burna
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „burna“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „burna“.
Patarė, kaip veiksmingai išsklaidyti alkoholio kvapą iš burnos: štai ką daryti
Vienas iš šalutinių alkoholinių gėrimų vartojimo padarinių yra burnos kvapo atsiradimas. Tai etanolio skilimo mūsų organizme ir susidariusių produktų išsiskyrimo per plaučius pasekmė.
Norint atsikratyti nepageidaujamo kvapo, kartais užtenka tik kruopščiai išsivalyti dantis, skalauti burną higieniniu tirpalu arba kramtyti mėtų gumą, tačiau kartais šie metodai nepadeda.
Nuolat džiūsta burna? Štai apie kokias sveikatos bėdas išduoda
Seilės yra būtinos normaliam virškinimo procesui – jų išsiskyrimas padeda išlaikyti burnos gleivinę drėgną ir sveiką bei leidžia tinkamai funkcionuoti skonio receptoriams. Be to, joms suvilgius maistą, prasideda pirmasis virškinimo etapas, užtikrinamas lengvas rijimas ir išvengiama springimo.
Atkreipkite dėmesį į savo burną: gali išduoti net insultą
Džiūstanti burna yra labai dažnas simptomas ir paprastai manoma, jog tai normalu, tačiau jei nepavyksta atsikratyti šio pojūčio, tai gali būti ženklas, kad turite rimtų sveikatos bėdų. Tad atkreipkite dėmesį į savo burną, nes ji gali išduoti pavojingas ligas.
Džiūstanti burna yra neįtikėtinai dažnas simptomas, kurio daugelis paprastai nepastebi. Tačiau, pasak odontologo, tai gali būti net penkių rimtų ligų pavojaus signalas.
Įspėja dėl 1 lietuvių pamilto gėrimo: gali sukelti liūdnas pasekmes
Odontologė Payal Bhalla įspėjo kavos mėgėjus – šis gėrimas gali paskatinti dėmių atsiradimą ant dantų dėl joje esančių medžiagų, taip pat gali džiovinti burną ir sukelti nemalonų burnos kvapą.
Kadangi kava yra „rūgščios prigimties“, šis gėrimas gali „ėsti dantų emalį, ko pasekoje gali išsivystyti dantų jautrumas ir kariesas“.
„Kava turi diuretinių savybių, kurios gali skatinti burnos džiuvimą ir sumažinti išskiriamų seilių kiekį, tad taip išauga dantų karieso rizika“, – pridūrė P. Bhalla.
Atskleidė, kaip alkoholis veikia mūsų organizmą: kiti apie tai nesusimąsto
Visiems žinoma, kad alkoholis, ypač vartojamas dideliais kiekiais, nėra naudingas sveikatai. Nuo to, kiek ir kaip dažnai geriate, priklauso organizmui daroma žala. Ypač pošventiniu laikotarpiu žmonės dažnai pradeda pastebėti kai kuriuos nepageidaujamus alkoholio vartojimo šalutinius poveikius.
„Evergreen Life“ direktorius dr. Brianas Fisheris pasidalijo faktais, kokie yra pavojingi šalutiniai alkoholio vartojimo padariniai, rašo express.co.uk.
Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda?
Aftos – tai žaizdelės, susiformavusios burnos gleivinėje. Dažniausiai tai baltos spalvos dėmelės, kurioms būdinga apvali arba ovali forma ir skausmingumas, trikdantis normalų gyvenimą.
Jos gali atsirasti bet kurioje burnos gleivinės vietoje, pavyzdžiui, ant gomurio, ant liežuvio, po juo ar prie jo, ant vidinės lūpų pusės, ant vidinių skruostų pusių. Burnos gleivinėje susiformuoja viena ar keletas aftų, vėliau jos gali tarpusavyje susilieti ir pavirsti į vieną didesnę burnos žaizdą.
Atskleidė tiesą apie burnos skalavimo skystį: ar verta jį naudoti?
Tyrimai rodo, kad šią žiemą dantų skalavimo skystį reikėtų įtraukti į kasdienę rutiną. Jei pasikliaujate tik dantų pasta, kai kalbama apie dantų higieną, galbūt norėsite situaciją pakeisti.
Remiantis naujais tyrimais, burnos skalavimo skystis gali būti įtrauktas į apsaugos nuo Covid-19 arsenalą.
Kadangi koronaviruso atvejų vėl daugėja, skystis gali pradėti slopinti virusą vos jį panaudojus.
Šie ženklai burnoje išduoda vėžį: nenumokite ranka
Nors akys yra langai į sielą, mūsų burna taip pat gali daug atskleisti apie sveikatą ir gerovę. Kadangi joje pastoviai yra maisto ir gėrimų, gali atsirasti įvairaus pobūdžio rizikų. Viena dažniausia burnoje pasitaikanti problema yra opos.
Burnos opos yra burnoje pasireiškiančios opos, dažnai skausmingos ir dirginančios. Jas gali sukelti tam tikri sužalojimai, pvz., įsikandimas į vidinę burnos pusę arba įsipjovimai ir nudegimai valgymo metu.
Pažvelkite į savo burną: gali išduoti sveikatos bėdas
Tam tikros kūno dalys gali išduoti pirmuosius klastingų ligų simptomus. Burna yra viena iš vietų, kuri gali atskleisti daugybę paslapčių apie jūsų sveikatą.
Kaip ir kitose kūno vietose, burnoje kaupiasi bakterijos, kurios daugeliu atveju yra nepavojingos. Tačiau burna atveria kelią į virškinamąjį ir kvėpavimo takus, kur kai kurios bakterijos gali sukelti ligas.
Odontologas į vatą nevinioja: 1 burnos vieta išduoda, ar mėgstate oralinį seksą
Nemažai žmonių paniškai bijo lankytis pas odontologą, nors atsižvelgiant į tai, kaip jie rausiasi po burną su įvairiausiais aštriais instrumentais, kas gali juos kaltinti?
Tačiau, nors mums labai nejauku, kai odontologai „kapstosi“ po mūsų dantų ertmes, paaiškėjo, kad jie gali daug pasakyti apie mūsų seksualinį gyvenimą tik iš mūsų burnos vidaus, rašo thesun.co.uk.
REKLAMA
REKLAMA
Pamačiusi, ką fotografė padarė veidui, nuotaka pakraupo: virto „demonu“
Vestuvių fotografė siaubingai išsigando, nes vos nesugadino poros nuotraukų, netyčia pavertusi nuotaką „demonu“ su dviem burnomis.
Išleidę daug pinigų šukuosenai ir makiažui, puošniai suknelei ir profesionaliam fotografui, daugelis porų tikisi, kad jų vestuvinės nuotraukos atrodys neįtikėtinai.
Tačiau peržiūrai gavusi kelias nuotraukas, viena nuotaka liko priblokšta savo išvaizda, rašo mirror.co.uk.
Virto „demonu“
Jaunavedė Julia Oliver greitai atsiuntė el.
Nenumokite ranka į šiuos ženklus: gali išduoti, kad sergate vėžiu
Daugelis žmonių apie savo burną susimąsto tik tada, kai valosi dantis arba eina pas odontologą. Kitu laiku, nors burną naudojame valgymui, gėrimui, kalbėjimui, apie burną niekas negalvoja.
Tačiau burna gali nemažai pasakyti apie žmogaus sveikatą, rašoma express.co.uk. Tam tikri burnoje pastebi požymiai išduoda, ar su žmogaus bendra sveikata viskas yra gerai.
Tai gali būti nutirpęs liežuvis – vienas iš septynių požymių, kuriuos „Cleveland Clinic“ įtraukia į nerimą keliančių požymių sąrašą.
Šie ženklai ant liežuvio išduoda pavojingas ligas: atpažinkite laiku
Burnos sveikata gali būti sudėtinga, jei nežinote, į ką atkreipti dėmesį, o liežuvis iš tikrųjų gali rodyti tam tikrus įspėjamuosius ženklus – štai į ką turėtumėte atkreipti dėmesį.
Liežuvis dažniausiai tiesiog pamirštamas. Tiesą sakant, jo buvimo burnoje dažnai nepastebime, nebent netyčia įsikandame, tačiau jis yra galinga ir nepaprastai naudinga kūno dalis.
Moterys, sukluskite: 4 ženklai burnoje gali išduoti, kad jums prasideda menopauzė
Menopauzės simptomai gali būti labai sunkūs ir gali turėti įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui, įskaitant netikėtas karščio bangas ir prastą nuotaiką. Tačiau taip pat yra keletas pagrindinių įspėjamųjų menopauzės požymių burnoje, kurie gali pasirodyti, įskaitant burnos džiūvimą ir net dantenų ligas.
Menopauzė yra natūralus senėjimo požymis ir daugumai moterų simptomai pasireiškia po 45-ojo gimtadienio.
Klastingą vėžį galite pastebėti ir patys – nenumokite ranka į ženklus
Burnoje pastebėti kurį laiką nedingstantys pakitimai gali įspėti apie burnos vėžį. Vaistininkai primena, kad pastebėjus neraminančius simptomus burnoje rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, taip galima užkirsti kelią rimtai ligai.
Ankstyva diagnostika padeda užtikrinti efektyvesnį gydymą, kasmet Nacionaliniame vėžio institute gydoma beveik 300 naujų galvos-kaklo srities vėžio atvejų.
Pamirškite blogą burnos kvapą: išbandykite šį triuką
Kepimo soda turi daug naudos sveikatai, apie kurią galbūt nežinote, įskaitant rėmens gydymą ir netgi pagalbą mankštinantis. Soda taip pat gali būti naudojama norint atsikratyti tam tikrų nemalonių pojūčių burnoje.
Soda gali būti naudojama jūsų sveikatai pagerinti, palengvinant odos niežėjimą ir net atsikratyti burnos opų. Tai taip pat puiki priemonė norint pašalinti nemalonumų burnos kvapą.
Nemalonus kvapas iš burnos – yra labai dažna būklė, kurią lengva pašalinti.
Nežinote, ar reikia traukti protinius dantis? Gydytoja atskleidė tiesą
Apie protinius dantis visuomenėje sklando įvairios nuomonės. Svarstoma, ar išdygus juos iš karto šalinti, ar sugedus gydyti, ar tiesiog palikti ramybėje. Burnos chirurgė Ieva Gendvilienė teigia, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl atsakymą, ką daryti, sužinosite tik apsilankę pas specialistą.
Dažnai jaučiate rūgštį burnoje? Tai gali atskleisti varginančią ligą
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas labai nemalonus negalavimas, kuris kankina tikrai daug žmonių. Ypatingai jo paūmėjimą ar atsiradimą išprovokuoja netinkama mityba. Agnė Gedminaitė Miškinienė sutiko pasidalinti svarbiausia informacija apie tai, kaip sumažinti padidėjusį skrandžio rūgštingumą, kaip maitintis ir ko vengti.
Viena dažniausių priežasčių, kodėl padidėja skrandžio rūgštingumas, tai netinkama mityba.
Šis vėžys bene dažniausias iš visų – štai, kokie simptomai jį išduoda
Burnos ir burninės ryklės dalies vėžys yra vienas dažniausių galvos ir kaklo srities onkologinių susirgimų. Europoje burnos vėžys sudaro 1–5 proc. visų vėžio atvejų. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje – per 40 proc., Azijos šalyse, kur tabako rūkymas, uostymas, kramtymas, ypač betelių (kramtomųjų mišinių, turinčių narkotinių savybių), yra neatsiejama šių šalių kultūros dalis, susirgimų skaičius dar didesnis.
Šis vėžys – bene pats agresyviausias: kasmet pakerta 300 lietuvių
Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet yra užfiksuojama apie 300 naujų burnos vėžio atvejų, o daugiausiai – jau paskutinėje stadijoje, kai tikimybė išgyti – yra ypač maža. Todėl sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį į tai, kodėl svarbu atpažinti ir neignoruoti pirmųjų simptomų.
„Baltos ar raudonos opelės ant liežuvio, dantų, lūpų ar žandų gleivinės, sukietėjęs audinių gumbelis ar audinių tinimas – patys dažniausi pirmieji burnos vėžio simptomai.
Šis gydytojas gelbėjo gyvybes: dabar pats vaduojasi mirtimi
Gruodžio 30 dieną savo medicinos mokyklos alumnų grupėje populiarioje Kinijos susirašinėjimo programėlėje „WeChat“ Li Wenliang numetė tikrą bombą: septyniems pacientams iš vietos žuvies turgaus buvo diagnozuota į SŪRS (sunkų ūminį respiracinį sindromą) panaši liga, sergantiesiems ligoninėje buvo taikomas karantinas, praneša cnn.com.
Li paaiškino, kad remiantis jo matytais tyrimais, ši liga yra koronavirusas – tai didelė virusų šeima, į kurią įeina ir SŪRS.
Šis vėžys yra bene dažniausias Lietuvoje – išduoda vos keli simptomai
Burnos ir burninės ryklės dalies vėžys yra vienas dažniausių galvos ir kaklo srities onkologinių susirgimų. Europoje burnos vėžys sudaro 1–5 proc. visų vėžio atvejų. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje – per 40 proc., Azijos šalyse, kur tabako rūkymas, uostymas, kramtymas, ypač betelių (kramtomųjų mišinių, turinčių narkotinių savybių), yra neatsiejama šių šalių kultūros dalis, susirgimų skaičius dar didesnis.
Vietoj vestuvių – mirtina liga: 32-ejų vilnietei liko 10 dienų
Beveik visą savo gyvenimą Lietuvoje gyvenanti iš Armėnijos kilusi Gayane Mkrtchyan (32) nuotraukose plačiai šypsosi ir spinduliuoja savo nuoširdumu. O dar prieš kurį laiką moteris išgyveno patį gražiausią savo laikotarpį – piršlybas. Deja, būtent tada gyvenimas jai nusprendė atsiųsti sunkią ligą, kurios gydymui surinkti pinigus medikai davė apie 10 dienų.
5 būdai pašalinti tonzilių akmenis – atsikvėpsite iš palengvėjimo
Tonzilių akmenys arba tonzilolitai – tai nedidelės balkšvos apnašų sankaupos, paprastai atsirandančios gerklėje.
Jie dažniausiai nesukelia jokių simptomų, tačiau gali kelti šiokių tokių nepatogumų – dėl jų gali būti sunku ryti, tonzilės gali parausti ir jose gali prasidėti uždegimas, o taip pat gali atsirasti blogas burnos kvapas, kurio, kaip žinia, nemėgsta niekas, rašoma brightside.me.
Šiame straipsnyje aiškinamės, kaip savarankiškai atsikratyti tonzilių akmenų.
Pamirškite blogą burnos kvapą: prireiks šių priemonių
Nemalonus kvapas iš burnos yra tikrai bjaurus dalykas, kad ir kurioje pusėje bebūtumėte. Tačiau kad kvapas būtų gaivus, galite šį bei tą padaryti, rašoma menshealth.com.
Valykitės dantis ir naudokite dantų siūlą (savaime aišku)
Kaip ir visi kada nors ryte atsibudę žmonės, puikiai žinote, kad ant dantų (ypač per naktį) besikaupiančios apnašos ir bakterijos sukelia nemalonų kvapą.
Kaip atrodo jūsų liežuvis? Būtent jis išduoda rimtas ligas
Mūsų organizmas siunčia mums signalus apie sunkumus ir ligas, apie kurias dažnai nė nenumanome. Liežuvis – ne išimtis. Iš liežuvio galima nemažai pasakyti apie bendrą žmogaus sveikatos būklę, rašoma brightside.me. Raudona braškių spalva Tai gali reikšti, kad negaunate pakankamai vitaminų. Jei liežuvis yra blizgus ir raudonos braškių spalvos, tai reiškia, kad jums trūksta geležies arba vitamino B12. Nieko nedarant, liežuvis pasidarys lygesnis ir galiausiai nusilps skonio receptoriai.
Juoda dėmė vaiko burnoje išgąsdino mamą: stebisi net medikai
Gydytojai Darianai Depretai sakė, kad didelė dėmė Bellos burnoje – apgamas, bet mama žinojo, kad jie klysta. Susirūpinusi mama išsigando dukros burnos viršuje pastebėjusi juodą dėmę, rašoma mirror.co.uk. Dariana Depreta žaisdama su savo mažąja dukryte Bella pastebėjo didelę apvalią dėmę. Ji bandė ją nuvalyti, bet dėmė neišnyko ir moteris išsigando. Ji pasakojo: „Žaidžiau su Bella šiandien ir pastebėjau, kad jos viršutinis gomurys juodas. Pabandžiau nuvalyti, bet dėmė nenusivalė.
Rasos veidą paženklino agresyvus vėžys: išgyti liko paskutinė viltis
Nuotraukoje matoma kaunietė Rasa Vaitekūnienė (48) dar prieš penkerius metus gyveno įprastu režimu – dirbo drabužių konstruktore, augino tris vaikus ir plačiai šypsojosi gyvenimui. Tačiau gyvenimas moteriai neatsakė tuo pačiu. Ilgą laiką varsčiusi medikų duris, galiausiai Rasa išgirdo negailestingos ligos diagnozę. Bežiūrint senas Rasos fotografijas, akis iš karto pritraukia plati šviesiaplaukės moters šypsena.
Vilnietės vaiką paguldė užkrečiamas virusas: vadina vasaros gripu
Nors už lango – vasariška kaitra, o orai tokie, kad norisi tik mėgautis šiluma, vandens pramogomis ir atostogomis, vis tik ligos neaplenkia įvairaus amžiaus žmonių. Vaikų – taip pat. Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi sunerimusi skaitytoja Vilija iš Vilniaus, kuri nusprendė pasidalinti savo patirtimi ir perspėti visus vaikus, auginančius tėvus, kad ir šie žinotų, kokių virusų ir nekviestų ligų galima sulaukti net vasarą, kai mažiausiai to tikiesi.
Atlikite tai vos kartą per metus: didžiuositės sveikais dantimis
„Ar burnos higienos procedūra, atliekama vieną kartą per metus, kenkia dantų emaliui? Kaip suprantu, kiekvienos procedūros metu mažas sluoksnis emalio yra nušlifuojamas ir palaipsniui dantų emalio storis gali sumažėti. Kartais po procedūros jaučiu, kad dantys gana ilgą laiką būna jautrūs. Kaip elgtis, kad to nebūtų?“ – klausia 35 metų Arūnas iš Joniškio. Atsako burnos higienistė Gitana Rėderienė.
Skraidė žiūrovų gėrimai: diskvalifikuotas burna „darbavęsis“ boksininkas
Jungtinėje Karalystėje, Liverpulyje, šeštadienį vykusi sunkiasvorių bokso dvikova baigėsi dar niekur nematytu scenarijumi – savo varžovą „sukandžiojęs“ britas buvo diskvalifikuotas ir kaip reikiant nušvilptas gerbėjų. Įprastai 10 raundų trunkanti bokso kova šįkart tarp Davido Price'o ir Kasho Ali baigėsi per pirmuosius penkis.
Turite tarpą tarp dantų? Pasirodo, esate kitoks nei visi!
Gana dažnai žmonės kompleksuoja dėl tarpelio tarp dantų. Vis dėlto, NewsTrend rašoma, kad diastemos turėjimas apie žmogų gali atskleisti daugybę neįtikėtinų dalykų. Pasirodo, tai yra didžiulis pranašumas. Žmonės, kurie turi bent mažą tarpelį tarp dantų, yra itin kūrybiški ir meniški. Paprastai šie žmonės yra labai jausmingi, jie moka džiaugtis kasdienybe ir mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais. Taip pat šie žmonės daug pasiekia karjeroje.
Šlykštus radinys moters burnoje pribloškia: ėmė veistis glitūs gyviai
63 metų moteriai prireikė skubios medikų apžiūros, kai neapdoroto kalmaro sėkla pateko į jos burną. Pasirodo, kad moteris valgė kalmarą, kurio vidaus organai nebuvo pašalinti. Medikai jos burnoje aptiko 12 mažų, į vabalus panašių spermos maišelių, kurie tarsi prisiklijavo prie jos liežuvio ir dantenų. Jie buvo įvardinti, kaip kalmaro spermatoforai – kapsulės, sudarytos iš sėklos, priklausančios Japonijos skraidančiam kalmarui Todarodes pacificus.
Tai, ką padarė dantų specialistė, nustebins: stulbinantys pasikeitimai
Niekas nepaneigs, kad gražūs ir tvarkingi dantys yra tarsi puošmena. Net tyrimai rodo, kad itin didelis procentas žmonių bendraudami atkreipia dėmesį į šypseną. Tiesūs ir balti dantys suteikia pasitikėjimo savimi ir, žinoma, parodo, jog žmogus yra sveikas bei prisižiūrintis. Vienas iš greičiausių būdų įgauti tokią šypseną yra įsidėti porcelianinius protezus. Tuo naudojasi daugybė Holivudo įžymybių.
Išvengsite vizito pas odontologą: gailėsitės apie tai nežinoję anksčiau
Nors ir valote dantis rytą vakarą, turėtumėte pagalvoti, ar ant jų vidinės pusės nesikaupia akmenys. Jeigu reguliariai lankotės pas odontologą, tikėtina, kad vadinamųjų akmenų nėra, tačiau jei apsilankote rečiau, turėtumėte suklusti. Yra viena naminė priemonė, kuri gali padėt atsikratyti nemalonaus burnos kvapo ir, žinoma, pašalinti susikaupusius akmenis. Pomada.cc skelbia, kad jums prireiks tik graikinių riešutų kevalų. Jų reikėtų turėti apie 40 gramų.
Šakių ligoninėje – aliarmas: medikų rankose mažametė su durtine žaizda burnoje
Antradienį Šakių rajone esančiame Aržuolupių kaime namuose susižalojo mažametė. Policijos departamento duomenimis, ketverių metų mergaitė į Šakių ligoninę pristatyta, o vėliau į Kauną pervežta dėl gomurio srities burnoje durtinės žaizdos. Pirminiais duomenimis, mažametė susižalojo namuose žaisdama su metaliniu vamzdeliu. Įvykio aplinkybes aiškinasi policija.
Įspėja – ši burnos infekcija gali sukelti rimtas ligas
Vis dar vyrauja neteisinga nuostata į odontologus kreiptis tik tuomet, kai pajuntamas skausmas dantų srityje. Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų Odontologijos centro gydytojos endodontologės Daivos Sabaliauskienės, skausmas – tai ūmios būsenos išprovokuotas simptomas, jis neparodo tikslios problemos. Dantų šaknų kanalų ligos gali vystytis ir be simptomų, ir be jokio skausmo. Išplitusi infekcija gali tapti rimtų ligų priežastimi.
Apnašos burnoje įspėja apie rimtą ligą: gali prireikti net operacijos
Ar kada nors teko girdėti apie tonzilių akmenis? Tai visai kas kita nei inkstų ar tulžies akmenys. Jie susiformuoja ant gerklės gale esančių tonzilių. Tonzilių akmenys – maži ir kieti tam tikros medžiagos gabalėliai, atsirandantys ant tonzilių. Juos pastebėti yra gan sudėtinga. Oficialus šios ligos pavadinimas yra tonzilitas.
Perspėjimas: dėl prastai nuvalytų dantų kenčia inkstai, širdis, plaučiai
Gera burnos higiena – sveikų ir blizgančių dantų pagrindas. Tačiau ne visi dantis prižiūrime tinkamai, tad vėliau turime kentėti pasėkmes. Ėduonis, akmenys, periodontitas, skylutės – visos šios ligos kyla dėl prastai valomų dantų. Ilgainiui gali išsivystyti ir vidaus organų ligos. Kramtomoji guma šepetėlio nepakeis „Visos burnoje kilusios ligos – netinkamos burnos higienos pasekmė.
Moterys su „banano ilgio“ gerklėmis (N-18)
„S“ rubrikos komentatoriams vyrams pareiškus, jog įspūdį galėtų padaryti nebent moteris, turinti gilią burną, nepraleidžiame progos pristatyti penkias „auksines“ burnytes, skirtas visai ne žemuogytėms valgyti!
O jei manote, kad tai yra labai lengva – pabandykite patys! Aišku, galime pažadėti, jog pažiūrėję video bent šiandien bananų tikrai nenorėsite.
5 būdai padaryti savo dantis sveikesnius
Kenčiate dėl dantų skausmo ar kraujuojančių dantenų, skundžiatės blogu burnos kvapu arba pageltusiais dantimis? Pats laikas susirūpinti savo burnos higiena. Odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja Eglė Kunčiuvienė ir burnos priežiūros kultūrą Lietuvoje propaguojanti interneto svetainė www.sveiki-dantys.lt pateikia penkis patarimus, kaip galima pagerinti savo burnos higieną. 1. Reguliarumas ir nuoseklumas: burnos šepetėlis, siūlas ir antiseptinis skalavimo skystis.
Top 10: gyvūnai neįtikėtinais dantimis
Gyvūnai su dideliais ir aštriais dantimis – niekam ne naujiena, tačiau ar nenustebtumėte pamatę su dantimis sraigę?... 1. Kalmaras žmogaus dantimis Šio kalmaro dantys, primenantys žmogaus dantis, nėra tokie pavojingi, kaip gali pasirodyti. Tiesą sakant, tai net ne dantys, o lūpos. Kaip ir dauguma jūrinių moliuskų, šis Promacthoteuthis sulcus klasės kalmaras turi snapą, kuriuo pagauna grobį, bet keistos lūpos prisitaikiusios, kad paslėptų minėtąją ypatybę.
Australė dėl žodžio laisvės Baltarusijoje užsisiuvo burną
Australijos aktorė per meninio performanso festivalio „Novinki-2012“ atidarymą Minske užsisiuvo sau burną, praneša gazeta.ru. Šiuolaikinio meno muziejuje Minske savo darbus demonstravo 10 dailininkų iš 6 pasaulio šalių bei 16 baltarusių menininkų. Aktorė iš Australijos užsisiuvo sau burną, kad savo performanso metu galėtų „išsilaisvinti“ ir pradėti šaukti. Šis menininkės pasirodymas turėjo simbolizuoti žodžio laisvės situaciją Baltarusijoje.
Burnos sveikatai kas antras gyventojas skiria iki 500 litų per metus
Beveik pusė Lietuvos gyventojų (41 proc.) per metus odontologo paslaugoms skiria nuo 100 iki 500 litų, kas trečias (36,6 proc.) – 100 litų ir mažiau, o 14,5 proc. teigia neišleidžiantys nė lito. Tokius Lietuvos gyventojų rūpinimosi burnos sveikata įpročius atskleidė klinikos „Grožio chirurgija“ užsakymu atliktas tyrimas.
„Pas odontologą nesilankydami reguliariai, pacientai vienu kartu būna priversti išleisti daugiau.
Dėl ko genda dantys
Geologai ir paleontologai per kasinėjimus randa kadaise mirusių žmonių kaukolių, kuriose ant dantų nėra nė ženklo ėduonies, o emalis beveik dukart storesnis ir tvirtesnis nei šiuolaikinių Homo sapiens. Kur paslaptis? Vienas labiausiai tikėtinų paaiškinimų, mokslininkų nuomone, gali būti toks: senovėje žmonės valgė žalią maistą, vadinasi, jų dantys nuolat sunkiai dirbo.
Kaip pamėgdžioti skirtingų automobilių skleidžiamus garsus
Kuomet burna ir liežuviu žmonės skleidžia keistus garsus mėgdžiodami muzikos ritmą ir melodiją tai dažniausiai vadinama „beatboxu“. Visgi mūsų kalbos padargų galimybės yra įspūdingos ir pakartoti turint kantrybės šiek tiek pasitreniruoti galima daug ką.
Dėl blogo burnos kvapo kalčiausios...seilės
Prastas burnos kvapas (chalitozė) kartkartėmis vargina visus. Prieš kelerius metus kone visi gydytojai savo pacientams, kenčiantiems nuo šio nemalonumo, galėjo pasiūlyti vienintelę išeitį – skirti daugiau laiko ir dėmesio burnos higienai.
Išsigelbėjimas... seilės
Nepriklausomai nuo to, kas yra nemalonumų burnoje priežastis, dėl blogo jos kvapo kalčiausios seilės. Tiksliau, jų trūkumas.
Gyvatės iš nosies
Dziangsi provincijoje Kinijoje gyvena toks dėdulė Liu Fei. Jis garsėja šiek tiek keistoku pomėgiu kaišioti beveik metro ilgio gyvates sau į nosį ir burną. Nesuprantančius tokio hobio smagumo vaizdas gali priversti žiaukčioti, tad pagalvokite prieš paspausdami.
Tuzinas patarimų, kaip kovoti su blogu kvapu iš burnos
Ne vienas yra susidūręs su nemalonaus kvapo iš burnos problema, kai atrodo, kad nepadeda nei dantų šepetėlis, nei mėtų skonio kramtoma guma. Tačiau daugelis tikriausiai dar neišbandė šių 12 kovos su nemaloniu burnos kvapu būdų pateiktų žemiau.
GERKITE KUO DAUGIAU VANDENS IR SKYSČIŲ
Blogą kvapą sukeliančios mirusios bakterijos ir ląstelės sausoje burnos ertmėje užsibūna ilgiau, išleisdamos dvokiančias dujas. Paprastai jas nuplauna seilės, tačiau sausoje burnoje seilių būna mažiau nei įprasta.
6 nemalonaus burnos kvapo priežastys ir 5 mitai dėl dantų priežiūros
Nemalonus burnos kvapas (mokslininkų vadinamas chalitoze) – gana subtili, bet labai paplitusi problema. Kramtomoji guma ar mėtinės pastilės ją pašalina tik trumpam. Visiškai atsikratyti chalitozės galima tik nustačius tikrąją priežastį, dėl kurios ji atsirado.
Kodėl iš burnos dvelkia nekaip?
1. Viena dažniausių priežasčių – burnos ertmėje susikaupusios aerobinės bakterijos.