diktatūra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „diktatūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „diktatūra“.

Įvertino Putino ateitį ir galimybes: kad jis išliktų, reikia vieno dalyko

Balandis pilnas diktatorių gimtadienių: balandžio 20 dieną gimė Adolfas Hitleris, Vokietijos diktatorius, sukėlęs Antrąjį Pasaulinį karą. Balandžio 22 pasaulį išvydo Vladimiras Leninas, proletariato vedlys, kuriam naikinti kitaip manančius buvo gyvenimo užsiėmimas, raudonasis teroras kiek vėliau pagimdė ir Staliną. Kaip atsiranda diktatoriai, kokios savybės joms būdingos ir kokia tikimybė, kad Lietuvoje galėtų įsigalėti diktatūra, apie tai laidoje svarstė ekspertai.

Per 5 minutes apie Baltarusiją: Lukašenkos diktatūra Europoje

Baltarusija visą savo istoriją ilgėjosi laisvės. Atėjus nepriklausomybei, žiaurusis Lukašenka laimėjo penkerius iš eilės prezidento rinkimus, surinkęs daugiau nei 80 procentų balsų.
2024-02-17

Užsimojo uždrausti su diktatūriniais režimais susijusius simbolius ir asmenis: tvarka galėtų įsigalioti dar šiemet

Lietuvoje bus siekiama uždrausti propaguoti totalitarinių, autoritarinių režimų simbolius, asmenis, įvykius.  Tai numatoma parengtame ir ketvirtadienį pristatomame Draudimo propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas įstatymo projekte. Iniciatoriai teigia norintys sudaryti galimybę visapusiškai desovietizuoti Lietuvos viešąsias erdves.

Lukašenka „pagailėjo“ Vakarų šalių: ačiū Dievui, kad pas mus diktatūra

Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad kaimyninės šalys ir „turtingieji Vakarai“ neturi druskos, o baltarusiai – turi. Šia proga jis pasidžiaugė, kad yra šalyje įvedęs diktatūrą: jeigu ne ji, tai vaikščiotų baltarusiai pliki ir basi. Baltarusijos diktatorius A. Lukašenka, kalbėdamas susirinkusiam negausiam Čačersko gyventojų būreliui akcentavo, kad Vakaruose jau skurstama iki tokio lygio, kad net druskos nebeturi, o kaimyninių šalių vadovybė neišleidžia savo gyventojų jos įsigyti į Baltarusiją.
2022-04-29

Popiežius sukritikavo patarimus sveikinti ne su Kalėdomis, o su šventėmis: prilygino tai diktatūrai

Katalikų lyderis pasisakė po to, kai Briuselis atsiėmė prieštaringai vertinamą vidaus dokumentą, kaltinamą bandymu atšaukti Kalėdas, rašo politico.eu. Popiežius Pranciškus pasmerkė kontroversiškas Europos Komisijos pastangas padaryti oficialią komunikaciją įtraukesne, palygindamas neseniai panaikintas gaires dėl terminų, tokių kaip „Kalėdos“ ir „krikščionis“, vartojimo su istorinių diktatūrų veiksmais. „Istorijoje daugelis diktatūrų bandė tai padaryti. Pagalvokite apie Napoleoną.
2021-12-25

„Daina Lietuvos kariuomenei“ nugalėtojai pristato klipą: atskleidė, kas buvo sunkiausia

Konkursas „Daina Lietuvos kariuomenei“ nuskambėjo per visą Lietuvą. Daugybė atlikėjų bei muzika besidominčių žmonių ryžosi jame dalyvauti, kurdami originalią dainą, tačiau nugalėtojais buvo išrinkta grupė „Diktatūra“. „Idėja organizuoti konkursą Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti kilo prieš dvejus metus.
2019-02-14

Parado metu paskelbti „Daina Lietuvos kariuomenei“ nugalėtojai: dalyvavo ir kariai, ir garsenybės

Konkursas „Daina Lietuvos kariuomenei“, skirtas Lietuvos kariuomenės šimtmečio atkūrimui, baigėsi. Šeštadienį vyskusio kariuomenės parado metu buvo paskelbti ir konkurso laimėtojai. Du mėnesius vykęs konkursas apeliavo į visų Lietuvos kūrėjų, muzikantų, atlikėjų širdis. Įrašytus kūrinius galėjo siųsti visi trokštantys, tačiau visgi ne visos dainso atitiko reikalavimus.
2018-11-24

Į ligoninę paguldytas Walesa turės praleisti antivyriausybinius protestus

Lenkų laisvės simbolis Lechas Walesa šeštadienį buvo paguldytas į ligoninę tyrimams ir turės atsisakyti planų dalyvauti kitos savaitės antivyriausybiniuose protestuose. 73 metų Nobelio taikos premijos laureatas, kuris dėl aukšto kraujospūdžio yra gydomas šalies šiaurėje esančiame Gdanske, turėjo dalyvauti pirmadienio demonstracijoje Varšuvoje prieš „akiplėšišką ir žalingą“ dešiniųjų vyriausybę.
2017-07-09

Prieš Biržų rajono merą – neregėtas protestas

Biržų rajono merą Valdemarą Valkiūną apkaltinęs diktatorišku elgesiu, šios savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža pareiškė išeinantis iš darbo, trečiadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. R.Pauža tvirtino, kad jo pasitraukimas - protestas ne tik prieš mero R. Valkiūno elgesį, bet ir prieš tiesioginių merų rinkimų tvarką, esą vienam asmeniui suteikta pernelyg didelė valdžia pavaldinius neretai paverčia jo užgaidų įkaitais.
Aktualijos 2017-04-19

Turkija smenga į diktatūros liūną?

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Šchaeuble antradienį perspėjo matantis ženklų, kad Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) gali siekti diktatūrinio valdymo referendumu dėl prezidento galių išplėtimo.
2017-04-11
REKLAMA
REKLAMA

Nuogakrūtės „Femen“ apšlapino V. Janukovyčiaus fizionomiją

Pusnuogės aktyvistės iš feministinio judėjimo „Femen“ sekmadienį Paryžiuje nusišlapino ant Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuotraukų, taip pasmerkdamos griežtas priemones, kuriomis buvo vaikomi protestuotojai, pykstantys dėl jo atsisakymo pasirašyti svarbią sutartį su Europos Sąjunga (ES). Penkios „Femen“ narės ryte susirinko priešais Ukrainos ambasadą, apnuogino krūtis, o tada nusimovė kelnaites ir apšlapino nuotraukas, kurias buvo padėjusios ant šaligatvio.
2013-12-01

Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos

Trys iš Šiaurės Korėjos pabėgti sugebėjusios moterys gavo galimybę pasauliui papasakoti apie siaubus patirtus Kim Jong Uno režimo valdomoje šalyje, rašoma portale aktualne.cz. Šios moterys yra iš Šiaurės Korėjos, o Pietuose jos atsidūrė po dramatiško pabėgimo per Kinijos teritoriją. Joms pasisekė – pabėgimas buvo sėkmingas, ir atgal grįžti neteko. Dabar jos gali savo istorijas papasakoti visam pasauliui. Bėglių iš Šiaurės Korėjos atsiranda vis daugiau.
2013-11-03

Rusijoje vyrauja supratimas, kad reikia tvirtos tėvo, diktatoriaus, caro rankos

LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Kokiomis aplinkybėmis SSRS soste įsitvirtino toks diktatorius kaip Stalinas? Tai lėmė Rusijos istorinės tradicijos, įsitikinęs istorikas Algirdas Jakubčionis. Esą Rusijoje varavo supratimas, kad reikalinga tvirta valdovo ranka. Be to, Stalinui padėjo asmeninės savybės – žiaurumas, sugebėjimas manipuliuoti ir tai, kad jis neturėjo jokių draugiškų ryšių.
2013-03-05

Didžiausia pasaulio demokratija pralaimi didžiausiai diktatūrai

Tenka pripažinti skaudų faktą – didžiausia pasaulio demokratija, Indija, daugelyje sričių nusileidžia savo kaimynei – Kinijai, kurią galima tituluoti stambiausia pasaulyje diktatūra. Kad ir kokius rodiklius belygintume – ekonomikos augimą, infliaciją, eksportą, pragyvenimo lygį, nedarbą, biudžeto deficitą ar korupciją, Indija visais atžvilgiais atsilieka nuo kaimynės.
2013-01-31

Netikra valstybė kaip išeitis

Kas keletą metų demokratinės valstybėse vyksta sujudimas – rinkimai. Savivaldos, parlamentų, prezidentų. Nepasitenkinimas rinkimų rezultatais – demokratijos dalis. Priklausomai nuo politinės sistemos, galima numatyti, jog nepatenkintųjų bus bent pusė, o ten, kur sistema, kaip Lietuvoje, daugiapartinė, yra tikimybė, kad nepatenkintųjų bus dauguma. Kaip piliečiai išnaudos savo nepasitenkinimą, priklauso nuo jų kūrybiškumo.
2012-11-14

Prezidentės valdymas: „aikštinga mergina“ ar Lukašenka su sijonu?

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės „mieli epitetai“ prezidentės Dalios Grybauskaitės atžvilgiu gali turėti ilgalaikių politinių padarinių ir atspindi politinį klimatą šalyje. Portalui ekspertai.eu paviešinus Seimo pirmininkės I. Degutienės kabinete prieš pusmetį vykusio pokalbio, kurio metu parlamento vadovė nelabai rinkdama žodžius plūdo šalies vadovę D. Grybauskaitę ir aiškino, kad yra sekama, įrašą, kilo eilinis skandalas.

J. Tymošenko duktė įspėja dėl „Janukovyčiaus diktatūros“

Likus keturioms dienoms iki parlamento rinkimų Ukrainoje kalinamos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko duktė Jevgenija Tymošenko įspėjo dėl besiartinančios „diktatūros“, praneša agentūra AFP. Demokratinės valstybės turėtų pasmerki rinkimus kaip „nelaisvus ir nedemokratiškus“, nes priešingu atveju jos įteisins prezidento Viktoro Janukovyčiaus diktatūrą, pareiškė politikės duktė trečiadienį žurnalistams Ženevoje.
2012-10-24

Spaudos apžvalga: valstybės pinigus biurokratai žeriasi į savo kišenes

Per artėjančius dvejus metus Švietimo ir mokslo ministerijos valdininkai dėl lėšų trūkumo numatė uždaryti kelis šimtus kaimo mokyklų. Tuo tarpu 70 Aplinkos ministerijos klerkų 200 tūkst. litų išleis vos trijų dienų kursams kaimo turizmo sodyboje Molėtų rajone. Su pirtele, ant Bebrusų ežero kranto. „Mokymai yra reikalingi, o tos pirtys – tik pasirinktos vietos klausimas.

Gyvenimas Šiaurės Korėjoje: be maisto, elektros ir su nuolatine baime

Nepaisant iškilmingų Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno pareiškimų apie klestėjimą ir šalies diplomatų pranešimų apie progresą, eiliniams Šiaurės Korėjos gyventojams kiekvienas diena yra kova už išgyvenimą, rašoma „The Atlantic Wire“. Šiaurės Korėjoje – siaubingas maisto produktų deficitas. Elektra įjungiama ir išjungiama be jokio reguliaraus principo. Valstybė ir toliau be gailesčio žiūri į bet kokią kritiką ar alternatyvų gyvenimo būdą – pavyzdžiui, krikščionybę.
2012-10-17

Afrikos „Šiaurės Korėja“: papietauti su draugais reikia leidimo

Nė vienas Eritrėjos gyventojas negali šiaip sau ateiti pietų pas savo draugą. Jeigu vienu metu kartu pietautų bent jau trys svečiai iš skirtingų šeimų, valdžiai tai įvertintų kaip „susirinkimą“, kuriam reikėjo gauti specialų leidimą. Be to, be specialaus leidimo negalima važiuoti net į kaimyninius kaimus.
2012-09-10

Tūkstančiai čiliečių pagerbė A. Pinocheto diktatūros aukas

Tūkstančiai čiliečių sekmadienį sostinėje Santjage išėjo į gatves, pagerbdami Augusto Pinocheto diktatūros aukas, praneša agentūra AFP. Demonstrantai mojavo čilietiškomis ir komunistinėmis vėliavomis ir laikė rankose nužudytų arba pagrobtų artimųjų nuotraukas. Policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, kai grupė demonstrantų į vyriausybinius pastatus pradėjo svaidyti akmenis.
2012-09-10

Laisve nusivylę Šiaurės Korėjos pabėgėliai grįžta atgal

Daugumai šiaurės korėjiečių jų šalis nėra puikiausia vieta gyventi: apie užsienio pasaulį žinai labai nedaug, būni alkanas ir gali patekti į koncentracijos stovyklą. Beje, ten uždaryti gali ir tris tos pačios šeimos kartas. Kai vyksta tokie dalykai, nieko nestebina, kad kai kurie korėjiečiai bando pabėgti ir pradeda pavojingą kelionę kirsdami Kinijos sieną, o vėliau ieško prieglobsčio Pietų Korėjoje. Skaičiuojama, kad 2011-aisiais Pietų Korėjoje galėjo gyventi apie 23 tūkst. pabėgėlių.
2012-08-12

Sirijos ambasadorius perbėgo pas opozicionierius

Irako pareigūnai patvirtino, kad Sirijos ambasadorius Nawaf al Faris perėjo į opozicijos pusę ir šiuo metu yra Katare, skelbia BBC. N. al Farisas - pirmas aukšto rango Sirijos pareigūnas, išsižadėjęs prezidento Basharo al-Assado režimo, ragino kitus politikus ir kariuomenės atstovus sekti jo pavyzdžiu. Apie ambasadoriaus buvimo vietą pranešė Irako užsienio reikalų ministras Hoshiyar Zebari.
2012-07-12

Atskleista Š. Korėjos lyderio palydovės paslaptis: tėvas-diktatorius draudė jiems bendrauti

Atskleista, kad paslaptinga moteris, nufotografuota šalia Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno, yra jo žmona, kurią jis vedė prieš dešimt metų, bet tėvas draudė jiems bendrauti.
2012-07-11

Meksikoje rasta 14 sudarkytų žmonių kūnų

Šiaurės rytų Meksikoje automobilyje rasti 14 sudarkytų žmonių palaikai, skelbia „RIA Novosti“. Automobilis su sudarkytų žmonių palaikais rastas Siudad Mantės mieste Tamaulipaso valstijoje. Automobilis paliktas šalia vieno didžiųjų miesto prekybos centrų. Policijos duomenimis, rasti 10 vyrų ir keturių moterų palaikai. Šalia kūnų buvo žinutės, adresuotos nusikalstamo Įlankos kartelio nariams. Valdžios manymu, laiško autoriai - nusikaltėlių tinklo „Los Zetas“ nariai.
2012-06-24

Seimo nariai susižavėjo Baltarusija?

Dalyvaudami regioninio bendradarbiavimo forume Baltarusijoje Lietuvos Seimo nariai negailėjo pagyrų Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai. Savaitgalį Maladečinos mieste vykęs Baltarusijos ir Lietuvos regioninio bendradarbiavimo forumas buvo pristatytas kaip abiejų valstybių ekonominiams santykiams gerinti skirtas renginys. Tačiau jame netrūko ir politinių pareiškimų. Pirmiausia dėmesio sulaukė Lietuvos parlamentarai.

Paauglio nevykę juokeliai baigėsi mokytojos sužalojimu

Pirmadienį, apie 16 val., į Vilniaus ligoninę dėl žaizdos galvoje kreipėsi Veliučionių vaikų socializacijos centro (seniau ši įstaiga buvo vadinama nepilnamečių kolonija) biologijos mokytoja-specialioji pedagogė V. B. (gimusi 1963 m.), kurią pamokos metu sužalojo 16-metis. Pedagogei teko siūti žaizdą galvoje, po to medikai išleido ją gydytis ambulatoriškai. Teigiama, kad paauglys nenorėjo specialiai sužaloti mokytojos, jis tik neatsargiai elgėsi su stiklu.

Sulaikyta mažiausiai 400 akcijos „Užimk Frankfurtą" dalyvių

Penktadienį sulaikyta mažiausiai 400 „Užimk Frankfurtą“ akcijos dalyvių, praneša „Euronews“. Judėjimo atstovai ignoravo teismo draudimą rengti protesto akcijas, kuris galiojo Frankfurte nuo trečiadienio iki penktadienio imtinai. Demonstrantai nutarė blokuoti bankų darbą ir taip išreikšti savo protestą prieš Europos Sąjungos ir Europos centrinio banko krizės sprendimo politiką. „Ketiname blokuoti bankus, sutrukdyti jų kasdienei veiklai.
2012-05-19

JAV tyrimas: Šiaurės Korėjos kontrolė silpnėja

JAV atliktame tyrime teigiama, kad vis daugiau Šiaurės Korėjos gyventojų nepaiso griežtos vyriausybės kontrolės dėl išorinės informacijos, kuri visiškai skiriasi nuo šalyje skleidžiamos propagandos. Pietų Korėjos filmų peržiūros, klausymasis popmuzikos bei užsienio radijo ir televizijos transliacijų keičia šiaurės korėjiečių požiūrį į savo pietinę kaimynę ir net JAV, rašoma agentūros „InterMedia consultancy“ pranešime.
2012-05-10

J. McCainas Vilniuje: Vakarams trūksta stiprių lyderių, o diktatūras reikia spausti

Spaudimą Europos diktatoriams reikia ne mažinti, o didinti, Vilniaus universitete organizuotoje diskusijoje trečiadienį pareiškė žinomas JAV senatorius Johnas McCainas, prieš ketverius metus buvęs Respublikonų partijos kandidatu į JAV prezidentus. Jis taip pat pabrėžė, kad Vakarams dabar stinga stiprių politinių lyderių. „Aleksandras Lukašenka dabar yra spaudžiamas kaip niekad. Dabar ne metas mažinti spaudimą, laikas jį didinti.

Bahreine per eiseną sužeistas paauglys ir keli protestuotojai

Bahreine per eisena sužeistas paauglys ir keli protestuotojai. Kaip skelbia aljazeera.com, per laidotuvių procesiją, kuri virto susirėmimu su pareigūnais, sužeistas paauglys ir dar keli protestuotojai. Minėdami opozicionieriaus, miesto žurnalisto, žuvusio per antivyriausybinius protestus laidotuves, protestuotojai vėl skandavo prieš valdžią nukreiptus šūkius. Riaušių malšinimo pajėgos apšaudė demonstrantus.
2012-04-14

Baltarusijos oligarchas, kuris gyvena tarsi ant parako statinės (II)

Jeigu turtuoliai kažkur ir verkia, tai kaip tik Baltarusijoje. Tačiau jų kančios nesusijusios su konjunktūra pasaulio rinkose ar nesėkmėmis versle. Svarbiausi rizikos faktoriai Baltarusijos oligarchams susiję išimtinai su Aleksandras Lukašenka ir santykiais Baltarusijos valdžioje. Ekspertų vertinimu pačio turtingiausio Baltarusijos oligarcho istorija labai gerai iliustruoja šią situaciją. Pirmą dalį skaitykite čia.
2012-04-14

Velionis Kim Jong Ilas paskelbtas „Amžinuoju generaliniu sekretoriumi“

Asmens kultas Šiaurės Korėjoje įgauna vis beprotiškesnių bruožų. Valdančioji Darbininkų partija velionį Kim Jong Ilą paskelbė „Amžinuoju generaliniu sekretoriumi“. Jo sūnus ir įpėdinis Kim Jong Uną neeiliniame partijos susitikime paskirtas „Pirmuoju sekretoriumi“, pranešė naujienų agentūra KCNA. Kim Jong Ilas mirė gruodį.
2012-04-11

Kas bijo interneto?

Internetą galima vadinti reiškiniu, kuris keliais pastaraisiais dešimtmečiais labiausiai keitė šiuolaikinio pasaulio veidą. Verta kalbėti ir apie politinę interneto įtaką, o tiksliau – apie globalaus informacinio tinklo įtaką politiniams procesams. Neatsitiktinai akcentuojamas labai svarbus globalaus tinklo (World Wide Web) vaidmuo prieš metus praūžusiuose įvykiuose, kuriuos visi žino Arabų pavasario vardu. Šiandien kalbos apie realią interneto galią iš esmės įgauna naują aktualumą.

Patriotinės dainos: klausomos ar girdimos?

Ne viską, kas pasiekia mūsų ausis, iš tiesų norime girdėti. Ypatingai pro ausis norisi praleisti tai, kas sužadina ir išjudina kažkur giliai viduje įklimpusias mintis. Iškeltos į paviršių jos dažnai neduoda mums ramybės, skatina galvoti, prisiminti dalykus, kuriuos sudėję į mažas dėžutes ir užrašę „nesvarbu“, išslapstome tolimuose sąmonės užkampiuose.
titulinis 2012-03-11

Erotinė V. Putino kampanija: asmenybės ir kūno kultas

Afišuojamas Rusijos ministro pirmininko ir kandidato į šalies prezidentus Vladimiro Putino populiarumas tarp moterų leido analitikams prabilti apie priešrinkiminės kampanijos erotizaciją – V. Putino asmenybės ir kūno kultą, rašo „Le Monde“. Pasak leidinio, V. Putino kultas pradėtas kultivuoti dar praeito dešimtmečio pradžioje.
2012-02-27

Paskutiniai iš diktatorių?

Mirus ilgamečiams Libijos ir Šiaurės Korėjos diktatoriams, pradėta kalbėti apie artėjantį paskutiniųjų diktatorių pasitraukimą. Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad diktatorių, tokių kaip Aleksandras Lukašenka, pasaulyje jau beveik nebeliko, bet toks požiūris yra klaidingas.
2012-02-21

R. Kadyrovas: aš myliu Rusiją

Austrų laikraštis „Der Kurier“ paėmė interviu iš Ramzano Kadyrovo, kurį pavadino „vienu iš prieštaringiausių šiuolaikinių politikų“ – buvęs separatistas, perėjęs į Rusijos pusę, Čečėnijos kalnų sukilėlių lyderis, pateikiantis save kaip nacijos gelbėtoją. Panašu, kad Čečėnijos prezidentas R. Kadyrovas yra atsparus kritikai. Politikas visus, kas jį kritikuoja, apkaltina sąmokslų organizavimu.
2012-02-20

R. Castro: Kuba niekada neatsisakys vienpartinės sistemos

Kuba niekada neatsisakys vienpartinės sistemos, per valdančiosios Komunistų partijos nacionalinę konferenciją sakė prezidentas Raulis Castro. „Mes giname vienpartinę sistemą (...). Mes niekada neatsisakysime vienos partijos koncepcijos, kuri atitinka penktąjį Kubos konstitucijos straipsnį. Jam pritarė 97,7 proc. rinkėjų per referendumą, per kurį buvo surengtas laisvas, tiesioginis ir slaptas balsavimas, – sakė aštuoniasdešimtmetis prezidentas.
2012-01-30

Sirijoje per susirėmimus galėjo žūti šimtai vaikų

Sirijoje per susirėmimus galėjo žūti apie 400 vaikų. Kaip skelbia lenta.ru, su nuoroda į užsienio šaltinį, JT ekspertai nustatė, kad Sirijoje nuo sukilimo pradžios galėjo žūti mažiausiai 384 vaikai. Jie tapo susirėmimų tarp protestuotojų ir prezidento kariuomenės aukomis. Dauguma žuvusiųjų buvo berniukai, neturėję nei 14 metų. Dar panašus skaičius vaikų ir paauglių buvo suimta per protesto akcijas.
2012-01-27

Irakui gresia grįžimas prie autoritarizmo

JAV įsikūrusi žmogaus teises ginanti organizacija „Human Rights Watch“ teigia, kad Irakui gresia grįžimas prie autoritarizmo. Pasak žmogaus teisių gynėjų, šiito ministro pirmininko Nurio al Malikio (Nuri al-Maliki) saugumo pajėgos malšina protestus, kankina sulaikytuosius. „Human Rights Watch“ tvirtina, kad Irako valdžia varžo išraiškos ir susirinkimų laisvę, sulaikė protestuotojus prieš vyriausybę ir atidarė slaptą kalėjimą, kuriame kankinami sulaikytieji.
2012-01-23

A.Lukašenka ketina atsižvelgti į diktatūrų žlugimą

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasirengęs reformuoti šalies politinę sistemą, praneša naujienų agentūra „BelTA“. „Mes tai darysime, nors šiuo požiūriu Baltarusijoje katastrofos nėra. Bet visada reikia žingsniu lenkti tuos procesus, kurie vyks šalyje“, – pareiškė prezidentas sausio 17 d. interviu Kinijos žiniasklaidai. „Mes šiandien nagrinėjame tam tikras tendencijas pasaulyje.
2012-01-19

Kim Jong Unas vairuoti išmoko trejų metų

Pasak pagrindinio Šiaurės Korėjos laikraščio, Kim Jong Ilo įpėdinis Kim Jong Unas yra išties gabus ir išskirtinis vadovas. Propagandiniame leidinyje teigiama, kad naujasis Korėjos lyderis išmoko vairuoti dar būdamas trejų metų amžiaus. Na o sulaukęs aštuonerių metų, Kim Jong Unas jau mokėjo užtikrintai valdyti automobilį, važiuodamas žvyrkeliu 121 kilometro per valandą greičiu. Be šių įspūdingų talentų Kim Jong Ilo įpėdinis puikiai moka keturias užsienio kalbas, o šiuo metu mokosi dar trijų.
2012-01-11

Skandalas Čilėje: Pinochetas nebuvo diktatorius

Čilėje - didelis skandalas. Paaiškėjo, kad po vyriausybės spaudimo mokykliniuose vadovėliuose pasikeitė generolo Augusto Pinocheto valdymo laikotarpio vertinimas. Nuo šiol vaikus moko, kad nuo 1973 iki 1990 metų Čilėje buvo paprastas „karinis režimas“, tačiau ne „diktatūra“, praneša Newsru. Kairiosios partijos apkaltino valdančiuosius centro dešiniuosius šalies istorijos falsifikavimu.
2012-01-05

ES tebėra sunerimusi dėl kontroversiškų Vengrijos reformų

Europos Sąjunga (ES) tebėra sunerimusi dėl kontroversiškų Vengrijos konstitucinių reformų ir įspėja, kad imsis teisinių veiksmų, jeigu naujieji įstatymai prieštaraus ES sutartims, informuoja AFP. „Mes tebesame sunerimę ir šis nerimas nedings, kol Europos Komisija teisiškai įvertins naujuosius įstatymus“, – spaudos konferencijos metu sakė Europos Komisijos atstovas Olivier Bailly.
2012-01-04

Nauju komišku Baltarusijos įstatymu kriminalizuotas naršymas užsienio svetainėse

2011 metų gruodžio 21 dieną oficialus Baltrarusijos valdžios tinklalapis, skirtas naujų įstatymų publikavimui, paviešino šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos aktą „Nacionalinio interneto segmento naudojimo taisyklių papildymai“. Publikuojamame akte pateikiami nauji užsienio interneto tinklalapių lankymo ir naudojimo apribojimai.
2012-01-03

Arabų lygos atstovai atvyko į Siriją

Arabų lygos atstovai atvyko į Siriją. Teigiama, kad kelios dešimtys stebėtojų atvyko į Siriją, neaišku, ar jiems bus galimybė objektyviai išvysti visą situaciją. Žiniasklaidos teigimu, stebėtojai negavo automobilių, kuriais galėtų vykti į susirėmimų centrą. Manoma, kad įsileidusi stebėtojus, Sirijos valdžia siekia atidėti galimas griežtas sankcijas ar karinį puolimą, kurį galėtų organizuoti arabų šalys. Griežtai reakcijai nepritaria Rusija, kuri Sirijoje turi bazę.
2011-12-27

10 faktų apie naująjį mistiškąjį Šiaurės Korėjos lyderį

Apie šeštadienį mirusį Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong-ilą žinoma buvo ne tiek ir daug. Kalbama, kad pastarasis mėgo prabangą, gerą konjaką ir Holivudo filmus. Tačiau apie jo sūnų ir įpėdinį Kim Jong-uną žinoma dar gerokai mažiau. RT siūlo pažvelgti į 10 žinomų faktų (deja, kai kurie iš jų yra tik nepatvirtinti gandai) apie mistiškąjį jauniausiąjį dabar jau buvusio Šiaurės Korėjos diktatoriaus sūnų.
2011-12-20

A. Lukašenka savo sūnaus įpėdiniu nemato

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigia nerengiąs sau įpėdinio. Anot jo, naujas lyderis atsiras tada, kai to pareikalaus situacija šalyje. A. Lukašenka tai pareiškė penktadienį interviu radijo stočiai „Russkaja služba novostei“. Prezidentas pažymėjo, jog atėjo į valdžią 1994 metais, kai subrendo atitinkama situacija. „Jeigu nebūtų buvę tos situacijos, aš niekada nebūčiau tapęs prezidentu“, – sakė A. Lukašenka.
2011-12-16

Buvęs Libijos premjeras ragina surengti skubius vyriausybės rinkimus

Buvęs Libijos ministras pirmininkas Mahmoud Jibril teigė, jog šaliai gresia ilgas ir pavojingas laikotarpis, kol bus sudaryta valdžia. Todėl jis ragino kuo skubiau surengti rinkimus. Interviu su „Reuters“ M. Džibrilis sakė norįs, jog būtų atsisakyta dabartinio naujos Konstitucijos sudarymo grafiko, pagal kurį Konstitucijos sudarymo procesas būtų užbaigtas 2013-aisiais. Vietoj to jis siūlo per šešis mėnesius suformuoti pagrindinius įstatymus ir vyriausybę su visomis galiomis.
2011-11-16
Į viršų