carlas bildtas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „carlas bildtas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „carlas bildtas“.

Švedijos politikas: Lietuvos partizanų istorija buvo per ilgai slepiama

Žinomas Švedijos politikas Carlas Bildtas (Karlas Biltas) sako, kad su sovietų okupantais kovojusių Lietuvos partizanų istorija yra per menkai žinoma kitiems Europos gyventojams. Anot buvusio Švedijos premjero ir užsienio reikalų ministro, Baltijos šalių pasipriešinimo istorija buvo per ilgai slepiama. „Miško brolių istorija yra mūsiškės Europos dalies naujausių laikų istorijos dalis. Ji per ilgai buvo slepiama“, – socialiniame tinkle „Twitter“ daugiau kaip 600 tūkst.
Aktualijos 2017-07-20

Baltijos jūros saugumo Achilo kulnas: rusams tereikia užimti vieną salą

Švedijos karo vadas Micaelis Bydenas rugsėjo viduryje paskelbė, kad Gotlando sala, po daugelio metų pertraukos, vėl militarizuojama. Į ją yra siunčiamas 150 karių būrys, siekiant „apsisaugoti nuo išorės poveikio“. Kariuomenės vado teigimu, nuolatinis karių dislokavimas saloje padėtų išvengti „netikėtumų“. Nors M. Bydenas pažymėjo, jog „šalis nepatiria tiesioginės grėsmės“, tačiau politinė situacija aplinkinėse valstybėse paskatino imtis atitinkamų veiksmų.
2016-09-25

Buvęs Švedijos premjeras: Europa nepamirš Baltijos šalių požiūrio į migrantų krizę

Garsus Švedijos politikas Carlas Bildtas sako, kad Baltijos šalys privalo dalytis pabėgėlių našta su Pietų Europa, jei pačios nori ateityje tikėtis solidarumo.
2015-08-28

Švedai paskelbė laivo – „Lochneso pabaisos“ nuotrauką

Švedijos kariškiai sekmadienį pateikė paslaptingo „užsienio laivo“ prie Stokholmo krantų įrodymą – nuotrauką, bet atmetė pranešimus, kad „medžiojamas“ apgadintas povandeninis laivas. Nuo pat to laiko, kai ginkluotosios pajėgos penktadienį gavo įspėjimą apie kažkokį „dirbtinį objektą“ prie Stokholmo krantų, 200 vyrų, keli laivai su neaptinkamumo radiolokatoriais technologijomis, minų traleriai ir sraigtasparniai vykdė paiešką jūroje aplink salas už maždaug 50 km į rytus nuo Švedijos sostinės.
2014-10-20

ES svarstys ginklų embargo Rusijai klausimą

 Kelių Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai antradienį pareiškė, kad Bendrijai reikėtų apsvarstyti potencialų ginklų pardavimo Rusijai embargą, kai rytų Ukrainoje nukrito Malaizijos keleivinis lėktuvas, tikriausiai numuštas prorusiškų separatistų.
2014-07-22

Austrija parsidavė Rusijai

 Austrija sukritikavo Vakarų sankcijas Rusijai ir pasirašė susitarimą dėl rusiško dujotiekio statybos, nepaisydama Europos Sąjungos būgštavimų - visa tai įvyko per Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Austrijoje antradienį, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė EUobserver.
2014-06-26

Įsigaliojo Krymo prekių ES importo embargas

 Europos Sąjungos (ES) teritorijoje nuo trečiadienio, birželio 25 dienos, įsigaliojo draudimas importuoti iš Krymo ir Sevastopolio bet kokias prekes, neturinčias Kijevo išduotų sertifikatų. Prekės iš Krymo su rusišku ženklinimu į ES rinką galės patekti, bet be ukrainietiškų sertifikatų joms nebus taikomos muitinės lengvatos. Prekių importo draudimas yra tik dalis priemonių, kurių ketina imtis ES, reaguodama į Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu.
2014-06-26

ES kol kas susilaiko nuo grasinimų Ukrainai sankcijomis

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį pakartojo siūlymą suteikti pagalbą Ukrainai, tačiau tik naujai jos vyriausybei, kuri būtų pasirengusi įgyvendinti reformas, ir neužsiminė apie sankcijų grėsmę. Pasiūlyme dėl pagalbos Kijevui nenurodyta jokia konkreti suma ir negrasinama sankcijomis, nors būta pranešimų, kad Vašingtonas pasisako už tai, kad sankcijos būtų įvestos asmenims, prisidėjusiems prie smurto Ukrainoje.
2014-02-11

Gruzija pasirašys Asociacijos sutartį su ES iki rugpjūčio

 Gruzija pasirašys Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga iki šių metų rugpjūčio, pareiškė Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas) penktadienį po susitikimo su Gruzijos ministru pirmininku Iraklijumi Garibašviliu. Pasak Gruzijos vyriausybės spaudos tarnybos, minėtame susitikime Davose, kur vyksta tarptautinis ekonomikos forumas, dalyvavo ir Gruzijos užsienio reikalų ministrė Maija Pandžikidzė bei ekonomikos ir stabilios plėtros ministras Georgijus Kvirikašvlis.
2014-01-25

ES ir JAV kritikuoja Ukrainos valdžios bandymą įstatymais įvesti diktatūrą

Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinės Valstijos išreiškė būgštavimų dėl Ukrainos parlamento priimtų įstatymų, varžančių teisę protestuoti. Opozicija šių įstatymų priėmimą vadina valdžios užgrobimu. Teisių gynimo organizacijos Vakaruose pasmerkė ketvirtadienį Aukščiausiosios Rados priimtus įstatymų projektus, pavadinusios juos prezidento Viktoro Janukovyčiaus mėginimu įtvirtinti „diktatūrą“. Aktyvistai paragino Ukrainos prezidentą juos vetuoti.
2014-01-17
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvai – partnerių iš Europos sveikinimai sėkmingai pirmininkavus ES

Lietuvai antradienį baigiant pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), partneriai Europoje socialiniuose tinkluose sveikina šalį sėkmingai atlikus darbą. Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas teigė, kad antrąjį 2013-ųjų pusmetį Vilniuje vykę susitikimai nebus užmiršti. „Šiandien sakome „ačiū“ už gerą ir įkvepiantį Lietuvos pirmininkavimą per paskutinius šešis mėnesius. Vilniaus susitikimai bus prisimenami“, – tinkle „Twitter“ parašė ministras.

ES ir Rusija susitiko „labai atvirose ir nuoširdžiose“ derybose dėl Ukrainos

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį stengėsi patikinti savo kolegą iš Rusijos Sergejų Lavrovą, kad galimas partnerystės susitarimas su Ukraina nebūtų žalingas Maskvos interesams.
2013-12-17

Nerimstanti Ukraina: V. Janukovyčius keliauja į Maskvą Rusijos atlygio

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius antradienį, palikęs savo šalyje didžiulius antivyriausybinius mitingus, susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o protestuotojai baiminasi, kad tai nulems promaskvietišką susitarimą, kuris sugriaus jų viltis dėl Europos Sąjungos (ES). Susitikimas Kremliuje rengiamas dvi dienos po to, kai ES sustabdė partnerystės derybas su Ukraina dėl sutarties, kuria buvo siekiama pirmą kartą ištraukti šią buvusią sovietinę respubliką iš Rusijos orbitos.
2013-12-17

Trakuose – tradicinė Europos ir Šiaurės Amerikos politikos strategų diskusija

Užsienio reikalų ministerija sausio 11-12 dienomis Trakuose rengia tradicinį neformalų „Sniego susitikimą“ (Snow Meeting), kuriame dalyvaus Europos ir Šiaurės Amerikos tarptautinės ir saugumo politikos ekspertai. Jie analizuos iššūkius euroatlantiniam saugumui 2012 metais ir jų regioninius aspektus, padėtį Rusijoje po Dūmos rinkimų, NATO strateginę darbotvarkę, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą saugumo srityje bei kitus klausimus.

Dėl J. Tymošenko išlaisvinimo bus kalbama su turtingiausiu Ukrainos žmogumi

Lenkijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai susitiks su turtingiausiu Ukrainos žmogumi Rinatu Achmetovu ir aptars Ukrainos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko išlaisvinimą. Oficialus šaltinis Stokholme pirmadienį informavo, kad Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas ir Lenkijos ministras Radoslavas Sikorskis su R. Achmetovu susitiks trečiadienį per tarptautines futbolo rungtynes Rytų Ukrainoje ir aptars svarbius politinius klausimus.
2011-11-21

Švedija parengė savo karių išvedimo iš Afganistano tvarkaraštį

Švedijos vyriausybė kartu su opozicija parengė 650 Afganistane dislokuotų savo karių išvedimo tvarkaraštį, praneša agentūra AP. Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas trečiadienį pareiškė, kad kontingentas bus pradėtas palaipsniui mažinti nuo kitų metų pabaigos. Preliminariai misiją ketinama baigti 2014-aisiais. Tačiau Švedija ir po 2014 metų tęs atstatymo darbus Afganistane ir, jei bus paprašyta, dalyvaus afganų saugumo pajėgų apmokymuose.
2011-11-09

C. Bildtas: Baltijos šalims atsigauti padėjo Švedijos pinigai

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas mano, kad Švedijos kapitalas Baltijos šalims padėjo atsigauti po krizės. Carlo Bildto manymu, Latvija atsidūrė sudėtingesnėje padėtyje ne dėl Švedijos kapitalo, o dėl „Parex“ banko. „Jie turėjo vieną didelį banką ir iki šiol bando įveikti dėl jo kilusias problemas“, – pridūrė ministras. C. Bildtas taip pat pabrėžė manąs, kad Baltijos regiono šalys stulbinamai gerai susitvarkė su krize ir už tai nusipelno pagyrų.
2011-01-20

Švedai ir lenkai ragina JAV ir Rusiją mažinti taktinių branduolinių ginklų arsenalą

Švedijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai paragino JAV ir Rusiją ženkliai sumažinti savo arsenaluose turimų taktinių branduolinių ginklų kiekį. Ministrai teigia, kad tokie ginklai kelia pavojų Europos saugumui.
2010-02-02

Siekiant stabilumo Afganistane

Šiandien Londone prasideda tarptautinė konferencija, skirta Afganistanui atstatyti. Joje kartu su viso pasaulio diplomatinių tarnybų vadovais dalyvauja Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai. Pernai lapkritį Afganistano prezidentas Hamidas Karzai savo inauguracinėje kalboje aiškiai įvardijo, kokius uždavinius kelia savo šaliai. Į tai tuoj pat sureagavo JAV prezidentas Barackas Obama, išdėstęs JAV poziciją, pirmiausia, saugumo klausimais.
2010-01-28

Rusija P. Osetijos nepriklausomybę suvokia kaip „nevykusį pokštą“

„Maskvoje idėja apie Pietų Osetijos nepriklausomybę vis dažniau yra suvokiama kaip nevykęs pokštas, taip iš tikro ir yra“ – pareiškė Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas. Priminsime, kad Švedija šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai. C. Bildtas teigė, kad ES tvirtai remia ne tik Gruzijos, bet ir Rusijos teritorinį integralumą Šiaurės Kaukaze. Rusijos Pietų Osetijos nepriklausomybę pripažino praėjusių metų rugpjūtį, po 5 dienas trukusio karo su Gruzija.
2009-12-11

Bosnija atsidūrė politinėje aklavietėje

Tarptautinė bendruomenė suteikė Bosnijai ir Hercegovinai vos kiek daugiau nei savaitę laiko tam, kad šalis susitartų dėl konstitucinės reformos. Žurnalas „Der Spiegel“ apie Bosnijai iškikusias kliūtis kuriant veiksmingą valstybę kalbėjo su tarptuaitnės bendruomenės aukštuoju atstovu Bosnijai ir Hercegovinai Valentinu Inzko. Bosnija ir Hercegovina vis labiau yra spaudžiama iki spalio 20 dienos susitarti dėl konstitucinės šalies roformos.
2009-10-12

ES atnaujino stojimo derybas su Kroatija

Europos Sąjunga (ES) atnaujino stojimo derybas su Kroatija, kurios buvo užstrigusios dėl užsitęsusio teritorinio ginčo su Slovėnija. Derybos buvo atnaujintos po to, kai Slovėnija pareiškė atšaukanti 10 mėnesių trukusią derybų blokavimą, skelbia Europe Voice. Abi šalys nusprendė savo ginčą išspręsti Tarptautiniame teisme, būtent to iki šiol reikalavo Slovėnija sutikdama nutraukti derybų blokavimą.
2009-10-06

Europos ministrai telkia jėgas klimato konferencijai

Artėjant Kopenhagos konferencijai dėl klimato kaitos, per kurią Europos Sąjunga (ES) siekia ambicingo tikslo kone trečdaliu sumažinti į orą išmetamų teršalų kiekį, Didžiosios Britanijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Suomijos ir Ispanijos užsienio reikalų ministrai paskelbė laišką laikraščių redaktoriams. Specialiai “Lietuvos žinioms”: Iki Kopenhagos susitikimo liko 82 dienos.
2009-09-16

Teheranui - griežta ES kritika

Europos Sąjunga sukritikavo Irane vykstančius teismo procesus, kurių metu teisiami protestų dalyviai bei tariamai juos kurstę asmenys, praneša BBC. Prancūzų ir britų ambasadose dirbę iraniečiai teisiami kartu su daugybe kitų sulaikytųjų, nepatikėjusių Mahmoudo Ahmadinejado pergale prezidento rinkimuose. ES pareiškė, kad veiksmai prieš ES piliečius ar jos valstybių ambasadų darbuotojus bus traktuojami kaip veiksmai prieš visą ES.
2009-08-09

Švedijos ministras: ES rizikuoja savo patikimumu

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas teigia, kad Europos Sąjunga rizikuoja prarasti savo kaip patikimos organizacijos įvaizdį, jei nesugebės priartinti Balkanų valstybių prie narystės sąjungoje. Be to, ES rizikuoja sukurti nestabilumą Balkanų regione. C. Bildtas teigė, kad tokiu atveju, jei Balkanų valstybės neteks vilties prisijungti prie ES, viršų regione vėl gali paimti nacionalistinė politika.
2009-07-27

Kroatija netaps 28-ąją ES nare

2010 metais numatyta Kroatijos narystė Europos Sąjungoje (ES) atidedama neribotam laukui. Švedija, kuri liepos 1-ąją perims pirmininkavimą Bendrijai, atmetė tarpininkavimo misijos galimybę Kroatijos ginče su kaimynine Slovėnija. „Tai yra dvišalė problema“, - Briuselyje pristatydamas šalies pirmininkavimo programą pareiškė užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas. Praėjusį Penktadienį vėl žlugo ES tarpininkaujami pokalbiai.
2009-06-23

Šri Lanka neįsileido Švedijos užsienio reikalų ministro

Šri Lanka atsisakė įsileisti Švedijos užsienio reikalų ministrą Carlą Bildtą, rašo BBC. Ministras turėjo atlikti diplomatinę misiją, jis vyko konsultacijos pas aukštą Švedijos diplomatą. Tikimasi, jog Šri Lanka įsileis D. Britanijos užsienio reikalų ministrą Davidą Milibandą ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrą Bernardą Kouchnerį. Jie tikisi sutaikyti kariuomenę ir Tamilo tigrus.
2009-04-28

ES patarė Rusijos ministrui nekalbėti nesąmonių

Pirmadienį, likus vos 24 valandoms prieš susitikimą su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, ES aukšto rango diplomatai pavadino Rusijos ministro pareiškimą, kad ES planuoja susikurti įtakos sferą buvusioje SSRS, „nesąmone“. Kovo 21 d. S. Lavrovas pareiškė, kad ES, vystydama taip vadinamą „Rytų partnerystės“ programą su Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina, bando Rytų Europoje susikurti „įtakos sferą“. „Bet S. Lavrovas ir pats žino, kad tai nesąmonė...
2009-04-27

ES užsienio reikalų ministrai pasisakė už Bendrijos plėtrą ir nesutarė dėl Baltarusijos

Pietų Biochemijoje (Čekija) penktadienį susirinkę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pasisakė už tolesnę Bendrijos plėtrą bei Vakarų Balkanų šalių siekį tapti ES narėmis. „Balkanai - Europos dalis, todėl jie taip pat turi tapti ES dalimi“, - sakė Čekijos užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas.
2009-03-30

Briuselyje aptariami svarbiausi pasaulio politikos iššūkiai

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas dalyvauja Briuselio forume - kasmetiniame aukšto lygio įtakingiausių Šiaurės Amerikos ir Europos šalių politikų ir politikos strategų susitikime. Forume bus diskutuojama ekonominių iššūkių, klimato kaitos, Europos Sąjungos ir JAV santykių, taip pat Rusijos, Ukrainos, Gruzijos ir NATO temomis.

Elektros jungčiai į Švediją ES skyrė 600 milijonus litų (papildyta 11.45)

Lietuva, Latvija ir Švedija kartu galės įgyvendinti elektros jungties per Baltijos jūrą projektą. Šiai jungčiai Europos Sąjunga skiria 600 milijonų litų. Tačiau projektas pajudės iš vietos tik tada, jei Švedija ir ES bus tikros, kad Baltijos šalys sėkmingai susitarė dėl vieningos regioninės elektros rinkos sukūrimo.

Ataskaita: JAV saugojo R. Mladičių

JAV istorikas Charlesas Ingrao teigia, kad Pentagonas nelaikė nuo Hagos tribunolo besislapstančių Serbijos karo nusikaltėlių sulaikymo savo pagrindiniu prioritetu. Istorikas užbaigė ataskaitą, kurią 5 metus rengė 300 istorikų, sociologų ir teisės ekspertų ir buvusios Jugoslavijos ir likusio pasaulio. Ataskaitoje esą teigiama, kad Amerikos kariuomenė darė viską, kad tik užtikrintų, jog pagrindiniai karo Bosnijoje nusikaltėliai Radovanas Karadžičius ir Ratko Mladičius nebūtų suimti.
2009-03-03

Rytų ir Vidurio Europa: skirtingoms šalims krizė smogs skirtingai

Šie metai turėjo būti šventiniai Vidurio ir Rytų Europai. Prabėgo 20 metų nuo Berlyno sienos griūties. Taip pat sukako dešimtmetis, kai NATO pradėjo plėtrą į Rytus. Be to, prieš 5 metus dalis šio regiono valstybių pagaliau prasibrovė į Europos Sąjungos gretas. Šalys nuo Baltijos iki Juodosios jūrų turi ką prisiminti, tačiau tuos prisiminimus, kaip rašo „Financial Times“, užtemdo finansinė krizė, kuri kelia pavojų regiono stabilumui.
2009-02-26

Švedijos socdemai ragina teisti Izraelio ir „Hamas“ lyderius dėl karo nusikaltimų

Vienas iš Švedijos socialdemokratų partijos lyderių, parlamento užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas Urbanas Ahlinas pareiškė, kad tiek Izraelio, tiek „Hamas“ judėjimo lyderiai turi būti teisiami dėl karo nusikaltimų, skelbia „The Local“. Izraelis, politiko teigimu, turi būti teisiamas už baltojo fosforo bombų naudojimą, o „Hamas“ už tai, kad naudojo civilius kaip gyvąjį skydą.
2009-01-28

V.Ušackas: santykiai su Rusija turi būti konstruktyvus, o energetinė rinka - atvira

Santykiai su Rusija turi būti plėtojami konstruktyviai, tačiau nepamirštant principų. Europos energetinį saugumą užtikrinti turėtų atvira energetinė rinka, į kurios kūrimą reikėtų įtraukti Vidurio Azijos ir Kaukazo šalis. Taip dvi dienas Trakuose vykusio neformalaus euroatlantinio dialogo strategų susitikimo rezultatus penktadienį apibendrino užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.

Vokietijos diplomatas: Baltijos šalių priešinimasis „Nord Stream“ – trumparegiškas

Besipriešindamos dujotiekio „Nord Stream“ tiesimo Baltijos jūros dugnu projektui, Baltijos šalys vadovaujasi trumpalaikiais komerciniais interesais. Tai BNS penktadienį sakė neformalioje Europos ir Šiaurės Amerikos šalių užsienio politikos strategų diskusijoje Trakuose dalyvaujantis Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos Politikos direktorius Volkeris Stanzelis (Folkeris Štancelis). „Tai („Nord Stream“ projektas - BNS) tik verslo klausimas.

Švedija suinteresuota sujungti Baltijos ir Šiaurės šalių energetines rinkas

Lietuvoje viešintis Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas) susitikime su prezidentu Valdu Adamkumi sakė, kad sujungti Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos rinkas yra ne tik saugumo, bet ir ekonominis interesas. „Švedija yra labai suinteresuota sujungti Baltijos ir Šiaurės šalių rinkas. Tai mūsų energetinio saugumo, bet kartu ir ekonominis interesas“, - prezidento spaudos tarnybos pranešime cituojamas C.Bildtas.

Lietuvoje neformaliam susitikimui renkasi euroatlantinio dialogo strategai

Trakuose ketvirtadienį ir penktadienį rengiamas neformalus susitikimas, kuriame Europos ir Šiaurės Amerikos politikai, politologai, diplomatai ir analitikai svarstys pagrindinius strateginius iššūkius šiemet teksiančius Europos Sąjungai ir NATO, JAV ir Europai. Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, vadinamajame „Sniego susitikime“ (angl. „Snow meeting“ - BNS) dalyvaus daugiau kaip 30 aukšto rango strategų iš Europos ir Šiaurės Amerikos.

Neformaliam susitikimui antrąkart susirinks euroatlantinio dialogo strategai

Trakuose savaitės pabaigoje įvyks neformalus susitikimas, kuriame Europos ir Šiaurės Amerikos politikai, politologai, diplomatai ir analitikai svarstys pagrindinius strateginius iššūkius šiemet teksiančius Europos Sąjungai ir NATO, JAV ir Europai. Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, į UR ministro Vygaudo Ušacko kvietimą dalyvauti ketvirtadienį ir penktadienį vyksiančiame vadinamajame „Sniego susitikime“ (angl.

Šiaurės šalių politikai patvirtino naujas bendradarbiavimo su Lietuva gaires (papildyta)

Helsinkyje vykstančioje 60-oje Šiaurės šalių tarybos sesijoje pirmadienį patvirtintos naujos bendradarbiavimo su Lietuva gairės. „Mes nubrėžėme naujas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis gaires 2009-2013 metų periodui.

ES valstybės nesutaria dėl derybų su Rusija atnaujinimo

Spalio 13 dieną Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai susitinka Liuksemburge, kur tarp visų kitų klausimų aptars ir galimą derybų dėl naujos partnerystės ir bendradarbiavimo sutarties su Rusija pasirašymo, skelbia „Civil.ge“. Be to, bus diskutuojama ir dėl to, ar Rusija įvykdė ugnies nutraukimo susitarime numatytus įpareigojimus pasitraukti iš buferinių zonų Gruzijoje.
2008-10-13

JAV diplomatas: Vakarai galėjo išvengti karo Gruzijoje

Vakarai galėjo padėti išvengti karo Gruzijoje, teigia buvęs JAV ambasadorius Jungtinėse Tautose Richardas C. Holbrooke‘as, kuris buvo pagrindinis Daytono taikos susitarimų, užbaigusių Bosnijos karą, architektas bei buvęs JAV valstybės sekretorės pavaduotojas Ronaldas D. Asmusas. Pastarosiomis savaitėmis ir paskutiniaisiais metais kiekvienas iš mūsų argumentavo, kad Rusija siekia pakeisti provakarietišką, demokratiškai išrinktą Mikhailo Saakašvilio vyriausybę.
2008-08-13

P. Vaitiekūnas: Gruzijos ir Rusijos konfliktui spręsti reikalingi nauji formatai

Lietuvos užsienio reikalų ministro Petro Vaitiekūno nuomone, dabar egzistuojantys taikos palaikymo būdai, sprendžiant Gruzijos ir Rusijos konfliktą, neveikia, todėl reikia ieškoti naujų formų. „Egzistuojantys taikos palaikymo ir derybų formatai neduoda rezultatų jau dešimtmečius, o dabar konfliktas netgi auga.

Lietuvos ir dar trijų ES šalių ministrai skris į Gruziją švelninti įtampos santykiuose su Maskva

Lietuvos, Slovėnijos, Lenkijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pirmadienį lankysis Gruzijoje, norėdami pademonstruoti paramą oficialiajam Tbilisiui ir paskatinti rimtį šios Pietų Kaukazo valstybės santykiuose su Rusija.

Rusija nedavė leidimo misijai į Gruziją skristi per savo teritoriją

Rusija sekmadienį vakare dar nebuvo davusi leidimo per jos teritoriją skristi dviem lėktuvams, kuriais į Tbilisį vyks Lietuvos, Švedijos, Lenkijos ir Slovėnijos užsienio reikalų ministrai. Tai BNS patvirtino Lietuvos diplomatiniai šaltiniai. Trumpiausias kelias iš Lietuvos į Gruziją lėktuvu driekiasi per Rusiją, tačiau negavus leidimo skristi per jos teritoriją, nutarta skristi virš Baltarusijos, Ukrainos ir Juodosios jūros.

Vilniuje keturių šalių UR ministrai derins pozicijas dėl ES ir Rusijos derybų mandato

Vilniuje sekmadienį vakare šį pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaujančios Slovėnijos, taip pat Švedijos, Lenkijos bei Lietuvos užsienio reikalų ministrai derins pozicijas dėl ES ir Rusijos derybų pradžios, po to, kai Lietuva pasiūlė į derybų mandatą įtraukti jai aktualias nuostatas. Planuojama, kad pirmadienį iš Vilniaus Slovėnijos, Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos ministrai Dimitrijus Rupelis, Carlas Bildtas, Radoslawas Sikorskis ir Petras Vaitiekūnas išskris į Gruziją.

Lietuvai - Slovėnijos UR ministro ultimatumas (dar papildyta)

Lietuvos diplomatai iš besirengiančio atvykti į Vilnių Slovėnijos Užsienio reikalų ministro Dimitrijaus Rupelio išgirdo perspėjimą, kad jis į Gruziją kartu su Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos kolegomis vyks tik tuo atveju, jei Lietuva nusileis ir jau Vilniuje atsisakys savo pasiūlymų ES ir Rusijos strateginių derybų mandatui. Neoficialiai Lietuvos diplomatai LTV „Panoramai“ teigė, kad tokių sąsajų būta, bet jos jau atmestos ir Slovėnijos ministras atvyks į Vilnių, o iš jo vyks į Gruziją.

Lietuvos ir ES ministrai švelnins įtampą Gruzijoje

Lietuvos, Slovėnijos, Lenkijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pirmadienį lankysis Gruzijoje, norėdami pademonstruoti paramą oficialiajam Tbilisiui ir paskatinti rimtį šios Pietų Kaukazo valstybės santykiuose su Rusija.

Po didelių abejonių Kosovo nepriklausomybę pripažino ir Švedija

Švedijos vyriausybės atstovai antradienį pranešė pripažinę Kosovo nepriklausomybę, pranešė naujienų agentūra DPA. Šalies premjeras Fredrikas Reinfeldtas ir užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas per susitikimą su žurnalistais pranešė, kad tai buvęs „nelengvas sprendimas“. Švedijos premjeras ir užsienio reikalų ministras tarėsi su karališkosios užsienio reikalų tarybos nariais, siekdami išsiaiškinti visus teisinius Kosovo nepriklausomybės aspektus. „Susidarė unikali situacija.
2008-03-04

Eurokomisarė: ES valdo pagyvenusių vyrų grupuotė

Europos sąjungos komunikacijos komisarė Margot Wallstrom pareiškė, kad jai jau seniai iki gyvo kaulo įgriso faktas, kad Briuselį „valdo senų vyrų grupuotė“, teigia „EU Observer“.Komisarė pareiškė, kad Briuselio koridoriuose yra nusistovėjusios tam tikros galios schemos, o dauguma sprendimų, ką skirti į aukščiausius ES postus priimami už uždarų durų.
2008-02-11
Į viršų