daigai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „daigai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „daigai“.
Ragina šioje vietoje sodinti braškes: užaugs daug skanesnės
Ruduo – tai puikus metas sodinti braškių daigus, siekiant gausaus derliaus kitais metais. Tinkamai pasirinktos veislės ir paruošta dirva gali užtikrinti skanias braškes, kurios anksti pavasarį pradės augti ir džiugins uogomis.
Naujienų portalui tv3.lt ūkininkas, „Rito Kvietkaus braškių ūkio“ savininkas Ritas Kvietkus atskleidžia, kokie braškių daigai yra geriausi sodinti rudenį ir kaip paruošti dirvą rudenį.
Pabarstykite šio mišinio ant pomidorų ir agurkų daigų: augs kaip išprotėję
Tereikės vieno ingrediento iš virtuvės, ir daigai augs kur kas greičiau. Be to, jie bus vešlūs, sveiki ir stiprūs.
Šios trąšos puikiai tinka paprikų, pomidorų, agurkų bei kitų augalų daigams. Tai pagerins jaunų augalų augimą ir vystymąsi, lapai bus sodriai žalios spalvos. Šios trąšos taip pat padės vystytis šaknų sistemai.
Šios natūralios trąšos padidins augalų imunitetą ir atsparumą ligoms. Trąšos aprūpins augalus azotu, fosforu, kaliu ir kitais mikroelementais.
Pirksite daigus? Būtinai atkreipkite į tai dėmesį
Pastebėta, kad keičiantis vartotojų mitybos įpročiams, vis daugiau žmonių domisi sveika mityba, stengiasi racioną papildyti naudingomis medžiagomis, tad vis dažniau į kasdieninę mitybą įtraukia įvairius daigus, ūglius ar mikrožalumynus.
Sėkloms iš kurių bus auginami daigai, ūgliai ar mikrožalumynai ir patiems galutiniams produktams taikomi itin griežti saugos reikalavimai, reglamentuoti specialiaisiais teisės aktais visoje ES.
Pasakė, kada sėti moliūgus: pasižymėkite šias dienas
Dėliodama sėklų pakelius ir planuodama sėją, žinoma, į tuos planus įtraukiu ir rudens gėrybių karalių – moliūgą. Kaip gi be jo? Juk rudenį bus labai smagu visokio gėrio žiemai iš jo išsivirti. Jūs irgi, nepagailėkite darže kokio kampelio ir užsiauginkite šių daržovių patys.
Nežinote kada ir kaip juos sėti? Ne bėda – viską papasakosiu, kaip ir kada sėti moliūgus, ir patys įsitikinsite, kad tai labai paprasta.
Atskleidė, kada geriausias laikas sėti agurkus: nepraleiskite progos
Ką renkatės: auginti agurkus darže ar šiltnamyje? Tai svarbu žinoti, norint nuspręsti, kada sėti agurkus, nes sėja skiriasi net vienu mėnesiu. Agurkai lietuvių daržuose „skina laurus“ kaip viena pagrindinių auginamų daržovių.
Agurkai ne tik sveiki, bet ir skanūs: jie ypač mėgstami žali, marinuoti ar rauginti. Kadangi agurkams, kaip ir kitiems moliūginiams, reikalinga šiluma ir drėgmė, sulaukti tokio palankaus oro lauke labai nekantru, o to pirmojo agurko taip norisi.
Atėjo metas ant palangių daiginti daržoves: vardija, ką sėti jau pats metas
Pirmieji bundančios gamtos ženklai nuo sofų jau pakėlė daržininkus. Norintieji ankstyvųjų daržovių ir žalumynų laisvina vietas ant palangių daigams. O žinovai pataria – jau pats metas sėti ridikėlius, salotas ir kitus pavasarinius žalėsius.
Smulkieji daržovių augintojai džiaugiasi – jų gretos esą kasmet didėja, ypač mėgėjų. Ir vis dažniau išpuoselėtas vejas prie namų ar sodybose papildo lysvės daržovėms bei kitoms gėrybėms.
Ragina išbandyti šias pomidorų veisles: rezultatas nenuvils
Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams.
Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.
Atskleidė geriausią laiką sėti pomidorus: pravers šie patarimai
Sodininkystės ir daržininkystės mylėtojai jau laukia nesulaukia, kada ateis metas sukišti rankas į žemę ir jau svarsto, kada pradėti sėti pomidorus. Juos būtina pasėti tinkamu laiku, kad derlius nudžiugintų. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė atskleidė, kada jau tinkamas metas sėti pomidorus, kad vasarą galėtumėte džiaugtis gausiu derliumi.
Lietuviai šluoja šias prekes iš parduotuvių: paaiškino, kodėl
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės.
Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Ekspertė atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite šiems metams
Pomidorai yra viena iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų daržovių mūsų virtuvėje. Jų unikalus skonis ir skirtingos spalvos praturtina įvairių patiekalų grožį bei skonį. Visgi norint užsiauginti pomidorus namuose, reikia žinoti keletą šių daržovių auginimo aspektų.
REKLAMA
REKLAMA
Šios daržovės auga po sniegu: ragina išbandyti
Kai kurios daržovės puikiausiai žiemoja lauke ir valgyti jas galima tada, kai labiausiai norisi ar reikia. Sniegas gali tapti puikiu mulčiu ir saugiu šiltnamiu. Kuo storesnis baltasis patalas dengia daržo lysves, tuo geriau po juo išsilaiko daržovės.
Patyrę daržininkai, auginantys daržoves po sniegu, visada turi žeme apkastų ir daržo plėvele pridengtų daržovių: porų, pastarnokų, gelteklių.
Ragina neišmesti kiaušinių lukštų: nustebsite, kur jie pravers
Tikriausiai visi yra girdėję apie kiaušinių lukštų naudojimą sode. Tačiau paaiškėjo, kad kai kurios istorijos apie kiaušinių lukštus ir jų stebuklingas savybes yra tik sodininkystės mitai. Sužinokite, kokiose situacijose iš tikrųjų verta juos naudoti.
Ekologiška sodininkystė dažnai grindžiama buitinių atliekų naudojimu augalų priežiūrai. Daugelis žmonių vertina tokius sprendimus, nes jie leidžia be didelių pastangų įgyvendinti zero waste filosofiją.
1 produktą vadina supermaistu: žarnynas padėkos
Dėl savo skonio ir daugybės sveikatai naudingų savybių, daigai buvo pripažinti supermaistu. Tai – išties universalus maisto produktas: daigais galima gardinti salotas, pusryčių sumuštinius ir košes, mišraines ar sriubas.
Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, su daigais gauname ir daug organizmui reikalingų mineralų bei vitaminų, mat jauno augalo stadijoje jie sukaupia koncentruotą biologiškai aktyvių medžiagų kiekį.
Neskubėkite griebtis vaistų: atskleidė, kas suteiks jėgų
Atėjus pavasariui, mūsų kasdienybė pradeda keistis – šiltėjant orams ir ilgėjant dienoms, norisi ilgiau būti gryname ore, pajudėti. Tačiau, kad ir kaip malonu būtų stebėti gamtos atgijimą, pavasarinis nuovargis, stresas ir nerimas gali tapti iššūkiu mūsų sveikatai bei vidinei ramybei, todėl ypač svarbu žinoti, kaip palaikyti gerą savijautą ir neprarasti energijos.
Geros savijautos mėnesį švenčiančio prekybos tinklo „Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr.
Sodininkai, sukluskite: išdavė geriausius daiginimo patarimus
Prasidėjus pavasariui, jau laikas pagalvoti apie vasaros derlių ir pradėti daiginti sėklas. Žinoma, galima ruošti ne tik daigus, bet ir papuošti palanges prieskoninėmis žolelėmis ar svogūnų laiškais. Jie suteiks namams žalumos ir praturtins pavasarinius patiekalus.
„Senukų“ specialistai sako, kad ypatingų žinių daržovių daiginimui nereikia, tačiau svarbu apsvarstyti, kokiame žemės plote ir kokiomis sąlygomis jas auginsite, kokio dydžio jūsų daržas, kiek rūšių daržovių ketinate sėti.
Laikas sėti pomidorus: šie patarimai atneš geresnį derlių
Paskubėkite – tai tinkamiausias laikas sėti pomidorų sėklas daigams. Sėkloms sėti naudokite daigyklas ar durpinius puodelius. Pomidorams augti tinkamiausia temperatūra 22–24. Į pastovią auginimo vietą sodinami tik kokybiški daigai – 30–35 cm aukščio, turi 7–8 lapus, be to, dirvos temperatūra ne žemesnė nei +15 °C.
Vasario-kovo mėnesiais daigams sėjamos vienos pagrindinių daržo kultūrų: pomidorai, baklažanai, paprikos, anstyvieji kopūstai, porai, k...
Atėjo metas persodinti kambarines gėles: išdavė auksinius patarimus
Pavasaris yra tinkamiausias metas pasirūpinti savo augalais ir juos persodinti. Tačiau neskubėkite raitotis rankovių – augalų žinovai pataria gerai pasiruošti ir dalijasi keliomis gudrybėmis, kurios padės džiaugtis sveikomis ir gražiomis kambarinėmis gėlėmis.
Beje, pavasarinių augalų rasti jau galima ir parduotuvių lentynose. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų kainos prasideda vos nuo euro.
Daržovių daigai augs sveiki ir gražūs: štai ką reikia žinoti
Kokybiški ir sveiki daržovių daigai – vienas svarbiausių dalykų, kad derlius būtų gausus. Jei norite užsiauginti būtent tokių daigų, pasirūpinkite tinkamu substratu, pagalvokite apie reikiamą apšvietimą, temperatūros ir drėgmės palaikymą. Taip pat reikėtų tinkamai pasirinkti veislę ar hibridą, įsitikinti, kad įsigyjamos sėklos yra kokybiškos.
Nuo pasirinktų sėklų priklauso, kokiu tankumu reikės sėti sėklas, kokiais atstumais auginti daigus, kaip juos formuoti.
Padarykite tai savo braškėms: kitąmet apdovanos įspūdingu derliumi
Į pabaigą einant braškių sezonui, dauguma sodininkų kraipo galvas, ką daryti su likusiais tuščiais braškynais. Vieni nusprendžia jais atsikratyti, o kiti elgiasi kiek sumaniau – įdeda nemažai pastangų, kad kitąmet sulauktų dar gausesnio braškių derliaus. Kaip pasiruošti kitam sezonui ir kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, sutiko pasidalinti sodininkė Sandra Stanislavičė.
Vilnietės Sandros Stanislavičės ūkyje – tikra įvairiausių daigų karalystė.
Dėl brangstančių daržovių žmonės ruošiasi daržininkystei: „Nors pradžiai, neaiški ateitis“
Augančios daržovių kainos vis daugiau tautiečių paskatino prisiminti daržininkystę. Daigų augintojai pastebi, kad žmonės šiemet planuoja daugiau auginti tradicinių ir patikrintų daržovių – bulvių, agurkų, pomidorų. Tik dėl šalto pavasario tiek daržininkystė, tiek prekyba daigais vėlinasi. Ir už daigus šiemet tenka mokėti brangiau.
Panevėžietės Onos šiltnamyje kol kas auga pirmieji ridikėliai. Pensininkė sako, kad turi užsiauginusi ir pomidorų daigų, tačiau sodinti į šiltnamį jų dar neskuba.
Ūkininkė atskleidė, kaip užsiauginti daržovių neturint šiltnamio ar daržo
Kovas – pats darbymetis daržininkams. Tiesa, kol kas sėjama tik tai, kas sušilus orams bus perkelta į šiltnamius. Štai Panevėžio rajono ūkininkų šeima, stebėdama į šalį plūstančius karo pabėgėlius, šiemet didins daržovių plotus, mat valgytojų padaugės. O daržininkė mėgėja pataria pabandyti ir patiems užsiauginti daržovių. Ir tam nebūtina turėti šiltnamį ar daržą.
Naujamiestietė Donata jau džiaugiasi puikiai sudygusiais ir žaliuojančiais pomidorų, paprikų daigeliais.
Išvardijo didžiausias pomidorų daigų auginimo klaidas: nekartokite jų
Pats laikas pradėti želdinti namų palanges ir ruoštis šiltnamių sezonui. Bene populiariausios daržovės – pomidorai ir paprikos. Jas augina dauguma sodininkų, nes įdomios šių daržovių rūšys taip ir prašosi būti išmėgintos. Kaip teisingai auginti daigus, kad sulauktume gausaus derliaus?
Prieš 14 metų aktyviai daržininkauti pradėjusi kaunietė Tatjana Miliuk prisipažino bandžiusi auginti bene 300 įvairiausių pomidorų veislių. Sodininkė sutiko pasidalinti patarimais, kaip užsiauginti daigų.
Sėklų pardavėjai vos spėja suktis: sodininkai atskleidžia, ką reikia sėti jau dabar
Už lango pakvipus pavasariui, sėklų pardavėjai vos spėja suktis. Pirkėjai šluoja net ir maždaug dešimtadaliu šiemet brangesnes sėklas. Šiuo metu populiariausios – sėti ir ant palangės auginti tinkamų augalų – prieskoninių žolelių, paprikų ar baklažanų. Tačiau užkietėję sodininkai jau dairosi ir vėlyvesniam pavasariui tinkančių agurkų ar pomidorų.
Netoli Marijampolės, Pabuktės kaime, gyvenantis Kęstutis – užkietėjęs sodininkas ir daržininkas.
Lietuviai jau šluoja sėklas: ekspertė atskleidė, kaip išsirinkti geriausias
Parduotuvių stovuose ir lentynose jau nugulė daugybė įvairiausių gėlių, daržovių, prieskoninių žolelių sėklų. Nuo visos pasirinkimo gausybės net raibsta akys, o išsirinkti darosi be galo sunku. Tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė pasidalijo patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis sėklas ir ką gali padaryti tie, kurie nekantrauja pradėti darbus darže ar sode.
Šiukštu neišmeskite kiaušinių lukštų: jų nauda neišmatuojama
Daržininkai turi darbo ištisus metus. Net viduržiemį, kai laukai, šiltnamiai ilsisi po praėjusio meto derliaus, patyrę daržininkai ruošia pavasarinės sėjos strategiją, kuria planą, kur, ką ir kiek sės, sodins, pildo sėklų kolekciją, pradeda ruoštis daiginimui, kaupia natūralias trąšas.
Gera pradžia – pusė darbo. Todėl tai, kaip kruopščiai suplanuosite pavasarinę sėją, iš dalies galės nulemti ir derliaus gausumą. Pirmiausia apsvarstykite, kiek ir kokių daržovių planuojate auginti.
Nepraleiskite pavasarinio braškių sodinimo: atskleidė geriausias veisles
Nei viena vasara nepraeina be kone populiariausios uogos – braškės, o šias uogas su pienu greičiausiai daugelis valgome nuo pat vaikystės. Dar maloniau, kai uogas valgome šviežiai nuskintas, tiesiai iš daržo.
Norintiems užsiauginti braškių, dabar tinkamas metas jas sodinti, o kad būtų lengviau, portalui tv3.lt Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto doc. dr.
Atsidarius parduotuvėms suskubo pirkti daigų: įvardijo, ką jau reikia sėti
Duris pravėrus parduotuvėms, turinčioms įėjimą iš lauko, turgavietėms, tautiečiai pradėjo plūsti į daržo prekių skyrius, mat kai kas, pagal gamtos ciklą, jau ir pavėluota. Žmonės perka pomidorų, agurkų sėklas, gėlių sodinukus. O kol ateis tinkamas metas sodinti daržuose, jais tautiečiai pavertė savo namų palanges. Ir džiaugiasi, kad nors tokią pramogą gali sau leisti karantino metu.
Nepraleiskite progos daržoves užsiauginti balkone: pasakė viską, ką reikia žinoti
Nors dauguma žmonių sodo darbus jau pradėjo, nesijaudinkite, jei dar nesuspėjote užsiauginti daigelių. „Daigų pasaulio“ įkūrėja Odeta Rimkevičienė sakė, kad palankiausias laikas sėti – dabar.
Moteris taip pat atskleidė, kad viena didžiausių daromų klaidų – sėjimas per anksti. Kovo vidurys, pasak jos, yra tinkamiausias laikas pradėti daiginti daigelius.
Lietuviai ruošiasi pavasariui: sėklas daigina ne tik ant palangių, bet ir rūsiuose
Speiguota žiema vasarį yra nė motais daržininkams. Atkutę sodintojai jau šluoja populiariausių daržovių sėklas internete. O užkietėjusių profesionalų neįveikia net klastingas koronavirusas – sėkloms daiginti išnaudoja ne tik palanges, bet ir rūsius.
Šiemet daržininkės iš Miežiškių kaimo, Panevėžio rajone, Reginos Valiukienės šeimai susirgus koronavirusu visą šiltnamį teko įkurdinti po namu.
Įspėja pomidorų augintojus: su jų daigais į Lietuvą galėjo patekti pavojingas kenkėjas
Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) gavo pranešimą iš Lenkijos augalų sveikatos ir sėklų inspekcijos pagrindinio inspektorato apie tai, jog Warminsko-Mazurskie vaivadijoje, viename iš pomidorų daigus auginusių ūkių, buvo aptiktas ToBRFV.
Nustatant galimą viruso kilmę bei išplitimą buvo aptikta, kad viena pomidorų daigų siunta parduota Lietuvos ūkio subjektui.
Karantiną žmonės leidžia soduose, tačiau nusipirkti sodinukų ir daigų tapo sudėtingiau
Prasidėjusiems sodo darbams karantinas negalioja. Priešingai – daugeliui sodas tapo vienintele vieta, kurioje galima netrukdomiems pailsėti nuo karantino ribojimų. Tačiau, pasak specialistų, pirkti ir parduoti sodinukus ir daigus tapo sudėtingiau.
Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos valdybos pirmininkas Juozas Ravinis teigia, kad į sodus šiuo metu savaitgaliais skuba vis daugiau žmonių.
Grikius ruoškite tik šiuo būdu: jūsų organizmas jums padėkos
Parduotuvėse galime įsigyti dviejų rūšių grikių: skrudintų ir neskrudintų. Skrudinti grikiai dėl terminio apdorojimo maistingųjų medžiagų verte yra mažiau vertingi nei neskrudinti. Tačiau skrudinti labiau tiks tradicinei košei ruošti.
Ar žinojote, kad skrudintų grikių nereikia virti? Pakanka vakare juos užpilti vandeniu, ryte perplauti, galima pašildyti ir valgyti. Neturite tiek daug laiko ? Užpilkite grikius karštu (apie 80°) vandeniu, šiltai uždenkite ir palaukite 30 min.
Daržininkai dalijasi patirtimi: štai, ką jau galima sodinti
Vėluojantis pavasaris žemės darbų išsiilgusiems daržininkams stabdo sėją, užtat lysvės nestovi tuščios šiltnamiuose. Jau kai kas ne tik ridikėlių ar pirmųjų salotų juose užsiaugino, gudresni daržininkai šiltnamiuose ir ūgtelėjusius pomidorų daigus grūdina, ir net pirmuosius agurkėlius šaltibarščiams raško.
Nijolės derlius verčia iš koto: kas pamato, negali atsistebėti
„Pavasaris šiemet tikrai vėluoja. Pernai tokiu laiku jau tulpės žydėjo, rabarbarai buvo dideli, o šiemet – ne. Net žieminiai svogūnai tik dabar pradėjo laiškus leisti“, - sako Kėdainių rajone sode daržoves auginanti Nijolė Šniūrienė. Nors Šv. Morkaus – daržų diena – nuo seno minima balandžio 25 dieną ir ji simbolizuoja darbų daržuose pradžią, tačiau šiemet daržininkai ją galėjo sutikti žemę dirbdami daugiausia tik šiltnamyje.
Tokių braškių lietuviai dar nematė – skonis pranoksta bet ką! Pasidalino tobulu receptu
Jeigu nesiekiate didelio braškių derliaus, tačiau norite turėti labai gerų uogų, galite išbandyti kitokį jų auginimo būdą. Mulčiavimas Sukaskite lysvę. Jeigu turite galimybę, ją įrėminkite. Braškių daigus galima sodinti bet kada, bet jeigu norite jau kitais metais turėti gerą derlių, reikėtų tai padaryti bent iki rugpjūčio vidurio. Daigus sodinkite nesilaikydami jokios tvarkos maždaug 10–20 cm atstumais vieną nuo kito.
Pavasaris jau ant nosies: kaip ruošiasi daržininkai ir sodininkai?
Pavasaris jau ant nosies – didžiausi daržininkystės ir sodininkystės fanai sėjai ruošiasi iš anksto. Jau dabar iš parduotuvių lentynų šluojamos daugiametės gėlės, paprikos, pomidorai ir salierai. Tad ką jau galime sėti ir auginti ant palangės, o kokioms sėkloms dar teks lukterėti šiltesnių orų? Agronomai pataria, kaip neapsigauti ir atskirti daigias sėklas nuo prastesnių. Vilnietė Adolfina vos tik prasidėjus vasariui skuba įsigyti gėlių sėklų.
Daigams reikia šilumos ir drėgmės
Vis aukščiau pakylanti saulė primena, kad laikas susirūpinti sėja. UAB agrofirmos „Sėklos“ produkto vadovė Liucija Kunigiškytė pavasario darbus siūlo pradėti nuo daržo plano ir sukauptų atsargų peržiūros. Žiemos pabaigoje -pavasario pradžioje sėjamos ilgos vegetacijos daržovės, gėlės, prieskoniai. Patikrinti daigumą – Kokius darbus kovo pradžioje turi atlikti daržininkas, gėlininkas? – Vasarį, kovą darbus pradedame namuose.
Daigų kokybė priklauso nuo substrato
Kiekvienais metais daržininkai mėgėjai patiria nuostolių, nes augindami daigus nesilaiko specialistų rekomendacijų.
Svarbu veislė
Prieš pradedant auginti daigus, pasak Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės darbuotojos Julės Jankauskienės, svarbu tinkamai pasirinkti veislę ar hibridą. Ne kiekvienas daržininkas turi bičių, todėl, rinkdamasis, pavyzdžiui, agurkų hibridą, jis turi pagalvoti, ar šis augalas bus apdulkintas.
Kaip žinia, savidulkiai agurkų hibridai dera ir be bičių pagalbos.