europos sąjungoje
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos sąjungoje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos sąjungoje“.
Vis daugiau gyventojų renovacijos metu nori įsidiegti alternatyvius energijos šaltinius
Elektros ir šilumos kainoms kylant lyg ant mielių, vis daugiau renovuotinų daugiabučių gyventojų pradeda dairytis į alternatyvius energijos šaltinius. Jie padeda ne tik žymiai sutaupyti išlaidas už komunalinius mokesčius, bet ir prisideda prie kovos su klimato kaita.
Petro Gražulio dukra prabilo apie dėl jos papuošalų kilusį skandalą: liūdna, kad melas ima viršų
Šią savaitę kilus skandalui dėl jos produktuose galimai esančių kenksmingų medžiagų, papuošalų kūrėja Marija Šalaševičienė situacijos iš pradžių nekomentavo. Visgi, praėjus keletui dienų, moteris prabilo socialiniuose tinkluose.
„Mari Made“ kūrėja tikino, jog turi visus dokumentus, galinčius įrodyti, kad jos papuošalai tikrai gaminami iš tauriųjų metalų.
„Mano kūryba – pagrindinė meilės kalba su žmonėmis.
Rusija kaltina Lenkiją „pavojinga eskalacija“ Rytų Europoje
Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį apkaltino su Ukraina besiribojančią NATO narę Lenkiją eskaluojant padėtį Rytų Europoje, Varšuvai išsiuntus 45 rusų diplomatus dėl įtariamo šnipinėjimo.
„Varšuva pasirinko pavojingos eskalacijos kelią regione, remdamasi ne nacionaliniais interesais, o NATO gairėmis, kurios grindžiamos atviru rusofobiškumu, pakeltu iki oficialios politikos lygio“, – teigiama ministerijos pareiškime.
Efektyvus būdas už šildymą mokėti mažiau – modernizacija
Išaugę sąskaitos iš šildymą ir elektrą šią žiemą daugelį gyventojų privertė plačiai atverti savo pinigines. Nors atrodo, kad mokesčiai už šias paslaugas jau pasiekė rekordines aukštumas – specialistai įspėja, kad kainos gali sparčiai augti ir toliau. Ką daryti norintiems sutaupyti?
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamento teigimu, efektyviausias būdas sutaupyti – renovuoti energetiškai neefektyvius pastatus.
Vokietijos finansų ministras siūlo parengti tarptautinį „Maršalo planą“ Ukrainai atkurti
Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris (Kristianas Lindneris) pasiūlė parengti tarptautinę programą Ukrainai atkurti, pasibaigus Rusijos invazijai, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
„Berlyno solidarumas su Europos kaimynėmis yra ilgalaikis, todėl reikėtų sukurti tarptautinį „Maršalo planą“ Ukrainai“, – antradienį per debatus dėl federalinio biudžeto Bundestage kalbėjo C. Lindneris.
Serbija atkirto Lietuvai: grasinti sankcijomis yra ne tik kvaila
Serbija atmeta Lietuvos raginimą nubausti šalis, atsisakančias prisijungti prie Ukrainą užpuolusiai Rusijai taikomų sankcijų, įskaitant ir narystės Europos Sąjungoje siekiančią Balkanų valstybę.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį paragino pasiųsti „aiškią žinią“ visoms valstybėms, svarstančioms suteikti galimybę Rusijai apeiti Vakarų sankcijas, jog jos pačios gali būti nubaustos.
Karas Ukrainoje. Rusijos raketų išpuolis Mykolajive: ukrainiečių kariai žuvo miegodami
Rusijos karinės pajėgos smogė pietų Ukrainos Mykolajivo miesto gynėjams. Dramatiškai su gausiomis Rusijos pajėgomis besikaunančius Ukrainos karius raketos užklupo miegančius. Pranešama, kad per išpuolį galėjo žūti 40 – 100 karių, tikslus skaičius dar nustatinėjamas.
Čmilytė-Nielsen: „Su brutalia jėga neįmanoma tartis, jai tegalima prieš pastatyti jėgą“
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad įvykiai Ukrainoje atvėrė akis, jog su brutalia jėga tartis neįmanoma – jai reikia prieš pastatyti jėgą.
Parlamentarams ketvirtadienį susirinkus į pavasario sesiją, Seime kalbą sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Čmilytė-Nielsen: Ukraina atvėrė akis
Seimo pirmininkė teigė, kad Seimo laukia daug neatidėliotinų darbų, o ir sesiją Seimas pradeda ypatingą dieną – kovo 11-osios išvakarėse.
Šimonytės kalba sulaukė daug palaikymo: „Putinas ir Lukašenka slydo patys ir gramzdino savo žmones“
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad šiuo metu Lietuva yra gražiausia, kokia galėtų būti. Premjerė pastebi, kad karo Ukrainoje akivaizdoje lietuviai susivienijo kaip niekad, o stebint susivienijantį pasaulį, panašu, jog vyksta galutinis išsivadavimas iš sovietinio totalitarizmo.
Parlamentarams ketvirtadienį susirinkus į pavasario sesiją, Seime kalbą sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
Gitanas Nausėda perspėja: turime rengtis totalinei visuotinei gynybai
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad karo akivaizdoje Lietuva turi dirbti dviem kryptimis. Pirma, reikia padėti su Rusijos agresija susidūrusiai Ukrainai, o antra, reikia rūpintis Lietuvos saugumu.
Parlamentarams ketvirtadienį susirinkus į pavasario sesiją, Seime kalbą sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Nausėda: reikia dirbti dviem kryptimis
Prezidentas G. Nausėda sveikino į pavasario sesiją susirinkusius parlamentarus. Vis dėto sesija Seimo narių laukia kitokia.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvoje viešintis Vokietijos prezidentas: „Nėra ženklų, kad karas greitai pasibaigs“
Lietuvoje viešintis Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris sako, kad Rusijos karas Ukrainoje truks dar ilgai. Vis dėlto kartu jis pabrėžė, kad Vakarai ir Vokietija tam bus pasiruošę.
Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį susitiko su Vokietijos prezidentu F. W. Steinmeieriu. Po jų susitikimo Rukloje surengta spaudos konefrencija.
Čekija paragino savo piliečius išvykti iš Ukrainos
Čekija sekmadienį paragino savo piliečius išvykti iš Ukrainos, stiprėjant nerimui, kad artimiausiomis dienomis Rusija gali įsiveržti į savo kaimynę.
„Krizinių situacijų štabo posėdyje apsvarstytas padėties Rytų Ukrainoje rimtumas dėl Rusijos veiksmų. Mes nuolat palaikome ryšius su savo partneriais Europos Sąjungoje ir NATO sąjungininkėmis.
Vilija Blinkevičiūtė sukritikavo Gabrielių Landsbergį: „Už naują užsienio politikos kursą sumokės Lietuvos žmonės“
Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, vertindama Lietuvos diplomatijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio atsakymus Seimo LSDP frakcijai, teigia išgirdusi „daug tuščių pažadų“.
Politikės teigimu, susitikimo metu darsyk paaiškėjo, kad Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovybė, „ūmai pakeitusi šalies užsienio politikos kryptį, galimas ekonomines pasekmes Lietuvai lig šiol vertina atsainiai“.
„Pasiklausius ministro atsakymų, kiekvienas darsyk galė...
Pasiūlymas, kaip keisti NT mokestį – apmokestinti ne turtą, o pardavėją
Europos Parlamento narys Stasys Jakeliūnas mano, kad Lietuvoje reiktų įvesti ne visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį, o mokestį už NT pardavimo sandorius. Jo teigimu, tokia priemonė padėtų suvaldyti pernai ir šiemet šalyje sparčiai augančią infliaciją.
„Gruodį matome, kad kainos viršijo 10 proc., o sausį – ir 12 proc., lyginant su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu.
Verslas apie planus naikinti galimybių pasą: ilgai lauktas sprendimas
Vyriausybei kitą trečiadienį žadant priimti spendimą dėl galimybių paso sustabdymo, verslo atstovai sako laukę tokio sprendimo ir tikisi, kad dėl to parduotuvėse išaugs pirkėjų srautai, sumažės išlaidos, skirtos dokumento patikrai. Pasak jų, svarbu, kad galimybių pasas nebūtų naikinamas etapais ar su išimtimis.
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė galimą galimybių paso stabdymą vadina ilgai lauktu sprendimu ir sako, jog jis jau neturi logikos.
Nuo šiandien įsigaliojus naujiems reikalavimams – viena prekė tiesiog šluojama iš lentynų: štai, kur galima nusipirkti
Pirmadienį įsigaliojus reikalavimui renginiuose uždarose patalpose dėvėti respiratorius, gyventojai juos tiesiog ėmė šluoti iš parduotuvių ir vaistinių lentynų. Kai kur respiratorių neliko. Vis dėlto prekybininkai patikina, kad atsargų užtenka ir visi norintys jų įsigyti, dar gali tai padaryti. Respiratorių kainos svyruoja nuo 99 centų iki kelių eurų už vienetą, kaina priklauso nuo respiratoriaus kokybės.
Valstiečių reikalavimas Vyriausybei – pervadinti Taivano atstovybę, įspėja apie ekonominius nuostolius
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinė Vyriausybė reikalauja Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės pervadinti Taivano atstovybę į Taipėjaus ekonominę ir kultūrinę atstovybę. Taip pat šešėlinis ministrų kabinetas Seimui teiks rezoliuciją, kuria siūlo išreikšti palaikymą Vienos Kinijos politikai.
URM: Gabrielius Landsbergis nuolat tariasi su prezidentu dėl atsako į Kinijos veiksmus
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuolat tariasi su prezidentu Gitanu Nausėda dėl atsako į Kinijos veiksmus, teigia jo atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.
„Nuolat tariamės su prezidentu visais klausimais, įskaitant ir dėl atsako į Kinijos taikomas neteisėto ekonominio spaudimo priemones“, – BNS ketvirtadienį teigė ministro atstovė.
Į naująją Nyderlandų vyriausybę įeis rekordinis skaičius moterų
Į naująją Nyderlandų vyriausybę įeis rekordinis skaičius moterų, rodo sekmadienį paskelbtas valdžią perimsiančios koalicijos sudarytos ministrų ir valstybės sekretorių sąrašas.
Remiantis sąrašu, net 14-a iš 29 ministrų ir valstybės sekretorių postų teks moterims, įskaitant 10 ministrų postų iš 20-ies.
Keturių partijų koalicija prisieks sausio 10 dieną, po rekordiškai ilgų derybų, kurios truko net 271 dieną po kovo 17-ąją įvykusių rinkimų.
Iš Lietuvos išvykus 98 migrantams – Agnės Bilotaitės džiaugsmas: „Mes susitvarkėme“
Sekmadienį užsakomuoju skrydžiu iš Lietuvos išsiuntus 98 migrantus, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tai vadina istoriniu įvykiu.
Apie tai A. Bilotaitė sekmadienį pakomentavo spaudos konferencijoje.
Bilotaitė: tai istorinis įvykis
Ministrė A. Bilotaitė skrydį vadina istoriniu įvykiu. Pasak jos, tai yra pozityvus ženklas, rodantis, kad su migrantų krize Lietuvai pavyko susitvarkyti.
„Jei kalbėsime apie migracijos krizę, mes susitvarkėme, mums pavyko ją sustabdyti.
Šimonytė apie Landsbergio patraukimą: „Kai nuspręsiu, tada ir informuosiu“
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė dar neapsisprendė, ar patraukti iš pareigų užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Šis ketvirtadienį pareiškė esantis pasiruošęs pasitraukti, jei tik taip nuspręs I. Šimonytė.
„Kai nuspręsiu, tada ir informuosiu“, – lakoniškai į Seime valstiečio Dainiaus Gaižausko užduotą klausimą, ar ketina patraukti G. Landsbergį, atsakė I. Šimonytė.
Įvertino Gabrieliaus Landsbergio kalbas apie pasitraukimą: tuomet atsakomybę turėtų prisiimti ir Ingrida Šimonytė
Užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui pareiškus, kad yra pasiruošęs pasitraukti dėl Baltarusijos trąšų tranzito per Lietuvą skandalo, politologai tokį jo žingsnį vertina nevienareikšmiškai. Viena vertus, svarsto ekspertai, G. Landsbergio pasitraukimas parodytų aukštą politinės moralės lygį, kita vertus, atsakomybę tokiu atveju tektų prisiimti ir premjerei Ingridai Šimonytei.
Privalomi skiepai ir karantinas atsisakantiems: parlamentarai atsako, ar to galime išvengti
Diskusijos apie privalomą vakcinaciją vyksta jau ir Europos Sąjungos lygmenyje. Šalims vienai po kitos priimant griežtesnes priemones nepasiskiepijusiems arba įvedant privalomą vakcinaciją, parlamentarai dėl privalomo skiepijimo Lietuvoje nesutaria. Vienų nuomone, kryptingai artėjame link privalomų skiepų, o kiti tokios priemonės įvedimo neįsivaizduoja.
EK vadovė: „metas pagalvoti apie privalomą vakcinaciją“ nuo COVID-19
Europos Sąjunga turėtų „pagalvoti apie privalomą vakcinaciją“ nuo COVID-19, trečiadienį pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, pabrėždama, kad dėl to turėtų spręsti šalių narių vyriausybės.
„Mano asmeninė pozicija yra... Manau, kad yra suprantama ir tikslinga vesti tokią diskusiją dabar“, – spaudos konferencijoje sakė ji.
EK vadovė pridūrė, kad trečdalis iš 450 mln. ES gyventojų vis dar yra nepasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos.
Žiniasklaida: Briuselis kviečiasi lietuvių, lenkų ir latvių ambasadorius dėl padėties pasienyje
Pasirodžius pranešimams apie Baltarusijos pasienyje įstrigusius migrantus, tarp kurių esama ir vaikų, už migraciją atsakinga eurokomisarė Ylva Johansson savo socialinio tinklo paskyroje išreiškė susirūpinimą ir kvietė Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) neeiliniam susitikimui.
Visgi, kaip skelbia lrt.lt, susitikimas šią savaitę neįvyks, jis yra perkeltas.
Lietuva pagal mirtingumą nuo COVID-19 – antra Europos Sąjungoje
Lietuva pagal naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus užima ketvirtą, o pagal mirtingumą – antrą vietą Europos Sąjungoje (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.
Praėjusią savaitę pagal šiuos rodiklius Lietuva atitinkamai buvo septinta ir trečia.
Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites naujų susirgimų Lietuvoje rodiklis siekia beveik 395 atvejus 100 tūkst. gyventojų.
Užsienyje paskiepyti arba persirgę Lietuvos gyventojai gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą
Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui.
Prekybos centruose nebelieka vasaros iškilų metu itin populiarių plastikinių indų
Neberadę parduotuvių lentynose vienakrtinių plastikinių indų ar ausų krapštukų, o kavinėje negavę plastikinio dangtelio puodeliui, nenustebkite. Nuo šeštadienio vienkartinių plastikinių prekių ir Lietuvoje, ir Europos Sąjungoje turi nebelikti, prekybininkams leista tik išparduoti jau turimus likučius.
Plastiką parduotuvių lentynose turi keisti tvarios medžiagos – pavyzdžiui, bambukas ar popierius.
Mėgstamiausios lietuvių žuvys, dažniausiai atsiduriančios ant mūsų stalo
Žuvis – nuo seno mėgstamas lietuvių patiekalas. Tokias lietuvių tradicines žuvis kaip karpis, skumbrė, silkė, šiandien papildo ir egzotiškesnės žuvys bei jūrų gėrybės. Vis dėlto daugelis lietuvių lieka ištikimi tradiciniam skoniui ir dažniausiai skanauja šias penkias labiausiai pamėgtas žuvis. Kokios žuvys dažniausiai atsiduria ant mūsų stalo, kokiomis maistinėmis vertybėmis pasižymi ir kaip gali būti ruošiamos, apžvelgsime šiame tekste.
Šimonytė: korupcijos rizikas padėtų mažinti elektroninės paslaugos, politikų pavyzdys
Korupcijos apraiškas mažinti padėtų elektroninių paslaugų plėtra, valstybės tarnybos prestižo didinimas bei politikų rodomas nepakantumo pavyzdys, sako premjerė Ingrida Šimonytė, tarptautiniam indeksui rodant prastus rezultatus šioje srityje.
„Man atrodo, kad svarbiausia yra prielaidų mažinimas pačių ten, kur tai yra įmanoma, nes yra daug santykio su valstybe aspektų, kur galima sumažinti galimybes sukurti terpę, kad kažkas turėtų atsilyginti už tai, kas ir taip priklauso mokesčių mokėtojui.
Mėgstamos sultys: atskleidė, kaip skiriasi vyrų ir moterų pasirinkimai
Sultis Lietuvoje mėgsta ir maži, ir dideli – šalyje kasmet išgeriama virš 40 mln. litrų įvairių sulčių, nektarų ir sulčių gėrimų. Visgi, mėgstamiausios sultys skiriasi – tai priklauso nuo vartotojų amžiaus, lyties ir net išsilavinimo.
Tyrimų bendrovės „Spinter Research“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, kad kas antras Lietuvos gyventojas pirmenybę teikia apelsinų sultims – jomis mėgaujasi 56 proc. tyrime dalyvavusių respondentų.
Kaip keliauti sklandžiai ir patogiai su mažais vaikais?
Šiltėjantys orai ir artėjanti vasara, rodos, jau ragina planuoti keliones. Norėtumėte vykti į saulėtąją Tenerifę ar Madeirą, o gal sėsliau – pakaktų ir lietuviškojo pajūrio? Įvairūs pasaulio kraštai jau laukia, tačiau pirmiausia – saugumas ir apgalvotai sukrauti lagaminai. Nekantrauja ir tėvai, ir mažieji.
Minint pasaulinę lėtinių žarnyno ligų dieną gydytojai įspėja: šiuos signalus turite pastebėti jau dabar
Kasmet gegužę gydytojai primena, jog apie lėtines uždegimines žarnų ligas turėtume kalbėti vis garsiau, žinoti daugiau ir tirtis laiku. Šiemet šią svarbią dieną priminė ir žinomo šviesų menininko Arvydo Buinausko simboliškai violetine spalva nušviesta Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika, Laisvės alėjos ir Vienybės aikštės fontanai.
Šimonytė: Kol Kremliuje yra dabartinis režimas, pokyčių santykiuose nebus
Neverta tikėtis pokyčių Rusijos ir Baltijos regiono šalių santykiuose, kol Kremliuje yra dabartinis režimas, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.
Lenkijos ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio teigimu, santykių su Rusija atšalimo iniciatoriai yra ne kitos šalys, o pati Rusija, vykdanti kaimynams grėsmingą imperialistinę politiką, todėl būtina imtis konkrečių veiksmų, siekiant stiprinti saugumą NATO ir Europos Sąjungos rytiniame flange.
Lietuva pagal sergamumą COVID-19 – šešta, pagal mirtingumą – 13-ta Europos Sąjungoje
Lietuva pagal naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus atsidūrė šeštoje, o pagal mirtingumą – 13-toje vietoje Europos Sąjungoje (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.
Centro duomenimis, per pastarąsias dvi savaites Lietuvoje naujų susirgimų 100 tūkst. gyventojų teko kiek daugiau nei 540 atvejų.
Pagal šį rodiklį pirmasis Europos Sąjungoje yra Kipras, kur per tą patį laikotarpį 100 tūkst.
Siekiantiems pasikeisti asbestinę stogo dangą – beveik 2 mln. eurų parama
Asbestas ir jo gaminiai, anksčiau dažnai naudoti dengti stogus, dėl sveikatai keliamos rizikos nuo 2005 metų uždrausti visoje Europos Sąjungoje (ES). Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“, kaimo gyventojai nuo gegužės 3 iki 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal priemonės veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“ ir pakeisti asbestinę stogo dangą į kitą – sveikatai ir aplinkai saugesnę.
Maistas Rusijoje per metus brango 7,5 karto sparčiau nei ES
Maisto produktai Rusijoje pirmąjį šių metų mėnesį buvo 8,2 proc. brangesni nei pernai sausį, o Europos Sąjungoje maistas per metus pabrango vidutiniškai tik 1,1 proc., skelbia Rusijos statistikos tarnyba „Rosstat“.
Sparčiausiai Rusijoje per metus brango daržovės – 17,5 proc., tuo tarpu ES – vos 0,2 procento.
Cukraus, šokolado ir saldumynų kainos Rusijoje išaugo 13,7 proc. (ES – 0,9 proc.), vaisių – 13,5 proc. (3,3 proc.), riebalų – 11,0 proc. (sumažėjo 0,5 proc.
ES skubos tvarka aprobuos vakcinas nuo koronaviruso atmainų
Europos Sąjungai (ES) sulaukiant kritikos dėl lėto vakcinų aprobavimo proceso, buvo sutarta atnaujintas vakcinas nuo koronaviruso atmainų aprobuoti skubos tvarka, sekmadienį pranešė už sveikatą atsakinga Europos Komisijos narė.
„Mes su Europos vaistų agentūra išanalizavome procesą, – interviu vokiečių dienraščiui „Augsburger Allgemeine“ sakė Stela Kiriakides.
Į Lietuvą atkeliavo pirmoji „AstraZeneca“ vakcinų siunta
Šeštadienį vakare į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį atgabenta pirmoji farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinų siunta – 12 tūkst. vakcinos dozių. Jos bus paskirstytos visų savivaldybių gydymo įstaigoms Lietuvoje ir naudojamos švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacijai.
Vakcinos į Lietuvą buvo atgabentos furgonu iš Belgijos, lydint policijos ekipažui. Pirmadienį ir antradienį jas planuojama išvežioti šešiasdešimčiai savivaldybių.
Lenkijoje netrukus debiutuos „Amazon“ prekybos platforma
JAV elektroninės prekybos milžinė „Amazon“ trečiadienį pranešė netrukus paleisianti svetainę lenkų kalba ir pradėjo registruoti įmones, norinčias pardavinėti savo prekes klientams Lenkijoje per bendrovės platformą.
Lenkija, kurioje gyvena 38 mln. žmonių, yra viena iš paskutinių didžiųjų Europos šalių, neturinti jai skirtos „Amazon“ svetainės.
Europos Sąjungoje „Amazon“ turi svetaines, skirtas Prancūzijai, Vokietijai, Italijai, Nyderlandams, Ispanijai ir Švedijai.
Akibrokštas iš Pugačiovos: ėmė sekti Navalną, o buvusį vyrą Kirkorovą išmetė iš sekėjų sąrašo
Vykstant protestams Rusija ir vis daugiau žmonių pasisakant apie Kremliaus valdžią - akibrokštas iš Alos Pugačiovos. Akyliausi pastebėjo, kad savaitgalį atlikėja socialiniuose tinkluose ėmė sekti opozicijos lyderio Aleksėjaus Navalno profilį, o savo buvusį sutuoktinį Filipą Kirkorovą, kuris pasisako už Kremliaus valdžią, pašalino iš sekėjų sąrašų.
Toks Rusijos primadonos elgesys sulaukė daugybės dėmesio.
Stano rėžė, ką galvoja apie Rusijos valdžią: „Kol kaimynai yra tokie, naktim ramiai nemiegosim“
Kol Kremlius tęsia susidorojimą su Aleksejumi Navalnu ir jo aplinka, daugybė žmonių išeina į gatves bei protestuoja prieš tokius valdžios sprendimus.
Kad ir kaip Rusijos valdžia bandė „užtildyti“ garsųjį A.Navalną, tačiau tai vyro nesustabdė nuo gėdingų faktų viešinimo. Pasveikęs jis užbaigė iki šiol įspūdingiausią korupcijos tyrimą, atskleidžiantį paties Vladimiro Putino neįtikėtino masto korupciją ir godumą.
Naujieji metai per pandemiją pasaulio šalyse: įspūdingi fejerverkai ir spindintys miestų simboliai
Naujųjų metų sutiktuvės daugelyje pasaulio šalių šiemet buvo išties kitokios nei įprasta. Tačiau nepaisant įvairių ribojimų ir nerimo dėl koronaviruso, šventinės iškilmės apskriejo visą pasaulį. Kviečiame pamatyti kaip itin lauktus 2021-uosius žmonės sutiko nuo Londono iki Rio de Žaneiro.
Vakar naktį britai žymėjo ne tik naujus metus. Žymiajam „Big Beno“ laikrodžiui mušant 11 valandą, oficialiai baigėsi beveik pusšimtį metų trukusi narystė Europos Sąjungoje.
TV3 Žinios. Lietuvoje pradėta skiepyti nuo koronaviruso
Lietuvoje prasidėjo vakcinacija nuo koronaviruso. Didžiosiose šalies ligoninėse nuo ankstyvo ryto vienas po kito skiepijosi medikai. Jie sako, kad skiepo jausmas toks pat kaip nuo gripo.
Medikai tikisi, kad pasiskiepiję ir po mėnesio įgiję imunitetą galės ne tik sumažinti įtampą ligoninėse, bet ir laisvai vaikščioti į svečius. Tiesa, yra ir atsisakančių skiepytis. Tokius medikus Santaros klinikos grasina nebeprileisti prie sunkiausių ligonių ir perkelti į kitus skyrius.
Santaros klinikose leidžiami skiepai nuo Covid-19: pirmoji paskiepyta slaugytoja
Santaros klinikose gruodžio 27 d., sekmadienį, pradedami skiepyti pirmieji medicinos darbuotojai.
Skiepijimo procesas 8 val. pradėtas rodyti tiesioginėje transliacijoje iš Santaros klinikų, kad žmonės galėtų stebėti, kaip vyks vakcinacija.
Santaros klinikose, Infekcinių ligų centre, pirmąjį skiepą gavo slaugytoja Nijolė Ramonaitė. Jos paklausta, ar viskas gerai, kaip ji jaučiasi, moteris atsakė, kad viskas yra puikiai.
Specialistai tikina: klastinga liga, visam gyvenimui pažeidžianti sąnarius, gali būti suvaldoma
Viena iš dažniausių uždegiminių lėtinių sąnarių ligų yra reumatoidinis artritas. Tai bene agresyviausia artrito formų, galinti išsivystyti bet kuriame amžiuje. Šios ligos klastingumas pasižymi tuo, jog sukeliamas sąnarių uždegimas, skausmas ir patinimas, ilgainiui, gali pažeisti ir svarbius žmogaus vidaus organus.
Reumatoidinis artritas laikomas autoimunine liga, kuomet žmogaus imuninė sistema pradeda gaminti antikūnus prieš paties organizmo audinius.
Didžioji dalis Lietuvos augintinių vis dar neženklinti: kam reikalinga tokia gyvūnų identifikacija?
Iš namų pabėgus mylimam augintiniui, šeimininkus aplanko milžiniškas sielvartas. Paieškos, skelbimai ir kitos priemonės kartais gali būti visai bevaisės – net jei jūsų gyvūną pavyks atrasti geradariams, augintinis į tikruosius namus gali taip ir nebesurasti kelio.
Londone gyvenantys atlikėjai prisiminė sunkiausias dienas: mylimoji padėjo atmerkti akis ir pamatyti kitokį gyvenimą
Londone gyvenantys atlikėjai Mantas Vygantas ir Jolanta Naruševičiūtė dėl pasaulyje susiklosčiusios situacijos dėl koronaviruso, į Lietuvą šiais metais progos grįžti taip ir neturėjo. Nepaisant to, savo ilgesį jie dažnai paverčia dainomis, o artėjant didžiosioms metų šventėms, ketina surengti ir labdaros koncertą.
Kalbėdama su naujienų portalu tv3.lt žinoma pora prisiminė akimirkas, kai tos pagalbos be galo reikėjo ir jiems, mat persikėlus gyventi į Londoną viskas žibėjo tikrai ne auksu.
Latvijoje nustatyta rekordiškai daug naujų užsikrėtimo ir mirties nuo koronaviruso atvejų
Latvijoje per praėjusią parą užfiksuotas dar vienas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – 313, taip pat mirė rekordiškai daug anksčiau užsikrėtusių pacientų – šeši, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.
Be to, šalyje atlikta lig šiol daugiausia testų – 7 328, o 4,3 proc. iš jų buvo teigiami. Centras anksčiau paaiškino, kad Europos Sąjungoje šis rodiklis laikomas svarbiu, nes jam perkopus 4 proc. ligos plitimas laikomas greitu ir nekontroliuojamu.
Vargai dėl automobilio statymo kortelės – kodėl ne visada ją gali gauti ten, kur gyveni?
Vilniuje gyvenančios Gitanos Pinkevičienės dukrai Kotrynai – 29-eri, ji juda neįgaliojo vežimėliu. Kotryna balsuoja kiekvienuose rinkimuose, tad, žinoma, nepraleido ir pastarųjų Seimo rinkimų. Į juos ją paprastai veža mama. Tiesa, ji juokais sako po pirmojo turo suabejojusi, ar su dukra važiuoti balsuoti antrajame, mat atvykusi balsuoti gavo baudą.