eivilė čipkutė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eivilė čipkutė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eivilė čipkutė“.
Bankų klientams – pokyčiai: keisis pinigų išėmimo tvarka, duos naujas korteles
Jau nuo sausio 1 d. įsigalioja nauji reikalavimai bankams, o dėl to keisis ir paslaugų įkainiai. Bankų atstovai įvardijo, kokie pakeitimai bus atliekami ir kiek gyventojai turės susimokėti. Be to, prabilta ir apie kitas naujoves, kurių sulauks bankų klientai.
Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad nuo kitų metų įsigalios svarbūs teisės aktų pakeitimai, kuriais esą norima pagerinti paslaugų prieinamumą ir sumažinti kainas gyventojams.
Nauja paskolų refinansavimo tvarka vers bankus mažinti maržas, sako Čipkutė
Seimui supaprastinus būsto paskolų refinansavimą, Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė teigia, kad konkurencija dėl klientų gali priversti bankus mažinti šių paskolų maržas, tačiau itin didelių pokyčių rinkoje neturėtų būti.
„Gali būti, kad pokyčių bus kainodaroje, galbūt ta konkurencija poveikį turės.
Būkite atidūs – sukčiai įsisuko į „Booking“ ir „Airbnb“: gali išvilioti pinigus
Lietuvos bankų asociacija (LBA) ragina gyventojus būti atidžius rezervuojant ir apmokant nakvynės vietas per specialias platformas, nes pastarosiomis dienomis finansiniai sukčiai suaktyvėjo būtent šioje srityje. Gaunama nemažai signalų, kad mėginant rezervuoti nakvynės ar atostogų vietas gyventojai susiduria su finansinių sukčių atakomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
LBA vadovė: LB pasiūlymus vertiname palankiai, pasiruošti reikėtų metų
Lietuvos bankų asociacija (LBA) palankiai vertina centrinio šalies banko siūlymus komercinius bankus įpareigoti būsto paskolą imantiems klientams pateikti bent dvi alternatyvas – kintamas arba fiksuotas palūkanas, taip pat labiau informuoti vartotojus apie palūkanų normas.
Pasak asociacijos vadovės Eivilės Čipkutės, įgyvendinti Lietuvos banko (LB) pasiūlymus, jei jie būtų įtvirtinti įstatymu, šalies kredito įstaigoms reikėtų bent vienerių metų.
LBA vadovė: bankai turės skubiai keisti IT sistemas, bet solidarumo mokestį sumokės laiku
Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) praėjusią savaitę netikėtai pakeitus bankų solidarumo mokesčio skaičiavimo išaiškinimą, bankai yra priversti keisti savo informacines sistemas, tačiau žada mokestį sumokėti laiku – iki rugpjūčio 31 dienos, teigia Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vadovė.
Eivilė Čipkutė sako, jog dėl to sutarta Mokesčių inspekcijos ir asociacijos narių susitikime pirmadienį.
„Sutarėme, kad mokesčių inspekcija duos šiek tiek laiko perdaryti informacines sistemas.
Būsto paskolos tampa įkandamos ne visiems, o Lietuvos bankas siūlo didinti galimybes fiksuoti palūkanas
Paskolų įmokoms vis labiau pučiantis, Lietuvos bankas ragina komercinius bankus daugiau klientams išduoti būsto paskolų su fiksuotomis palūkanomis. Trumpiausias fiksavimo periodas turėtų būti 5 metai.
Tiesa, Lietuvos bankas reguliuoti palūkanų dydžių nesiima, tad, ekspertų manymu, tokie banko siūlymai iš esmės nieko nepakeis.
Klaipėdietis Vytis su šeima šiuo metu gyvena nuomojamame būste, tačiau svajoja ir apie nuosavą.
Bankai tikisi užtarimo iš Nausėdos: esą solidarumo mokestis prieštarauja Konstitucijai
Seimas apsisprendė galutinai – bankai turės mokėti laikiną solidarumo įnašą. Nors opozicija garsiai gyrėsi, kad dės pastangas dalį iš bankų paimtų milijonų skirti paskolų turėtojams, valdantieji be vargo įgyvendino savąjį užmojį – 400 mln. eurų keliaus kariuomenės reikmėms. Bankų asociacija piktinasi ir tikisi užtarimo iš prezidento Nausėdos. Pasak bankų, įstatymas prieštarauja Konstitucijai.
Paskolų turėtojams – prastos žinios: jau aišku, kam bus skirtas bankų mokestis
Paskolų turėtojams – prastos žinios: naudos iš bankų apmokestinimo gali nesitikėti. Seimas antruoju iš trijų balsavimų pasistūmėjo planui apmokestinti bankų viršpelnius, tačiau pinigai bus skirti kariuomenei, o ne gyventojams.
O patys bankai viešina neįtikėtinus šių metų pelnus – didžiausio banko pelnas padidėjo net keturis kartus. Šimtai milijonų eurų palūkanų jiems kapsi vien už tai, kad laiko rekordines sumas Lietuvos banke.
Šimonytė apie bankų pelnus: „Nieko pernelyg daryti nereikia, o pinigai patys pas tave ateina“
Finansų ministerijos siūlomas bankų viršpelnių mokestis pasiekė Seimo salę ir įveikė pirmąjį barjerą. Konservatoriai su Lietuvos banku tikina, kad būtina apmokestinti komercinius bankus, kurių pelnai šiemet gali viršyti net milijardą eurų, sukritusių į bankų aruodus tiesiog dėl augančių palūkanų.
Bankų viršpelnių neliesti siūlo liberalai ir laisviečiai. Visgi dėl 400 milijonų eurų paskirstymo dar laukia aršios rietenos.
Lietuvoje bankų pelnai pasiekė naujas aukštumas: siūlo dalį pinigų grąžinti žmonėms
Komercinių bankų pelnas rekordinėse aukštumose. Pernai bankai susižėrė beveik pusę milijardo eurų. Šiais pinigais su valstybe bankai dalintis nenori, agituoja prieš solidarumo mokestį, kurį jiems nori uždėti valdantieji.
Seimo nariai toliau nesutaria, kur būtų galima panaudoti papildomai iš bankų surinktus pinigus: konservatoriai nori investuoti į krašto apsaugą, o opozicija nori dalį pinigų grąžinti žmonėms, mokantiems padidėjusias paskolų įmokas.
REKLAMA
REKLAMA
Gyventojai ieško, kaip išsimokėti paskolą: „Po aštuonias valandas dirbti per dieną nebeužtenka“
Praėję metai Lietuvos bankams buvo rekordiniai. Du iš trijų didžiųjų komercinių bankų susižėrė daugiau nei 60-čia procentų didesnius pelnus. Ir tai dar ne pabaiga – skaičiuojama, kad šiemet bankų pelnas gali pasiekti ir milijardą.
Kai kurie politikai sako, kad bankai, kurie taip pralobo tiesiog palankiai susiklosčius aplinkybėms, turėtų pelnu pasidalyti ir siūlo kone dvigubai didinti jų pelno mokestį.
Gyventojai pamažu viliojami didesnėmis palūkanomis už indėlius: kai kur jos auga
Lietuvos bankui pažėrus kritikos komerciniams bankams, uždirbantiems rekordinius milijoninius pelnus ir mokant niekines palūkanas už indėlius, šie pagaliau sukruto. Mažieji bankai ir kredito unijos jau ėmė didinti palūkanas už terminuotuosius indėlius, o štai kai kurie didieji komerciniai bankai kol kas neskuba.
Tačiau minimaliai padidintos palūkanos už indėlius gyventojų kaupti bankuose neskatina.
Lietuvius kamuoja banko skyrių stygius – kai kurie žmonės priversti sukarti virš 100 kilometrų
Kai kuriuose Lietuvos rajonuose banko skyrių nė su žiburiu nerasi, tad žmonės yra priversti sukarti daugiau nei 100 kilometrų iki artimiausio banko. Kol bankų atstovai sako, kad skyrių sumažėjo dėl platesnio internetinės bankininkystės naudojimo, vartotojai skundžiasi stringančiomis sistemomis.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Pirmoji Lietuvos sostinė Kernavė yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše, tačiau čia nėra nė vieno bankomato.
Gyventojai pyksta, kad bankai už indėlius nemoka, o palūkanos už paskolas – tik auga: „Mus išnaudoja“
Bankų pelnai šiemet gali pasiekti rekordą – milijardą eurų – triskart daugiau nei bankai uždirbo pernai. Kadangi bankai pinigus kraunasi iš augančių palūkanų, o mokėti žmonėms už jų pačių indėlius neskuba, finansų ministrė prabilo apie naują mokestį bankams. Esą galėtų atsirasti solidarumo mokestis, o surinkti pinigai nukeliautų krašto apsaugai.
Bankai atkerta, kad ir šiaip moka didesnius mokesčius nei kitos įstaigos.
Čipkutė: galimybe sumažinti paskolų įmokas ar jas atidėti domisi mažai žmonių
Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, jog blogų būsto paskolų bankuose yra rekordiškai mažai – tik pavieniai paskolų turėtojai domisi galimybe susimažinti paskolų įmokas ar jas atidėti.
„Šiuo metu į kredito įstaigas, matome, kad kreipiasi pavieniai gyventojai pasidomėti dėl galimybių kažkiek atidėti savo būsto paskolų mokėjimus ar susimažinti įmokas“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė E.Čipkutė.
„Kol kas dar tendencijos nėra.
LBA vadovė: kalbėti apie šių metų bankų pelnus dar anksti
Lietuvos banko (LB) vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad kalbėti apie šių metų bankų pelnus dar anksti. Vis dėlto, anot jos, dauguma naujų valdžios idėjų yra svarstytinos.
LBA: finansiniai sukčiai iš gyventojų ir įmonių pernai išviliojo beveik 12 mln. eurų
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių 2022-aisiais išviliojo beveik 12 mln. eurų, o savininkams buvo grąžinta apie 5 mln. eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
Nors apgaule išviliotų lėšų suma didėjo palyginti nedaug, užfiksuotų incidentų skaičius paaugo daugiau nei dukart, pranešė asociacija.
Mokėjimai kortelėmis per Lietuvos bankus patinka ne visiems: ieškoma, kuo juos pakeisti
Neapsikentę Lietuvos bankų įkainiais, pigesnių paslaugų verslininkai jau ieško užsienyje. O vartotojų gynėjai prognozuoja, kad populiarėjant momentiniams mokėjimams telefonais, greitai ir kortelių skaitytuvų, ir pačių kortelių nebereikės.
Verslininkai skundžiasi bankų įkainiais už kortelių aptarnavimą. Bankininkai atkerta, kad nemokamai aptarnauti negali, o kainas nustato konkurencija.
Lietuvoje būsto paskolos brangiausios visoje euro zonoje – bankų paaiškinimas įtikina ne visus
Lietuvos gyventojams būstui bankai skolina brangiausiai visoje euro zonoje. Tokius duomenis skelbia Europos Centrinis Bankas. Komercinių bankų asociacija aiškina, neva Lietuva čia niekuo neišsiskiria, esą vakarų valstybių gyventojai tiesiog ilgesniam laikotarpiui fiksuoja palūkanas dėl to jos mažesnės nei Lietuvoje.
Tiesa, dalis ekonomistų mano, kad Lietuvos bankai tiesiog naudojasi proga pasipelnyti ir priduria, kad Lietuvoje šiame sektoriuje trūksta konkurencijos.
Bankai nesikuklina: Lietuvos gyventojai už būsto paskolas euro zonoje moka didžiausias palūkanas
Lietuvos gyventojai už būsto paskolas euro zonoje bankams moka didžiausias palūkanas. Tai lemia ne Europos Centrinio Banko neseniai didintos palūkanų normos, bet marža, kurią nustato patys Lietuvos bankai. Ekspertai sako, kad mūsų šalyje bankų godumo nėra kaip suvaldyti. Esą maržos mažėtų, jei piliečiai mažiau skolintųsi arba didėtų bankų konkurencija.
Lietuvos miesteliuose baigta įrengti 100 naujų bankomatų
Lietuvos miesteliuose, kur iki šiol nebuvo bankomatų, įrengta 100 naujų pinigų išgryninimo įrenginių. Juos anksčiau žadėta įrengti iki liepos, tačiau procesas užtruko ilgiau dėl vis dar stringančių tiekimo grandinių bei poreikio kai kuriose vietose stiprinti mobilųjį ryšį.
250 tūkst.
Gyventojai piktinasi didinamais bankų įkainiais: „Jie uždirba, tik mes, vargšai, turime mokėti“
Lietuvos komercinių bankų pelnai auga, per pusmetį susižėrę daugiau nei pernai apie 180-imt milijonų eurų paslaugų įkainių bankai nemažino, o priešingai, juos toliau didina. Nuo rugsėjo dalis bankų brangina atsiskaitymo kortelių paštu siuntimą, paslaugų planų mėnesinius mokesčius, kodų generatorių išdavimą, bankų pajamos auga ir dėl palūkanų normų didėjimo.
Bankų pažadas įrengti 100 bankomatų liko neįgyvendintas: paaiškino, su kokiais sunkumais susidūrė
Bankų pažadas iki liepos, o vėliau – iki rugpjūčio vidurio visoje Lietuvoje įrengti 100 naujų bankomatų liko neįgyvendintas – šiuo metu įrengti 72 įrenginiai, o iš jų veikia 61.
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vadovė teigia, kad bankomatų įrengimas užtruko dėl vis dar stringančių tiekimo grandinių bei poreikio kai kuriose vietose stiprinti mobilųjį ryšį.
„Bankomatui reikia 4G ryšio, o kai kuriose vietovėse tebuvo 3G ar 2G. Dėl to reikėjo storesnius laidus dėti.
Ispanijos sprendimas traukia Lietuvos politikus: apmokestinti bankus ir taip kovoti su infliacija
Infliacijoms pasekmėms mažinti – papildomas komercinių bankų apmokestinimas. Tokiu keliu eina Ispanija, kurioje metinė infliacija perpus mažesnė nei Lietuvoje. Šimtamilijoninius pelnus uždirbančių ir įkainius vis didinančių bankų papildomo apmokestinimo idėją jau pasičiupo mūsiškė Seimo opozicija.
Valstiečiai jau kalba, kad bankai turėtų mokėti ir PVM, nuo kurio šis sektorius atleistas. Patys bankai atkerta, kad jau dabar moka papildomą mokestį.
Sukčiai nesikuklino – iš gyventojų šiemet jau išplėšė 8 mln. eurų
Iš Lietuvos gyventojų finansiniai sukčiai šiemet jau išviliojo 8 mln. eurų – beveik dvigubai daugiau nei per visus praėjusius metus, kai šitaip netekta 4,8 mln. eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
Vien trečiąjį šių metų ketvirtį finansiniai sukčiai apgavo dvigubai daugiau Lietuvos gyventojų nei per antrąjį. Dažniausiai jie tai daro suklastotais elektroniniais laiškais ir SMS žinutėmis, pranešė LBA.
Bankai įspėja: nauji reikalavimai gali padidinti būsto paskolų palūkanas
Lietuvos banko ketinimai kiek suvaržyti būsto paskolų dalinimą yra dėsningi ir reikalingi, suvaldant nekilnojamojo turto (NT) rinkos kaitimą, tačiau tai gali turėti įtakos būsto paskolų palūkanoms ir bankų pelningumui, teigia Lietuvos bankų asociacija (LBA).
„Papildomo kapitalo reikalavimas kredito įstaigoms gali atsiliepti būsto paskolų palūkanų normų didėjimui. Prognozuoti konkretų jo poveikį kol kas būtų sudėtinga.
Pinigus išsigryninsime lengviau: bankomatų Lietuvoje padvigubės
Iki kitų metų vidurio vietovių, kur galima išgryninti pinigus, Lietuvoje padvigubės, skelbia Lietuvos bankas.
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, jog 2022 metų liepos 1 dieną išsigryninti pinigus bus galima dar 100-e šalies vietovių-– iš viso 191-oje.
„Įgyvendinus memorandumą, galimybė išsigryninti pinigus bus prieinama ne mažiau kaip 191 vietovėje“, – po susitikimo su memorandumą pasirašiusių bankų ir LBA vadovais sakė G. Šimkus.
Bankų asociacija praneša: sukčiai išvilioja mažiau, bet gyventojus atakuoja dažniau
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, antrąjį 2021 m. ketvirtį, lyginant su pirmuoju, elektroninių sukčių Lietuvos gyventojams daroma žala sumažėjo beveik milijonu eurų – tai siejama su šiltuoju metu sezonu bei aktyvia finansų rinkos dalyvių ir institucijų prevencine komunikacija.
Paparčio žiedo ieškos ir sukčiai: vardija 6 apgavysčių metodus
Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Anot LBA prezidentės dr.
LBA prezidente išrinkta Eivilė Čipkutė
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidente išrinkta ekonomistė Eivilė Čipkutė.
Ji pareigas pradės eiti gruodžio 7 dieną, pranešė LBA.
E. Čipkutė pakeis liepos pabaigoje iš pareigų pasitraukusį Mantą Zalatorių, kuris kartu su tuometiniu Verslo konfederacijos vadovu Valdu Sutkumi sulaukė įtarimų neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams.