estela tamašauskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „estela tamašauskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „estela tamašauskienė“.
Skelbia apie erkių aktyvumo piką: pasakė, ką daryti, jei įsisiurbė erkė ir kada reikia kreiptis į medikus
„Regis, turime erkių aktyvumo piką, todėl svarbu atminti visus būdus, kaip nuo jų geriausiai apsisaugoti“, – pranešė LSMU Kauno ligoninė. Bet jei nutiko taip, kad vasaros dieną leidžiant gamtoje, parke, darže jums įsisiurbė erkė, medikai primena, kad derėtų nepanikuoti ir žinoti, jog tai nebūtinai reiškia, kad gavote ligos užkratą. Erkė galėjo būti ir neužkrėsta.
Išaugus erkinio encefalito susirgimams įspėja jo nepainioti su kita pavojinga liga
Infekcinių ligų specialistai griebiasi už galvų – šiemet jau užregistruota veik trečdaliu daugiau susirgimų erkiniu encefalitu nei pernai per tokį patį laikotarpį. Visgi siaučiant COVID-19 pandemijai dar daugiau nerimo kelia tai, kad šios „vasariniu gripu“ vadinamos erkių platinamos ligos simptomai gali imituoti šiuo metu visuomenėje dažniau minimą koronavirusinę infekciją.
Estela Tamašauskienė: nežinau, ar teisinga galvoti, kad persirgus Covid-19 greičiau susiformuos imunitetas
„Karantino atlaisvinimas ir galvojimas, kad taip greičiau susiformuos imunitetas, nežinau, ar yra teisingas“, – teigia vieno iš kovos su COVID-19 epicentrų – Kauno klinikinės ligoninės – Infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė.
Anot gydytojos, jaunesnio amžiaus žmonės, kurie neturi lėtinių ligų, galėtų eiti į darbus, kažkur susitikti atviroje erdvėje, tačiau vyresniems asmenims, tiems, kurių sveikata yra silpnesnė, net ir panaikinus karantiną rekomenduojama saugoti save.
Kauno klinikinės ligoninės medikai pasakė, kaip jaučiasi koronavirusu užsikrėtusi pora
Lietuvoje antradienio vakarą patvirtinti du nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje informavo, kad susirgusieji – kauniečių šeima, kurie grįžo iš Šiaurės Italijos automobiliu, slidinėję vasario 29–kovo 6 dienomis.
Maudytis galima ne visur: įspėja dėl taršos
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro duomenimis, birželį padidėjusi mikrobiologinė tarša fiksuojama vis daugiau vandens telkinių. Specialistai nerekomenduoja maudytis ne tik Salotės ir Balsių (Žaliųjų) ežeruose Vilniuje, Kauno marių antrajame paplūdimyje, bet ir Kuršių mariose ties Kintais, taip pat –Šyšos upėje Šilutėje bei Vievio ežere. Rizikuoja susirgti „Jeigu liaudiškai vadinant, tai yra fekalinė tarša.
Įspėja dėl maudymosi – kai kur geriau nekišti net kojos
Specialistai įspėja skubančiuosius atsigaivinti atviruose vandens telkiniuose. Po maudynių galite grįžti ne tik atvėsę, bet ir užsikrėtę nemalonia infekcine liga, mat vandens kokybė ne visur atitinka normas. Dėl to itin turėtų susirūpinti Vilniaus bei Marijampolės gyventojai. Mikrobiologinė tarša padidėjo kelis kartus.
Medikai perspėja: šventiniu laikotarpiu apsinuodijama ne tik maistu
Švenčių maratonas neapsieina be sveikatos sutrikdymų. Gausus vaišių stalas, per mažas fizinis aktyvumas ir daugelį ima varginti nemalonus pilnumo jausmas. Skrandis atsisako virškinti, spaudžia pilvą, pykina, svaigsta galva, darosi silpna. Dažnas taip besijaučiantis skuba simptomus malšinti vaistais. Medikai perspėja: savigyda gali dar labiau pasunkinti ligonio būklę.