delta
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „delta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „delta“.
Būna ir taip: darbuotojams išdalijo po 13 tūkst. eurų priedų iš uždirbto pelno
Lietuvoje veikiausiai nėra bendrovės, kurios akcininkai būtų nusprendę didelę dalį pelno pasidalyti su darbuotojais. Tačiau JAV, kur, kaip kartais manoma, darbuotojai tik išnaudojami, pelno dalinimasis su jais, nieko nestebina.
Šią savaitę viena didžiausių JAV oro kompanijų „Delta Air Lines“ darbuotojams išmokės 1,4 mlrd. dolerių (1,3 mlrd. eurų) pelno, t. y. per du kartus daugiau nei prieš metus, praneša CNN.
Išmokas gavo daugiau nei 100 tūkst. „Delta“ darbuotojų, sudaro apie 10 proc.
Kipre aptikta omikron ir delta atmainų kombinacija: nuspręsta vadinti „deltakron“
Didžiausią sergamumą COVID-19 liga Europos Sąjungoje fiksuojančiame Kipre aptikta ją sukeliančio viruso SARS-CoV-2 delta ir omikron padermių kombinacija, sekmadienį skelbia Prancūzijos leidinys „Le Figaro“.
„Jau yra kombinuoto užsikrėtimo omikron ir delta atmainomis atvejų, ir mes aptikome šią padermę, kuri yra šių dviejų atmainų derinys“, – leidinys cituoja Kipro universiteto biologijos profesorių Leondiosą Kostrikį.
COVID-19 delta atmaina gali skaudžiai smogti: siūloma itin atidžiai stebėti liūdnai pagarsėjusią mutaciją
Delta atmaina su E484K mutacija gali sukelti daug problemų, jei ji ir toliau vystysis, perspėja mokslininkai, rašo independent.co.uk.
Mokslininkai perspėjo, kad reikia atidžiai stebėti delta koronaviruso atmainos atšaką, kuri veiksmingai išvengia imuninės sistemos. Baiminamasi, kad ji gali įgyti daugiau mutacijų, dėl kurių žmonės bus lengviau pažeidžiami.
Skelbia naujausius koronaviruso simptomus: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate
Pasauliui stengiantis apriboti naująjį koronaviruso variantą, kai kurie žmonės tikina, kad naujoji omikron atmaina sukelia lengvą ligą, tačiau kol kas tai išlieka vis dar neaišku, mat mokslininkai nuolat viską aiškinasi. Sužinokite, kokie yra ankstyvieji omikron atmainos simptomai ir kuo jie skiriasi nuo delta atmainos.
Gydytoja Angelique Coetzee, Pietų Afrikos medicinos asociacijos pirmininkė, visame pasaulyje sukėlė nerimą dėl atsiradusios naujos atmainos.
PSO: dėl koronaviruso delta atmainos taikomos priemonės tinka ir omikron variantui
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareigūnai penktadienį pareiškė, kad kai kurių šalių taikomas sienų uždarymas gali suteikti laiko parengti priemonėms prieš pandeminio koronaviruso omikron varianto plitimą, bet priemonės ir patirtis, sukaupta kovojant su ankstesne delta atmaina, turėtų likti kovos su COVID-19 pandemija pagrindas.
Delta atmaina Japonijoje galimai „mutavo taip, kad išnyko“
Liepą Japoniją užklupo didžiausia iki šiol COVID-19 banga. Pradėjus plisti labiau užkrečiamai delta atmainai, atvejų skaičius išaugo iki beveik 26 000 kasdienių atvejų, daugiau nei keturis kartus daugiau nei prieš tai. Tada taip greitai sumažėjo, o per du mėnesius nuo pasiekto piko, atvejų dabar yra apie 140 per dieną.
Mokslininkai žino, kad spartų atvejų augimą lėmė delta atmaina, tačiau jiems nepavyko suprasti, kodėl atvejų taip sparčiai sumažėjo, kol kitos šalys ir toliau kovoja su virusu.
Šiandieninis pasaulis „fake news“ akivaizdoje: mažėja pasitikėjimas institucijomis, valdžia ir net medicina
Dezinformacijos skleidimas – nepagrįstų gandų ar tyčia kuriamos apgaulingos propagandos forma – ne naujiena. Tačiau socialinių medijų paplitimas, 24 valandas per parą gaunamos naujienos ir vartotojų karštligiškas noras greitai viską sužinoti lemia tai, kad šiandien melagingų naujienų (angl. fake news) kaip niekad gausu. Statistikos duomenimis, trečiąjį 2020-ųjų ketvirtį „Facebook“ socialiniame tinkle buvo aktyviai vartojamos (t. y. reaguojama, dalijamasi ir pan.) 1,8 mlrd. netikrų naujienų.
Žiniasklaida: Lietuvoje jau yra naujas koronaviruso variantas „delta plius“
Lietuvoje rasti 6 COVID–19 atmainos AY.4.2 atvejai, ji dar vadinama „delta plius“. Manoma, ji gali būti 7–15 proc. užkrečiamesnė už šiuo metu šalyje vyraujančią delta atmainą, paskelbė lrytas.lt.
Skelbiama, kad pirmasis šios atmainos atvejis Lietuvoje buvo užfiksuotas liepos 20 dieną. Genetikas Lukas Žemaitis, dirbantis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), lrytas.lt sakė, kad dar nėra aišku, kaip ši atmaina plinta, bet vargu ar yra užkrečiamesnė.
PSO atidžiai stebi koronaviruso delta atmainos subvariantą
Pasaulyje vėl daugėjant COVID-19 atvejų, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė atidžiai stebinti vieną koronaviruso delta atmainos subvariantą ir norinti išsiaiškinti, ar jis yra užkrečiamesnis už pradinę atmainą.
Organizacija taip pat aiškinasi, ar žmonės yra atsparesni subvariantui AY.4.2, aptiktam jau mažiausiai 42 valstybėse.
Išaiškinamų užsikrėtimo AY.4.2 atvejų daugėja nuo liepos, savaitiniame pranešime apie epidemiologinę padėtį nurodė PSO.
Delta atmaina mutuoja: naujas virusas plinta Didžiojoje Britanijoje, pastebėtas Rusijoje ir JAV
COVID-19 delta atmaina per pastarąjį pusmetį išplito visame pasaulyje, tačiau tuo koronaviruso mutacijos toli gražu nesibaigia. Mokslininkai neseniai keliose šalyse aptiko jau mutavusią delta atmainą AY.4.2, kuri dabar stebima kaip pretendentė perimti pagrindinės viruso atmainos „titulą“.
Kol kas mokslininkai atsargiai vertina naująją AY.4.2 atmainą, nes ji nėra plačiai išplitusi. Kai kurių teigimu, ši atmaina dar apie 15 proc. gali būti virulentiškesnė už „paprastą“ delta atmainą.
REKLAMA
REKLAMA
Epidemiologai: delta atmaina daro savo – net ir trumpas kontaktas gali būti lemtingas
Lietuvoje pagreitį įgavus delta koronaviruso atmainos plitimui, vis daugiau žmonių epidemiologinių tyrimų metu specialistams nurodo nežinantys, kur galėjo užsikrėsti.
Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, tokias tendencijas lemia delta atmainos savybės – apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, kai virusui perduoti užtenka ir mažesnio jo kiekio, ir trumpesnio laiko.
Lietuvių tyrimas: „Pfizer-BioNTech“ vakcina veiksminga ir nuo delta atmainos
„Pfizer-BioNTech“ vakcina veiksminga ir nuo delta atmainos, taip pat saugantis komplikacijų ir mirties, rodo Statistikos departamento atlikta duomenų analizė.
Vyriausybėje trečiadienį pristatyto tyrimo duomenimis, šios vakcinos efektyvumas prieš delta atmainą yra 77-80 proc.
Išnarpliojo mitą, kad COVID-19 mutuoja dėl vakcinų: tiesos jame labai mažai
COVID-19 vakcinas tebegaubia daug mitų, dėl kurių dalis gyventojų nusprendžia nesiskiepyti. Lietuvoje ir pasaulyje fiksuojant naujas viruso atmainas, skiepų priešininkai tvirtina, kad prie to prisidėjo būtent vakcinos. Savo ruožtu mokslininkai teigia, kad tiesos tame labai mažai.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rugsėjo 1-ąją paskelbė stebinti naują COVID-19 atmainą, kuriai suteikė miu pavadinimą. Ji pirmąkart aptikta Kolumbijoje sausį.
Medikai perspėja – delta atmaina sparčiai plinta tarp jaunimo ir vaikų
Prieš šimtmetį milijonus gyvybių nusinešusi ispaniškojo gripo pandemija greičiausiai plito tarp jaunų žmonių. Šiomis dienomis panašios tendencijos pastebimos Lietuvoje sparčiai didėjant koronaviruso delta atmainos skaičiams – ja užsikrečia vis daugiau jaunimo, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Arūnas Stankevičius pabrėžia, kad efektyviausias būdas užkirsti kelią viruso plitimui – skiepyti asmenis nuo 12 metų.
Lietuvoje nustatyti 738 nauji delta varianto atvejai
Lietuvoje nustatyta dar 8 alfa ir 738 delta Covid-19 variantai.
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nuo rugpjūčio 7 dienos aptikti 8 nauji B.1.1.7 (alfa variantas) ir 738 nauji B.1.617.2 (delta variantas) viruso linijų atvejai.
Lietuvoje plinta koronaviruso atmainos: rasti 264 užsikrėtimai Delta mutacija
Koronavirusas Lietuvoje ir toliau plinta. Situacija prastėja ir dėl Delta atmainos plitimo.
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikta 33 – B.1.1.7 (alfa variantas), 264 – B.1.617.2 (delta variantas) ir 1 – B.1.620 viruso linijų atvejai.
9 iš 10 COVID-19 aukų Lietuvoje – neskiepyti: gydytojas pasakė, kam vakcina nepadeda
Statistikos departamentas suskaičiavo, kiek mirštančių nuo koronaviruso Lietuvos gyventojų buvo paskiepyti nuo COVID-19 ir kiek ne. Duomenys iškalbingi – 9 iš 10 COVID-19 sirgusių ir mirusių žmonių buvo nevakcinuoti, likę arba buvo gavę tik vieną skiepą, arba vakcinuoti sirgo labai sunkiomis gretutinėmis ligomis.
Gydytojai ir specialistai akcentuoja: po pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 miršta tik labai silpną imuninę sistemą turintys žmonės, dažniausiai senjorai.
Nuo pirmadienio privalomai dėl koronaviruso testuotis turės dar kelių sričių darbuotojai
Siekiant suvaldyti delta (indiškosios) atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomas tampa nepersirgusiems ir nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams.
Taip pat testavimas privalomas tampa kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.
Nustatyti dar 63 Delta varianto ir 7 Alfa varianto atvejai
Šią savaitę aptikti 7 B.1.1.7 (alfa variantas) ir 63 – B.1.617.2 (delta variantas) viruso linijų atvejai, pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje.
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VUGMC) laboratorijoje ištirti 47 ėminiai, iš kurių 38 atvejai priklauso delta variantui ir 7 – alfa variantui.
Delta atmaina plinta: nustatytas 31 atvejis, dar 29 – Alfa
Lietuvoje šią savaitę nustatytas dar 31 delta (indiškosios) COVID-19 atmainos atvejis, antradienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Taip pat nustatyti dar 29 alfa (britiškosios), šeši B.1.620 (Lietuvoje užfiksuotos Anykščiuose) ir vienas gama (braziliškosios) atmainos atvejis.
Šie viruso linijos variantai nustatyti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų laboratorijoje ištyrus 78 ėminius.
Iš viso iki šiol Lietuvoje atlikta 14 tūkst.
DIENOS PJŪVIS. Ketvirtoji koronaviruso banga: ar Lietuvai vėl reikės užsidaryti?
Lietuvoje vis dažniau kalbama apie tai, kad netrukus šalyje gali prasidėti ketvirtoji koronaviruso banga, bet Vyriausybė, panašu, laikosi pozicijos, kad bendrą šalies karantiną turėtų keisti lokalūs, t.y., veiklos būtų ribojamos ten, kur virusas imtu plisti sparčiau.
Šimonytė: prie griežtų suvaržymų teks grįžti dviem atvejais
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Covid-19 šiek tiek atsitraukė, tačiau epidemiologai perspėja, kad Delta atmaina grūmoja kumščiu. Premjerė Ingrida Šimonytė nurodė, kad yra du scenarijai, kuriems išsipildžius, įsigaliotų sugriežtinti saugumo ribojimai Lietuvoje.
Pirmuoju atveju, tektų griežtinti saugumo reikalavimus, jei ligoninės sparčiai pildytųsi. Antruoju atveju – jei susirgimų skaičius staigiai šautų į viršų.
Delta atmaina toliau plinta: aptikti dar 6 atvejai
Lietuvoje šią savaitę nustatyti dar šeši nerimą keliančios koronaviruso delta atmainos atvejai, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Laboratorija taip pat informavo, kad delta požymių turėjo dar penki mėginiai, tačiau jie buvo užteršti, todėl tiksliai nustatyti to neįmanoma.
Taip pat nustatyti 102 alfa (arba britiškosios) atmainos ir penki B.1.620, Lietuvoje pirmąkart užfiksuotos Anykščiuose, atvejai.
Dėl plintančios Delta atmainos nuo pirmadienio į paveiktų šalių sąrašą grąžinamos visos pasaulio valstybės
Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės.
Nuo pirmadienio, liepos 5 d., atvykstantiems iš žaliosios zonos valstybių vėl reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19, atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių reikės ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą.
Delta atmaina koreguoja paveiktų šalių sąrašą: grįžti į Lietuvą vėl bus sudėtingiau
Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės.
Nuo pirmadienio, liepos 5 d., atvykstantiems iš žaliosios zonos valstybių vėl reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19, atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių reikės ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą.
„Johnson and Johnson“ pareiškė, kad jos vakcina yra veiksminga prieš Delta atmainą
Amerikiečių farmacijos milžinės „Johnson and Johnson“ vienos dozės vakcina nuo COVID-19 yra veiksminga prieš labai lengvai plintančią Delta atmainą, o imuninis atsakas trunka mažiausiai aštuonis mėnesius, ketvirtadienį pranešė bendrovė.
Atlikę tyrimą tyrėjai nustatė, kad aštuonių žmonių, paskiepytų „Johnson and Johnson“ vakcina, organizmuose susidarę antikūnai ir imuninės sistemos ląstelės neutralizavo Delta atmainą, kuri pirmą kartą buvo nustatyta Indijoje.
Plintant Indiškai Delta koronaviruso atmainai, Vokietija jau rodo stop ženklą kai kuriems keliautojams
Nuo šiandien visoje Europos Sąjungoje oficialiai pradeda veikti skaitmeninis COVID pasas, leidžiantis jį turintiems žmonėms paprasčiau keliauti po bendriją ir įrodyti, kad yra pasiskiepiję, neserga ar atliko COVID testą. Tiesa, ši kelionių šventė gali baigtis anksčiau laiko – plintant indiškai Delta koronaviruso atmainai, Vokietija jau rodo stop ženklą kai kuriems keliautojams.
Epidemiologė perspėja: Delta atmaina okupuos visą Europą per šią vasarą
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė įspėjo apie galimą žaibišką Delta atmainos išplitimą Europoje. Pasak jos, tam įtakos gali turėti itin padidėję keliautojų srautai.
NVSC specialistė pripažino, kad ją gąsdina pagausėjęs žmonių judėjimas į užsienį ir perpildyti lėktuvai.
„Delta naujoji atmaina labai sparčiai plinta, mes labai greitai galime ja užsikrėsti“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė D. Razmuvienė.
Rusijoje nustatytas užsikrėtimo „Delta plius“ varianto koronavirusu atvejis
Rusijoje nustatytas užsikrėtimo „Delta plius“ varianto koronavirusu, galimai atsparesniu po skiepijimo arba persirgimo COVID-19 susidariusiai organizmo imuninei apsaugai, atvejis, pirmadienį pranešė sveikatos priežiūros ir vartotojų teisių tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovė Ana Popova.
„Noriu paaiškinti dėl atmainos, apie kurią Rusijoje buvo pranešta praeitą savaitę... labai nuodugniai patikrinome visą informaciją – ji pasitvirtino.
Ši koronaviruso atmaina baimę kelia net medikams: žmonės painioja su šienlige
Ekspertai perspėja, kad „klasikiniai“ šienligės simptomai – sloga ir skaudanti gerklė – yra tokie patys kaip ir Delta atmainos.
Margaret Kelman, alergijų slaugytoja iš labdaringos organizacijos Allergy UK, teigia, kad Delta viruso simptomai yra tokie patys kaip „klasikinės šienligės“, o dviejų tipiškų simptomų, galvos skausmo ir perštinčios gerklės, skirtumai yra labai nežymūs, rašo mirror.co.uk.
Indija skambina pavojaus varpais dėl naujosios Delta Plius atmainos
Didelio užkrečiamumo koronaviruso Delta atmaina, pirma karta užfiksuota Indijoje, tapo pastarosios Covid-19 atvejų bangos pasaulyje varomąja jėga. Dabar Indija perspėja dėl kitos problemos – Delta Plius atmainos.
Praėjusią savaitę Indijos sveikatos ministerija apibūdino Delta Plius atmainą, dar vadinamą Delta-AY.1, kaip „nerimą keliančią atmainą.
Plintant koronaviruso Delta atmainai, Sidnėjus užsidarė dviejų savaičių karantinui
Australijai siekiant pažaboti itin užkrečiamos „Delta“ koronaviruso atmainos protrūkį, Sidnėjus nuo sekmadienio užsidarė dviejų savaičių karantinui.
Centrinių Sidnėjaus rajonų gyventojams anksčiau galiojęs nurodymas likti namuose buvo išplėstas ir dabar taikomas visame mieste bei pakrančių ir kalnuotuose regionuose aplinkui miestą.
Dėl to buvo uždaryti, be kita ko, restoranai, barai ir kavinės.
Plintanti „Delta“ atmaina kelia pasauliui naujų iššūkių
Itin užkrečiamas pandeminio koronaviruso variantas „Delta“ skatina naujus COVID-19 pliūpsnius net ir šalyse, kurių didelė gyventojų dalis yra paskiepyta, o ekspertai perspėja, kad vakcinavimo pastangos yra kritiškai svarbios siekiant suvaldyti šią naują grėsmę.
Vertinant pasaulio mastu, COVID-19 pandemijos tempas lėtėja.
Rusija kenčia nuo koronaviruso: šalyje vėl grįžtama prie darbo iš namų
Maskvos valdžia penktadienį sugrąžino reikalavimą gyventojams dirbti iš namų, sostinei registravus naują paros mirštamumo nuo COVID-19 rekordą dėl išplitusios užkrečiamesnio koronaviruso varianto „Delta“.
Sostinės interneto svetainėje paskelbtu dekretu Maskvos meras Sergejus Sobianinas nurodė verslams sumažinti biuruose dirbančių darbuotojų skaičių 30 procentų.
Vakcinuotiems darbuotojams šis reikalavimas gali būti netaikomas, sakoma dekrete.
Rusija perspėja dėl naujos atmainos koronaviruso „sprogstamo“ plitimo
Rusija trečiadienį perspėjo, kad pandeminio koronaviruso užkrečiamesnis naujas variantas „Delta“ šalyje plinta tarsi „sprogimas“, o padėtis darosi dar keblesnė dėl vangios skiepijimo kampanijos.
Premjero pavaduotoja Tatjana Golikova pabrėžė, kad visuose Rusijos regionuose didėjantis sergamumas COVID-19, ir paragino įvesti griežtesnius suvaržymus bei spartinti skiepijimą.
„Praeitą savaitę su COVID susijęs mirštamumas padidėjo 21,3 proc.
Baiminasi dėl Delta atmainos plitimo: iki vasaros pabaigos ji gali sudaryti 90 proc. naujų atvejų ES
Koronaviruso atmaina Delta, pirmą kartą nustatyta Indijoje, per artimiausius mėnesius gali sudaryti 90 proc. visų naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų Europoje, trečiadienį pranešė Bendrijos ligų kontrolės agentūra.
„Labai panašu, kad atmaina Delta plačiai išplis vasarą, ypač tarp jaunesnių asmenų, kurie nepradėti vakcinuoti“, – sakoma Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) direktorės Andrea Ammon (Andrėjos Amon) pareiškime.
Delta koronaviruso atmainą išduoda 4 simptomai: pastebėkite laiku
Didžiojoje Britanijoje dominuojanti koronaviruso delta atmaina pasižymi kitokiais ligos simptomais, nei ankstesnės viruso atmainos.
Delta atmaina sukelia kitokius, labiau gripą primenančius simptomus, lyginant su ankstesnėmis koronaviruso mutacijomis, taip pat ir su britiškąja atmaina.
„ZOE“ kovido simptomų tyrimas neseniai patvirtino, kad šiuo metu JK jau dominuojančios delta atmainos būdingiausi simptomai yra galvos skausmas, gerklės peršėjimas, sloga ir karščiavimas.
„Technopolis“ į naują biurų pastatą investuos dešimtis milijonų
Suomijos nekilnojamojo turto investicijų ir valdymo grupė „Technopolis“ į naują biurų pastatą „Nova“ Vilniuje investuoja 51,9 mln. eurų. Jame įsikurs visas SEB grupės paslaugų centras, dabar veikiantis šalia esančiuose dviejuose „Technopolio“ pastatuose. Čia dirbs daugiau nei 1,1 tūkst. darbuotojų.
REKLAMA
04:37
Vitalijus Cololo atvirai: apie patirtį su „zaporožiečiu“ ir „Recaro“ sėdyne
„Tavo automobilis yra tavo vizitinė kortelė“, - sveikinasi Mindaugas Rainys ir pristato naujausios laidos „Laiminga pasaka be galo“ dalies svečią Vitalijų Cololo. Humoristas bei laidų vedėjas V. Cololo prisipažino, kad pirmasis automobilis, kurį jam teko vairuoti, buvo legendomis visų apipintas „zaporožietis“. „O prieš tai laksčiau su „Delta“ mopedu, - prisiminė V. Cololo.
Ekstremali meteorologų žinia: po 40 cm sniego, žada galingą smūgį
Niujorke trečiadienį, kaip prognozuojama, iškris beveik 40 centimetrų sniego – miestą pasieks jau ketvirtasis per pastarąsias tris savaites uraganas iš Atlanto vandenyno, tad oro bendrovės JAV šiaurės-rytų valstijų oro uostuose iš anksto atšaukė daugiau kaip 3 tūkst. skrydžių.
Svarbiausiame Niujorko oro uoste chaosas – po košmariškų orų, baisus incidentas
Pagrindiniame Niujorko Johno F. Kennedy (Džono F. Kenedžio, JFK) tarptautiniame oro uoste sekmadienį, jau trečią dieną iš eilės, dėl JAV užklupusių žiemiškų orų tvyrojo chaosas: keleiviai piktinosi vėluojančiais skrydžiais, o vienas iš oro uosto terminalų buvo užlietas.
Kino kūrėjas M. Moore'as paaukojo 10 tūkst. JAV dolerių festivaliui „Shakespeare in the Park“
Kino kūrėjas Michaelas Moore'as, šią vasarą su monospektakliu debiutuosiantis Brodvėjaus teatro scenoje, pareiškė paaukosiantis 10 tūkst. JAV dolerių (8 867 eurus) Niujorko teatro projektui „Shakespeare in the Park“, kai šis neteko rėmėjų finansavimo dėl prieštaringo „Julijaus Cezario“ pastatymo.
Vilniaus Ozo parko sklypų byloje planuojama pasirašyti taikos sutartį
Vilniaus miesto savivaldybė, prokuratūra ir valstybinių sklypų nuomininkai planuoja sudaryti taikos sutartį Ozo parko sklypų byloje. Ja būtų numatoma, kad prokurorai atsisakys savo pretenzijų valstybės sklypų naudotojams, o šie sumokės 1,5 mln. eurų kompensaciją savivaldybei ir taps sklypų nuomininkais. Taikos sutartis būtų sudaroma tarp miesto savivaldybės, Generalinės prokuratūros bei 26 valstybinių sklypų naudotojų.
Graikų anarchistai pažadėjo išpuolį prieš „Coca-Cola“, „Nestle“ ir kitą populiarų maistą
Anarchistams pagrasinus užteršti maistą, keturios didelės Graikijos ir tarptautinės maisto įmonės antradienį išėmė tam tikras savo prekes iš parduotuvių lentynų. Žaliaisiais keršytojais pasivadinusi grupė pirmadienį pareiškė užteršusi kelias dešimtis „Coca-Cola“, „Nestle“, „Unilever“ ir Graikijos pieno produktų milžinės „Delta“ prekių. „Pasisavinome prekes iš pagrindinių prekybos tinklų Atėnų regione, – nurodoma grupės pranešime, paskelbtame antivalstybinėje svetainėje.
Selma Blair „labai atsiprašo“ dėl nesusivaldymo lėktuve
Aktorė Selma Blair atsiprašė keleivių ir įgulos narių, kurie pirmadienį matė keistą jos krizę į Los Andželą skridusiame lėktuve. Liudininkai TMZ.com sakė, kad „Pragaro vaikio“ žvaigždė iš „Delta“ lėktuvo Kankūne Meksikoje buvo išnešta neštuvais, po to, kai kelionės metu prarado savitvardą dėl kažkokio nematomo priešo. Pranešimuose sakoma, kad Selma, kuri buvo pirmosios klasės salone, šaukė: „Jis degina mano intymią vietą ... Jis muša mane.
Aktorė Selma Blair keistai elgėsi lėktuve ir atsidūrė ligoninėje
Aktorė Selma Blair pirmadienį buvo paguldyta į ligoninę po keisto incidento į Los Andželą skridusiame lėktuve. Liudininkai TMZ.com sakė, kad „Pragaro vaikio“ žvaigždė iš „Delta“ lėktuvo Kankūne Meksikoje buvo išnešta neštuvais, po to, kai kelionės metu prarado savitvardą dėl kažkokio nematomo priešo. Pranešimai rodo, kad Selmai galėjo pasireikšti reakcija į vaistus, kuriuos ji pavartojo lėktuvo pirmosios klasės salone. Lėktuvui nutūpus, į jį įlipo medikai, kurie padėjo aktorei išlipti.
Lietuvos ir JAV karai dalyvauja bendrose pratybose „Inžinierių griausmas 2015”
Maždaug šimtas Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės karių ir apie 350 karių iš Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir kitų Sausumos pajėgų padalinių Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) dalyvauja bendrose pratybose „Inžinierių griausmas 2015”. Lietuvos ir JAV pėstininkai ir inžinieriai kartu treniruojasi įveikti minų laukus, vandens ir dirbtines inžinerines kliūtis, įsirengti gynybos pozicijas.
Lietuvos kariuomenės ulonai kartu su JAV kariais mokėsi naikinti priešų tankus
Rugpjūčio 6 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados „Delta“ kuopos kariai Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) treniravosi šaudymo pratybose su valdomomis prieštankinėmis sistemomis BGM-71 TOW. Kariai tobulino šaudymo ir taiklumo įgūdžius – šaudė į 2 kilometrų atstumu esančius šarvuotus taikinius. Kovinio šaudymo treniruotės yra dalis bendrų Lietuvos ir JAV karių pratybų „Ulono įniršis“, kurios truks dvi savaites.
JAV pagrasinta susprogdinti du lėktuvus
Policija Atlantos oro uoste apieškojo du lėktuvus po grasinančių pranešimų juos susprogdinti, praneša bbc.com. Apie tai informavo JAV pareigūnai. Oro uosto atstovas Reese McCranie pranešė, kad grasinimai buvo skirti Delta ir Southwest skrydžiams iš Portlando ir Milvokio. Abu lėktuvai buvo saugiai nutupdyti ir evakuoti. Du JAV naikintuvai palydėjo lėktuvus į Hartsfieldo-Jaksono tarptautinį oro uostą. Lėktuvus apieškojus, juose sprogmenų nerasta.