dovilė rimkutė

Dovilė Rimkutė

Lietuvos irkluotoja Dovilė Rimkutė (g. 2001 m. spalio 8 d.), Europos ir pasaulio čempionatų prizininkė. Ji dalyvauja akademinio irklavimo varžybose ir yra laimėjusi sidabro medalius tiek 2023 m. Europos čempionate, tiek 2023 m. pasaulio čempionate moterų dviviečių valčių kategorijoje kartu su Donata Karaliene.

Su favoričių statusu nesusitvarkiusios Rimkutė ir Karalienė: „Pačios sau uždėjome per daug spaudimo“

Sekmadienio rytas Lietuvos irkluotojams prasidėjo liūdnai. Vienomis iš favoričių laikytos Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė savo paguodos plaukime finišavo paskutinės ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse baigė kovą dėl išsvajotų medalių.  Likus 500 metrų lietuvių atsilikimas nuo trečioje vietoje plaukusių norvegių siekė per pusę korpuso. Galiausiai Lietuvos dvivietei nepavyko spurtuoti finišo tiesiojoje ir jos nepateko į pusfinalį.
2024-07-28

Viena kitai pagelbėti nesugebėjusios Karalienė ir Rimkutė pasiryžusios pakovoti: „Rankų nenuleidžiame“

Pirmuosius startus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse šeštadienio rytą turėjo Lietuvos irkluotojai. Jei vienvietėse valtyse besivaržantiems sportininkams atranka pavyko sėkmingai, tai Donatai Karalienei ir Dovilei Rimkutei dar teks paplušėti.  Irkluotojos savo plaukime liko ketvirtos (6:59.62). Nuo trečioje vietoje likusiu airių jos atsiliko septyniomis sekundėmis. Nuo lyderių prancūzių jas skyrė vienuolika sekundžių.
2024-07-27

Paryžiuje bus gausiausia Lietuvos irkluotojų komanda, o olimpinė medalininkė tikina – vis vien kovoja su stresu

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – gausiausia istorijoje Lietuvos irkluotojų komanda. Patyrusiai Donatai Karalienei tai jau bus ketvirtosios žaidynės, bet ji sako – vis tiek kovojanti su stresu. Kiti septyni irkluotojai debiutantai, bet skynę medalius pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose, o dabar garsinti Lietuvos vardą nori olimpinėse žaidynėse.
2024-07-19

Irkluotojos Karalienė ir Rimkutė iškovojo pasaulio čempionato sidabrą

Belgrade (Serbija) vykstantis pasaulio irklavimo čempionatas lietuvėms Donatai Karalienei ir Dovilei Rimkutei nusidažė sidabro spalva. Irkluotojos šiandien vykusiame finale nusileido tik Rumunijos sportininkėms ir tapo pasaulio vicečempionėmis. Lietuvės jau pusfinalyje užsitikrino olimpinį kelialapį, o dviviečių valčių A finale dar ir iškovojo medalius.  Tiesa, lietuvės plaukė įnirtingai kovojo su trečią vietą užėmusiomis amerikietėmis.
152 2023-09-10

Sidabrą pasaulio taurės etape iškovojusios irkluotojos: „Kartu augame ir stiprėjame“

„Šįkart prieš finalą jaudinausi, – prasitarė Dovilė Rimkutė, sekmadienį kartu su Donata Karaliene Liucernoje (Šveicarija) vykusiose pasaulio irklavimo taurės III-ojo etapo varžybose iškovojusi sidabro medalį. – Tačiau prieš startą pasikalbėjome ir nutarėme, kad padarysime viską, kad po finišo nereikėtų gailėtis, jog kažko nepadarėme, ar galėjome padaryti geriau“. Kaip tarė, taip padarė: trasa buvo įveikta per 6 min. 45,46 sek., o greitesnės buvo tik rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis (6 min.
2023-07-10

Karalienė ir Rimkutė iškovojo pasaulio irklavimo taurės varžybų sidabrą

Liucernoje (Šveicarija) sekmadienį finišavo trečiasis šio sezono pasaulio irklavimo taurės etapas, kuriame sidabro medalius laimėjo Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. Moterų porinių dviviečių valčių A finale lietuvės beveik visą laiką yrėsi antros ir finišavo per 6 min. 45.46 sek.
361
2023-07-09

Pasaulio irklavimo taurės trečiajame etape – sėkmingas Karalienės ir Rimkutės startas

Penktadienį Šveicarijoje startavo pasaulio irklavimo taurės 3-iojo etapo varžybos, o jose sėkmingai pasirodė Lietuvos porinės dvivietės irkluotojų duetas Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. D. Karalienė ir D. Rimkutė  trečiajame paruošiamajame plaukime užtikrintai užėmė pirmąją vietą ir prasibrovė į pusfinalį (6:57.95 min.). Tiesa, tai buvo antras geriausias užfiksuotas laikas tarp visų trijų plaukimų. Greičiausiai 2000 m distanciją įveikė Rumunijos atstovės Ancuta Bodnar ir Simona Radis.
2023-07-07

Europos irklavimo čempionate – Karalienės ir Rimkutės sidabras

Blede (Slovėnija) sekmadienį finišavo Europos irklavimo čempionatas, kurio paskutinę dieną varžėsi ir 5 Lietuvos įgulos. Europos vicečempionėmis tapo Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. Lietuvės moterų porinių dviviečių valčių A finalą baigė per 6 min. 41.18 sek. ir nusileido tik rumunėms Ancutai Bodnar ir Simonai Radis (6:40.83). Lietuvės ilgą laiką dominavo finale ir likus 500 m iki finišo dar turėjo 1.86 sek. pranašumą. Visgi, rumunės finišui išsaugojo daugiau jėgų.
61
2023-05-28

Karalienė ir Rimkutė prasiskynė kelią į Europos irklavimo čempionato A finalą

Blede (Slovėnija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate penktadienį trys Lietuvos įgulos varžėsi paguodos plaukimuose. Moterų porinių dviviečių valčių rungtyje puikiai pasirodė Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. Jos laimėjo antrąjį paguodos plaukimą (6:48.80 min.) ir užtikrintai pateko į A finalą.
2023-05-26

Lietuvos irkluotojai išbandys jėgas uždarų patalpų čempionate

„Prieš žiemos čempionatą nuotaikos visada būna geros, nes tai man primena artėjančias šventes. Be to, jau bus praėję du mėnesiai nuo pasirengimo naujam sezonui pradžios – smagu pasitikrinti, ką spėjome nuveikti“, – apie artėjančias varžybas sakė irkluotoja Ieva Adomavičiūtė. Gruodžio 17 dieną Trakuose pajėgiausi šalies irkluotojai jėgas išbandys atvirame Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionate.
2022-12-15

Iki medalio pritrūko nedaug: trečios ilgą laiką plaukusios irkluotojos Karalienė ir Rimkutė liko ketvirtos

Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate porinės dvivietės įgulai Donatai Karalienei ir Dovile Rimkutei nepavyko iškovoti medalio – lietuvės finišą pasiekė ketvirtos. Jos 2 km distanciją įveikė per 7 min. 29,1 sek. Mūsų šalies įgula startavo neblogai ir visada išliko tarp prizininkių trejeto. Lietuvės didžiąją distancijos dalį plaukė trečios, bet artėjant finišui jas aplenkė varžovės iš Italijos.
2022-08-13

Pasaulio taurės etape – svarbi irkluotojų užduotis prieš Europos čempionatą

„Įdomu, su nekantrumu laukiu varžybų, – prieš startą pasaulio irklavimo taurės III-ajame etape, kuris liepos 8-10 dienomis vyks Liucernoje (Šveicarija), sakė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė Donata Karalienė. – Esame nusiteikusios pozityviai, norime pamatyti, kaip atrodome tarp kitų dviviečių įgulų“. Šįkart D.Karalienė į valtį sės su 21-ų Dovile Rimkute, kuri pernai irkluodama porinę dvivietę su Martyna Kazlauskaite iš Europos jaunimo čempionato parvežė bronzos medalius.
2022-07-07

Uždarų patalpų čempionate irkluotojai džiaugėsi asmeniniais rekordais

„Antrą kartą tapau Lietuvos uždarų patalpų čempionu. Tikrai smagu“, – po šeštadienį Trakuose vykusio atviro šalies uždarų patalpų čempionato apdovanojimų sakė Dovydas Nemeravičius. „Pernai man taip pat pavyko, bet tuomet, atvirai prisipažinsiu, man pasisekė, nes nedalyvavo keli už mane stipresni sportininkai. Šiais metais pavyko pademonstruoti tikrai neblogą rezultatą,“ – pasakojo nugalėtojas.