burnos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „burnos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „burnos“.
Kieme papurškite burnos skalavimo skysčio: rezultatas nustebins
Kenkėjai yra vienas didžiausių nemalonumų namuose ir sode, ypač ant lauko trinkelių ir terasų, nuo kurių jie gali patekti tiesiai į namą.
Joshua Green iš „Infinite Paving“ sakė: „Nors dėl prasto oro jau nebepriiminėsite svečių lauke ar nenaudosite kiemo erdvės, vis tiek labai svarbu apsisaugoti nuo kenkėjų“.
„Kenkėjai, kuriuos traukia kiemo erdvė, yra labai pavojingi, nes jie gali greitai išplisti sodo teritorijoje ir padaryti didelę žalą jūsų augalams“.
Yra keli metodai, kuriuos galite paban...
1 simptomas burnoje gali išduoti, kad sergate vėžiu: susirūpinkite laiku
Blogas burnos kvapas ne tik nepadeda bendrauti, bet gali signalizuoti ir apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.
Pagrindinė priežastis, pasak BENU vaistinės ekspertės Ramunės Uosienės, dažniausiai yra bloga burnos higiena. Tad kaip tinkamai ją atlikti ir neprisišaukti rimtesnių sveikatos sutrikimų – pasakoja specialistė.
Prie savo burnos kvapo dažniausiai esame pripratę, todėl ne visada jaučiame koks jis – įprastas ar blogas. Žinoma, ne visuomet tą pasakys ir aplinkiniai.
Štai, kas kiek laiko reikia atlikti burnos higieną: kiti to tikrai nedaro
Epidemiologinių tyrimų duomenimis, dantenų ligos yra plačiai paplitusios tarp suaugusiųjų visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuvos gyventojai. Būtent periodonto ligos yra viena iš priežasčių, dėl kurios žmonės netenka dantų, turi blogą burnos sveikatą bei pastovų, užslėptą infekcijos židinį savo organizme.
Medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas Rytojus“ gydytoja periodontologė Laura Zablockienė pasakojo apie periodonto ligų ypatybes bei gydymo būdus.
Pasakė, ar verta naudoti burnos skalavimo skystį
Kietas dantų šepetėlis – didelis jų priešas, o dar blogiau – tarpdančių nepriežiūra, sutaria vaistininkė Monika Žalytė ir burnos higienistė Dovilė Turkovė. Ką dar būtina žinoti apie burnos higieną, kad džiaugtumėmės gražiais dantimis, sveikomis dantenomis, gaiviu burnos kvapu ir išvengtume ligų?
Tai, kad dantis reikia valytis bent du kartus per dieną – kiekvienas žino nuo vaikystės. Tačiau tik nedaugelis girdėjo, kad įprastu dantų šepetėliu pašalinama tik apie 60 proc.
Onutė pasidalijo gigantiškų orchidėjų žiedų paslaptimi: priemones rasite namuose
Prieš kurį laiką kartu su tv3.lt skaitytojais dalijomės Onutės įspūdingų orchidėjų nuotraukomis ir atskleidėme, kaip kaunietė jas prižiūri. Šį kartą Onutė sutiko pasidalinti ir dar keliomis orchidėjų auginimo gudrybėmis, kurias naudoja jos draugės.
Onutė sako, kad jos draugės yra pamėgusios dvi orchidėjų priežiūros gudrybes. Viena artima kaunietės bičiulė jau gerą dešimtmetį savo orchidėjas barsto cinamonu, o kita – palaisto jas burnos skalavimo skysčiu.
Atsikratykite blogo burnos kvapo: štai, ką reikia padaryti
Neleiskite blogam burnos kvapui trukdyti jūsų gyvenimui, taip pat ir seksualiniam. Štai kas gali sukelti blogą burnos kvapą – kai kurios priežastys tikrai nustebins.
Visi vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu esame patyrę blogą burnos kvapą. Tas rytinis kvapas po vakaro su per daug alkoholio arba stiprus kvapas pavalgius kokio nors maisto su česnaku, kurio taip sunku atsikratyti.
Tačiau kai kurie žmonės turi halitozę – visą gyvenimą trunkančią būklę, dėl kurios kartais jaučiasi nejaukiai.
Ko griebtis, kai burnos žaizdelės trukdo gyventi
Burnos opelės – tema, kuri kartais nepelnytai nustumiama į „nesvarbiųjų“ sąrašą, mat daug kas į jų susiformavimą jautrioje burnos gleivinėje tiesiog numoja ranka. Daugiau susirūpinimo atsiranda, kai burnos opelės plečiasi, jų daugėja ir jos gilėja – apsunkinamas gijimo procesas ir pastebima, kad opelės jau ne juokais trikdo normalų gyvenimą. Mažos opelės paprastai užgyja per savaitę, tačiau jei jos didesnės, gijimas kur kas ilgesnis ir komplikuotesnis.
Išopėjo burna? Štai ką jums reikia žinoti
Burnos žaizdelės kartais nesukelia per daug diskomforto, nes pakankamai greitai užgyja, o kartais jų gijimas užsitęsia ir priverčia jausti skausmą valgant, geriant, kalbant bei rūpinantis burnos higiena.
Jų susiformavimas ir sulėtėjęs išnykimas gali būti organizmo siunčiamas ženklas, kad kūnas pavargo, išseko – jam reikia turtingesnės mitybos, daugiau poilsio, o patiriamo streso dozės turėtų būti gerokai sumažintos.
Burnos žaizdelės – kada dėl jų reikėtų itin susirūpinti?
Burnos žaizdelės – nemalonus sveikatos sutrikimas, trikdantis džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Vieni negali mėgautis braškėmis ar citrusiniais vaisiais, net visai netrukus atsiranda nemalonių burnos opelių, kiti dažnai įsikanda į skruostą ir kurį laiką junta diskomfortą dėl vidinėje skruostų pusėje susiformavusių žaizdelių. Tad dauguma tikrai žino, ką reiškia burnos gleivinės pažeidimai.
Nemalonus kvapas iš burnos? Štai, ką jis išduoda
Nemalonus burnos kvapas, dar vadinamas halitoze, tam tikru gyvenimo laikotarpiu pasitaiko visiems, rašoma dailystar.co.uk. Dažnai dėl šios problemos jaudintis neverta, bet kai kuriais atvejais halitozė gali įspėti apie dantenų ligas, diabetą ar inkstų veiklos sutrikimus.
Gyd. Reeda Wadia iš Londono neseniai pasakojo apie šią problemą. „Daily Mail“ ji sakė: „Dvi dažniausios halitozės priežastys yra liežuvio apnašos ir dantenų ligos.
REKLAMA
REKLAMA
Blogas burnos kvapas išduoda klastingą ligą: skubiai pasitikrinkite
Pagrindinės priežastys, dėl kurių iš viduramžių lietuvio burnos, kaip tvirtinama rašytiniuose šaltiniuose, nemalonus kvapas sklisdavo net per dešimt žingsnių – skorbutas, ėduonis ir pūliniai burnoje, plaučių ir žarnyno ligos. Nors viduramžiai jau senokai baigėsi, blogas burnos kvapas iki šių dienų persekioja ne tik mūsų tautiečius. Teigiama, kad su juo susiduria kone kas antras Žemės gyventojas.
Ši pigi daržovė panaikins visas dėmes – gailėsitės, kad neišbandėte anksčiau
Ar žinojote, kad agurką galima naudoti ne tik skrandžiui užpildyti? Ši daržovė – labai sveika ir skani, be to, ji nėra labai brangi. Agurkuose aptinkami beveik visi mūsų kūnams kasdien reikalingi vitaminai (C, B1, B2, B3, B5, B6), folio rūgštis, magnis, geležis ir cinkas. Vis dėlto, jei dėl kažkokių priežasčių jums nepatinka agurko skonis, jį panaudoti galite tvarkydami namus ar valydami batus.
Kirgizijoje kaliniai užsisiuvo burnas
Pasipiktinę draudimu laisvai judėti po kalėjimo teritoriją, daugiau nei tūkstantis dešimties Kirgizijos kalėjimų kalinių protestuodami užsisiuvo burnas, praneša „Inopressa“.
Vis dėlto, valstybinės bausmių vykdymo tarnybos vadovas Šeišenbekas Baizakovas akcijos nesureikšmino: „Tegul burnas užsisiuva nors ir visi!“. Pasak jo, kaliniai nori laisvai judėti po kalėjimą, kad tyčiotųsi iš prižiūrėtojų.