čiaupas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „čiaupas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „čiaupas“.
Alytaus rajono vandentiekio ir nuotekų sistemos atnaujinimui – 6,3 mln. eurų
Alytaus rajone 13 gyvenviečių iki 2029 metų trečiojo ketvirčio bus atnaujinamos vandentiekio ir nuotekų sistemos, pranešė „Alytaus gidas“.
Tam planuojama skirti 6 mln. 375 tūkst. eurų.
Šio projekto įgyvendinimo metu numatoma Alytaus rajono gyvenvietėse bendrai nutiesti apie 11,9 km centralizuotų geriamojo vandens tiekimo tinklų ir apie 20 km nuotekų tinklų bei įrengti keturias nuotekų valyklas.
Čiaupas spindės lyg naujas: pravers ši neįprasta gudrybė
Jei pastebėjote, kad ant čiaupo lieka vandens žymių, valymo ekspertė pasidalijo paprastu triuku, kaip jas lengvai panaikinti – ir tą priemonę tikrai turite savo virtuvės spintelėje. Štai, ką reikia padaryti, kad čiaupas vėl spindėtų lyg naujas.
Tvarkantis namus būna labai malonu, kai viskas spindi švara ir matote, kad jūsų sunkus darbas nebuvo veltui. Tačiau gali būti labai nemalonu, kai ant čiaupų pastebite įsisenėjusias vandens žymes.
Vilniečiams primena: norėdami išvengti mirtinos ligos, atsukite visus karšto vandens čiaupus
Birželio 21–22 d. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) šilumos tiekimo tinkle padidins temperatūrą tam, kad namų administratoriai ar bendrijos papildomai galėtų atlikti legioneliozės prevenciją pastatuose. Karšto vandens tiekėjas primena, kad prevencijos efektyvumas priklauso ir nuo gyventojų atsakingų veiksmų, jeigu jų daugiabučiuose administratorius priėmė sprendimą atlikti terminę dezinfekciją.
Rusijos dujų įtaka eurui: atsukus „Nord Stream 1“ čiaupą kursas kopia aukštyn
Rusijai ketvirtadienį atnaujinus dujų tiekimą Europai, pagrindiniai Europos akcijų indeksai, kaip ir euro kursas, lėtai kopia aukštyn, tačiau rinkos dalyviai yra sutelkę dėmesį į svarbų Europos Centrinio Banko (ECB) posėdį, kuriame bus pirmą kartą per daugiau kaip dešimtmetį padidintos pagrindinės palūkanų normos.
Kalkes ant čiaupo pašalinkite be jokio vargo: štai, ką reikia daryti
Kalkėmis aplipę čiaupai ir dušai atrodo ir nešvariai, ir negražiai. Laimei, švaros ekspertai atrado geriausią būdą pašalinti užkietėjusias kalkių nuosėdas – tereikės tik citrinos sulčių.
Kalkės, arba kitaip – kalcio karbonatas, vandeniui nugaravus palieka žymes ir baltas nuosėdas kriauklėse, dušuose ir tualetuose. Jei vanduo yra kietas, voniose ir virtuvėse kalkių kaupiasi dar daugiau. Ši medžiaga nepavojinga, tačiau atrodo ji nekaip, rašo express.co.
Skatina gerti vandenį iš čiaupo: buteliukuose – brangesnis net 300 kartų
„Gerk tyrą Vilniaus vandenį“ – su tokiu šūkiu pradedama socialinė iniciatyva, skatinanti viešbučius ir maitinimo įstaigas gyventojus ir miesto svečius vaišinti nemokamu vandeniu iš čiaupo.
Kompanijos tikslas yra mažinti aplinkos taršą plastiku, padėti nuo pandemijos nukentėjusiam verslui ir priminti gyventojams, kad išskirtinė Vilniaus vandens kokybė nenusileidžia vandeniui buteliukuose, kuris 300 kartų brangesnis už vandenį iš čiaupo.
Pasinaudokite šiuo triuku: čiaupas atrodys kaip naujas
„Reddit“ prasidėjo diskusija apie gudrybes, kurios atrodo netikros, bet iš tiesų yra veiksmingos. Vienas vartotojas, pasivadinęs Aakwanderer, pasidalino triuku, kad senas virtuvės čiaupas atrodytų lyg visiškai naujas.
Šis būdas – ant čiaupo užrišti plastikinį maišelį, pripildytą acto. Vartotojas komentavo, kad jau ilgus metus taip valo rūdis ir kitus nešvarumus ir pasinaudojus minėtu metodu vanduo teka lyg pirmąją dieną.
Čiaupą išvalysite be vargo: prireiks vaikiškos priemonės
Daugelis namų šeimininkių sutiks, kad išvalyti vandens čiaupą taip, kad šis atrodytų lyg naujas ir blizgėtų, rimtas iššūkis. Ko gi moterys tik neprisigalvoja – imasi stebuklingomis vadinamų kempinėlių, dar čiaupus valo cheminėmis priemonėmis.
Visi variantai pateisinami, jeigu tik matome rezultatą. Vis dėlto, prieš pirkdami brangias priemones, išbandykite vieną, kuri nekainuos ypač daug, tačiau rezultatas jus maloniai nustebins.
Pamirškite dėmes ant čiaupo – pravers vos 1 gudrybė
Nebent esate neanimacinis Šreko variantas, storas dulkių, riebalų, pelėsių ir nešvarumų sluoksnis jūsų namams žavesio neprideda. Tačiau namų valymas nereiškia, kad visą dieną turėsite praleisti laipiodami po sunkiai pasiekiamas vietas ir maudžiančiais pirštais šveisdami viryklę. Viskas daug paprasčiau, nei atrodo: viskas, ko jums prireiks – tai truputis nuovokos ir, pavyzdžiui, paprastas gabalėlis muilo, kuris puikiai tinka gaivaus kvapo stalčiuose palaikymui.
Atskleidė gudrybę, kaip išvalyti čiaupą: prireiks tik 1 keistos priemonės
Viena moteris atskleidė savo gudrybę kovoje su kalkėmis – jos naudojama priemonė yra labai neįprasta. Paprastai žmonės namams valyti naudoja kempines ir valiklius. Tačiau gali būti, kad išauš diena, kai valymo priemonės bus apsibaigusios ir reikės greitos alternatyvos. Laimei, viena mama pasidalino savo slaptomis gudrybėmis – pasirodo, visai nereikia vargti ką nors šveičiant.
REKLAMA
REKLAMA
Pavojus Vilniaus rajone: vandenyje aptikta pavojingų bakterijų
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentas informuoja, kad šiuo metu pas kai kuriuos Rykantų gyvenvietės vartotojus UAB „Trakų vandenys“ vandentiekio skirstomuoju tinklu tiekiamame vandenyje pastebėtas atsiradęs geriamojo vandens pašalinis kvapas bei nustatyta mikrobinė tarša. Šiuo metu vandens tiekėjas siekia nustatyti vandens kokybės pablogėjimo priežastis, atliekami papildomi geriamojo vandens tyrimai.
Po žinios apie užterštą vandenį Marijampolėje – svarbus perspėjimas
Marijampolėje dezinfekuojant vandenvietės filtrą, taip naikinant vandentiekio vandenyje užsiveisusias lervas, į geriamąjį vandenį pateko antrinių chloro reakcijos produktų. Bendrovės „Sūduvos vandenys“ direktoriaus laikinasis pavaduotojas Gintautas Jankauskas BNS sakė, jog bendrovė keičia vandenį rezervuare, o kol atliekami tyrimai dėl antrinių chloro produktų koncentracijos, siūlo vandens nenaudoti maistui vaikams, besilaukiančioms moterims.
Šokas Marijampolėje: iš čiaupo bėga užterštas vanduo
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad gaunama informacija iš gyventojų apie nemalonų kvapą skleidžiantį geriamąjį vandenį. Šią informaciją perdavėme Marijampolės miesto savivaldybei, teritorinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei vandens tiekėjams.
Po šoką sukėlusių lervų vandenyje – skubus perspėjimas lietuviams
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reiškia susirūpinimą dėl užsitęsusios geriamojo vandens situacijos Marijampolėje ir aiškinsis, ar esama padėtis nėra pavojinga žmonių sveikatai. Pasirodo, praėjus mėnesiui nuo pirmųjų gyventojų skundų, šiaurinėje miesto dalyje vis dar randama bestuburių lervų. Pasak sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio, tokių situacijų būtų galima išvengti, jeigu būtų imamasi prevencinių veiksmų, o žmonės būtų laiku informuojami apie susiklosčiusią situaciją.
Purvini vandens čiaupai liks praeityje – padės ši lengva gudrybė
Vandeniu iš krano naudojamės kasdien – ar pastebėjote, kad kartais vanduo pradeda bėgti silpniau? Jei netikėtai pasikeitė tekančio vandens srovė, gali tekti užsiimti kalkių valymu. Išbandykite šį greitą čiaupų valymo gudrybę, kuri padės čiaupus išlaikyti spindinčius. Vanduo, kurį naudojate, gali būti kietas, tad tokiu atveju kalkinės nuosėdos, kartu su rūdimis, dažnai užkemša dušo galvutę ar maišytuvą. Valymas: Itin apkalkėjusias vietas valykite citrinos rūgštimi ar actu.
Palygino trijų rūšių vandenį: rezultatai pribloškiantys
Vieni mitybos ekspertai tvirtina, kad žmogus turi išgerti 1,5–2 litrus vandens per dieną, kiti gi teigia, kad troškulys – geriausias indikatorius vandens poreikiui nustatyti. Kavinėje mums pasiūlys stalo vandens, namuose įsipilsime vandens iš čiaupo, o parduotuvių lentynos lūžta nuo skirtingų buteliukų su, rodos, pačiomis įvairiausiomis vandens rūšimis.
Po mirtinos ligos protrūkio gerti vandenį iš čiaupo ar ne?
Piliakalnius primenančiuose rezervuaruose kaupiamas kone pusei vilniečių skirtas geriamasis vanduo. Liaudiškai skaičiuojama, kad sostinės gyventojai per parą jo suvartoja beveik aštuonis milijonus kibirų. O štai čia iš daugiau nei 100 metrų gylio gręžinių išgaunamas vanduo yra natūraliai prisotinamas deguonies ir vėliau išvalomas nuo jame prisikaupusios geležies. „Latvijoje, Rygoje, vanduo yra imamas iš upės, Estijoje iš ežero.
Išbandomi naujos kartos vandens skaitikliai
Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Šiauliuose išbandomi naujos kartos vandens skaitikliai, labai tiksliai apskaitantys vandenį. Nuo jų nepavyks nuslėpti nei iš čiaupo silpna srove bėgančio, nei lašančio vandens. Jau tris mėnesius naujieji skaitikliai matuoja vandenį 63-juose miesto butuose. Gardino gatvės gyventojos teigia kol kas nepastebėjusios didelių skirtumų sąskaitose.
Vanduo vos bėga – kas kaltas?
Ieva Liorančaitė Sunku įsivaizduoti dieną be vandens. Atrodo, įprasta, kad atsukus čiaupą vanduo veržiasi visu pajėgumu. O jeigu srovė vos ne kasdien pradeda maištauti: vieną kartą teka normaliai, o kitąkart vis silpnėja, kol iš jos belieka keli varvantys lašai. Kiek laiko kęstumėte tokius cirkus? Airono ir Eligijos Juozonių šeima, gyvenanti Dapkiškių kaime, jau tris mėnesius kenčia tokį nepatogumą. Kai vandentiekininkai skėsčioja rankomis – metas kreiptis pagalbos į žurnalistus.
Namas, kuriame iš čiaupo bėga alus
Turbūt kiekvieno vyro svajonė turėti namą, kuriame būtų visi patogumai: virtuvė, vonia ir... iš čiaupo bėgantis alus. Vienam vyrui iš Naujosios Zelandijos pasisekė. Jis grįžęs namo pastebėjo, jog iš visų čiaupų bėga alus. Tik negalvokite, kad vandens tiekėjai taip baudžia už neapmokėtas sąskaitas. Tai buvo tiesiog draugų pokštas, praneša metro.co.uk. 7 minučių trukmės vaizdo įraše galima išvysti, kaip draugai po namu pastato kelis tuzinus alaus statinių, o vėliau stebi draugo reakciją.
Dezinfekcinės plazmos čiaupas – vandens čiaupų ir muilo eros pabaiga?
Visai realu, jog netolimoje ateityje rankas galėsime plautis ne po vandens srove, o po dezinfekcinės plazmos srove. Nešiojamo šaltos plazmos generatoriaus bandomąjį egzempliorių išrado Australijos ir Kinijos mokslininkų grupė.
Beje, tokiam čiaupui reikės tik... 12 voltų baterijos, informuoja „Gizmag.com“. Nors dezinfekcinė priemonė rekomenduojama lauko sąlygomis dirbantiems medikams ir kariams, nesunku numanyti, jog kada nors tokie įrenginiai galėtų pakeisti vandens čiaupus bei muilą.
Žaibiškas vaiko nuraminimas
Jei sudirgusio kūdikio nepavyksta nuraminti jokiais kitais būdais, išmėginkite šį. Jaunų tėčių asociacija nekantriai laukia praktinių testų rezultatų ir jūsų atsiliepimų.