sumažinti iki nulio ir galiausiai uždaryti visus savo reaktorius, kurie kadaise nedaug gamtinių išteklių turinčią Japoniją aprūpindavo trečdaliu energijos.
2012-09-14

Kodėl žalieji turėtų pamilti atomą?

Vos tik cunamio banga 2011 metų gegužę nuplovė Japonijos pakrantę ir pažeidė Fukušimos reaktorius, netruko pasigirsti balsų, teigiančių, kad pusę amžiaus trukęs atomo pažabojimo eksperimentas baigėsi, rašo „Foreign Policy“. Atominės elektrinės pagamina 15 proc. viso pasaulio sunaudojamos elektros energijos ir neišmeta į aplinką nė gramo šiltnamio efektą sukeliančių dujų.
2012-09-10

Japoniją supurtė 4 balų žemės drebėjimas

Šeštadienį Japonijoje centrinėje pagrindinės Honsiu salos dalyje užfiksuotas 4,0 balo stiprumo žemės drebėjimas. Kol kas pranešimų apie žalą infrastruktūrai ar sužeistuosius nėra. Taip pat, šalies meteorologijos agentūros duomenimis, pavojaus dėl cunamio nėra. Požeminio smūgio epicentras užfiksuotas Ramiajame vandenyne, netoli Ibarakio prefektūros pakrantės, o židinys - 40 kilometrų gylyje po jūros dugnu. Požeminius smūgius juto ir Fukušimos bei Totigio prefektūrų gyventojai.
2012-08-25

Fukušimos AE kontrolę perėmė valstybė

Fukušimos atominės elektrinės operatorė „Tokyo Electric Power“ (TEPCO) perėjo Japonijos valstybės kontrolėn. Šalies vyriausybė perėmė energetikos kompanijos kontrolę mainais į trilijono jenų paramą (12,8 mlrd. dolerių). Lėšas skyrė valstybinis paramos fondas, iš kurio išmokamos kompensacijos, susijusios su Japonijoje įvykusia katastrofa. Šis fondas – pagrindinis TEPCO akcininkas.
2012-07-31

Japonija grįžta prie branduolinės energetikos?

Japonija trečiadienį atnaujins antrojo reaktoriaus veiklą po to, kai dėl Fukušimos krizės buvo uždarytos visos šalyje esančios atominės elektrinės. Ohi jėgainės 4-asis reaktorius, esantis 370 kilometrų atstumu nuo Tokijo, bus paleistas 21 val. vietos laiku, informavo elektrinės operatorė „Kansai Electric Power Co“. Elektrinės 3-iasis reaktorius buvo aktyvuotas šio mėnesio pradžioje. Tokiu sprendimu siekiama išvengti galimo elektros stygiaus.
2012-07-18

Japonija atnaujins antrojo reaktoriaus veiklą

Japonija trečiadienį atnaujins antrojo reaktoriaus veiklą po to, kai dėl Fukušimos krizės buvo uždarytos visos šalyje esančios atominės elektrinės. Ohi jėgainės 4-asis reaktorius, esantis 370 kilometrų atstumu nuo Tokijo, bus paleistas 21 val. vietos laiku, informavo elektrinės operatorė „Kansai Electric Power Co“. Elektrinės 3-iasis reaktorius buvo aktyvuotas šio mėnesio pradžioje. Tokiu sprendimu siekiama išvengti galimo elektros stygiaus.
2012-07-18

Nustatyta, kad Fukušimos branduolinės katastrofos buvo galima išvengti

Japonijos Fukušimos atominės elektrinės krizė yra „žmonių sukelta katastrofa“, teigiama šalies parlamento komisijos pranešime. Katastrofa galėjo ir turėjo būti numatyta bei išvengta, o jos padariniai galėjo būti sušvelninti efektyvesne žmonių reakcija, sakoma pranešime. Komisijos pranešime minimi svarbūs vyriausybės ir elektrinės operatorės „Tepco“ reakcijos trūkumai. Be to, pažymima, kad vengiama ištirti valdžios atsakomybę.
2012-07-05

Japonijoje per žemės drebėjimą lingavo dangoraižiai

Antradienio rytą į rytus nuo Japonijos sostinės Tokijo užfiksuotas 5,4 balo stiprumo žemės drebėjimas, remdamasi šalies meteorologijos agentūra skelbia „RIA Novosti“. Požeminio smūgio epicentras buvo 100 kilometrų gylyje Japonijos įlankoje. Sukrėtimą jautė ir Tokijo gyventojai, lingavo dangoraižiai. Kol kas pranešimų apie žalą infrastruktūrai ar sužeistuosius nėra. Taip pat nėra paskelbta pavojaus dėl cunamio, informavo agentūra.
2012-07-03

Dešimtys tūkstančių japonų protestavo prieš branduolinę energetiką

Penktadienį Tokijyje dešimtys tūkstančių žmonių surengė protesto demonstraciją prieš tai, kad vėl būtų paleisti du reaktoriai Ohio atominėje elektrinėje. Tai buvo didžiausia iki šiol manifestacija prieš branduolinę energetiką Japonijoje. Premjeras Yoshihiko Noda nusprendė, kad Japonijos vakarinėje dalyje esančios Ohio jėgainės 3-iasis ir 4-asis reaktoriai, kurie po tyrimo buvo pripažinti saugiais, vėl bus paleisti.
2012-06-29
Į viršų