europos parlamentas

Europos Parlamentas

 

Europos Parlamentas yra vienintelė tiesiogiai renkama ES institucija. Jame Jums atstovauja 705 Parlamento narys. Parlamento nariai dalyvauja komitetuose, kuriuose atlieka parengiamąjį Parlamento plenarinių sesijų darbą. Parlamento nariai yra susiskirstę į frakcijas. Į frakcijas jie buriasi ne pagal pilietybę, bet pagal politines pažiūras. 

Parlamento delegacijos palaiko ryšius ir keičiasi informacija su ES nepriklausančių šalių parlamentais.

 

EP išreiškė paramą Ukrainos prašymui panaikinti apribojimus Vakarų ginklais smogti Rusijai

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kurioje Europos Sąjungos (ES) šalys raginamos leisti Ukrainai naudoti Vakarų ginklus smogti kariniams taikiniams Rusijoje ir kuri sulaukė piktos Maskvos reakcijos. Ukrainiečiai prašo, kad sąjungininkai leistų jiems naudoti perduotus ginklus smogti, Kyjivo teigimu, teisėtiems kariniams taikiniams Rusijos teritorijoje, pavyzdžiui, oro bazėms, iš kurių kylantys Rusijos lėktuvai nepaliaujamai bombarduoja Ukrainą.
Prieš 12 val.

Pasipylė juokai dėl Kubiliaus pozicijos EK: „Iš vandenyno gelmių šaunam į kosmosą dabar, toks diapazonas“

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen išdalijo Europos Komisijos portfelius. Lietuvos kandidatas Andrius Kubilius tampa gynybos ir kosmoso eurokomisaru. Tiesa, kai kuriems opozicijos politikams tai, kad Kubilius kuruos kosmoso sritį – juokinga, o ir gynybos sritis esą nauja, todėl nesant finansavimo gali būti nereikšminga. Konservatoriai naujuoju portfeliu džiaugiasi, sako, kad karo Ukrainoje kontekste jis – vienas svarbiausių.

EP narys iš Orbano partijos atsisakė mandato po muštynių bare

Europos Parlamento narys iš Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbáno partijos „Fidesz“ Balázsas Győrffy`is penktadienį pareiškė, kad atsisako mandato po išvakarėse įvykusio incidento. Politikas tai paskelbė feisbuke, praneša portalas „eurointegration“. Pasak B. Győrffy`io, ketvirtadienio vakarą jis „neblaivus įsivėlė į kivirčą su moterimi, kuris, deja, peraugo į smurtą“. „Nors aš, deja, neprisimenu, kas atsitiko, bet tai, ką padariau, yra nepriimtina.
2024-08-23

Roberta Metsola perrinkta Europos Parlamento pirmininke

Europos Sąjungos (ES) įstatymų leidėjai antradienį didele balsų dauguma perrinko konservatyvių pažiūrų Maltos politikę Robertą Metsolą dar vienai kadencijai Europos Parlamento (EP) pirmininkės poste. Kaip pranešama, R. Metsola 720 vietų turinčiame EP surinko 562 balsus. Ji parlamento pirmininke dirbs ateinančius pustrečių metų. Antradienį EP Strasbūre (Prancūzija) susirinko į pirmąją naujos kadencijos sesiją.
2024-07-16

Europos Parlamentas renkasi į pirmąją naujos kadencijos sesiją: Metsola turėtų būti perrinkta pirmininke

Europos Parlamentas (EP) antradienį Strasbūre renkasi į pirmąją naujos kadencijos sesiją. Tikimasi, kad įstatymų leidėjai perrinks maltietę Robertą Metsolą šios institucijos pirmininke. Centro dešiniųjų Europos liaudies partijos (EPP) narė R. Metsola turėtų būti išrinkta dar vienai pustrečių metų kadencijai. Prieš tai jos politinė grupė birželio mėnesį vykusiuose EP rinkimuose iškovojo 188 mandatus.
2024-07-16

Seime prisiekė nauja parlamentarė, demokratė Jekaterina Rojaka

Seime antradienį prisiekė nauja parlamentarė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, ekonomistė Jekaterina Rojaka. Ji pakeitė į Europos Parlamentą išrinktą „valstietį“ Aurelijų Verygą. J. Rojaka buvo išrinkta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše į Seimą, tačiau dirbs demokratų frakcijoje.

Seime prisieks nauja parlamentarė Jekaterina Rojaka

Antradienį Seime prisieks į Europos Parlamentą (EP) išrinktą Aurelijų Verygą pakeisianti parlamentarė, ekonomistė Jekaterina Rojaka. Nors A. Veryga į Seimą išrinktas daugiamandatėje apygardoje pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą, politikė jungsis ne prie Seimo „valstiečių“, o Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“. „Jungsiuosi prie man vertybiškai artimos Demokratų frakcijos Seime ir dirbsiu su komanda, su kuria anksčiau sėkmingai dirbome Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje...

Prancūzijos „Nacionalinis sambūris“ jungiasi prie Orbano buriamos kraštutinių dešiniųjų frakcijos Europos Parlamente

Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partija „Nacionalinis sambūris“ (RN) jungiasi prie Vengrijos premjero Viktoro Orbano buriamos frakcijos Europos Parlamente „Patriotai už Europą“. Tai pirmadienį tinkle X patvirtino vyriausybės atstovas Zoltan Kovacsas. Ši frakcija gali tapti trečia stipriausia jėga naujajame Europos Parlamente.
2024-07-08

Naujasis Orbano kraštutinių dešiniųjų aljansas Europos Parlamente atitinka sąlygas frakcijai suformuoti

Naujasis Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano suburtas kraštutinių dešiniųjų partijų aljansas Europos Parlamente atitinka sąlygas, reikalingas frakcijai suformuoti. Šeštadienį prie aljanso prisijungus kraštutinei dešiniajai Danijos liaudies partijai ir Belgijos kraštutinių dešiniųjų „Vlaams Belang“, partijų aljansas turi reikalingą skaičių europarlamentarų iš septynių šalių.
2024-07-07

Viktoras Orbanas sukūrė naują ES parlamentinį aljansą

Vengrijos ministras pirmininkas nacionalistas Viktoras Orbanas sekmadienį paskelbė apie naujo ES parlamentinio aljanso su Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija ir buvusio Čekijos premjero Andrejaus Babišo centristų grupe sukūrimą. V. Orbanas, kurio šalis pirmadienį perima ES pirmininkavimą, jau seniai prieštarauja „Briuselio elitui“, pastaruoju metu kaltindamas Briuselį karo Ukrainoje kurstymu.
2024-06-30
REKLAMA
REKLAMA

Vengrijos premjeras Orbanas siekia suformuoti naują Europos Parlamento frakciją

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sekmadienį paskelbė, kad kartu su Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija ir buvusio čekų premjero Andrejaus Babišo Čekijos centristų frakcija nori sudaryti naują aljansą Europos Parlamente (EP). „Prisiimame atsakomybę įkurti šią naują platformą ir naują frakciją.
2024-06-30

Intrigos Briuselyje: von der Leyen sąjungininke laikyta Italijos premjerė susilaikė nuo balsavimo

Briuselyje šalių vadovai pasidalino svarbiausius Europos Sąjungos postus. Tačiau yra nepatenkintų: Italijos premjerė Giorgia Meloni nesutinka su Ursulos von der Leyen, Kajos Kallas ir Antonijaus Koštos kandidatūromis. Mat nepaisant kraštutinių dešiniųjų proveržio Europos Parlamento rinkimuose, visi kandidatai – centristai. Aukščiausio lygio susitikime Briuselyje išdalinti svarbiausi Europos Sąjungos postai. Ursula von der Leyen tęs darbus Europos Komisijoje.
2024-06-28

Valstiečių sąrašą Seimo rinkimuose ves Veryga, Karbauskis į parlamentą nekandidatuos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą Seimo rinkimuose ves Aurelijus Veryga, o partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis parlamentaro posto nesieks. Tokį sprendimą penktadienį patvirtino partijos taryba. A. Veryga, sėkmės atveju, bus siūlomas į premjero postą. „LVŽS taryba nusprendė, kad į rinkimus sąrašą ves Aurelijus Veryga. Jis, jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga formuos Vyriausybę, galės tapti premjeru.

Tokių kaip Petras Gražulis Europos Parlamente – ne vienas: ryškiausi Europos veikėjai

Naujai išrinkti europarlamentarai jau kraustosi į Briuselį. Belgijos sostinėje apsilankęs Petras Gražulis ieško savo vietos parlamento politinėse grupėse, tačiau kol kas jo niekas nenori priimti. Gražulis politinių grupių atstovams pasakoja, neva Lietuvoje yra politinis kalinys, su kuriuo bando susidoroti konservatoriai. Antrą kadenciją Briuselyje dirbanti konservatorė Rasa Juknevičienė Gražulį perspėja, kad europarlamente jis negalės elgtis taip neadekvačiai, kaip Seime.

VRK patvirtino galutinius Europos Parlamento rinkimų rezultatus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį patvirtino galutinius Europos Parlamento rinkimų rezultatus. Mandatus naujos kadencijos Europos Parlamente iškovojo aštuonios partijos. Daugiausia – tris – gavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, surinkę beveik 21 proc. rinkėjų balsų. Du laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija su 17,6 proc. balsų. Po vieną mandatą pasidalijo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (8,96 proc.), Laisvės partija (7,93 proc.

Gražulis patraukė „Politico“ dėmesį – pateko tarp 23 keisčiausių Europos Parlamento politikų

Kad Europos Parlamente būtų suformuota politinė frakcija, reikia 23 europarlamentarų iš septynių skirtingų šalių, penktadienį rašo leidinys „Politico“. Leidinys „su pasididžiavimu“ pristato savo paties sudarytą „keistuolių frakciją“, į kurią surinko 23 keisčiausius, labiausiai ekscentriškus ar tiesiog juokingiausius praėjusį savaitgalį išrinktus EP narius. Pasak „Politiko“, jei jie suvienytų jėgas, tai atitiktų visus kriterijus ir galėtų sudaryti savo frakciją. Ar jie tai padarys? Ne.

Lietuvoje EP rinkimuose gausiausiai balsavo Vokietijos, Lenkijos, Latvijos piliečiai

Lietuvoje sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose gausiausiai balsavo Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos piliečiai, antradienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Komisijos duomenimis, balsuoti Lietuvoje teise pasinaudojo 228 Europos Sąjungos (ES) piliečiai. Iš viso tokią teisę turėjo 7060 asmenų. Anot VRK, Lietuvos atstovus į EP rinko 53 Vokietijos, 46 Lenkijos, 22 Latvijos piliečiai, 18 prancūzų, 17 italų ir 11 olandų.

Nausėdos nenustebino Gražulio pergalė rinkimuose: turėtume daryti išvadas

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jo nenustebino sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose triumfavęs iš Seimo pašalintas parlamentaras Petras Gražulis. „(P. Gražulio išrinkimas – ELTA) nenustebino visiškai. Visada atsiranda žmonių, kurie išnaudoja dalies žmonių nuotaikas ir daro tai pakankamai gudriai – kalbu apie poną Vaitkų prezidento rinkimuose, apie poną Gražulį ne tik EP rinkimuose, bet ir daugybėje kitų rinkimų.

Armonaitė džiaugiasi „laisviečių“ rezultatu EP rinkimuose: tai nuteikia pozityviai prieš Seimo rinkimus

Sėkmingais partijai Europos Parlamento (EP) rinkimais besidžiaugiančių „laisviečių“ lyderė Aušrinė Armonaitė sako, kad opozicija dar neturėtų užmigti ant laurų prieš artėjančius Seimo rinkimus. „Matome, kad vis tik opozicijai nepavyko atvesti savo rinkėjų. (...) Tie, kas skina pergalės žiedlapius reitinguose, matyt, neturėtų to daryti per anksti.

Europoje pasibaigus rinkimams, pergalę švenčia centro dešinieji

Pasibaigus rinkimams į Europos Parlamentą, kurių metu stebėtas išaugęs krašto dešiniųjų partijų populiarumas, ir paskelbus negalutinius rinkimų rezultatus, pergalę šventė ES centro dešinieji, o Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen šansai pasilikti dar vienai kadencijai ženkliai padidėjo. „Šiandien – gera diena EPP“, – sekmadienio naktį pasirodžius pirmosioms prognozėms sakė U. von der Leyen, omenyje turėdama Europos liaudies partijos frakciją.
Aktualijos 2024-06-10

EP rinkimuose Šiaurės šalyse – kairiųjų partijų augimas ir kraštutinių dešiniųjų nuosmukis

Šiaurės šalyse per sekmadienį įvykusius Europos Parlamento rinkimus sustiprėjo kairiųjų ir žaliųjų partijos, o parama kraštutinių dešiniųjų jėgoms smuko, rodo oficialūs negalutiniai rezultatai.
2024-06-10

Vilija Blinkevičiūtė atskleidė, kuo Lietuva bus unikali Europoje po šių rinkimų

Europos Parlamento rinkimuose 2 mandatus iškovoję socialdemokratai rinkimų rezultatus vertina gerai, bet prikandę lūpą laukia rudens Seimo rinkimų. Jie tikisi, kad tuomet aktyvumas bus didesnis ir rinkimus laimės jie, o ne valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kaip kad nutiko dabar. „Tai tas rezultatas, kuris esant tokiam mažam rinkėjų aktyvumui, matyt, kitoks ir negalėjo būti.

Tiesiogiai: politinių partijų lyderių komentarai po Europos Parlamento rinkimų

Europos Parlamento rinkimai pasibaigė visoje Europoje, o Lietuvoje juos laimėjo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurie iškovojo 3 mandatus iš 11 Lietuvai skirtų vietų.

Europos Parlamento pirmininkė Metsola: darbas bus pradėtas „tuojau pat“

Dabartinė Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola paskelbė, kad antradienį įvyks pirmasis oficialus ES politinių frakcijų lyderių susitikimas po visuotinių ES rinkimų. R. Metsolos teigimu, naujasis parlamentas „pradės dirbti tuojau pat. Jau antradienį.
2024-06-10

Išrinktiems Europos Parlamento nariams – didžiulės algos, pensijos ir gausios privilegijos

Sekmadienį Lietuva išsirinko 11 Europos Parlamento (EP) narių. Artimiausius kelerius metus jie ne tik spręs pagrindinius Europos Sąjungos politinius reikalus, bet ir mėgausis įvairiomis privilegijomis. Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, į EP pateko Konservatoriai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Paulius Saudargas, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Vytenis Povilas Andriukaitis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Aurelijus Veryga.

Politologai įvertino EP rinkimų rezultatus: kai kurioms jėgoms reikėtų susirūpinti

Politologų teigimu, sekmadienį pasibaigusių Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai kai kurioms politinėms jėgoms siunčia įspėjamuosius signalus. Ekspertai mano, po rinkimų tapo akivaizdu, kad iš Lietuvos politinio žemėlapio gresia išnykti „darbiečiams“. Taip pat, pasak Mykolo Romerio universiteto politologės Rimos Urbonaitės, nėra kuo džiaugtis ir apie būsimas pergales pastaruoju metu kalbėjusiems socialdemokratams, kurie, nepaisant prezidento paramos, aukštų reitingų ir vadovaujami Vilijos ...

Per rinkimus Belgijoje kraštutiniams dešiniesiems nepavyks iškopti į pirmąją vietą

Didžiausia Belgijos kraštutinių dešiniųjų partija per sekmadienį vykusius nacionalinius ir regioninius rinkimus, surengtus drauge su rinkimais į Europos Parlamentą, pasiekė laimėjimų, bet mažiau nei prognozuota. Rezultatai suskaičiavus dar ne visus balsus parodė, kad kraštutinių dešiniųjų partija „Vlaams Belang“ šalies olandiškai kalbančiame flamandų regione gavo maždaug 22 proc. balsų, bet ją aplenkė 25 proc. balsų laimėjusi konservatorių partija N-VA.
2024-06-10

Per rinkimus Belgijoje kraštutiniams dešiniesiems nepavyks iškopti į pirmąją vietą

Didžiausia Belgijos kraštutinių dešiniųjų partija per sekmadienį vykusius nacionalinius ir regioninius rinkimus, surengtus drauge su rinkimais į Europos Parlamentą, pasiekė laimėjimų, bet mažiau nei prognozuota. Rezultatai suskaičiavus dar ne visus balsus parodė, kad kraštutinių dešiniųjų partija „Vlaams Belang“ šalies olandiškai kalbančiame flamandų regione gavo maždaug 22 proc. balsų, bet ją aplenkė 25 proc. balsų laimėjusi konservatorių partija N-VA.
2024-06-10

Europos Parlamento rinkimus Nyderlanduose laimėjo socialdemokratų ir žaliųjų aljansas

Europos Parlamento rinkimus Nyderlanduose aiškia persvara laimėjo socialdemokratų ir žaliųjų aljansas. PvdA ir „GroenLinks“ iškovojo aštuonis mandatus iš 31 – tai yra vienu mažiau nei prieš penkerius metus, rodo sekmadienio vakarą paskelbti preliminarūs rezultatai. Antroje vietoje liko radikalaus dešiniojo populisto Geerto Wilderso euroskeptiška Laisvės partija (PVV), kuri smarkiai pagerino savo rezultatą ir turės šešis mandatus.
2024-06-10

Slovakijos premjero Fico partija pripažino pralaimėjusi liberalams

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico pralaimėjo Europos Parlamento rinkimus opozicijoje esantiems liberalams, praėjus kelioms savaitėms, kai buvo sunkiai sužeistas per pasikėsinimą jį nužudyti, sekmadienį pranešė jo partija. R. Fico kairiųjų nacionalistų partija „Smer-SD“ feisbuke paskelbė „sveikinimus rinkimų nugalėtojai Progresyviosios Slovakijos partijai“ ir jos naujiesiems Europos Parlamento nariams.
2024-06-10

Europos Parlamento rinkimų rezultatai: paaiškėjo visų išrinktųjų pavardės

Skelbiami Europos Parlamento rinkimų rezultatai: triumfuoja konservatoriai, socialdemokratai – antroje vietoje. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) surinko 20,92 proc. balsų ir iškovojo 3 EP mandatus, o antroje vietoje liko socialdemokratai su dviem mandatais. Į Europos Parlamentą vyks ir buvęs Seimo narys Petras Gražulis. Kas keliauja į Europos Parlamentą? Iš TS-LKD mandatus pelnė Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Paulius Saudargas.

Gražulis įvertino neoficialius rinkimų rezultatus: to ir reikėjo tikėtis

Neoficialius Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatus įvertinęs buvęs Seimo narys Petras Gražulis įsitikinęs, kad į Briuselį išvykti jam nepavyks. Pasak Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) keliamo politiko, tautines vertybes išpažįstančių partijų galimybes gerai pasirodyti EP rinkimuose sumažino politinių jėgų susiskaldymas. „Jau dabar pagal tuos rezultatus mandato tikrai nesitikime, bet gal kokius 3,5 proc. balsų gausime per Lietuvą.

Karbauskis: užtikrintai laimėjome vieną mandatą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad partija Europos Parlamente (EP) užtikrintai jau laimėjo vieną mandatą. Tiesa, anot partijos vadovo, rezultatams įtakos turės po vieną mandatą pasidalinusios partijos, tarp jų ir Petro Gražulio vedama „Tautos ir teisingumo sąjunga“ . „Šimtu procentu (vienas mandatas garantuotas – ELTA), jau seniai ir neabejotinai.

Išankstinius rinkimų rezultatus įvertinęs Kubilius: ir mes, ir socdemai gauname po du mandatus

Dar vienos kadencijos Europos Parlamente (EP) siekiantis konservatorius Andrius Kubilius sako, kad, vertinant išankstinius neoficialius EP rinkimų rezultatus, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) jau užsitikrino bent du mandatus. Ar pavyks gauti dar vieną, anot politiko, priklausys nuo didžiųjų apylinkių rezultatų.

Tomaszewskis: užtikrintai peržengėme rinkimų barjerą, vienas mandatas yra

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) užsitikrino bent vieną mandatą Europos Parlamente (EP), remdamasis stebėtojų duomenimis teigia partijos lyderis Waldemaras Tomaszewskis. „Turime apie 7 proc. balsų. Jeigu tiksliai, galbūt 6,5 proc., optimistiškai ir virš 7 proc. Tai užtikrintai peržengėme rinkimų barjerą ir LLRA-KŠS gauna mandatą EP“, – žurnalistams sekmadienį vakare teigė W. Tomaszewskis.

Prognozė: konservatoriai lieka stipriausia jėga Europos Parlamente

Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen Europos liaudies partija (EVP) vėl tapo stipriausia jėga. Centro dešinysis aljansas tikriausiai iškovojo 181 mandatą, sekmadienio vakarą pranešė Europos Parlamentas, nurodydamas į prognozes, informuoja agentūra „Reuters“. Šias duomenimis, socialdemokratai užėmė antrąją vietą ir turės 135 atstovus. Toliau eina liberali frakcija „Atnaujinkime Europą“ („Renew Europe“), iškovojusi 82 vietas.

Europos Parlamento rinkimai: europiečiai pasisakė, kuria kryptimi turėtų pasukti ES

Europos Parlamento (EP) pirmininkė Roberta Metsola tikisi, kad kaip įmanoma daugiau europiečių pasinaudojo teise balsuoti sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose. Anot jos, šio balsavimo rezultatai parodys, kuria kryptimi Bendrija turės sukti ateinančius penkerius metus. „Per pastarąsias dienas ir šiandien 360 mln. europiečių pasisakė, kuria kryptimi Europos Sąjunga turėtų pasukti per ateinančius penkerius metus.
2024-06-09

Suomijoje Europos Parlamento rinkimuose kairieji smarkiai pagerino savo rezultatus

Suomijoje per Europos Parlamento rinkimus savo pozicijas smarkiai pagerino kairieji. Pirmosios prognozės rodo, kad Kairiųjų aljansas surinko 17,4 proc. balsų ir užėmė antrąją vietą. Tai 10,5 procentinio punkto daugiau, lyginant su 2019 m. EP rinkimais, pranešė suomių storis „Yle“. Tai yra didžiausias prieaugis tarp visų partijų. Stipriausia jėga liko ministro pirmininko Petterio Orpo konservatyvi Koalicijos partija, kuri, remiantis prognozėmis, gavo 24,4 proc. balsų.
2024-06-09

Neoficialūs rezultatai: pirmauja konservatoriai ir socdemai, yra staigmenų

Europos Parlamento rinkimų balsavimas pasibaigė, bet Vyriausioji rinkimų komisija rezultatus skelbs tik pasibaigus balsavimui visoje Europos Sąjungoje. Portalo tv3.lt gautais neoficialiais duomenimis, po tris mandatus galimai gali iškovoti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos socialdemokratų partija, bet šiai partijai gresia turėti ir du mandatus.

Europos Parlamento rinkimai 2024 Paskelbti oficialūs rezultatai: konservatoriai triumfuoja, į Europos Parlamentą keliauja Gražulis

Sekmadienio vakarą Lietuvoje baigėsi penktieji Europos Parlamento (EP) rinkimai –  juos laimėjo konservatoriai, gavę tris mandatus, o socialdemokratai liko antroje vietoje. Rinkimuose piliečių aktyvumas buvo vienas pasyviausių – iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 28,35 proc. rinkėjų.

Žiniasklaida: neoficialiais duomenimis, EP rinkimus Slovakijoje laimėjo opozicinė partija

Europos Parlamento rinkimuose Slovakijoje pirmąją vietą užėmė opozicinė partija „Pažangioji Slovakija“, antrąją – premjero Roberto Fico partija „Smer-SD“. Tai pranešė leidinys „Aktuality“, remdamasis neoficialiais politinių partijų duomenimis, rašo portalas „eurointegration“. Šiais duomenimis, „Pažangioji Slovakija“ surinko 27,8 proc. balsų, o „Smer-SD“ – 24,8 proc. Slovakai šeštadienį penkerių metų kadencijai rinko 15 Europos Parlamento narių.

Vytautas Radžvilas tikisi, kad į EP pateks vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas

Nacionalinio susivienijimo pirmininkas Vytautas Radžvilas sako besitikintis bent vienos vietos Europos Parlamente (EP) savo atstovaujamai politinei jėgai. „Tikiuosi, kad Lietuva neliks vienintelė ES valstybė, kuri neturės savo atstovų EP priklausančių tautinių partijų spektrui“, – BNS sekmadienį po balsavimo sostinės Antakalnio mikrorajone kalbėjo V. Radžvilas.

Austrijoje kai kurios rinkimų apylinkės nepasiekiamos dėl potvynio

Austrijoje per Europos Parlamento rinkimus kai kurios rinkimų apylinkės yra nepasiekiamos arba buvo nuniokotos smarkių audrų. Pavyzdžiui, taip atsitiko pietinėje Štirijos žemėje – maždaug 4 tūkst. gyventojų turinčiame Doičfeistrico miestelyje, esančiame į šiaurę nuo Graco, ir kituose rajonuose, sekmadienio rytą naujienų agentūrai APA pranešė pareigūnai. Sekmadienis – paskutinė Europos Parlamento rinkimų diena. Balsavimas žemyne vyksta nuo ketvirtadienio.

Tuskas balsavo EP rinkimuose ir pareiškė: „Blogus politikus išrenka geri piliečiai, kurie lieka namuose“

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas balsavo Europos Parlamento rinkimuose. Prie rinkimų apylinkės Varšuvoje žurnalistams pasiteiravus, kodėl šie rinkimai į Europos Parlamentą yra tokie svarbūs, jis atsakė: „Tai akivaizdu“. „Blogus politikus išrenka geri piliečiai, kurie lieka namuose“, – sekmadienį X platformoje parašė Lenkijos vyriausybės vadovas. Lenkijoje Europos Parlamento rinkimai prasidėjo sekmadienį 7 val. vietos laiku.

Andrius Mazuronis tikisi bent vienos vietos EP rinkimuose: „tokia būtų viltis maksimum“

Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis sako, kad tikisi bent vienos vietos Europos Parlamente (EP), tačiau lūkesčius temdo mažas rinkėjų aktyvumas sekmadienį vykstančiuose rinkimuose. Jis taip pat tvirtino, kad po EP partija neišvengiamai turės imtis permainų, nors konkrečiai jų kol kas neįvardijo.
Aktualijos 2024-06-09

Belgijoje vyksta ne tik Europos Parlamento, bet ir nacionalinio parlamento rinkimai

Sekmadienį Belgijoje kartu su rinkimais į Europos Parlamentą vyksta nacionalinio parlamento deputatų rinkimai, praneša DW. Rinkimų apylinkės atvėrė duris 8 val. vietos laiku ir dirbs iki 16 val. Pirmųjų prognozių tikimasi iškart po jų uždarymo. Skirtingai nei Vokietijoje, Belgijoje rinkėjai privalo balsuoti. Be nacionalinio parlamento, belgai taip pat renka regionines įstatymų leidžiamąsias institucijas.

Virginijus Sinkevičius: šie EP rinkimai bus istoriniai, Europa privalės reformuotis

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius tikina, kad sekmadienį vykstantys rinkimai į Europos Parlamentą (EP) bus istoriniai. Anot jo, po šio balsavimo Bendrija neišvengiamai reformuosis. „Manau, kad tai bus istoriniai rinkimai. Europa neišvengiamai privalės reformuotis, jeigu mes kalbame apie gynybinę sąjungą, apie didesnes atsakomybes socialinėje srityje, apie ES plėtrą. Turėsime reformuoti Europą“, – po balsavimo Eltai teigė V. Sinkevičius.

Paskutinę rinkimų dieną Europa eina balsuoti: įvardijo, kas favoritai

Sekmadienis – paskutinė Europos Parlamento rinkimų diena. Per keturias dienas juose gali dalyvauti iš viso iki 360 mln. žmonių iš 27 ES šalių. Balsavimas vyksta nuo ketvirtadienio, o procedūrą pradėjo Nyderlandai. Penktadienį į rinkimus įsijungė Airija, o čekai balsavo dvi dienas. Šeštadienis buvo balsavimo diena Latvijoje, Maltoje ir Slovakijoje ir pirmoji iš dviejų – Italijoje ir Estijoje, o likusiose šalyse narėse rinkimai vyks sekmadienį.

Europos Parlamento rinkimai baigėsi: savo valią pareiškė 28,35 proc. rinkėjų, neapsieita be incidentų

Sekmadienio vakarą Lietuvoje baigėsi penktieji Europos Parlamento (EP) rinkimai. Juose piliečių aktyvumas buvo vienas pasyviausių – iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 28,35 proc. rinkėjų. Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), sekmadienį 1895-iose rinkimų apylinkėse nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro prie balsadėžių sulaukta 20,93 rinkėjų. Dar 7,41 proc. gyventojų rinkimuose balsavo iš anksto.

Politologai atkreipia dėmesį į EP rinkimų metu suaktyvėjusias prorusiškas jėgas: šios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje

Politologai sutaria, kad šį sekmadienį vykstantys rinkimai į Europos Parlamentą (EP) yra ypač svarbūs, nes nuo jų baigties priklausys, kokią įtaką naujos sudėties parlamente įgis prorusiškos jėgos. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad šias Rusijai rinkimuose simpatizuojančias politines jėgas vienijančios idėjos aiškiai pastebimos ir Lietuvoje.
Į viršų