darbo santykiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbo santykiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbo santykiai“.

Uždirba vienodai, bet vieni pinigų gauna mažiau, o kiti – daugiau: mokesčių lengvata ar tik landa?

Savarankiškai dirbti gali ne bet kas, tačiau tie, kuriems pavyksta, turi nemažai privalumų: gali patys nuspręsti, kokiomis valandomis ar dienomis dirbti, kada pasiimti atostogas ar laisvadienius, ką daryti ir ko ne, taip pat jų nevaržo darbdavių taisyklės. Vis dėlto kai kurie piktinasi, kad tokie asmenys gyvena per gerai, nes be viso to dar sumoka žymiai mažiau mokesčių. Specialistai įvardijo privalumus ir trūkumus dirbant tiek su darbo sutartimi, tiek su individualia veikla.
2023-03-18

Be galimybių paso dirbti neleis: ar tokia tvarka pasiteisintų ir Lietuvoje?

Kai kurios Europos valstybės jau priėmė sprendimą leisti dirbti tik žaliąjį (galimybių) pasą turintiems darbuotojams. Tuo metu darbuotojų ir darbdavių atstovai Lietuvoje sako, kad mūsų šalyje tokia tvarka vargu ar būtų efektyvi. Tačiau tokią savo nuomonę abi pusės grindžia skirtingais argumentais.
2021-10-02

Atskira kasta: bedarbiai, kurie dirba, bet neturi socialinių garantijų

Užimtumo tarnyboje esama registruotų bedarbių, kurie neieško darbo, nes dirba pagal žemės ūkio ar miškininkystės paslaugų teikimo kvitus. Šie darbuotojai-bedarbiai neturi socialinių garantijų: tai yra sulaukę garbaus amžiaus negaus pensijos, susirgę negalės prašyti ligos išmokų, bet bent jau gali nemokamai nueiti į polikliniką ar pasidaryti priklausantį kraujo tyrimą, nes yra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu.

Kur suks Lietuva? Populiarėja ir 72 valandų darbo savaitė

Dauguma vakariečių, kaip ir lietuviai, įpratę dirbti penkias dienas per savaitę, po aštuonias ar devynias valandas per dieną. Tik nedaugelis mūsų gali pajusti, ką reiškia šešios darbo valandos per dieną arba keturių dienų darbo savaitė, apie kurią vis garsiau kalba dalis Vakarų šalių. Tuo metu Kinija stebina pasaulį savo darbuotojams siūlydama gerokai ilgesnę – 72 valandų – darbo savaitę ir džiaugiasi, kaip teigiamai tai veikia Rytų milžinės ekonomiką.

Premjeras pasakė, kurie darbuotojai moka neteisingus mokesčius

Individualios veiklos ir samdomų darbuotojų apmokestinimo suvienodinimas būtų neteisingas, sako premjeras Saulius Skvernelis. „Visiškai sulyginti žmones, kurie patys susikuria sau darbo vietas, patys dirba, su samdomais darbuotojais tikrai būtų ir neteisinga, ir sužlugdytume žmones, kurie šiandien dirba, gauna mažesnes pajamas ir susikuria sau darbo vietas, bet mokesčius sumoka“, – antradienį interviu LRT radijui sakė premjeras.

Dėmesio visiems: savo noru išeidami iš darbo, pamirštate pasiimti priklausančią kompensaciją

Darbo kodekso subtilybės paprastam darbuotojui sunkiai įkandamos. Ne visi žino apie jiems priklausančias išmokas ar kompensacijas. Jos priklauso ne tik tuomet, kai darbuotojas yra atleidžiamas, apie tai jį įspėjus prieš mėnesį, bet ir kai kuriais atvejais, kai iš darbo jis nusprendė išeiti pats.  Naujasis darbo kodeksas numato, kad prieš mėnesį įspėtam ir atleidžiamam darbuotojui turi būti išmokama 2 jo vidutinio darbo užmokesčio dydžių išeitinė išmoka.

Paviešinta, kada dažiausiai Lietuvoje diskriminuojami žmonės

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė sako, kad Lietuvoje žmonės dažniausiai diskriminuojami su darbu susijusiuose reikaluose. Savo praėjusių metų veiklos ataskaitą spaudos konferencijoje pirmadienį pristatysianti kontrolierė teigia, kad asmenys į tarnybą dažniausiai kreipiasi, nes jaučiasi diskriminuojami lyties, amžiaus ar negalios pagrindu.
Aktualijos 2018-03-26

Įvertino darbo santykius pasaulyje ir Lietuvoje: lenkiame tiek Estiją, tiek Švediją

Lietuvos laisvosios rinkos institutas su partneriais Lenkijoje, Slovakijoje, Bulgarijoje Čekijoje ir Estijoje parengė Darbo lankstumo indeksą 2018. Europos Sąjungos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių narių indeksas sudarytas remiantis Pasaulio banko metodologija ir kasmet skelbiamais „Doing business” duomenimis. Lietuva bendrame 41 ES ir EBPO šalies Darbo lankstumo indekse užima 27 vietą pagal duomenis, kurie remiasi dar senuoju Darbo kodeksu.
2017-12-12

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms

Seimas antradienį po svarstymo pritarė su Trišale taryba suderintoms naujojo Darbo kodekso pataisoms, kurios praėjusią savaitę baigtos derinti su Trišale taryba. Už balsavo 71 Seimo narys, prieš - 4 (visi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovai), o susilaikė 25. Dauguma - 18 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių susilaikė.

Kaip skiriasi darbo santykiai skirtingose pasaulio šalyse?

Lietuvoje vis nerimstant aistroms dėl naujojo Darbo kodekso neretai darbo santykius linkstama lyginti su kitų šalių praktika, diskutuojama, kokie darbo santykiai paplitęs įvairiose šalyse.
2017-01-18
REKLAMA
REKLAMA

Socialinis modelis, Darbo kodeksas ir kiti keiksmažodžiai

2016 metai Lietuvos aktualijų ir politikos pasaulyje buvo pažymėtas keliais esminiais įvykiais – Seimo rinkimais ir Darbo kodeksu. Pastarasis vasarą išprovokavo visuomenės nepasitenkinimą ir kelias dienas trukusį visuomenės atstovų streiką ant Vyriausybės laiptų. Darbo kodeksas, kuris naujosios valdžios yra įšaldytas iki šių metų liepos pirmos dienos, yra Socialinio modelio dalis. Šis, klausimų kėlė ne vienam, jis buvo vienas iš esminių šių metų valstybės biudžeto formavimo aspektų.

Savo paskutinėje kalboje premjeras kartojo: yra būtinų dalykų

Premjeras Algirdas Butkevičius paskutiniame šios kadencijos Seimo posėdyje kartojo – socialinio modelio reforma yra būtina. „Parengtas socialinis modelis – giluminė struktūrinė reforma yra mūsų investicija į Lietuvos ekonominės ir socialinės gerovės perspektyvą.

LLRI apie „Doing business” indeksą: stovėjimas vietoje – jau savaime pralaimėjimas

Pasaulio banko kasmet skelbiamas „Doing business” indeksas atskleidė, kad bendros sąlygos verslui veikti per metus Lietuvoje nepagerėjo. Pagal verslo sąlygas Lietuva pasaulyje yra 21-a. Vertinant pagal atnaujintą metodologiją, praėjusiais metais Lietuva buvo toje pačioje vietoje. „Dauguma šalių supranta, kaip svarbu yra užtikrinti palankias verslo sąlygas norint pritraukti ir išlaikyti investicijas, tad įgyvendina įvairias reformas ir didina savo patrauklumą.
2016-10-26

Nekonkuravimo susitarimas: darbuotojas nedirbs, bet ar darbdavys mokės?

Lietuvos darbo rinkoje nutinka ir taip, kad darbuotojas, įgijęs iš darbdavio pakankamai know-how, įkuria konkuruojantį verslą ar pereina dirbti pas darbdavio konkurentus. Iki šiol Darbo kodekse nebuvo numatytas nekonkuravimo susitarimo reglamentavimas, tačiau tokių atvejų tik daugėja. Tad neabejotinai viena svarbiausių nuo 2017 metų įsigaliosiančio Darbo kodekso (DK) naujienų – nekonkuravimo susitarimo reglamentavimo įtvirtinimas.
2016-10-03

R. Grajauskas. Lietuvos konkurencingumas: vienas žingsnis į priekį, du atgal?

Pasaulio ekonomikos forumo sudarytame konkurencingumo reitinge Lietuva pakilo iki rekordiškai aukštos – 35-os – vietos ir sparčiais tempais artėja prie 30-oje pozicijoje jau kelerius metus įsitaisiusios Estijos. Lietuvoje vykstantys darbo rinkos reguliavimo pokyčiai leidžia prognozuoti dar geresnį konkurencingumo įvertinimą ateinančiais metais. Tačiau yra rizikos, kad rezultatą žemyn nutemps inovacijų kriterijus.
2016-09-28

Europos Komisija giria Lietuvą už pastangas keisti Darbo kodeksą

Europos Komisija (EK) teigiamai vertina Lietuvos pastangas modernizuoti darbo santykius, tačiau išsamią naujojo Darbo kodekso analizę žada pateikti vėliau. „Teigiamai vertiname pastangas modernizuoti darbo santykių reglamentavimą ir ieškoti lankstumo ir saugumo derinio, kuris būtų priimtinas visoms suinteresuotoms šalims.
Aktualijos 2016-09-19

Teisininkė apie Darbo kodeksą: nebūna, kad ir vilkas sotus, ir avys sveikos

Pirminio Darbo kodekso kūrimo darbo grupėje dalyvavusi teisininkė Ieva Povilaitienė teigia mananti, kad Seimo priimtas naujasis Darbo kodeksas iš esmės yra subalansuotas. Anot jos, pirminis kodekso variantas kai kuriomis nuostatomis netgi buvo griežtesnis darbuotojams.

Ekonomistai – vieningi: darbo santykių reguliavimą būtina keisti

Dabartinis Darbo kodeksas įvardinamas kaip viena esminių ekonomikos vystymosi kliūčių, atlyginimų augimo stabdis, niekaip neprisidedantis prie emigracijos mažinimo, atvirkščiai – ją skatinantis. Modernizuoti darbo santykius Lietuvoje ragina Europos Komisija, Tarptautinis valiutos fondas, mūsų šalyje investuojančių įmonių vadovai, tą daryti ragina ir žinomi šalies ekonomistai – Gitanas Nausėda, Nerijus Mačiulis, Rokas Grajauskas ir Žygimantas Mauricas.
2016-09-13

Gyventojai įsitikinę: Darbo kodeksas turi suderinti darbdavių ir darbuotojų interesus

49 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad darbo santykius reglamentuojantys įstatymai turi būti skirti suderinti darbdavių ir darbuotojų interesus. 33 proc. teigia, kad jie turi ginti darbuotojų interesus, 7 proc., kad – darbdavių interesus. Tai parodė Lietuvos laisvosios rinkos instituto užsakymu „Sprinter“ liepą atlikta apklausa. „Diskusijoje dėl Darbo kodekso, svarbu žinoti, ką mano patys žmonės.
2016-09-09

Darbo kodeksas verslininkų akimis: geriau jau toks nei jokio

Visą Darbo kodekso svarstymą netilo verslininkų pasipiktinimai, jog kodekse įvyko per daug pakeitimų, stengiamasi per greitai priimti. Visgi Darbo kodeksas – priimtas. Ir nors verslininkai pabrėžia, kad ne viskas tobula, šis kodeksas – tikrai ne blogiausias variantas. Atsiradusios naujos darbuotojų veiklos rūšys, kaip „Uber“, skatino priimti naują darbo santykių tvarką.
2016-06-23

Išmokas atleistiems darbuotojams mokės ir darbdavys, ir specialus fondas

Išeitines išmokas darbuotojams, kurie darbo neteks dėl darbdavio kaltės, ateityje mokės ir specialus fondas, ir darbdavys. Maksimali išmoka turintiems daugiau kaip 20 metų darbo stažą siektų 5 vidutinius darbo užmokesčius.
2016-04-14

Darbuotojai savo vadovus gerbia ar jų bijo?

Geri santykiai su vadovu darbuotojams yra vienas iš svarbiausių dalykų darbe. Daugumai atrodo geriausia, kai su vadovu galima bendrauti nevisai formaliai, bet ir ne per daug draugiškai. Vis dėlto dalis darbuotojų sako, kad pagarbos jausmą vadovui neretai lydi ir baimė su juo kalbėtis, diskutuoti. Vadovą gerbia dauguma Prieš keletą mėnesių portalo CVbankas.
2016-03-17

Susitikimas su darbdaviu už įmonės ribų: klaidos, kurių reikėtų vengti

Šiandieninės tendencijos rodo, kad vis daugiau darbo santykių užsimezga už organizacijų ribų – konferencijose, parodose, karjeros dienų mugėse. „Šiuolaikinė dinamiška darbo rinka lemia tai, kad planuoti karjerą ir kaupti vertingas patirtis pradedama vis anksčiau ir šis procesas tęsiasi visą gyvenimą. Tradicinių darbo paieškos būdų, pavyzdžiui, CV siuntimo elektroniniu paštu, jau nebeužtenka.
2016-03-16

Darbo santykių liberalizavimas – ir darbuotojų, ir darbdavių interesas

Lankstumas reikalingas ne darbdaviui, o pirkėjams ir klientams, kurie faktiškai ir moka darbuotojams algas. Dabartinio darbo kodekso šaknys siekia dar sovietinius laikus, ir jis akivaizdžiai neatitinka XXI amžiaus darbo santykių realijų, stabdo užsienio investicijas, vietos verslo plėtrą, taigi ir naujų darbo vietų kūrimą – ko išties labiausiai ir reikia darbuotojams.

Naujasis „socialinis modelis“ – kam jis atneš daugiausiai naudos?

Mokslininkų parengtas, vyriausybės palaimintas, o profesinių sąjungų kritikuojamas „socialinis modelis“ jau keliauja į Seimą. Kokius pagrindinius pokyčius jis numato, kam jie gali būti naudingi, o kam ne?   Daugiausiai kritikos ir diskusijų sulaukė siūlymai mažinti išeitines kompensacijas ir trumpinti įspėjimo dėl atleidimo laikotarpį. Siūloma karpyti darbdavio mokamas išeitines kompensacijas, kurios pagal šiuo metu galiojančią tvarką nustatomos atsižvelgiant į darbuotojo stažą.

Seimas naująjį socialinį modelį greičiausiai svarstys rudenį

Seimas pavasario sesijoje turbūt nespės apsvarstyti naujojo socialinio modelio, kuriame daugiausia diskusijų kelia siūlymai įteisinti lankstesnius darbo santykius, trečiadienį sakė parlamento vadovė Loreta Graužinienė. „Aš nelabai tikiu, kad mes turėsime galimybių darbotvarkėje jį apsvarstyti. Negalime skubos tvarka svarstyti tokių skubių įstatymų“, - Žinių radijui sakė L.Graužinienė.
Aktualijos 2015-06-03

Profesinės sąjungos surinko 35 tūkst. parašų dėl darbo santykių keitimo

 Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovas sako, kad keliasdešimt tūkstančių parašų prieš numatomą darbuotojų garantijų mažinimą yra indikacija valdžiai, kaip jie vertina naująjį socialinį modelį. Profesinės sąjungos iki birželio 9-osios renka parašus po peticija. „Šiuo metu turime apie 35 tūkst. parašų, surinktų po peticija internete ir ant parašų rinkimo lapų.
2015-06-02

Darbo kodekso pakeitimai – kas labiausiai neramina dirbančiuosius

Nauja galimybė atleisti iš darbo darbdavio valia be svarbios priežasties neramina beveik kas trečią Lietuvos dirbantįjį. O kas dešimtas naujajame Darbo kodekso (DK) projekte neįžvelgia nepriimtinų dalykų, rodo specialistų paieškos portalo cvmarket.lt atliktas tyrimas.
REKLAMA
Audrius Biguzas (Nuotr. Organizatorių)  Audrius Biguzas (Nuotr. Organizatorių)

Sporto darbo santykių pakeitimai prieštarautų tarptautinei praktikai ir blogintų klubų pozicijas

Komentaro autorius – advokatų profesinės bendrijos „Roedl & Partner“ partneris, sporto teisės advokatas Audrius Biguzas   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymai dėl darbo santykių keitimo be kita ko, apima ir sporto santykių reguliavimą.
2015-04-02

Įstrigę darbo santykiuose

Jei Lietuvoje yra stabilių dalykų, tai Darbo kodeksas tikrai yra vienas jų. Šis ilgas, daugiau nei 300 straipsnių jungiantis įstatymas per 13 jo galiojimo metų buvo pakeistas 52 kartus. Palyginimui, lygiai tiek pat kartų buvo keistas ir Pelno mokesčio įstatymas. Tik jis yra 5 kartus už Darbo kodeksą trumpesnis ir reglamentuoja žymiai siauresnį objektą, nei darbo santykiai. Ir keisti mokesčius siekiama kuo rečiau, nes mokesčių stabilumas yra didžiausias jų privalumas.

Iš Prezidentūros – kritika Seimo teisininkams

Žinių radijas Prezidentės siūlomas draudimas valdininkams dirbti pagal darbo sutartį valstybės, savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, kurioje jie eina valstybės tarnautojo pareigas, gali prieštarauti Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai. Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė, jog Seimo teisininkų teiginiai nepagrįsti.
Aktualijos 2015-02-24

VDI darbo teisės konsultacijų ciklas: kaip nustatomos ir apmokamos darbo normos (IX)

 Lietuvoje valstybiniame teisiniame darbo santykių reguliavime nėra teisinių normų, konkrečiai nustatančių darbo, išdirbio ar darbo laiko normas gamybos vienetui pagaminti. Darbo apmokėjimo sąlygos, dydžiai, profesijų ir pareigų tarifiniai ir kvalifikaciniai reikalavimai, darbo normos, darbų ir darbuotojų tarifikavimo tvarka, įvertinus profesinę riziką, nustatomi kolektyvinėse sutartyse.
2014-08-22

I. Šimonytė: maži mokesčiai ir didelės išlaidos nėra suderinami (II)

Esame įsikalę į galvą, kad mokesčiai turi nuolatos mažėti, tačiau kalbame apie Europinį viešųjų įstaigų finansavimą, Ekonomika.lt pasakojo buvusi Finansų ministrė ekonomistė Ingrida Šimonytė. Ekspertė taip pat dalinosi nuomone apie milžinišką Vilniaus skolą, bei dažnai viešojoje erdvėje pasireiškiančius politikus, kiek per drąsiai sau suteikiančius ekonomisto titulą. Lietuvos darbo jėgos apmokestinimas ir darbo santykių reguliavimas neabejotinai kenkia investiciniam šalies patrauklumui.

Daugėja ginčų dėl įmonių nemokumo ir skolų išieškojimo

Lietuvos verslas šių metų pirmą pusmetį daugiau nei pernai į teismus kreipėsi dėl bankroto, daugėjo bylų su tarptautiniu elementu, tačiau net 38 proc. mažėjo ginčų dėl darbo teisinių santykių. Advokatų profesinės bendrijos Judickienė ir partneriai „Jurex“ atliktoje verslo bylinėjimosi tendencijų apžvalgoje „Verslo ginčų indeksas“ prognozuojama, kad augant įmonių skaičiui, daugės ginčų dėl skolų išieškojimo, tačiau skolų dydis išliks panašus ir ateityje.
2013-09-24

Darbo kodeksas – prieš vergystę

Neseniai paskelbtame šių metų Pasaulio banko sudaromame Konkurencingumo reitinge Lietuva nukrito iš 45-tos į 48-tą vietą. Lietuvoje blogiausiai įvertinti „galimybė prisitraukti talentus“ (135 vieta), „galimybė išlaikyti talentus“ (130 vieta), „priėmimo ir atleidimo procedūrų sudėtingumas“ (130 vieta) ir „atleidimo iš darbo kaštai“ (111 vieta). Nenuostabu, kad daugiau nei trys ketvirtadaliai Lietuvos darbdavių teigia, kad nesamdo naujų darbuotojų būtent dėl šių priežasčių (2012 m. „Investuok Liet...
2013-09-10

Ar naudoti nuosavą automobilį darbui?

Neretai darbo skelbimuose nurodoma, kad darbuotojas turi turėti asmeninį automobilį arba kad jis būtų privalumas. Susimąsčius kyla klausimas – ar toks reikalavimas rodo, kad darbuotojas turės naudoti asmeninį automobilį darbui? Jei taip, ar darbdavys kompensuos išlaidas?
2013-04-30

Samdydami žmones bulvėms sodinti, ūkininkai nebijos Darbo inspekcijos

Vieniems tai kainuos pigiau, o kitiems nereikės drebėti, kaip pasiaiškins per patį darbų įkarštį užgriuvusiai Darbo inspekcijai. Taip žemdirbiai vertina atsivėrusią galimybę trumpalaikiams darbams samdyti nekvalifikuotus darbuotojus atsiskaitant su jais pagal kvitus. Ne darbus organizuodavo, o popierius pildė Kaišiadorių rajone ūkininkaujantis Saulius Stirna pavasarį samdo žmonės akmenims rinkti, vėliau –bulvėms sodinti. Ūkininkai samdo žmones ir braškėms ravėti, krūmams kirsti, šienui vežti.
Lietuva 2013-04-09

Būtina atskirti darbo santykius nuo asmeninio gyvenimo

Pagrindinė socialinio gyvenimo aikštelė - darbovietė ir su ja susijusi veikla, bendravimas su kolegomis, viršininkais. Socialinis gyvenimas gali žavėti, teikti pasitenkinimą arba jis gali būti žiaurus ir negailestingas - nelygu, ar išmanote jo taisykles. Socialinis pasaulis nuo kitų gyvenimo plotmių skiriasi tuo, kad turi labai aiškias ir iš esmės visuomet vienodai veikiančias taisykles.
2013-04-06

Lietuva ekonominės laisvės reitinge pakilo į 22–ąją vietą

Ekonominės laisvės indekse Lietuva per metus palypėjo vienu laipteliu aukštyn ir atsidūrė 22-oje vietoje tarp 177 valstybių. Vertintojai ekonominės laisvės indekse Lietuvai skyrė 72,1 balo. Lyginant su praėjusiais metais šalies rezultatas buvo pagerintas 0,6 balo. Kaip ir ankstesniais metais Lietuva geriausiai buvo įvertinta finansinės, investicinės, prekybinės ir fiskalinės laisvės srityse. Tuo tarpu prasčiausiu rodikliu išliko korupcijos vertinimas.
2013-01-11

Nustatyta mažiausia galima verslo liudijimo kaina

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo reikalavimu Vilniaus savivaldybės taryba patvirtino naujas mieste išduodamų verslo liudijimų kainas. Pagal įstatymą, didžiojoje dalyje savivaldybių liudijimo kaina negali būti mažesnė kaip 1530 Lt. Tokią verslo liudijimų kainą nustatė ir sostinės taryba, siekdama, kad mieste būtų kaip įmanoma daugiau dirbančių žmonių. Be to, taryba nustatė 50 proc.
2012-11-08

Lietuviška konkurencija: ranka ranką plauna

Lie­tu­vo­je va­do­vai ga­na gau­siai nau­do­ja­si tu­ri­ma pa­dė­ti­mi, siek­da­mi nau­dos sau ar pa­gel­bė­ti sa­vo gi­mi­nai­čiams ir bi­čiu­liams. Priė­miau į dar­bą, tai būk so­li­da­rus – nau­do­kis tik ma­no, žmo­nos ar „švo­ge­rio“ įmo­nių pa­slau­go­mis. Ne­si­nau­do­si – bū­si pa­smerk­tas ar net iš­mes­tas iš dar­bo. Įmo­nių va­do­vai tu­rė­tų pri­si­min­ti, kad to­kiais at­ve­jais ga­di­na­ma ne tik įmo­nės re­pu­ta­ci­ja, bet ir pa­žei­džia­mas Kon­ku­ren­ci­jos įsta­ty­mas.
2012-10-19

Rinkimų debatai: ar Seimo rinkimų kampanija orientuota į skurdžius?

Minimali mėnesinė alga (MMA) turi būti ne mažesnė, nei skurdo rizikos lygis, t.y. 1000 litų, – mano koalicijos „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovas Arvydas Akstinavičius. Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaujantis Seimo narys Algirdas Sysas teigia, kad MMA iki tiek padidintų jau nuo kitų metų pradžios. Liberalų Sąjūdžio kandidatas Arūnas Štaras atkerta, kad svarbiausia kurti darbo vietas ir liberalizuoti darbo santykius.

I. Blažienė: problemos nepajudės iš mirties taško, jei nedidės realus darbo užmokestis

Pristatydami kasmetį ekonomikos tyrimą Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertai sako, kad padidinti Lietuvos konkurencingumą pasaulyje padėtų liberalesni darbo santykiai, kokie yra kaimyninėse Skandinavijos šalyse. Lietuvos Darbo kodeksas esą darbdavių ir darbuotojų darbo santykius labai varžo ir yra mažai pakitęs nuo sovietinių laikų. „Tos šalys, kurios pateikiamos kaip darbo santykių etalonas, jos pagal lankstumą iš tikrųjų Lietuvą lenkia. Tai ir Švedija, tai ir Suomija, tai ir Danija.
2012-07-20

LLRI prezidentas: nedarbą mažintų lankstesni darbo santykiai (apklausa)

Pagal darbo santykių reguliavimo lankstumą Lietuva pasaulyje yra 127 vietoje iš 187 valstybių, Europos Sąjungoje (ES) – šešta nuo galo, skelbiama antradienį pristatyto Lietuvos laisvosios rinkos instituto „Lietuvos ekonomikos tyrimas 2012/2013 (1)“ ataskaitoje.
2012-07-17

Nori darbo? Eik į pensiją

Dirbti ieškomi tik pensininkai. Šitokio turinio skelbimais apklijuoti net keli sostinėje esančių gatvės ledų prekiautojų šaldytuvai su ratukais. Šitaip apsukrūs verslininkai taupo mokesčius. Dalijo telefono numerį Net keliose sostinės vietose ant ledais prekiaujančių moteriškių šaldytuvų puikuojasi ant A4 formato lapo užrašytas skelbimas: „Reikalingos pardavėjos pensijos amžiaus.
2012-07-13

Premjero „darbo kodeksą“ stabdo ir savi

Darbo kodekso pataisos, kuriomis Vyriausybė siekė įteisini darbo santykių liberalizavimą, nepaisydama, kad daliai siūlymų nepritarė Trišalė taryba ir priešinosi profesinės sąjungos, įstrigo. Parlamentarai nusprendė atidėti  pataisų svarstymą, o profsąjungos penktadienį paskelbė atšaukiančios šeštadienį, birželio 30 d., numatytas protesto akcijas. Seimo narys socialdemokratas Vytenis Andriukaitis portalui Balsas.

Darbo kodeksas nespėja paskui ekonomiką

Mykolo Romerio universiteto Darbo teisės ir socialinės saugos katedros vedėjo Justino Usonio teigimu, darbo santykius reguliuojantys įstatymai jau seniai nebespėja paskui ekonominius pokyčius, o būtinos permainos nuolat stringa, rašo „Lietuvos žinios“. Darbo grupėse, siūliusiose darbo įstatymų pakeitimus, ne kartą dalyvavęs mokslininkas pabrėžia, kad šiuo metu dialogo tarp socialinių partnerių tiesiog nėra.
2012-06-11

Autoriai jaučiasi apgauti

Per pastaruosius trejetą metų daugiau mokesčių sumokantys autoriai labiau nenuskurdo, nes nuo skurdžių honorarų jau nebepavyko labiau nuskursti. Tik jie atkreipė dėmesį, kad mokėdami padidintus, bet vis dar mažyčius mokesčius vis dėlto rūpinasi ne savo senatve, o biudžeto skylėmis. Praėjusį mėnesį anapus išėjęs 46-erių poetas ir prozininkas Tomas Arūnas Rudokas pensijos nesulaukė, nors taip pat nešė savo dalį į valstybės biudžetą.
2012-06-07

Trišalė taryba: premjeras džiaugėsi per anksti

Trišalė taryba antradienį po pietų neeiliniame posėdyje  svarsto kai kuriuos darbo kodekso straipsnių pakeitimus. Nors išvakarėse buvo teigiama, kad valdžios, darbdavių ir profsąjungų atstovai vyriausybėje vykusiame pasitarime dėl daugelio pasiūlymų susitarė, bet atvykstančius trišalės tarybos narius pasitiko piketas. Jo dalyviai, nepatenkiti valdžios siūlomais darbo kodekso pakeitimais ir vadina tai nedarbo santykių liberalizavimu, bet vergovės įteisinimu.

Profsąjungos: už 50 litų vergauti nesutiksime

Penktadienį prieštaraudamos Vyriausybės siūlomam darbo santykių liberalizavimui bei tam, kad mainais už lankstesnius darbo santykius valdžia žada netolimoje ateityje dar 50 litų ( iki 850 litų nuo šių metų liepos ir iki 900 – nuo kitų metų sausio) kilstelėti minimalią mėnesinę algą (MMA), profesinės sąjungos pradėjo tęstines protesto akcijas. „Mes sutarėme su verslu, kad minimali mėnesio alga nuo liepos 1 d. turėtų būti 900 Lt.
Į viršų