dalia asanavičiūtė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dalia asanavičiūtė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dalia asanavičiūtė“.
Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje – pirmieji rezultatai: pirmauja Asanavičiūtė
Vykstant antrajam Seimo rinkimų turui ir Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje balsus suskaičiavus daugiau nei pusėje atstovybių, pirmauja konservatorių kandidatė Dalia Asanavičiūtė, Laisvės partijos atstovė Aušrinė Armonaitė rikiuojasi antra.
Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus balsus 38 iš 52 diplomatinių atstovybių, D. Asanavičiūtė pirmauja su 50,09 proc. rinkėjų balsų. Tuo tarpu A. Armonaitė kol kas yra sulaukusi 46,79 proc. rinkėjų palaikymo.
Žiniasklaida: balsuoti į Lenkiją vyko ne tik konservatorė Asanavičiūtė, bet ir jos patarėjos
Pirmajame Seimo rinkimų ture Seinuose esančioje Lietuvos atstovybėje balsavo ne tik Pasaulio lietuvių apygardoje dėl mandato kovojanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Dalia Asanavičiūtė, bet ir dvi jos patarėjos bei komisijos, kuriai pirmininkauja D. Asanavičiūtė, patarėja, praneša naujienų portalas „Delfi“.
Ketvirtadienį tai portalui patvirtino pati Seimo narė.
Antrą kartą nepavykus referendumui dėl pilietybės, Asanavičiūtė registravo Pilietybės įstatymo pataisas
Sekmadienį antrą kartą rengtam ir nepavykusiam referendumui dėl dvigubos pilietybės, jo iniciatorė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narė Dalia Asanavičiūtė Seime registravo Pilietybės įstatymo pataisas.
Jos teigimu, nors referendumas ir nebuvo sėkmingas, daugiau nei milijonas jam pritarusių Lietuvos piliečių rodo, kad šiam klausimui visuomenė pritaria. Todėl, teigia politikė, reikia ieškoti kitų sprendimų, kaip keisti situaciją.
Asanavičiūtė apgailestauja dėl pilietybės referendumo: trečią kartą jo nebeorganizuočiau
Sekmadienį Lietuvoje nesėkmingai praėjus referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, jo iniciatorė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narė Dalia Asanavičiūtė sako, kad, atsižvelgus į pastarojo balsavimo rezultatus, trečią kartą referendumo nebeorganizuotų. Pasak jos, bent jau artimiausiu metu to daryti, veikiausiai, niekas nesiims.
„Labai gaila, apmaudu ir širdis skauda, bet tenka pripažinti faktą, kurio naktį nenorėjau pripažinti“, – Eltai sakė D. Asanavičiūtė.
DIENOS PJŪVIS. Kodėl Romano Abramovičiaus vaikų kišenėse – Lietuvos pasai?
Atskleista, kad dvi garsaus Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalos įgijo, o galbūt ir tebeturi Lietuvos pilietybes. Ar tai Lietuvos tarnybų klaidų rezultatas? Ar oligarcho vaikai gali netekti lietuviškų pasų?
Apie šią situaciją naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ įkūrėjas Šarūnas Černiauskas, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narė Dalia Asanavičiūtė ir Mišrios Seimo narių grupės atst...
Trys konservatoriai siūlo leisti padėjėjais įdarbinti asmenis be aukštojo išsilavinimo
Trys konservatoriai siūlo leisti Seimo narių padėjėjais įdarbinti ir asmenis, neturinčius aukštojo išsilavinimo.
Dalia Asanavičiūtė, Matas Maldeikis ir Andrius Vyšniauskas parengė Seimo statuto pataisas, kad parlamentarų padėjėjai būtų įdarbinami pagal darbo sutartį ir jie nebebūtų politinio pasitikėjimo tarnautojai.
Sunku patikėti tuo, kas vyksta dėl lietuvių kalbos: Jungtinėje Karalystėje tai – privaloma
Nuo karo pabėgusių ir Lietuvoje jau įsidarbinti spėjusių ukrainiečių nenoras mokytis lietuvių kalbos jau tampa galvos skausmu valstybinėms institucijoms ir politikams. Net 9 iš 10-ies Lietuvoje įsidarbinusių ukrainiečių mūsų kalbos mokytis nenori, nors ją mokėti įpareigoja seniai galiojantis Vyriausybės nutarimas.
Ukrainiečių mokymas lietuviškai: Armonaitės viceministrei pasiūlyta grįžti į realybę, o valstybei – nežeminti lietuvių kalbos mokytojų
Kai Valstybinė kalbos inspekcija kitoms šalies institucijoms priminė apie greitai pasibaigsiantį Vyriausybės nustatytą dvejų metų laikotarpį, per kurį mūsų šalyje pagal darbo sutartis dirbantys ukrainiečiai turės bent minimaliai išmokti lietuvių kalbos, į akis pirmiausiai šoko ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, kuri iškart įžvelgė ukrainiečių ir juos įdarbinusių darbdavių persekiojimą.
„Bolt“ – apie siūlymą iš pavežėjų reikalauti lietuvių kalbos: skundų dėl nesusikalbėjimo – vienetai
Seime – siūlymas kovoti su lietuviškai nekalbančiais pavežėjais, kurie nesugeba susikalbėti su savo klientais. Seimo narys, liberalas Raimundas Lopata mano, kad užsieniečiai vairuotojai, pavyzdžiui, iš trečiųjų šalių, Azijos, turi arba išmokti lietuvių kalbą, arba atsisveikinti su šiuo darbu.
Visiems klientus darbo vietoje aptarnaujantiems užsieniečiams privalomą kalbos žinojimą parlamentas ruošiasi įtvirtinti įstatymu.
Margaritai Drobiazko Lietuvos pilietybė atimta nebus: paaiškino, kodėl
Seimas palaimino Pilietybės įstatymo pataisą, kuri leis atimti išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę, jei ją turintis asmuo keltų grėsmę šalies interesams, palaikydamas šalis agresores. Pataisą dalis Seimo narių ėmė rengti po to, kai išimties tvarka pilietybę gavusi Rusijos pilietė Margarita Drobiazko su vyru Povilu Vanagu dar vasarą čiuožė Kremliaus ruporo Peskovo žmonos Tatjanos Navkos šou.
REKLAMA
REKLAMA
Štai ir viskas: bus galima atimti Lietuvos pasą iš Rusijos gerbėjų
Nuo šiol bus galima atimti išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę iš asmenų, kurie palaiko valstybes, keliančias grėsmę Lietuvos ar sąjungininkų saugumo interesams bei taip žemina Lietuvos vardą. Tam ketvirtadienį pritarė Seimas, priėmęs atitinkamas Pilietybės įstatymo pataisas.
Opozicija blokuoja pataisų priėmimą dėl pilietybės atėmimo už agresorių rėmimą
Seimo opozicija ketvirtadienį blokavo Pilietybės įstatymo pataisas, numatančias galimybę už agresorių palaikymą atimti išimties tvarka įgytą Lietuvos pilietybę.
Parlamentarai pritarė pataisoms pastraipsniui, bet paskelbus galutinį balsavimą dėl viso įstatymo priėmimo opozicinių frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės nariai nesiregistravo, tokiu būdu nesusidarė kvorumas, būtinas per įstatymų priėmimą.
Sausio 13-ąją siūlomas laisvadienis: kurią kitą dieną reikėtų paaukoti?
Ar Sausio 13-oji turėtų būti paskelbta nedarbo diena? Šis klausimas kelia diskusijas jau ne pirmus metus, tačiau Seimas projektą dėl papildomo šventinio laisvadienio vis atmeta. Tačiau kai kurie parlamentarai neatlyžta ir sako, kad klausimą kels iš naujo.
Kiti sako, kad šalyje šventinių nedarbo dienų ir taip per daug, tad laisvadienį Sausio 13-ąją reiktų skelbti vietoje kurios nors kitų šventinių dienų – gegužės pirmosios ar lapkričio antrosios.
Džiugelis pribloškė kolegas netikėtu elgesiu: nori, kad Lietuva būtų pigios darbo jėgos šalimi?
Seime suburta Justo Džiugelio vadovaujama darbo grupė turėjo pateikti pasiūlymus, kaip išspręsti Lietuvos demografijos ir migracijos bėdas, bet viskas susivedė į raginimą palengvinti imigraciją iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Kazachstano ar panašiai. Kiti darbo grupėje dirbantys politikai nesutinka su šiais siūlymais, fiksuoja atskirąsias nuomones, pridurdami, kad taip mūsų valstybė paprasčiausiai liks pigios darbo jėgos šalimi.
Seimo nariai norėtų kavinėje matyti stipresnį alkoholį: net pristatant įstatymą milimetrai supainioti su mililitrais
Po daugiau nei 10 metų Seimo kavinėje parlamentarai vėl gali nusipirkti alkoholio. Tačiau nestipraus – iki 15 laipsnių. Kai kurie parlamentarai neslepia, kad esant progai pakels vyno taurę, o kitiems atrodo, kad restorane turėtų būti ne vien vyno, šampano ir alaus, bet ir stipresnio alkoholio – prabangaus viskio.
Prie Seimo žadėję 30 tūkst. protestuotojų minią – mitingavo nuotoliniu būdu: viskas dėl sniego
Vilniuje prie Seimo šiandien turėjo susirinkti net 30-ies tūkstančių žmonių minia. Bent jau tokiam skaičiui žmonių leidimą prašė ir gavo protestuoti parlamento pašonėje grasinę įvairūs politikieriai.
Pagal žmonių skaičių tai būtų buvęs istorinis protestas, bet į istoriją greičiausiai jis įeis visai dėl kitos priežasties – dėl sniego valdžią nuolat keikiantys veikėjai prie Seimo su plakatais ar kartuvėmis neatėjo, o organizatoriai mitingavo internete nuotoliniu būdu.
Dainius Žalimas apie siūlymą atimti pilietybę pasielgus taip, kaip Margarita Drobiazko: „Mes rizikuojame pavirsti kažkuo panašiu į Lukašenkos režimą“
Seime kelią skinasi Pilietybės įstatymo pataisa, kuri leistų atimti išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę, jei ją turintieji keltų grėsmę Lietuvos interesams, palaikydami šalis agresores. Pataisą parlamente imta rengti po to, kai Lietuvos pilietybę išimties tvarka gavusi čiuožėja Margarita Drobiazko su vyru Povilu Vanagu rugpjūtį Sočyje pasirodė Putino patarėjo žmonos organizuotame šou.
Skundžiamės emigracija, bet atstumiame norinčius grįžti? Darbdaviai mieliau renkasi darbuotojus iš trečiųjų šalių
Pirmus 9 šių metų mėnesius Lietuvą paliko daugiau žmonių negu tokiu pačiu laikotarpiu pernai. Tačiau, anot Seimo narės Dalios Asanavičiūtės, nemaža dalis jau emigravusių piliečių norėtų grįžti, bet tam jiems kelią užkerta mažos įsidarbinimo galimybės, mat darbdaviai mieliau renkasi pigesnę darbo jėgą iš trečiųjų šalių.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo narė Dalia Asanavičiūtė ir ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Konservatoriai ragina plačiau taikyti karo tarnybos alternatyvas užsienio lietuviams
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai ragina Krašto apsaugos ministeriją ir kariuomenę siekti, jog karo tarnybos alternatyvos užsienio lietuviams būtų taikomos plačiau.
Parlamentarė Dalia Asanavičiūtė teigia, kad 20-25 proc.
Biržų laikraštyje išplatinta sovietinė propaganda: partizanus vadina banditais, sovietinę armiją – išvaduotojais
Regioniniame laikraštyje „Biržiečių žodis“ išplatinta sovietinė propaganda, šlovinanti sovietinę kultūrą ir niekinanti partizanus, patraukė ne tik vietinių skaitytojų, bet ir Seimo narių akį. Dėl šios publikacijos jau kreiptasi į atsakingas institucijas. Tuo metu leidinio vyriausioji redaktorė apgailestauja, kad įvyko nesusipratimas, ir teigia, jog tekstą mėginta pateikti kaip propagandos pavyzdį.
Kovoje dėl emigrantų balsų – konkurenčių žiežirbos
Rinkimų kovoje galimos visos priemonės, net jei varžosi galimos koalicijos partnerės. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Laisvės partijos kandidatai antrajame rinkimų ture varžosi ne vienoje apygardoje, bet bene didžiausią dėmesį traukia lenktynės dėl mandato Pasaulio lietuvių apygardoje.
Ateitis po „Brexit“: tautiečiai nori grįžti, bet Lietuva tam nepasiruošusi
Vyriausybė skelbia, kad Lietuva pasiruošusi priimti visus emigrantus, kurie po „Brexit“ nuspręstų grįžti į gimtinę. Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė tv3.lt sakė, kad dauguma svarsto tokią galimybę, tačiau ekonomisto teigimu, Lietuva priimti visų norinčių grįžti negali.
„Visi, kurie nuspręs, 100 tūkstančių, 200 tūkstančių, grįžti į Lietuvą, jie visi yra laukiami ir mes tikrai esame pasirengę“, – taip dar sausio viduryje kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.
Prabilo nužudytos ir išprievartautos 14-metės lietuvės mama
Sekmadienio vakarą užsienio žiniasklaidoje pasirodė daugiau informacijos apie Britanijoje nužudytą 14-metę paauglę lietuvę. Kaip rašoma „Daily Mail“, internete po straipsniais apie mirusią mergaitę plūsta labai blogi komentarai. Pareigūnai žada kovoti su „troliais“, kurie bando suteršti mergaitės vardą. Apie tai pareigūnams pranešė mergaitės šeima, kuri tiesiog maldauja ramybės.
Po 14-metės lietuvės nužudymo Britanijoje – sukrečiančios detalės
14-metės lietuvės kūną Vulverhamptono parke, miesto centre, pastebėjo praeivis. Šiurpaus reginio sukrėstas žmogus nedelsdamas iškvietė vietos pareigūnus. Apžiūrėję kūną, jie konstatavo paauglės mirtį ir tvirtino nieko nebegalėję padaryti, kad mergaitė išgyventų. Neilgai trukus savo namuose sulaikyti du įtariamieji – šešiolikmetis ir septyniolikmetis. Sukrėtė lietuvių bendruomenę Kokios jie tautybės – kol kas neatskleidžiama.
Vergystė emigracijoje: 3 idėjos, kaip užkirsti kelią tautiečių kančioms
„Sveiki, atvykau į Angliją per įdarbinimo agentūrą. Tikėjausi, kad padės užsidirbti pinigų, bet atvykus mus paliko autobusų stoty ir pasakė, kad netrūkus mūsų atvažiuos pasiimti verslininkas. Mes pralaukėme tris valandas, bet taip niekas ir neatvyko, tada supratome, kad buvome apgauti...“ Tokiais sakiniais savo istoriją Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės psichologinės pagalbos ir informacijos centrui pradeda mūsų tautietis.
Emigrantai skundžiasi – Lietuvos bankai jiems neskolina pinigų
Mat svarais ir kronomis Didžiojoje Britanijoje ar Skandinavijos šalyse atlyginimus gaunantys lietuviai dėl pasikeitusių įstatymų kreditus gali matyti kaip savo ausis. Kol norintys grįžti emigrantai piktinasi, kad negali Lietuvoje gauti paskolos būstui, Lietuvos bankas neslepia, kad griežtesnis kreditų davimas emigrantams gali atpiginti būstą Lietuvoje gyvenantiems tautiečiams. Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė ateityje žada grįžti į Lietuvą.